AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Povídka č. 032 - Přátelství
Tina11


Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Ústí nad Labem
Odpovědět s citátem
Byl konec února, všude byl sníh a teploty byli kolem bodu mrazu. Dětičky se o víkendech ráchali ve sněhu a bobovali. Lyžařská střediska praskala ve švech kvůli příhodným přírodním podmínkám.

Na A6……. Zde plynul klidný provoz, až na 20km se proháněli dvě vozidla – černý Golf a černé BMW, dost velkou rychlostí. Všichni tři z aut se moc dobře znali, ale řidič z BMW Richard Werner si ulil něco pro sebe a velkému šéfovi se to moc nelíbilo a tak bratři Schwarzovi z Golfu měli za úkol Wernera odrovnat na vždy. Golf a BMW jely vedle sebe a spolujezdec z Golfu vytáhl zbraň a střelil po Wernerovi. Werner to dostal přímo do hlavy, Golf ujel a BMW naráželo do ostatních aut, až skočilo v mostním sloupu.

Na odpočívadle……. Zde stálo BMW, u kterého čekal Tom, až se vrátí Semir z procházky s Johannesem, kterého Andrea dostala na pár dní, aby se o něho postarala. Když se Semir a Johannes vrátili, Tom byl napůl celý promrzlí.
TOM: „ Příště až budeš na procházce s Johannesem, nech otevřené auto. Jsem zmrzlý jako rampouch.“
SEMIR: „ Tak jsi měl jít s námi.“
TOM: „ To se raději v takovýhle zimě budu procházet s Tinou.“ Semir se jenom usmíval. Semir otevřel Johanesovi zadní dveře do auta, kam si Johannes naskočil na sedačku a Semir dveře zase zavřel.
SEMIR: „ Tak příště půjdeš ty na procházku.“ Tom se Semirem nasedli do BMW a ozvala se vysílačka.
CENTRÁLA: „ Centrála, Kobře11.“
TOM: „ Kobra11, slyší.“
CENTRÁLA: „ Nehoda na dálnici A6, 23,5km, směr Bonn.“
TOM: „ Kobra11 rozumí a jsme už na cestě.“

Na místě nehody……. Hote a Bonrát měli celou nehodu zajištěnou. Zastavili se u nich Tom se Semirem a Johannesem. Policisté se museli nejprve pozdravit s Johannesem.
TOM: „ Co se tu stalo?“
HOTE: „ Černý Golf pronásledoval černé BMW, které skončilo v mostním sloupu. Řidič BMW byl zastřelen přímo do hlavy.“
SEMIR: „ A SPZ toho druhýho vozu?“
BONRÁT: „ K TC100. Řidič z BMW je Richard Werner. Andrea už vyhlásila pátrání po tom Golfu a Wernera prohání počítačem.“
K nehodě přijela vínová Octavia. Tina ani nestačila přijít ke skupince, protože se Johannes chtěl přivítat. Tina měla jeho šlápoty – otisky ťapek všude dokonce i na pravé tváři.
SEMIR: „ Nějak si Tinu oblíbil.“
BONRÁT: „ Asi tíží k opačnému pohlaví.“
TOM: „ Ale Johannes je fena.“
BONRÁT: „ Tak Johannes je na ženský.“
HOTE: „ To jako, že je teplej?!“
SEMIR: „ Že Johannes je lesba?“
TOM: „ Podle Dietra je možné vše……….“
BONRÁT: „ Ve zvířecí říši na………. Jak jsou orientovaný, neumím.“
HOTE: „ Nebude lepší, když to necháte plavat.“

Když byl Johannes dostatečně vymazlený od Tiny, odběhl pryč. Tina si začala čistit Johanesovi ťapky. Tom utřel Tině ťapku na její tváři.
TOM: „ Johannes tě pěkně vyřádil.“
TINA: „ Asi mu chybělo pořádný mazlení.“ Tině zaujala na bundě malá bílá částečka. Nejdřív si myslela, že to je technická sůl, Tina to vzala částečku na ukazováček, ale bylo to měkké, ještě Tinu napadlo, že to bude prací prášek. Po rozmělnění palcem si k tomu čuchla, ale po pracím prášku to nevonělo a tak to ochutnala. Tině to bylo divné a něco jí napadlo…….
TOM: „ Něco se děje?“
TINA: „ Kde je Johannes?“
HOTE: „ Někde tu běhá.“
TINA: „ To se hned dozvíš.“ Johannes přenesl malou částečku kokainu. Když Tina našla Johannese, dala čuchnout zbytku kokainu, co měla na prstě. Johannes směřoval rovnou k černému BMW a začal kousat do přední pneumatiky. Tina Johannese odehnala, vzala si ze zadní kapsy u kalhot kapesní nožík a rozřízla pneumatiky, kde už byla poškozená. Během chvilky u ní byl Tom, Semir, Hote a Bonrát. Tina vyndala dva balíčky kokainu.
TINA: „ Od kdy se používá kokain místo vzduchu v pneumatikách.“
SEMIR: „ Asi odedneška.“
TINA: „ Pokud bude něco v každé pneumatice pár sáčků kokainu, tak máme před sebou ty nejdražší pneumatiky.“
TOM: „ Ať se to BMW co nejrychleji dostane pod ruce Hartmuta.“
HOTE: „ Rozkaz.“

Na služebně………. Tina, Tom a Semir se zastavili u Andrey. Johannes šel rovnou na své místečko.
ANDREA: „ Copak se ti stalo?“
TINA: „ To mi udělal Johannes.“
TOM: „ Radostně se s Tinou přivítal.“
ANDREA: „ To jde vidět.“
SEMIR: „ Máš něco o tom mrtvém?“
ANDREA: „ Ano……….“ Do rozhovoru jim skočila Engelhartdová.
ŠÉFKA: „ Semire, Tome, Tino, pojďte ke mně do kanceláře.“ Komisařové se odebrali za šéfkou. „ Chtěla bych vám představit Filipa Schuberta z BKA.“
SEMIR: „ Velice nás těší.“
ŠÉFKA: „ To jsou mí lidé – Semir Gerkhan, Tom Kranich a Tina Kranichová.“
FILIP: „ I mě těší. Ahoj.“
TINA: „ Ahoj.“
TOM: „ Odkud se znáte?“
TINA: „ Ještě z dřívějška.“
FILIP: „ Kolik kg kokainu se našlo?“
SEMIR: „ Přesně to ještě nevíme, ale kolem 40kg určitě.“
FILIP: „ A kde je teď?“
SEMIR: „ Na našem technickém oddělení.“
TOM: „ A komu patří ten koks?“
FILIP: „ Patří velikému drogovému dealeru mezi Itálií a Německem – Petr Ulig. Už si odseděl pár let v milánské věznici i na německém území. Naši agenti zaznamenali pohyb Uliga na drogové scéně.“
SEMIR: „ A co Richard Werner?“
FILIP: „ Pravá ruka Uliga. U něho už je několik let.“
TOM: „ A co černý Golf K TC100?“
FILIP: „ To opravdu nevím komu by mohlo patřit. A že pod Uligem jsem dlouho.“
SEMIR: „ Jako tajný agent BKA?“
FILIP: „ Ano, Uliga se chystáme několik měsíců zase dostat za katr.“ V Tinině hlavě proběhla jedna myšlenka, aby šla jako tajná policistka jako před několika lety, když v tom dělala 3 roky, ale pak dala výpověď.
SEMIR: „ Toho přece musíte nějak odchytnout a zavřít……….“
FILIP: „ To se dlouho pokoušíme. A chystáme se na odchod mezi Uligem a španělským odběratelem.“
TOM: „ A kdy?“
FILIP: „ Zatím to je všechno ve vyjednávání.“
ŠÉFKA: „ A je od BKA pod vedením Uliga?“
FILIP: „ Ano, pár lidí ano, ale chceme jednoho člověka jako pravou ruku.“
ŠÉFKA: „ A už máte někoho?“
FILIP: „ To je zatím ve vyjednávání.“
ŠÉFKA: „ A bude spolehlivý?“
FILIP: „ Ten člověk je až moc…….“ Přešel k Tině, která stála u dveří.
TINA: „ Jestli myslíš na mě, tak se mnou nepočítej.“
FILIP: „ Myslel jsem si………….“
TINA: „ Promiň, ale v tomhle tom už dávno nejedu.“
FILIP: „ Nevěděl jsem, že tak rychle odpálkuješ, když potřebuji pomoc.“ Bez rozloučení, odešel z kanceláře a ze služebny. Tina po chvilce odešla za Filipem.
TOM: „ Tino,……….“ Vyšel z kanceláře.
TINA: „ Filipe, počkej.“
FILIP: „ Tino, úplně jsi mě zklamala.“
TINA: „ A ty se divíš.“
FILIP: „ Myslel jsem si, že mi vyhovíš.“
TINA: „ Asi si zapomněl, že mě málem odhalili a moje rodina byla v nebezpečí?“
FILIP: „ Až od kapitána BKA jsem se dozvěděl, že jsi zakotvila u dálniční policie.“
TINA: „ Filipe, u mě pomoc nehledej. Jsem vdaná, mám milujícího manžela a dvě děti. Nechci je dostat do nebezpečí. Tak to pochop.“
FILIP: „ A mě to vůbec nezajímá.“ Nasedl do auta a odjel pryč.
TINA: „ Blbec.“ Vrátila se zpátky na služebnu, kde byla takovým středem pozornosti, až se zastavila u Toma, který stál před svou kanceláří.
TOM: „ Nechceš mi něco vysvětlit?“
TINA: „ Dlužím ti to.“ Oba dva vešli do kanceláře, kde byli zatažené rolety.
TOM: „ Nikdy jsi mi neřekla, že jsi byla tajným agentem.“
TINA: „ Byli to 3 roky úplně na dvě věci. Tyhle ty tři roky života jsem úplně vypustila z hlavy a nikomu jsem to neřekla. V tý době jsem byla pitomá.“
TOM: „ V mládí člověk hodně šlápne vedle. Ale proč jim nechceš pomoct?“
TINA: „ Má to souvislost z minulostí. V té době jsem dostala svou rodinu do nebezpečí. Nechci udělat tu samou věci. Nerada bych tebe a děti dostala do nebezpečí.“ Tom s Tinou si dali polibek, když přišel Semir.
SEMIR: „ Neruším naše dvě hrdličky.“
TOM: „ Ale vůbec ne.“
SEMIR: „ Nechceš nám to vysvětlit?“
TINA: „ S Filipem jsem dělala 3 roky pro BKA a milánskou kriminálku. Bylo to krátce, co otec odešel od policie, ale pak jsem se opět vrátila ke kriminálce.“
TOM: „Ale něco se muselo stát…….“
TINA: „ Málem mě Ulig odhalil, že jsem od policie a tím to způsobem jsem dostala svou rodinu do nebezpečí. Než byl Ulig zatčen.“
SEMIR: „ Co je zač ten Ulig?“
TINA: „ Drogová král mezi Itálií a Německem. Hodně krát ušel policii, když ho chtěla zatknout. Asi 2 roky o něm nikdo neslyšel a pak se z čista jasna objevil.“
TOM: „ A pak BKA dostala Uliga do basy.“
SEMIR: „ To jste šli po něm 2 roky?“
TINA: „ 2 roky a něco. Nakonec se dostal do pasti. Jestli to je všechno, půjdu si vyčistit šlápoty od Johannese.“
TOM: „ My tě tu nedržíme.“ Tina odešla z kanceláře si vyčistit šlápoty.
SEMIR: „ Řekla ti Tina, proč nechce jít do té akce? Když s Uligem má takové zkušenosti?“
TOM: „ Má tu závazek.“
SEMIR: „ Závazek?! Čekáte další Kranichčátko?“
TOM: „ Ne, Tina není těhotná. Nechce dostat do nebezpečí svého manžela, děti, rodiče, Petra,…….“
SEMIR: „ Docela Tinu chápu, když ji málem odhalena a rodiče na prahu smrti.“
TOM: „ Kdybych byla na jejím místě, určitě bych udělal to samé.“
SEMIR: „ I já. Rodina na prvním místě.“

U BKA………. Filip Schubert byl kapitána Bergera BKA. Filip byl celý rozčilený.
FILIP: „ VY jste věděl, že řekne ne.“
KAPITÁN: „ Ano, Tina odešla krátce po Uligově zatčení když ty byl na další misi. Tina nechtěla, abych ti to řekl.“
FILIP: „ Naštvala mě.“
KAPITÁN: „ Tina měla svůj důvod. Má manžela, děti, šťastně vdaná……. Kdybys to měl taky, řekneš taky ne.“
FILIP: „ To ano…….“
KAPITÁN: „ Tak se vciť do její situace. Tina byla málem odhalena a teď jí chceš strčit zpátky přímo k Uligovi pod nos, aby jí zabil a její rodinu taky.“
FILIP: „ To si mám najít někoho jinýho?“
KAPITÁN: „ Pokud mermomocí chceš dát někoho k Uligovi, tak prosim. Lidí tu máš jako máku.“
FILIP: „ Ale já chci Tinu.“
KAPITÁN: „ To je mluvení jako do větru. To je akce bez Tiny. Buď si najdi někoho jiného anebo si tam běž sám, ale Tinu nech být.“
FILIP: „ Tina…….“
KAPITÁN: „ Chováš je jako pětiletý děcko.“

Na KTU……. Tina, Tom, Semir a Johannes navštívili Hartmuta. Johannes jako první se musel přivítat s Hartmutem.
HARTMUT: „ Ahoj.“
TINA, TOM, SEMIR: „Ahoj.“
SEMIR: „ Hartmute, když tak všechno víš, všechno znáš. Může být Johannes teplej?“
HARTMUT: „ Johannes jako lesba. Jak jste na to přišli.“
TINA: „ Na to přišel Bonrát, když se mnou Johannes láskyplně přivítal. A je to dnešní
téma č. 1.“
HARTMUT: „ No asi orientaci jako u lidí s tím asi nic společného nebude. Ale spíš v tom bude, že si Tina a Johannes něco udělali – třeba nějaký dobrý skutek. A teď si Johannes vybírá její lásku.“
TOM: „ Co se mezi nimi stalo, Johannes neřekne.“
HARTMUT: „ Ještě tu máte Tinu.“
TINA: „ Já o ničem nevím.“
TOM: „ Uzavřeme toto téma. Copak jsi našel?“
HARTMUT: „ Ve všech čtyřech pneumatikách jsem našel kokain, dohromady to dělá 55kg, což vynese tak 1-2mil €.“
SEMIR: „ To si nevydělám ani za rok.“
TINA: „ A ještě něco?“
HARTMUT: „ Stopy po kulkách. Ty kulky jsou ráže 45mm a jsou taky v databázi.“
SEMIR: „ A o jaký případ se jedná?“
HARTMUT: „ V případu Ulig. Bližší informace nevím. Zajděte si k BKA.“
TOM: „ S tím jsme obeznámeni.“

Večer na služebně……. Tina stála u okna ve své kanceláři a koukala se, jak krásně padá sníh. Přemýšlela o tom, co se stalo mezi Filipem a jí. Do její kanceláře vešel Johannes s malým košíčkem, který měl v tlamě, kde byli čokoládové bonbony. Johannes ťapkou strčil do Tininy nohy, aby si ho všimla.
TINA: „ Johannesi, co pak to máš?“ Vzala si košíček do ruky a spolu si sedli do křesla. Půl bonbonu snědla a druhou polovinu dala Johanesovi. „Ale to není psí žrádlo.“
TOM: „ Ale jemu to zřejmě vůbec nevadí.“ Vešel do její kanceláře. A posadil se na stůl. „Co kdyby se ti splnilo tvoje jedno přání.“
TINA: „ A jaký?….“ Mezi dveřmi se objevil Semir.
SEMIR: „ Když tu byl Filip a řekla, že…….“
TINA: „Že s tím nechci mít nic společného.“
SEMIR: „ No a Tvé přání bude splněno.“
TINA: „ Počkat to jsem nějak nepochopila.“
SEMIR: „ Šéfová ti to vysvětlí.“ Engelhardtová se objevila u Semira.
ŠÉFKA: „ Tino, když jste podávala výpověď tak vám Berger řekl, že za víc jak 5 let……. Jak to je říct…….“
TOM: „ Jsi volná a to navždy.“
TINA: „ ……. To jako úplně propuštěna…….“ Na Tinině tváři se pomalu objevoval úsměv radosti a pořád tomu nemohla uvěřit
ŠÉFKA: „ Ano, policejní prezident a státní návladní vám k tomu řeknou více zítra. Máme se u nich zastavit v 10:00 na ministeriu vnitra.“ Odešla z kanceláře.
SEMIR: „ Copak? Ještě tomu nevěříš.“
TOM: „ Žádný sen to není.“ Semir odešel z kanceláře za Engelhardtovou.
TINA: „ A ty jsi o tom věděl celej den?“
TOM: „ Tak trochu…….“ Oba dva se na sebe usmáli, Tina pustila Johannese na zem a radostně visela na Tomově krku. Semir se šéfkou chvilku pozorovali na šťastný manželský pár.
ŠÉFKA: „ Ještě jsme se nedostali k tomu, co Andrea našla.“
SEMIR: „ Z Richarda Wernera se stal drogový dealer. To je jako kdybychom my tři šli vykrást banku.“
ŠÉFKA: „ A kde dříve pracoval?“
SEMIR: „ V jedné pojišťovně v Bonnu.“
ŠÉFKA: „ Jak se k tomu svinstvu dostal?“
SEMIR: „ Tak trochu ho zlákala vidina peněz a chtěl si přivydělat. Taky se mu rozpadlo manželství. Vůbec nevěděl, že jde o drogové obchody, když poslouchal za dveřmi.“
ŠÉFKA: „ A zbytek je úplně jasný, aby nic neřekl na policii, musel přistoupit na jejich podmínky.“
SEMIR: „ S tím útokem se chtěl dostat od bandy pryč a začít někdy novej život.“
ŠÉFKA: „ A dopadlo to nejhůře. A Golf?“
SEMIR: „ Pátrání běží, ale zatím bezvýsledně.“
ŠÉFKA: „ Dobře. Pro dnešek to stačí. Už běžte domů. A taky to vyřiďte…….“
SEMIR: „ Těm hrdličkám.“
ŠÉFKA: „ Nashle zítra.“
SEMIR: „ Nashle.“ Šéfová si došla pro své věci a odešla domů. Semir zašel za Tinou a Tomem. „Cukrouškové máme padla.“
TOM: „ Už jdeme.“ Odešel se Semirem do své společné kanceláře, aby pohasínali počítače, světla. Tina u sebe taky a pak společně všichni tři odjeli domů.

V Kreuzhagenu………. Ulig a bratři Schwarzovi si prohlíželi spis o komisařce Tině Kranichové.
ULIG: „ Kranichová musí zemřít.“
ERIK: „ To zařídíme.“
HEINZ: „ A co ten Thomas? Udělal pár fotek a dobře se zná s Filipem.“
ULIG: „ Já vím. Bylo mi to hned jasné, když sem přišel, že mi je nějaký povědomí. Tak se o ně ho postarejte, aby dopadl jako Werner.“
ERIK: „ Dobře. A kde najdeme tu Kranichovou?“
ULIG: „ Snad vám pomůže Filip.“ Uslyšeli šramot a Thomas Kraus od BKA bral nohy na ramena, aby si zachránil život. Erik a Heinz Schwarzovi vyrazili za ním. Thomas běžel přes les. Filip se dohadoval s Uligem, aby Thomase nechali, že se za něho přimluví, ale nepomohlo to. Thomas ani neodeslala SMSku kapitánovi BKA, že jde o Tinin život, v tu chvíli byl zastřelen na staveništi v Kreuzhagenu.

Ráno na ministerstvu vnitra……. Tina si na tuto schůzku vzala šik oblečení, aby nepřišla v ošumělých džínách. Policejní prezident a státní zástupkyně Schrankmannová všechno vysvětlili Tině o, co jde. Že je navždy propuštěna ze služeb BKA jako tajný agent. Na této schůzce byla společně s Engelhardtovou. Tina podepsala prohlášení, že už s tajnými agenty z BKA nemá nic společného.
POL. PREZID: „ I ty 3 roky jste udělala dobrou práci.“
TINA: „ Děkuji. I s dalšími kolegy.“
SCHRANKMANNOVÁ: „ Musím uznat, že u dálniční policie vám to sluší víc než jako tajný agent.“
TINA: „Děkuji za kompliment.“
POL. PREZID: „ S BKA spolupracujte na vašem případu.“
ŠÉFKA: „ Ano, pokud BKA bude chtít Uliga dopadnout rádi, jim pomůžeme.“
SCHRANKMANNOVÁ: „ A kolik se toho našlo?“
TINA: „ 55kg v hodnotě 2mil €.“
POL. PREZID: „ Slušný úlovek.“
ŠÉFKA: „ Jestli to je všechno, tak půjdeme.“ Rozloučili se s policejním prezidentem a se Schrankmannovou a odešli. Po cestě k autům je v řeči vyrušil mobil Engelhardtové.
ŠÉFKA: „ Engelhardtová……. Tině to vyřídím. A nemohlo by to počkat……. Když je to tak nutné posílám Tinu za vámi.“ Zavěsila.
TINA: „ Co se děje?“
ŠÉFKA: „ Našel černý Golf a mrtvola.“
TINA: „ Filip?“
ŠÉFKA: „ Ne, ale asi někdo od BKA. Tom se Semirem chtějí, abyste ho identifikovala.“
TINA: „ A kde to je?“
ŠÉFKA: „ Staveniště v Kreuzhagenu…….“
TINA: „ Tam se staví nový přivaděč.“

Na staveništi……. Na staveništi bylo samé bláto od stavebných strojů, i když byl všude sníh, pod staveništěm vede parovod. Tinin obleček se do toho bláta opravdu nehodil. Tina opatrně vystoupila z auta a všiml si jí Hartmut.
HARTMUT: „ Ahoj.“
TINA: „ Ahoj.“
HARTMUT: „ Nespletla sis místo…….“
TINA: „ Tak trochu, ale Tom se Semirem mě nutně potřebují.“
HARTMUT: „ Tak to je jiná věc.“
TINA: „ Nenašli by se holinky?“
HARTMUT: „ Podívám se.“ Když Hartmut našel pro Tinu holinky, společně odešli za Tomem a Semirem, kteří byli u Golfu. „ Vedu vám kolegyni.“
SEMIR: „ Není škoda toho kostýmku?“
TINA: „ Je, kde je ten mrtvý?“
TOM: „ Pojď za mnou?“ Zavedl Tinu k mrtvému, kam po chvilce přišel Semir. „ Znáš ho?“
TINA: „ Podle vidění ano, ale jméno si už nepamatuji.“
SEMIR: „ Musí to být někdo od BKA a doklady u sebe neměl.“
TINA: „ Ano, Uliga pozorovali a chvilku taky pro něho pracovali. Když jsem se s ním bavila, měl krátce před svatbou.“
TOM: „ Jméno by nám opravdu pomohlo…….“
SEMIR: „ Řeknou ti něco iniciály – M. K. a T. K. a v kapce měl tuto fotku.“ Ukázal fotografii Tině, kde byl mrtvý muž a jeho ženy v sáčku na důkazy.
TINA: „ Ta jeho přítelkyně se jmenoval Martina………. A našli jste jeho talisman.“ Ukázala to Semirovi. Jednalo se o kožený řemínek s plechovou placičkou s různými vrypy.
TOM: „ Nic takového jsme nenašli. Ale máš tušení.“
TINA: „ Mohlo by se jedna o Thomase Krause.“ Semir prohledal mrtvolu, protože měl gumové rukavice. Talisman našel v náprsní kapce košile. Ukázal ho Tině
SEMIR: „ Je to on?“
TINA: „ To je jeho talisman.“
TOM: „ Máme návštěvu.“ K místu činu přijela BKA. Kapitán s Filipem šli rovnou k dálniční policii.“
TINA: „ Ráda vás zase po dlouhé době vidím.“ Filip se zastavil u mrtvoly, kde ani nedutal. Zbytek skupinky popošel kousek dál.
KAPITÁN: „ I já.“
TINA: „ To jsou mí kolegové.“
SEMIR: „ Semir Gerkhan.“
TOM: „ Tom Kranich.“
KAPITÁN: „ Velice mě těší. Je hrozné, co se stalo Thomasovi. Říkal mi, že je na tenkém ledě a že Ulig dojde tak daleko. Thomas se měl stát otcem druhého dítěte.“
SEMIR: „ Od kdy dělal na případu Ulig?“
KAPITÁN: „ Hned od začátku když byl zaregistrován Uligův pohyb.“
TOM: „ Zjištění jeho pravé identity je v dnešní době hračka.“
FILIP: „ Tino, potřebujeme tvou pomoc.“
TINA: „ Moje odpověď je stejná – ne.“
SEMIR: „ To máme najít naši kolegyni jako Thomase.“
FILIP: „ Tino, porosím.“
TINA: „ Ne, a když potřebuješ někdo k Uligovi tak si najdi někoho jiného. A tahle ta práce jde mimo mě a to už nadosmrti.“ Filip odešel ke svému autu.
KAPITÁN: „ Filipe, kam jdeš?“ Ani neodpovídal a ujížděl pryč.
TOM: „ Proč si to nenechá konečně vymluvit.“
KAPITÁN: „ Je tím úplně posedlý. Včera jsem se o tom bavili. Měl bych se omluvit vaší nadřízené, co provedl.“
SEMIR: „ Zpráva z technického je hotová a tak ji předáme osobně.“
KAPITÁN: „ Výborně.“ Všichni společně odešli. Než odjeli, u Porsche zanechali vypůjčené holinky.

V Octavii………….
KAPITÁN: „ Mohu?“ Zahlédl desky z dnešního rána.
TINA: „ Ale jistě. Je tam moje absolutní propuštění.“ Kapitán listoval papíry.
KAPITÁN: „ Myslel jsem si, že to tak dopadne, když jste podávala výpověď. I plně vás chápu – manžel, děti.“
TINA: „ A to právě Filip nikdy nepochopí, že tu mám nějaký závazek. Poznal by to taky, kdyby…….“
KAPITÁN: „ Jeho přítelkyně přišla o život při autonehodě. A v nějakých situacích je takový rozpačitý.“
TINA: „ Kdyby byla naživu, měl asi stejná slova. On byl vždycky paličák.“
KAPITÁN: „ S tím souhlasím. U BKA jsou stejně dobré lidi jako vy.“

V kanceláři Engelhardtové…….
KAPITÁN: „ Hlavně jsem se přišel omluvit za Filipa, co tu způsobil.“
ŠÉFKA: „ To je samozřejmé.“
SEMIR: „ Ale moc toho nevíme, když nám tu nechal spis.“
KAPITÁN: „ Od té chvíle, co je Ulig na svobodě, má pořád v hlavě, že Tina musí být u Uliga.“
TOM: „ A od kdy je Ulig na svobodě?“
KAPITÁN: „ Z vězení je několik měsíců, co byl propuštěn. Naše oddělní jeho stupu zachytla tak před 2 měsíci. Hned si to Filip vzal a společně s Thomasem.“
SEMIR: „ Který nakonec zaplatil svým životem.“
KAPITÁN: „ Určitě se Tina svěřila, že byla málem odhalena a o několik týdnů později přišli za námi další a tak jsme stáhli, protože byli neškodní, ale Tina musela zůstat až do konce.“
ŠÉFKA: „ V dnešní době je to snadné.“ Do kanceláře vešla Andrea.
ANDREA: „ Promiňte, že ruším, ale trochu jsem se podávala na Thomase Krause.“
ŠÉFKA: „ A co máte?“
ANDREA: „Před několika týdny podal tuto žádost o propuštění z BKA, jako agent.“
KAPITÁN: „ Nic takového se ke mně nedostalo.“
ANDREA: „ Výpověď je napsána před 2 týdny, poslal ji, než byl zabit jeho manželkou. Byla poslána poštou.“ Předala kapitánovi Thomasovu výpověď.
ŠÉFKA: „ A důvod?“
KAPITÁN: „ Rodina. Než odešel na akci, bylo vidět, že ho něco trápí, ale mě nic neřekl.“ Mezi dveřmi se objevila Tina, ještě v oblečku, ve kterém byla ráno na ministerstvu.
ŠÉFKA: „ Tino, něco důležitého?“
TINA: „ Akorát volal Hartmut, že ty kulky jsou identické. A spis leží u BKA.“
SEMIR: „ Ještě něco?“
TINA: „ Více na KTU.“
ŠÉFKA: „ Tome, Semire, zajeďte se podívat na Hartmuta. Tino, vy tady s kapitánem zajedete za manželkou a pro ten spis.“ Tina se společně s Andreou odešli za kanceláře.
KAPITÁN: „ Kdyby se něco dělo, dám vám vědět.“
ŠÉFKA: „ To je samozřejmé. Uliga musíme co nejdříve dostat, už toho napáchal dost.“
KAPITÁN: „ Moje řeč. Tak nashledanou.“
ŠÉFKA, TOM, SEMIR: „ Nashle.“
TOM: „ Jde na něm vidět, že ho Filip štve.“
SEMIR: „ Když v tom je namočená i Tina. Filip chce mermomocí Tinu dostat k Uligovi.“
ŠÉFKA: „ Tina už s tím nemá nic společného. Ale Filip…….“
TOM: „ Tak raději zajedeme na KTU.“ Komisařové odešli z kanceláře a odjeli na KTU.

U manželky………. Vínová Octavia zastavila před rodinným domem Krausových. Martina se právě koukala z okna z kuchyně, když přijížděla vínová Octavie. A všimla si modrého majáčku za předním sklem a říkala si, co tu chce policie. Vyšla z baráku a šla policii naproti.
MARTINA: „ Kapitáne, co vy tady? Jestli jdete za Thomasem, není doma.“
KAPITÁN: „ My jdeme za vámi. A tohle to je kolegyně od dálniční policie Tina Kranichová.“
MARTINA: „ Letmo si vás vybavuji. A měla jste jiné jméno.“
TINA: „ Před lety jsem se provdala a viděli jsme se na malé oslavě před vaší svatbou.“
KAPITÁN: „ Nepůjdeme sál?“
MARTINA: „ Samozřejmě. Klidně bych vás tu nechala.“ Společně odešli do obýváku, kde si povídali. „Tak proč jste tu?“
TINA: „ Přišli jsme kvůli Thomasovi.“
MARTINA: „ Něco se mu stalo?“
TINA: „ Thomas jsme našli zastřeleného na jednom staveništi.“
MARTINA: „ To né……. Tak se těšil na naše dítě.“ Z očí jí začali téct slzy.
KAPITÁN: „ Je nám to líto, ale potřebujeme něco málo vědět.“
MARTINA: „ Víte, Thomas chtěl odejít a já jsem poslala žádost k vám. A taky se chtěl spojit s vaší kolegyní, protože něco vytušil.“
KAPITÁN: „ A nevíte, co to bylo? Proč chtěl tady Tinu informovat?“
MARTINA: „ To vůbec netuším. Ale bylo to kvůli tomu drogovému dealerovi.“
TINA: „ A co přesně dělal Thomas na Uligově případu?“
MARTINA: „ On sledoval Uliga a byl zase s ním v kontaktu,……. Jako že,…….“
KAPITÁN: „ Vy vám rozumíme, co chcete říct.“
MARTINA: „ Víte, byl tady i Filip, kdy se ten Ulig objevil na světě a říkal, že musí mluvit s kolegyní, že jí dosadí k Uligovi.“
TINA: „ A co na to Thomas?“
MARTINA: „ Thomas říkal, že do toho nepůjdete a že jste několik let od tajných agentů propuštěna. A když se Filip dozvěděl, že Thomas se taky odejít, tak úplně zuřil.“
TINA: „ Ani se nedivím.“
MARTINA: „ A proč jim nepomůžete?“
TINA: „ To je na delší povídání a navíc už nemám to právo, aby dělala tajnýho agenta.“
KAPITÁN: „ Martino, jste říkala, že Uliga sledoval. Neděla Thomas nějaké fotky?“
MARTINA: „ Ano, určitě budou v jeho počítači v jeho pracovně.“
TINA: „ Já se tam zajdu podívat.“
MARTINA: „ Po schodech na horu.“ Tina odešla do jeho pracovny. Kapitán utěšoval nastávající maminku. Tina zasedla k počítači a hledala fotky ze sledování, když je objevila, letmo je prohlédla a vypálila na CD. Když měli, co chtěli, odjeli na služebnu BKA.

Na KTU…….
SEMIR: „ Hartmute, co pro nás máš?“
HARTMUT: „ Jak jsem řekl Tině, kulky jsou úplně identické a spis je BKA:“
TOM: „ Tina jela pro ten spis. A co dalšího?“
HARTMUT: „ Papírek s kódem.“ Ukázal jim papírek s textem. Samé čísla a nějaká písmenka.
SEMIR: „ A víš, co to je?“
HARTMUT: „ Vůbec nevím. Ale pořád na tom dělám. Než Kraus zemřel, napsal SMSku, ale neodeslal ji.“
TOM: „ Komu ji posílal?“ Tom se Semirem nakukovali Hartmutovi přes rameno.
HARTMUT: „ To číslo patří kapitánovi z BKA.“
SEMIR: „ Co je v té SMSce?“
HARTMUT: „ Tady máte text.“ Otevřel jim zprávu, kde bylo spáno: „ T. B. Je v ohrožení.“

Tina si na oddělení BKA převzala příslušný spis o zbrani, která střílela. Rozloučila se kapitánem, nasedla do Octavie a vyrazila směr služebna. Volkswagen TOUREG tmavé barvy, kde seděli bratři Schwarzovi, jeli za vínovou Octavii a měli rozkaz od Uliga, aby Tina zemřela, jako Thomas.

Na KTU přemýšleli, kdo je T. B.
SEMIR: „ T. B. Je v ohrožení. Kdo je T. B.?“
TOM: „ Semire, asi vím kdo je T. B.“
SEMIR: „ Ty si myslíš, že jde o Tinu?“
TOM: „ Ano, pokud Ulig si zjistil, že Tina je policistka a tak mu dojde, že dělala před těma roky u něho.“
SEMIR: „ A bude se jí zbavit jako Thomase.“

Jen co to Semir dopověděl, z vysílačky v BMW se ozvala pomo od Tiny, že ji pronásleduje tmavý Volkswagen TOUREG s SPZ K RR 220 a jedou z města na Kürten. Tom se Semirem nasedli do BMW a jeli Tině na pomoc. Erik po Octavii začal střílet jako pominutý, aby to nejdřív ukončil. Ale Tina se držela statečně. BMW a policejní konvoj byl pomalu na cestě. BMW a Octavie se domlouvala pomocí vysílačky, kde přesně je. Octavia už měla své karoserii pár kulek, rozbité zadní okýnko, zrcátko u řidiče bylo taky pryč. Najedou TOUREG předjel Octavii a naskytla se jim možnost, poslat Octavii do jezera Dhünn-Stausee. Erik dál střílel po Octavii, kdy aspoň Tina mohla taky střílet. BMW a konvoj už byli jen pár km od Tiny. Schwarzovi napadl jeden nápad, jak zbavit Tiny. Chtěli vidět, jak umí létat s autem vrchní komisařka Tina Kranichová. Jezero bylo pár metrů od silnice – takový ocásek jezera, na poli stál starý dřevěný žebřiňák a před ním billboard. Erik prostřílel železné sloupy, billboard spadl na žebřiňák a Tině postřelil přední pneumatiky. Tina neměla šanci to ukormidlovat na silnici, a tak sjela ze silnice na pole a mířila rovnou na připravenou rampu. BMW a konvojem už viděli jenom, jak vínová Octavia letí přímo zamrznutého jezera. Než úplně dopadla do vody, Octavia dopadla na čumák a pak se jela vykoupat. Octavia prorazila tlustý led a pomalu se potápěla do ledové vody. Semir vyhodil Toma u jezera s pár kolegy, BMW frčelo za TOUREGEM. Tina se vynořila z vody, jelikož byl led dost tlustý po celém jezeře, vyškrábala se na led a pomalu šla za Tomem, kde už na ni čekal, v místě dopadnu Octavie. Tom dal kolem Tiny jeho pěkně vyhřátý kabát, aby moc nenastydla. Tina s Tomem šli k policejním vozům. A v ruce držela CD v obalu, kde byli fotky.
TOM: „ Co to je?“
TINA: „ Tam jsou fotky, které dělal Thomas, když sledoval Uliga. Našla jsem je v Thomasově počítači. Spis o té zbrani zůstal v autě.“
TOM: „ Hartmut se na to podívá.“ Přišli k nim, Hote s Bonrátem. S další dekou pro Tinu.
HOTE: „ Není na koupání trochu moc brzy.“
TINA: „ Hote, jak se to vezme. Chtěla jsem si vyzkoušet zimní otužování.“
BONRÁT: „ Jeďte na služebnu, my se o to tu postaráme.“ Hote, jim půjčil klíčky od policejního Porsche, se kterým odjeli na služebnu.

TOUREG a BMW se proháněli po silnici a kličkovali mezi ostatními. Před TOUREGEM se tvořila kolona aut, která čekala na zelenou na semaforu, v místě byla rozestavěná stavba v délce 1 km. A v protějším – levém pruhu dlouho nic nejelo a tak TOUREG vyrazil dopředu a BMW za ním. Ale za pár vteřin jel naproti TOUREGU kamion, kterému udělali myšku, a nakonec skončil přes celý pruh a BMW nemělo šanci. A tak se Semir vrátil zpátky.
SEMIR: „ Kde je Tina a Tom?“
BONRÁT: „ Společně odjeli na služebnu.“
HOTE: „ Máš je?“
SEMIR: „ Upláchli.“

U Engelhardtové v kanceláři……. Zde byli komisařové a Andrea. Tina seděla na židli naproti šéfové už v suchém oblečení a v klíně jí dřímal Johannes.
SEMIR: „ Co ten TOUREG?“
ANDREA: „ Měl falešnou SPZ. Podle hlášení od kolegů z Bonnu, byl TOUREG odcizen před 2 dny jednomu postaršímu pánovi.“ Do kanceláře vtrhli, Hote a Bonrát.
ŠÉFKA: „ Herzbergere, co se děje?“
HOTE: „ Od té doby, co jsme se vrátili, v jednom kuse zvoní telefony.“
BONRÁT: „ Novináři a lidé od televize chtějí vědět, co je s Tinou.“
ŠÉFKA: „ Řekněte novinářům, že vrchní komisařka Tina Kranichová nehodu nepřežila. Potřebujeme malý náskok před Uligem.“ Hote, Bonrát společně Andreou.
TINA: „ Ale proč to všechno?“
ŠÉFKA: „ Ulig není pitomí a moc dobře si umí dvě a dva dohromady. Byla pro něho hračka zjistit, že Tina je policistka a tak se jí zbavil jako Thomase. Po čase se dozví, že Tina je živá a zdravá.“
SEMIR: „ Není to trochu nebezpečný.“
TOM: „ Semire, zapomněl jsi, že Tinu málem dostali a teď se jí zbavil nadobro. Třeba v tom hraje něco jiného.“
TINA: „ Thomase se zbavili, že ho odhalili anebo se odhalil sám.“
TOM: „ S tím by mohla souviset i ta SMSka, pro kapitána, kterou neodeslal.“
ŠÉFKA: „ A co Werner. Jak by zapadl do vaší teorie?“
TINA: „ Napadá mě, že ten kokain prodat sám za sebe.“
TOM: „ Chtěl si užívat z prodaného kokainu někde v zahraničí.“
ŠÉFKA: „ Teorie zní hezky, ale chtělo by to nějaké důkazy.“
SEMIR: „ Ty se vždy najdou. A co bude s Tinou?“
ŠÉFKA: „ Nebudeme Tinu dávat do žádného z našich bytů.“
SEMIR: „ Takže do nějakého hotelu.“

Engelhardtová informovala kapitána Bergera z BKA, co se stalo. Kolem hotelu byli kolegové v civilu. Přes noc Tinu hlídali Tom se Semirem a ráno ji budou hlídat, Hote s Bonrátem.

Ráno v hotelu……. V hlavní hale se potkali komisaři a Hote s Bonrátem v civilu. Všichni se pozdravili.
SEMIR: „ Co tu dělá Johannes?“
BONRÁT: „ Když slyšel Tinino jméno rozběhl se za námi jako raketa. A pak jsme bez něho nemohli odejít. A tak tu je s námi.“
HOTE: „ A v poledne si pro něho zajede panička.“
SEMIR: „ Až se vrátíme od Hartmuta, tak ho odvezeme na služebnu.“ Rozloučili a Tom se Semirem odjeli za Hartmutem.

Hote s Bonrátem hlídali Tinu v jejich pokoji. Tina si četla časopis a Johannes v klidu spal na Tinině posteli. Hote a Bonrát si povídali, že by měli nechat udělat fotky z jednoho bowlingového turnaje.
TINA: „ Fotky,…….“ Tině došli souvislosti, proč byl asi Thomas zabit.
HOTE: „ Řekli jsme něco špatnýho?“
TINA: „ Naopak, teď mi to došlo.“ Vstala z postele a šla pro mobil, který ležel na stolečku, kde seděl, Hote s Bonrátem.
BONRÁT: „ To nějak nechápu.“
HOTE: „ Nechápej, od toho tu jsou naši kolegové.“ Tina volala Tomovi, ale mobil ji nebral, protože si v klidu zvonil na nočním stolku. Tina obratem volala na Semirův mobil. Tina se posadila do křesla naproti Hotemu a Bonrátovi. BMW ještě nedorazilo na KTU.
TOM: „ To bude určitě šéfová.“
SEMIR: „ Omyl, ale Tina.“
TOM: „ Tina?!“ Semir přijal telefon od Tiny.
SEMIR: „ Tino, něco se stalo?“
TINA: „ Něco mě napadlo. Souvisí to se včerejšími fotkami od Thomase.“
TOM: „ A co to je?“
TINA: „ Thomas než přešel k Uligovi, tak ho sledoval a vyfotil společníka Uliga.“
SEMIR: „ Myslíš si, že u BKA je informátor?“
TINA: „ Ano, jsem si jistá, že to je Filip.“
TOM: „ A důvod proč byl Thomas zabit je na světě.“
SEMIR: „ A ty jsi Filipa viděla na fotkách?“
TINA: „ Ne, ale rychle jsem je prolítla.“
TOM: „ Filip se nějak musel dozvědět o těch fotkách, že jste je našli.“
TINA: „ Když jsme odjížděli od manželky, kapitánovi volal Filip a tak mu to řekl.“
SEMIR: „ A vysvětlení tvé nehody je vysvětlen.“
TOM: „ Miláčku, nevíš náhodou, kde je můj mobil?“
TINA: „ Náhodou vím. Tvůj mobil si spokojeně leží na nočním stolku.“
TOM: „ Děkuji.“
TINA: „ Není za co.“

Na KTU……. Tom se Semirem nahlíželi přes rameno Hartmuta na fotografie od Thomase. Skoro na všech fotkách byl Filip Schubert s dalšími lidmi od Uliga, kde se nad něčím dohadovali.
SEMIR: „ Tina měla pravdu.“
TOM: „ A teď je otázka jestli Filip je s nimi od samého začátku anebo když Uliga propustili z basy.“ Semir zavolal Andree a půjčil si Hartmutovi pevnou linku.
ANDREA: „ Schäferová, dálniční policie.“
SEMIR: „ Andreo, potřebujeme zjistit, kde Ulig seděl a kdo ho navštěvoval, popřípadě s kým seděl.“
ANDREA: „ Podívám se na to. Jo a Semirem Johannese si kamarádka vyzvedne až zítra.“
SEMIR: „ Johannes bude šťastnej jako blecha. Ahoj.“ Zavěsil.
HARTMUT: „ Koukal jsem se na ten spis. Z toho nic nebude.“
TOM: „ A Tina ti tak věřila, že to dokážeš. Dokonce se Semirem vsadila.“ Semir za Tomem nevěřícně kroutil hlavou, co zase Tom vymyslel.
HARTMUT: „ A nevíš o co?“ Řekl tišším hlasem.
TOM: „ To opravdu nevím. Asi v tom půjde o hodně.“ Odpověděl tichým hlasem.
HARTMUT: „ Tak já to projdu ještě jednou.“
SEMIR: „ Když jste si to pěkně vyříkali, tak půjdeme.“
TOM: „ Jasně.“

V hotelu……. Tina si prohlížela fotky od Thomase, který Hartmut vytiskl.
SEMIR: „ Jsou mezi nimi, kteří ti způsobili tu včerejší nehodu?“
TINA: „ Tihle ti dva.“ Dala na stranu bratry Schwarzovi, kteří už mají nasvědomí hodně zločinů.
HOTE: „ Ale proč Filip? Zdál se jako férový policajt.“
TOM: „ Proč tě napadl právě on?“
TINA: „ Nějak jsem si dala dohromady ten jeho první den na služebně a pak jak stál nad mrtvolou Thomase. A nakonec ty fotografie.“
SEMIR: „ Filip byl si jistý, že Tina půjde znova do akce, aby se seznámila s Uligem…….“
TOM: „ A pak se Tiny zbavili jako Thomase, kterého jsme našli. V tom něco bude.“
BONRÁT: „ Ale na KTU je jejich kokain.“
TINA: „ Aby asi pro něho Ulig došel je blbost.“
SEMIR: „ Třeba aby mu ho někdo přinesl, když Ulig se rád zbavuje lidských životů.“
TOM: „ Pokud to tak bude, tak bychom měli informovat kapitána z BKA a ochránit ho.“
SEMIR: „ Bude mít svůj kokain a zbaví se dvouch policajtů.“
TOM: „ Tak pomalu vyrazíme na služebnu.“ Tom se Semirem byli na odchodu.
HOTE: „ A co bude s Johannesem?“
SEMIR: „ Bude tu s vámi do zítřka.“ Semir byl na chodbě.
TINA: „ Miláčku, nezapomeň tu mobil.“ Tom si vzal mobil a než odešel, dal Tině pusu na tvář a šel za Semirem. „Není za co.“ Tina si to řekla pro sebe.

Na služebně……. Tom, Semire a Andrea byli u šéfové v kanceláři. Engelhardtová byla obeznámena s další teorií.
ANDREA: „ Ulig seděl v milánské věznici, ale před koncem jeho trestu byl odvezen do Ossendorfu, kde byl propuštěn, když si odseděl posledních 5 let.“
SEMIR: „ Chodil někdo za ním?“
ANDREA: „ V Miláně ne, ale v Německu ano. Dost často za ním byl sám Filip Schubert. S Uligem seděl Petr Braun, který si pořád odpykává svůj trest.“
TOM: „ Měli bychom se podívat na toho Brauna.“
ŠÉFKA: „ Dobře, možná, že se něco dozvíte. Jestli si Ulig udělal nějaký plán.“
SEMIR: „ A Berger z BKA ví, kde je přesně Tina?“
ŠÉFKA: „ Ne, jenom jsem mu řekla, že Tina je hlídána v hotelu. A podle mého názoru to určitě přetlumočil Filipovi.“
TOM: „ Filip si snadno najde, kde Tina je a Uliga informuje.“
ŠÉFKA: „ Ulig se nebojí další vraždy. A pokud jde po Tině, tak o něco tu jde.“
SEMIR: „ To zjistíme, šéfová. Andreo, podíváš se na ty dva.“ Předal Andree fotky s bratry Schwarzovými.
ANDREA: „ Samozřejmě.“
ŠÉFKA: „ A vy zajeďte za tím Braunem, třeba ví o Uligově plánu.“

Na odpočívadle……. Ulig a Filip se zde sešli. Oba dva seděli na dřevěné lavičce pod stromem.
ULIG: „ Na vaší tváři jde vidět zklamání.“
FILIP: „ Plán A se nepovedl. Tina Kranichová žije.“
ULIG: „ To snad né! Tak ji najděte a pak řeknete, už mám jiný plán.“
FILIP: „ Vím, že je v nějakém hotelu.“
ULIG: „ Až ji najdeš, pak probereme další. A ještě chci můj koks.“
FILIP: „ Já vím, ale…….“
ULIG: „ Ale, co?“
FILIP: „ Že BKA a dálniční policie něco tuší.“
ULIG: „ Ale né náš transport kokainu, kteří dnes večer připluje z Holandska. Tak tam buďte.“
FILIP: „ samozřejmě.“

V Ossendorfu……. Semir s Tomem se sešli s Petrem Braunem v návštěvní místnosti.
BRAUN: „ Co po mě chcete?“
TOM: „ Chceme něco vědět o Petru Uligovi?“
BRAUN: „ Pokud vím, tak jede v kokainu.“
SEMIR: „ Stále v něm jede.“
BRAUN: „ Jde vidět, že se mu daří, když je z basy venku.“
TOM: „ A nemluvil o nějakých plánech, až bude na svobodě.“
BRAUN: „ Akorát, že chce rozjet své plány.“
SEMIR: „ A jméno Filip Schubert vám něco říká?“
BRAUN: „ Jo. Byl tu několikrát za ním. Něco spolu připravovali – něco jako pomsta.“
TOM: „ A na koho?“
BRAUN: „ Mluvili o nějaké mladičké komisařce a dalších lidech od policie. Jména si už nepamatuji………. A ještě tu byl za Uligem nějaký muž.“
SEMIR: „ A kdo to byl?“
BRAUN: „ Známí, který mu právě dohodil toho Schuberta. Myslím, že se jmenoval Richard Werner.“ Tom se Semirem se na sebe podívali a případ dostal další obrátky. Tom se Semirem odešli, když se dozvěděli, co chtěli. Když byli u BMW Semir volal Andree, aby ověřila, že Werner byl za Uligem.

Na služebně……. U Semira a Toma v kanceláři. Přišla k nim Andrea se spisy.
ANDREA: „ Tak jsem vám našla ty dva z té fotky. Bratři Schwarzovi. Už mají na své kontě ublížení na zdraví, krádeže, pár zabití,……. Už pár let pracují s Uligem. Když je zatýkali, utekli a celý čas se ukrývali v zahraničí.“
TOM: „ A Werner?“
ANDREA: „ Opravdu několikrát byl za Uligem ve vězení v Miláně a pak v Ossendorfu.“
SEMIR: „ Krásně se nám to vybarvuje.“
TOM: „ A Hartmute se neozval?“
ANDREA: „ Ne.“ V kanceláři nechala spisy na stole a odešla z kanceláře.
SEMIR: „ A co si tím myslel, že jsem se s Tinou vsadil?“
TOM: „ Musel jsem nějak motivovat Hartmuta, aby se znova podíval na ty papíry.“ Spiklenecky se usmíval.

Večer v přístavu……. Ulig spolu s Filipem čekali na svůj kokain, který připluje z Holandska. Aby jim to dalo celkově 165kg čistého kokainu, musí Ulig ještě dostat kokain z KTU. Když byl všechen kokain naložen do aut, Ulig se zastavil u Filipa.
ULIG: „ Kde je Kranichová?“
FILIP: „ Stále na tom usilovně pracuji.“
ULIG: „ Tak si pospěš. Můj bratr čeká na pomstu.“
FILIP: „ Já vím. Ráno se na to vrhnu.“
ULIG: „ Výborně.“

Večer na služebně………. V Tomově a Semirově zazvonil telefon, který vzal Semir.
SEMIR: „ Ano, Semir.“
HARTMUT: „ Semire, mám něco.“
SEMIR: „ Tak o co jde?“
HARTMUT: „ Znova jsem prozkoumal ten spis a vyšlo mi toto. Jedná se o automatickou zbraň, ráže 9mm. Ta zbraň měla být nedávno zničena, ale někdo ji ukradl ze skladu doličných předmětů.“
SEMIR: „ A dál?“
HARTMUT: „ Tou zbraní byl zabit Heinz Ulig.“
SEMIR: „ Ulig má bratra?“
HARTMUT: „ Ano, Heinz zemřel při předávání kokainu v Miláně.“
SEMIR: „ A kdo zabil Heinze…….“
HARTMUT: „ Semire, o tom se tady nepíše.“
SEMIR: „ Ten spis nám pošli.“
HARTMUT: „ Zajisté.“

V hotelu………. Johannes si slastně spal ve svém pelechu, Tina s Tomem seděli na gauči jako dva milenci.
TINA: „ Už Hartmut rozluštil ten rozmočený spis?“
TOM: „ Ano. Tou zbraní byl zabit Heinz Ulig.“
TINA: „ Heinz je bratr Uliga?“
TOM: „ Ano, ty nevíš, že měl bratra?“
TINA: „ Vůbec ne. Teda až po identifikování…….“
TOM: „ A taky to byl motiv Uliga, který nechal zabít Thomase a tebe.“
TINA: „ Teď jsem si vzpomněla. Po tom všem se všem policistům brali zbraně, protože nevěděli, ke komu patřila kulka. Ale nikdo z policistů to nebyl.“
TOM: „ A proč to?“
TINA: „ Ulig si myslel, že jeho bratra zabil někdo z policie.“
TOM: „ A chtěl to hodit na tebe.“
TINA: „ Něco takové vyslovil.“
TOM: „ Půjdeme taky spát, jako Johannes.“ Oba dva se podívali na chrnícího Johannese.
TINA: „ Po několika hodinách hraní karetních her se člověk unaví.“
TOM: „ To jsi s Hotem a Bonrátem celý den mastila karty.“
TINA: „ Žolíky, Poker, prší……….“
TOM: „ To by se mi taky líbilo……. A oškubala jsi je?“
TINA: „ Ano. O preclíky, tyčinky, sušenky,…….“
TOM: „ To myslíš vážně?“
TINA: „ Naprosto vážně……….“ Oba dva se jenom smáli.

Druhý den………. Tom, Semir s Tinou vyrazili za Martinou Krausovou, protože něco objevila v Thomasových věcech. Tina šla za Martinou sama, Tom se Semirem počkali v BMW.
TINA: „ Tak co jste našla?“
MARTINA: „ Tento papírek s čísly a písmeny.“ Předala ho Tině. Tina si papírek prohlédla, ale z číslic a písmen, tak trochu asi tušila, co to může být. Na lístečku byl napsaný kód pro včerejší várku kokainu z Holandska v Düsseldorfském přístavu na molu č. 5. „ Víte, o co se jedná?“
TINA: „ Možná, že ano. Zřejmě půjde o další obchod nebo jim přijede další várka kokainu.“
MARTINA: „ A Filip…….?“
TINA: „ A co má vědět?“
MARTINA: „ No jestli už ví, co se stalo?“
TINA: „ Ano, byl na místě činu.“
MARTINA: „ Víte, prohlížela jsem si fotky v jeho počítači, kde byl i Filip. On s tím…….“
TINA: „ Zjišťujeme, co Filip přesně dělá pro Uliga.“
MARTINA: „ Dostaňte Filipa z toho a Thomasovi vrahy.“
TINA: „ Nebojte se.“ Rozloučila se a odešla do BMW. Tom se Semirem čekali jako trní.
SEMIR: „Máš něco?“
TINA: „ Samozřejmě a skrývá tvé BMW mapu Kolína?“
SEMIR: „ Stačí říct jenom kouzelnou formuli – Palubní skříňko, otevři se.“ Tina s Tomem se usmívali. Semir vyndal z palubní skříňky mapu, kterou předal Tině. Tina si otevřela mapu na příslušném místě, kde na krajích mapy si našla příslušná písmenka, která k tomu ukazovala. A pak jí vyšel jeden bod – Düsseldorfský přístav. Semir si vzal do ruky lísteček.
TOM: „ Kam pojedeme na výlet?“
TINA: „ Do Düsseldorfského přístavu.“
SEMIR: „ Ty číslice ukazují včerejší datum.“
TOM: „ A NL?“ Nahlížel Semirovi přes rameno.
TINA: „ NL je zkratka pro Holandsko.“
SEMIR: „ Další kokain z Holandska.“
TINA: „ Je dosti kvalitní a vynáší dost peněz.“ BMW odjeli směrem do přístavu.

V přístavu……. Zajeli k molu č. 5, kde si Ulig včera večer přebral zásilku kokainu z Holandska. Johannes očuchal okolí a na jednom místě bylo kousek rozsypaného kokainu, u kterého Johannes štěkal jako pominutý. Johannes byl pochválen od komisařů.
TOM: „ Takže si tu včera vyzvedli další kokain.“
SEMIR: „ Další je na KTU.“
TINA: „ Berme to tak, že mají např. 3 díly kokainu, který chce zpátky Ulig – KTU, Uligova úschova a včerejší zásilka po 55kg. To dělá celkově 165kg.“
SEMIR: „ Tak to je už pěknej balík.“ K nim přijela černá Škoda Octavia.
HOTE: „ Tak jsme tady.“
SEMIR: „ A máte ten kód?“
BONRÁT: „ Jasně. Hartmutovi bylo divné, proč ho chceme.“
TOM: „ Co máš v plánu?“
SEMIR: „ My dva pojedeme na služebnu, zjistíme, co Andrea našla a předáme Johannese. Hote s Bonrátem odvezou Tinu do hotelu.“
TINA: „ A výlet mi skončil.“

Černá Octavia si to frčela do hotelu, ale nenápadně za nimi jel černý Jaguár, kde seděl Filip a další dva lidi od Uliga. Bonrát na místě řidiče, Tina vedle Bonráta ve předu a Hote seděl na zadních sedačkách. Tina si prohlížela kód od Hartmuta.
HOTE: „ Co by to tak mohlo být?“
BONRÁT: „ Kód banky to asi nebude, tam se nepíšou písmena.“
TINA: „ Spíš to budou GPS souřadnice nějakého úkrytu Uliga.“
HOTE: „ Co si myslíš o Filipovi? Že do toho je namočený od samého začátku?“
TINA: „ Když Filip navštěvoval Uliga v base a ještě ho doporučil Werner, tak Filip tuhle tu roli musí dělat s donucením.“
BONRÁT: „ Takže ho musí vydírat, ale čím?“
TINA: „ Berger mi řekl, že Filipova přítelkyně zemřela při autonehodě. A o další nemluvil.“
HOTE: „ Tak unesli jejich dítě, pokud se jim nějaké narodilo.“
TINA: „ To je taky možný. Anebo jeho další přítelkyni.“

Filip informoval Uliga, že Tina přenocuje v hotelu U Zlaté podkovy. Ulig k Filipovi poslal další lidi, aby Tinu nesli a řekla jim, kde kokain je.

Na služebně……. Komisařové a Engelhardtová byli Andrey.
SEMIR: „ Máš něco nového?“
ANDREA: „ Ano, Interpool mi poslal možného zájemce Uligova kokainu. Migel Santos z Madridu. Jeho letadlo přistálo v Bonnu.“
ŠÉFKA: „ Už se podařilo Hartmutovi rozluštit ten kód?“
TOM: „ Zatím ne. Ale teď na tom dělá Tina.“
ŠÉFKA: „ Jestli se ještě dneska uskuteční obchod, tak rozluštění kódu potřebujeme co nejdříve.“ Tom volal Tině, jestli už něco má, ale Tina Tomovi nebrala mobil.
SEMIR: „ Co se děje?“
TOM: „ Tina mi to nebere.“ Semir to zkusil zavolat Hotemu, ale on mu to také nebere.
SEMIR: „ Zajedeme do hotelu.“

V hotelu……. Hote a Bonrát leželi na zemi v pokoji. Tom se Semirem jim šli hned na pomoc, ale po Tině v pokoji nebyla ani památka. Tom si všimnul papírku na stole, kde byla zaškrtnutá GPS souřadnice a vepsané slovo KTU.
TOM: „ Semire, podívej.“
SEMIR: „ Ten kokain.“ Tom se Semirem odjeli na KTU, kde ležel na zemi omráčený Hartmut a vybílený trezor. Tom se Semirem pomohli Hartmutovi na nohy a posadili ho na židli.
SEMIR: „ Co se tu stalo?“
HARTMUT: „ Přišli 4, mě majzli po hlavě a vybrali trezor.“
TOM: „Hartmute, mohl bys nám zjistit, co je na těchto souřadnicích.“
HARTMUT: „ Velice rád.“ Pustil se do práce. Hartmut zadal do PC zadané souřadnice. Během chvilky mu vyšlo, že se jedná o haly v Kreuzhagenu.
SEMIR: „ Kreuzhagenu. Opuštěné haly a dobrý úkryt.“
HARTMUT: „ Jak jste věděli, že to jsou souřadnice.“
TOM: „ Tina nám to nechala jako vzkaz.“ Tom se Semirem nasedli do BMW a vyrazili směr Kreuzhagenu. Po cestě informovali Engelhardtovou a že potřebují, posili.

V Kreuzhagenu……. Tina byla v jedné malé místnůstce, seděla na židli, ke které byla přivázána lany. Do místnosti přišel Filip.
TINA: „ Filipe, nechceš konečně říct pravdu? Proč to všechno děláš?“
FILIP: „ Tino, to bys nepochopila.“
TINA: „ Filipe, jestli mě považuješ na pitomýho poldu, tak se v tom koupej dál, ale pak třeba nikdo už nepomůže……. Nebo chceš snad skončit jako Thomas?“ Filip chvilku uvažoval, jestli ano nebo ne.
FILIP: „ To všechno zavinil Werner. On mě do toho všeho zatáhl. Ti hajzlové mají moji přítelkyni.“
TINA: „ Berger mi řekl, že ti zemřela. Mohl jsi to Bergerovi říct, on by ti pomohl, a nemuselo dopadnout tak to.“
FILIP: „ Hanu jsem potkal před několika měsíci. Měl jsem nutkání mu to říct dřív,…….“
TINA: „ Ale?“
FILIP: „ Ulig mě nechával odposlouchávat, takže jsem se tak musel chovat a nedával jsem to najevo, že moje přítelkyně v moc těch grázlů. Hned by mě zabili jako Thomase.“
TINA: „ Ale proč i já?“
FILIP: „ Ulig se domnívá, že jsi mu zabila jeho bratra.“
TINA: „ Cože?“
FILIP: „ Vím, že to je nesmysl. Pořád to má v hlavě faxovaný, ale byli to bratři Schwarzovi.“
TINA: „Jako oddělali Wernera a Thomase, málem i mě. Uligovi je jedno kolik lidí zemře, aby se dostal ke svému koksu.“
FILIP: „ Tenhle ten únos jsem nechtěl, ale Ulig…….“
TINA: „ Ty jsi byl vždy tvrdohlavec a budeš dál.“
FILIP: „ Já vím. Za to moje chování se omlouvám, ale jak jsem řekl, odposlouchávali mě a tak jsem se podle toho musel chovat. Thomase mi je líto. Za to můžou ty fotky a tvá identita.“
TINA: „ Tak s tím souvisí tak neodeslaná SMSka, která měla přijít Bergerovi.“
FILIP: „ Než jsem stačil zareagovat, bylo po všem……….“
TINA: „ A Werner?“
FILIP: „ Ten chtěl zdrhnout s kokainem. Chtěl se usadit za hranicemi. Ale Schwarzovi ho zabili.“
TINA: „ Filipe, pěkně sis to zavařil.“
FILIP: „ A pomohla bys mi?“
TINA: „ Ale jako tajný agent ne. Pomohla, kdybys řekl pravdu. Mohl jsi říct, že tě odposlouchávají a sejít když budeš čistý.“
FILIP: „ Tino, vím, že jsi dobrej policajt a nikdy jsem neřekl, že mě tak odmítneš. Ale je to moje chyba…….“
TINA: „To je dobrý. Mohl ses aspoň na půl slova zmínit. Když to všechno řekneš, hodí to pár let, ale k policii se už nedostaneš možná, že i ano……….“
FILIP: „ Co tím myslíš?“
TINA: „ Ráda se za tebe přimluvím……. Pak by ses mohl uplatnit u policie…….“ Filipovi se rozzářily oči jako malému dítěti.
FILIP: „ To myslíš vážně?“
TINA: „ Naprosto. Jsi dobrý policajt…….“ Filip chtěl rozvázat Tinu, aby ji nechal utéci, ale do místnosti vešel Ulig. Ulig se chtěl pozdravit s Tinou a pak s Filipem společně odešli.

Tom se Semirem dorazili před haly, kde už byl madridský odběratel Santos. Pár lidí od zásahové jednotky byli na místě spolu s kolegy od dálniční policie. Tom a Semir si každý vzal 3 policisty a vešli do hal. Zásahová jednotka zaujala své pozice a čekala na příhodnou situaci. Ulig a Santos si předávali kokain a peníze. Tina si pomalu rozvazovala lana, která nebyla moc utažená, protože Filip je napůl povolil, než přišel Ulig. Když byla rozvázána, přišla ke dveřím, kde na okenním parapetu vedle dveří ležela její služební zbraň a zásobník. Tina si vzala svou zbraň a odešla z místnosti. Odcházela za hlasy, které se tak rozléhaly. Najedou, uslyšela kroky, tak se schovala za nejbližší roh, kde vyčkávala. Když byla ta pravá chvíle, vykoukla zpoza rohu a namířila zbraň na Semira, který touto chodbou procházel s policisty. Tina se Semirem se na sebe podívali a pak spolu odešli dál. Zásahová jednotka zakročila do rozdělaného obchodu, jen co zásahovka zakročila Ulig s dalšími lidmi začali střílet po zásahovce, která jim palbu vracela. Do přestřelky se zapojila i dálniční policie spolu s kolegy od BKA. V této chaotické situaci se Ulig vypařil jako pár nad hrncem, zásahovka s kolegy od BKA zatkla pomocníky od Uliga a všechen kokain. Tina zbystřila, že Ulig vzal roha, vydala se za ním, který nasedal do Jaguáru a odjížděl pryč. Tina nasedla do BMW a ujížděla za ním. Tom se Semirem vyběhli ven za ujíždějícími auty.
SEMIR: „ Moje auto je fuč.“
TOM: „ Tak si ho někdo vypůjčil.“
SEMIR: „ Ať si mě ten dotyčný nepřeje.“
TOM: „ Semire, vyprdni se na BMW, musíme odchytit Uliga.“ Nasedli do policejního vozu a ujížděli za BMW a Jaguárem. Berger pomohl zraněnému Filipovi, který byl zraněný na ruce. Jaguár a BMW se proháněli mezi úzkými uličkami. Mezi BMW a Jaguárem si honičku trochu oživili i střelbou. BMW se kulkám vyhýbalo. To už viděl Semir z pozice spolujezdce v policejním vozu.
SEMIR: „ Tino, jestli bude mít moje autíčko mít škrábanec…….“ Dohadovali se přes vysílačku.
TINA: „ Čeká mě trest smrti.“
SEMIR: „ To se uvidí, jak moje auto dopadne.“ Zavěsil vysílačku.
TOM: „ Tvému plecháči se nic nestane.“
SEMIR: „ Ty jsi tak jistý?“
TOM: „ Naprosto.“

Kapitán Berger z BKA dal svým kolegům a zásahovce povel, aby v těchto halách našli Filipovu přítelkyni Hanu.

Jaguár udělal pár myšek a zmizel z dohledu dálniční policie. Až se objevil v jedné uličce, kdy Jaguár stál mezi BMW a policejním vozem – policejní vůz stál naproti Jaguáru na samém začátku uličky a BMW na druhém konci uličky. Tina si všimla ve středovém zpětném zrcátku betonovou rampu, kde se dříve nakládalo zboží. A na konci stály ve třech řadách v komínkách dřevěné palety na zboží. Jaguár tento výhled neviděl, protože tam stálo BMW. tina zařadila zpátečku a jako šnek couvala na rampu.
SEMIR: „ To ho chce nechat pláchnout.“
TOM: „ V tom něco bude.“

Ulig ve zpětném zrcátku viděl, že BMW ujíždí pryč, tak couval za BMW. Po chvilce přidal, couval rychleji a tak BMW také zrychlilo, BMW podjelo rampu, Jaguár velkou rychlostí najel na rampu, kousek jelo po rovině, až narazilo do dřevěných palet. Než Jaguár skončil v dřevěných paletách, zakryl si oči, aby to neviděl. Policejní vůz přijel blíž a kolegové vytáhli Uliga z auta.
TOM: „ Tak co jsem ti říkal.“
SEMIR: „ Zase si měl po delší době pravdu.“
U hal……. Filip seděl v sanitce, kde ho ošetřovali. Přišla k němu Tina.
FILIP: „ Našli jste Hanu?“
TINA: „ Je to tu velký, chvilku to potrvá. Když oba dva budete mluvit pravdu, dostaneš nějaký trest, a jak jsem slíbila, přimluvím se za tebe.“
FILIP: „ Děkuji ti. Werner a Ulig mě tak zlomili, když měli v moci Hanu.“ Tina se podívala do hal a všimla si, že zásahovka vede Hanu zdravou a živou.
TINA: „ Tvoje přítelkyně se našla.“ Filip radostně přiběhl naproti Haně, kde objali. Tina přišla k BMW, kde byl i kapitán BKA.
KAPITÁN: „ Všechno mi řekl. Bez trestu se neobejde a…….“
TINA: „ A?“
KAPITÁN: „ Trocha tvé přímluvy by mu neuškodila.“
TINA: „ Už jsem mu to slíbila.“
KAPITÁN: „ Bude se mu to hodit.“ Rozloučil se a odjel na služebnu.
TINA: „ Tak jakej trest mě čeká?“
SEMIR: „ Nepoškrábaný, nezničený,……. To dělá, že mi půjčíš tvoje služební auto na dva dny.“
TINA: „ A já budu chodit pešky?“
SEMIR: „ Máš tady ještě Toma. Bude to celý týden……….“
TINA: „ Tohle je vydírání.“
SEMIR: „ Měsíc……“
TINA: „ Tak dobře. Ať je po tvém.“ Všichni tři nasedli do BMW s úsměvem na rtu. Vyrazili směrem na služebnu.

Konec!!
Autorka: Tina11

_________________
Návsteva u podezrelé:
Sluzebná:"Dobrý den.Koho mám ohlásit?
Semir: "Sípkovou Ruzenku a Krakonose!"

http://kobrackarodina.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Povídka č. 032 - Přátelství
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma