AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Bojová zástava
Changer the Elder


Založen: 26. 02. 2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Doupě
Odpovědět s citátem
Sníh! Sníh!
Volně nenavazuje na absolutně nic krom rolniček (aehm, ne těch mutantských), dopravního značení a nepříjemného incidentu s odporně přítulnou šálou.

Stars of the show: Frank Traber, Susanna von Landitzová
V dalších rolích: Anna Engelhardtová, Semir Gerkhan, Tom Kranich

Technická poznámka: Při psaní této povídky neumrzl žádný policista.Bojová zástava

Za okny se tiše snášely sněhové vločky, pokaždé sem tam jedna, někdy v párech, které se na zemi připojovaly ke svým souputnicím ve vysokých závějích. Ze střechy služebny dálniční policie Kolín nad Rýnem se klenuly dlouhé rampouchy, ve kterých se pozoruhodně lámalo denní světlo a malovalo po stěně poutavé obrazce.

Frank Traber toužebně vyhlížel z kanceláře, místo aby si všímal hromádky papírů, které se mu válely nevzhledně na stole.

Susanna ho chvíli zkoumavě pozorovala. „Pozor, utíká ti hlášení!“ pokusila se ho vzpružit. Bez efektu.

„Moc vtipný,“ zabručel Frank, ale jinak se ani nehnul.

„Ale no tak Trabere, jsou i jiné kratochvíle, než pokoušet se proplížit se mi nenápadně ke stolu.“ Odmlčela se. „Stejně pořád nechápu, jak může Hotteho s Dietrem pořád bavit věšet mi jmelí nad židli.“

„Rok co rok jim řikám, aby to dali vejš a pořádně přivázali.“

„A já rok co rok říkám tobě: Na smeták jsou všechny uzly krátké.“

Komisař se na blondýnku kysele zašklebil. „Tak si pro mě za mě klidně uschni.“

„Franku, to se říká o pomlázce.“

„To máš fuk.“

Susanna si parťáka, respektive jeho nerudný výraz, s úsměškěm prohlížela a pak si povzdechla. „Víš co, stejně teď nevypíšeš ani žádanku o dovolenou a polední pauzu máme za chvíli, tak půjdem něco zakousnout, co ty na to?“

Frank se okamžitě rozsvítil víc, než vánoční žárovičky rozvěšené po stanici a vyskočil ze židle. Popadl bundu a vyběhl napřed.

Komisařka měla co dělat, aby se nezačala smát. „Budu to brát jako souhlas,“ poznamenala si sama k sobě a oblékla si kabát. Kolem krku si omotala svou supr-šálu, což byl kus pleteného oděvu dlouhý dost i na to, aby se na něm tři s přehledem oběsili a ještě zbylo místo.

Traber už netrpělivě čekal venku a mžoural do kalného poledního slunce, zachumlaný v chlupatém límci své bundy až po uši. Když zaslechl kroky, otočil se. Vzápětí se naprosto pitomě zašklebil, aby nevyprskl.

„Co je?“ zeptala se ho parťačka nechápavě.

„To trpíš nedostatkem zimního oblečení, nebo proč sis na sebe namotala dopravní značku?“ ukázal Frank na šálu se vzorem nápadně připomínajícím ten druh značení, který řidiče upozorňuje na stupeň zákruty v zatáčkách, a kterážto by svým zeleno-červeno-bílým zbarvením mohla skvěle fungovat jako vestfálská bojová zástava.

Vzápětí komisaři však doslova zmrzl úsměv, když ho do krku zasáhla solidně připravená sněhová koule. „Heeeej!“ prskl a vytřepával sníh zpoza límce. Susanna si zatím hnětla další studený projektil.

Frank jí v tom hodlal samozřejmě zabránit (po dalším přesném zásahu opravdu nijak netoužil) a tak po ní skočil ve snaze vyrvat jí sníh z rukou. Nepočítal ovšem s tím, že mu blondýnka vidí až do žaludku a na tenhle tah je tak předem dobře připravená. Stačilo jí kousek uhnout a podrazit mu nohy.

Traber se tak ani nenadál, jak se najednou octl pohřbený v závěji, natož aby pochopil, jak se Susanně povedlo její vlastní vahou pojistit, aby zůstal tam, kde byl. Popadla ho za límec a zlomyslně se ušklíbla.

„Tak, pane kolego…kam to chcete? Za košili nebo do úsměvu, hm?“ zeptala se a zálibně si prohlížela vlastní sněhový výtvor.

Frank se pokoušel vytvořit mezi sebou a koulí (dlužno říct, že pořádně tvrdou koulí) co největší vzdálenost, ale nebyl schopný se hnout o víc než píď. Snažil se tak alespoň odtlačit ruku, co ji držela, někam do bezpečné zóny.

Ani jeden z adeptů na sněhuláka roku neměl ponětí o tom, že jejich počínání zpozorovalo osazenstvo služebny a teď se královsky baví. Tom neodolal a otevřel okno. Vytopené pracoviště okamžitě prostoupil prosincový chlad.

„Teda, vy naše sněhový hrdličky! Tohle bychom do vás neřekli! Vždyť jsou tu lidi!“ houkl na ně. Následně málem vypadl z okna ven, když ho Susanna zasáhla přímo mezi oči střelou, kterou původně určila pro svého parťáka. Netrvalo dlouho a na sklo vedle se rozprskla další koule, tentokrát vržená Frankem. Oba dva se zvedali ze závěje, ve tváři vepsanou vraždu. Tom už-už viděl další bílo před očima, když ho Semir a Hotte vtáhli zpět dovnitř. Na skle přistály další dvě koule, přesně v místech, kde se před chvílí nacházel dálniční komisař, a jejich úlomky se rozletěly po služebně.

„Dostal’s to zle, parťáku?“ pochichtával se jeho malý kolega.

Kranich si setřel tající sníh z tváří. „Strašlivě! Umírám, pomsti mě, Semire!“ odpověděl teatrálně, čímž spustil další vlnu smíchu uvnitř služebny.

„Ani mě nehne, my Turci jsme strašně zimomřiví!“ odmítl hned dotyčný.

„Fajn, hrdino, jdu se pomstít sám,“ zabručel Tom a vyrazil na trestnou výpravu. Celá stanice se poslušně jako stádečko ovcí vydala za ním. Venku však nebyl nikdo.

„Kam se zase poděli?“ nadhodil mstitel sám sobě.

„No, možná poznali, že hněv komisaře Kranicha zabíjí, tak předčasně vyklidili pole. Ale praveděpodobnější je, že prostě odrazili na polední pauzu,“ sesumíroval Semir ironicky.

Zklamané komando se tak vrátilo zpět na služebnu bez úspěchu. Sotva však vstoupili do prostoru kanceláře, ztuhli. Kobra 12 se totiž podle vplazila dovnitř otevřeným oknem a teď tam oba stáli jako démoni pomsty, triumfální výrazy ve tváři a zásobu sněhových koulí v náručí.

Osazenstvo dálniční se ani nestačilo vzpamatovat a už padly první oběti. Voglerová a Gerkhan schytali oba po jedné ráně do hrudníku, Tom si dal repete v ochutnávce letošní sněhové nadílky a Herzberger se neúspěšně pokoušel schovat za Bonratha, ale byl zasažen přímo mezi lopatky. Křížová palba neustávala, spíš naopak nabývala na intenzitě. Spíš než útulné pracoviště připomínala stanice během pár chvil skoro až apokalyptickou vizi další doby ledové.

„Co je tu zase za nepořádek!?“ ozval se náhle jim dobře známý, a v tuto chvíli nesmírně nevítaný hlas.

V tu chvíli veškerá aktivita zaměřená na demolici dálničního oddělení ustala jako když střelí. Provinilci se snažili být neviditelní a zbytek se snažil splynout se zdmi, případně s nábytkem. Všichni do jednoho na místě dostali kartáč a byli i se svými telecími léty vyhozeni před služebnu, kde se rozhořela ta pravá mela.

Engelhardtová celé hlučné klubko svých podřízených pozorovala a nakonec zavrtěla hlavou. 'Dá se vůbec věřit tomu, že jsou úředně dospělí?' povzdechla si v duchu. Pak to hodila za hlavu a šla údernému komandu von Landitzová-Traber-Kreutzberg oplatit sníh nasypaný za blůzou.

Celému divadlu mlčky přihlížela na hromosvodu zachycená Susannina barevná šála. Rozverně se třepotala ve větru jako válečný prapor hned vedle stejně barevného erbu Porýní. Z otevřených dveří stanice se ozýval tichý zpěv. „Sláva, už je sníh…“

Konec

_________________
"Všichni jste blázni. Hrdinští blázni. A hrdinové vždy první umírají."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN Messenger
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 120
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
jako malí, jako malí........ : )
milé, hezké, příjemné Laughing
zvláště v těchto téměř letních dnech Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Changer the Elder


Založen: 26. 02. 2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Doupě
Odpovědět s citátem
Víš co se říká: proč jak, když... xD
Jinak, děkuji, i když v těchto letních dnech jsem to tedy nepsal (je to staré tak rok a kousek). V těchto letních dnech bych je poslal leda tak k moři -_-

_________________
"Všichni jste blázni. Hrdinští blázni. A hrdinové vždy první umírají."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN Messenger
evaval


Založen: 29. 02. 2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Rantířov (Vysočina)
Odpovědět s citátem
Moc skvělá povídečka!!!! Hele, nemohl bys sem taky přidat tu povídku "Případ pro dentistu"? Ta byla naprosto úžasná!!!! Very Happy Very Happy Díky moc!!!!

_________________


Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.
Mark Twain
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Changer the Elder


Založen: 26. 02. 2008
Příspěvky: 22
Bydliště: Doupě
Odpovědět s citátem
Dentistu taky plánuju, ale hodlám si ji znovu pročíst, odplevelit, přidat pokračování a nahodit Wink

_________________
"Všichni jste blázni. Hrdinští blázni. A hrdinové vždy první umírají."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN Messenger
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Eldíku, vítej zpátky!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Juchů, Dentista opět na scéně! No tak to se těším! Very Happy Very Happy Zase na skvělé hlášky, Sus a Frka v tévm podání! Very Happy Laughing Laughing A taky na nějaké nové povídky! Laughing Tak snad budeš pilný a něco dotlačíš! Laughing Laughing

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Bojová zástava
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma