AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Jestli nezačne sněžit tak ..
Zorinka


Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 8
Odpovědět s citátem
„ Jane, mohl bys mi... Hej, Jane!“ houkl malý Turek na svého kolegu a nechápavě se na něj podíval.
„ No, co je, co se děje?“ probral se trochu Richter ze svého světa zpět do toho skutečného, plného bouraček, honiček, ale i pohodových dní strávených na dálnici nebo v jejím okolí. Právě nyní bylo to klidové období, což mladému komisaři nedělalo zrovna velkou radost. Měl rád vzrušení, akci. Ale co teď? Seděli se Semirem celé dny na stanici a hrbili se nad nekonečnou hromadou hlášení, které jim nosila Andrea s provokativními úšklebky a připomínkami typu:
„ Tak si to hoši užijte. Nepřeji Vám to.“ nebo „ Ale no tak, už to skoro máte.“ ve chvíli, kdy za hromadou spisů nebylo drobnějšího z komisařů ani vidět.
„ Ale nic, jen prostě nemám dobrou náladu.“ nebyl Richter příliš sdílný.
„ Aha.“ odpověděl mu s jedním z jeho typických úšklebků Semir a odezdaně se vrátil k milionům nevyplněných kolonek.

Byl konec prosince a venku bylo na nule. Jen jednu zásadní chybu mělo toto počasí - nebyl sníh. Ani vločka. Ani poprašek. Prostě vůbec nic. A jak tato neobvyklá atmosféra působila na naše dvě komisářátka? Zkuste hádat.

Semir se radoval, že by samým nadšením ze zimy bez sněhu skákal až ke stropu, jen kdyby ten proradný strop nebyl tak vysoko. Jako Turek, sice z genetického hlediska jen poloviční, měl právo na svoji zimomřivost a přirozený odpor k té podivné bílé hmotě, které všichni s nadšením říkali sníh.

Jan měl ale trošku jiný názor ( jako snad vždycky). Teda, trošku víc. Vlastně úplně opačný. Sníh miloval a už neskutečně dlouhou dobu se na něj těšil jako na svoji jedinou spásu. Každé ráno snad už o začátku listopadu vyskočil hned s budíkem z postele a řítil se k oknu. Když už ale jeho každodenní zklamání trvalo dva měsíce, začínal ztrácet trpělivost a jeho ranní příchody na stanici doprovázelo čím dál tím méně optimismu a amerických úsměvů. A dneska už byl skutečně protivný jako...

Najednou se do kanceláře vřítila Andrea. Ne, nenesla žádné formuláře ani podobné zlé papíry, ale zubila se tak, že Jan pochopil, že pro něj má zase nějakou „dobrou zprávu“:
„ Pánové, zrovna jsem četla na internetu, že bude sněžit!“
Semirovi na čele vyběhly dvě vrásky, podíval se na Andy pohledem dítěte, kterému spadly hračky do kanálu, ale přešel její sdělení mlčením. Jan se tiše zaradoval. To mu ale nebylo přáno...
„ Jé, promiňte kluci, jen jsem Vám ještě zapomněla říct, že nejdřív tak v půlce ledna.“ řekla sekretářka, rychle se podívala na kyselý obličej Richtera a nadzvukovou rychlostí vypálila z kanceláře, aby jí náhodou na hlavě nepřistál nějaký nežádoucí předmět.
„ Provokatérko.“ ulevil si Jan a kopl do stěny stolu tak silně, až se s výkřikem:
„ Jau, zatracená mrcha!“ bolestí svalil ze židle.
Turek na druhé straně stolu z Janova výstupu dostal ale takový záchvat smíchu, že Jan pod stolem slyšel jen škyty a lapání po dechu. Po chvíli se ozval tupý náraz a Semir sjel ze židle za Janem na zem.
Podívali se na sebe a dřív, než stihl říct Richter cokoliv na svou obranu, vybuchli smíchy znova, tentokrát oba dva.

Šéfová, která chtěla jít své podřízené navštívit v jejich království, se zastavila za dveřmi a se shovívavým úsměvem si pomyslela si:„ Asi už by skutečně mělo začít sněžit...“

_________________
Ahoj. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Re: Jestli nezačne sněžit tak ..
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Milá hříčka Laughing ač si v duchu laskám packu Semirka, tady jsem na straně Jana - také v zimě toužím po sněhu! Laughing
Nu a Andrea je tu mrcha, tak to má být: a Pacička se jí nezastane, když na ni Richter nadává, což potěšilo, mu ha ha ha ha!
Tenhle odstavec je zvláště pěkný...

Semir se radoval, že by samým nadšením ze zimy bez sněhu skákal až ke stropu, jen kdyby ten proradný strop nebyl tak vysoko. Jako Turek, sice z genetického hlediska jen poloviční, měl právo na svoji zimomřivost a přirozený odpor k té podivné bílé hmotě, které všichni s nadšením říkali sníh.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Zorka napsal:
    Jan měl ale trošku jiný názor ( jako snad vždycky). Teda, trošku víc. Vlastně úplně opačný.

    tohle bylo pěkné

    Zorinka napsal:
    Každé ráno snad už o začátku listopadu vyskočil hned s budíkem z postele a řítil se k oknu.

    Nejdřív jsem si představila Jana, tisknouc k hrudi budící strojek a nedočkavě koukajícího na střechy, pak mne napadlo, že ho asi s sebou netahal, a vzápětí, že možná přece jen ano, aby se i budík podíval, že není, proč ho budit, když venku není bílo Smile

    Každopádně pěkná povídečka, co zvedne náladu (P.S. ano, mohlo by už začítSmile)






_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Krásná povídka, Zori Laughing Laughing Laughing Nejvíc mne dostala věta: "Semirovi na čele vyběhly dvě vrásky, podíval se na Andy pohledem dítěte, kterému spadly hračky do kanálu..." Ta byla fakt skvělá!
A ono celé dílko bylo takové moc pěkné... a vystihuje i mou touhu. Jak já s milým Janečkem soucítím! Laughing Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ivett


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Moooocc hezké čtení!! Vážně vtipně napsané a hezké. A ještě k tomu povídka o Janovi - super! Ale teda já sem v týhle povídce jednoznačně na straně Semira!! Miluju léto....takže žádný sníh Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Elwen


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
Lol!! Zimomrivy Turek vs studenokrevny Jan Very Happy jestli se ti dva shodli alespon jednou (!!) tak snim svoji botu.. Wink (kdyby nahodou jo, nerikejte mi to a o nicem nevim, mam moc velkou botu a moc maly zaludek.. Wink)

Super Zori!!! Smile

_________________
Vždy existuje možnost volby, ačkoliv nemusí být zrovna taková, jakou si představuješ.

http://www.jitt-ulet.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Smile hezké počteníčko Smile
souhlasím s Jendou, chtělo by to snížek Laughing
Semírka je mi líto Very Happy má velmi těžký úděl, sníh se vrací každý rok Laughing doporučuji zimní spánek
A pokud chce skákat do stropu, trampolína je vhodný vynález

pěkná oddechovka, už se na sníh začínám těšit
Cool

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Skvělé na počtení - rozesmál mě Semír jak:

Turek na druhé straně stolu z Janova výstupu dostal
ale takový záchvat smíchu, že Jan pod stolem slyšel jen škyty a lapání po dechu. Po chvíli se ozval tupý náraz a
Semir sjel ze židle za Janem na zem. Podívali se na sebe a dřív, než stihl říct Richter cokoliv na svou obranu,
vybuchli smíchy znova, tentokrát oba dva.

-To mi zpravilo náladu, kterou jsem od rána neměla moc dobrou....

Tedy závěr: SUPERNÍÍÍ Cool

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
pajasekacka


Založen: 15. 10. 2008
Příspěvky: 47
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
Suprová povídka, taky se mi líbí ta část jak se jan kopl a sjel pod stůl a semir zaním ze záchvatu smíchu... Laughing, ale chápu jana že byl smutný ,protože nebyl sníh já ho mám taky ráda. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Milé, Krésné... Jako vždy.... Dostala mě opravdu scénka s Andreou a s padajícím Janem ze židle.... Laughing Laughing

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Též se připojuji

moc krásná povídky, připojuji se k Janovi
taky miluji když sněží Smile , a nenávidím typický podzimní počasí Mad

scéna se Semirem a Janem na podlaze byla super Laughing Laughing Laughing

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Jestli nezačne sněžit tak ..
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma