AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Povídka č. 033 - Z mrtvých vstání
Tina11


Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Ústí nad Labem
Odpovědět s citátem
Byl březen, sníh byl v nížinách pryč, ale na horách se držel. Tento večer se přehnala velká bouřka a pršelo až do rána.

Večer u Tiny a Toma……. Už bylo po dvaadvacáté hodině, Tina už byla v posteli v noční kolice a četla si knihu. Tom si lehnul do postele a přitulil se k Tině. Levou rukou Tom objal Tinu kolem ramen.
TOM: „ Řeknu ti kdo je vrah.“ Tina už byla na poslední stránce a pomalu se dostávala ke vrahovi.
TINA: „ Tak povídej.“
TOM: „ Zahradník je vrah.“ Tina se blbě podívala na Toma, vzal jí knihu a odložil na její noční stolek a zhasnul lampičku. Když si dali několik polibků, vyrušil je hluk ze zahrady. Tina rozsvítila lampičku u sebe na nočním stolku a Tom se šel podívat z okna, kde šla zahalená osoba, po chvilce za ním přišla Tina.
TINA: „ Kdo by to mohl být?“ Osoba směřovala k zahradnímu altánku.
TOM: „ To se dozvíme. Půjdu se tam podívat.“ Oblékl si kalhoty a z tajného místa si vzal svou služební zbraň a šel ven na tajemnou osobu, která už byla v altánku. Tina to všechno sledovala z ložnice. Tom šel velmi opatrně k altánku se zbraní v ruce, kde učinil překvapení. Pak společně odešli do domu. Tina si vzala na sebe župánek a šla do obýváku. Pod zahalenou osobou se skrývala Katrina Gerkhanová, která před několika zahynula při autonehodě. Tom a Tinou byli úplně mimo, že Katrina je na živu a v plné síle. Tina dala Katrině nějaké suché oblečení a zavedla ji do pokoje pro hosty. Tom si bral suché pyžamo, když se venku hrozně rozpršelo.
KATRINA: „ Nechtěla jsem vás tak vylekat a přepadnout vás.“
TINA: „ Hlavně, že se nic nestalo. Na tobě jde vidět, že něco trápí. Klidně se vypovídej.“
KATRINA: „ To je dobrý. Půjdu raději na kutě.“
TINA: „ Tak dobře. Tak dobrou noc.“
KATRINA: „ Dobrou noc.“ Katrina zalehla do pelechu a Tina odešla z pokoje a rovnou zamířila do ložnice, kde Tom seděl na posteli.
TOM: „ Dostala jsi z ní něco?“ Tina se posadila vedle Toma
TINA: „ Vůbec nic. Jde vidět na Katrině, že ji něco trápí.“
TOM: „ Jestli to má nějakou souvislost s tou její nehodou, proč nezašla rovnou za Semirem a nebo Hartmutem.“
TINA: „ Má kvůli nim výčitky, že je tady nechala. Ráno by sem měl přijít Semir s Hartmutem a všechno by jim měla říct.“
TOM: „ Uvidíme, co z Katriny zítra vypadne.“
TINA: „ Myslím si, že Katrina musí být několik dní v Kolíně…….“

Ráno u Tiny a Toma……. Katrina s Tomem byli už vzhůru. Tom byl u kuchyňské linky a Katrina seděla u stolu nad hrnkem s kávou. Mezi sebou moc toho neřekli, než přišla Tina.
TINA: „ Dobré ráno.“
TOM: „ Dobré ráno.“ Dal si s Tinou ranní pusu na rty. Tina zůstala u Toma.
KATRINA: „ Dobré ráno.“
TINA: „ Katrino, nechceš nám konečně říct pravdu.“
KATRINA: „ A na co? Stejnak je to teď už jedno.“
TOM: „ Katrino, to třeba pro tebe, ale co Semir a Hartmut. To teď mají skutečnou mrtvolu tvého těla. Prosím tě vzpamatuj se.“
TINA: „ O tom by měli vědět. I kdybys to nám řekla, co se přesně stalo, stejnak bychom do toho zatáhli i Semira. Semir je tvůj bratr a měl by to vědět.“ Vzala svůj mobil a volala Semirovi. Semir se svou rodinkou pomalu si sedávali k snídani.
SEMIR: „ Ahoj Tino, copak se děje? Služebnu odnesli ufoni.“
TINA: „ Ahoj Semire, až se v klidu nasnídáš tak přijeď k nám. Máme pro tebe jedno velké překvapení.“
SEMIR: „ No né to si ani od vás nezasloužím. Zastavím se u vás.“
TINA: „ Díky. Zatím ahoj.“
SEMIR: „ Ahoj.“ Tina zavěsila.
ANDREA: „ Co ti chtěla Tina?“
SEMIR: „ Tom s Tinou něco pro mě mají.“
ANDREA: „ No né.“
KATRINA: „ Tohle jsem nechtěla! Chtěla jsem z toho Semira vystrnadit.“
TINA: „ Katrino, vzpamatuj se. Jestli ti jde o život tak by o tom měl vědět tvůj bratr. Pokud jsi v Kolíně několik dní, tak jsi už dávno měla zajít za Semirem a možná, že by to bylo dřív vyřešený.“
TOM: „ A pomyslela jsi vůbec na Natálku s Hartmutem?“ Tina si vzala mobil a volala Hartmutovi. Katrina si na půl uvědomila svou chybu.
HARTMUT: „ Ahoj Tino, někde snad hoří?“
TINA: „ Ahoj, nikde ne, ale potřebuji, abys zajel k nám.“
HARTMUT: „ A proč?“
TINA: „ Máme tu pro tebe jedno velké překvapení.“
HARTMUT: „ Hodím malou do školky a hned přijedu k vám.“
TINA: „ Díky.“
HARTMUT: „ Ahoj.“
TINA: „ Ahoj.“ Zavěsila. „Teď už není kam utéct.“

O hodinku později……. Hartmut a Semir přijeli k Tině a Tomovi současně. Tom jim šel otevřít, když se ozval zvonek u dveří. Když Hartmut a Semir uviděli živou Katrinu, jenom ztuhli a měli slov. Ale pak se srdečně objali. Když už byl Semir s Hartmutem při vědomí posadili se ke stolu, Tina s Tomem stály u kuchyňské linky a když skupinka u s tolu bavila, Tina s Tomem ani necekli.
SEMIR: „ Katrino, mluv. Co se tedy stalo?“
KATRINA: „ Všechno se to stalo tak najednou, že mi s tím pomohl jeden kamarád. Jedná se o tu věc, když jsem byla za tebou v Kolíně.“
SEMIR: „ Ale to je několik let. Jak jsi byla za mnou o letních prázdninách.“
KATRINA: „ Ti kdo zabili tu dívku, se mě pokusili taky zbavit i s mým kamarádem.“
HARTMUT: „ Takže jste spolu předstírali tu tvoji nehodu.“
KATRINA: „ Ano, bylo to tak rychle.“
SEMIR: „ Mohla jsi mě o tom informovat a něco bychom vymysleli.“
KATRINA: „ Bylo to ze dne na den. Celou tu dobu jsem se ukrývala v Londýně, a když měla pocit, že je všechno v pořádku, tak jsem se vrátila do Kolína.“
HARTMUT: „ Ale když ses vrátila tak jsi mohla hned zajít za mnou nebo Semirem. Nemuselo to takhle dopadnout.“

Když to všechno vyříkali, Hartmut s Katrinou se bavili v obýváku, Semir zašel za Tinou a Tomem.
SEMIR: „ Kdy se tu objevila?“
TOM: „ Bylo po desáté hodině. Našel jsem ji v altánku.“
SEMIR: „ Řekla vám něco?“
TINA: „ Vůbec ne. Šla rovnou spát.“ Zazvonil Tinin mobil. Volala Anna Engelhardtová.
TOM: „ Co se děje?“
TINA: „ Máme mrtvého muže v hotelu Ambasador v centru Kolína. Kolegové našli nějaké souvislosti s dávným případem.“
SEMIR: „ Bude to něco okolo té mrtvé dívky.“
TOM: „ Jak to teď uděláme?“
SEMIR: „ Odvezu Katrinu na služebnu, kde se s Engelhardtovou dohodnu, jak to uděláme. A vy jeďte s Hartmutem do toho hotelu.“
TINA: „ Rozkaz.“ Semir šel říct své sestře a Hartmutovi, co je nového. Všichni tři spolu odešli ven z baráku. Tina s Tomem moc té historce nevěřili.
TOM: „ Myslíš si, že Katrina řekla všechno.“
TINA: „ Na její historce něco nesedí.“ Hartmut vykouknul zpoza hlavních dveří.
HARTMUT: „ Tak jdete?“
TOM: „ Už jdeme. Když tak jeď napřed.“
HARTMUT: „ Dobře.“ Odešel a vyjel na cestu. Tina s Tomem si vzali potřebné věci, nasedli do mercedesu a odjeli do hotelu.

V hotelu Ambasador……. Tina s Tomem se bavili o tom, proč se Katrina vrátila zpátky do Kolína.
TINA: „ Když to navrhnu Semirovi tak sežere i s botama.“ Vystupovala z mercedesu.
TOM: „ To musíš nějak šetrně.“
TINA: „ To se ti řekne šetrně.“
TOM: „ Ale pokud v tom je Katrina namočená až po uši, tak by o tom měl vědět.“ Vcházeli do hotelu, kde se to hemžilo do kolegy, kteří vyslýchali hosty anebo hlídali určitá místa. Tina s Tomem vešli do pokoje, kde byl mrtvý. U těla ještě nebyl patolog. Mrtvý muž ležel ve svém apartmánu na zádech a na prsou mu ležel polštář jako tlumič. Tina si vzala gumové rukavice a odkryla polštář.
TINA: „ Polštář byl použit jako tlumič. Kulka zřejmě zůstala v těle.“ U těla se objevil patolog.
PATOLOG: „ To jsem vůbec nemusel jezdit.“
TINA: „ Nechci vám brát vaší práci.“
TOM: „ A víte, kdy přibližně zemřel.“
PATOLOG: „ Podle ztuhlosti těla to vypadá asi tak před 2 hodinami. Ale víc vám řeknu jako vždy po pitvě.“
TINA: „ Vypadá to, že si pustil vraha do pokoje sám.“
PATOLOG: „ Ano, tomu by odpovídal i vstup kulky. Kulka byla vystřelena z bezprostřední blízkosti.“ U Tiny a Toma se objevil Hartmut. Všichni tři se oddálili o patologa. Do obýváku.
TOM: „ Našli už něco technici?“
HARTMUT: „ Plno otisků a jeden otisk rtu na skleničce od sektu.“
TINA: „ Měl tu ženskou návštěvu.“
HARTMUT: „ Asi za ním musela chodit hodně krát, protože jsme tu našli nějaké její věci.“
TOM: „ Takže tu musela i přenocovat, když tu měla věci.“
TINA: „ Půjdu se podívat po Hotovi nebo Bonrátovi a zjistit, co se tu stalo.“ Odešla ven z pokoje, kde na chodbě se Hote, bavil s pokojskými, které našli tělo mrtvého. Tom obhlížel pokoj.
HOTE: „ Ahoj Tino.“
TINA: „ Ahoj.“
HOTE: „ Představuji vám komisařku Kranichovou. Tyto dvě dámy objevily tělo Adama Hansena.“
TINA: „ Kdy jste objevili tělo?“
POKOJSKÁ1: „ Obě dvě jsme přišli na devátou hodinu, protože nám začíná služba. Někteří hosté odjeli dříve a tak jsme měli uklízet pokoje a pan Hansen neodpovídal na budíček z recepce. A tak jsme ho objevili.“
TINA: „ Nevíte, kdo za ním chodil?“
POKOJSKÁ2: „ Včera večer v osum hodin jsem viděla vycházet jednu mladou ženu.“
TINA: „ Jak to víte tak přesně?“
POKOJSKÁ2: „ To mi právě skončila služba. Chodila za ním dost často“
HOTE: „ A jak vypadala?“
POKOJSKÁ2: „ Byla to blondýnka,………….“ Tina pokojskou přerušila.
TINA: „ Chvilku počkejte,…….“ Tina vyhledala Hartmuta, jestli nemám v mobilu nějakou fotku Katriny. Pak fotku Katriny ukázala pokojské. „ Je to ona?“
POKOJSKÁ2: „Ano, to je ona.“
POKOJSKÁ1: „ Taky jsem ji pár krát zahlédla.“
TINA: „ Děkuji. Můžete jít.“ Pokojské odešli dělat svou práci.
HOTE: „ To je ale Katrina. Ale vždyť je…….“
TINA: „ Hote, není mrtvá. Je se Semirem na služebně.“ Tina odešla na recepci, kde je dvě recepční potvrdil, že Katrina tu byla od samého začátku, co se Adam Hansen nastěhoval do hotelu – před 3 týdny. A že kolem sedmé hodiny ranní někdo šel za Hansem. Tina odešla zpátky za Hotem, u kterého byl Tom. „ Hote, pošli někoho na recepci, recepční si přibližně pamatují muže, který šel za Hansenem.“
HOTE: „ Dobře.“
TINA: „ A mobil vrať Hartmutovi.“ Předala mu mobil a odešel splnit úkol.
TOM: „ Co se tu děje?“
TINA: „ Jisté je jedno, že Katrina je 3 týdny v Kolíně a pravidelně za Hansenem chodila. Potvrdili to pokojské a recepční.“
TOM: „ Mohli tu jedině plánovat něco, kdo zabil tu dívku, o které mluvila Katrina.“
TINA: „ Našel jsi něco v pokoji?“
TOM: „ Samý krásný fotky.“ Ukázal je Tině, které si Tina prohlížela. Na fotkách byla Katrina s Adamem ve Španělsku u moře, pár fotek z Londýna a pak i starší fotky, kdy Katrina byla za Semirem v Kolíně na brigádě.
TINA: „ Takže se spolu vídaly, když Katrina byla prohlášená za mrtvou.“
TOM: „ Naše domněnky se tak potvrdili. Jo a ještě tenhle ten deníček. Když to shrnu, Katrina udělala velkou botu.“
TINA: „ Za kterou velmi pyká.“

Na služebně……. Andrea s Katrinou byli v kuchyňce a čekali, až přijde Semir, odveze Katrinu do jednoho z bytů, kde bude hlídána Hotem a Bonrátem. Ale Semira zastavila Tina s Tomem ještě v kanceláři, kde se bavili o tom, že Katrina o vrahovi mladé dívky věděla několik dní, než měla smrtelnou nehodu a že po ní společně s Adamem Hansenem se kterým byla v kontaktu. A že všechno nemohlo jít ze dne na den, když v autě seděla podobná žena Katrině. Ale Semirovi se to moc nelíbilo, protože by mu sestra nelhala a myslel si, že Tina s Tomem spadli z višně. Pak odešel za sestrou, kterou odvezl. Tina seděla na stole a Tom stál vedle ní.
TOM: „ To bylo řečeno velmi šetrně.“
TINA: „ Jak jsem říkala, že to Semir nepochopí.“
TOM: „ Zajdeme za Engelhardtovou.“ Tom s Tinou zašli za Engelhardtovou do její kanceláře.
ŠÉFKA: „ Co jste našli u mrtvého v pokoji?“
TOM: „ Tyto fotky a deníček.“ Předal je šéfové, aby se podívala. Posadili se na židle naproti šéfce.
TINA: „ Technici ještě zpracovávají stopy. Je tam plno otisků prstů.“
ŠÉFKA: „ Jak jde vidět z fotek, že Katrina byla s Hansenem v kontaktu.“
TINA: „ Ano, Katrina je 3 týdny v Kolíně. Pravidelně chodila za Hansenem do hotelu. Pamatovali si ji pokojské i recepční. Recepční si přibližně pamatují, jak vypadal muž, který šel za Hansem dneska ráno. Čekáme jenom na jeho portrét.“
ŠÉFKA: „ Semir mi přibližně řekl, co se tehdy stalo. Jak se tam na vás koukám, že té historce moc nevěříte.“
TOM: „ Dá se to tak říct. Klidně to Katrina mohla říct Semirovi, že jí jde o krk společně s Hansenem, protože se to nemohlo stát ze dne na den. Jak by tak narychlo sehnala podobnou řidičku.“
ŠÉFKA: „ Takže si myslíte, že s Hansenem byla v kontaktu před tou nehodou.“
TINA: „ Ano, pak společně zdrhli za hranice, kde mohli rozejít a pak se mohli zase kdykoliv sejít a přijeli do Kolína.“
ŠÉFKA: „ A jak to přijal Semir?“
TOM: „ Ani se neptejte.“
ŠÉFKA: „ Dobře. Andrea si vyžádala spis o té mrtvé dívce. Dívka se jmenovala Monika Mayerová. Zemřela po pádu z garážového parkoviště v centru města. Katrina a Hansen stali svědky tohoto neštěstí. Na policii udali jejího přítele Marka Storma. Storm a Baudisch vedli jednu malou firmu s ovocem. Ale Mayerová objevila důkazy, že ovoce je zastírací manévr. Ve svých prostorách firmy pěstovali velké lány marihuany, kterou prodávali místním školákům. A dokonce pár gramů heroinu.“
TOM: „ Dostali za mříže Baudische a Storma?“
ŠÉFKA: „ Ano, pár let si poseděli za mřížemi. Také se vedlo soudní řízení, kde Katrina s Hansenem stáhli svou výpověď, že Storma viděli, jak zabíjí Mayerovou.“
TINA: „ A jak se vlastně Katrina k tomu všemu nachomýtla?“
ŠÉFKA: „ Celé letní prázdniny přijela za Semirem do Kolína na brigádu. Tou dobou byl Semir už u policie, tak že nemohl nechat ve štychu svou sestru.“
TOM: „ Počítám, že se Katrina s Hansenem setkala na brigádě?“
ŠÉFKA: „ Ano, ještě dlouho po tom byli v kontaktu. Semir naznačil, že spolu chodili. Jak se tak koukám i na ty fotky, na nich jde vidět, že měli bližší vztah. Už víte, o jakou zbraň se jedná?“
TINA: „ Čekáme na patologa, až bude mít hotovou pitvu a kulku pošle Hartmutovi. Hansen co je za člověka?“
ŠÉFKA: „ Hansen pracoval jako bursovní makléř pro jednu firmu v Bruselu, kde vzal si delší dovolenou. Rodiče zemřeli, žádná přítelkyně, žádné děti. Firmu už jsme informovali, co se Hansenovi stalo.“
TOM: „ Už měli nějaký vroubek Baudisch a Storm?“
ŠÉFKA: „ Andrea už vyhledává jejich spisy.“

Úkryt Baudische a Storma…….
BAUDISCH: „ Jak to dopadlo s Hansenem a Gerkhanovou?“
STORM: „ V hotelu byl akorát Hansen. Ale je mrtvý.“
BAUDISCH: „ Sakra. Mohli jsme je mít z krku.“
STORM: „ Co budeme dělat?“
BAUDISCH: „ Ještě nevím, ale té Gerkhanové se musíme zbavit.“
STORM: „ Mám zjistit, kde je?“
BAUDISCH: „ Ne, ale podívej se na toho jejího bratříčka. Určitě ještě pracuje u policie.“
STORM: „ Semir Gerkhan, zařídím to.“

Na služebně……. Semir byl stále s Katrinou. Tom seděl ve své kanceláři. Za ním přišla Tina, měla v ruce portrét od recepčních z hotelu.
TINA: „ Už mám ten portrét.“ Předala ho Tomovi. Tom porovnal portrét s Baudischem a Stormem, portrét se více hodil na Storma.
TOM: „ V hotelu byl Storm, portrét se na něho hodí.“
TINA: „ Tak mě napadlo, že Storm a Baudisch počítali, že v hotelu bude Hansen s Katrinou a že se jich zbaví najednou…….“
TOM: „ Ale Katrina večer přišla k nám. Jeden je mrtvý a další musí zemřít.“

Večer na služebně byl poklidný a všichni byli vzpamatovaný, že Katrina je na živu. Tina s Tomem seděli v Tomově kanceláři na kávě a hrály piškvorky. V této době se objevil Semir na služebně, a tak Semir zašel za nimi do kanceláře.
SEMIR: „ Tino, měla jsi pravdu. Katrina se mi ke všemu přiznala.“
TINA: „ Semire, to je v pohodě. Hlavně že se Katrina sama přiznala.“
SEMIR: „ Ano, to Hansen jí řekl, že musí sehrát svou smrt. A když se tu objevili v Kolíně, připravovali si menší plán, jak dostat ty dva, ale pak Hansen řekl, že by měli požádat o pomoc.“
TOM: „ Místo toho se Katrina objevila u nás. Katrina ti neměla v úmyslu se ti svěřovat.“
SEMIR: „ K tomu se taky přiznala. No a co je novýho?“
TINA: „ U Hansena jsme našli pár fotek s Katrinou a Hansem.“ Tom podal Semirovi fotky z hotelu, které si Semir prohlédl.
SEMIR: „ Krásně si užívají. Jestli je na tom pravda, že Katrina s Hansenem měli románek, tak se o tom Hartmut nesmí dozvědět.“
TOM: „ V pokoji byli také její věci, za Hansenem začala chodit před 3 týdny. Recepční i pokojské si ji pamatují.“
TINA: „ Pak si recepční pamatovali muže, který dneska ráno byl za Hansenem. Velmi se podobá Stormovi.“ Tom podal Semirovi portrét.
SEMIR: „ A co otisky?“
TOM: „ Je jich tam hodně. Pro po rovnání jsme nechali vzít otisky zaměstnancům. Čekáme na výsledky.“
SEMIR: „ A co zbraň?“
TINA: „ Zatím neznámá, protože čekáme na zprávu od Hartmuta.“
SEMIR: „ Takže toho dneska toho moc nevíme.“
TOM: „ Všichni nás odkázali na zítřek. Jinak přišli spisy Baudische, Storma a Hansena.“
SEMIR: „ Tak to snad už zabalíme.“ Tina s Tomem souhlasili a vyrazili domů se uložit ke spánku.

V úkrytu Storma a Baudische…….
STORM: „ Tak co máš v plánu?“
BAUDISCH: „ Něco mě napadlo. Ale potřebuji něco o Gerkhanovi.“
STORM: „ Takže Gerkhan stále pracuje u policie a z kriminálky přesedlal k dálniční policii. Je ženatý a má dvě děti. Jeho sestra Katrina je také vdaná a má dcerku.“
BAUDISCH: „ Poklidná rodinka jako za mlada. Takže má manželku a děti.“
STORM: „ Ty chceš do toho zatáhnout jeho manželku a děti?“
BAUDISCH: „ Chci jenom Gerkhana a jeho milovanou sestřičku, která nás určitě práskla.“
STORM: „ Tak co máš za plán?“
BAUDISCH: „ Stejnak potřebujeme prachy, abychom odtud zase vypadli. Takže prachy za sestřičku. A hned se jich zbavit.“
STORM: „ Bylo by to vyřízený, kdyby v pokoji byli oba dva. Ale taky to je skvělí plán.“
BAUDISCH: „ Tak ho co nejdříve spustíme.“
STORM: „ S tím souhlasím.“

Na KTU…….
TINA, TOM, SEMIR: „ Ahoj.“
HARTMUT: „ Ahoj.“
SEMIR: „ Už máš něco?“
HARTMUT: „ Ano, náboj Luger 9mm patří do zbraně Beretta 92. Náboj jsem prohnal databází, ale v databázi není.“
TOM: „ Škoda. Ještě něco“?
HARTMUT: „ Na zbrani jsem našel částice z polštáře, který byl použit jako tlumič. To samé vlákno jsem našel na kulce.“
TINA: „ A otisky?“
HARTMUT: „ V pokoji se našli otisky Adama Hansena, Katriny a lidí z hotelu. Ale pachatelovi žádné.“
TOM: „ A co ta rtěnka na skleničce?“
HARTMUT: „ Patří nějaké mladé dámě.“
SEMIR: „ Patří snad Katrině?“
HARTMUT: „ Ne, ale jedná o jemnou růžovou. A na skleničce nebyli její otisky.“
TINA: „To by bylo velmi jednoduché. Jestli měl Hansen ještě ženskou návštěvu, musela přijít až po Katrině.“
TOM: „ A recepční ti o tom nic neřekli?“
TINA: „ Ne, ani jedna nic takového neříkali.“
SEMIR: „ Tak bude na kamerovém záznamu.“
TINA: „“ To by museli taky fungovat, když jsou měsíc mimo provoz.“
TOM: „ Tak zajdeme do hotelu a optáme se.“
SEMIR: „ To bude na dlouho.“
TOM: „ Jestli chceme vědět, kdo to byl, tak nám nic jiného nezbývá.“

V hotelu……. Dálniční komisařové vyzpovídali zaměstnance v hotelu Ambasador, jestli někdo neviděl vcházet do pokoje Hansena nějakou ženu nebo po hotelové chodbě. Někdo si akorát vzpomenul na Katrinu, jak chodila za Hansenem. Tina narazila na jednu pokojskou, která si tu přivydělávala, měla to jako malou brigádu, když hotel potřeboval její pomoc. Tato žena pracuje v jedné cestovní kanceláři poblíž hotelu. Pokojská Tině řekla, že tu byla jedna vysoká pěkná blondýna v krátké sukýnce, měla na sobě kožich, černé kozačky, černé kožené rukavice, v ruce držela malou černou koženou kabelku, na očích měla velké sluneční brýle, na pravé straně rtů měla pihu a hlavu ji zdobil velký černý klobouk. Tato mladá dáma vycházela z vchodu pro zásobování pro hotel, kde jsou také kamery, ale v provozu. Dálniční policie měla úspěch. Od hotelové ochranky si vzali kamerové záznamy od zásobovacího vchodu, které si v klidu prohlédli na služebně.

Na služebně……. Tina, Tom a Semir si v klidu prohlíželi kamerové záznamy, na kterých hledali údajnou ženu, která se skutečně u Hansena zastavila. Mladá žena se v hotelu objevila kolem půl deváté a odešla až po deváté, kde si na pokoji v klidu vypili dvě skleničky sektu. Mladá žena Hansenovi jemně naznačila, aby té hry proti Baudischovi a Stormovi nechal, jinak je čeká velký trest. Komisařové si udělali z videa fotku neznámé ženy a prohnali ji počítačem.

Katrina se v bytě pro hlídané osoby nudila. Nejraději by se šla ven projít, ale to nemohla, protože Baudisch a Storm by jí mohli odprásknout, jen co by vytáhla nos z bytu. A tak si s Hotem a Bonrátem zahrála karty.

Baudisch a Storm si připravovali, co provedou s Katrinou, která je ještě naživu. Taky vědí o jejich plánu, který dali dohromady Katrina s Hansenem. Jejich volavka – mladá žena z hotelu Ambasador, která navštívila Hansena, jim řekla, co se dozvěděla od Hansena. Hansen a mladá žena se vícekrát v tomto hotelu sešli. A tímto způsobem jejich plán věděli i jiný.

Na služebně……. Andrea se po několika minutách dozvěděla totožnost neznámé mladé dívky z hotelu. Jednalo se o jistou Patricii Winterovou alias Betina, která se živí jako prostitutka v nočním baru Srdíčko, Kaltenstrasse 4 v Düsseldorfu. Už měla pár malých škraloupků v rejstříku. Semir s Tomem zajeli do nočního baru Srdíčko a Tina se pustila do nějaké spojitosti Winterové mezi Baudische anebo Stroma.

V nočním baru Srdíčko……. Zde se děvčata připravovala na večer a další lidi uklízeli na večerní otevření. Do uklízení se tu objevila dálniční policie, která hledala jistou Patricii Winterovou alias Betinou. Tom se Semirem zašli k baru, kde byla mladá žena, která umývala špinavé sklenky.
SEMIR: „ Chtěli bychom mluvit s Patricií Winterovou.“
BARMANKA: „ A kdo se ptá?“
TOM: „ Kranich a to je můj kolega Gerkhan, jsme od dálniční policie.“
SEMIR: „ Tak můžeme s ní mluvit?“
BARMANKA: „ Pokud tu ještě bude.“ Jedna z prostitutek slyšela jejich rozhovor a šla pro Patricii. Po několika minutách přivedla prostitutka Patricii a zavedla ji až k baru.
PATRICIE: „ Tak jsem tady.“
SEMIR: „ Patricie Winterová?“
PATRICIE: „ Ano, co po mě chce policie.“
TOM: „ Přišli jsme se na něco optat, co jste dělala včera večer v hotelu Ambasador.“
PATRICIE: „ A za kým bych tam měla jít?“
SEMIR: „ Za Adamem Hansenem. Ve večerních hodinách.“
PATRICIE: „ Ano, přiznávám, že jsem tam byla, ale jenom na malou chvilku.“
SEMIR: „ Na malou chvilku s vypitou láhví sektu.“
PATRICIE: „ Chtěla jsem Adama varovat.“
TOM: „ A proč?“
PATRICIE: „ Protože se tu v baru objevil Baudisch a tak mi docvaklo, že ve městě bude i Adam. A co je vlastně s Adamem?“
TOM: „ Adama Hansena jsme našli mrtvého, byl zastřelen v jeho pokoji v ranních hodinách.“
PATRICIE: „ Mrtvý?! Bude mi chybět.“
SEMIR: „ Od kdy se znáte s Baudischem?“
PATRICIE: „ Dříve měl také bar, kde jsem pracovala,…….“ V očích se jí objevili slzy. Hansena měla opravdu moc ráda.
TOM: „ To nám stačí, kdyby něco, zavolejte.“ Položil svou vizitku na bar. Barmanka podala Patricii kapesník na slzy. Komisařové odešli z baru a zastavili se u mercedesu.
SEMIR: „ Zdá se mi, že mluví pravdu a smrt Hansena jí velice překvapila.“
TOM: „ Mezi Patricií a Hansenem bude něco silného.“ Z mercedesu se ozvala vysílačka.
TINA: „ Centrála, Kobře11.“ Semir se posadil na místo spolujezdce a vzal vysílačku.
SEMIR: „ Kobra11, slyší. Tino, máš snad něco?“
TINA: „ Ano, našla jsem spojitost mezi Patricií, Baudischem a Hansenem. Patricie a Baudisch spolu pracovali v jednom baru, kde to vedl Baudisch, kde se pak seznámil se Stormem. Bar pak šel k ledu, když si spolu otevřeli malou firmu.“ Tom si šel sednout do auta.
SEMIR: „ Kde si pěstovali lány marihuany. A jaká je spojitost mezi Patricií a Hansenem?“
TINA: „ Patricie a Hansem jsou příbuzní, je její bratranec z otcovy strany. Hansen dlouho byl v zahraničí a až se potkali, kdy se stalo svědkem vraždy Stormovi přítelkyně.“ Semir předal Tomovi vysílačku, protože měl na srdci otázečku.
TOM: „ A může mít něco Hansen společného s Baudischem nebo Stormem?“
TINA: „ Na tuhle tu spojitost jsem taky narazila. Hansen si tak trochu více vjel do vlasů s Baudischem.“
TOM: „ A kvůli čemu?“
TINA: „ Baudisch pašoval z Německa po celé Západní a Jižní Evropě kokain. Ten kokain pašoval ve svých prostitutkách. Byli za to dobře placeni, s tímto způsobem si přivydělala i Patricie.“
SEMIR: „ Ale bylo riziko, že zemřeli…….“
TINA: „ Ano, při takovém jednom zásahu málem Patricie zemřela. Taky od těchto obchodů upustila, ale Baudischovi se to moc nelíbilo. Patricie si pak oddechla, že ho zabásli.“
SEMIR: „ Ani se nedivým, že jí spadl velký kámen ze srdce. Vyrážíme na služebnu.“ Zavěsil vysílačku a mercedes vyjel směrem na služebnu.

Druhý den……. Hote, Bonrát a Katrina měli po snídani a každý si dělal své věci. Katrina odešla do obýváku, kde si četla ranní tisk, který přinesl, Hote, když byl nakupovat něco k snídani. Bonrát přišel za Katrinou do obýváku.
BONRÁT: „ Katrino, dáš mi sportovní přílohu?“
KATRINA: „ Jistě, stejnak bych ji nečetla.“ Předala Bonrátovi sportovní přílohu a v tom Katrině přišla SMSka na mobil. Katrina ji hned otevřela, kde bylo napsáno: „Připrav se na svou smrt.“ Katrina moc nechápala, co chtěl autor říci tou SMSkou, ale po několika vteřinách se byt proměnil v trosky. Baudisch se svým kamarádem Stormem v přestrojení zaútočili na byt pomocí dýmovnic a střelných zbraní. Hote, Bonrát a Katrina se schovávali do úkrytu, Hote a Bonrát opětovali palbu, Katrina si zacpávala uši.
HOTE: „ Musíme přivolat pomoc.“
KATRINA: „ Tak mi pučte mobil, zavolám Semirovi.“ Hote, předal Katrině svůj mobil a volala Semirovi na mobil, který seděl ve své kanceláři se svým parťákem Tomem.
SEMIR: „ Hote, co se děje?“
KATRINA: „ Semire, přepadli nás……. Potřebujeme pomoc……….“ Semir slyšel v rozhovoru rány od střílení.
SEMIR: „ Katrino,…….“
KATRINA: „ Semire,…….“ To už Katrina nemluvila, protože ji násilně zezadu napadnul Baudisch a odvedl ji pryč. Mobil spadnul na zem.
SEMIR: „ Katrino,…….“ Ale to už se neozývala. Zavěsil. Hote a Bonrát leželi na zemi jako shnilé švestky.
TOM: „ Co se děje?“
SEMIR: „ Někdo přepadnul Katrinu s Hotem a Bonrátem.“ Ani minutu neváhali a vzali si své bundy a rychle odcházeli pryč. Po cestě potkali Tinu, která si byla pro kávu.
TINA: „ Co se děje?“
TOM: „ Neptej se a pojď.“ Tina položila na Andrein stůl svou kávu, odešla si do své kanceláře bundu a rychle vyběhla ze služebny.
ANDREA: „ Děkuji za kafe.“ Vykřikla na Tinu, když kolem ní proletěla jako vystřelená střela.

V bytě……. Zde už konečně dorazila dálniční policie. Šla rychle na pomoc Hotemu a Bonrátovi. V bytě byli ještě zbytky od dýmovnice. Komisařové pomáhali svým kolegům na nohy. O pár minut později zde byli kolegové a technici kvůli stopám. Hote a Bonrát vysvětlovali Semirovi, co se vlastně stalo. Tina s Tomem šmejdili po bytě. Tina našla pod pohovkou Katrinin mobil, vzala ho do ruky a koukala se do něho.
TINA: „ Katrině přišla SMSka před tím přepadením.“ Tom nakukoval přes Tinino rameno na text SMSky.
TOM: „ Připrav se na svou smrt. Jedno je jisté, že v tom má prsty Baudisch a Storm.“ Tina si vzala svůj mobil a volala Andree.
ANDREA: „ Schäferová,…….
TINA: „ Andreo, potřebuji zjistit majitele jednoho čísla.“ Diktovala Andree telefonní číslo a do obýváku přišel Semir.
ANDREA: „ To číslo patří Michaelovi Baudischovi.“
TINA: „ Díky.“ Zavěsila. „To číslo patří Baudischovi.“
SEMIR: „ Pojedu na KTU oznámit Hartmutovi, že Katrina je v rukou Baudische a Storma.“
TOM: „ A my se o to tady postaráme.“ Tomovi zazvonil mobil. „ Kranich…….“
PATRICIE: „ Winterová, potřebuji vaši pomoc. Za patami je mi Baudisch……. Chce se mě zbavit…….“ Měla za zády svého bývalého pasáka Michaela Baudische. Oba dva vozy se proháněli po B5 směrem na Kolín-západ.
TOM: „ A kde jste?“
PATRICIE: „ Na B5, Kolín-západ…….“
TOM: „ Za chvilku jsme u vás.“ Patricie zavěsila. Tom s Tinou vyrazili na cestu a Semir odjel na KTU.

Na B5……. Zde se pořád kočkoval Baudisch ve svém terénním autě s Patricií v jejím malém autě Fiat Punto. Pár krát Baudisch použil svou zbraň na Patricii. A proč se jí chce zbavit? Baudisch si myslí, že Patricie už všechno vykecala policii, co se mezi nimi v minulosti stalo. A ještě, že navedla, Hansena, aby to všechno oznámil na policii, aby s Katrinou měli policejní ochranu. Baudisch se svým terénním vozem vytlačil Patricii z vozovky, a Fiat narazil čelně do stromu, Baudischovo terénní vozidlo ještě více dorazilo Fiat, Patricie se nemohl skoro hýbat, ale byla ještě na živu. Baudisch vystoupil a šel k Patricii, vytáhl zbraň, než ji stačil zabít tak k místu nehody dorazila Tina s Tomem. Baudisch je hned zaregistroval a začal po nich střílet jako zběsilý. Dálniční policie opětovně vracela palbu, Baudisch směřoval k místnímu lesíku, odkud pak půjde pešky do svého úkrytu. Tina s Tomem se přiblížili k nehodě, Tina pomalu vytahovala zraněnou Patricii, která už pomalu ztrácela vědomí. Baudisch dvakrát zasáhl do benzínových nádrží u terénního vozidla a Faitu, Tina si toho všimla, jak vytékal benzín na trávu.
TINA: „ Tome, musíme rychle pryč.“ Vzali Patricii a odtáhli stranou, Baudischovi stačila jedna kulka na zapálení vytečeného benzínu, auta ve vteřinu explodovali.
TOM: „ To teda bylo o chlup.“ Tina pohlédla na Patricii, která už ztratila vědomí a měla slabý až nitkový puls.
TINA: „ Patricie se nám za chvilku ztratí na dobro.“ Hned Tom s Tinou zahájili masáž srdce, než přijela sanita, kterou přivolali svědci nehody. Tina s Tomem se při masáži střídali, protože to je docela dost náročné. Když přijela sanita s dalšími kolegy, hasiči se trochu zdrželi na pohašení hořících aut, Tina s Tomem přenechali oživování na profesionálech, stáli kousek dál. Když byla Patricie na dýchacím přístroji, řidič spolu s druhým lékařem pomalu odvezli na nosítkách Patricii do sanity, hlavní lékař se zastavil u Toma a Tina.
TOM: „ Jak je na tom?“
LÉKAŘ: „ Musíme co nejdříve odvést do nemocnice, má silné krvácení do dutiny břišní. Ale velkej kus práce jste udělali vy. Už je mimo ohrožení života.“
TINA: „ Tak to je skvělá zpráva.“
LÉKAŘ: „ Zastavte se v nemocnici. To už budu moudřejší.“ Rozloučili se, lékař nasedl do sanitky, která odjela pryč. Když se trochu situace na silnici uklidnila, Tina s Tomem se potkali u vínové Octavie.
TINA: „ Proč by chtěl Baudisch Patricii zneškodnit.“
TOM: „ Důvody můžou být všelijaké.“
TINA: „ Jestli nepůjde o něco z minulosti.“
TOM: „ Třeba…….“

V úkrytu……. Storm se postaral o Katrinu se, než vrátí Baudisch od nehody Patricie. Katrina byla v té nejmenší komoře v celém baráku. Katrina klečela na kolenou a byla přivázána ke dřevěnému kůlu lany. Když Storm ji přivazoval, Katrina křičela bolestí, jak ji svazoval lany ke kůlu.
KATRINA: „ Co po mě vlastně chcete?“
STORM: „ To ti vysvětlí Baudisch. To si ještě počkáš…….“
KATRINA: „ Ale dlouho tu nepobudu…….“
STORM: „ Nějak si moc věříš…….“ Odešel z komory a zamknul dveře.
KATRINA: „ Semire, pomoc…….“ Rukama se snažila rukama trochu povolit lana, ale místo toho se zařezávaly do zápěstí.

V nemocnici……. Tina s Tomem přišli do nemocnice a šli rovnou za ošetřujícím lékaře Patricii, který vycházel z jejího pokoje.
LÉKAŘ: „ Dobrá zpráva je ta, že se z toho slečna Winterová je mimo ohrožení života. Zatím ji držíme v umělém spánku. Zítra jí uděláme další testy, jestli nemá otřes mozku atd. Ale ještě něco pro vás mám.“
TOM: „ O co se jedná?“
LÉKAŘ: „ Pojďte se mnou, řeknu vám to na lékařském pokoji.“ Společně odešli na lékařský pokoj, kde si povídali o jisté věci. Tina s Tomem se posadili na pohovku a lékař do křesla.
TINA: „ Jde snad o Patricii Winterovou?“
LÉKAŘ: „ Ano, víte, všiml jsem na jejím břichu pěkně zahojenou jizvu po operaci. A pak mi to celé došlo. Před několika lety se u nás slečna Winterová léčila.“
TOM: „ A s čím?“
LÉKAŔ: „ Přivezli jí sem za pět minut dvanáct. V žaludku měla několik malých balíčků – kokain zabalený v prezervativu. Z toho jí asi 3 balíčky praskly. Všechny balíčky jsme vyjmuli a předali místnímu okrsku.“
TINA: „ Tím si chtěla Patricie trochu přivydělat. O tomto už víme, takhle kokain převáželi přes hranice.“
LÉKAŘ: „ S tím se mi slečna Winterová svěřila. A také to celé převyprávěli místnímu okresku. Také tu byli nějaké roztržky mezi slečnou Winterovou a dvěma muži.“
TOM: „ Oni tu byli?“
LÉKAŘ: „ Ano, docela se tu hádali, a tak jsme vždy zavolali policii. Pamatuji, že za ní přišel její příbuzný, který sem chodil každý den.“
TINA: „ A jaký okrsek se o toto staral?“
LÉKAŘ: „ Je okrsek 43, vede to major Laubner.“
TOM: „ Budeme potřebovat její lékařský nález.“
LÉKAŘ: „ Už jsem vám připravil fotokopii.“

Na služebně……. Semir společně se šéfkou Engelhardtovou si procházeli, co našli technici v bytě, kde byla Katrina unesena.
ŠÉFKA: „ Už Hartmut zjistil, o jaké zbraně šlo?“
SEMIR: „ Jedná se o dvě různé zbraně – Colt 1911 a Makarov PM, registrační čísla jsou vypilovaná.“
ŠÉFKA: „ Takže si zbraně zakoupili někde na černém trhu.“
SEMIR: „ Náboje nejsou v žádné databázi.“
ŠÉFKA: „ A dýmovnice?“
SEMIR: „ Ty byli ukradeny ze zemského skladu v Kolíně-jih.“
ŠÉFKA: „ A kde se zapomněl Tom s Tinou?“
SEMIR: „ Jeli na pomoc Patricii Winterové, a to je vše, co vím o svých parťácích.“ Jen co to Semir dořekl, v kanceláři Engelhardtové se objevil Tom s Tinou. „My o vlku a vlk je tu…….“
ŠÉFKA: „ Jak je na tom Patricie Winterová?“
TOM: „ Je mimo ohrožení života. Od jejího ošetřujícího lékaře jsme dostali fotokopii jejího nálezu před několika lety. Nechali jsme před její pokoj postavit policistu v uniformě. V té samé nemocnici jí lékaři vyoperovali několik balíčků – kokain v prezervativu, z toho tři praskly. Kokain se dostal do rukou policejnímu okrsku 43.“
TINA: „ Od majora jsme dostali podklady, Patricia měla v sobě přibližně 500gramů kokainu. Který by propašovala za hranice na jih či na západ.“
TOM: „ Mimo toho se za ní zastavoval Hansen a taky Baudisch, který si Hansem vyříkávali ostrá slova.“ Tina předala šéfové oba dva spisy, které získali od ošetřujícího lékaře a policejního majora.
ŠÉFKA: „ Máme jednoho tu mrtvého, jednu těžce zraněnou, unesenou Katrinu a Baudische se Stormem, kteří jdou po krku Patricii a Katrině.“
SEMIR: „ Baudischovi a Stormovi je úplně jedno, kolik lidí zemře, aby se zbavili Katriny.“
TOM: „ Anebo i tebe, když jsi je dostal do basy.“

V úkrytu……. Katrina byla pořád uvězněná v malé komůrce přivázána ke sloupu. Lana byla ještě pevnější než před tím a ostře se jí zařezávali do zápěstí, až křičela bolestí. Hlavou se jí honily ty nejhorší myšlenky, které existují na světě. Myslela na svého manžela s Natálkou a na Semira, aby si trochu i zkrátila čas čekáním na svou jistou smrt, kterou Baudisch se Stormem pečlivě připravují. Baudisch a Storm seděli v pokoji o dvě patra níž, každý v jednom křesle.
STORM: „ Tak co chceš s ní udělat?“
BAUDISCH: „ To by chtělo něco speciálního…….“
STORM: „ To bude nějaká blbina.“
BAUDISCH: „ Už jsem nad tím přemýšlel, když jsem se vracel od nehody.“
STORM: „ Pořád nechápu, proč jsi musel zničit i Patricii. To ti fakt přeskočilo.“
BAUDISCH: „ Všechno mohla vykecat poldům, hlavně s tím koksem.“
STORM: „ Vždyť to je už dávno promlčený Asi si zapomněl, že před několika lety zemřela moje přítelkyně, která věděla o naší trávě, nemusel si ji hned zabíjet, mohli jsme ji někam uklidit, ale ty hned musíš lidi zabíjet.“
BAUDISCH: „ A co Hansen? Toho jsi zabil ty, věděl, že chceme opět začít s našimi kšefty.“
STORM: „ To přiznávám, nevím, proč jí nemůžeš nechat jít a podat si jenom toho Gerkhana. Můžu ti říct, že mi to lezlo krkem, když si mlel o tom, jakou uděláš pomstu.“
BAUDISCH: „ Ale jedeme v tom společně, kamaráde. Takže to celé dojedeme až do konce, pak si můžeš dělat, co chceš – zůstat anebo zdrhnout.“
STORM: „ Klidně bych si vybral smrt, abych to už nemusel poslouchat. Co to do nás vjelo? Dva nejlepší kamarádi se hádaj. Samozřejmě, že chci to samé jako ty, ale došlo to moc daleko, podle mě.“
BAUDISCH: „ Trochu jsem to přehnal, ale nějak jsem se nechal zlákat myšlenkou od mého spoluvězně……….“ Když se Baudisch a Storm trochu uklidnili, šli se podívat na Katrinu, co ve své komůrce vyvádí. „Copak? Copak?“ Katrina se pořád a stále pokoušela dostat z lan. „Nelíbí se ti ubytování?!“
KATRINA: „ Ne. Tak mě proboha pustě. Mně se mi tu nelíbí.“
STORM: „ Tak nelíbí, to budeš muset ještě chvilku počkat.“
KATRINA: „ Co……. Co vlastně chcete se mnou dělat? Chcete mě odprásknout jako psa, jako jste to udělali s Adamem…….“
BAUDISCH: „ Už jsme si pro tebe připravili jinou smrt, to se ti bude líbit…….“
STORM: „ Tvou smrt si přece nemůže ujít i tvůj bratr.“
KATRINA: „ Semira do toho netahejte. Dostala vás do basy, ale musí být taky pod drnem, stačí, když tam budu já a teď skutečně.“
BAUDISCH: „ No né, tady se někdo bojí o dva životy. Ale přežije jenom jeden.“

Druhý den……. Andrea zkusila zaměřit signál Baudischova mobilu, aby tak mohli zjistit, kde Katrina může být ukryta. Ale žádný signál se neobjevoval. Komisařové byli v koncích, musí Katrinu co nejrychleji najít, než bude mrtvá. Tom se Semirem hledali ve spisech, kde by mohl být Baudisch a Storm, Tina zajela do nemocnice za Patricii, jestli je na vědomí a jestli může vypovídat.

V nemocnici……. Tina zašla na sesternu daného oddělení, aby jí přítomné sestry řekli, kde je ošetřující lékař Patricie Winterové. Jedna ze sester zavedla Tinu za lékařem, který byl na lékařském pokoji s dalšími dvěma lékaři. Sestra hned odešla, když odvedla Tinu.
LÉKAŘ: „ Dobrý den, copak potřebujete?“
TINA: „ Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jestli slečna Winterová je schopná výslechu.“
LÉKAŘ: „ Samozřejmě, zavedu vás k ní.“ Tina s lékařem odešli do pokoje Patricie Winterové. Slečna Winterová ležela na JIP, kam si Tina oblékla modrý plášť. Patricie si hned všimla, že do pokoje přišla návštěva. „Vedu vám návštěvu.“
PATRICIE: „ Jaké milé překvapení, můj anděl strážný.“
TINA: „ Dělala jsem svou práci.“
PATRICIE: „ Bez vás bych tu neležela a byla bych dávno mrtvá. A co potřebujete?“
LÉKAŘ: „ Nechávám vás o samotě.“ Odešel pryč z pokoje.
TINA: „ Potřebuji vědět, kdy bychom mohli najít Baudische a Storma. Oni unesli jednu mladou ženu.“
PATRICIE: „ To opravdu netuším. Dlouho jsem s ním nebyla ve spojení a už nikdy nechci. Stačilo mi, že jsem se nechala od něho přemluvit na pašování…….“
TINA: „ Vím o tom. K tomu se nechci vracet. Ta mladá žena se stala svědkem jedné vraždy a hodně se znala se svým bratrancem Adamem…….“
PATRCIE: „ Ano, to mi říkal, že s Katrinou chystají plán proti Baudischovi. To jsem byla já a řekla jim, aby to řekli policii.“
TINA: „ Máte tušení, proč by vás Baudisch chtěl zabít?“
PATRICIE: „ Tak mě napadá, že bych vám to mohla všechno povědět, co se tehdy stalo. Ale jak jsem řekla, navedla jsem Adama, aby to oznámil na policii. Adam říkal, že má Katrina někoho u policie….“
TINA: „ Její bratr je u policie.“
PATRICIE: „ Abychom nezamluvili ten úkryt………. Když se to stalo před několika lety, měl něco v Kolíně-jich, nějaká stará barabizna.“
TINA: „ Ten dům už je srovná se zemí.“
PATRICIE: „ Ale Adam mi říkal, kde může být. Už nevím kde……. Měl to někde napsané, v nějakém deníku……. Spíš to byyl zápisník.“
TINA: „ A to vám ukazoval kdy? Den než zemřel?“
PATRICIE: „ Ne, ale bylo to asi před 4 až 3 dny, než byl…….“
TINA: „ Pamatujete si, jak vypadal ten zápisník?“
PATRICIE: „ Byl černý, úzký,……….“
TINA: „ Jako diář?“
PATRICIE: „ Ano,……. Bude ráda, až to bude po všem.“
TINA: „ To vám věřím.“

Na KTU……. Hartmut seděl za počítačem, když na KTU přišla Tina.
HARTMUT: „ Ahoj Tino, co tu děláš?“
TINA: „ Ahoj, potřebuji vidět Hansenovi věci.“
HARTMUT: „ A na co?“
TINA: „ Potřebuji vidět jeho černý diář.“
HARTMUT: „ Hned to přinesu.“
TINA: „ Díky.“ Hartmut přinesl papírovou krabice s víkem, kde byli věci z hotelového pokoje Adama Hansena. Hartmut předal Tině gumové rukavice, aby nezanechala své otisky prstů na věcech.
HARTMUT: „ Ten diář je důležitý?“
TINA: „ Ano, Patricie mi řekla, že by tam mohlo být místo, kde mohla být Katrina.“ Prohledala všechny věci, ale černý diář nebyl. „To snad né. Tady není.“
HARTMUT: „ Vzali jsme všechno, co bylo v pokoji.“
TINA: „ Podívám se do hotelu, ten diář někde musí být.“
HARTMUT: „ Hodně štěstí.“
TINA: „ To budu potřebovat.“ Sundala si gumové rukavice a položila na stůl. Nasedla do Octavie a odjela do hotelu Ambasador. Tom se Semirem pořád nic nenacházeli a jejich jediná šance byla Tina a Patricie. Tina přijela k hotelu, kde si našla pokojskou, která našla Hansena mrtvého, která ji zavedla do pokoje. Pokoj se pomalu uklízel. Tina byla v celém apartmánu sama, kde poctivě hledala černý diář. Když už Tina všechno prohledala, sedla si bezradně na postel, až jí nakonec upoutala obdélníková skříň na nožičkách se třemi šuplíky naproti posteli. Pod skříní ležel diář, který Tina hledala. Zvedla ho, a listovala v něm, kde na úplném konci byla napsána adresa. Tom se Semirem si udělali malou přestávku od hledání, seděli na kávě v kuchyňce. Tina volala na pevnou linku do Tomovi a Semirovi kanceláře, kde jí to nikdo nebral, a ani kolem jdoucí, Andrea byla u šéfky, a Hote s Bonrátem byli v terénu. Tina seděla v Octavii před nemocnicí a v ruce měla mapu, kde si našla napsanou adresu od Hansena. Nakonec Tina volala na Tomův mobil, který si klidně zvonil na stole. Konečně ho slyšela Andrea, která vycházela od šéfové.
ANDREA: „ Tino,…….“
TINA: „ Andreo, jsou někde po blíž naši šroťáci aut.“
ANDREA: „ Jsou, předám ti tvého šroťáka.“
TINA: „ Díky.“ Andrea šla do kuchyňky předat Tomovi jeho mobil. Andrea mu řekla, že volá Tina a předala mu mobil.
TOM: „ Našla jsi Katrinu?“
TINA: „ Adresu úkrytu měl napsaný Hasen. Jedná o hrad Schallmauer u Gotteshülfeského jezera.“
TOM: „ To je v Frechenu.“
TINA: „ Poblíž A jedničky.“
TOM: „ Už jsme na cestě.“ Zavěsil. Tom se Semirem si v kanceláři vzal své bundy a hned vyrazili na cestu.

Hrad Schallmauer……. Dneska to byl den, kdy Katrina opustila svou malou komůrku v hradu. Když s ní šel Storm ven na hradní nádvoří, měla Katrina na hlavě černý pytel, ruce zavázané lany za zády. Na hradním nádvoří byla postavená dřevěná šibenice jako ze středověku, která byla připravená pro Katrinu. Na šibenici už visela oprátka, na podstavci ležel velký kus ledu, který se pomalu teplem rozpouštěl. Baudisch se Stormem pomohli Katrině na led, kde ji Baudisch sundal z hlavy pytel, dal oprátku kolem krku.
KATRINA: „ Tak mě sundejte!“

K hradu přijela vínová Škoda Octavia a stříbrné BMW. Komisařové si rozdělili cestu a vešli na hrad. Hlavní dění bylo okolo šibenice, kde Katrina měla zemřít. Baudisch a Storm neměli potuchy, že je zde dálniční policie, Katrinu měli najít, až bude po všem. Katrina na ledu stála bosá, aby pěkně klouzaly nohy a ještě led ohřívali teplým vzduchem, aby to měl Baudisch se Stromem brzy za sebou. Katrině se oprátka pomalu zahryzovala do krku.
KATRINA: „ Chci odsud pryč!“
BAUDISCH: „ Svou daň si právě vybíráš, za to co jsi udělala.“
KATRINA: „ Já nechci zemřít.“

Hrad Schallmauer byl malý, takže hlavní dění se našlo hravě. Baudisch a Storm si dálniční policie všimli, že Semir stoupl na kousek malé větvičky, která praskla. Tím Baudisch a Storm zbystřili. Odtrhli od Katriny oči a sledovali okolí, Baudisch a Storm se ozbrojili…. Katrina kouskem oka kousek Semirovi bundy.
KATRINA: „ Semire, pomoc…….“ Baudisch se Stormem nabili a začali střílet, dálniční policie opětovně vracela palbu s opatrností, aby nezasáhli Katrinu. Baudisch se Stormem se rozdělili, Baudisch zůstal u Katriny a Storm odváděl pozornost Tomovi a Tině, kteří na něho přilepili. Semir udatně bojoval s Baudischem a byl na blízku Katrině. Storm nasedl do auta a ujížděl na A1 směrem na Longerich. Tom s Tinou vyrazili za ním ve vínové Octavii. Semir s Baudischem se poprali. Katrina už byla pomalu přidušenější, že už ani nemohla mluvit. Vínová Octavia dohonila Storma na A1, který se řítil jako raketa v hustém provozu A1. Tom přes vysílačku požádal o pomoc a také nechal poslat kolegy na hrad Schallmauer. Před nimi asi tak 5 km byla nehoda, která se pomalu odklízela. Semir v sebeobraně zastřelil Baudische, Semir se šel podívat na Baudische, ale ten už nejevil známky života, hned šel za Katrinou, jí dostat z provazů. Semir vylezl na led, vzal Katrinu do náručí, aby se lano neutahovalo, ale jak sundal Katrině oprátku z krku. Semir zahlédl Hota a Bonráta.
SEMIR: „ Hote, tady jsme, potřebuji od vás pomoc.“ Hote s Bonrátem přispěchali. Bonrát sundal Katrině oprátku z krku, Semir ji předal Bonrátovi, aby ji položil na zem, Bonrát ji položil o kousek dál, kam přišel Semir a Hote. Semir si vzal svou sestru do náruče.
KATRINA: „ Tak ráda tě vidím……. Semire.“ Pověděla takovým přidušeným hlasem.
SEMIR: „ Už je po všem.“ Hote, zavolal sanitu a Hartmuta, že je všechno v pořádku.

Storm se svým autem najel na plastovou bednu od vody od nehody, která byla před nimi, kde havaroval kamion, který převážel vodu v plastových bednách. Stormovo auto přeletělo do opačného směru A1, kde dopadl na čumák a pak se převrátil na střechu. Do Stormova vozidla narazila další dvě auta, která Stormovo auto odtlačila dál. Napříč přes dva pruhy skončilo auto s karavanem. Octavia zastavila poblíž nehody, Tina přelezla přes středová svodidla a šla se podívat na Storma. Tom přes vysílačku požádal o pomoc, jen co Tom dohovořil, na karavan se řítilo auto, které proletělo karavanem a mířilo na auto se Stormem, kde ještě byla Tina a pomáhala ostatním. Tom šel rychle za Tinou, auto skončilo v ostatních. Tom Tinu našel, jak seděla na trávě u krajnice.
TOM: „ Není ti něco?“
TINA: „ Ne, není.“

Hrad Schallmauer……. Hartmut přijel na hrad, a pak odjel s Katrinou do nemocnice, kolegové prohledávali hrad. Semir stál u Porsche pod hradem, kam za pár okamžiků přijela vínová Octavia. Tom s Tinou se zastavili u Semira.
SEMIR: „ Co je se Stormem?“
TOM: „ Je mrtvý. My se o to tady postaráme.“
SEMIR: „ Jsem nějak mimo…….“
TINA: „ Běž za Katrinou do nemocnice. Bude rád, když tě uvidí.“ Semir vzal rukama Tinu pod bradou, a na každou tvář jí dal jednu pusu.
SEMIR: „ Díky kolegové. Máte to u mě.“ Odešel ke svému autu, nasedl a odjel za Katrinou a Hartmutem do nemocnice.
TOM: „ Já jsem nic neviděl…….“ Nemyslel to nějak vážně, ale ve srandě. A jenom se usmíval. Tina se taky jenom usmívala.


Konec!!
Autorka: Tina11

_________________
Návsteva u podezrelé:
Sluzebná:"Dobrý den.Koho mám ohlásit?
Semir: "Sípkovou Ruzenku a Krakonose!"

http://kobrackarodina.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Povídka č. 033 - Z mrtvých vstání
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma