AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Dilema
Tess


Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ahoj lidi,

Po dlouhé době jsem se rozhodla podělit se o myšlenky.

Tato mě napadla před chvílí, když jsem zapnula televizi a slyšela známý hlas a viděla známou tvář. Nikdy bych si nepomyslela že ještě někdy uvidím Kobru 11 od prvních dílů. Moje šestnáctiletá dcera, která si odběhla od sledování hokeje nevěřícně zírala na toho vlasatého mladíka s jeansy skoro pod prsa.

,,Mami proboha na co se to díváš , to je něco po pamětníky? Ježíš to snad ne! To je Semír Gerkhan?“
,,Ano“ zněla moje odpověď, to jsi ještě nebyla na světě a já randila s tvým tatínkem“

Tak to vidíte milí příznivci Kobry 11, je to letos 20 let od prvního dílu, a 20 let slýchám ten známý hlas a vídám známou tvář. Neskutečné, asi to je opravdu seriálový fenomén.

Jak jsem již psala, nejde tu o povídku, jen o myšlenku vystříklou do klávesnic. Děkuji všem kteří si ji přečtou, i těm kteří se k ní vyjádří.


DILEMA

Stál jen kousek od svého domu a náhle pocítil nechuť vejít do známých dveří, nechuť dobře vycvičeným pohybem sundat bundu a hodit na notoricky známé místo v předsíni.

Zavalil jej nutkavý pocit udělat něco jinak, jinak než předchozích dvacet let. Pocit, že je jako lidský stroj, automatizované pohyby, stále stejné periodicky opakující se životní procesy .
Stále tatáž ranní káva na služebně, jen lidé, kteří mu ji vařily se mění. Stále stejná bolest při nechtěných změnách na židli v kanceláři, stále stejné otázky bez odpovědí.

Dvacet let sedal ráno do služebního vozu stejné značky a při vzpomínce na ten první se usmál, ale jen tak malino, jen tak do sebe. Už si nevzpomněl jak dlouho mu vydržel, ale tenkrát by ho ani ve snu nenapadlo, že by jeho koncernovými kolegy zaplnil parkoviště u supermarketu.

Ani to, že bude mít dvě krásné dcery a třetí o jejíž existenci roky nevěděl.

Netrpěl sebelítostí, ani neplakal nad sebou a osudem, jen dusivá nutnost nevejít do těch dveří.

Co by se stalo? Kam vlastně by chtěl jít, co by naplnilo jeho duši, neklidné tělo, které ještě neztrácelo nic z pružnosti kočky.
Hledal by ho někdo? A kdyby zemřel, kdo by byl na pohřbu, kdo by jej pohřbil.

Teď nad sebou zakroutil hlavou, pokáral se za myšlenky a v duchu se omluvil dcerám.

Kdyby odešel, zažil by ještě někdy ten hluboký a hřejivý pocit zadostiučinění, kterým se opíjel při dobře odvedené práci? Kdo ví.

Náhle ucítil známou vůni, vůni, která ho vrátila zpět na chodník před jeho domem a reality. Otočil se, a spatřil ženu zápasící s desetilitrovým kanystrem benzínu a snažící se přemístit jeho obsah do nádrže malého auta.
Přispěchal ji na pomoc, pohlédl do očí a usmál se.
Má to smysl pomyslel si. Má, ještě nemohu odejít. Zítra přijde na služebnu můj nový partner, můj další partner, opět se usmál, ale tentokrát si dal záležet aby dal průchod předchozím myšlenkám. Zakroutil hlavou.
automaticky sáhl do pravé kapsy s klíči od domu, a pomalu vyšel vstříc dalšímu životu.


Vzhledem k tomu že jsem se náhodou dozvěděla že Semír bude mít opět nového partnera, a nevím jak Alex ukončí svojí Kobří misi není v textu zmínka o jeho konci.
Takže kdo ví jak Alex skončí , tak mi prosím písněte, já jsem Alexovu serii téměř neviděla, Také se mi zdálo že to celé bylo hlavně o něm a jeho běsech.

Díky,
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Dilema
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma