AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Investice
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahoj,

je mi smutno, tak si sem dávám takový… protijed.
Do postav si vtělte, koho chcete – s jedinou výjimkou, a vy víte jakou. Andrea tam skutečně nefiguruje. Neurážejte se, prosím. V mém světě je Andrea zamilovaná a šťastná s Janem, jen jí nechci psát extra povídku. Navíc se to na ně ani nehodí. To je snad fér.
Sedne to na více postav z mého světa. Dokonce i na jednu hlavní roli ze seriálu.
Osobně tam vidím konkrétní dvě postavy, které už se v mém světě mihly - mají je šanci poznat ti, kteří velmi pečlivě četli MMN… Ti, kteří pochopili, to klidně mohou brát jako rozšíření mé povídkové reality. Protože kdo ví, třeba se s nimi ještě setkáte Wink jinak ale patří jiné autorce, mám svolení je občas použít – díky!

Ostatní si snad alespoň počtou a dosadí si tam svou představu, za každý komentář budu ráda.
I třeba za to, když prozradíte, koho jste tam viděli…

VAROVÁNÍ: cukr. Cukr cukr cukr cukr. Ale myslím, že po MMN si ho snad i mohu dovolit… chci si jednou udělat radost.

Tyto „dosaďte si“ povídky kdysi na PF zavedla Kajusia, které tímto děkuji!

Woxys



******************


Investice


Hrál jsem vysokou hru.

Tu, kde balancujete na ostří břitvy. Jeden špatný krok – a čeká vás smrt.
A ani ta není největší hrozba.
Ó ne.
Čekají vás muka a bolest, že na konci o smrt ŽADONÍTE, zatímco vaši kati vás s úsměvem nechávají pomalu a v nekonečné agonii chcípnout.
Každé probuzení může být poslední.
Akce za akcí je sázkou, ve které můžete přijít o všechno.

A já se v tom vyžíval.

Vím, o čem mluvím.
Rány jsem dával a údery dostával.
Ale byl jsem dobrý. Nesrazily mě na kolena.
Kolikrát jsem se válel v louži vlastní krve a cítil, jak mi s každým nádechem praskají zlámaná žebra.
Viděl jsem rozšklebené ksichty svých trýznitelů, kteří si vychutnávali nové a nové kopance a rány pěstí. Choulil jsem se do klubíčka v zoufalé snaze o ubohou ochranu.
A byl jsem to já, kdo nakonec odešel po svých, zatímco oni zůstali na zemi, mrtví a chladnoucí.
Vždycky já.

Vychutnával jsem si neustálou přítomnost risku, stále ve střehu jako šelma, libující si zároveň v čím dál vyšší částce na účtě.
Nezahálela.
Peníze se musí točit. Šílené vklady na nejisté podniky.
Adrenalin.
Zběsilý tep ve spáncích.
Opojení z vítězství.
Jedničky a nuly, které znamenají miliony dolarů.
Sladká odměna s nádhernou ženskou, jednou z řady těch, které jsem u baru sbalil na platinovou kartu.
Noc potěšení mezi pevnými horkými stehny, v sevření hebkých rtů.
A lhostejné ranní sbohem.

Znovu a znovu.
Byl jsem svým vlastním pánem. Mnozí z těch, co proti mně stáli, s hrůzou zahazovali své zbraně do kouta, jen zaslechli mé jméno.
Pohrdal jsem slabostí.
Vysmíval jsem se naivním snům o lásce a pravdě, šklebil jsem se kecům, že se dobro vyplácí.
A co je vůbec dobro? Pro koho?
Není snad dobro, když – pravda, ne moc čistě – zlikviduji pár bastardů a připíšu si na účet další sedmicifernou částku?
Naučil jsem se, že milosrdenství neplodí nic než zákeřné bodnutí od toho, komu jste ho velkomyslně věnovali.
Byl jsem sám. Spokojený. Zodpovědný jen sám za sebe. Odpovědný sám sobě.
Já byl měřítko.
Já byl pravidlo.
Moje pověst budila strach.
Jak já se bavil.

Vpadla mi do toho světa bez zaklepání.

Tak mladá a křehká, naivní.
Zosobňovala vše, ke všemu jsem cítil jen opovržení.
Půvabná a sladká.
Směšně stydlivá.
Působila v mém okolí jako pěst na oko, trousící svá pubertální moudra o spravedlnosti.

Nevím, proč jsem si ji pustil k tělu.
Snad mě rozčilovala, dráždila.
Všechno na ní mě ponoukalo ji zlomit, ukázat jí, že věří v lež, že žije v iluzi.
Místo toho…

Byla jako pramínek čisté vody, jemný, ale mocný, pokud najde skulinku mezi kameny.
Tichým smíchem a nevinným pohledem velkých očí rozbila můj cynický vesmír na atomy.

Netoužil jsem po ničem jiném, než pohladit její kadeře, polaskat rty, přitisknout ji k sobě a nepustit, ochutnat ji.
Ovládla mé myšlenky. Ukradla mi sebevládu.

Byl jsem tak… poražený.
V noci jsem se převracel ze strany na stranu a málem bil hlavou do pelesti v zoufalství. A s prsty zaťatými do pokrývky si přísahal, že to tak přece nenechám. Já, který rozhodoval o tolika životech a dával palec dolů.
Sliboval jsem si, že to vyřeším. Jednou provždy. Nenechám se ovládat usmrkanou holkou.
Jde o jednu kulku, až se bude dívat jinam.
Ani o tom nebude vědět.
To je přece taky milosrdenství, ne?
A ráno se mé myšlenky rozplynuly, sotva jsem ji spatřil a její úsměv mi zvednul vlastní koutky.

Pak jsem se vzdal.
Poprvé v životě.
K mému údivu mě sevřela v náručí, vřele, něžně a láskyplně. Opětoval jsem objetí a skryl tvář v dlouhých pramíncích nádherných voňavých vlasů.
S úlevou a naplněním.



Zavrtěla se a zamračila, aby si přitáhla peřinu blíže k tělu a spala dál, tichá a báječně klidná.
Pomalu jsem natáhl ruku a pohladil ji po nahém rameni, ze kterého sklouzlo ramínko růžové noční košile.
Cosi zamumlala a lehce zakašlala.
Ten její včerejší tenký svetřík, došlo mi s nevolí. Bude nemocná. Vždycky se nachladila, když prostydla.
„Umm…“ jako kdyby věděla, že ji kárám: znovu sebou zašila a pak znehybněla.
Však už jdu, pomyslel jsem si a vklouzl pod přikrývku vedle jejího těla. Nahmatal jsem drobnou dlaň a stiskl ji – i v dřímotě instinktivně opětovala sevření.
Zhasnul jsem světlo a sevřel víčka.
Byl jsem klidný.
Naprosto.


Balancuji na ostří břitvy, opatrněji než dřív.
V sázce je víc.
Už se mi tolik nechce jít do rizika.
Adrenalin je prý droga – odvykl jsem.

Chci chránit její sny.
Budu štítem pro její naivitu. Nedovolím, aby někdo zneužil její křehkost, příliš zmučil její sladkou iluzi o spravedlnosti. Však z ní vyroste. Ale nenechám je, aby jí ji vyrvali.
Tady leží a spí, odevzdaná, důvěřivá.
Milující a milovaná.

Moje největší investice.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Moc dobře napsané. Já pod tím vidím také dvě postavy... ale nebudu je tu psát, ať to druhým, tak stejně jako u jiných takových povídek, druhým nekazím.


Líbí se mi ta syrovost... ten daný, je hodně pyšná osobnost... vystiženo Wink Podobné pocity jsem měla po celou dobu MMN.

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Úmm, Wox. Perfektní povídka, moc hezky napsaná.
A navíc je zajímavé, když píšeš skoro celou povídku v kurzívě Embarassed Shocked Very Happy
Po MMN, si představuji Terezu, ta byla lépe řečeno na břitvách a Semira, který se skoro (nevím jestli skoro) kvůli Terce zbláznil - a kdo ne? Very Happy. Super nápad! Píšeš vážně hezky a líbí se mi že děláš i dodatky jako: Investice, Cesty, Pár kroků atd...
Jenom jedna věc: zkus (rozhodně NE POROUČÍM, je to jenom přání, nebo nápad) někdy napsat nějakou vtipnou povídku, jako byla
Technická, pane inženýre. Ale zase - jenom přání a nápad, rozhodně jestli nechceš, tak ji nepiš Smile

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Na to mi asi aktivní čtení posledních 20 dílů MMN stačit asi nebude, co... Embarassed
Dle toho úvodu si spíše myslím, že by to měly být postavy, které hrály v MMN jen okrajovou roli.

Ale přesto si tipnu: Exclamation Tereza a Semir Exclamation

Mám rád myšlenkové pochody postav, ať jsou jakékoli.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Děkuji za komentáře <3

Sasa:
jé, koho tam vidíš? Very Happy a jinak ano, hlavní postava, kterou jsem tam viděla já, má nosánek HOOODNĚ nahoře Very Happy

Hartmutt: i tobě díky, ale na veselé povídky musí být nálada, víš?

Pietro: ne ne, nebude... Smile


Kdo chce vědět, o koho se jednalo, nechť jde na první část celého MMN: http://povidky.afc11.cz/viewtopic.php?t=316 a v textu si vyhledá slovo "Holandsko" Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Wox: Nu, já si to myslel - a propos.... no, ale to až do SZ. Jdu hledat Holandsko.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
V jádru s tím asi souhlasím: tohle se mu rozhodně hlavou mohlo honit. Až na Jde o jednu kulku, až se bude dívat jinam. - podle mého je to hrozná svině, ale tohle by ho asi nikdy nenapadlo. Poddal se, přijal to a těžil z toho maximum. Nicméně je to zajímavý náhled do jeho nitra - takový tedy u Tebe bude? Smile

Zajímavý kousek, líbil se mi, beru ho jako součást MMN Wink Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Komentář od Všel, jé! Díky moc

Jsem ráda, že jsem celkem trefila jeho myšlení, a jsem ještě raději, že ta "kulka" pasáž mu na mysl ve skutečnosti nepřišla Embarassed já si samozřejmě nedokážu představit, že by to ve skutečnosti udělal, ale jsem ráda, že ho to ani nenapadlo

Já jsem si jen říkala, jak se zrovna on musel na začátku cítit, když si uvědomil, že zatímco dřív byl pán svých myšlenek on, teď je něco ovládá. Fakt ho vidím, jak v té době od chvíle, kdy se zamiloval, do chvíle, co zjistil, že ona na tom není jinak, musel trpět jako zvíře Laughing a že to pak přijal, poddal se, vytěžil z toho maximum a stále si to užívá, je jedině dobře, závidím jim to. Ach jo, já ty dva miluju!

Ale přiznám se, že mě jedna věc zaujala: měl by být zkušený a v lidech velmi dobře číst, to si fakt nevšiml, že po něm jede i ona? Oklamala ho puberťačka? Laughing

A co se týká toho, jaký u mě bude: vezmu ho zcela tak, jak ho vidím u Tebe - chladného, tvrdého a ubručeného - ale tajícího ve chvíli, kdy je s ní! Ovšem nespokojeně vrčícícho, pokud ona dělá ty své typické kraviny. A že je BUDE dělat Laughing nechci si dělat svou verzi, ta Tvá se mi líbí Very Happy

Jo a moc díky za půjčení, mám z toho radost!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Investice
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma