AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Pozdě - Pietro
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Nehlasoval jsem, ale zkusil sem to také. Kdyžtak to smažte.
Je to krátké a úplně jiné, než co mají ostatní.

Vím, že povídka vypadá jinak, vím, že jste čekali asi něco jiného, ale já se rozhodl pro tohle.

Pozdě

Délka: 480 slov.

Co je to „pozdě“??
Pozdě může být kdykoli a na cokoli. Jsou i situace, kdy pozdě znamená záchranu.
Každý z těch, co pracují na stanici DP Düsseldorf, vidí tohle slovo trochu jinak.

Semir – pro něj tohle slovo za jeho dlouhé působení v pozici komisaře nikdy nic neznamenalo. Vždy byl zavčasu tam, kde být měl. Pokud by pro něj totiž tohle slovo mělo byť jen maličký význam, asi by složení komisařů na stanici vypadalo daleko jinak… Totéž ovšem lze říci o každém z ostatních komisařů. U Turka to ovšem platí tak nějak dvojnásobně. To pro Jana Richtera „pozdě“ existovalo a existuje jen při závodech upravených vozů, tam každé „pozdě“ hraje velkou roli. Jedno „pozdě“ a výhra či nějaký vzácný kousek na vylepšení vozu jsou nenávratně pryč.

Česká složka DP Pietro má slovo „pozdě“ v oblibě. Pozdě odevzdává hlášení a občas pozdě dojde na nějakou schůzku s Andreou. Pak ovšem pro něj tohle slovo nabývá rozměru dalšího – většinou negativnějšího, ne by sám čekal. Ovšem učí se tomuto slovu předcházet.
Pokud byste hledali někoho, kdo se s tímto pojmem více než důvěrně stýká, je to Tom – „Pozdě“ je jeho přítel, kamarád, a občas i velmi moudrý rádce. Tom se s ním spřátelil natolik, že si bez něj život snad ani neumí představit. Běda jestli „pozdě“ u Toma není, většinou to způsobuje stavy mírné až veliké šokovanosti. Jsou prostě nerozluční.

Pojem „pozdě“ má místo i u žen.
Anna si na „pozdě“ nemůže stěžovat. Ono stačí, když potřebuje něco sdělit svým horlivým komisařům, než to stihne říct, je zpravidla pozdě. Komisaři stihnou udělat takových vylomenin, že je poté pozdě něco zachránit.
Andrea za každé své „pozdě“ může poděkovat svému počítači. Její elektronická pomůcka (myslím pořád ten počítač) občas ukáže, že i on potřebuje trochu pauzu a stačí, když někdo potřebuje nějaký papír a najednou se Andreino konto obohatí právě o nějaké to „pozdě“, protože než se její počítač vzpamatuje, patřičnou informaci mají Dieter s Hottem. Ti svá „pozdě“ přetavují v další práci pro své akčnější kolegy. U nich „pozdě“ znamená, že někdo ujede, či uteče, nebo někoho lidově řečeno „prošustrují“ na hlídání.

Existují-li lidé, pro které má „pozdě“ význam skoro nebojím se říci přímo smrtelný, jsou to Terka Wox, Hartmutt a Allerlei. Prvně jmenovaná se „pozdě“ vyhýbá, jak jen to je možné. V její práci totiž "pozdě" může v krajním případě znamenat i vyhazov. V tom mírnějším pro ní znamená „jen“ zbytečnou práci. Pro ty dva ostatní „pozdě“ znamená i újmu na zdraví. Tady si můžete dosadit cokoli, od míchání chemikálií až po prohlídky vozů. Pozdní reakce značí na KTU negativní následky. Ať už chtějí nebo ne.

Pozdě je pro každého z těchto lidí součástí života. I když se snaží si jej nepouštět k tělu, cestu k dané osobě si najde vždy.

Protože nikdy totiž není pozdě…

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Muhehe! Pro Harta je pozdě smrtelný! Cool Laughing
Upřímně, pro mne taky. Laughing Laughing Laughing

Hmm, příjde mi to jako třeba z encyklopedie. Nebo jako Monty Pyhton. Moudrý Pietro sděluje, že ono pozdě neni Laughing. Když se nad tím zamyslím - je to Cimrman.

To melu blbosti, už je půlnoc, ale co...je to tak. Laughing

Tom se s ním spřátelil natolik, že si bez něj život snad ani neumí představit.




Hezká povídka. Po přečtení Woxyna Mít moc na(d) asi vím proč proč je pro Terku ,,pozdě" smrtelný. Rolling Eyes

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Nikdo tě nenutil to číst!Wink

Tak je noc a Silvestra, čili se nehodlám dlouho tímhle zabývat.
Už by sisi pomalu mohl začít zvykat, že ode mě nebude nikdy standardní kousek.
A nebo mě přestat číst.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
A jako proč mi píšeš, že mě nikdo nenutil to číst?? :O Very Happy

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ad diskuse: nah, lidi. Hartmutte... trošku se nedivím, že Pietra tvůj komentář rozladil. Zkus si ho přečíst znova a zamyslet se nad tím, co vlastně říká - to není ani pochvala, ani kritika, ani zpětná vazba pro autora, o té povídce to neříká nic... Wink a ačkoliv mi to jako autorovi MMN lichotí, dám ti, Hartmutte, jednu radu: až na vzácné příležitosti nedoporučuji zaplétat do komentáře pro jednoho autora zmínky o dílu dalšího pisálka. Většina autorů jsou ješitní tvorové (pro toho, kdo napsal tuto větu, to mimochodem platí desetinásobně) a tohle je fakt nepotěší Wink Pietro: povídka je zajímavá a originálně pojatá, nicméně bych nějak neřekla, že od ostatních autorů mimo Tebe se člověk dočká jen standardních kousků, což je takový vedlejší význam Tvého tvrzení Wink

Ad očekávání od povídky:
já čekala, že se každý nějak zajímavě ujme tématu "pozdě", zatím jsem se toho dočkala od všech autorů včetně této povídky Smile

Hezké pojetí, ani jsem nevěděla, že DP Kolín spadá pod jiné město. Je to tak v seriálu, nebo sis to vymyslel?

Líbí se mi, jak je Tureček chválen za svou přesnost Very Happy u Tebe vlastně Semir dějem tak docela hezky a bezkonfliktně proplouvá bez nějakých větších trablů <3

U Pietra bych asi pozdě nepojala jako "slovo", ale jako "situaci" či "faktor/aspekt" Smile

občas pozdě dojde na nějakou schůzku s Andreou. Pak ovšem pro něj tohle slovo nabývá rozměru dalšího – většinou negativnějšího, ne by sám čekal - jahahahahahahaha, to si dovedu představit Laughing Laughing Laughing o tom by nebyla jen povídka, ale celý román Very Happy

Jo, Tom a pozdě, správně tomu bylo věnováno hodně pozornosti Very Happy

S Wox zase hezky s uzávěrkou! Very Happy jen bych to zrovna u ní nenazvala smrtelným - přece jen, policajti bojují o životy občanů (a někdy i své), u ní jde jen o článek do novin Smile

Tohle jiné pojetí tématu se mi líbilo, tleskám Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Oni jsou Kolín a ne Düsseldorf?? A kruci. A já pořád používal Düssel. Tak v tom případě jsem si to vymyslel. Cool Wink

Ale já vůbec nebyl rozladěný. Jen jsem měl zas noční (Wox ví) a tohle je pro mě už kolorit, že prakticky u všeho co napíšu musím někomu něco vysvětlovat nebo být ostřejší.
Už mě to ale nebaví. Wink
Šlo o to, že se Hartovi něco pořád nelíbí. Ano, názor čtenáře, ale v 90% jde většinou o naprosto neopodstatněné upozornění.

Je tedy fakt, že poté, co se ozval s tím "smrtelným" ohledně TW, tak jsem kapku zapochyboval, zda-li to bylo košer.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Tak mi najdi v mém příspěvku jednu větu, kde říkám že se mi něco nelíbí. Smile

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Tady možná nic není. Já to myslím všeobecně. Smile

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Ok, ale proč mi to říkáš zrovna u povídky, kde jsem nic ,,zlého" nenapsal?

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
To se tak vždy nějak sejde.. no...

A mám první příspěvek nového roku!!! Wink

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pozdě - Pietro
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma