AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Klamný manévr
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Ahoj, tak sem dávám svojí první povídku, teda kousek z ní ještě není hotová pokusím se ji někdy dodělat Very Happy
Doufám, že se vám bude aspoň trošičku líbit a budu vděčná za komentáře alespoň budu vědět, co zlepšovat Smile
Je možný, že vám to bude místama připomínat některé díly, nechala jsem se trošku inspirovat Wink
Em

KLAMNÝ MANÉVR

Byl to den jako každý jiný. Tom a Semir zrovna jeli po dálnici, když se ozvalo hlášení z vysílačky: „Centrála všem vozům, na dálnici A4 na kilometru 21 ujel černý džíp, poznávací značka KL8350, silniční kontrole. Prchá směrem na Aachen.“ Semir vzal do ruky vysílačku:
„Tady Kobra 11 jsme sotva kilometr odtamtud, přebíráme to. Konec.“
„Šlápni na to, toho si podáme!“ pobídne Semir Toma. Tom se jenom pousmál a přimáčkl plynový pedál k podlaze.
„Hele támhle je!“ vykřikl najednou Semir.
„Semire, nejsem slepej!“ durdil se Tom. Zatímco se ti dva pošťuchovali, vytáhl spolujezdec z černého džípu zbraň a začal po komisařích střílet.
„No tak Semire budeš střílet, nebo mám kromě řízení ještě střílet já??“
„No jo prosim tě už jdu na to.“ Střelec z džípu mezitím přišel na to, že Tomovo CLK asi netrefí, on byl totiž zatraceně dobrý řidič, i když počet aut, které se Semirem zrušili tomu neodpovídal. Začal střílet okolo jedoucím autům na pneumatiky a postupně tím způsobil hromadnou havárii. Tomovi se ze začátku dařilo havarujícím autům se vyhýbat, ale najednou už neměli, kam uhnout. Tom dupl na brzdu a jenom se modlil, aby to dobrzdil, protože další sešrotované auto si nemohli dovolit. Jejich šéfová byla sice skvělá, ale když se naštvala byla nebezpečnější než leckterá divoká šelma. Protentokrát ale měli štěstí a zastavili asi 10 cm od nabouraného auta.
„Uff, to bylo o fous.“ Oddechl si Semir.
„Klid měl jsem to…. Panebože Semire padáme, dělej!!“ Tom se zarazil v půlce věty a oba dva vyskočili z auta a odkutáleli se každý na jednu stranu. Asi o milisekundu později do jejich auta v plné rychlosti narazil náklaďák a v tu chvíli zadek auta proletěl předním sklem. Šéfová nás zabije, pomyslel si Tom. A nebyl daleko od pravdy.

Když Tom se Semirem přišli zpět na stanici, kolegové ke přivítali se smíchem
„To se vám povedlo klucí, už dlouho jsem se tak nenasmál!“ smál se Hotte tak, že úplně zapomněl, že zase svačí a poprskal si stůl. Humor ho ale rychle přešel, protože se otevřely dveře do kanceláře vrchní komisařky Anny Engelhardtové, objevila se v nich silueta šéfové a z očí jí šlehaly blesky.
„Gerkhan, Kranich! Ke mně do kanceláře!“ zařvala hlasem , který sliboval, že si nejdou pro pochvalu. Celá stanice ztichla, všichni s těmi chudáky soucítili.
„To už si ze mě děláte srandu, že jo! Na A4 je teďkon hromada šrotu, pachatelé samozřejmě unikli a vy jste sešrotovali další služební vůz! To už je tenhle měsíc 12. a to je teprve osmnáctého!!“
„Ale šéfová, my..“ snažil se hájit Semir.
„Mlčte Gerkhane ještě jsem neskončila!“ nenechala se umlčet Engelhardtová, „Policejní prezident zuří a okamžitě vás zbavuje funkce. Ode dneška nosíte uniformu a provádíte dopravní kontroly! Doufám, že u toho nenapácháte moc škody!“ skončila svůj monolog Anna.
„Ale šéfová, to přece nemůžete..“ snažil se Tom.
„Víte pánové, kdyby záleželo jenom na mě, tak by to tak být nemuselo, ale policejního prezidenta bohužel musím poslouchat i já. Slibuju vám, že hned jak to půjde, vrátíte se do své obvyklé služby.“ Dodala smířlivě Anna.

„Hansi?“ zavolal na svého mladšího bratra Michael.
„Co je?“
„Volal König!“
„Kdo je sakra König??“ rozčiloval se Hans.
„Klídek brácho, nerozčiluj se. To je náš člověk, je to náměstek policejního prezidenta.“ Odpověděl Michael, „Ti dva dálniční poldové už nám ten kšeft znova nezkazej, jsou z nich měšťáci.“ Radoval se.
„Dobrý, ale jak se ti povedlo ho donutit spolupracovat?“ nechápal Hans. Michael mu mlčky podal fotografii asi čtyřicetileté usmívající se ženy s tmavými vlasy, objímající nějakého muže, pravděpodobně onoho Königa.
„Kdo to je? Snad si ji neunesl? Další malér už si nemůžem dovolit!!“ osočil se na bratra Hans.
„Uklidni se prosím tě. Je to vrchní komisařka Anna Engelhardtová, dálniční policie a mimo to taky dávná známá našeho přítele Königa. Stačilo mu ukázat tuhle fotku a hned byl krotkej jako beránek.“ Vysvětloval trpělivě Michael.
„Dobrá práce, bratříčku!“ zazněla odpověď.

„Silniční kontrola pane, vypněte prosím motor, vystupte si z vozu a ukažte mi doklady..“
„Semire to už je 25. řidič, nezabalíme to už? Zeptal se k smrti unuděný Tom svého parťáka, dočasně bývalého komisaře.
„Tome jestli chceš zpátky odznak, tak hezky pracuj!“ odpověděl zdánlivě veselý Semir, ale kdyby měl být upřímný, sám už to chtěl dávno zabalit. Nudilo ho to stejně jako Toma a nedokázal pochopit, jak to někdo může dělat dobrovolně.

Arrow „Hotte, něco mám!“ zavolala Andrea na svého kolegu. Normálně by všechny informace hlásila Tomovi a Semirovi, ale ti momentálně tvrdli někde na okreskách a kontrolovali, jestli mají řidiči dost nafouklé gumy.
„Našel se ten džíp z rána. Poznávací značky jsou sice falešné, ale Hartmutt našel na řadící páce částečný otisk palce. Patří pravděpodobně nějakému Hansi Gutnerovi, několikrát trestaný, poslední adresa Bergmannstrasse 38.“
„Díky Andreo, zjisti o něm co se dá a my se zatím podíváme k němu do bytu. Dietre, pojď!“ zavelel Hotte.

„Máš všechno? Propustky, průkazy?“ zeptal se Michael, zatím co si utahoval hnědou kravatu policejní uniformy.
„Jasně neboj, všechno mám.“
„Tak vyrážíme.“ Nasedli do policejního vozu a vyjeli směrem Vazební věznice Kolín-sever.
„Dobrý den, Hausmann, BKA, to je můj kolega Ziegel, máme vyzvednout pana Schustra, kvůli konfrontaci.“
„A máte papíry?“ zeptal se vrátný.
„Ano jistě, tady ji máte.“ Podal Michael zřízenci papíry i jejich průkazy.
„Malý moment, jenom to ověřím.“ Pousmál se vrátný, „Ano v pořádku, můžete jet.“
„Děkuji vám.“ Odpověděl s úsměvem Michael. Když jeli zpátky, vrátný jen mávnul rukou, jako že mají pokračovat a beze slova jim otevřel nejprve první bránu, a když se zavřela, tak i tu druhou.

Zazvonil telefon: „König, prosím.“
„Dobrý den pane Königu, tak se zase slyšíme.“ Ozval se jemu bohužel už známý hlas.
„Co ode mne ještě chcete? Udělal jsem všechno, co jste chtěl! Už mi nevolejte!“
„Ale prosím vás pane Königu, přece byste nechtěl, aby se vaší přítelkyni z dálniční policie něco stalo..!“
„Ty šmejde! Zabiju tě jestli jí něco uděláš!“
„Klídek poldo, když uděláš, co ti řeknu, nic se jí nestane. A teď mě dobře poslouchej: Seženeš nám přístup do skladu doličných předmětů. Je mi jedno, jak to uděláš, ale ve 14:00 ti zavolám a chci, aby si byl hotovej, jasný?! A nikomu ani muk! Mysli na tu svou tmavovlásku!“
„Ten hajzl!“ zaklel König. Pak se ale zamyslel. On mi jenom vyhrožuje. Anna je v pořádku a on má prázdné ruce. Však ještě uvidíme, kdo e bude smát naposled! Teď jsem na tahu já a upozorňuju tě, že mám eso v rukávu, pomyslel si vítězoslavně. Ale to se šeredně mýlil. Nevěděl čeho všeho je jeho protivník schopný.

Arrow „35, 36, 37 á 38 tady je to.“ Dieter spokojeně zaparkoval v Bergmannstrasse u čísla 38, spolu s Hottem se vysoukali z auta, oběma činilo trochu problém vylézt z jejich služebního Porsche, Dietrovi kvůli jeho výšce, Hottemu, no jak to říct, kvůli jeho šířce. A vydali se ke dveřím ne zrovna vábně vypadajícího domu.
„Dobrý den, dálniční policie, je někdo doma?“ zaklepal Dieter.
„Počkej tady, podívám se zezadu.“ Hotte obešel dům a našel jen otevřené francouzské dveře, které byly jako pěst na oko vzhledem ke stavu zbytku domu, ale hlavně naznačovaly, že někdo nedlouho předtím odešel a že měl naspěch. Hotte vešel dovnitř, došel k hlavním dveřím a otevřel vyjevenému Dietrovi, který se marně pokoušel dozvonit na majitele. Společně si prohlíželi prázdný byt a po chvíli zavolali techniky, počkali na jejich příjezd a pak se s nepořízenou vrátili na stanici.

„Jak dlouho myslíš, že to budeme muset dělat?“ zeptal se s plnou pusou hranolků Tom. Spolu se Semirem zrovna seděli venku před bistrem na dálnici a pochutnávali si na obědě a hlavně si užívali chvíle, kdy nemuseli trčet na jedné z místních okreskách, kde strávili poslední 4 hodiny.
„Doufám, že moc dlouho ne..“, zabručel Semir, „Ale obávám se, že tentokrát se z toho jen tak nevyhrabeme.“ dodal zkroušeně a až moc zhurta se napil Coca-Coly v plechovce, takže mu bublinky vlítly až do nosu a začal se dusit a prskat až hranolky s kečupem lítaly všude okolo. To Toma natolik rozesmálo, že málem spadnul z plastové židličky, na které seděl a měl co dělat, aby se sám nezačal dusit. Aspoň malé zpestření tak nudného dne, pomyslel si v záchvatu smíchu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Zatím to vypadá slibně, budu se těšit na pokračování Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Děkuju, pokusím se ho sem dát co nejdřív Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ahoj Em, vítám tě mezi pisateli! Dopředu musím říct, že na první povídku je to dost dobré, má to skvělou atmosféru té lepší Kobry. Smile

Ach, to Aachen... Moc nechápu, proč si čeští překladatelé vybrali používat německé jméno Cách, když existuje česká varianta a není zrovna neznámá. To je jako, kdyby najednou začali používat London a Roma. Smile (Ale i tam brzy dojdeme, takže co to vůbec řeším, že. Very Happy )

Moc hezky popisuješ tu fousovou situaci a těch typických pár centimetrů od auta k autu. „Klid měl jsem to…. Panebože Semire padáme, dělej!!“ - to je vrchol celé situace, jak typické od mistra Kranicha. Laughing

To už je tenhle měsíc 12. a to je teprve osmnáctého! Laughing Je jasně patrné, kdy měli pánové dovolenou.

Ale no tak, Ančo, nebuď měkká. Já bych jim ty informy napařila za každý auto, to by je naučilo! Laughing Já si říkám, proč to Anna vidí, jak to vidí, a to je předzvěst budoucího děje. Už chápu. Embarassed Líbí se mi, že asi přijde téma "lásky jedné černovlásky" a vydírání, to já vždycky ráda. Laughing

Jo, Semire, někde se začínat musí. Neříkej mi, že z tebe hned udělali komisaře, sotva tě viděli. Rolling Eyes Docela hezky zachycuješ i to, jak si někdy pánové nevidí ani na špičku nosu.

A teď kritický koutek SaM aneb technické poznámky otravné grafomanky. Vidím, že máš trochu chaos v interpunkci kolem přímé řeči, jak se ukončuje a jak se začíná po ní, co se týče velkých písmen. V příručce Ústavu pro jazyk český to mají moc hezky vysvětlené. Kdybys i tak měla v něčem nejasno, klidně mi můžeš napsat třeba SZ. Zaznamenala jsem jednu chybu v mě/mně, v poslední odstavci ti chybí ukončující uvozovky u přímé řeči a někde tam nejsou úplně dobře čárky ve větách, ale v tom mám sama chaos, takže nebudu machrovat. Za třemi tečkami se nepíše další a vykřičníky/otazníky buď po jednom nebo po třech.

A teď jedna osobní prosba: zjisti si, prosím, jak se opravdu píšou jména našich hrdinů. Nemusíš to shánět po všech čertech, tady na webu je to správně (až na sekretářku Susanne). Z toho "Gerchána" mě skutečně bolí oči a myslím, že počešťování cizích jmen (provozované hlavně za komunismu při překladech) už je pasé.

Neber to prosím nijak špatně, povídka se mi opravdu líbila a nic z těch technických připomínek na jejím moc povedeném obsahu vůbec nic nemění. Ale lidem, kteří ty technické nedokonalosti vidí, to docela ruší čtení a je to úplně zbytečná škoda. V tomhle hodně pomáhá, když si najdeš někoho, kdo to po tobě přečte a vychytá ty překlepy a nedokonalosti, které ty nevidíš - já na tom mám třeba hned dvě slečny. Wink Nebo až dopíšeš pokráčko, pár dní počkej a před postnutím si to projdi znovu, uvidíš to mnohem lépe.

Těším se na pokračování a doufám, že tě to v půli nepřestane bavit a nenecháš nás na suchu, byla by to opravdu škoda!

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Jéžiš vůbec jsem si toho nevšimla. Dám Semirovo jméno do pořádku Wink
A s těma úvozovkama... moc mi nejdou to je fakt, na češtině jsem zapomněla dávat pozor, když se to probíralo Very Happy pokusím se dávat si větší pozor Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
Ta povídka je proště skvělá moc se těším na pokračování doufám že bude co nejdřív Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
kdy bude pokračování ? Smile

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Snažím se, ale mám teď hroznej fofr jedu na hory takže balim resim a proste chaos Very Happy
ale snad do konce tydne by mohl byt kousek pokracovani Wink
Jinak dekuju za pochvalu Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pokračování
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Po dlouhé době přidávám malé pokračování, omlouvám se za zpoždění, ale nějak prostě nebyl čas.
Doufám, že se vám bude líbit a předem děkuju za komentáře Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Pozor, Hotte a Dieter v akcičce, to bude moooc hezké!

Mám takové tušení, že ten vrátný to následovně pěkně odnese. Sad

Yay, Annička v nebezpečí! Nabídí se otázka, proč vůbec vytahovali Schustra ven. Předpokládám, že doličné předměty se vztahovaly k případu, kvůli kterému je ve vazbě, takže se stačilo zbavit jich a pak počkat, až ho osvobodí, ne? Na druhou stranu tento zmatek je krásně podle logicky většiny kobráckých záporáků, takže s tím nemám problém.

Krátké, ale fajn pokračování. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Jeste nevim jestli vratny dostane pres prsty, faktem je, ze chybu asi udelal ale papiry meli takze spis byla chyba, ze jim ty papiry nekdo opatril, ze pane Königu Very Happy
jsem rada ze se ti libi, je to sice jenom kousek, ale o to vic je to napinavy ne? Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
super pokračovámí moc se těšim na další zatim je to hodně napínavý Wink Very Happy

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Pokračování
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Po opravdu šíleně dlouhé době přidávám malinké pokračování a dohledné době se pokusím ještě něco vypotit Very Happy
doufám že se vám bude líbit Embarassed

_________________
Vysílačka:„Pozor pachatelé jsou ozbrojeni!"
Semir: „Díky, už jsme si taky všimli."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Klamný manévr
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma