AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Ohodnoťte, prosím, mou povídku jako ve škole...
1 :-))
66%
 66%  [ 2 ]
2 :-)
0%
 0%  [ 0 ]
3 :-l
0%
 0%  [ 0 ]
4 :-(
0%
 0%  [ 0 ]
5 :-((
0%
 0%  [ 0 ]
0 ---
33%
 33%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 3

Jedno malé setkání...
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky...

Prý že jsem nikdy nepsala o týmu 2!

Woxys


------------------


Jedno malé setkání...



Bože můj, to je nuda.....
Protáhl se a sáhl po jablku, které radioaktivní zelenou zářilo na vedlejším sedadle.
A to se tady mám otravovat ještě dalších čtyřicet minut...
Ach jo...

Zabořil tesáky do pevné dužiny geneticky upraveného ovoce: slupka poslušně křupla, jakoby měla dostat zaplaceno za kompars v reklamě na zubní pastu.
Já snad umřu....
Kdyby tady alespoň se mnou někdo byl, ale to ne!
Kranich se Sussanou ,,museli" papírovat, grr, vsadím se, že flirtují jako o život... Gerkhan se plaví po Jadranu s tou svou tlustou blondýnou a Bonhrát s Hertzbergerem se opovážili dát přednost čištění svého Porsche!

Stáhl okénko a vzteklým pohybem ruky ukázal ubohému ohryzku, jak se asi cítí z kokpitu stíhačky katapultovaný pilot.
Jo jo, kéž by se alespoň něco dělo... jenže na co asi tak můžu natrefit, když je šest večer a tahle pitomá dálnice je úplně prázdná?!
Héj, lidi, to tady nikdo nejezdí do práce, sakra?

Netrpělivě zabubnoval na volant: těch pár aut, která projela kolem, dnes jako naschvál neporušila jediné pravidlo.
Ještě devětatřicet minut....
Uch, no tak... přece se vám nechce dodržovat tady tuhle sedmdesátku, že ne? Zrychlete, ať vás můžu zkásknout, prosím.... nějaký přestupek, honééém!
Počkat....

Zbystřil a koutky rtů se mu zvedly ve škodolibém úsměvu: tohle vypadá dost nadějně...
Dupl na brzdu, až motor jeho vozítka zaškrčel něco o podání žaloby k soudu ve Štrasburku, zahnul ke krajnici a ustájil nespokojeně kašlající auto asi tři milimetry od kovové hrozby svodidla.
A taky šedesát centimetrů vedle dvou šokem se třesoucích postaviček.

,,Nóóóóó," protáhl Frank Traber protivně a vysoukal svou ramenatou figuru za dveří, ,,vy nevíte, že je na dálnici autostop zakázaný, hm?" sáhl po bločku a propisce. ,,Dáte mi (protože mám vztek) každý padesát Euro."
,,Was...?" pípl vyděšený hlásek.
Dívčí hlásek.
Konečně zvedl hlavu a pořádně se na ty hříšníky podíval: tedy vlastně na hříšnice, hm....
Rozpačitě na něj hleděly dvě drobné štíhlé světlovlásky v džínsech a krátkých tričkách na ramínka: oběma u nohou spočíval ohromný batoh.
Komisař se narovnal, nabral vzduch do plic, aby vynikla jeho mužná hruď: přísný výraz dostal hodinový vyhazov, aby za něj suploval přitažlivý úsměv bělostných zubů, tu a tam rušených tmavě šedou amalgamovou korunkou. ,,Děvčata, děvčata, copak to tu vyvádíte?" zeptal se docela jiným tónem.
,,Enšuldigen zí mich, ich špreche dojč nycht gut," ozvala se s nezaměnitelným slovanským přízvukem první a přikrčila se před jeho pohledem.
Panebože, Češky.
To mi ještě scházelo..... to se teď s nimi mám dorozumívat rukama, nohama?! Tak to ne, milá děvčata, pomyslel si mrzutě, tohle s vysvětlíte s Kranichem, beztak se tam ten pacholek jen fláká!

,,No tak pojďte, pojedete se mnou," zavrčel anglicky a ukázal k autu.
,,Ale proč?" ohradila se vyšší z dívek perfektním jazykem obyvatelů britských ostrovů. ,,My jsme nic neprovedly!"
Frank zalapal po dechu: že bychom si přeci jen porozuměli? ,,Ale ano, provedly! V Německu se nesmí stopovat na dálnici!"
,,Aha," zarazila se menší z provinilých: ,,a co teď máme dělat?"
,,No," získal Traber ztracený lesk, ,,napřed mi řekněte svá jména, ať můžeme sepsat protokol o pokutě."
,,No jo," vzdychla ta v modrém tričku: ,,Olga Oliovská."
,,Jarka Calipsovská," zavrčela ta v červeném: ,,pane policisto, nejde to nějak odčinit?"
,,My nepočítali s takovou ztrátou peněz," přisadila si OLI a zatvářila se prosebně. ,,Vážně s tím nejde něco udělat?"
Šlo by, pomyslel si pan Traber, jenže to bych nesměl mít tak pitomou náladu. ,,Je mi líto," zvedl nos do výšky, ,,zákon je zákon. Rád bych to prominul", hm, zvlášť tak pohledným slečnám, ,,ale to nejde."
,,Jenže my jsme o zákazu autostopu nic nečetly!" přešla do útoku Calipsa. ,,vůbec jsme to netušily!"
,,Ignorantia iuris non excusat," pronesl zpěvavě důležitý pan policista. ,,To je snad mezinárodní, ne?"
,,To je," vzdychla OLI. ,,ale tolik peněz s sebou ani nemáme..." zalovila v peněžence ve snaze nalézt požadovanou částku.
,,Tak to teda ne," zarazila jí ruku menší dívka: její pohled se intenzivně snažil poslat Franka do věčných lovišť. ,,Nic nezaplatíme! Neměly jsem se to kde dozvědět a před vteřinou jste nás při parkování málem zabil!"
,,To je zase pravda," uvědomila si OLI a zamračila se. ,,Neumíte zastavit tak, aniž byste všechny kolem sebe nezmasakroval?!"
,,Vidím, dámy," ušklíbl se Traber, ,,že se přeci jen přesuneme na služebnu: vypadá to na dlouho a mně za pár minut končí služba. Takže," ironickým gestem je pozval do svého vozítka, ,,račte dále!"
Dívky na sebe bezmocně pohlédly a s pokrčením ramen daly na policistovy pokyny: OLI se usadila na sedadle smrti a Calipsa zaujala pozici v nepřítelových zádech, přičemž vedle sebe hlídala oba batohy.

,,Poprosíme cestující, aby se připoutali," pronesl Frank nonšalantně, sám si zapnul pásy a sáhl po vysílačce: ,,Tady Traber, jedu na služebnu, mám tady..."
,,Nějaké problémy, kolego?" zachichotal se praskáním zkreslený ženský hlas. ,,Snad si poradíš i beze mě!"
,,Jo, tebe jsem akorát tak potřeboval," odsekl Frank. ,,já..."
,,Že jsi mě potřeboval? Och, já ti přeci bezmezně věřím - jistě to zvládneš i sám!"
Na tvářích obou dívek se objevil navýsost pobavený výraz: zřejmě na tom s němčinou nebyly tak bledě...
Muž zrudl a přitáhl si vysílačku těsně k ústům: ,,Sussano, říkám..."
Přerušila ho směs neidentifikovatelného šepotání a smíchu.
,,Sussano," zavrčel Frank nepříčetně, ,,přestaňte tam s Kranichem kafrat a radši vyřiďte šéfové.."
,,Promiň, co jsi říkal?" ozvalo se z mikrofonku dvojhlasně.
,,Nic!" skoro zaječel Frank, odhodil vysílačku na palubní desku a vztekle na dívky pohlédl.
Obě se celkem úspěšně pokoušely zadržet smích: ,,nebojte, my nic neslyšely," ujistily ho unisono.
,,To bych vám radil," zamručel uraženě a otočil klíčkem v zapalování: motor mu už zjevně odpustil jeho předchozí chování a poslušně zapředl, jak vyhnal autíčko od krajnice.
,,Kdo to byl?" dodala si po chvilce mlčení Calipsa odvahy. ,,Ta ženská...?"
,,Ááále, kolegyně," ušklíbl se policista a udělal myšku mezi dvěmi Áviemi. ,,Jo, kolegyně za všechny prachy!"
,,S tou se vám teda musí sloužit špatně," vzdychla OLI lítostivě: Calipsa na ni šokovaně pohlédla.
,,Není zase tak hrozná," ozval se už klidněji Frank. ,,Dá se to s ní vydržet..."
,,Myslím, že by mezi policisty měly panovat harmoničtější vztahy," zakroutila dívka v modrém triku starostlivě hlavou: ,,byla na vás pěkně protivná!"
Traber jen krátce kývl hlavou: ,,to ona je."
,,To nechápu," špitla konečně chápající Calipsa soucitně. ,,já bych to tedy nevydržela."
,,Jo, holka," uhodil Frank prsty do volantu, ,,na svém místě si nemůžu vybírat!"
,,Ahá," našpulila OLI rty a zariskovala, ,,já myslela, že vrchní komisaři už mají nějaké větší pravomoci! Minimálně že si mohou vybírat parťáky..."
Frank se nafoukl, jak k OLIiné úlevě spolkl návnadu i s navijákem: ,,Trošku jsi mě povýšila, děvče, jsem jen komisař... Vrchní jsou jiní dva ,miláčci'."
,,Však vy budete určitě taky," usmála se Calipsa, přesunula se doprostřed, znovu se připásala a nahnula se do mezery mezi sedadly: ,,chce to jen trpělivost a čas, víte?"
,,Jasně, že to chce JEN čas," obrátila se OLI na kamarádku káravě a s krátkým, spikleneckým mrknutím.
,,Však já si počkám, uchichtl se Frank a věnoval dívkám daleko přátelštější pohled. ,,No a co vy tady? Odkud vlastně jste, z České republiky?"

,,Jak jste to poznal?" vyjekla o něco vyšší dívka obdivně. ,,Vy to tam znáte?"
,,Párkrát jsem tam byl," pousmál se policista a olízl se při vzpomínce na chuť olomouckých syrečků. ,,Máte tam dobré pivo a hezký,," sjel obě očima, zjevně spokojený s výsledkem průzkumu, ,,hezký holky."
,,Takové věci my moc neoceníme," zamávala Calipsa řasami, ,,ale všimly jsme si, že Německo je zase plné mladých sympaťáků..."
,,Skutečně," pozvedl Frank obočí a nastavil se z profilu. ,,Že bych měl konkurenci...?"
Obě dívky ocenily jeho vtípek bouřlivým chechotem.
,,Už dost," otřela si OLI slzející oči.
,,No," zazubil se Traber, kterému se notně zvedlo sebevědomí, ,,a kam tedy míříte?"
,,Chtěly jsme na závod Ef jedniček," vzdychla Calipsa těžce. ,,Těšily jsme se, že uvidíme Schumiho a spol v akci..."
,,A proč ten minulý čas?" zamračil se Frank, který se po předjetí cisterny Shell zařadil opět do pomaleji jedoucího pruhu.
,,Teď už na to nebudou peníze," zamumlala OLI posmutněle. ,,Měly jsme to spočítané do posledního centu: to víte, studenti zrovna moc peněz nemají..."
,,Tak ušetříte na jídle," poškádlil je Traber, který nepřestával rentgenovat jejich štíhlé postavy. ,,Ne že byste to potřebovaly," dodal rychle, aby dívky neurazil.
,,Jo, to byla součást plánu," skoro popotáhla Calipsa a vytáhla z batohu sáček šunkou a sýrem plněných rohlíků: ,,s tímhle jsme chtěly dva dny vydržet."
,,A máme i jablka," ukázala OLI plátěný vak. ,,Nedáte si?"
Frank ji gestem odmítl: ,,ne, díky, šetřete si to: vždyť to máte na celou tu dobu!"
,,Teď už je to jedno," pokrčila Calipsa rameny rezignovaně. ,,Sepíšeme protokol a pojedeme domů..."
,,Prosím vás, pane komisaři," skočila jí kamarádka v modrém tričku do řeči, ,,hodil byste nás pak na nádraží? My se tady nevyznáme a asi by se nám špatně domlouvalo... Nebo nás alespoň nechte zavolat na české velvyslanectví!"
,,Ech, neblbněte, děvčata," zděsil se Traber, ,,tak horké to zase nebude, ne?"
Calipsa na muže pohlédla s očima plnýma důvěry ,,Tak nám poraďte, co máme dělat, pane policisto..."
Frank polknul.
Hele, jsem polda, napomenul se, a ty holky porušily zákon... na druhou stranu, věnoval oběma zářivý úsměv, myslím, že občas můžu přimhouřit oko, ne? Zvlášť, uchichtl se, když jde o tak sličnou zahraniční návštěvu...
,,Nebudeme z toho dělat drama," mrkl na ně. ,,Vy jste nic neslyšely a já nic neviděl, ano?"
,,Jak to myslíte?" špitla OLI a pokusila se do svého hlasu vložit veškerou naivitu světa - navzdory smíchu, který jí bublal v hrdle. ,,Vy nám prominete to stopování?"
,,O čem to mluvíš?" poskočilo Frankovo obočí udiveně, ,,jaké stopování?"
,,Děkujeme, jste tak hodný!" vypískla Calipsa a střelila po parťačce vítězným pohledem.
,,Ale mám jednu podmínku," zvedl policista varovně ukazovák.
,,Jakou?" OLI najednou zněla nefalšovanou nejistotou. ,,Co tím... chcete říci?"
Komisař Traber se lehce zachichotal: ,,kdepak slečny, nemusíte se bát... jen doufám, že přijmete mé pozvání na večeři...." zašklebil se, když spatřil jejich nevěřícné pohledy. ,,No, nějaká luxusní restaurace to nebude, ale... fast food vás snad neurazí, ne?"
,,Jasně že ne!", vykřikly obě dívky radostně a vyměnily si pobavené pohledy.
,,Těšíme se na vaši společnost," našpulila Calipsa koketně rty.
,,Moc," pohlédla Frankovi zpoza přivřených víček do očí OLI.

Hm, pomyslel si Frank polichoceně... co se týče Češek, začínám Semira chápat...



Konec....
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    lol

    lol

    počkej, já ten komentář...ne, prostě lol

    hezký, tak už tu nějakou chvíli přemýšlím, co do toho komentáře naťukat, ale vždy se mi v mysli pečlivě usadí jen tahle tři všeříkající písmenka, moc pěkně jsem se u toho pobavila. Holky měly za ušima (Kdo nemá v peněžence, ...) a Tráběřátko je moc měkké, jen doufám, že ten FastFood nebyl u Shrödera...a ještě se mi líbil ten popis jablka...pěkné, Woxy, ale ne, o týmu dvě jsi nepsala, jen o jeho jedné polovince a to ještě o té, které dávám méně bodů...nechceš si to někdy zopakovat? Smile

    ale jinak, no prostě...ne, už jsem to napsala dostkrát, zvedlo mi to náladu, teď jdu počítat matiku..ale i tak
    lol lol lol lol lol lol
    Wink



_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Fíčku, Sussana se tam alespoň mihla Laughing a o týmu dva psát nebudu, nemám ho v oblibě Embarassed
Každopádně jsem moc ráda, že ses pobavila a děkuji Ti za komentář - můj první na tomto novém foru!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Já bych spíše tu povídku přejmenovala "Jak se z nepříjemného Trabera staně během vtěřiny milý společník"!

Holky se předvedly, ne že ne! Very Happy Udělali podle mého z Trabera naprostého blbce! Very Happy A já mu to přeju! Wink Rolling Eyes Twisted Evil Razz Very Happy Very Happy

Moc hezky sis pohrála s tím, že je nesnášíš a dala jsi (alespoň Traberovi) roli, ve který je nepříjemný, přesto však koketuje! Very Happy

BTW já ti slíbila tu povídlu o týmu 1, opravdu ji mám, ale jen na papíře, možná, že ji někdy přepíšu! Wink Embarassed Smile

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
No jistě, JSSVLVKMK, tato povídka má přízvisko ,,zkrocení zlého muže" Laughing Laughing a že mu to přeješ? Jsem ráda, protože tenhle kohoutek si podle mě zaslouží vyučit Laughing a na to, že ho nesnáším, dostal ještě docela milou roli, ne? Laughing děkuji Ti za koment, jsi hodná! Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Jedno malé setkání...
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma