AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Povídka č. 034 - Tajemstvi, luxus a dite
Tina11


Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Ústí nad Labem
Odpovědět s citátem
Přelom dubna a května, teploty se šplhaly k 20 a někdy až k 25 °C, vymetené nebe a letní sezóna pomalu začíná.

Sourozenci Katrina a Semir Gerkhanovi a jejich děti vyrazili do bavorských lesů do předem objednané chalupy, která byla určena pro 10 osob na prodloužený víkend. S nimi na víkend jela Tina s Tomem a vzali sebou i své děti. Andrea s nimi nejela, protože odjela za kamarádkami, kterým to slíbila.
Sobota……. Než sem odjeli, připravili si pro děti nějaké hry, aby se přes víkend nenudili. Na jeden den pro ně připravili stezku odva
hy. Na konci cesty narazili na poklad. Tom se Semirem odešli po obědě do lesa, kde připravovali cestu. Tina s Katrinou hlídali děti po obědě, když si dávali malého šlofíka. Tina seděla v obývacím pokoji na gauči a četla si knížku. Když se Katrina vrátila z kuchyně od omytého nádobí. Přišla do obýváku a sedla si na gauč k Tině.
KATRINA: „ Tino, mohla bych si s tebou o něčem promluvit?“
TINA: „ Samozřejmě. A o čem pak?“ Odložila knihu na stůl.
KATRINA: „ Víš, týká se to minulosti, co se mezi námi stalo. Vím, že jste měli s Benem, měli pravdu, ale celé mi to tak došlo, když jsem byla v Londýně. Jednou jsem si o tom mluvila s Adamem, abych si s tebou o tom promluvila. Hněvala jsem na tebe i na Elenu, protože…….“
TINA: „ Myslela sis, že manipuluje, co řekne je pro mě svatý. Ale takhle to nebylo. Obě dvě jsme měli stejné názory. Všichni si mysleli, že jsme ségry. A, co bylo s Benem jsem na to dávno zapomněla. Jak tak koukám, že vaše rodina má pěkně tvrdohlavou hlavu.“
KATRINA: „ To máš pravdu. Nejvíce asi já. Chovala jsem se dost děsně, ale jako sestra jsem se bála o Semira…….“
TINA: „ tahle by se zachoval každý…….“
KATRINA: „ Ty jsi více statečná….“
TINA: „ Ale prosím tě.“
KATRINA: „ Ale je to tak. Umíš si více představit, jak to všechno dopadne. My vidíme tu černou stránku.“
TINA: „ Tak snad zakopeme válečnou sekeru.“

Večer byl napínavý až samého konce. Katrina s Semirem dětem vysvětlili o, co půjde, pak od Tiny a Toma dostali baterky. Pak děti mohli vyrazit na cestu s fáborkami. Děti chodily na cestu v několika minutových intervalech, a rodiče je hlídali. Malá Natálka se bála, aby z lesa nevyletělo nějaké to strašidlo. Tina s Tomem stáli na jednom stanovišti. Po chvilce k nim přišel Semir.
SEMIR: „ Co se to stallo mezi tebou a Katrinou stalo?“
TINA: „ Co by se mělo stát.“
TOM: „ Tak nezapýrej. Chováte se nějak mile.“
SEMIR: „ No tak to vyklop, že jste se udobřili.“
TINA: „ Před vámi se taky nic neutají. S Katrinou jsem si to vyříkala.“ Pomaloučku se odebírala k dalšímu stanovišti. Tom se Semirem se na sebe usmívali, jako dva malí kluci. Poklad se ukrýval pod velkým dubem v dřevěné krabici, kde byli samé sladkosti.

Pondělí……. Tom se Semirem brázdili A3, jako každý den, kde byl klid. Tom se Semirem zavzpomínali na pěkně vydařený víkend. Jejich rozhovor přerušila vysílačka, kterou vzal Tom. Centrála jim oznámila o nálezu mrtvé ženy u dálničního odpočívadla na 36km A3. BMW vyrazilo na cestu.

Na místě činu……. Zde už byli kolegové a ohledávali místo činu. Soudní patolog ohledával mrtvolu ženy. Zde také nemohli chybět novináři a zvědavci. K místu činu dorazilo stříbrné BMW. Komisařové vyhledali Hota a Bonráta.
SEMIR: „ Koho pak tu máme?“
HOTE: „ Jedná se o mrtvou tureckou ženu – Halide Abbasi. Andrea hledá další informace.“ Do rozhovoru se přimíchal patolog.
PATOLOG: „ Jestli se můžu vmísit do davu. Žena byla zastřelena zbraní. Kulka uvízla v těle. A byla sem přemístěna.“
TOM: „ Přibližná hodina smrti?“
PATOLOG: „ Přibližně zemřela okolo 3 až 4 hodiny ranní. Více vám řeknu, až se ke mně dostane na stůl. Nashle.“
TOM, SEMIR: „ Nashle.“
BONRÁT: „ Kde pak jste nechali Tinu?“
TOM: „ Nemám tušení.“
HOTE: „ Ani vysílačku nebere.“

U Tininých rodičů……. Tina byla u svých rodičů doma, kde rozebírali jednu věc, která se týká, Halide Abbasi. Tina ještě neví, že Halide je mrtvá, rodiče převyprávěli, co se o jejich víkendu stalo. Před jejich dveřmi se objevila sedačka na přepravu s 6 měsíčním malým chlapcem jménem Yasan. Tina se nad malým přírůstkem rozplývala, jako kdyby to byl jejich přírůstek do rodiny.
MATKA: „ Řekli jsme ji, že bys mohla pomoc, ale nechtěla.“
OTEC: „ Co jsem z jejího takového vyprávění pochopil, že se někoho bojí.“
TINA: „ Může to být plno věcí. Jestli měla nějaké příbuzné, bude lepší, když bude malý u nich.“
MATKA: „ A ještě něco. U malého byl dopis.“ Předala ho Tině. Tina ho četla.
TINA: „ Je to turecky. S tím by nám mohla pomoct Katrina. A kde vlastně Halide, bydlela?“
OTEC: „ V turecké čtvrti v Kolíně. Akorát mluvila o svých dvouch bratrech.“
TINA: „ Tu bude na dlouhé lokte, než ji seženeme nebo ty dva bratry. A měla v Německu trvalý pobyt?“
MATKA: „ Vlastně ano. Ona, její bratři a ten malý.“
OTEC: „ Bylo nám ji tak líto, že jsme ji nabídli, aby jela s námi, ale hned to zamítla, prý nás nechce obtěžovat. Tino, musíš ji najít……. Už kvůli malému.“
MATKA: „ Neboj, Tina ji najde.“
TINA: „ Musíme si přeložit ten dopis a pak se uvidí, co dál.“

Na místě činu usilovně pracovali kolegové, ale Tina pořád nikde. Tom to pořád zkoušel přes vysílačku, ale i mobil nebrala, až konečně ho vzala, když byla v autě, kde si nechala mobil.
TINA: „ Tome, copak se děje?“
TOM: „ Tino, všude tě hledáme. Kde jsi?“
TINA: „ Jsem u rodičů. Potřebovali něco vyřešit. A co ode mě potřebujete?“
TOM: „ Sejdeme se na služebně, kde se všechno dozvíš.“
TINA: „ Už jsem na cestě.“ Rozloučili se, BMW odjelo na služebnu a Tina taktéž.

Na služebně……. Vínová Octavia dorazila na služebnu a o pár chvil přijelo i BMW. Tina počkala na své kolegy.
SEMIR: „ No né, vyhlaste fanfáry, naše kolegyně se našla.“
TINA: „ Copak se děje?“
TOM: „ U dálničního odpočívadla se našla tělo mrtvé ženy turecké národnosti – Halide Abbasi.“
TINA: „ To nemůže být pravda.“
SEMIR: „ Ty ji znáš?“
TINA: „ To moji rodiče. S Halide se potkali teď o víkendu. Teď se starají o jejího 6 měsíčního chlapce.“ Rovnou zašli za Engelhardtovou.

Halide Abbasi v Německu žije už několik let, nastěhovala se sem po smrti svého manžela. Sebou do Německa vzala své bratry Theba a Malika. Halide, měla strach o svého bratra Theba, který se už několik dní neozval. Halide, odmítla veškerou pomoc od Tininých rodičů, kterou o víkendu nabídli. Malý Yasan zůstal v péče Tininých rodičů a bude u nich v bezpečí.
SEMIR: „ Co tu řekla Tina, úplně je stejné, co našla Andrea.“
TINA: „ Katrina by tu měla každou chvilkou, aby nám přeložila dopis. A co bude s Yasanem?“
ŠÉFKA: „ Správě by měl jít do kojeneckého ústavu, než přijede jeho příbuzný, ale u vašich rodičů bude v lepších rukou.“

Katrina dorazila na Tininu prosbu, aby jim přeložila dopis. Komisařové včetně šéfky vyšli z kanceláře a objevili se u Katriny, která právě přišla na služebnu. Tina jí předala dopis.
SEMIR: „ Tak co se tam píše?“
KATRINA: „ Že děkuje, co pro ni udělali a že věří, že se malý Yasan dostane do dobrých rukou. A bojí se o svého bratra Theba.“
ŠÉFKA: „ Musíte Theba najít za každou cenu.“
SEMIR: „ Zajedeme do jejich bytu, třeba se tam dozvíme víc.“
ŠÉFKA: „ Vemte si sebou Katrinu, třeba vám bude užitečná.“

V turecké čtvrti……. Tina s Tomem prohledávali byt Halide Abbasi, který byl úplně pod střechou. Byt byl typicky turecky vybaven a podle Halide a jejich bratrů. Katrina se Semirem běhali po sousedech, jestli něco neví, Halide a její rodině.
TOM: „ Co to máš?“ Koukal Tině přes rameno. Tina si prohlížela rodinné album.
TINA: „ Jejich rodinné album.“ Nalistovala na stránku, kde byla fotka s bratrem Malikem, přes roh měla černou stužku.
TOM: „ Jeden bratr mrtvý a druhý se hledá.“ Na další stránce byla jiná fotka s kamarádem, který měl taky černou tužku přes roh.
TINA: „ další po smrti. Asi jejich kamarád či blízký přítel.“
TOM: „ Tady se děje něco divnýho.“

Semir s Katrinou obcházeli sousedy, ale každý jim moc toho neřekl nebo nechtěl mít nic s dočiněním s nějakou německou policií. Až na jednu sousedku, která se rozpovídala. Sousedka jim řekla, že Halide, měla dva bratry – Malik a Thebo. Malik zemřel na předávkování drog a jeho tělo našli na jedné diskotéce. Do té samé party se dostal i Jamote Saadi, před několika měsíci našli také jeho zdrogované tělo také na diskotéce. Malik s Thebem chtěli pomstít celou bandu, protože jim zabili jejich kamaráda Jamoteho.
SEMIR: „ A co příbuzný?“
SOUSEDKA: „ Ty jsou v Turecku, ale přesnou adresu neznám.“
KATRINA: „ A co rodiče toho mrtvého kamaráda? Jsou v Německu?“
SOUSEDKA: „ Po smrti syna hned odjeli do Turecka.“
SEMIR: „ Potřebujeme vědět, jestli něco víte o té bandě?“
SOUSEDKA: „ Něco jsem slyšela, že se zdržují u hlavního nádraží.“
SEMIR: „ Už vás dlouho nebudeme zdržovat. Děkujeme za informace.“ Semir s Katrinou se sousedkou rozloučili a odcházeli k bytu Halide, kde se před domovními dveřmi setkali s Tomem s Tinou.
TOM: „ Zjistili jste něco?“
SEMIR: „ Ano, oba dva bratři Halide a jejich kamarád se dostali do takové party, kde zemřel jejich kamarád a jeden bratr Halide, další se chce pomstít.“
TINA: „ Tomu by i odpovídali ty dvě fotky s černými pásky.“
KATRINA: „ Měli by se zdržovat kolem hlavního nádraží.“ Pomalu došli až ke svým autům, kde Semirovi zazvonil mobil, byla to Andrea. Semir to pak přetlumočil ostatním.
SEMIIR: „Našel se bratr Halide – Thebo. Je v nemocnici sv. Anny.“
TINA: „ Tak mi zajedeme do nemocnice.“
TOM: „ A my obhlídneme tu partu.“ Když si tak rozdělili pěkně úkoly, nasedli do svých aut a odjeli.

V nemocnici……. Sestra zavedla Tinu a Katrinu do Thebova pokoje, kde byl i jeho ošetřující lékař. Lékař se hned ohlídl, kdo to přišel do pokoje.
LÉKAŘ: „Kdo jste?“
TINA: „ Komisařka Kranichová, dálniční policie. A to je moje tlumočnice Katrina Gerkhanová, kdyby tu Thebo mluvil jenom turecky.“
THEBO: „ Já umím německy. Někdy se do řeči zapletou turecká slovíčka.“
LÉKAŘ: „ Nechávám vás o samotě.“
TINA: „ Ráda bych s vámi mluvila.“
LÉKAŘ: „ Zajisté.“ Tina s lékařem odešli z pokoje. Katrina Thebovi vysvětlila, proč přišli. „ Co byste chtěla vědět?“
TINA: „ Jak se k vám dostal?“
LÉKAŘ: „ Byl dost vyčerpaný, ale za těch pár hodin, co je tady, je v naprostém pořádku.“
TINA: „ Máte jeho věci?“
LÉKAŘ: „ Samozřejmě. Vrchní sestra vám je vydá.“
TINA: „ A ti ho, kdo ho našli, máte na ně nějaký kontakt?“
LÉKAŘ: „ Zeptám se na příjmu.“

Po několika minutách měla Tina Thebovi věci a kontakt na manželský pár, který přivedl Theba do nemocnice. Tina s Katrinou odvezli na služebnu, kde jim povyprávěl, jaká je to parta.

U hlavního nádraží……. Tom se Semirem z povzdáli sledovali partu, jak se flákala okolo hlavního nádraží.
SEMIR: „ Takovýhle flákání by se mi taky líbilo.“
TOM: „ Moc dlouho zase ne.“
SEMIR: „ Podívej se, něco si předávají.“

Semir si vzal mobil a fotil to. Byla ta bílá obálka. Když měli, dost fotek odjeli na služebnu.
Na služebně……. Tina s Katrinou vyzpovídali Theba s v Tomově a Semirově kanceláři, kde měli klid. Katrina seděla na Semirově židli a Tina stála opřená o sklo za Katrinou. Thebo seděl na přistavěné židli. Tom se Semirem přišli na služebnu a Semir zaklepal na sklo, Tina se hned otočila a Semir ukázal, aby šla ven, odešla z kanceláře a zavřela za sebou dveře.
TOM: „ Řekl něco?“
TINA: „ Řekl toho celkem dost.“
SEMIR: „ Co se tedy stalo?“
TINA: „ Thebo s Malikem chtěli objasnit smrt svého kamaráda Jamoteho, který se dostal do party jako první, aby si přivydělal pár €. Do party pak přišel Thebo s Malikem. Nakonec i jejich sestra Halide, chtěla vědět, co je s Thebem.“
SEMIR: „ Kde byl Yasan?“
TINA: „ Ten byl u sousedky. V partě moc dlouho neohřála, ale když ji na něco potřebovali, tak ji opět povolali do práce.“
TOM: „ A co vlastně dělá parta?“
TINA: „ Parta prodává kvalitní drogy, krade luxusní auta pro své odběratele, co jim za to dobře zaplatí.“
SEMIR: „ Zemřeli, protože chtěli zdrhnout z party a všechno vypovědět policii, aby je dali za mříže.“
TINA: „ Přesně tak. Thebo měl větší štěstí, utekl tak daleko, že ho dobří lidé odvezli do nemocnice.“
TOM: „ Aby Thebo všechno nevyžvanil, musíme Theba někam dobře ukrýt. Je to náš jediný svědek.“
SEMIR: „ To máš pravdu. Zavolej Theba, máme nějaké fotky.“ Tina došla pro Theba do kanceláře, aby se šel podívat na pár fotek. Andrea mezitím propojila Semirův mobil s počítačem. Thebo se koukal na fotky, kde říkal jména party. Hlavním organizátorem byl Aslan Alavi a jeho pomocníci byli Awan Zand, Talpur Pasha, Timur Palijo. Ty měli na svědomí Jamoteho, Malika a taky Halide, aby už nikdy nepromluvili na policii.

Aslanova parta měla na krku velký kšeft, který by jim vynesl pěkný prachy. Jednalo se o několik luxusních aut, které musí někdy vzít a do nich nacpat několik kg kokainu, heroinu a LSD.

Šéfka dálniční policie Anna Engelhardtová pověřila své kolegy – Hota a Bonráta, aby pohlídali 24 hodin denně Theba v bytě, který určí, kam by se nemohla Aslanova parta nedostala. Malý Yasan byl v rukou Tininých rodičů, kde bude v bezpečí. Thebo z toho nebyl moc nadšený, že bude někde zavřený s hlídacími psi. Raději by jel domů i s malým Yasanem. Ale je velmi důležitým svědkem.

V klubovně u hlavního nádraží…….
ASLAN: „ Víte, kde je ten turecký hošánek?“
TIMUR: „ Zmizel.“
ASLAN: „ To jste ho nemohli líp hlídat. Teď to vyžvaní fízlům, který teď nepotřebujeme mít na krku.“
TALPUR: „ Třeba ho fízlové našli tuhýho.“
AWAN: „ Já bych se s tím nezaobíral. Soustřeďme se na náš obchod, co máme udělat.“
ASLAN: „ Awan má pravdu. Pojďme udělat ten kšeft. Na něm mi hodně záleží.“
TALPUR: „ Tak se do něho pustíme.“

Tina zajela za lidmi, kteří zavezli Theba do nemocnice. Thebo se u jejich domečku objevil z čistého nebe. Trochu jim řekl, co se stalo, ale když dehydrovaný, tak toho moc nenamluvil. Hned ho zavezli do nemocnice, kde mu bude lépe.

Na služebně…….
SEMIR: „ Když víme, kde je Aslan a jeho lidé. Proč jim jednoduše nevlítneme do jejich drogového doupěte.“
TOM: „ Semire, ty si to taky představuješ jako Hurvínek válku.“
SEMIR: „ Tak snad napáchali škody dost.“
TOM: „ To ano, ale když se dozví, že mají poldy za zadkama, tak nos těžko vystrčí.“ Semir chtěl něco říct, ale to už je vyrušila Tina, která se zastavila mezi dveřmi do jejich kanceláře.
TINA: „ Máme práci. Na benzínové pumpě na A6 byli z kamionu odcizeny luxusními auta.“ Tom se Semirem si vzali bundy a odešli s Tinou na dálnici.

Na benzínové pumpě……. Řidič kamionu se bavil s kolegy, jak se stalo. Komisařové se koukali na kamerový záznam na pumpě. Aslanovi lidi se zmocnili aut z kamionu, když byl řidič na svačině, než měl dorazit do autosalonu v Hürthu. Z kamionu postupně mizlo 5 dost luxusních aut – Porsche, Ferrari, Lamborghini, Maserati a Aston Martin. Celou tu kolonu aut zakončovali dvě černá BMW.

Aslan se svými lidmi své luxusní automobily odvezl do svého úkrytu v Kolíně-Mülheim, kde mají v doku svou malou dílničku. Do dílničky přijelo všech 5 luxusních aut – Porsche, Ferrari, Lamborghini, Maserati a Aston Martin. Auta zatím uschovali do lodních kontejnerů. Do aut se později budou dávat drogy, které se pak propašují do Španělska, kde drogy vyndají a daný zákazník bude mít svá auta a druhý své drogy.

V autosalonu v Hürthu……. Tina, Tom a Semir zajeli do autosalonu, kde specializují jenom na dost luxusní automobily. Autosalon je dvoupatrový, kde v druhém patře mají své miláčky, kteří jsou jejich chloubou a jsou neprodejné. V přízemí jsou automobily na prodej. Uprostřed haly je dán na velký podstavec automobil měsíce, kde tentokrát tu byl Bugatti Veyron v černo-červené barvě. Než se komisařové dostali k řediteli autosalonu, museli si prohlédnout krásná luxusní auta, která by si za svůj asi nikdy nedovolila. Tina se šla podívat na auto měsíce. Když uviděla tu cenu hned se jí protočili panenky. To Tině už Tom dýchal na záda.
TOM: „ Trochu dražší rodinný vůz.“
TINA: „ Na to by se neušetřilo ani za stol let.“ Semir je viděl, jak si prohlíží popisek k autu
SEMIR: „ Copak? Moc drahý? Jako nový rodinný vůz.“
TINA: „ Až moc. Na to jedině vyloupit banku.“
TOM: „ A nebo se pustit do nějakých nelegálních kšeftů.“
SEMIR: „ Nechtěj pak vědět, jak bude vyvádět naše šéfka.“ Ti tři se jeden usmívali. Semir přišel za nimi k autu. Když přišel sám ředitel k podstavci, kde byl vystavěný Bugatti Veyron, Tom se Semirem seděli v autě a Tina se ochomýtala kolem auta.
ŘEDITEL: „ Co vy tam děláte?“ Tom se Semirem byli z obliga, když si krásně hačali v autě.
TINA: „ Byla jsem se podívat na vaše auto měsíce.“
ŘEDITEL: „“ Aha, tak přijďte ke mně.“
TINA: „ Zajisté.“ Když se ředitel nekoukal na auto, Semir Tině strčil do ruky papíry.
SEMIR: „ Vyřiď to i za nás.“
TINA: „ Koukám, že je pro vás přednější auto měsíce než případ. Ale co by pro vás milá kolegyně neudělala.“
TOM: „ Miláčku, moc děkujeme.“
SEMIR: „ Jen jdi. Dostaneš lízátko.“ Tina si odešla za ředitelem. Po cestě si říkala jestli Semir neupadl na hlavu, že dostane lízátko. A tak na v klidu zapomněla. Tom se Semirem zůstali v autě, dokud Tina s ředitelem neodešli do jeho kanceláře.
ŘEDITEL: „ Taková pěkná žena se zajímá o automobily?“
TINA: „ Tak trochu to je v naší rodině. Tina Kranichová, jsem od dálniční policie.“ Předložila svůj průkaz.
ŘEDITEL: „ Schneider jméno mé, jsem tu ředitelem a majitelem. A co se stalo?“
TINA: „ Na jedné benzínové pumpě na dálnici A6 se z kamionu odcizili 5 vašich automobilů.“ Předložila mu papíry, které dostali od řidiče kamionu.
ŘEDITEL: „ Naše velká zakázka. Všechny by se v brzké době prodali. Pojďte se mnou do mé kanceláře. Asi to není jedné auto, co mi ukradli.“ Ředitel Schneider s Tinou odešli do jeho kanceláře, kde jí předložil další dva papíry s ukradenými auty – tentokrát se jednalo vždy o jedno ukradené auto – první auto bylo Jaguar XK 2010 a druhý případ Weis Mann Roadster-MF5.
TINA: „ Krasavci. A našli se?“
ŘEDITEL: „ Prozatím ne. Samozřejmě, že jsem krádeže nahlásil na policii.“
TINA: „ A ztratili se také přímo z kamionu?“
ŘEDITEL: „ Ano, když si zašel řidič na malou přestávku.“
TINA: „ Auta za dost peněz. Nemáte ponětí, kdo to mohl být. Nějaká konkurence, která by vás ráda viděla potopenou?“
ŘEDITEL: „ O nikom takové nevím. V širokém okolí takový podobný autosalon není. Samozřejmě, že mám vztek, že mi ukradli takové kousky, ale už jsem se smířil, že jsou někde ve šrotu na náhradní díly.“
TINA: „ Je také možné, že se někde, vaši plechoví miláčci ukrytí.“
ŘEDITEL: „ Rád bych je taky našel.“

Tom se Semirem byli ve svém ráji, když si v klidu mohli prohlížet luxusní hračky. Trochu se jim věnoval zaměstnanec autosalonu. Do kanceláře Schneidera se objevila jeho manželka.
MANŽELKA: „ Něco se snad děje?“
ŘEDITEL: „ Chtěl by vám představit mou manželku. A to je komisařka od dálniční policie.“
TINA: „ Kranichová.“
MANŽELKA: „ Schneiderová.“
TINA: „ Přišla jsem za vaším manželem kvůli dalším ukradeným vozům, který mířil do vašeho autosalonu. Bylo jich ukradeno celkem 5.“
MANŽELKA: „ Taková velká ztráta. Už před tím se nám ztratila dvě auta.“
ŘEDITEL: „ Už jsem tady paní komisařku o tom informoval.“
TINA: „ Mohla bych vidět ty policejní zprávy?“
ŘEDITEL: „ Ale samozřejmě.“ Prohledal pár papírů, než je našel.
MANŽELKA: „ Všechno jsme to řádně ohlásili vašim kolegům. Je to asi tak 2-3 týdny.“
ŘEDITEL: „ Tak tady jsou.“ Předal je Tině. Tina si je prohlížela. „Klidně si ty papíry vem te.“
TINA: „ To je dobré, já si je našich kolegů vyžádám. Pokusíme se je vám ty vaše plechové miláčky najít.“
MANŽELKA: „ Ale můj manžel se smiřuje s tím, že jsou ve šrotu.“
TINA: „Aspoň vypátráme, kam se vaše auta ztratila.“
ŘEDITEL: „ To bych byl moc rád.“ Tina se rozloučila se ředitelem a s manželkou, odešla z jejich kanceláře. Tina hledala své kolegy v autosalonu, ale nenašla je tam. A tak šla ven z autosalonu a zastavila se u BMW, kde volala Andree.
ANDREA: „“ Schäferová…….“
TINA: „ Andreo, najdeš mi papíry ke krádežím dvou aut z autosalonu Schneider.“
ANDREA: „ Samozřejmě. A o jaká auta se jedná?“
TINA: „ Jaguar XK 2010 a Weis Mann Roadster-MF5. Stalo se to asi tak před 2-3 týdny. Byli ukradeni přímo z kamionu.“
ANDREA: „ Dobře, hned se ti na to podívám.“ Rozloučili se, Tina si uklidila svůj mobil do kapsy u kalhot a čekala na své kolegy. Když se Tininy kolegové uráčili přijít k BMW, Tina na ně čekala u BMW.
TINA: „ Dostatečně pokocháni auty?“
TOM, SEMIR: „ Ano.“
SEMIR: „ Tak tady máš to slíbené lízátko.“ Držel v ruce lízátko.
TINA: „ Tak teda děkuji.“ Vzala si lízátko od Semira, Semir se jenom usmíval společně s Tinou a Tomem, Tina si rozbalila lízátko, papírek odhodila na zem a začal cumlat lízátko. A postupně po nasedali komisařové do BMW a odjeli na služebnu.

Na služebně……. Tina, Tom a Semir zašli rovnou za Andreou. Andrea si všimla, že Tina cumlá lízátko.
ANDREA: „ Byla jsi hodná, že jsi dostala lízátko?“ Úsměv měla od ucha k uchu.
TINA: „ Dá se to tak říct.“
ANDREA: „ Tady máš ty krádeže těch aut, co jsi chtěla.“ Předala Tině papíry, které si prohlížela. Tom se Semirem nahlíželi přes Tinino rameno.
SEMIR: „ To jsou krasavci.“
TOM: „ A opět byli ukradeny přímo z kamionu, když měl řidič přestávku.“

V Kolíně- Mülheim……. Zde Aslanova parta připravovala ukradená auta na expedici do Španělska. Také je přišel podívat Aslanova spojka – Robert Jonas.
JONAS: „ Už máte všechny potřebné balíčky?“
ASLAN: „ Ano, akorát nám chybí 20 000 pilulek extáze, ale ty bychom měli ještě dneska.“
JONAS: „ Výborně. Ať to máte ještě dneska hotový, ještě se tu stavím, abych ti dal peníze za dobrou práci. A zítra ráno kontejnery se naloží, a odplují směr Španělsko.“
ASLAN: „ A zbytek?“
JONAS: „ Jako vždy, až se všechno zboží dostane k pravým majitelům.“
ASLAN: „ Dobře.“ Jonas se Aslanem se rozloučili a Jonas nasedl do svého auta – černé terénní BMW a odjel.

Na služebně……. Komisařové společně s Engelhardtovou byli v Tomově a Semirově kanceláři, kde měli na obrazovkách fotky ukradených aut z autosalonu Schneider.
ŠÉFKA: „ Takže tu máme 7 ukradených aut z jednoho autosalonu a Aslana s jeho partou, kteří si vydělávají prodejem drog. “
TINA: „ Konkurenční boje mezi dvěma autosalony můžeme vyloučit. Nikdo takový nemá spadeno na Schneidera.“
SEMIR: „ Pak tu je jedna možnost, že určená auta se kradou na objednávku.“
ŠÉFKA: „ Otázka je, pro koho a proč to všechno dělá, pokud to Aslanova parta má na svědomí.“
TOM: „ Aslan může mít nějaké finanční dluhy nebo něco musí splatit.“
SEMIR: „ Na nějaké dluhy to moc nevypadá.“ Tina se zamyslela na jednou myšlenkou, která by připadala věrohodnější.
TOM: „ Halo, Tino?“ Mával rukou před Tinima očima. Po chvilce se zase nabila vědomí.
TINA: „ Jen mě něco napadlo.“
ŠÉFKA: „ O co se jedná?“
SEMIR: „ Chceš zase získat lízátko, co?“
ŠÉFKA: „ Jaký lízátko?“
TINA: „ To nic. To je jenom mezi námi. Co když Aslan a jeho parta vyvážejí drogy a auta za hranice, kde si pro své zboží dealer drog a majitelé nových aut. Takže v Kolíně má nějakého zprostředkovatele, který mu zadává práci.“
ŠÉFKA: „ Tak se podívejte na tuto stopu.“ Odešla z kanceláře. Do kanceláře přišla Andrea.
ANDREA: „ Volal Hote, že Thebo zkontaktoval své příbuzné. Přiletí nejbližším letadlem.“ Tině se opět dostavil nápad, odešla do své kanceláře pro bundu. Když Tina procházela kolem kanceláře…….
TOM: „ Tino, kam jdeš?“
TINA: „ Za jednou osobou, která by nám mohla pomoct.“ Odešla za služebny, odjela za Thebem.
SEMIR: „ Jakou osobu to myslela.“
ANDREA: „ To jméno už tady zaznělo.“ Odešla dodělat nějaké papíry pro Engelhardtovou.
TOM: „ Thebo.“

V bytě……. Hote s Bonrátem poslušně hlídali Theba v jednom policejním bytě. Hote, se koukal ven z okna, když uviděl přijíždět vínovou Octavii, objevil se mu úsměv na tváři.
HOTE: „ Máme příjemnou návštěvu.“ Otočil se k Bonrátovi.
BONRÁT: „ A kdo je to?“
HOTE: „ Jen chvilku vydrž.“ Tina vystoupila z auta a v ruce držela něco na zub pro své kolegy. Hote, šel otevřít dveře. „Ahoj.“
BONRÁT: „ Tak to je ta příjemná návštěva. Ahoj.“
TINA: „ Ahoj. Něco malého jsem vám přinesla.“ Hote, zavřel za Tinou dveře.
BONRÁT: „ Děkujeme. A jaký účel tvé návštěvy u nás?“
TINA: „ Přišla jsem za Thebem. Na něco se ho zeptat.“
BONRÁT: „ Dojdu pro něho.“ Odešel do kuchyně, kde odložil dobrotu na zub a došel pro Theba.
HOTE: „ A dáš si kafe?“
TINA: „ Ráda.“ Spolu odešli do kuchyně, kde Hote, udělal Tině kafe. Tina vyndala 4 chlebíčky na talířky.
HOTE: „ Nedáš si naše speciální kafe?“ Vytáhl flašku s vaječným koňakem.
TINA: „ Klidně. Ale jenom malounko. To se dělá v pracovní době. Dneska mě už nic nepřekvapí.“
HOTE: „Když je to jenom občas, ale spíš večer. Něco snad děje na služebně?“
TINA: „ Ale Semir za dobrou práci rozdává lízátka.“
HOTE: „ Lízátka?“
TINA: „ Jo lízátka. I kdybys mi dal do kafe mouchu a jal ji jedno euro, aby zaplavala kraula, tak mě nic už nepřekvapí.“ Hote, cmrndnul kousek vaječňáku do jejího kafe. Tina si kousek upila, když přišel Bonrát a Thebo.
THEBO: „ Dobrý den, přišla jste se zeptat na mé příbuzné?“
TINA: „ Ahoj, kvůli tomu jsem nepřišla. Přišla jsem se zeptat na Aslanovu partu.“ Posadila se ke stolu i se svým hrníčkem.
THEBO: „ Co byste potřebovala vědět?“ Posadil se naproti Tině.
TINA: „ Jestli si pamatuješ, kdo chodil za Aslanem do vaší klubovny u hlavního nádraží.“
THEBO: „ Ano, chodil tam jeden chlap. Ten nám vždy zadával práci, kterou máme vykonat do určitého data.“
TINA: „ Ptám na proto, že dneska byly ukradeny 5 luxusních aut přímo z kamionu. A další dvě auta byla ukradena asi tak 2-3 týdny.“
THEBO: „ To je jedna velká zakázka do Španělska. Do těch aut se mají dát určité drogy, kde si je ve Španělsku vyzvedne dealer, a auta si převezmou nový majitelé.“
TINA: „ A pamatuješ si, jak vypadá ten chlap, co chodil za Aslanem?“
THEBO: „ Vždy nosil černé nebo hnědé sako s kalhoty. Takový ten komplet.“
HOTE: „ Myslíš kvádro?“
THEBO: „ Ano, vždy nosil na očích černé brýle, byl dost vysoký, vlasy měl na krátko ostříhané. A vždy jezdil v černém terénním BMW. A všechny skla byli černé.“
TINA: „ A pamatuješ si SPZ?“
THEBO: „ Akorát, že to končilo 999.“
TINA: „ Takových moc v Kolíně nejezdí.“
THEBO: „ Teď jsem si vzpomněl, že by mohl být na těch vašich fotkách, jak jste mi ukazovali.“
TINA: „ Na ně se podíváme. A ty jsi byl u toho, když kradli ty dvě luxusní auta?“
THEBO: „ Přímo u krádeže né, ale v přístavu, dok č. 69.“
HOTE: „ To je v Mülheimu. Sedm aut se v kontejnerech rychle ztratí.“
TINA: „ A tam za vámi jezdil ten Aslanům chlap?“
THEBO: „ Vždy nás přišel zkontrolovat a Aslanovi předal nějaký ten balíček. Vždy šlo o nějaké drogy, auta a občas i zbraně. Všechny tyto věci se vozili lodí, většinou do Španělska, Dánska, Velké Británie…….“
TINA: „ To mi stačí, už tě dál nebudu trápit.“
THEBO: „ Jenom se chtěl zeptat, jak se daří mému malému bratrovi?“
TINA: „ Má se moc dobře.“ Odešel do svého pokoje. „ Tak se nám to pěkně vybarvilo.“
BONRÁT: „ Budou se těch aut, co nejdříve zbavit.“
TINA: „ Mají to dobře vymyšlené. Po cestě je nečekají žádné celní prohlídky, přímá cesta do Španělska.“ Tina se ještě chvilku zdržela a pak odjela na služebnu.

Na služebně……. Andrea dělala stále papíry pro šéfku. Tina se zastavila u Andrey.
TINA: „ Andreo, potřebuji ty fotky, co dělal Semir s Tomem.“
ANDREA: „ Fotky jsem vypalovala na CD. Chvilku vydrž, než ho najdu.“ Andrea zalovila v papírech na svém stole. Když ho našla, dala ho Tině. „Tak tady je.“
TINA: „ Díky. Doufejme, že nám trochu pomůže.“ Tina odešla do své kanceláře, kde si odložila bundu a dala do PC CD s fotkami. Hledala muže v černém. Prohlížela veškeré fotky, co udělal Tom se Semirem. Tom zašel za Tinou do její kanceláře.
TOM: „ Kolegyně se nám našla. Co pak tu hledáš?“ Koukal se přes Tinino rameno.
TINA: „ Našeho zprostředkovatele.“
TOM: „ Thebo si pamatoval, jak vypadá?“
TINA: „ Přesně.“ Když ho Tina našla, zvětšila jeho obličej.
TOM: „ Moc toho není vidět.“
TINA: „ To né, ale mám i jeho auto s celou SPZ.“
TOM: „ Ty se dneska nějak moc činíš.“
TINA: „ Viď.“ Podívali se na sebe a Tom dal Tině pusu na rty. Zadala do jejich systému SPZ z černého BMW, kde ji vyšlo jméno – Robert Jonas.
TOM: „ Robert Jonas. Má toho docela dost na svém kontě.“
TINA: „ Před půl rokem byl propuštěn z vězení.“ Semir přišel do Tininy kanceláře.
SEMIR: „ Co vy dva tady děláte?“
TOM: „ Semire, klidně dej Tině tunu lízátek, našla naši spojku Aslana.“
SEMIR: „ No né. A ví naše kolegyně, kde by naše partička mohla být?“
TINA: „ Ano, ví. Přístav v Mülheimu, dok č. 69. Také mé Thebo potvrdil, že našich 7 aut, bude převezeno za hranice Německa, kde si dealer vezme své zboží a nový majitelé své plechové vozítka.“
SEMIR: „ No výborně. Míša s Adelinou se s tebou velmi rádi rozdělí.“
TOM: „ Jak rozdělí?“
SEMIR: „ Teď toho máme doma plno. Děti to vyhrály v jedné soutěži. Dostali dvě krabice sladkýho. Tak se vrátíme k případu. Tak si snad pro ně zajedeme.“ To už je slyšela i Engelhardtová.
ŠÉFKA: „ Kam, že to chcete jet?“ Komisařové se otočili směrem k šéfové.
TOM: „ Máme spojku Aslana.“
ŠÉFKA: „ To jste na to podívali dost rychle. Kdo je to?“
SEMIR: „ Jak si Tině pomohl Thebo. Robert Jonas.“
ŠÉFKA: „ A kde jsou?“
TINA: „ V Kolíně-Mülheimu, dok č. 69.“
ŠÉFKA: „ Vemte si pár lidí a jeďte tam. Třeba budete mít štěstí a bude tam i Jonas.“ Komisařové si vzali své bundy a vyrazili s kolegy do přístavu.

V přístavu se to jenom hemžilo Aslanovou partou, která všechno připravovala na večer, aby všechny kontejnery naložili na loď a hurá do Španělska.

V přístavu……. Aslan se svými lidmi kmitali jako mravenci, aby co nejdříve stihli svou práci. Aby večer v klidu jenom mohli předat svému odběrateli. To už zde byli komisařové z dálniční policie se svými kolegy, aby je dostali do basy. Komisařové si na sebe vzali neprůstřelné vesty a čekali na příhodnou příležitost. Když se pomalu chystali na zásah, přijela do přístavu velká hlava – šéf osobně – Jonas. A to dálniční policie na nic nečekala a zaútočila na turecké mladíky. Mladíci byli jak si překvapeni, co tam dělá policie, ale toto přepadení se nemohlo obejít bez střelby. Mezitím se i pomaloučku vytrácel Aslan s Jonasem, kteří každý sám nasedli do aut. Tom se Semirem nasedli do mercedesu a sledovali Aslana, Tina si vzala na starost Jonase, Tina se projížděla v policejním Porsche. Oba dva ujížděli pryč z přístavu do kolínských ulic. Aslan se nemohl obejít přes přestřelky. Tina a Jonas se pronásledovali v ulicích, kde nebyla skoro žádná noha. Mířili ven z města, kde už byli samé pole, louky,……. Jonas se zadíval do zpětného zrcátka, kde sledoval policejní Porsche s dalšími konvojem policejních aut. Jak by tak zakoukaný do zpětného zrcátka, jeho se chýlilo ke krajnici, Jonas na poslední chvíli zvednul hlavu, a už nestačil strhnout volant. Auto lehce najelo na řadu stohů ze slámy. Auto se proletělo vzduchem, skončilo čumákem na silnici a převrátilo se na střechu. Ještě pár metrů jelo po střeše, než se zastavilo uprostřed silnice. K autu přijelo Porsche, Tina vystoupila z auta se zbraní v ruce, šla k Jonasovi, který se drápal ven z auta.
TINA: „ Konečná.“ To už přijeli kolegové, kteří se postarali o Jonase. Tina nasedla do Porsche a jela na pomoc Tomovi a Semirovi.

Aslan, který měl za zadky dálniční policii se, řítili kolínskými ulicemi, kde se to hemžilo lidmi. Policejní vozy pomohli Tomovi a Semirovi s tím, že Aslana poslali na výpadovku z města, kde bude menší riziko zranění dalších lidí.
SEMIR: „ Jak dlouho ho chceš takhle sledovat?“
TOM: „ Jak to bude jenom možný.“
SEMIR: „ Jestli to půjde takhle dál, tak brzo budeme v Berlíně.“
TOM: „ Tak mi nějak pomoz, ho zneškodnit.“
SEMIR: „ To se ti lehce řekne.“

Tina se pomalu drala k Semirovi a Tomovi.
TOM: „ Tak už máš něco?“
SEMIR: „ Bohužel. Mám nějaký okno, jak Aslana zadržet.“
TOM: „ To ti moc krát děkuji.“
SEMIR: „ Není zač.“

Tina se k nim řítila po vedlejší silnici, která právě vyúsťovala na silnici, kde se řítí Semir, Tom a Aslan. Naproti nim se sunul traktor s valníkem. Tom se Semirem si všimli Porsche, které se řítilo ve vedlejší silnici.
SEMIR: „ Takováhle pomoc ti stačí.“
TOM: „ Klidně.“ Tina Aslanovi udělala takovou myšku, že Aslan se nějak z toho nemohl vykroutit a skončil v traktoru. Dálniční policie se ho hned ujala a předala svým kolegům.

Druhý den……. Do Německa přiletěla příbuzná malého Yasana a Theba, aby mohli společně odletět zpátky do Turecka. Thebo poděkoval komisařům za jejich dobře odvedenou práci. Po rozloučení nasedl Thebo s Yasanem a tetou do taxíku, který je zavedl na letiště.

Konec!!
Autorka: Tina11

_________________
Návsteva u podezrelé:
Sluzebná:"Dobrý den.Koho mám ohlásit?
Semir: "Sípkovou Ruzenku a Krakonose!"

http://kobrackarodina.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Povídka č. 034 - Tajemstvi, luxus a dite
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma