AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Líbio se dílo č. 8
ANO
100%
 100%  [ 1 ]
NE
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 1

PLK 7. - Rozhodnutí
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Délka:cca 2 130 slov

Rozhodnutí
(Entscheidung)

Tom s Janem se vrátili z dovolené a začali hned vyzvídat:
„Tak co, co jste tu dělali, celý ty dny?“
Pietro jen sarkasticky odsekl: „Vůbec nic, celou dobu jsme leželi na stolech a kopali se do zadku!“
Tom hned na Semira: „Co mu je?“
Semir jízlivě: „Ale, Andrea s ním poslední dobou nechce spát ani mít sex…“
Pietro štěkl: „Hele, to musíš všecko ihned vykecat prvnímu člověku poblíž?!“

Sotva se navrátivší duo uvelebilo ve svých křeslech, vešla do služebny Wox, která měla namířeno za Semirem.
Prakticky hned za ní vešel pošťák, který ji poznal po tváři a předal jí malé psaní, které bylo úplně čisté, jen s malinkým, skoro neznatelným monogramem P. K..

Wox otevřela psaníčko a tam bylo napsáno:
"Ahoj, slavím 20 let jako právník a moc si přeji, abys zítra na oslavu dorazila také. Adresa je: Lindenseite 54. Budu tě čekat. Paul."
Semir se zeptal: „Co je to?“
Wox mu odpověděla: „Můj bývalý, Paul. Chce, abych přišla na jeho oslavu výročí ve funkci právníka. Asi mu tu službu udělám, ať to mám za sebou. Půjdeš se mnou?“
A mrkla.
Semir ji ovšem zklamal: „Rád bych, ale nejspíše to nepůjde. Ta divočina s Pietrem minulý týden není ještě sepsaná do hlášení a Anna už je mrzutá.“
Wox jen trochu zklamaně: „Škoda, chtěla jsem tam mít společnost.“

Ten den v podvečer se vrátila z malé pauzy Andrea a přitáhla obří zabalenou knihu, těžkou skoro jako Hotte.
„Co je to?“, vyzvídal Pietro.
„Uvidíš, týká se to i tebe.“, uzemnila Andrea Pietra a balík rozbalila.
Když odstranila všechen balící papír, objevil se před Pietrem nápis KÁMASUTRA.
„A kruci!“, hlesl v duchu Pietro. „Kdes to našla?
„Kamarádka uklízí byt a tak mi jí dala, jestli bych to nechtěla vyzkoušet. Nu a tak jsem si jí vzala.“, odpověděla s úsměvem Andrea.
„To abych si bral volno…“, vzdychl Pietro.
„To nemusíš, když pojedem od víkendu a začátku každou noc, tak nám to vystačí.“, pošeptala Pietrovi do ucha a knihu zabalila zpátky.
„Proto ten půst…“ došlo Pietrovi.

Ten se vrátil do kanceláře k Janovi.
„Čekají mě krušné časy!, postěžoval si.
„Ale, ale, povídej!“, vyzvídal Jan.
„Andrea objevila taje indické kultury, víc ti povídat nemusím!“, vzhlédl utrápeně Pietro na Jana.
Ten se jen začal smát a ve smíchu Pietra na oko litoval.

Další den se tedy vydala Wox na tu oslavu.
Paul jí uvítal s širokým úsměvem: „Terez, vítej. Moc děkuju, že si přišla. Představovat tě nemusím, kolegové tě znají ještě z dob, kdy jsme byli spolu.“
Ani se nestihla přivítat, když ji Paul odvedl do kuchyně a spustil: „Terez, je tu takový problém, oni neví, že už spolu nejsme, já jim to ještě nepověděl. Prosím, hraj mou přítelkyni.“
A udělal na ní známý kukuč, kterému nemohla odolat, byť bublala vztekem.

Spokojeně svou roli hrála, a to tak dobře, že kolegové Paula nic nepoznali.
Zazvonil zvonek.
Wox šla otevřít a usmála se. Na oslavu vešel Semir.
„Ahoj, ale říkal jsi, že nedorazíš?“, optala se ho.
„Jo, to je sice fakt, ale Pietro to vzal za mě. Má tam Andreu, tak se nudit nebude.“, vysvětlil svou návštěvu.
Wox představila Semira všem okolo jako svého známého od dálniční policie.

Semir si s Paulem potřásl rukou a to bylo vlastně poprvé, kdy se pohledy obou dvou setkaly.
Paul se poté rozpovídal o tom, kde všude s Wox byli a tak podobně, a tak na to jen reagovala tak, jak jí právě diktovala konverzace a hlavně přikyvovala a sama si ty vzpomínky přehrávala v hlavě a v duchu se smála a užívala si je.

Po přípitku si Wox odtáhla Semira a stranou a vysvětlila mu: „Budeš muset to přežít, on jim jaksi neřekl, že s ním nejsem.“
Semir se jen potutelně usmál a letmě Wox políbil: „Pro tebe všecko.“
Po oslavě se všichni rozešli domů.
Wox se sama přihlásila: „Já tu uklidím!“
Paul to jako správný chlap kvitoval s povděkem a napadlo ho: Pane Gerkhan, mám návrh, půjdeme se trochu projít a necháme tak vyprchat ten alkohol. A navíc aspoň poznám, s kým má Terez tu čest“.
Semir souhlasil, oblékl se a vyrazili.

Šli a povídali si – ovšem v tu chvíli je najednou zezadu přepadli dva maskovaní muži a přehodili jim přes hlavy pytle, aby nic neviděli.
Nastrkali je do dodávky a odjeli.
Asi po 45 minutách cesty, je vytahali únosci ven, vehnali je do temné místnosti, prošacovali je, aby neměli mobily a ni nic jiného, posadili je na židle a pevně je za ty židle přivázali bindry (ty jednorázové pásky, co jednou zatáhnete, a už nerozpojíte, leda přestříhnutím – pozn. autor) a sundali jim pytle z hlav.

Sotva Paul se Semirem spatřili jejich tváře, ihned je poznali – ten vyšší byl Alexej Rusinov a ten menší Ilja Rachmanin.
„Alexej?!“, podivil se Paul.
„Da, Paul, ještě mě poznáváš. Dostals mě do lochu, ty zmetku!“, odsekl mu Alexej.
„Iljo?“, zeptal se Semir.
„Da, Semir, da.“, přitakal Ilja a dodal: „Konec první ho povídaní, pánové!“

Odešli a zavřeli dveře.
„Vidím, že je známe.“, odsekl Paul.
„Ano, Ilju jsme dostali s Tomem při jedné razii, když jsme odhalili gang pasáků.“, odpověděl Semir.
„Já Alexeje znám z jednoho soudního líčení, kdy jsem zastupoval opačnou stranu. Díky mé obhajobě z toho má strana vyšla vítězně a on putoval do vězení a slíbil, že se pomstí.“
„Což se mu daří.“, zhodnotil situaci Semir.

Mezitím si Wox začala dělat starosti, když se dlouho duo nevracelo.
Zkoušela oba mobily, ale nikdo je nezvedal.
Jela na služebnu, kde ještě tvrdl Pietro s Andreou.
„Wox, co ty tu?“, vyprskl Pietro, dokončujíc hlášení a jdoucí s ním do kanceláře šéfové. „Jdeš akorát, už jsme s Andreou na odchodu.“
„Semir se šel projít s Paulem a ještě se nevrátili, mám o ně strach!“, vyplašeně pravila Wox.
„Třeba si jen zašli, a přijdou později, uvidíš!“, snažil se zklidnit její obavy Pietro.
„Třeba jo.“, povzdechla si Wox.

A odjela. Přes noc ale nespala, doufala, že nepřijde to, čeho se obávala nejvíce.
Rozhodnutí.
Během té oslavy si uvědomila, že city k Paulovi úplně nevyhasly, ale zároveň city k Semirovi plály, jak Andreyina tvář, když prskala na Pietra, že jí zbořil její nové auto.


Do rána ovšem nedojeli.
Wox tedy opět zamířila na stanici.
„Pořád nepřišli.“, smutnila Wox, div se nerozplakala.
„To už je vážně divný, Semir by dal vědět.“, byl si jistý Tom.
Kdesi v úkrytu se Alexej vrátil ke dvojici a štěkl na Paula: „Hele, kravaťáku, dej mi číslo na tu křehotinku, co byla s tebou, když si mě poslal do lochu. Mám chuť jí vyplašit.“
Paul, vědíc, že jde o Wox, odmítl.
Alexej se naštval a vrazil mu jednu pěstí. Paul spadl i se žídlí.
„7901239991“, s bolestí vypověděl Paul.
„Dík.“ jízlivě odsekl Alexej a práskl dveřmi.

Na stanici zazvonil Wox telefon.
„Dobrej, paninko, asi hledáte vaše přátele, že? Máme je u sebe, zatím jim nic není, ale bude, pokud neslníte naše požadavky. 2 miliony Euro do dnešních osmi hodin. Kufr s penězi necháte na lesní cestě k lesu nedaleko odsud. Jestli bude jen o Euro míň, oba budou mrtví. Charašo?“
A zavěsil.

„Kdo to byl?“, zeptal se Jan.
„Únosci, co mají Semira a Paula. Chtějí dva miliony, nebo bude po nich.“, odpověděla Wox.
„A slyšela si něco zajímavého v tom telefonu, nějaké šumy apod.?“, zeptal se Pietro.
„Něco ano, vím určitě, že to byl ruský přízvuk. Ten jako novinář poznám.“, ujišťovala Wox.
„Máme to nahrané, ale na lokalizaci to bylo krátké. Naštěstí jsou tací, kteří zjistí i to, co normálně nezjistíš.“, zasmál se Tom.
Pietro, Wox a Tom se stavili u Hartmutta. Ten je uvítal s úsměvem na tváři.
„Harty, prosím tě, zapoj své kouzelnické pomůcky a zjisti nám všechno, co půjde z tohohle hovoru, šumy, zvuk apod. Třeba se tak dovíme, odkud to volali.“, instruoval Tom Hartmutta.
Hartmutt zapojil své přístroje a chvíli analyzoval ten hovor.
Asi po pěti minutkách na trio zavolal. „Tak ten šum, co tam je, je na 90% šum stromů v lese za větru a ty zvuky vypadají jako sekání dříví, nejspíše tam budou dva. Více zvuků jsem neslyšel a ti dva budou určitě Rusové.“, shrnul své pozorování.

„Jsi bůh!“, ocenila snahu rezavého Wox a ještě dodala: „Mám kamarádku a té se líbíš! Když to vyjde, tak vás seznámím.“
Hart jen, že nemají zač a vrátili se na služebnu, kde už šéfová sehnala ty dva miliony a měla je připravené.

„Dobrá, ale pojedu já, vy buďte nablízku, až dám znamení, vtrhnete na scénu. Pokusím se je osvobodit a pak nás musí někdo vyzvednout na té cestě“, nastínila plán Wox.
„Čoveče, nechceš být u nás – plány máš dobré!“, navrhl ji Tom.
„Ne, děkuju, já doufám, že to bude, co nejdříve za mnou.“, povzdechla si Wox.
Dojela na místo, kde mělo dojít k předání.
Alexej už tam čekal. „Tady jsou ty peníze, ale chci je vidět. Jedu s vámi!“, rozhodně na něj vypálila.
Alexej se zdráhal, ale byl příznivcem alespoň minimální férovosti a tak souhlasil.
Wox zamkla vůz a nasedla k Alexejovi do starého Mercedesu.

Dovezl ji až na místo, kde už oba Ilja vytáhl ven svázané a se zalepenými ústy.
„Fajn, už jste je viděla a teď nám tu nechte ty peníze a můžete si je odvést sebou, už nás tu stejně štvou.“, prskl Alexej.

Wox pohodila hlavou a bleskurychle se vysmýkla Alexejovi.
Zpoza stromů se vyrojila zásahovka a začala střílet.
Wox neváhala a okamžitě přiběhla a oba rozvázala.
Oba Rusové vběhli do úkrytu a vytáhli AK-47 a začali po zásahovce střílet a povedlo se jim několik členů zasáhnout.
Wox mezitím začala s oběma muži utíkat lesem.
Alexej si jich všiml, a když mu Ilja dal znamení, že to zvládne, vydal se je pronásledovat.
Ilja ovšem dlouho náporu neodolal, jeden z členů zásahovky jen postřelil. Poté již nebyl problém jej zpracovat.

Trio vyběhlo na silnici, kde už čekal Pietro s bavorákem.
Nasedli a odjížděli, co to šlo.
Alexej ovšem znal les jako boty, a nadběhl si přesně tam, kde se s Wox setkal.
Vypáčil dveře od její octavie a začal pronásledovat kvartet před ním.
Pietro mezitím předal pistoli Semirovi. „Zkus ho trefit!“
Semir vystrčil hlavu ze střešního okénka a po Alexejovi začal pálit. „Hele, má mý auto!“, ohradila se Wox. „Ve Weltu mi nový jen tak nedají!“
Semir pálil, ale mimo pár škrábanců a prasklého okna míjel.
Alexej se rozhodl oplácet, a jelikož Kalašnikov jaksi nejde ovládat za jízdy, tak z kapsy vytáhl pistoli, kterou mezitím sebral Semirovi, když jej šacoval.

Na rozdíl od Semira střílel ovšem přesněji a odnesla to nejen zrcátka, ale i zadní světla BMW.
A dokonce se mu povedlo postřelit-škrábnout Paula do ramene.
„Jak chceš!“, zazubil se Pietro.
„Mě došly náboje.“, oznamoval Semir.
„V přihrádce spolujezdce mám ještě dva zásobníky, ale to je všecko.“, nasměroval ho Pietro.

Semir si je vzal a začal další salvu na Alexeje.
Pietro mezitím vjel na dálnici, ale do protisměru.
„Kruci, on furt kličkuje!“, vztekal se Semir.
Pietro v dáli zpozoroval náklaďák s ojetinami.
„Mám nápad, Semire. Všichni se držte!“.
Pietro se rozjel přímo proti tahači s auty.
„Co, blázníš, Pietro. Chceš nás zabít?!“, láteřila Wox.
„Pietro ví, co dělá, neboj.“, uklidnil jí Semir, i když se mu to moc nepovedlo.
Pietro trochu přibrzdil, aby se Alexej přiblížil a nakonec těsně před tahačem uhnul doprava.
Alexej se lekl, nestihl zareagovat a čelně se s tahačem srazil takovou silou, že škodovku to odhodilo o několik metrů dál do příkopu.

Pietro ihned zastavil a chtěl Alexeje vytáhnout.
Rozběhl se k autu, ale to explodovalo.
„Tak je po všem.“, hlesl.
Sáhl po telefonu a hlásil: „Ahoj, zlato, prosím tě, zavolej hasiče, záchranku a pár mužů na dálnici A4, směr Brauerei, kilometr 77. Dík a posílám pusu.“

Wox za ním přiběhla a řekla: „Pietro, díky, já nečekala, že to vyjde. Promiň, že jsem ti nevěřila.“
Pietro jí trochu šokoval: „Já si taky nevěřil, jen jsem to zkusil. A nechci ti jakkoli kazit současnou náladu a radost, ale něco tě čeká…“

Wox se zachmuřila a ohlédla se.
Na jedné straně o bavoráka opřený Semir, který se bavil s jedním zdravotníkem a na druhé Paul s ovázaným ramenem, ošetřován jiným záchranářem.
V hlavě jí to šrotovalo stejně, jako komisaři šrotují služebáky.
Hlavou jí vířily tisíce vzpomínek a momentek, které zažila ať s jedním, tak s druhým mužem.
Oba na ni ve stejný okamžik pohlédli a uvědomili si, že nyní jeden zvítězí a druhý odejde pomyslně poražen.
Wox se nakonec rozeběhla….
………k Semirovi a objala jej tak silně, že jej málem zadusila.
Paul jen svraštil čelo, seskočil, zašel za definitivní podobou dvojice a oběma popřál mnoho štěstí a zdaru.
Vrátil se k zdravotníkům a odjel do nemocnice.


„Co tě nakonec přivedlo ke mně?“, zeptal se až druhý den na služebně vyvolený.
„Myslím, že to vědět nemusíš.“, usmála se na něj Wox.
Vtom došel na služebnu zlámaný Pietro.
„Jaká je indická kultura?“, zeptali se.
„Ty Indičani jsou snad gumoví, nebo co?!“, zkřivil tvář Pietro.

Dvojice se jen od srce zasmála, popřála všem hezký den a odjeli k Tereze domů…

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Celá Andrea- když chce podvádět Semira, tak vymetá cizí postele, ale když nemá náladu na sex, tak vyhání Pietra z ložnice Twisted Evil. Jinak myslím že originální díl, tentokrát sis ani nevzal (myslím) inspiraci od scénáristů- to je dobře, a k dílu- pěkný jako vždy, a už docela dlouhý-super. Tereza Wox je mám pocit z Woxyny povídky:
Mít moc na(d) ne Question Laughing

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Jo, je, mám extra svolení adminky.

Jak už dlouhý... Exclamation Question Já takhle dlouhé píšu skoro pořád.

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Jsem ráda za důležitou roli pro Wox, díky Very Happy a jinak velká inspirace Rodinnou oslavou, co? Twisted Evil

Haha, Pietro, bacha na Andreu. Že by se sama úmyslně nechala vyhladovět, aby měla náladu na nové kousky? Začátek i závěrečný framing s Kámasutrou se ti povedl, vtipné Smile

Jak mohl přijít pošťák za Wox na stanici, když tam ta holka nepracuje a dost těžko to udalala jako adresu? Embarassed

To je hezké, že si na ni Paul vzpomněl. A líbí se mi, jak se všichni tři na té oslavě zachovali lépe než ti pitomci v epizodní předpodobě povídky.

Paul se poté rozpovídal o tom, kde všude s Wox byli a tak podobně, a tak na to jen reagovala tak, jak jí právě diktovala konverzace a hlavně přikyvovala a sama si ty vzpomínky přehrávala v hlavě a v duchu se smála a užívala si je. - tohle byl hezký kousek s emocemi. No jo, holka, jestli je Pietrův Paul stejně prachatý, jako můj, tak se Semirkem se tolik nenacestuješ Very Happy zdejší Paul je ale milý, není nafoukaný, jak jsi ho líčil jinde Very Happy

city k Semirovi plály, jak Andreyina tvář, když prskala na Pietra, že jí zbořil její nové auto. - funny Laughing Laughing

Au, au, au. Nebij mi Paulíčka, zmetku ruskej!

Koukám, že Wox je docela drsná. Já bych přisednutí k gangsterovi asi neriskovala. Nezabil někoho náhodou? Na to, že je to podle tebe hezká blondýna, docela riskuje O_o

Chybka, před Alexem ujížděli 4 osoby, ne tři Very Happy

„Hele, má mý auto!“, ohradila se Wox. „Ve Weltu mi nový jen tak nedají!“ - vítej mezi šrotéry firemních aut, zlato Laughing

Myslím, že ta zabělená spoilerová část tam vůbec nepatří Embarassed to přece ani není spoiler, to je prostě část povídky. Pokud to myslíš jako vtip, ok...
Jsem ráda, že si vybrala Turka.

Jinak víš, co mě na tvých povídkách mrzí? To, že si bereš inspiraci od tvůrců Kobry 11 a dáváš svou podobu jejich dílům, je podle mě trošku škoda, ale v pohodě, budiž, je to tvůj styl. Ale moc mi tady chybí emoce Sad nechceš se příště zkusit více vcítit do svých postav? Mě vždycky u čtení všech povídek nejvíc zajímá, co ty jednotlivé postavy prožívají, nejen to, co se děje. To je podle mě vždycky to, co buduje vztah k jednotlivým postavám i dílům. Mě by třeba hrozně zajímalo, co si vykládali Paul (pobavilo mě, že sis ho půjčil, hezky Laughing) a Semir, když byli společně v loji. Báli se? Utěšovali se navzájem? Nebo v tom Gerkhan (jakožto policajt) nechal Kellera, který asi měl s podobnými krizemi menší zkušenost, nechal vykoupat? Co blondýna - když je měla oba tak ráda, měla o ně velký strach, trápilo ji, co s nimi bude?

Všechny ty kousky, kde se o emoce snažíš, jsou podle mě vůbec nejlepší části povídky, doporučuji v tom pokračovat a více to rozvinout Very Happy

Fakt doporučuji příště více pozornosti věnovat emocím, to je podle mě právě to, co dělá povídku povídkou a ne přehledem děje Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
W: Díky za psaní, a máš recht, i já sám se kritizuji za de facto přepisy epizod. Já bych si něco smyslel sám, o to nejde, ale do těch vymyšlených policejních akcí se nechci pouštět už z principu, že něco zapomenu a pak to nebude dávat smysl (jako že něco někdo na začátku ukradne (pak na to zapomenu) a danou věc najednou dostane na konci třeba výměnou), nu prostě, že se lumpové budou chovat nelogicky.

Co se emocí týče, snad by to šlo - přepisovat už to nebudu, ale budu se snažit, a když se to nenaučím, tak konec už čeká. O té nafoukanosti vím, nejspíše ho to od té doby přešlo, když přišel o TW. Very Happy

Ad pošťák - poznal jí po tváři, ani adresu nepotřeboval, zná jí. A když měl pro ní psaní, tak nač by chodil k jejímu bytu, když jí viděl tam. Wink

Spoiler zmizel a trio je změněno na kvartet - mě matika nikdá nešla. Very Happy

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
marketa


Založen: 29. 10. 2014
Příspěvky: 25
Odpovědět s citátem
inspirace dílem Rodinná oslava zjevná Very Happy popravdě mi vůbec nevadí, že píšeš podle různých dílů Kobry, občas si vzpomenu na daný díl a pak se na něj znovu mrknu Smile

když Andrea vytáhla kamasutru, tak jsem si jen říkala, že Semir to vyhrál, když ho vyměnila za Pietra Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
PLK 7. - Rozhodnutí
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma