AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Noční služba
Tess


Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Moji milí Kobřáci ,
dnes jsem se rozhodla Vás otravovat novou krátkou povídkou. Pokud se Vám zlíbí ji okomentovat budu moc ráda.
Pokud ji jen přečtete také budu ráda. Já vím, ani já se do komentářů neženu, protože se nerada opakuji a úplně nesnáším klišé.
Díky . Tess


Noční služba


Nevím jaký morální aspekt mě tu drží, nevím co mě žene dál a nevím proč tu zůstávám přikovaný k dálnici, jako Herkules u své skály.

Jsem mladý a zdravý, můžu vykonávat desítky jiných společensky kreditovaných a prospěšných povolání, ale ne. Já den co den usedám do služebního Mercedesu a čekám na lidi, kteří mě posléze odsoudí, protože poněkud potenčím jejich konta.

Mám v patách smrt i nenávist, však i vděk a přízeň.
Nemám rád ty dlouhé chvíle v kanceláři, večer, když kolegové odejdou a nechají mě napospas myšlenkám.
Jsem rád mezi nimi, oni také bojují na straně práva a i oni mohou mít stejné myšlenky, proč tu tedy sedím sám? Můj nejlepší přítel jel už dávno ke své rodině a i já.... mohl jezdit...To už je dávno, moc dávno, abych na to myslel, ale nikdy tak, abych si nevzpomněl.

Často tu takhle sedím sám při noční pohotovosti. Ubíjejí mě, ale proč ne, samota je i osvobozující a inspirativní. Občas tu takhle sedíme i s Annou Engelhardtovou a koupeme se ve vlastních myšlenkách.

Zvláštní žena, je na prahu zralosti a nikdy nezatoužila po dětech, po rodinném hnízdě a pravidelné pracovní době.|Proč? Proč je její jedinou touhou vysedávat celé hodiny ve výslechovce a nechat se urážet lumpy všeho druhu ?
Tahle práce je buď pro mladé feministky nebo tvrdé chlapy .
Proč? Protože její život je přikován k dálnici stejně silnými okovy, jako ten můj.

Vlastně neznám nikoho, kdo by se mnou trávil více času jež ona a můj parťák, nikoho.

Můj otec je obchodník a nejvíce času strávil prací. Maminka to vydržela přesně tak dlouho jak jsem potřeboval, často odjížděla ke své sestře a matce a jednoho dne tam už zůstala. A já? Já od útlého věku trávil volný čas na dráze kolínského motokárového klubu.

Jako rodina jsme fungovali málo, buď jsme jeli na výlet jen s otcem a zaručeně skončili na nějaké nudné firemní párty, kde mě v jednom kuse okukovaly zmalované paničky obchodních přátel, dělaly ťuťu ňuňu a cpaly mě dortíčkama, na které jsem vůbec neměl chuť, a které se nejspíše podepisovaly na tělech stažených drahým spodním prádlem těch dam.

Tak moc jsem toužil brouzdat s otcem v Rýnském potoce a stavět domky z větví a listí v lese, hrát si na indiány a na policajty a lupiče. Chtěl jsem dostat vynadáno, že jsem špinavý a že máma se bude zlobit................... Než jsem toto všechno stačil s ním zažít, vyrostl jsem a hra na policajty a lupiče mě začala živit.

S maminkou jsme trávili společný čas v divadlech, kinech a uměleckých klubech. Milovala divadlo a umělce. Měla přítele, který ji do těchto kruhů vodil . Příliš jsem ho neznal, byl to prostě strýček Hans.
Divadlo mě moc bavilo, dokonce tak že jsem chtěl být hercem, ale ta hra na policajty a lupiče a rychlá kola motokár mě nakonec směrovaly z prkem ochotnického divadla jinam.

Takže rodinné oslavy mě stresují, zaručeně se tam rodiče pohádají a já odcházím s přesvědčením že to nemá smysl. Raději zajdu za nimi sólově do jejich přirozených teritorií a nebudu je nutit scházet se společně, nikdy.

4:20, strašný čas, ještě dlouho do rána, a já bych už spal. Dnes v noci tedy zaplať bůh žádný řidič kamiónu neusnul za volantem a neucpal celou dálnici, i když .... krize přijde po páté.

Dálnice... cesta mnoha duší a příběhů, cesta života, odchodů milenců a návratů otců z cest. Každý den, každou noc. Jsem její strážce? Nebo otrok ? Bůh ví.

Zrovna dnes mám takové sebedestrukční myšlenky, jindy si tu pustím film, nebo brouzdám po internetu v naději že se tam dozvím něco optimistického.

Ať už je ráno, ať už začnou přicházet první kolegové a začnou švitořit u kávovaru, šustit pytlíkama se snídaní, ....ať už je tu Semir .

Sakra to kafe mi zase vystydlo..udělám si nový a pustím internet.

Ostrý zvuk telefonu a červené světlo na dispečerském panelu změnilo vše. Zahnalo i trudomyslnost osamělého muže.

,,Tom Kranich dálniční policie, cosi přejete? Ano, ano už jedu, prosím zachovejte klid a pokuste se varovat ostatní řidiče. Jsem za pět minut na místě. Je někdo zraněný? ....Dobrá
ambulanci zavolám,....hlavně se pokuste zachovat klidnou hlavu a nezmatkujte, za moment jsem u Vás“
,,No jo 5:20!“

,,Seppe, jedu na dvacátý devátý, je tam nehoda“ houkl na nočního vrátného, a vyrazil vstříc svému osudu.

KONEC
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Moc hezké. Myslím, že k tomu není třeba dodávat nic jiného.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
deborah


Založen: 22. 09. 2010
Příspěvky: 2
Odpovědět s citátem
Take tady vic ctu a temer vubec nekomentuju,z dost podobnych duvodu
U tvych povidek si nemuzu pomoct.
Boze Tess,ten Tvuj smysl pro krehkou citlivost a pritom maximalni vystiznost je dokonalost sama.
Na Tvych povidkach je luxus to,ze nemaji nudna mistecka,ctou se jednim dechem od zacatku do konce a tahle neni vyjimkou.
Obcas kdyz se potrebuju vypsat ze smesi myslenek,zrovna u tolik oblibene Cobry nakonec vetsinou stejne vse skonci smazano ve virtualnim prostoru nebo zmackano v kosi.
vzdycky si rikam,kaslu na sve pocity,ono je stejne casem vyjadris ty nebo Woxys a lip.
A taky ze ano Smile.
Snad na sebe dalsi povidka nenecha dlouho cekat.

jinak Vsem vsechno nej do Noveho roku.
skoda ze to tady ted trosku umrelo,snad vas casem zase polibi psaci muza,at je co cist.

_________________
Černé je nebe
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Noční služba
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma