AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Ohodnoťte, prosím, mou povídku jako ve škole...
1 :-))
66%
 66%  [ 2 ]
2 :-)
0%
 0%  [ 0 ]
3 :-l
0%
 0%  [ 0 ]
4 :-(
0%
 0%  [ 0 ]
5 :-((
0%
 0%  [ 0 ]
0 ---
33%
 33%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 3

Malá návštěva
Woxys
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1497
Bydliště: ČR
Odpovědět s citátem
Ahojky,

povídka původně věnovaná OLI k narozeninám. Odehrává se po hříčce Příliš pozdě... a snad se Vám bude líbit Smile

Woxys


----------------


Malá návštěva
,,Sakra, sakra, sakra!!!!"
Mrknul na hodinky, zaklel ještě jadrněji a dál se řítil ulicemi tišícího se města: proboha, jak tady mám na poslední chvíli...
Zarazil se v letu a prudce se otočil: Sním či bdím?!
S nevěřícným výrazem opatrně kráčel k zářící výloze, která se jako jediná v téhle ospalé čtvrti neoddala nočnímu klidu.
,,Ohó!" zajásal nahlas, až se po něm káravě ohlédlo několik procházejícíh lidí, ,,přesně tohle jsem potřeboval, při Alláhovi!"
S nadšeným svitem v očích vpul do drobného krámku, kde ho ohlásil cinkající zvoneček: hned se k němu zvedla unavená tvář postaršího prodavače.
,,Dobrý den," pozdravil příchozí a zdvořile se usmál.
Stařec vytřeštil oči.
Semir Gerkhan si konečně uvědomil, jaký pohled se asi musel nebohému muži naskytnout: rozjařeně se culící mladý Turek, zmoklý jako slepice vyhozená z trajektu, drtící v levé pěsti stonky drobného svazečku pronikavě vonících levandulí.
,,Promiňte," nahodil serióznější výraz, ,,já bych.."
,,Je mi líto, mladý muži," snažil se ho honem zbavit již tak dost psychicky pošramocený stařeček, ,,ale tady nejste v Holandsku: tady je klenotnictví, ne žádný ganja klub!"
Semir zalapal po dechu a rychle proklouzl k pultu: ,,já vím, nebojte! Jen jsem celou cestu běžel, protože jsem absolutně nestíhal: tak už se nezlobte..." v duchu se smál, když pozoroval v modrých očích zuřící zápas: vyhraje touha po utržených korunách, když se teď z podvratného živla začal klubat zákazník, nebo jistota a bezpečí?
,,Inu," pokrčil muž, z něhož se vyloupl starý obchodník, ,,a copak si přejete, mládenče?"
Semirovi se ulevilo: kde bych těď v noci sháněl další zlatnictví, proboha?! Pohlédl muži zpříma do očí: ,,chtěl bych nějaký menší šperk..."
,,Hm... vy jste teda konkrétní," zabručel muž nespokojeně. ,,nejste jeden z těch kluků, co jdou něco koupit děvčeti a nakonec to musím vybírat já, že ne?"
,,Ne," zrudl Semir a přesunul se ke tlustým sklem zabezpečené vitríně: ,,máte tady ještě nějaké přívěšky?"
,,Tady," vytáhl stařík ochotně plato a podal ho potenciálnímu kupci s úslužnou úklonou, ,,jsou ale stříbrné..."
,,To vůbec nevadí," řekl Turek a zálibně přejel pohledem vystavené kousky: zastavil se u jednoho maličkého přívěšku a rty se mu roztáhly v potěšeném úsměvu: ,,tenhle, prosím."
,,Uhm..." zabrumlal prodavač, který zřejmě doufal ve vyšší tržbu a odšoural se za pokladnu, kde blýskavé věcičce obstaral pelíšek z ozdobné krabičky přikrášlené fialovou stuhou. ,,Je to všechno?"
,,Díkybohu," zazubil se Semir: vysázel na pult peníze a sbalil drobnůstku do kapsy: ,,nashledanou a díky za ochotu!"
,,Nashle, mladej," vyprovodil ho klenotník až ke dveřím, které okamžitě opatřil cedulkou ZAVŘENO: zjevně se z toho setkání potřeboval vzpamatovat.

Byl šíleně nervózní: stepoval před prahem panelákového bytu a v duchu si opakoval, co chtěl vlastně říci... no a co chci vlastně říci? pomyslel si a poškrábal se na hlavě. No, že jsem rád, že....
Dveře se zprudka otevřely, což Turek odnesl silnou bolestí v levém rameni: ,,auuuuu!" vykřikl a chytl se za postižené místo.
,,Ouha! Jste v pořádku?"
,,U velikého Proroka," zasyčel Semir a promnul si naraženou ruku, ,,kdo je proboha tak..." konečně si s vytřeštěnýma očima uvědomil, kdo proti němu s provinilým výrazem stojí.
Ona.
Ta, pro kterou dnes absolvoval tu šílenou štreku.
V mžiku na zranění zapomněl, natáhl do plic co nejvíce molekul kyslíku a vyladil úsměv na max volume: ,,dobrý den... já... vím, že se to špatně vysvětluje.."
Koukala na něj, oči rozšířené náhlým šokujícím poznáním: ,,vy, vy...vy jste př-přece Semir Gerkhan!"
,,No jasně!" zašklebil se na ni polichoceně. ,,Chtěl jsem vám.."
,,Oh můj bože," zabědovala a chytila se za spánky: ,,naši měli pravdu, že se z toho psaní povídek jednou zblázním!"
,,Ale vůbec ne!" vyjekl Turek a snažil se ji utišit. ,,Pssst, psst, všechno je ok! Jsem tady jen na skok..."
Trošku se uklidnila a ve tváři se jí zračila zvědavost: ,,vím, že se mi to jen zdá," řekla pak, ,,ale přesto: jste to vy?"
,,Zaprvé se vám to nezdá,"opravil ji s úsměvem, ,,a za druhé, pokud tím ,vy' myslíte Semir Gerkhan, tak jo, jsem to já," mrkl na ni.
Potřásla hlavou, stále neschopna uvěřit tomu, co se dělo: ,,no a... co tady vůbec děláte?"
Turek si konečně uvědomil, proč přišel: vrazil dívce pod nos kytičku levandulí: ,,všechno nejlepší k narozeninám," zadrmolil rychle a podal jí úhledně zabalený balíček. ,,Tady jsem si dovolil..."
,,Co to má znamenat?" zašeptala skoro nešťastně a automaticky si krabičku strčila do zadní kapsy džínsů, ,,to má být nějaký vtípek? Natáčí tady snad Nova nebo RTL skrytou kamerou?!" zeptala se podezřívavě a hned se rozhlédla.
,,No tak, vážně jsem Gerkhan," řekl Semir už trošku netrpělivě.
Konečně se zdálo, že je ochotna tomu věřit: ,,V tom případě mě velice těší," pípla a podala mu pravici, kterou Turek s vřelým úsměvem potřásl.
,,I mě," pravil pobaveně a než se nadála, políbil ji na tvář: ,,hodně štěstí, zdraví... a tak podobně."
,,Díky... ale kvůli tomu tady přece nejste, ne?" zasípala a okouzleně si přejela dlaní po líci, kde se jí před chvílí dotkly jeho rty.
,,To... ne..."
,,A proč jste přišel?" zeptala se tiše, pozorně stedujíc každý jeho pohyb: vypadal velice rozpačitě.
,,No... chtěl jsem vám poděkovat za vaše povídky: jsou... prostě mi sedí, víte? Ostatní se mi sice smějí, když šteluji sedadla, nebo mám nudné přednášky, ale," zamračil se, ,,pořád je to milionkrát lepší než být zavřený ve sklepě u sadistického vraha."
Polkla, aby zdusila uchichtnutí: celkem dobře poznala, na koho je ta narážka. ,,Jsem ráda," sebrala se, ,,že se vám v mé realitě líbí... ale nevěřím vám, že byste se tady objevil, abyste mi děkoval za pár vět, které jsem naKlepala ve volném čase!"
Mlčel.
,,Máte pravdu," řekl pak neochotně, ,,přišel jsem z jiného důvodu, ale zůstala mi ještě spousta času, takže jsem vám to šel říci... Máte z těch kytek alespoň trošku radost?" kývl směrem k rostlinám, které splihle visely hlavičkami dolů.
,,Oj, ano!" vykřikla a dáreček upravila, ,,levandule mám ráda: už proto, že jsou modré..." chvíli váhala a pak si dodala odvahu k další otázce: ,,a jaký byl ten důvod, proč jste přišel do našeho světa?" pozvolna jí začalo docházet, že skutečně stojí tváří v tvář své oblíbené seriálové postavě.
,,Nechci o tom mluvit," řekl přiškrceně.
Dotkla se jeho paže: ,,no tak, třeba vám pomůžu..."
,,Už je to jedno," povzdechl si, ,,problém je vyřešen... Tom... znáte Toma Kranicha?"
,,Jasně."
,,Toma přestalo bavit, jak si s námi pořád hraje a tak... jsme se skrze počítač... chtěl mě jen chránit, on... och, stejně je už příliš pozdě.." vzhlédl: ,,mám málo času: za chvíli se vrátím do našeho světa, ten zkrat má trvat jen necelý jeden den... takže... ještě jednou díky za vaše povídky a vůbec," řekl rozpačitě.
,,No není zač," zakroutila nevěřícně hlavou: teď už nechápala vůbec nic. ,,To já děkuji - za dárek i kytku..."
Kývl a se smutným úsměvem jí podal ruku: ,,je to hezké, tady v České republice," špitnul. ,,Ale už musím jít, myslím, že nastal čas."
Dívka vykřikla, když její pravice prošla Turkovými prsty jako dýmem. ,,ještě nechoďte! vyjekla a zoufale chňapla po stínu rukávu džínové bundy. ,,počkejte!"
,,Nashledanou," usmály se na ni oříškové oči.
A byl pryč.

OLI se opřela o rám dveří a ztěžka dýchala: ,,co to bylo? Musí to mít přece nějaké logické vysvětlení.... co třeba fata morgána?" ušklíbla se, tu mohla v pátém patře nočního paneláku klidně vyloučit. ,,No a co úžeh, úpal? Hlaucinace z nevyspání, jak jsem včera do noci kecala s Woxys? Zvláštní, jak se najednou vypařila bez rozloučení..."
Rázně pokývala hlavou: ,,Jasně, už fakt blázním..." současně však s výkřikem sáhla rukou do kapsy kalhot: na dlani jí spočíval malý balíček...
Třesoucími se prsty krabičku rozbalila a pak se dala do šíleného smíchu: na měkkém polštářku z hedvábí se třpytila drobná stříbrná pacička...


Konec.....

_________________
Jsem Aleš Vávra Povídkového fora! Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Plním slib! :)
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tááákže plním svůj slib a postupně čtu všechny Woxyny povídky! A narazila jsme na tuhle, která měla zajímavý název, chtěla jsem vědět, jak dopadne! Very Happy

Moc se mi líbilo to, že se Semir objevil, koupil dáreček, jen s tou kytkou to moc nevychytal! Very Happy Ale doufala jsem alespoň, že se neroplyne, že byl skutečný! Sad Ale stalo se a OLI byla pěkně vyjukaná! Very Happy Very Happy Very Happy

Moc se mi to líbilo, skvělý nápad s tím, že postava přijde svému autorovi poděkovat! Wink Wink

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Re: Plním slib! :)
Woxys
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1497
Bydliště: ČR
Odpovědět s citátem
Mooooc děkuji za komentář, skutečně potěšil Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
Jsem Aleš Vávra Povídkového fora! Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZaložen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 563
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem

  Absolutně neschopná a neinformovaná Fí napsal:
  Tss, tss, tss, člověk si přečte, že povídka navazuje, tak se chce podívat na co, to se mu ještě povede, ale slečinka si téma zamkne, aby jí to nikdo nemohl okomentovat, no dobře, no, jak chceš...

  Tak si tě aspoň vychutnám na tomhle Twisted Evil


  Za tohle se omlouvám, musela to být nějaká SW chyba, opravdu jsem se několikrát neúspěšně pokoušela komentovat a nešlo to.

  povídkářka, která k tomu nemá daleko napsal:
  ,,Oh můj bože," zabědovala a chytila se za spánky: ,,naši měli pravdu, že se z toho psaní povídek jednou zblázním!"

  no, ještě chvíli, ještě chvíli...

  ale levandule jsou opravdu nádherné, taky je mohla dát do vody...

  ,,co to bylo? Musí to mít přece nějaké logické vysvětlení.... co třeba fata morgána?"

  no to je teda optimistka...Smile

  no dobře, já už nebudu odporná

  dobrá povídka, Wox, líbila se mi, už když jsem ji četla poprvé, i když teda, počítačový zkrat, kterým se dostaneš do jiné reality...ten kamarád (Harty? Smile) se překonáváVery Happy.*opraveno 06.01.08 17:37 pozemského středoevropského času*

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
  "I am still, thank God, an atheist."
  (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 193
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Mě prostě dostala pasáž v klenotnictví Laughing Laughing Laughing

,,Je mi líto, mladý muži," snažil se ho honem zbavit již tak dost psychicky pošramocený stařeček, ,,ale tady nejste v Holandsku: tady je klenotnictví, ne žádný ganja klub!"


Laughing Laughing Laughing Klenotník má zřejmě rád tržbu Laughing Laughing Laughing

,,Nashle, mladej," vyprovodil ho klenotník až ke dveřím, které okamžitě opatřil cedulkou ZAVŘENO: zjevně se z toho setkání potřeboval vzpamatovat.


Vzpamatovat... Laughing Zrovna klenotník má být připraven na všechno... Laughing Cool

Moc pěkné...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Woxys
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1497
Bydliště: ČR
Odpovědět s citátem
Děkuji za komentáře, Fí a Erone, velmi potěšily Very Happy

Fí:
ano, byl to Harty Very Happy

_________________
Jsem Aleš Vávra Povídkového fora! Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Malá návštěva
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma