AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Líbílo se dílo č. 27
ANO
0%
 0%  [ 0 ]
NE
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 0

PLK 27. - Sebeobrana
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Zase jeden dílek - po nějaké době zase na motivy skutečného dílu (název poví vše) a hlavně aby ta moje tvorba taky nestála ladem…

Sebeobrana
(Notwehr)

Délka: kapku kratší - skoro 1 770 slov.

„Hele, a to k té tetičce z Prahy vážně musíme oba?“ zeptal se Semir ve voze Terky, která řídila.
„No, ano, už jsem jí řekla, že přijedu i se svým partnerem a navíc je jediná, kdo tě ještě neviděl,“ opáčila Tereza. „Měl jsi snad něco v plánu?“

„Nevím o ničem,“ šeptl Turek. Přitom věděl, že přeci jen něco tam bylo v tom plánu.
Vtom Semirovi zvonil mobil.
„Zoolander?! Co potřebuje?“ ucedil naoko nevědomky a telefon zvedl.
„Čau, mám je! Byla to tvrdá bitva, ten chlápek na mě bude vzpomínat asi dlouho, ale mám je! Dva lupeny na formule – německou GP – za 14 dní! Máš radost?“
Semir přiškrceně odpověděl: „No, ano, mám, no…“
„Z tebe radost přímo stříká…“
„Vysvětlím tě to na stanici. Zatím čau.“
„Co potřebuje?“ zeptal se blond řidič.
„Celkem nic. Jen se vrtá ve svým autě, tak chce něco vědět…,“ opáčil Semir.

Terka dovezla Semira na stanici a zase musela do Weltu, tak se obratem vypařila.
Semir došel do služebny a rozzářený Čech mu začal lístky mávat před tváří.
„Hele, asi to neklapne. Terka si právě o víkendu, kdy se jede, zařídila návštěvu své české tety z Prahy. A z toho se vyvlíknu asi tak, jako z našich pout, co máme.
Andrea jen tiše sykla: „Dobře tě tak…,“ a ušklíbla se Turkovi za zády.

Pietro byl ovšem nesmlouvavý: „Nu, doufám, že jsem chlap a že si to obhájíš, ať to stojí, co chce.“ Jinak vezmu Jana a ten, jak víš, nikdy nepohrdne.“
Semir se poškrábal: „Zkusit to můžu.“


Odpoledne jej Tereza zase vyzvedávala. Našemu milému Gerkhimu (tak mu Tereza začala říkat) totiž před týdnem kleklo služební auto, a dosud se jej nedočkal.

„Ještě cestou zpátky natankujeme a pak hurá domů!“ těšila se Wox.
Odbočila na pumpu a poprosila Semira o natankování. Ne, že by to sama nezvládala, ale ono, když je po ruce mužská ruka, hned je třeba toho využít. Semir začal pouštět do octavie benzín, když v tom se z pumpy vyřítila dvojice maskovaných chlapů, z nichž jeden pistolí mával a druhý ji měl namířenou na vyplašeného prodavače.
„O nic se nepokoušej, nebo tě oddělám!“
Druhý běžel k jejich vozu, který stál nedaleko.
Semir rychle na Wox: „Zavolej naše, ale honem!“

Semir se přikradl k tomu druhému a začal se s ním prát.
Vykopl mu pistoli a podařilo se mu jej několikrát kopnout a sundat mu masku.
Pistole odletěla kousek za ně.
Muž se ovšem nenechal zahanbit a jednou dobře mířenou do citlivých míst poslal Semira k zemi. Zaběhl si pro zbraň a Semira poté vytáhl za límec a chytil jej pod krkem. Druhou rukou mu mířil pistolí ke spánku. Zpoza roha vyjel s vozem ten druhý a začal na něj řvát: „Oddělej ho, honem! Viděl tě!“

PRÁSK!

Gerkhan pocítil, že objetí útočníka ochabuje a ten se opravdu sesouval dolů, až ležel na zemi mrtvý.
Semir se vyděšeně otočil a viděl roztřesenou Terezu s pistolí, která právě dokázala život zachránit, ale i jej vzít. Ten druhý to celé viděl a s řevem: „Vy policajtský sviněěěěě!“ se rozjel proti Tereze, která nebyla schopná pohybu.
Semir neváhal a těsně před vozem jí skokem strhl k zemi.

Po určité době dorazil Pietro s Janem.
„Co se tu dělo?“ zeptal se Jan.
Semir jen opatrně: „Tereza mi právě zachránila život…“
„A kde je?“
„Támhle. Od té chvilky je zticha,“ mávl rukou Semir.
Pietro mezitím odběhl do pumpy za prodavačem.

Jan se k Tereze vydal. Ta jakmile jej spatřila, sebrala se proti němu a jen okolo něj prošla. Jan jen máchl rukama. Tereza poté přišla k Semirovi a štěkla: „Jedeme, ne?“
Semir raději poslechl. Před odjezdem ještě dal Janovi SPZ toho vozu, ve kterém zmizel ten druhý.

Druhý den Semir i s Terezou přijel na stanici.
„Terko, musíš něco říct, zajedeme k psychiatrovi…“ Myšlenku už nedořekl.
„Takže ty máš pocit, že jsem blázen?! Že mi hráblo?“ vyrazila Tereza z plna hrdla.
„Ne, to jsem nemyslel… Terko….“ A objal jí.
Poté spolu v klidu a notně dlouho diskutovali….

Pietro zašel k Andree.
„Rozmilá má, cos v tom nalezla?“
Andrea jen: „Rozmilý můj, máš to v kanclu,“ a uculila se.
Pietro si vzal ty desky a s Janem si je pročetli.
Sotva začali a okolo kanceláře jim proběhla už umírněná Tereza.
Semir se odklonil od stejné dráhy a zamířil ke dvojici.
„Tak co máte?“

„Ten co ujel, se jmenuje Rolf Karsten a ten zabitý je jeho bratr Uwe Karsten. Uwe měl ještě přítelkyni Larissu. A za tou musíme zajet a říct jí to.“
„To dělám velmi nerad…,“ procedil Čech.
„No jo.. Ale musíme,“ pohodil rukama Jan.
„A kde je vlastně Tom?“ zeptali se oba.
„Učí na policejní škole, zaskakuje.“
„No, aspoň se potvrdilo to okřídlené – kdo neumí, učí,“ usmál se Jan a vydal se s Pietrem za Larissou.

Ta už ale o všem věděla, jiní kolegové byli rychlejší.
„Ano, už to vím, potřebujete ještě něco?“ zeptala se lehce protivně.
„Asi zatím nic. Děkujeme.“
Jakmile oba odjeli, Larissa se vrátila do domu. Zpoza rohu ji ovšem přepadl Rolf.
„Mě jsi nečekala, co? Hele, já Uweho nevodprásk, to ta kráva na pumpě. Hodlam zdrhnout za hranice, když vy to nedáte, čili já si tady něco vezmu, něco si zařídím, vrátím se a poté zmizím. Tentokrát napořád. A běda ti, něco říct cajtům!“

Rolf si vzal pár svých věcí a vytratil se.
Larissa se ovšem začala bát a opatrně, když už měla jistotu, že je Rolf pryč, zavolala Janovi na vizitku, kterou tam nechal.
„Pan Richter? Larissa Iserlohn. Asi vám mohu přeci jen pomoci….“

Jan Larissu vyzvedl a odvezl jí na služebnu.
Larissa ochotně pomáhala.
„Rolf říkal, že chce někam jet. Nevím kam. S Uwem měli v plánu udělat tu pumpu a pak skončit. Bohužel se stalo, co se stalo. Pane Gerkhan, já vaší přítelkyni nic nevyčítám a ani se na ni nezlobím. Byla to sebeobrana a s tím se nic dělat nedá. Ale Rolf se nesmí dovědět, že jsem u vás byla, jinak se vrátí a zabije mně.“

„Děkujeme, a nebojte, budete pod ochranou. I vy, i Tereza. Protože v ohrožení jste teď obě dvě. Pokud se vrátí, bude se chtít pomstít.“ oznámil Semir. Terce to oznámil telefonem a ta souhlasila.
Neměla ani moc na výběr.

Jan myslel dopředu a poslal Dietera a Hotteho na hlídání Larissina domu, kdyby se náhodou Rolf vrátil, ať dají vědět, ale rychle.

Mezitím Larissa a Tereza obývaly tajný úkryt – byt, jehož adresu znali jen komisaři a Anna.
Tereza mlčení prolomila první.
„Je mi opravdu moc líto, co se stalo. Kdyby jen šlo udělat něco jiného, určitě bych to udělala. Vážně mě to mrzí. Nechtěla jsem ho zabít. Odpusťte mi to, pokud to jde.“
Larissa kontrovala: „Z vaší strany to byla sebeobrana. Nezabila jste jej schválně, kdybyste nezasáhla, bylo po vašem příteli.“
Tereza naznačila objetí. Larissa jí vyšla vstříc a přitom se rozplakala.

Mezitím Hotte zavolal Janovi.
„Rolf je u Larissy doma!“
Jan neváhal a rychle na místo s Pietrem přijeli.
Akce byla blesková a Rolf byl chycen.
Odvezli jej na stanici.
„Tak co nám povíte? Larissa nám všechno vypověděla. Jsme zvědaví na vaši verzi.“
Rolf se jen usmál.
„A řekla vám úplně všechno? Celá tahle šaráda byl od začátku její nápad. S Uwem měli pořád hluboko do kapsy. A tak jí napadlo obstarávat si peníze takhle. Už měli dostatek a ta pumpa měla bejt poslední akce. Pak jsme měli skončit a všichni tři odjet za hory. Jenže jak se to podělalo, tak začala mít strach, a celé jsem to převzal já. Vsadím se, že před vámi dělala ublíženou a vyděšenou… Je fakt, že tu ženskou, co oddělala Uweho, jsem chtěl zabít, to ano, ale Larissa měla ten vztek ještě větší. Ono totiž, než jí to řekli vaši kolegové, byl jsem za ní já. No, a jelikož jste mě chytli, tak asi z celého plánu nic nebude. “

„Larissa je za tím vším? A kruci… TEREZA!“ vyjekl Semir.
Semir už měl auto v pořádku, čili jej hned využil a rozjel se směrem k bytu, kde Tereza a Larissou bydleli. S ním se vydali na cestu v Janově mercedesu i Jan s Pietro.
„Proč jsme nejeli tvým bavorem?“ zeptal se jízlivě Jan.
„Proč si s ním jel do toho lomu a nevybral tu zatáčku??“ stejně jízlivě opáčil Pietro.
„No…,“ zklidnil se Jan.

Trio přijelo akorát.
Larissa zrovna vlekla Terezu za její dlouhé blond vlasy k bílému Opelu Astra, co stál u chodníku. To bylo Larissy auto. Larissa, jakmile si všimla přijíždějících policistů, zrychlila své počínání. Nacpala Terku do auta a začala ujíždět.
Semir instruoval kolegy: „Nestřílejte, mám tam Terezu!“
„A jak ji chceš zastavit?“
„To se uvidí, jak to bude probíhat.“

Larissa se ovšem dokázala držet se slušným náskokem, i když Astra oproti Semirovu bavoráku a Janovu mercedesu působila nevalným dojmem.
Všechny vozy se ovládaly velmi špatně, protože v noci vydatně pršelo a všechny silnice byly mokré.
Larissa už několikrát vybírala začínající smyk. Tereza celou dobu raději mlčela.
Spíše strach ji donutil mlčet. Larissa se ohlédla, jak daleko je Semir a kolegové.
Jakmile se ovšem pohledem vrátila zpět, už si mohla jen zakrýt oči.

Astra vyletěla se silnice, přetočila se na bok a několikrát se z kopce dolů přetočila přes střechu, až poté dopadla dole pod srázem na kola.
Tereza se vysoukala zraněná z auta a pomalu se postavila.
Mezitím dojeli na kraj komisaři a celé to představení pod kopcem sledovali.
Otočila se a naproti ní stála Larissa a namířenou pistolí.
„Kde jsi ji vzala?“
„V autě, tak víš, co, člověk se musel pojistit… Celý to byla habaďůra, Rolf byl jen zástěrka. To já tě toužím celou dobu odstřelit tě jako to prase, jako ty jsi to udělala Uwemu.
„Ale co to omlouvání…?“
„Jen přetvářka, vidět, žes mladá a blbá…“
„A teď sbohem!“

PRÁSK!

Larisse vypadla z rukou zbraň a zraněná klesla k zemi.
Pietro se proplížil opatrně za Larissu a střelil jí do nohy.
Semir seběhl ihned dolů a Terezu objal.
„Dobrý?“
„Jo, už jo. Díky.“
Jan s Pietrem Larissu odvedli do auta.

Asi po týdnu, když už se Tereza uklidnila a bylo vše v normálu…

„Jaké bylo učení?“ zeptal se Semir Toma.
„Tak víš co, ty osmnáctky na mě koukaly jak na boha…,“ culil se Tom.
„To ti tak žeru…,“ usmál se Semir.
Na něj ovšem zaklepal Pietro, mávající lístky na formuli.
Semir se dal do konverzace s Terezou….

Po 14 dnech.
„Tedy Pietro, řeknu ti, lepší GP Německa jsem ještě neviděl, i když vyhrál Alonso s Renaultem,“ chválil Jan.
„A co že nemohl Semir?“
„Musel do Prahy, za tetičkou.“
„On si to neprosadil? Vždyt se holedbal, že pojede…“
„To jsem si myslel taky, Jane.“
„Tak určitě mohl koukat alespoň v televizi na ten závod.“
„Nemohl. Tetička totiž televizí nemá!“
Oba poté sborově: „CHUDÁK!!!“ a začali se smát.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Díky za další díl, kde je milá malá Wox, udělal mi v těchto dnech opravdu radost, věř mi.
Hrozně mě pobavilo, že jsi jí dal roli v díle inspirovaném JEDINOU epizodou, kde nevěrnou paní od kávovaru dokážu ocenit.

Pánové z Tvé povídkové reality mají zjevně problém s představováním se příbuzným Wink alespoň už pan Gerkhan počítá s tím, že půjde Very Happy

Andrea jen tiše sykla: „Dobře tě tak…“ a ušklíbla se Turkovi za zády - ty jsi milá, viď, hydro jedna? Cool

„Nu, doufám, že jsem chlap a že si to obhájíš, ať to stojí, co chce.“ - přiznám se, že tenhle argument naprosto nenávidím a připadá mi směšný. Co přesně je chlapského na tom, že si muž prosadí nějakou kratochvíli (fotbal, formule) před přáním partnerky a tohle je pro ni zjevně důležité? Shocked každopádně jsem ráda, že to neřekl Semirek Sad

Gerkhimu - omg Laughing

„Zavolej naše, ale honem!“ - nevím proč, ale tohle pidi krátké zvolání mě nějak oslovilo, dobrý Smile

jednou dobře mířenou do citlivých míst poslal Semira k zemi - nejstrašnější je, že já si u toho pomyslela "chudák Wox" Embarassed Embarassed Embarassed Laughing Laughing Laughing

Terezu s pistolí, která právě dokázala život zachránit, ale i jej vzít - hezky!

„Támhle. Od té chvilky je zticha.“ mávl rukou Semir. - to je blbec. To ji tam jako po takové strašlivé, navíc pár minut staré zkušenosti nechal stát samotnou? Třeba jen na minutu? Rolling Eyes

zajedeme k psychiatrovi… - k psychologovi, Pietro, k psychologovi, řekla bych... Smile chudák blondie je dobře mimo a agresivní - a OCEŇUJI, že jí tenhle rys necháváš (teď jsem si to uvědomila) ve více dílech. Je fajn, když si to pamatuješ a ta postava v podobných krizových situacích reaguje podobně, přispívá to k její uvěřitelnosti. Za tohle velký palec nahoru!

Poté spolu v klidu a notně dlouho diskutovali… - dala bych čokoládový dort za to, kdybych znala obsah hovoru, uah. Emoce!

„No, aspoň se potvrdilo to okřídlené – kdo neumí, učí.“ - chudák Tom! Laughing

Líbí se mi, jak se Tereza omluvila a přiznám se, že mě mrzí, že jsi tam nedal třeba odstavec o tom, co se jí děje v hlavě.

„No…“ zklidnil se Jan. - si myslím XD

vidět, žes mladá a blbá…“ - to si beztak myslí i andrea Laughing

„Nemohl. Tetička totiž televizí nemá!“ - muhaha.

Pěkný kousek, líbil se mi - jen si ho ještě jednou přečti, máš tam překlepy a vynechaná slova Wink ale moc fajn!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Já děkuju za komentář. Velmi.

To byl, přiznám se záměr - naroubovat povídku na jediný díl, kde chválíš Andreju. A když si vemeš, že byl nedávno na Prímě... (mimochodem, zítra by měli dávat díl Pomsta je sladká, a tam by Caruš měla začínat... 29 rokov... smrk...nostalgie... Sakra, to si nesmím nechat ujít!

Chybějící slova? Přiznám se, mě nikde nechyběly. Ale sjedu to. Wink
Psychiatr a psycholog mě přijde nastejno - ani jedním se raději nechlubíš, že potřebuješ jeho služby.

Však, žes to ty (a dám to veřejně) nervy A.S.-Z. budou napínány v 29. díle. Pokud mi vyjdou všechny plány, jak mám naplánováno... ... objeví se nečekaně na stanici návštěva, kterou by jistý komisário (a sekretářka) nečekal... (jinak 20. díl napoví - ale víc ani ťuk. )Razz

A propos, pokud by jistý dort byl zmíněn před psaním tohoto díla, odstavec by jistě nechyběl. Very Happy

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PLK 27. - Sebeobrana
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma