AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
Pietro

Odpovědět s citátem
I já se přesouvám do role tichého čtenáře - já se už přistihl, že jakmile dojdu na konec dílu, už zapomenu o čem je začátek. Embarassed
I když možná nějaký koment hodím, i když bude mimo mísu. Wink

Odpovědět s citátem
Přidána 7. kapitola: Proces. Připomínám, že rating dávám skutečně z nějakého důvodu, aby vám nevypadly oči z důlků. Jen slovník, žádné prasárny. (Zatím.) Užívejte!

Administrátor

Odpovědět s citátem
Taaaaak a poslední komentovací rest, pokud si to dobře pamatuji Very Happy

7.

Ok, Tomovu nervozitu chápu - Sus je tak trošku ledová královna (tedy v tom smyslu, že se podle mě právě takhle týmu 1 jeví), že by se bál, že se jeho milá Petra nakazí?

jestli se u té buclaté blond novinářky o něco pokusit --- awwwwwwwwwwwwwwwwwww, tak už jen tahle pidi zmínečka je prostě předčasný vánoční dárek, fakt mám radost moc a moc díky! Pokusit, Semirku, pokusit Laughing ježiš, díky, SaM, moc dík! Rozesmálo mě, jak je Semirek ochoten přehodnotit nenávistný vztah k médiím XD

že si Petra pořídí bič. - jsem si to myslela XD

Pesimistický Semir je cute, mám chuť ho obejmout. Vracíš mi tendenci mít ho ráda i mimou mou Když/MMN realitu a jsem Ti za to vděčná.

„Teď to stojí jenom na těch znásilněnejch ženskejch.“ - já jim rozumím. Musí to být strašná bezmoc - vědět, že těm ženám někdo ublížil a zároveň si být vědom toho, že to pro ně bude děsně těžké a mohou to odvolat :/ nechtěla bych být v jejich kůži.

oba byli zpětně přesvědčení, že kdyby si dávali lepší pozor - fantazie, že tady kluci mají více prostoru. A zase je vidět, jací jsou super zaměstnanci, kterým na práci záleží Embarassed

Naplňovala ji taková nenávist a nechuť, že se sama sebe děsila. - znám! Snad z toho ve finále nebude jen bezmoc, Sus, ježiši, já Ti přeju, abys ho nakopala... no tam!!!!!!!!! A zatancovala si na jeho zádech. Uah.

Opravdu velmi ale VELMI dobře jsi vylíčila Susanniny emoce (Pozn.: na tohle odkazuji, když mluvím o nutnosti přidat na emocích, drazí kolegové povídkáři), ale s jednou věcí nesouhlasím. Sus možná považuje za nechutné a tu ženu znevažující, že by si nechala zaplatit - já bych to viděla spíše jako naprosto tragické, ale v mnoha případech bych to dovedla pochopit. Máš mít bolest, ponížení, soud, veřejnou pozornost a MOŽNÁÁÁÁÁ nějaké drobné zadostiučinění v podobě trestu pro pachatele, nebo bolest a ponížení a k tomu alespoň odškodné? Byť by to bylo vlastně držhubné. Vždy je to smutné, ale... dovedla bych to pochopit, byť bych se čílila stejně jako Susanna...

svědomí trochu cukalo, když měli vyšetřovat oběť místo pachatele. - souhlas...

Ježiši, díkybohu. Vím, že je Frank ve Tvé realitě inteligentní a má i empatickou stránku, ale byť třeba nespravedlivě, vybavil se mi, jak na tu nebohou oběť řve, že "zaprodala svou čest", omg. Ale koukám, že (scéna v bytě) se ho to dotklo. DO háje, to je ale HNUSNEJ případ a teď nevím, zda mám chuť číst pár hodin před Štědrým dnem další řádky. Píšeš to hnusně vtahovačně.

Schrankmann, která dostála své pověsti, že s násilníky zachází extra tvrdě - MY GIRL, nakopej je, Schrankie! Když budeš stát za komisaři z DP, hejzly dostanete. A hurá, že se množí autoři, kteří Almaru nevnímají jako klišé zlo Very Happy

Opakuju, to je FAKT hnusnej případ.

syrovou rybu - v tom, jak Fran ignoruje slovo "sushi", je něco půvabně provokativního.

Dobře, že za Sus stojí a třeba (byť asi paranoidně) ji hlídá. Ona by to neocenila, ale i tak. Musí jí být hrozně.

To poslední gesto je nádherné, takové všeříkající a jsem ráda, že jím tato hnusně cynická kapitola (myslím tím kvůli soudu) skončila. Br.

Odpovědět s citátem
Přidána 8. kapitola: Místo činu. Připomínám, že rating dávám skutečně z nějakého důvodu, aby vám nevypadly oči z důlků. Ergo prasárny. Užívejte!

Wox, jsem ráda, že zmínka potěšila, už je fakt poslední. Smile Almara podle mě fakt není zlo ani ten ďábelský byrokrat, jenom prostě připomíná, že komisaři nemůžou úplně všechno a to ani "ve jménu dobra". Díky za koment.

Administrátor

Odpovědět s citátem
Jasně, SaM, i tak díky, udělalo mi to radost Very Happy jj, takové pojetí Schrankie se mi zamlouvá, ona byla celkem taková i v seriálu, že?

8.

Sus je s tím usínáním oblečená a na nepohodlné sedačce nepoučitelná jako já, je z toho nakonec jen bolest zad.

Tak to je HODNĚ humusácké probuzení. Uf. Nejen kvůli strachu, který člověk musí mít (snad Sus alespoň bydlí v patře), ale i kvůli tomu nebohému zabitému zvířátku.
Hm, hlídka tam dělala co, když tohle nezaznamenala...?

Ačkoliv mu mladý muž celkem okázale lezl do zadku - to si teda vybral vzor, zobák jeden Very Happy

Frank nemusí mít s tím, že zabili zvíře, protože ho Sus nějak "znala", pravdu. Myslím, že většinu žen by vystrašilo už to samotné zabití, ani by tam nemuselo být pouto... Ale jen uvažuji. A těší mě, že Frank nad kočkou projevil lítost.

„Um,“ řekl Frank. - rozkošné Very Happy jak ztratil nit, chudinka Very Happy

Choval se příkladně; seděl u stolu a dokonce si vzal i talířek - ježiši, Susanno, už po něm, kurnik, skoč. NEVIDÍŠ, JAK SE SNAŽÍ?! Vždyť si vzal talířek!!! Co víc má ještě dělat?!

(Haha, jak ten talířek sám připomněl, já věděla, že to nebylo jen tak)

Políbila ho; šlo o jediné přitisknutí rtů na jeho, stejně nevinné, jako to hlazení předtím, ale byla vytrvalá. - výborně, jupí!

Tak teď doufám, že si to a) užili a b) že to situaci jen více nezkomplikuje. Na druhou stranu je hrozně fajn, že Sus střízlivá (byť možná lehce vystrašená a emotivní kvůli případu) vyjevila preference. Normálně bych čekala, že si s tím nějak poradí, ale podle počtu prázdných příspěvků se bojím, že to tak jednoduché nenecháš...

Um, ok, ono to není lehké ani teď.
Je mi Sus strašně líto.
Zato Frank perlí v nejlepším slova smyslu, taková vyjádření by v podobné situaci nedokázal najít a vyslovit nejeden školený kecálek. Bod pro Franka.

Nějak si nemohu pomoci, ale Frank dělá co může, snad i více, než by se od muže celkově dalo čekat. Susanna si to asi uvědomuje, ale pevně doufám, že se tou myšlenkou i skámoší a dojde jí, že oni dva jako pár nejsou zase takový paradox.

Držím jim pěsti a jsem fakt zvědavá, co se bude řešit dál, ačkoliv teď oba dost jasně odkryli karty. Snad někdo z nich neplácne nějakou kravinu...

Odpovědět s citátem
Přidána předposlední, 9. kapitola: Ta první. Užívejte!

Ukázalo se, že jsem ohledně počtu kapitol měla velké oči, a omlouvám se za to. Aspoň se mi opět potvrdilo, že povídku mám postovat až tehdy, kdy si jí jsem jistá, a ne dřív. Smile

Wox, díky za koment! Frank pravdu mít nemusí, ale měl ji. A i kdyby ji neměl, tak je tahle teorie lepší, než pokrčit nad tím rameny a nedělat vůbec nic. Smile A já myslím, že od rozumného chlapa tohle klidně očekávat můžeš. Stávají se z nich hotoví psychologové, když jde o to zarazit si. Laughing

Administrátor

Odpovědět s citátem
9.

„Já zase vím, co znamená, když se jedna ženská s druhou schovává v kuchyňce,“ poznamenal Frank - haha, Frank odhalil ta největší ženská mysteria Very Happy

„Možná slovem,“ přiznala Susanna a zašklebila se na jeho vítězoslavné culení - nah, Sus, proč to zase kazíš, vždyť se včera tak snažil. Na druhou stranu je fakt, že musí být docela náročné Trabera snášet v jeho rozevláté macho poze. Ale jistou útěchou je, že si ji asi skutečně nechává na uvolněné okamžiky a v těch důležitých neselhává. To se cení.

„Sprchovala ses nahatá, to je jasná výzva,“ vytáhl Traber svůj trumf - této argumentaci dává Paul Keller 100 % a tluče se do čela, že na to nepřišel sám. Sorry, it had to be said, napadlo mě to hned po přečtení XD hezky, Frank, dokonalá logika!

A vida, jak když viděl, že se Susanna opravdu necítí dobře, tak sklouzl do normální roviny. Je skvělý.

Ještě lepší zpráva je, že si byly podle všeho s Wilmou hodně blízké. - já vím, jak to myslí, rozumím, že je to dobré pro případ a dáma bude mít motivaci spolupracovat. Ale stejně bych si přála, aby tu oběť skoro neznala a ač sestra, byla jí ukradená. To musí být strašná bolest, vědět, že se milované osobě staly tak děsné věci, že už s tím ani nedokázala být...

Koukám, že Frank plán skutečně má, je to přímo stratég. Buďme rádi, že nežil v první polovině minulého století, u Stalingradu to mohlo dopadnout jinak Very Happy

ven ho budou muset jedině vynést a to nohama napřed, po dobrém to nepůjde. Slávu nebo smrt. - aw, boží.

„Pro tyhle chvíle žiju,“ zamnul si ruce Semir. - nakopej jim zadek, malý Turečku!

Dobře a lehce popsaná chvíle na služebně, úplně cítím tu nabuzenou atmosféru. SPRAVEDLNOST, BABY!

Jsem hrozně ráda, že to ten zmetek schytal a půjde sedět, ale přesto - nepatří "dohoda" do angloamerického pojetí práva? Je to v německém systému možné? Ráda se nechám poučit, ale mám dojem, že tak úplně ne...

Je mi Semira líto, ale k jeho choleričnosti tyhle smutné protikladné hloubavé nálady vždycky patřily a jsem ráda, že jsi je připomněla. Mám chuť ho obejmout, nebo mu alespoň koupit drink a lichotit mu Very Happy

Měla to vědět; skončili v posteli jen proto, že byli oba opilí, a ona mu to opakovala tak dlouho, až ho vyprovokovala k tomu, aby si dokázal, že ji dostane do postele i střízlivou. - *facepalm* nechceš číslo na psychologa, Susanno?

Holky a kluci z DP si rozhodně zadostiučinění ze zaklapnutých pout zasloužili, ale na druhou stranu.... on sedí, a to je nej!

Nemohu si pomoci, ale tady už mi Sus připadá skoro patologická. Je krásná, někoho má, zjevně vidí, že on ji má rád (protože ty její řeči o tom, jak si jen něco dokazoval, podle mě sama vnímá jako kecy), tak to nezkusí? Když sama něco cítí? Klidně se přiznám, že mě ten poslední ponor do její hlavy naštval a ač je to nespravedlivé, mám chuť ječet, že lidi, co mají schopnost něco hezkého cítit a ví, že je to opětováno, nemají právo takhle skučet Embarassed (jasně, že ho mají... ale tak chápeš, co chci říci). Ach jo.

Odpovědět s citátem
Wox, díky za koment! Wow, rychlost!

Susanna je v téhle povídce v jistých věcech chronicky nejistá, takže automaticky předpokládá to horší, dokud jí Frank nedokáže opak. Na druhou stranu, ty její issues jsou tam jasně popsány a on si jí fakt víceméně nevšímal prakticky až do toho procesu. Nastala tam ta typická hra - Susanna kličkuje, Traber jí nadbíhá - akorát že Frank a) neměl čas tu hru hrát a b) myslel si, že nemusí, když už jsou item. Prostě se zase nepochopili a Susanna z toho opět dělá závěry. Ale neboj se, Frank jí napraví hlavu! Laughing

Co se týče dohody - upřímně nevím, u téhle povídky jsem to nezjišťovala. Zjistila jsem si na začátku, že v byrokratickém Německu je tahle "svatba omylem" prakticky nemožná (a hodně štěstí těm, co se chtějí brát s tím zařizováním, já bych se asi odjela vdát do Ameriky Laughing ) a stejně jsem tu povídku napsala. Takže jestli je možná i dohoda... na to už kakal hafánek, abych tak řekla. Laughing

Administrátor

Odpovědět s citátem
Jjj... já vím, že je hrozně nejistá a že tyhle věci se nedají řešit rozumovou úvahou. A že není lehké se s tím popasovat, jenže mi přijde, že okolnosti už jsou fakt docela příznivé a hlavně se nerozhodnuje, zda s ním mít rodinu a tak Embarassed chápu, že má velký problém (natož když píšeš, že předtím se Frank NAVENEK neprojevoval, takže Susanna neví, že to k ní cítí už dlouho), ale přijde mi, že už má vše, co k nějakému milému kroku potřebuje. Jako kdyby si ty problémy už spíše sama vytvářela - na konci jsem z ní už lehce měla pocit jako z někoho, kdo tragicky vzdychá a říká "ach, mám strašný problém... nevím, zda pojedu na dovolenou na Madeiru, nebo na Kubu" Embarassed

Ale znova: to je jen pohled do hlavy mě jako čtenáře a jeho pocitů, vím, že tyhle věci se racionálně moc řešit nedají. Jen mě Sus štve, je krásná, má někoho, kdo ji má rád, sama ho má ráda.... NAPRAV JÍ TU HLAVU, FRANKU Laughing

Těším se snad na hezký konec Very Happy

Odpovědět s citátem
Přidána poslední kapitola: Esprit a Epilog. Doufám, že vás povídka aspoň trochu bavila, a děkuji za komentáře. Smile

Odpovědět s citátem
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Chtěla jsem to okomentovat až po dočtení celé povídky, což se právě stalo, ale vzhledem k tomu, že lezu smíchy po čtyřech to prostě nezvládnu Very Happy Možná někdy jindy Very Happy

Nicméně, strašně jsem se u toho nasmála, no a prostě jsi bohyně, nó! Very Happy

Skvělá povídka, díky Smile

Odpovědět s citátem
Děkuji moc za komentář! Jsem ráda, že se ti povídka líbila a že ses pobavila. Smile

Administrátor

Odpovědět s citátem
Neměla jsem moc pohodu na pouštění chlupů, komentář by nestál za moc. Takže jsem raději počkala Smile
Komentuji u toho, jak čtu (což se mi zdá pro autora jako nejlepší zpětná vazba), tak to bude možná trochu emotivní...

10.

Už podle názvu kapitoly to bude stát za to XD

Já Sus nechápu, a to jsem holka. Fakt se jí snažím porozumět, ale nejde mi to - Frank musí být (bez ohledu na to, že to není žádný natrvrdlý trubec) zmatený úplně. Taky bych čekala, že třeba konečně prolomili tu její bariéru. Ale je pravda, že taková prolomení dlouholetých problémů asi nejsou tak snadná :/

Neměl momentálně dost krve v mozku, aby jí mohl vyjmenovat všechny části obžaloby, ale von Landitz je znala a věděla, že je vinná. - moc pěkně napsané....

Franku, jak můžeš směrem k někomu, jako je Susanna, byť i v této situaci a v ironii vyslovit "abys mi dala" Shocked rozumím, co chtěl říci, ale... nějak mi to k ní brutálně nepasuje a být jí, ublížilo by mi to :/

Jsem z nich zmatená - z obou.
Z mého pohledu mi přijde trestuhodné, že ačkoliv jeden k druhému zjevně cítí něco bláznivého a velkou část fyzické přitažlivosti, jaksi to blokují a dělají si z toho spíš trápení. Závidím jim ty pocity, snad s nimi nakonec naloží co nejlépe.

"V životě bych neudělal nic, o čem vím, že by ti ublížilo, copak mi vůbec nevěříš?“
„Tady není problém v důvěře,“ namítla Susanna. „Já nevím, co po mně vlastně chceš.“ - konečně to začíná být konstruktivní. Ten zlom v komunikaci je hned znát. Do toho, děcka!

„Jakej dopamin? Co to proboha meleš?“ *zaječeli zároveň Frank a Woxys*

Sus si je zjevně schopna problémy a překážky i vymýšlet, jen aby nebyla šťastná. Trošku mi připomíná mě.

„To jsem si mohla myslet, že budeš zase rozestýlat,“ odsekla Susanna. - Sus. Džízs.

„V tom máš pravdu,“ uznala k jeho překvapení Susanna. „Tak mi pomoz, když v tom máš jasno.“ - hurá. Já si nemohu pomoci, ale říkám si, že jejich problém by mohl mít lepší a lehčí řešení, kdyby se nescházeli v místnostech, kde je postel / pohovka / lenoška / křeslo / stůl / kuchyňská linka XD přijde mi, že kdyby si sedli někde, kde si mohou popovídat v soukromí a klidu a zároveň tam nemohli mít lákání k postelovým hrátkám, tak by to řešení našli snáze. Co kavárna? Wink

Frankovo vyznání / nevyznání bylo nádherné. Objala bych ho.

Úžasný, jak to uměla pěkně otočit proti němu. S ní si ještě užije. - i s tím, že to dopředu ví, do toho jde. Tomu říkám láska, je to fakt frajer, nemá bratra (chci říci jednovaječné dvojče)? Embarassed

klíčový argument - a taky je to pako XD

Petra měla pravdu, buď ho chtěla nebo nechtěla. A ona ho chtěla, ať už to znamenalo cokoliv - sláva hurá nazdar výletu. Ne, fakt mám radost, že má konečně v něčem jasno!

Jsem ráda, že řekla něco k jejich budoucnosti a jsem ráda i za ten jejich rozvod. Sice to bude až napodruhé a tak trošku s trapasem a skandálkem, ale těší mě, že si Sus jednou užije své bílé šaty a nádhernou atmosféru. A s tím, že to napoprvé nevyšlo, je trochu smířená Smile

To objetí, kdy ji zvládl neosahávat, je krásný důkaz, že to půjde.

Jsem ráda, že to zmetek odskáče. A pevně doufám, že mu za ta znásilnění napaří FAKT hodně. Ne nějaké 4 roky, jak to bývá zvykem u nás, kdy za každou holku a jeden zničený život dosane chlap nějakých 5 měsíců. Uah.

A Semirkovi s Tomem pocit vítězství přeji <3

Anna je báječně rozumná... ale tohle neměla prásknout XD

sekretářka měla evidentně na Gerkhana spadeno - néééé, ne ne ne, nesmí nemít ráda Tomova kamaráda!

„Protože každá ženská by měla mít svatbu, jakou si vysnila,“ odpověděla Schubert a něco v jejím tónu Susanně potvrdilo, že nelže. „A čím dřív to Tom pochopí, tím líp pro mě.“ - yeah!

EPILOG

s tím posledním a definitivním rozchodem s Andreou - to slovo se mi líbí.

Jo počkat... na VÁNOČNÍM večírku se nic nestalo, ale NAROZENINY.... Twisted Evil Laughing Laughing

Snad v opilosti nevolal nějaké bývalé. To by bylo extrémně potupné. - kývá hlavou.

Jediné, co se mi malinko nelíbí, je ta na můj vkus trošku velká doslovnost - kdyby to zůstalo o hrozném pocitu, že spolu prožili společnou noc, naprosto by to stačilo, papíry u toho podle mě ani být nemusely Laughing Laughing

Vidíš, vidíš, Semirku. Měl jsi zavolat buclaté blond novinářce, ta by Tě ochránila Laughing koukej to napravit Laughing Laughing

Ložnicí se rozezněl ohlušující řev, při kterém téměř tuhla krev v žilách. Semir vypadl z postele na levé straně, křečovitě stále držíc přikrývku, aby zakryla jeho nejcennější vybavení, což zanechalo Kranicha odhaleného. - to jsou komici XD

Skvělá povídka, vtipná a jsem ráda, že měla happy end Embarassed a fakt si užívám Tvého Semira. Je boží.
Díky za příjemné počtení Very Happy

Odpovědět s citátem
Wox, děkuji za komentář!

K Susanně "abys mi dala" možná nepasuje, k Frankovi ale zcela, a upřímně, v té situaci od něj fakt nemůžeš čekat, že bude lovit zdvořilosti. (Původně jsem tam měla "abys mi podržela", ale to mi už přišlo trochu hrubé, tohle je ta lepší varianta.)

Frank řešící svůj milostný život v kavárně...

Nevím, jestli jsme se pochopily, ale rozvádět se nebudou. Pokud spolu vydrží, prostě se udělá obřad na oko, pokud se rozejdou, tak se i rozvedou. Ale teď s tím nic dělat nebudou. Smile

Já nad tím uvažovala, ale doslovnost je tam záměrně. 1) oko za oko a 2) Semir a Tom mají v mé hlavě ve své sexualitě jasno, takže nebýt toho partnerství, nemá to pro ně vůbec žádné důsledky. S těmi legálními komplikacemi to má aspoň přiměřeně takové, jako to mělo pro Susannu a Franka. Smile

Administrátor

Odpovědět s citátem
Rádo se stalo, díky za fajn povídku Smile

Aaaa, tak to jsme se vážně nepochopily! Já to pochopila tak, že Sus chce, aby se rozvedli s tím, že na 50 % stejně bude muset do obleku (tj. vzít si ji znova). Tak to jo, tím líp. Doufám, že jim to vyjde, byť to lehké nebude. Snad se bude Susanna o trošku více snažit, přála bych jí, aby ty své bariéry překonala...