AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Nesmrtelnost neexistuje
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
V takové nějaké smíšené náladě jsem napsala tuhle povídku. Samotnou mě překvapilo, jak moc je krátká, když jsem jí sem dala, ve Wordu vypadal mnohem delší. Very Happy Je trochu zvláštní, ale doufám, že se vám bude alespoň trochu líbit. Předem děkuji za komentáře.
Tak už dost žvanění a přeju příjemné čtení.
Em

Nesmrtelnost neexistuje

Najednou je viděla všechny. Všichni stáli v řadě, dívali se na ni a usmívali se. Jako první stál André Fux. Zdálo se jí to nemožné, vždyť ten přeci zahynul na Mallorce. Nebo ne? Svitla v ní malá naděje. Bohužel ne na dlouho. Vedle Andrého stál Tom. Tom Kranich, Semirův bývalý kolega a nejlepší přítel. Ten, co ho zastřelili tenkrát při té akci v dětském domově. Raději na to ani nechtěla myslet. Další v řadě byl Chris Ritter. Toho si také velmi dobře pamatovala. Nejdříve ho podezřívali z Tomovy vraždy, ale nakonec z něj na nějaký čas byl Semirův parťák. Až do onoho osudného dne, kdy ho zastřelil ten parchant Sander Kalvus. Ale ani on nakonec spravedlnosti neunikl, zatknout ho pomohl Semirův nejmladší parťák‚ Ben Jäger. Vedle Chrise ale stál ještě jeden muž. Pohled na něj jí bolel ze všech nejvíc. Nebyl to nikdo jiný než Horst Herzberger. I když by to nikdy nepřiznala, byl to její nejmilejší kolega. Věděla, že pro ni má slabost, ale nikdy mezi nimi k ničemu nedošlo. Když Hotteho zastřelili, teprve potom si uvědomila, jaká to byla chyba. Ale bylo už pozdě. Už se skoro dostala na konec řady.

„Šéfová! Šéfová, proberte se! Prosím vás, Anno, nenechávejte nás v tom! Slyšíte mě? Kde je ksakru ten doktor?" Slyšela svého nadřízeného, jako by na ni volal z veliké dálky. Pak hlas utichl.
Zdálo se jí to skoro nemožné. Vedle Hotteho stál Ben a opíral se o něj ten, kterého by tam čekala nejméně. Ten, který už přežil snad všechno, jak fyzicky tak i psychicky. To není možné, to se mi určitě jen zdá, honilo se jí hlavou.

Tentokrát to byl ženský hlas, který ji vyrušil. Byla to Andrea. „Paní Engelhardtová, prosím vás vydržte ještě! Díkybohu, doktore, že jste tady.“ A pak zase jen ticho.
Vedle Bena stál Semir Gerkhan. To přece není možné, vždyť jsme spolu před chvílí jeli na zásah. Semir s Benem šli do budovy a ona šla se speciální jednotkou z druhé strany. Ale co se stalo potom?

„Pane doktore, jak je na tom? Tak už nám kruci něco řekněte!“
„Je mi to moc líto pane Bonrathe, ale byla to příliš vážná zranění neslučitelná se životem, bohužel.“
„To přece není možné!“ vzlykala Andrea a nakonec se rozplakala úplně. Dieter ji objal a smutně koukal na pohřební službu, která teď odnášela do auta už třetí rakev.
Během několika minut ztratili hned 3 své blízké kolegy. Nechápal to. Vždyť ještě ráno jsme všichni seděli na stanici, pili kávu a hádali se, kdo bude vyplňovat hlášení. Pak je ale odvolali na ten zpropadený zásah. Proč jen si to zásahovka nemohla udělat sama? Samozřejmě, že nemohla, pokáral sám sebe. Vždyť nejsme policisté od toho, abychom jen seděli na služebně a pili kafe.
Vyjeli hned a během 10 minut byli na místě. Jednalo se o velmi nebezpečný gang, který držel rukojmí v budově Volksbank. Ben a Semir šli s jejich kolegy hlavním vchodem a šéfová šla s lidmi ze zásahovky zadem. Nejprve se ozval výstřel. Pak uviděl muže ze zásahovky, jak běží zpět k autu a někoho nese v náručí. Byla to jejich šéfová. Měla smůlu, trefil ji do krku těsně nad neprůstřelnou vestu. Ale byla stále naživu. Chvíli na to se ale stalo něco mnohem horšího. Ozval se mohutný výbuch a celá budova Volksbank vyletěla do vzduchu i se všemi, kteří zrovna byli uvnitř. Nikdo z těch, kteří byli v budově, neměl šanci přežít.

„Neztratili jsme jen kolegy, ztratili jsme také přátele. Velmi blízké přátelé, kteří za nás mnohokrát riskovali život a nejednou o něj sami málem přišli. Nikdy na vás nezapomeneme.“ Dieter dokončil svůj proslov a tři černé rakve se pomalu spouštěly do země a lidé v černých šatech a oblecích se pomalu vydávali k východu.
Už jí to bylo všechno jasné. Věděla, jak je možné, že je najednou všechny vidí, i když jsou mrtví. Byla jen jediná možnost, jak se to mohlo stát. Jak se mohla setkat s těmi, kteří už je opustili. Byla jednou z nich. Byla jednou z těch, kteří opustili ten zlý svět tam dole a vydali se vstříc novému začátku. Mělo jí dojít hned, že nesmrtelnost neexistuje.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Moc hezky napsané Smile sama jsem kdysi napsala podobou povídku, ale tato je možná hezčí Smile Moc se mi líbí ten popis toho špalíru mrtvých kolegů Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Děkuju moc, jsem ráda, že se ti líbí Smile
Máš tady tu svojí podobnou? Ráda bych si ji přečetla Very Happy Smile

_________________
Vysílačka:„Pozor pachatelé jsou ozbrojeni!"
Semir: „Díky, už jsme si taky všimli."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Určitě mám Smile jmenuje se SÁM Smile
Když nad tím tak zpětně přemýšlím, ona je napsaná malinko jinak, ale ten nápad tam asi byl podobný Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Děkuju Smile jdu si jí přečíst! Very Happy Možná zjistím, že jsem jí už četla a jenom jsem si to nespojila Very Happy

_________________
Vysílačka:„Pozor pachatelé jsou ozbrojeni!"
Semir: „Díky, už jsme si taky všimli."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Znovu jsem si povídku přečetla a zdá se mi ještě lepší, než když jsem ji četla poprvé Smile
Moc hezké Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Jé děkuju Very Happy to je super, že někomu stojí za to si jí přečíst a dokonce dvakrát! Embarassed Smile

_________________
Vysílačka:„Pozor pachatelé jsou ozbrojeni!"
Semir: „Díky, už jsme si taky všimli."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Em napsal:
Jé děkuju Very Happy to je super, že někomu stojí za to si jí přečíst a dokonce dvakrát! Embarassed Smile

Je tedy pravda, že jsem na ni dvakrát narazila náhodou, ale pokaždé se mi líbila Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Nesmrtelnost neexistuje
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma