AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Straka
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Jen malá, veeelmi kratičká povídka na vybití se Smile Představte si tam, koho chcete Smile



Válel se v kaluži světle karmínové, lepkavé krve.
Nevěděl, jak dlouho tam již leží, ale pokud šlo o jeho odhad, byla to již celá věčnost. Snažil se nemyslet na to, jak zrovna vypadá: jen vzdáleně cítil, že má ruce i nohy zlomené a zkroucené do nepřirozených úhlů a bojoval s touhou s nimi pohnout. Bolelo by to moc? Mohl by se zkusit někam doplazit dříve, než by zemřel v dechberoucí agónii? Zaplašil takové bláhové myšlenky a pokoušel se místo toho uvažovat nad jinými věcmi. Jako třeba nad tím, proč ho vlastně ještě nikdo nenašel? Pokud si dobře vzpomínal, tak se nacházel na poměrně frekventovaném místě. Nebo ho někam odtáhli? Ano, to dává větší smysl. Musel ztratit vědomí, a když bezvládně ležel (vlastně velmi podobně jako teď, pomyslel si trpce), tak jej přemístili.
Chytrolíni.
Svině…


Kapka za kapkou stékala na chladný beton.
Volání o pomoc bylo marné. Jeho čelist byla v takovém stavu, že nedokázal vydat málem ani hlásku: to skřípavé huhňání, které ze sebe dostal, nezaujalo ani straku, sedící na lampě nad jeho hlavou, natož nějakého člověka. V tu chvíli pochopil, že je ztracen. Naděje se vypařila do chladného vzduchu a zůstala po ní jen trpká pachuť prohry.
Nenáviděl prohry.
Jak on je nenáviděl.
Neměly v jeho životě místo, nebo si je alespoň nikdy nepřipouštěl. Opájel se vítězstvími, takovými, kdy se zbraní v ruce někoho odváděl, aby dotyčný posléze pykal za své činy.
Takovými, kdy mu do náruče padaly ženy (na kterých mu, když se tak zpětně zamyslel, vlastně ani moc nezáleželo).
Takovým tím vítězstvím, když ji poprvé potkal a ona se na něj zářivě usmála.
Takovým tím vítězstvím, když ji poprvé sevřel ve svém náručí a ona se mu celá, celičká odevzdala.
Takovým tím vítězstvím, když konečně dosáhl svého a jeho vyvolená mu řekla sladké ano.

Mimoděk se usmál, a vzápětí nad tím pohybem zkřivil tvář bolestí.
Jak by asi zareagovala, kdyby ho teď viděla?
Padla by na kolena a plakala, nebo by utíkala pryč, křičíce o marnou pomoc?
Asi by křičela, ale bylo by to marné, to moc dobře věděl.

Jak rád by ji naposledy spatřil…


Válel se v kaluži téměř černé, lepkavé krve: na jejím povrchu plaval nevábný škraloup, který se mu lepil k bezvládnému tělu.
Téměř nic už nevnímal a jeho temné oči pomalu začínaly ztrácet svou jiskru.
Konec byl blízko, tak zatraceně blízko…

Když vydechl naposledy, dělala mu společnost už jen straka, trpělivě čekající na svůj moment. Šustot jejích křídel se rozlil ulicí, když slétala ke své kořisti.
Naklonila hlavu na stranu a prohlédla si to divné, chladnoucí stvoření.

Pak klapla zobákem.
A požitkářsky se pustila do hodování.

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Všel se vrátila ke psaní?! Shocked

A já si myslel, že straka krade jen lesklé předměty... Nu tak asi ne.
Raději si nikoho nepřestavuju, ale napadá mě jeden člověk, který by se hodil - ale je to děsné klišé.
I když mi tam nepasují ty zlámané nohy.

Pěkné. Ukázka, že jde napsat příběh bez jediného užití nějakého jména.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Děsivě mrazivá povídka.

Bravůrně napsaná, Všel.


Já si tam jistou postavu představila. Ale nebudu prozrazovat, aby to popřípadě nezmařilo Tvůj původní záměr.



Díky, S.

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Děkuji oběma - člověk občas potřebuje impuls na to, aby něco vyplodil a dnešní ranní rozčílení z naší firemní účtárny bylo přesně tím pravým XD

Pietro: mám tyhle povídky bez jmen ráda Smile je zajímavé potom koukat na to, koho si pod tím kdo představí...

S tím souvisí má otázka: můžu se zeptat, koho jste tam při čtení viděli? Very Happy (konkrétní osobu neznáte - a buďte asi rádi, grrr - jen jsem ji trochu upravila aby seděla do Kobřího světa...) Vážně by mě to docela zajímalo, a snad pokud sem nakoukne někdo jiný, tak mrkne první na povídečku a až pak na komenty Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Pěkné! Hmm, straka mi připadá vtipná, zřejmě ani nepochopila, co se děje. XD
Ale smutná povídka Crying or Very sad Sad

Všel: Představuju si Toma, sedí mi to na něj Very Happy

Úprava: Pietro: OMG, ty jsi musel odeslat ten příspěvek tak dvě sekundy po mě Laughing

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Jak jsem říkal - klišoidní Tom, ani nevím proč.
Ale vzhledem k impulsu, asi nějaký šéf od vás z práce. Very Happy

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Tak Toma! Very Happy Zajímavé... Very Happy

Pietro: jsi velmi blízko pravdě Laughing Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Všel napsala povídku! Všel napsala povídku! Všel napsala povídku! Skoro se mi chce říct, že tě můžou vytočit častěji, ale jelikož myslím vím o co šlo a nejsem zvíře, tak doufám, že tě snad další taková "dobrá" zpráva nějakou dobu nečeká. Smile

Představovala jsem si taktéž Kranicha a to díky tomuto úseku:

Neměly v jeho životě místo, nebo si je alespoň nikdy nepřipouštěl. Opájel se vítězstvími, takovými, kdy se zbraní v ruce někoho odváděl, aby dotyčný posléze pykal za své činy.
Takovými, kdy mu do náruče padaly ženy (na kterých mu, když se tak zpětně zamyslel, vlastně ani moc nezáleželo).
Takovým tím vítězstvím, když ji poprvé potkal a ona se na něj zářivě usmála.
Takovým tím vítězstvím, když ji poprvé sevřel ve svém náručí a ona se mu celá, celičká odevzdala.
Takovým tím vítězstvím, když konečně dosáhl svého a jeho vyvolená mu řekla sladké ano.


Tak nějak mi to ukazuje k událostem, které Tom v seriálu skutečně prožil, takže kdyby to bylo někdy předtím, než Elena vylétla do luftu, sedělo by to jak prdelka na hrneček. Jen teda ty temné oči... ačkoliv temné nemusí být tmavé, že?

Hrozně se mi líbí, jak jsi na stavu té krve - tmavnutí, houstnutí, vysychání - naznačila, jak dlouho tam chudák leží, úplně na cucky.

Abych pravdu řekla, netušila jsem, že jsou straky až tak masožravé - stejně jako Pietro je mám fixované na lesklé předměty, takže v tomto spojení mě napadlo to první, co čeho se ta straka asi pustila, a trochu se mi obrátil kufr. Docela působivě naturalistický konec.

Prostě super, Všel, klidně se přijď vyřádit častěji. Laughing

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
SaM: Díky, díky Laughing Laughing taky v to doufám, nebo už se zblázním Laughing Laughing

Yup, temné nemusí být tmavé: myslím, že by v tu chvíli oči potemněly každému. Já tam teda pravda při psaní viděla jedny temně hnědé oči (nápověda! I když taky asi jak pro koho... ani nevím, jestli se tu někdy někdy v nějaké povídce už objevil, jak tu moc nečtu...)... Smile
Krev jsem si, pravda, vychutnala, jsem ráda, že se to líbí.

A straky jsou všežravci a když najdou mršinu, tak jí nepohrnou.. Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Strašně depresivní, děsně, děsně, děsně moc.

Ok, mám dva tipy, píši je bíle: mohl to být Chris - protože ten byl drsný a přišlo mi, že to na něj sedlo - jak to jaksi přezíravé a klidné umírání, tak i ty úvahy o prohře a odvádění lidí s pistolí v ruce, aby pykali. Mohl se snadno dostat do akce s lidma, kteří používají drsné, BRUTÁLNÍ metody a upřímně, jako na jedinou z postav Kobry mi na něj sedne taková smrt. A pokud vím, byl ženatý, ne? Nebo měl alespoň v životě ženu, kterou měl rád. Nebo byl rozvedený, ale stále u něj nějakou roli hrála...? Tou druhou je André. Ten byl taky na konci dost drsný a sedne mi na něj to odvádění lidí, aby pykali. Jenže ten by zase vzpomněl na dítě... A Ben měl sice tmavé oči, ale nevěřím, že bys mu dopřála takovou smrt, byť na něj zase sedne ta vyvolená, zářivý úsměv. Ale ne ten strohý styl a posupný smích při umírání mi ze všech nejvíce sedí na Chrise... Sad

Brilantně napsané, je to takový otřásající styl, že to máš v hlavě a musíš na to myslet. Je mi toho člověka líto, každého, kdo pomalu umírá. A nejhorší je, když u toho vnímá nejen vlastní bolest, ale ještě myslí na bolest a utrpení pozůstalých. Pevně doufám, že tu jeho dámu neznám, ale i tak je mi jí strašně líto, bude se trápit. Uf, vůbec se to nečetlo dobře, vůbec ne. Doufám, že si to vyženu z hlavy.

Vypsání je skvělá věc, zcela tomu rozumím - ale přiznám se, že se modlím, abys přidala někdy i něco, co bude maličko hladící, než taková depka Embarassed každopdádně vítej zpět na PF!


SaM: potvrzuji, mrkni někdy do výběhu dravých zvířat v zoo - jsou plné strak, co ozobávají maso. A mimochodem, do masa se pustí i taková rozkošná malá sýkorka...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Teda Wox, tak zatím jsi úplně nejblíž ze všech, klobouk dolů! Very Happy A zase "tak hrozná" ta smrt nebyla (ale nikomu ji nepřeju, fu) - ten dotyčný už byl tak dobitý, že jeho nervy bolest nepobíraly (a předtím byl zase v bezvědomí). Bál se pohnout, aby ji nespustil, ale už jen ležel a život z něj během plynutí myšlenek odcházel...

Pokusím se o něco pozitivního, ale napřed vypíšu traumata a zlost Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Uch, desive pusobive.
Priznam se, ze jsem se trochu nastvala, protoze povidku presne o takovem momente, kdy hrdina umira a prijde o nadeji, jsem mela dlouho v hlave a po tve povidce to asi ani nenapisu, protoze tvuj styl je proste... Uzasny. Libi se mi, jak na jednu stranu popisujes emoce hrdiny, na tu druhou naprosto bez emoci a temer cynicky popisujes kaluz krve a hodujici straku. Taky me dostava, jak jsi schopnq bez emoci popsat v takove trose tolik nasili. Embarassed
Palec hore, Vselko a pis dal Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Díky mockrát, Kájko, jsem ráda, že se líbí! A svou povídku rozhodně napiš, ráda si ji přečtu! Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Straka
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma