AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Pozdě - SaM - smazáno autorem
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Smazáno autorem.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Pozdě od SaM se Susannou a Frankem - bojím se bojím depky!

Oh, ok, jsme varováni hned v popisku. No já si to myslela XD
Fajn, pokusím se do toho nevžít.

Ten malý smutný Frank vychovávaný ženami v hrozně láskyplném, ale - jak VÝBORNĚ a nijak doslovně naznačuješ - chudém prostředí je tak sladký a milý Sad a líbí se mu, jak se k němu maminka chová.

Dalších pár let na to se k té vzpomínce vracel tajně s něhou a vybral si pár lidí, o kterých si rád myslel, že když přišla jejich hodinka, bily zvony. - Crying or Very sad

Docela si nedovedu představit Franka, jak se kamarádí s homosexuále, čekala bych od něj, že bude právě takový ten macho, co na ně bude mít ty nejdrsnější kecy, aby náhodou nikdy nebyl podezírán, že by snad... Ale jsem ráda, že ho ukazuješ jinak!

Měla by novou sekretářku upozornit, že pokud bude i nadále komisařům číst myšlenky, nakonec za ně bude muset dělat úplně všechno. - hezky <3

„Franku, nejmíň třikrát jsem byla u toho, jak ti něco naznačovala, musela mít hrozně ráda asi všechny žánry,“ podotkla Susanna. „Kdyby mi jí nebylo líto, bavila bych se tím, jak jsi natvrdlý.“ - nejsem si úplně jista, zda na to Sus jde dobře... Frank je zjevně nějak naměkko a předhazovat mu, že si nevšiml dvoření nějaké dámy, která zjevně právě umřela, by v něm mohlo vyvolat výčitky :/

Susannina dlaň ležela nehybně vedle jeho boty a do očí jí sněžilo. - skvěle napsané, ach jo.

Jinak jo, Frank Traber Tě jednoznačně nenávidí! XD jedna moje milá kamarádka říká, že je třeba realita, kde ty naše postavy fakt žijí a příběhy, co jim píšeme, prožívají. V tom případě tam někde Traber hodně vrže zubama. A mě (abych si přisadila) tam má ráda jediná osoba - paradoxně Andrea Schaffer/Gerkhan/Richter, což je úlet Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
xXx

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Prave jsi me hrozne rozbrecela... O_o
Povidku okomentuji pozdeji. Embarassed

EDIT:

Fuuu, první odstavce jsou sice napsané velmi stručně, ale ta stručnost je právě to, co je dělá těžko stravitelné. Vlastně celou povídku. Embarassed
Bylo mu jedenáct, když to k němu konečně doputovalo v rozsahu celé té hrůzné pravdy, a zůstal křičet do noci uprostřed chumlu zpocených přikrývek, protože jak se roky poté několikrát přesvědčil, tato uvědomění chodila zásadně v noci a trhala ho z hlubokého spánku. - Sad
Dalších pár let na to se k té vzpomínce vracel tajně s něhou a vybral si pár lidí, o kterých si rád myslel, že když přišla jejich hodinka, bily zvony. - hrozně se mi líbí, jak sice z Franka všichni děláme hrozného tvrďáka, ale když na to přijde, tak umí svou tvrdou slupku sloupnout a pod ní je hrozně měkké a křehké jádro, jak už to u lidí tohoto typu je.
„I když ho našli a ještě dýchal, nikdo z nich neslyšel výstřel. Zrovna odbíjeli půl osmé,“ pokračovala Susanna. - jak příznačné.
„Vždycky jde něco dělat,“ zakroutil hlavou umíněně Traber a chňapl po telefonu, sotva se rozezvonil. - tahle věta mě z druhé části asi nejvíce "praštila".
„Jo,“ uchechtl se nevesele Traber a vyšel z kanceláře jako první, nechávaje to příslovečné určení času viset ve vzduchu. - a tahle hned po té předchozí.
„Vzalo tě to víc než je,“ podotkla Susanna a stáhla si okraje rozepnutého černého svetříku přes sebe. Léto letos nebylo moc teplé a ještě se nepřevlékla z šatů, ve kterých byla na pohřbu. Táhlo jí na lýtka. - zná ho dobře.
"Mohl jsem ji taky milovat,“ namítl trochu trapně, jak v béčkové romantické komedii, na kterou nedávno narazil při znuděném přepínání kanálů a v jejíž polovině mu přestala fungovat televize. Trochu ho to rozladilo; chtěl vědět, jak to dopadne.- tohle je milé. Embarassed
Říkal si, že to mohlo být horší. Říkal si, že mohlo mrznout, a pak už by měl v puse touhle dobou sladko a hruď by mu hořela. Tohle bylo ještě dobré. - tohle není vůbec dobré. Sad
Popis Susanny je působivý v tom negativním smyslu, resp. vyvolává dojem naprosto promrzlého křehkého ptáčete.
Věděl, že by se měl ovládat, ale klečela tam v šatech z plesu, ze kterého ji vytáhli za vlasy, a třásla se zimou a bože, ten její výraz by stačil na to, aby se rozbrečel za ni. - kdovíproč mi to evokovalo v hlavě obraz malého kluka, co se zastal mladší holky a pomáhá ji vstát ze země. Embarassed
Konec nemohu nějak víc okomentovat, snad jen tím, že i při druhém přečtení mi nějak podivně zvlhly oči... Sad

Abych to shrnula... Výborná povídka, SaM. Bavila mě, napínala a zároveň mě její závěr vyrazil dech.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
xXx

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Káji, Ty jsi nečekala depku? Pokaždé, když jdu číst nějakou povídku od SaM, v duchu si říkám "ok, všichni tam umřou, všichni tam umřou, všichni tam umřou a bude to děsně depresivní, protože navíc to bude nechutně dobře napsaný. Nepouštěj si tu povídku k tělu" Laughing a tady u tohohle tématu mi to bylo TUPLEM jasny.

SaM, někdy jsem ráda, že píšeš o týmu 2, který se mě pořád zdaleka tak nedotýká, víš to? Very Happy Kdybys měla za hlavní hrdiny mé oblíbence, tak bych byla z každé kapitoly a nové povídky děsně vystresovaná, co jim zase provedeš XD

Pardon za malý vhled do toho, co prožívá jeden z Tvých čtenářů, snad Tě to spíš potěší, než naštve Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
xXx

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Nech toho, já budu celej rok fakt vyděšená a budu se sem bát celý prosinec podívat Laughing Laughing Laughing

Pokud něco pro Woxičku, tak jen mile a velmi soft! Laughing Laughing Laughing (a andrea free Laughing )
(A ano, jsem vděčná a nenáročná Laughing)

Promiň za spam, nechala jsem se unést Silvestrem, příště už budu hodná Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pozdě - SaM - smazáno autorem
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma