AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
RODINA
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Zdravím, za?ala jsem psát dal?í povídku. Tohle je zatím první díl, ale snad se mi brzy povede p?idat dal?í. P?eji Vám p?íjemné ?tení.

Co jste to zase vyvád?li? Jak jste proboha tohle dokázali?! Jeden balancuje na hran? mezi ?ivotem a smrtí a stále se nem??e rozhodnout, jestli z?stane s námi nebo p?jde na onen sv?t a druhý tu nehybn? le?í v posteli. Kdyby mi to n?kdo vypráv?l, nev??ila bych mu jediné slovo. Ale kdy? to ?lov?k sám za?ije, nezbývá ne? smeknout p?ed bezchybnou hrou osudu. Hrou, je? za?ínala jako komedie a kon?ila jako tragédie. Hrou, které nikdo netleskal. Snad jen ten, kdo ji napsal. Osud. Kdybyste mi jenom mohl n?jak nazna?it, ?e m? sly?íte. Kdybyste mi mohl cokoli odpov?d?t. Kdybyste v?d?l, jak m? trápí, vid?t kohokoli z vás le?et v nemocnici. "Semire, proberte se u? a ?ekn?te mi, ?e jsem sentimentální,?prosila ho Anna u? snad po sté. A on jí stejn? jako poka?dé ne?ekl jediné slovo.
?Paní Engelhardtová??ozvalo se za jejími zády. S leknutím se oto?ila.
?Ano??
?Mohl bych s vámi prosím mluvit??po?ádal ji léka?.
?Samoz?ejm?,?odpov?d?la zmaten? Anna a ?la za ním. Ve dve?ích se naposledy ohlédla na svého nejmen?ího komisa?e.
?Tak o ?em se mnou chcete mluvit??zeptala se Anna doktora, kdy? se posadila na ?idli v jeho kancelá?i.
?Jde o pana Kranicha,?za?al nesm?le.
?Co je s ním??vyd?sila se Anna.
?Neda?í se nám dostat jeho stav pod kontrolu. Utrp?l velmi vá?ná zran?ní tém?? na celém t?le.?
?Jaká zran?ní??
?Má velmi silný ot?es mozku a navíc frakturu lebky. Dále má n?jaké zlomeniny v obli?eji, ty ho ale na ?ivot? nijak neohro?ují. Má t?i zlomená ?ebra, jedno mu propíchlo levou plíci, jedno pravou, proto ho musíme udr?ovat na ventilátoru. Dále m?l natr?enou slezinu a vnit?ní krvácení v oblasti b?icha, které se pokou?ejí práv? léka?i na sále zastavit. O zlomeninách kon?etin ani nebudu mluvit, proto?e ty jsou v porovnání s ostatními zran?ními nic.?
?Pro? jste mi to v?echno ?ekl??zeptala se zara?en? Anna.
?Popravd?? Vypadáte siln? a navíc od vás n?co pot?ebuji,?za?al léka?.
?A co by to m?lo být??
?Sehnat jeho rodinu. Mo?ná by bylo dobré, aby ho? aby ho je?t? vid?li. Je mo?né, ??e? u? to nep?jde,?nakonec ze sebe dostal zástupce mocné medicíny.
?Jak nep?jde? Co mi to tu vykládáte? Tom to zvládne.?
?Snad, mo?ná. Ale bylo by lep?í, kdybyste je sehnala. T?eba by mu to pomohlo.?
?Ráda bych, ale jeho rodina jsme my. Kolegové. A jedna její ?ást le?í na ARO a sama bojuje o ?ivot. Pak tu jsem já a pár dal?ích koleg?. My jsme jeho rodina. Jinou nemá,??íkala s plá?em a odcházela z doktorovy kancelá?e.
Arrow
Od tohoto rozhovoru sed?la op?t u Semirovy postele. U? to bylo dal?ích n?kolik hodin. Vid?la, ?e se venku stmívá. Jí se ale nikam necht?lo. Jak tu tak sed?la na té rozvrzané ?idli, která okolí ohla?ovala ka?dý její pohyb, hlavou jí ?ly vzpomínky. Vzpomínala na v?echny kolegy, kte?í ode?li. Ať u? zem?eli nebo ode?li jinam. Vzpomínala na v?echny Semirovy parťáky. Ale vzpomínala i na to hezké, co je za ta léta potkalo. A ?e i toho bylo dost. To zlé ale bohu?el vyplouvalo na povrch práv? te?, kdy by se jí mo?ná n?jaká veselá historka hodila. Asi nikdy nezapomene, jak si Semir zlomil nohu. Netrvalo dlouho a Tom si ji za chvilku zlomil taky. Na ten jejich ?ev, který se nesl slu?ebnou, kdy? narazili zrovna t?ma zlomenýma nohama do futer dve?í, kdy soupe?ili, který z nich dojede na vozíku ke dve?ím rychleji, se asi zapomenout nedá. Hlavou jí v tu chvíli let?lo mnoho my?lenek a vzpomínek, ale neustále se v mysli vracela k tomu samému. Jak je na tom te? práv? Tom? Doufala, ?e je na tom lépe. Doufala, ?e se alespo? Semir probudí a povzbudí ji. Paní Engelhardtová, je mi to moc líto, ale pan Gerkhan upadl do komatu. Utrp?l pom?rn? záva?ná poran?ní, která vedla k tomu, ?e je v komatu. Na stupnici od 1 do 5 je jeho koma asi n?kde mezi 3 a 4. Je mi to vá?n? moc líto, ale nedá se s tím nic d?lat. Tady se dá jenom ?ekat a snad se modlit. Nashledanou, takhle se s ní p?ed n?kolika hodinami lou?il léka?, jen? operoval Semira. A ona tu te? sed?la, dr?ela ho za ruku a opravdu v duchu od?íkávala motlitbu. Vlastn? se nikdy nemodlila, ale te? si v duchu n?co opakovala. Nev?d?la, ke komu se modlí, ale modlila se. Nebo mo?ná spí? prosila. V tuhle chvíli jí to p?i?lo jako to samé.
?Paní Engelhardtová,?polo?ila jí Petra ruku na rameno, a? Anna nadsko?ila. Byla tak zabraná do svých my?lenek, ?e ani nezaregistrovala, ?e n?kdo p?i?el.
?Petro,?odpov?d?la jí a oto?ila na ni hlavu, ?d?je se n?co??
?M?la byste jít dom? a prospat se. Jste unavená a ur?it? jste nejedla. Je?te dom?, najezte se, dejte si sprchu a vysp?te. Zítra se sem zase vrátíte, ale dnes u? b??te dom?.? Petra v?d?la, co to pro ni znamená, vid?t n?koho z nich takhle. Práv? proto se ji sna?ila dostat dom?. Taky ale v?d?la, ?e za tenhle její proslov by mohla p?ijít o místo. V koutku du?e ale v?d?la, ?e tohle by jí Anna neud?lala a doufala, ?e jí dá za pravdu a opravdu pojede dom?.
?Petro, já nem??u. Nem??u jen tak odejít a nechat tu Semira samotného. Co kdyby se najednou probudil a byl tady sám? Nem??u je tady jenom tak nechat a odejít se dom? vyspat. To prost? nejde,?jenom st??í zadr?ovala vzlyky.
?Ale jde. Já tady z?stanu. A vy klidn? m??ete odjet dom? a dát se dohromady, kdyby se Semir probudil, abyste byla fit.?
?Tak dob?e,?rezignovala nakonec Anna, zvedla se ze ?idle, naposledy se podívala na Semira a ode?la.
Arrow ?Petro, já nem?ľu. Nem?ľu jen tak odejít a nechat tu Semira samotného. Co kdyby se najednou probudil a byl tady sám? Nem?ľu je tady jenom tak nechat a odejít se dom? vyspat. To prost? nejde,?jenom st?ľí zadrľovala vzlyky.
?Ale jde. Já tady z?stanu. A vy klidn? m?ľete odjet dom? a dát se dohromady, kdyby se Semir probudil, abyste byla fit.?
?Tak dob?e,?rezignovala nakonec Anna, zvedla se ze ľidle, naposledy se podívala na Semira a odeąla. Sice odeąla, ale neąla dom?. Její kroky vedly do kancelá?e. V?d?la, ľe je pozd?. V?d?la, ľe te? jí na policejním prezidiu nikdo telefon nezvedne. Ona ale pot?ebovala nad?ji. Proto si sedla za sv?j st?l, zvedla sluchátko a vyto?ila ?íslo. Po druhém zazvon?ní se na druhé stran? ozval hlas.
?Ano??
?Dobrý ve?er, pane, tady Anna Engelhardtová, dálni?ní policie Kolín nad Rýnem. Vím, ľe je pozd?, ale n?co bych od vás pot?ebovala,?na chvilku se odml?ela.
?O co jde, paní Engelhardtová??
?Jde o to, ľe moji dva komisa?i leľí v nemocnici a já bych za n? pot?ebovala urychlen? náhradu.?
?Zítra ráno vám tam n?koho poąlu. Dobrou noc.? A zav?sil. Anna se podívala na hluché sluchátko a také zav?sila. Zhasla lampi?ku na stole a odeąla. Cestou dom? vyto?ila jeąt? jedno ?íslo.
?Schubertová, prosím,?ozvala se Petra.
?Petro, to jsem já, Anna. Jenom vám volám, jestli byste mohla zítra ráno dorazit do kancelá?e. Je jedno kdy, ale abyste tady byla. Mají p?ijít noví komisa?i.?
?Ano, samoz?ejm? tam budu. Dobrou noc, paní Engelhardtová,?pop?ála jí a zav?sila. Anna také zav?sila a nasedla do auta. Za chvilku byla doma. Rychle se osprchovala a lehla si do postele. Spala moľná jeąt? d?ív, neľ si lehla na polątá?.
Druhý den ráno ani nejela do nemocnice. Pot?ebovala ?istou hlavu. Stejn? se jí to ale neda?ilo. Musela na n? po?ád myslet. Kdyľ p?ijela na stanici, p?ipadala si jako v jiném sv?t?. Nikdo se tu nedohadoval, nikdo se tu nesmál. Vąichni sed?li u svých stol?. Bu? n?co d?lali, nebo prost? jen sed?li a dívali se p?ed sebe. Moc dob?e je chápala. Proto jen proąla do své kancelá?e. U Pet?ina stolu se zastavila. Petra sed?la na své ľidli a n?co psala. Kdyľ se p?ed ní zastavila Anna, zvedla k ní hlavu. Anna m?la moľnost v jejích o?ích vid?t n?co, co neum?la pojmenovat. Moľná to byl smutek, moľná strach, moľná únava. Nev?d?la. Pozvala si ji do kancelá?e. Petra se zvedla a ąla za ní. V tu chvíli do budovy vstupovali noví komisa?i.
?Petro, jak jsou na tom Semir a Tom??zeptala se jí Anna, jen co za sebou Petra zav?ela dve?e její kancelá?e.
?Kdyľ jsem odcházela, bylo vąechno stejné jako v?era. Bohuľel.? V tu chvíli zaklepali noví komisa?i.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Ahojda, přidala jsem pokračování. Předem děkuji za případné komentíky... Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Aaaaaaah, chudák Anna, takhle vidět své drahé podřízené... docela by mě zajímalo, co se jim stalo, tohle zní tak hrozně, že bych se ani nedivila, kdyby je přejel parní válec Sad

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Zuz


Založen: 08. 01. 2012
Příspěvky: 49
Bydliště: Telč
Odpovědět s citátem
Bude pokráčko? Smile Krásná povídka, doufám že bude pokračovat, chci vidět jak dopadne! Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Pokračování snad bude, ale nevím, bohužel kdy...snad někdy v budoucnu, rozhodně se ale chci k povídce vrátit... Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zuz


Založen: 08. 01. 2012
Příspěvky: 49
Bydliště: Telč
Odpovědět s citátem
Doufám že bude! Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Zuz:To já taky doufám Very Happy...ne ale snad se k tomu opravdu dokopu, ale určitě to nebude dřív, jak ke konci května...tak snad to vydržíš Wink
a snad to vydrží i ostatní...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Ahojda, přidala jsem kratší pokračování. Musím se rozhodnout, co bude s povídkami dál, mám jich tu rozepsaných víc a mám je tu už dlouho, takže neručím za stejnou kvalitu. Jinak přeji, pokud možno, příjemné čtení Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
moc krásná povídka doufám že bude pokračování Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Suprová povídka, už se též nemůžu dočkat pokračování! Smile
doufám, že bude Shocked Smile

_________________
Vysílačka:„Pozor pachatelé jsou ozbrojeni!"
Semir: „Díky, už jsme si taky všimli."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
RODINA
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma