AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
KOBRA 11
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Zdravím, tuto povídku jsem napsla jednou takhle cestou domů vlakem...netvrdím, že je to aspirant na literární cenu, je to spíš takový malý pokus. Tak přeji příjemné čtení Smile

Dneska se mu nechtělo do práce. Snad poprvé za všechny ty roky by nejradši nevstal z postele. Nechtěl ale přijít pozdě. Dnešní den byl výjimečný. Byl totiž poslední. Při vstávání z postele jeho tělo zaprotestovalo. Za všechny ty roky služby, po všech těch zraněních a šrámech už to nebylo to pravé. Ani ne za hodinu vystupoval z auta před služebnou dálniční policie Kolín nad Rýnem. Za svou dlouhou službu už mohl být kdesi na prezidiu, jemu ale bylo dobře tady. V autě, na dálnici s parťákem po boku. Proto se nikdy nehrnul do vedoucích funkcí. Radši snad i byl tím, na koho se řve, než tím, kdo řve. Když vešel do kanceláře, všichni vstali a začali tleskat. Když se rozhlížel, neviděl nikoho z původního osazenstva. V kanceláři sice seděla Kim Krügerová, ale podstatně starší. Už ji tolik nevyvádělo z míry každé zničené auto a celkově byla klidnější. Sekretářku měli od dob jeho začátků už několikátou. Nynější byla středně vysoká tmavovláska, která psala na počítači, aniž se na něj jen podívala. Uniformovaní kolegové se taky změnili. Hotte zemřel už před spoustou let po zásahu kulkou. Jenny, která přišla na jeho místo a tvořila dvojici spolu s Bonrathem, zemřela před několika lety na infarkt. No a Bonrath, ten odešel do důchodu a přestěhoval se za vnučkou do Berlína. I jemu už byli na pohřbu. Ani na KTU už nebyl Hartmut. Ten odešel učit na univerzitu. Bylo mu veselo i smutno zároveň. Žena od něho odešla už před několika lety, protože nebyl doma a podle ní se měl oženit s dálniční policií a ne s ní. Děti neměli, takže se v penzi ani nemohl radovat z vnoučat. Jedinou radost mu přinášela práce. A s tou je dneska konec.
Když přelétl pohledem celou služebnu, jeho pohled se zastavil na dveřích jeho kanceláře. Ach ano, ti dva noví komisaři na zaučení, pomyslel si, když uviděl ve své kanceláři sedět dva mladé policisty. Vykročil směrem k nim. Když vešel do místnosti, jako by ho polili studenou vodou. Ti dva se na něho se strachem podívali.
„Jste v pořádku?“ zeptali se unisono. On pouze kývl a posadil se na svou židli.
„Ano v pořádku, děkuji.“
„Andreas Fux, ale všichni mi říkají André,“ představil se mu první. Semirovi spadla brada. Otočil hlavu na druhého.
„Ben Ritter, rád vás poznávám,“ i on mu podal ruku. Oba na něho koukali trochu pobaveně.
„Pánové, jenom se zeptám, vaši otcové taky pracovali u policie?“ Oba najednou kývli.
„U dálniční?“ Zase dvojité kývnutí.
„Jak to víte?“ zeptali se oba mladí policisté udiveně.
„Nikdy jste neslyšeli o jejich parťákovi? Nikdy vám o něm otcové nevyprávěli? Nevyprávěli vám o parťákovi jménem Semir Gerkhan?“ těkal pohledem z jednoho na druhého. Oba kroutili hlavou.
„André Fux…teda André Fux starší, byl mým druhým parťákem u dálniční policie. Jednou jsme měli případ, který nás zavedl až na Mallorcu. Tam André padl po zásahu harpunou do moře. Skočil jsem za ním z helikoptéry, ale už jsem ho nenašel.“
„Máma mi o něm vyprávěla. I o tom, jak a kde zemřel. O vás se ale nikdy nezmínila. Víte, já jsem se narodil až po jeho smrti.“ Semir se podíval na Bena Rittera.
„Váš otec byl v pořadí mým pátým partnerem u dálniční. Zažili jsme toho spolu hodně, dozvěděl jsem se o něm spoustu věcí, které o něm nikdo jiný nevěděl. Zemřel rukou drogového bosse. Poslední, koho viděl, byla jeho dávná přítelkyně.“ Na Semirovi bylo vidět, že i po letech ho vzpomínky na smrt kolegů trápí a bolí.
„Ta přítelkyně byla má matka,“ hlesl Ben Ritter tiše. Všichni najednou se sebrali a jeli na dálnici. Měli si dlouho o čem povídat. U dálniční bylo tradicí, že nový tým dostal nové označení. Tentokrát ale ne. Komisaři Andreas Fux a Ben Ritter se do vysílaček hlásili jako Kobra 11. A Semir mohl odejít s vědomím, že tradice bude žít dál. Že Kobra 11 bude dál brázdit německé dálnice. Najednou mu vidina posledního dne nepřišla tak hrozná. Najednou měl pocit, že udělal všechno, co měl.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
Krása....... Crying or Very sad Smile Smile Embarassed

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Nádherné smutné... Embarassed

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Zuz


Založen: 08. 01. 2012
Příspěvky: 49
Bydliště: Telč
Odpovědět s citátem
Krásné a smutné zároveň ... Smile Crying or Very sad Smile
Ty dva bych chtěla vidět ... Very Happy Jsou podobní svým otcům? Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Zuz napsal:
Krásné a smutné zároveň ... Smile Crying or Very sad Smile
Ty dva bych chtěla vidět ... Very Happy Jsou podobní svým otcům? Very Happy

Myslím, že podle Semirova výrazu celkem ano Very Happy
Jinak děkuji všem za komentář, moc mě potěšil Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Hodně, hodně pěkné Smile jsem ráda, že jsi nezabila i Hartyho, umím si ho jako učitele představit Smile a je hezké, že jsi dala Semirovi takovou naději na pokračování něčeho, o čem si myslel, že to již skončilo... Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
KOBRA 11
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma