AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
STESK
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Nějak mám poslední dobou chuť na psaní, tak novou povídku přidávám poměrně brzy po té poslední. Je to opravdu jenom takový malý drobeček, který vznikl na základě snu. Tak jenom doufám, že i přes jeho "délku" se bude alespoň někomu snad trochu líbit. Přeji příjemné krátké čtení Smile

„Copak jsi úplně blbej?! Jak tě taková blbost mohla vůbec napadnout?“ Odešel z kanceláře a nezapomněl bouchnout dveřmi. Ten nový mu lezl na nervy. Nejen, že neměl žádné zkušenosti. Byl navíc úplně hloupej. Šel by po hlavě do jednoznačně nebezpečné situace. Asi byl moc zhýčkaný od minulého parťáka. Byl zvyklý na trochu selského rozumu před akcí. Byl zvyklý na tu sehranost, která se mezi nimi za ty roky utvořila. Byl zvyklý na pokec v autě. Byl zvyklý na mnoho věcí, které tohle ucho snad nikdy mít nebude. Selský rozum tenhle kluk nemá. Nemá snad žádný rozum. Na něho platí snad všechny vtipy o policajtech, které kdy četl nebo slyšel. Měl neodbytný pocit, že tenhle zelenáč byl na akademii protekčně. O sehranosti u nich za ty tři týdny nemohla být ani řeč. Ten rádoby komisař si ani nebyl schopný zapamatovat, jaké pije kafe. S ním si v autě nemohl ani popovídat, protože tohohle floutka nezajímalo nic jiné než ženský. Nezajímal se o sport, nezajímala ho hudba. V autě bylo ticho. Ticho přerušované vysílačkou nebo nějakým převážně jednoslovným pokynem. Tak moc se mu stýskalo po starých časech. Po časech, kdy když přišel do práce, na stole už stálo kafe. Po časech, kdy se nemuseli domlouvat, kdo půjde zprava a kdo zleva. Po časech, kdy v autě nebylo právě tu vysílačku slyšet, protože se zrovna něčemu buď smáli, nebo se o něčem zuřivě a hlavně pořádně nahlas dohadovali. Zoufale mu chyběly doby, kdy si ho šéfová volala do kanceláře kvůli sešrotovanému autu a ne kvůli nějaké školácké chybě jeho parťáka. Momentálně mu chybělo všechno, co bylo spojeno s minulostí. Chybělo mu to tak moc, že musel odejít. Nemohl dnes být dlouho v jedné místnosti s tím koněm. Stesk byl silnější.

PS: Pokud budete chtít, mohu později přidat jakýsi epilog, opět pouze pár vět, ve kterých je vysvětleno, o kom že vlastně píšu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Nechala bych to bez epilogu, myslím, že takhle otevřené je to nejlepší Embarassed

Hodně se mi líbí, že jsi se na to podívala z jiné strany - vždycky vidíme, jak je Semir se skoro každým parťákem hned (popřípadě po úvodní epizodě, kdy si samozřejmě na začátku nepadnou do oka) kámoš a zapadnou do sebe jako puzzle. Je fajn, že jsi vylíčila - a myslím, že velmi povedeně - buď pocity předtím, než si parťák k parťákovi sedne, nebo už celkový zmar, kdy je jasné, že to nepůjde. Koneckonců už to, že jsi přímo neřekla jména, je také osvěžující Very Happy

Po časech, kdy se nemuseli domlouvat, kdo půjde zprava a kdo zleva - to se mi líbilo nejvíc... Embarassed

Více takových pěkných drobečků! Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Souhlasím s Woxys, suprovej drobek a výstižnej! Smile
já osobně bych ten epilog klidně brala, jsem hrozně zvědavá Very Happy
prosím prosím Embarassed Embarassed Very Happy

_________________
Vysílačka:„Pozor pachatelé jsou ozbrojeni!"
Semir: „Díky, už jsme si taky všimli."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Em napsal:
Souhlasím s Woxys, suprovej drobek a výstižnej! Smile
já osobně bych ten epilog klidně brala, jsem hrozně zvědavá Very Happy
prosím prosím Embarassed Embarassed Very Happy

Ahojda, máš to v SZ Smile jinak moc děkuji za komentář i za pochvalu Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jen víc nových povídek!

Šel by po hlavě do jednoznačně nebezpečné situace. - Haha, to mi ale vůůůbec nikoho nepřipomíná. Laughing

Na něho platí snad všechny vtipy o policajtech, které kdy četl nebo slyšel. - Ouch.

Jak napsala Wox, jsem hrozně ráda, že se někdo protrhl tu nerealistickou idylu mezilidských vztahů v Kobře 11 a podíval se na to lidským pohledem. Skvěle jsi zachytila ten shell shock těsně po změně. Je až skoro škoda, že je to jen takový drobek a ne součást nějaké delší povídky, kde by se ten vztah vyvíjel a rozvíjel na pozadí nějakého případu.

Epilog jako takový nepotřebuji, ale kdo přesně bylo to ucho by mě zajímalo. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
SaM napsal:
Jen víc nových povídek!

Šel by po hlavě do jednoznačně nebezpečné situace. - Haha, to mi ale vůůůbec nikoho nepřipomíná. Laughing

Na něho platí snad všechny vtipy o policajtech, které kdy četl nebo slyšel. - Ouch.

Jak napsala Wox, jsem hrozně ráda, že se někdo protrhl tu nerealistickou idylu mezilidských vztahů v Kobře 11 a podíval se na to lidským pohledem. Skvěle jsi zachytila ten shell shock těsně po změně. Je až skoro škoda, že je to jen takový drobek a ne součást nějaké delší povídky, kde by se ten vztah vyvíjel a rozvíjel na pozadí nějakého případu.

Epilog jako takový nepotřebuji, ale kdo přesně bylo to ucho by mě zajímalo. Wink

Díky za koment Smile Původně jsem to chtěla zakomponovat do delší povídky, ale nakonec jsem si řekla, že i kratší by to nemuselo být úplně marné Smile (doufám).
Jinak ten matla není nikdo konkrétní, důležitá je tam postava tesknícího komisaře Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
STESK
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma