AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Muselo se to stát?
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Zdravím, přidala jsem další povídku. Hned na začátek bych chtěla podotknout, že je to jenom první díl. Druhý bude záležet na Vás. Až povídku dočtete, na konci pro Vás ještě něco je Wink
Muselo se to stát?
Seděl ve svém bytě u okna a díval se před sebe. Nevnímal nic kolem sebe. Vnímal jen tu obrovskou bolest, která ho ničila. Nebyl schopný dělat nic. Jenom tak seděl a díval se, jak se všechno kolem něho halí do bílého hávu. Díval se, ale neviděl. Před očima se mu odehrával jiný film. Žánrem by připomínal horor, možná triller. Klasické ráno. Seděli v autě, jeli po dálnici, povídali si a smáli se. Najednou se ozvala strašná rána. Oba se lekli. On ale ani na vteřinku nepustil volant. Snažil se udržet auto na silnici. Pak se ozvala druhá rána. To už letěli vzduchem. Poslední, co si pamatoval, bylo parťákovo zasténání. Pak se ponořil do blaženého bezvědomí. Probudil se až za několik dní. Probudil se, aby zjistil, že jeho nejlepší kamarád, parťák a člověk, kterému nesčetněkrát svěřil do rukou svůj život, boj o ten svůj prohrál ještě na dálnici v autě. Tehdy si myslel, že to nepřežije. Kdyby měl odvahu, možná by si vzal život. Pak si ale vzpomněl na parťákova slova, když vyšetřovali jednoho sebevraha. Vzít si život není odvaha, ale zbabělost. Proto to nikdy neudělal. Ikdyž litoval. Po celou dobu ho trápila jediná otázka:Muselo se to stát? Proč zrovna on? U dveří zazvonil zvonek. Pak ještě dvakrát krátce. To byl jejich domluvený signál.
„Je otevřeno, šéfová,“zavolal z obývacího pokoje. Ona tam za ním přišla. On se na ni otočil a ji, stejně jako jindy při pohledu na něho, vstoupili do očí slzy. Ne při pohledu na něho, ale při pohledu na jeho kolečkové křeslo.
„Už nebrečte, šéfová. Já už jsem se s tím taky smířil. Udělejte to i vy,“vybídl ji. Ona nepatrně kývla hlavou na znamení souhlasu. Pak si rázně setřela slzy. Dali si ještě kávu, popovídali si a pak odjeli. Jeli na hřbitov. Tam se zastavili před náhrobkem jejich kamaráda, přítele, kolegy. Muže, který neváhal nasadit svůj život za cizí. Každý myslel na něco jiného.
Ona vzpomínala, jak před ní vždycky Kobra 11 stála a vysvětlovala jí, proč se zrovna jejich auto ocitlo v řece. Stála tam a bylo jí jedno, že ji její podřízený vidí brečet. Nestyděla se za své slzy.
On myslel na jejich hlídky na dálnici. Na jejich honičky. Myslel na svého kamaráda, kterého ztratil. Navždy. Oba se naposledy podívali na náhrobek, na kterém stálo už 2 roky staré datum. Oni ale nezapomněli. Ani jeden.

Pokračování je jenom na Vás. Do komentářu mi napište, kdo si myslíte, že je ten na vozíku a kdo ten mrtvý. Pokusím se podle toho napsat pokračování. Ale bez komentářů pokračování nebude Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Tady je další povídka. Nešla mi tam ale dát kurzíva, takže si ji asi musíte domyslet. Přeji hezké čtení.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Ahoj. Podařilo se mi doplnit kurzívu. Prosím piště komentáře, jinak nepokračuju. Díky.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Tak sebou hoďte Confused - já osobně se přiznám, že tak jemná komunikace se čtenářem mě od komentování trochu odrazuje Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Woxys napsal:
Tak sebou hoďte Confused - já osobně se přiznám, že tak jemná komunikace se čtenářem mě od komentování trochu odrazuje Wink

Jak myslíš, odrazuje? Jak myslíš jemná komunikace?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Nu... řekněme, že obrat ,,hoďte sebou a napište koment, nebo nic nebude", mi přijde spíše odrazující než motivující Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
That was sarcasm. - abych citovala svůj oblíbený seriál. Wink (pokud je tam chyba, kolegové s dovolením přehlídnou Laughing )

Nemůžeš si komentáře vynucovat. Stejně jako víno, tak i komentáře potřebují dozrát. Někdy zde leží povídka několik měsíců, než se k ní čtenář vrátí a hodí pod ní svůj komentář. Jako autor samozřejmě chápu tvé prahnutí po komentářích - potěší, pohladí ego. Ale... jako čtenář s tím rozhodně nesouhlasím. Musíš brát také ohled na to, že ne všichni mají teď čas a chuť komentovat.
Na komentáře si prostě musíš počkat. Wink
(napsané Děkuji za komentáře/ Komentář potěší... apod. motivuje k jeho napsání mnohem více, než co prezentuješ)
Tenhle odstavec je myšlen v dobrém. Wink

Líbí se mi role šéfové, která je nejen přísná a prostě vůdce těžce krotitelné smečky, ale také její druhá tvář spolusoucititele.
Konkretizaci postav jsem se původně chtěla vyhnout, ale tak: přežil Semir, ten je takový emocionálnější než zbytek jeho parťáků (vyjma Bena, o tom nemohu tvrdit nic, neb jsem žádný díl s ním neviděla).
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Shocked Líbí se mi to!! Další? Smile

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
K. Thaler: Je mi to moc líto, ale nakonec jsem si to rozmyslela a pokračování nebude Crying or Very sad .

K této povídce jsem se vrátila po delší době a musím se přiznat, že nějak ani nevím, co bych tam měla psát. Takhle se mi to zdá být uzavřené. Doufám jen, že tím nezanevřete na moje další povídky. Právě tď se pokouším psát novou povídku, takže snad brzy něco přidám.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zuz


Založen: 08. 01. 2012
Příspěvky: 49
Bydliště: Telč
Odpovědět s citátem
P?kná povídka, zajímavý nám?t a hlavn? velice dob?e napsaná úvaha .... Smile Ale smutné .... Sad
PS: Mohla bys mi napsat, (nap?. do zprávy, abysme neovlivnili ostatní ) jaké postavy jsi v povídce myslela Wink Byla bych moc ráda Smile Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Muselo se to stát?
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma