AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Prosím, ohodnoťte povídku jako ve škole...
1 :-))
50%
 50%  [ 2 ]
2 :-)
0%
 0%  [ 0 ]
3 :-I
0%
 0%  [ 0 ]
4 :-(
0%
 0%  [ 0 ]
5 :-((
0%
 0%  [ 0 ]
Woxys
50%
 50%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 4

Sušenky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky,

nedávno jsem u své páté Když vyhlásila tipovací soutěž: správnou odpověď uhodla i JSSVLVKMK (díky za účast!), která za svou odměnu zvolila povídku o TÝMU DVA. Plánovala jsem na ni převést nápad, který nosím v hlavě už rok, ale každý den se mi to zdálo hloupější – až mě včera něco cvrnklo do čela a já naškrábala tohle dílko.

Snad se Vám povídka věnovaná JSSVLVKMK bude líbit Embarassed o Týmu dva skutečně nepíši často Wink

Příjemné počtení přeje

Woxys


---------------------------------


Sušenky



Vytáhl z modrého balíčku polomáčenou sušenku a jediným pohybem transformoval její existenci v celomáčenou, když ji vnořil pod hladinu světle hnědě zbarvené kávy.
Rozměklá sladkost putovala do jeho úst: vychutnával si její aroma, jazykem přejížděl po hrbolcích čokolády jako vinař, který s rozkoší koštuje nejlepší ročník, co jeho sklípek nabízí.
Kolem něj panoval ruch všedního dne: nevyspalý Semir cholericky ječel na Toma, který opět přišel pozdě a tentokrát se vytasil s příšerně neoriginální výmluvou návštěvy u zubaře, šéfová vrčela na Bonratha, který, zdá se, vylepšil bok Porsche pořádným dolíkem a nová sekretářka, brunetka Monika, jen jen kmitala, aby stihla všem včas zanést lejstra s jimi požadovanými informacemi.
Pouze u něj byl klid.
Nikam nespěchal, věděl, že mu jeho patnáct minut nechají. Zdálo se to být tichou dohodou mezi ním a zbytkem osazenstva stanice: stačilo, aby si povšimli, jak jeho tvář nabývá dobře známého výrazu a jemně ustupovali, byť by s ním byli třeba uprostřed rozhovoru. Respektovali jeho potřeby a on, ač to nikdy neřekl nahlas, jim byl vděčný.
Tom využil chvíle, kdy se vzteky rudý Gerkhan musel nadechnout a pustil se do prudké ofenzívy: nemůže prý za to, že Turek místo dřímoty pořádá noční blonďaté reje a pak si na něm vybíjí svou nevyspalostí způsobenou špatnou náladu.
Vlastně vůbec nevnímal jejich slova, jen haštěřivý tón: a ten spolu s tím, jak se nořil hlouběji do labyrintu vlastní mysli, stále více splýval s ruchem stanice, až se stal pouhým polohlasným šumem na pozadí.
Slízl čokoládu, jež mu ulpěla na rtech a zavřel oči.


Sussana míchala lžičkou ve sklenici z čirého skla, takže se z rozvířeného nápoje spolu s párou šířila i vůně zeleného čaje s citrónovou příchutí. Podle blondýnky měl nápoj ozdravující účinky, byl dobrý na pleť a osvěžoval mysl: když si ji dobíral slovy, že by mohla čaje pít litry a stejně by jí to v posledním případě nepomohlo, uraženě zvedala nos.
Tentokrát však muž mlčel, zatímco komisařka vesele klábosila: ve vzácné chvíli sdílnosti mu povídala o dámské jízdě, na kterou se převelice těšila. Líčila mu sjezd kamarádek ze střední školy natolik barvitě, že po skončení jejího nadšeného přednesu položil velice naivní otázku.
,,Suss a nemohl bych přijít?“
Položila sklenku, která ji beztak pálila v ruce a zašklebila se, půvabnou tvář naplněnou ironií. ,,Milý Franku. Hádej, proč se asi dámské jízdě říká dámská? Máš tři pokusy. A když uvážím, že jsi přece jen dochodil základku, snižuji to na dva v naději, že na to stejně přijdeš. Věřím ti.“
Traber si odfrkl a bez uzardění vypil půlku nápoje, který si připravovala s takřka náboženskou rituálností pro sebe. ,,Vždyť se tam samé baby budete nudit!“
Rozhodla se nekomentoval jeho krádež a vyšvihla se na desku stolu: v lesklém rudém kalhotovém kostýmku a stejnobarevných lodičkách na pořádné jehle připomínala spíš úspěšnou mladou právničku, než do akce se vrhající policistku. ,,Neboj, Frankie, my už se nějak zabavíme. Nechci ti brát iluze,“ pousmála se škodolibě na kolegu, ,,ale kamarádky se obejdou i bez tebe. Neříkala jsem jim o tobě, takže vůůůbec netuší, o jaký poklad lidstva přijdou, když se neobjevíš.“
,,Ale taky mohu být překvapení večera, ne? Trumf v rukávu! Eso, které vytáhneš, když se budeš chtít pochlubit svou úchvatnou prací u Dálniční – a dokonalým parťákem, samozřejmě!“
Cukající koutky prozradily, jakou námahu dává Sussaně, aby se jeho mistrně předstírané ješitnosti nezasmála. Aby nějak zamaskovala své upřímné pobavení, sáhla do sáčku se sušenkami. ,,To zrovna. Myslela jsem, že pan Dokonalý je tady Semir.“
,,Dobře, dobře,“ vzdal se Traber a inspirován kamarádkou, také si uzmul jeden kousek čokoládou polité sladkosti. ,,Ale stejně by mě zajímalo, co budete dělat. To si jako… pustíte nějaký filmeček s polonahými chlápky, otevřete víno a kolem páté ráno se celé rozjařené začnete shánět po pěkném striptérovi?“
Málem se zakuckala drobky, přesně jak to chtěl. ,,Franku!“ Vypálila pak ze sebe. ,,Dámská jízda neznamená zrcadlově převrácený pánský dýchánek! My ženy,“ narovnala se, ,,se umíme bavit poněkud… oduševněleji. Představuji si to jako klidný, kultivovaný večer s příjemným rozhovorem,“ zasnila se. ,,Roky jsme se neviděly… zajímá mě, co která dělá, kde pracuje, co jejich rodiny, co čtou, na co se dívají… Všechny spolužačky byly chytré, určitě to dotáhly daleko. No vidíš,“ shrnula to Sussana a upravila si límeček saka. ,,Bude to spíš intelektuální debata. Nudil by ses tam. A nejez ty sušenky,“ pravila, kriticky sjížděje pohledem jeho postavu. ,,Budeš tlustej.“



,,Ahoj kluci!“ Allerlei, přítelkyně technika Hartmutta se hbitě prosmýkla mezi stoly, na rtech slova, z nichž by se jejímu přesnými termíny posedlému miláčkovi zježily všechny zrzavé vlasy. ,,Kde je Frank? Mám pro něj výsledky pitvy toho zelenýho meďoura!“
,,Ahoj Peti…“ Semir chytil mladou ženu, která se užuž chystala vykročil ke kanceláři, kde komisaře spatřila, za rameno. ,,Nech to tady, prosím. My mu to pak dáme.“
Kývla, ale v zelených očích měla údiv. ,,Děje se něco?“
Smutný úsměv se objevil ve tváři Toma, když si od ní bral v deskách z tvrdého papíru sevřenou složku. ,,Ano i ne. Díky za tu zprávu, Harty byl dneska blesk. Určitě měl v zádech Almaru, co?“
,,Kdepak,“ ušklíbla se Allerlei. ,,To by naopak neudělal nic, třásly by se mu ručičky. A navíc by -“
,,- omdlel,“ doplnil Semir pobaveně, aby jeho rty ohnuly dolů při pohledu na o samotě sedícího komisaře. Měl by se už vzpamatovat, zakroutil v duchu hlavou. Je to přece jen už půl roku.


,,Franku!“
Zvedl k ní zrak: šéfová zněla skutečně hodně dopáleně. ,,Ano?“
,,Nemáte být,“ mračila se žena, podupávajíc nohou o krémovým linoleem pokrytou zem, ,,už dávno na dálnici?“
,,Já bych byl,“ rozhodil Traber rukama, odhodlán nenechat si to vyžrat za nespolehlivou kolegyni. ,,Ale čekám na Sussanu, má dneska zpoždění. Asi byla… hm… u zubaře,“ pokusil se blondýnu krýt.
Engellhardtová zúžila oči, připomínaje kočku chystající se ke smrtícímu skoku na nic netušící myš. ,,Dobře. Ale pokud slečna von Landitzová nepřijede do půl hodiny, vyrazte sám, Franku. Na Á pětce jsou kolony, Hotte s Dieterem na to nestačí.“
,,Jistě, šéfová.“

Rozdělal si sušenky, aby si u jejich sladkých pohlazení po chuťových pohárcích naplánoval všechna ta peprná slova, jimiž Sussanu zahrne.
O půl dvanácté zaslechl příjezd auta a, snad hnán předtuchou, vyrazil k oknu: jedna polomáčená se málem zadarmo dostala na exkurzi do jeho plic, když ve voze, který stál před stanicí a k jehož dveřím se shýbala blonďatá komisařka, poznal taxi. No toto…
Řešení rébusu uhodl, jen se žena objevila v jeho kanceláři.
,,Aleeeeeeee….“ Sundal nohy ze stolu, v každé kapce krve škodolibé potěšení, když mu neunikl odstín mechové zeleni, jenž se jí zračil ve tváři. ,,Takže intelektuální posezení, co? Nad čím jste debatovaly, dámy, nad lahví Whisky? Ne, ne!“ Zadržel ji, ač se vůbec nechystala odpovědět. ,,Nech mě zase hádat! Vy jste diskutovaly o škodlivosti alkoholu a jako pravé seriózní intelektuálky jste se o tom musely objektivně přesvědčit na sobě, co? A pak…“
,,Kdybys raději mlčel…“ Sussana zasténala, dlaň přitisknutou na čelo, oči trpitelsky zavřené. ,,Auuuu… umírám…“
Zželelo mu se jí: vstal a po chvíli lovení v lékárničce před parťačku položil drobnou krabičku. ,,Jen si to vezmi,“ pošoupl k ní Paralen, když se ve své nedůvěře na plato jen dívala. ,,No nekoukej a ber. My chlapi sice žádní intelektuálové nejsme, ale když už pijeme, alespoň se vybavíme do druhého dne. Vezmi si dva, za chvíli ti bude líp.“
,,Díky…“ polkla obě tablety a vzdychla: lépe se patrně cítila okamžitě, protože se na kolegu a kamaráda v jedné osobě zaměřila značně kritičtěji. ,,A říkám ti, nejez pořád ty sušenky,“ zavrčela mrtvě. ,,Budeš fakticky tlustej.“
Měl sto chutí na ni vypláznout jazyk. ,,Víš co? Raději jdeme do práce, než si tě šéfka všimne a zabije nás oba. Musel jsem to za tebe žehlit, víš?“
,,To jsi hodný.“ Podržela mu dveře: moc dobře věděla, že Traber na bonton nehledí. ,,Za to tě dneska nechám řídit.“
,,Moje milá Sussi,“ protáhl ji honem kolem kanceláře naštěstí zrovna telefonující Anny Engellhardtové, ,,to je taky jediná možnost. Máš v krvi ještě tolik promilí, že se ti v žilách mačkají až nemůžou dýchat.“



Káva již skoro vystydla: Traber z ní po chvíli váhání maličko upil, aby se ušklíbl ošklivostí. Proboha, kdy už si zapamatuje, že nemá o přípravu své porce kofeinu prosit Semira? Ten Turek to vždycky strašně přesladí…
Zašmátral po sáčku, aby zjistil, že zbývá poslední kousek. Rozlomil ho zhruba uprostřed a, předtím, než vzal menší část do úst, přejel prstem po okraji zlomu. Jak do sebe ty dva kousky krásně zapadly… ač oba dobré i zvlášť, jen spolu tvořily celek. A ten je vždy víc, než suma částí.
Zkřivil rty. Výborně, filosofické zamyšlení nad pitomými sušenkami.
Věděl, že Sussana by byla první, kdo by se mu vysmál.
Jenže ta byla pryč.


Nevěděl tehdy v kanceláři, že jí zbývá už jen pár minut života.
Sedli si do auta a vyrazili dopředu, na střeše blikající vykřičník majáčku: řidiči se jim docela ochotně vyhýbali, kolony vozů s nespokojenými, zácpou naštvanými lidmi rychle mizely za jejich výfukem. Pookřálá blondýna už vypadala zdravěji, dokonce mu počala vracet jeho narážky na to, co se asi včera dělo na sletu spolužaček: přesto však byla ráda, když jim Monika do vysílačky ohlásila nehodu jen pár kilometrů před čumákem jejich auta.
Viděli to za chvíli, rutinní věc, nic velkého.
Typické nedodržení bezpečné vzdálenosti: stříbrný Opel musel uprostřed proudu aut prudce zabrzdit a červený Fiat Brava to do něj napasoval s takovou vehemencí, že z prvního vozu učinil parodii na harmoniku. Všude na dálnici sklo, řidiči sice nijak vážně zraněni, ale zato v prudké hádce. Doprava svedena jen do levého, nejrychlejšího pruhu. Střední zacpaný havárií, pravý jako vždy oddělen plnou čarou, určený pro příjezd sanitky.
Sussana vystoupila z vozu, kde seděla na místě spolujezdce.
A v ten samý moment ji v pravém pruhu smetl kamion, jehož řidič spěchal natolik, že pro něj neplatila pravidla.

Vůbec si nepamatoval, co bylo pak: poslední, co měl před očima, bylo její cynicky zvednuté obočí, když jí ještě v autě oznámil, že na příští její dámskou jízdu osobně dohlédne.
Poté nevěděl nic. Vyhnal si z mysli, jak pár metrů od něj se smrtelným výkřikem zmizela pod koly tiráku, vymazal obraz, který se naskytl, když kamion po nekonečných dvou vteřinách poodjel.
Prý se choval jako smyslů zbavený. Chlap z kabiny tiráku skončil v nemocnici s přeraženou čelistí. Odvezla ho sanitka, kterou volal pro Sussanu. Té už nebylo pomoci.



V ruce zmuchlal obal od sušenek a naučeným pohybem ho odhodil do koše, kde se tísnily vrstvy a vrstvy stejných prázdných sáčků. Polomáčené se mu nikdy nepřejedly.
Vstal, otevřel dveře a s hrnkem v ruce procházel hlavní místností služebny: Tom se Semirem se už samozřejmě dávno uklidnili a společně se puberťácky chichotali nějakému nemravnému článku v bulvárním Bildu - nikdy se na sebe nedokázali zlobit dlouho. Anna si hvízdala u zalévání květin na parapetu, Hotte její pohyby sledoval s takovým zaujetím, že si nevšiml, jak mu Dieter tajně krade ze stolu kousky salámu ze zrovna doručené pizzy a Monika se na něj usmála, když ho gestem upozorňovala na na jejím stole ležící složku od Hartmutta.
Vešel do chladných prostor toalet, aby obrátil obsah šálku do odtoku. Pustil vodu, aby kávu smyl ze stěn porcelánové mísy umyvadla, upřeně přitom hledě na svůj odraz v zrcadle.
,,Hm…“ utrousil nespokojeně, suše hrnek v látce modrého trička. ,,Nějak jsem ztloustl…“



Konec.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Já si nemůžu pomoct, ač by to mělo být smutné, chytla jsem mírný výtlem! Laughing Very Happy Rolling Eyes Twisted Evil

Název fakt zajímavý, až jsem dostala hlad! Laughing Fak už mě láká jen proto

Prý dámská jízda a Eso v rukávu v podobě Franka! No fakt bych si jeho pozvala na oslavu, to bych už nějaké to promile musela mít!!! Laughing Embarassed Rolling Eyes Evil or Very Mad

,,Ale stejně by mě zajímalo, co budete dělat. To si jako… pustíte nějaký filmeček s polonahými chlápky, otevřete víno a kolem páté ráno se celé rozjařené začnete shánět po pěkném striptérovi?“

Opravdu tipický Frank! Laughing Laughing Laughing Fakt ho vidím, jak to říká! To se ti moc povedlo! Laughing

Povídka s podtiulem ,,Prevence proti alkoholismu" samozřejmě supééér, jen teda cudák Sus! Raději bych teda četla, že se v autě vybořila, i když kamion byl fakt originální! A když si t člověk představí, jak se ozvě jen zvuk nárazu a vykřiknutí! Crying or Very sad FUJ! Raději nepředstavovat, i když se mi ten nápad líbil! Smile

A pak Susík se sušenkami, jak pořád napomínal Frka! Laughing Laughing Laughing Prostě konečná hláška fakt luxus! Laughing Laughing Prostě zase povedená povídka! Very Happy Wink


A to nejlepší nakonec! MOOOOOOOOOOOOOOOOOOC DĚKUJI ZA POVÍDKU A ZA VĚNOVÁNÍ!!! Já věděla, že se ti to nebude líbit, neměla jsi mě raději do soutěže zvát! Laughing Very Happy Nééé, ale samozřejmě ti moc děkuji za splnění slibu a za hustou povídku! Very Happy Díky moc!

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
Moc pěkný.

Nebudu vypisovat všechno, co se mi líbilo, protože to už za mě udělala JSS...

,,Hm…“ utrousil nespokojeně, suše hrnek v látce modrého trička. ,,Nějak jsem ztloustl…“


Laughing Laughing Laughing moc pěkný, snad neskončí jako Hotte

Jen teda chudák Suss, ale sražení kamionem, skvělá novinka.

Je změna číst od Tebe napsanou povídku o Týmu dva, ale příjemná Wink

Ještě jednou moc pěkné Wink

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
...nemůže prý za to, že Turek místo dřímoty pořádá noční blonďaté reje a pak si na něm vybíjí svou nevyspalostí způsobenou špatnou náladu.


- hezoučká narážka na slečinku. Laughing

Jinak zase smekám před tvým uměním metafory, ty sušenky tam skutečně sedly. A při Susannině smrti jsem si okamžitě vybavila, jak tam stojí, zrychleně logo na boku kamionu a pak nic. Dosti krutá a potupná smrt, já věděla, že tam ta tvoje nechuť někde bude. Laughing Laughing Laughing
Ale povedené, díky ti za ni, zvlášť, když si představím tvé přemáhání při psaní. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Uch... tohle jsem snad raději ani neměla číst Embarassed Jsem ráda, žes mne tam dala, ale nějak... je mi z toho smutno Embarassed Přesně tohle je smrt, kterou nesnáším, tak zbytečná... zase jsem si vzpomněla na tu modelku, co ji rozmašírovalo její auto, protože do něj nějaký blbec na dálnici vrazil... Sad Sad Sad

Chtěla bych se smát, ale z tohohle se smát nemohu. Kruté. Sad

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
jéééééééé, objevili se tu i mí nejoblíbenější hrdinové Laughing Very Happy
Já prostě miluju polmáčenky a zelený čaj s citronem Laughing Laughing Very Happy

Tahle povídka se mi líbila přestože tým 2 zrovna nefavorizuju Laughing

dámské jízdy?? Jóóóóó´tak ty bývají na velmi vysoké úrovni Laughing Very Happy
Smrt Sussany byla fakt drsná.....no aspoň byla rychlá

[quote],,Hm…“ utrousil nespokojeně, suše hrnek v látce modrého trička. ,,Nějak jsem ztloustl…“ [/quote]
vynikající pointa Laughing Very Happy

no nic, mám hlad, jdu něco/někoho zakousnout Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Jéééj, *šklíbí se* Rozmočené sušenky Frkovi chutnají? Uchm... Laughing
Vstup povídky bych shrnula jednou větou: Takový normální den na služebně. Laughing Cool
Mimochodem, krásný popis s tím vinařem... Embarassed
Jéééé, rudý kostýmek a jehlové botky... Muňka! Sussanin styl oblékání se mi mocka páčí! Smile Embarassed
Krásně jsi ujala jejich rozhovor, jejich pošťuchování. Líbila se mi i Frkova záchrana Zika. To bylo milé. Smile
Ts! Takové dobírání nejlepšího z nejlepších vysokých zrzavých mladíků! Laughing ;D

Povídka by se mi líbila, ano, by se mi líbila, kdyby tam nebyla ta Sussanina smrt. Takhle... omlouvám se, ale ne. Embarassed Přijde mi to nefér, veselý začátek a takový... konec. Smile
Vím, že Frank už je na tom svým způsobem dobře, ale... i tak.
Děkuji, ne můj šálek čajíčku. Wink

Ad sušenky.... dostala jsem chuť na svá čokoládová bebéčka, co teď mlsám já. Asi si je ve škole koupím. Laughing

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Je to sice o mém oblíbeném týmu,to ano,a moc děkuji,ale rozplakala jsem se.Přiznávam.totiž,(,,)Kamarádka(")Mi řeka něco hrozného...A tohle mi dopomohlo k psychičáku...Ale jinak nádher

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Sušenky mne provedly celou povídkou přes smutný šok až do úžasně "psychologického" konce!
    Ta povídka mi něco připomněla, ten styl, jakým byla psána..a já prostě nevím co, ale vím, že se mi vybavil pocit jakéhosi obdivu či úcty a radosti, až se mi to vybaví celé, tak napíšu (jestli vůbec:))

    Ach jo, zelený čaj, já mu snad nikdy nepřijdu na chuť, ale jinak plně chápu obřady, s nímž si jej někdo připravuje, ten čaj stojí za to už kvůli nim.

    No, kdyby dámskou jízdu vedli pánové, asi bych se raději neúčastnila Very Happy

    Skvěle jsi vystihla chvíle, do nichž patřil humor, v tvém podání nijak jednoduchý a místy až moc tmavě černý.

    Ale nejúžasnější byla ta poslední řádka....



_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Sušenky
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma