AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Marie nebo Anna
Božena Loupancová


Založen: 20. 11. 2010
Příspěvky: 3
Odpovědět s citátem
Marie nebo Anna

Zde vám přináším jednu starší povídku, kterou jsem oprášila do nové podoby. Doufám, že se bude alespoň trochu líbit. pěkné počtení.


Slunce se probouzelo do mlžného oparu, v kanceláři dálniční policie v Kolíně nad Rýnem začal obyčejný pracovní den.
"Dobré ráno!" Semirův pohled směřoval k Zuzaně, která se skáněla nad počítačem a něco usilovně hledala. " Zuzano, nevíš kde je Ben, ještě se neohlásil?"
" Ne, to opravdu nevím, možná zaspal po včerejším koncertě," odpověděla Zuzana a dál vyhledávala spisy jistého Paula Neumanna.
" Máš už něco?" přicházel Semir k Zuzaně a nakukoval jí přes rameno.
" Ano, podívej se,"na obrazovce monitoru se objevil Neumanův spis. " Byl zatčený za bankovní loupež, jeho trestní rejstřík je pěkně dlouhý, jel v drogách a při jedné akci dokonce zabil svého parťáka".
Přesně v půl osmé se do kanceláře přiřítil Ben. " To je dost, že jdeš, už jsem si dělal o tvoje zdraví obavy," přivítal Semir s vyčítavým pohledem Bena. " No včerejší večer se dosti protáhl a ještě teď mě děsně bolí hlava," oznamoval parťákovi Ben a s radostí sobě vlastní se pustil do snídaně. " Tak to bych si měl o tebe dělat obavy Bene". " Ale Semire tak už toho nech, víš…"

" Gerkhane, Jägere!" volala šéfová Kim Krügerová policisty, aby jim sdělila, co už oba věděli a na čem začali vlastně pracovat.
" Jak jistě víte pánové došlo k velikému omylu, z věznice byl propuštěn Paul Neumann, který si zde odpykával doživotní trest. Přišlo se na to že Neumanovi kumpáni podplatili dozorce, který zaměnil papíry propouštěných vězňů. Dozorce je za korupci už ve vazbě, ale Neumann je na svobodě."
" To snad není možný, rozřečnil se Ben, to snad může stát jenom tady."
" Já ale nechápu, co s tím máme společnýho my,"přidal se Semir
" Pokud je Neumann ještě tady pokusí se dostat někam za hranice a my musíme kontrolovat každý kilometr dálnice.Vaši kolegové už vyjeli," ukončila diskusi šéfová.
" Tak pojď, jdeme Semire," řekl otráveně Ben, kterého dnešní kontrola dálničního úseku příliš nenadchla.
Semir usedl za volant svého stříbrného BMW, Ben se uvelebil na sedadlo spolujezdce a zakousl se do červeného jablka. " Člověče Bene, neměl by sis dávat pozor na svou linii, vždyť se pořád živíš", dobíral si Semir Bena.
" Neměj péči, nemáš tu nějaké noviny, chci se podívat, jaké počasí bude o víkendu."
" Ale odkdypak tě zajímá jestli bude pršet, nebo svítit sluníčko…"
" Víš včera na tom koncertě, co jsem hrál, jsem poznal jednu…." Ben už větu nedořekl.

"Centrála volá Kobru 11", Ben vzal vysílačku: " Kobra 11 slyšíme"
"Právě jsme dostali hlášení, že hledaný Neumann prchá v černém Maserati, které ukradl u benzínové pumpy. Pumpař ho bezpečně poznal podle fotografie. Maserati bylo viděno na čtrnáctém kilometru.Konec." doznělo naléhavé hlášení z vysílačky
Semir dupl na plyn a stříbrné BMW vyrazilo, jako splašený kůň. Policejní majáčky se rozblikaly.
Zanedlouho oba policejní komisaři uviděli před sebou podezřelý vůz. Semír auto předjel a řidič Maserati poslušně zastavil. " To určitě Neumann nebude, ten by prchal, obracel se Ben na Semira
a v mžiku byl venku z auta. " Buď opatrný Bene, volal za ním Semír, který si rozepínal záchranný pás.
" Pane řidiči vaše doklady prosím," žádal Ben po majiteli Maserati.
Co se událo potom, bylo dílem okamžiku. Zazněl výstřel a Ben se s heknutím skácel k zemi. Maserati vyrazilo. " Bene, Bene!!"Semir zůstal jako přimražený neschopen pohybu. Ben ležel nehnutě na zemi, byl omráčený.
Semir se nad něj sklonil, viděl, že Ben má prostřelené rameno a probírá se z mrákot.
" Co se stalo…šíleně mě bolí ruka…" Bene lež klidně, zavolám záchranku."
V centrále dálniční policie si Zuzana vyslechla Semírovo hlášení. " Neumann nám zdrhl a Ben je zraněný."
Sakra Gerkhane, proč jste byli tak neopatrní," ozvala se šéfová, která měla o své muže strach, když je posílala do akci, ale nikdy to nedala na sobě znát.

Neumann zatím dorazil do domu ke svým kumpánům." Všechno se už provalilo, hledá mě policie. Jednoho jsem dostal. Potřebuju papíry, abych se dostal za hranice, tady je to už příliš nebezpečný. A ještě musíme vyzvednout ty diamanty. Ty o kterých si všichni myslí, že už jsou dávno za hranicema a taky bych rád sehnal ještě nějaké drogy, s takovým zbožím se i v cizině dobře obchoduje a pro nový začátek to bude jako dělaný. "

Na nemocničním lůžku ležel Ben. Měl ruku ovázanou a přiloženou na pevné dlaze. Kulka z Neumanovy pistole mu zasáhla ramenní kloub. Ben se po operaci cítil celkem dobře. " Tak co parťáku, ty se tady válíš a já musím sloužit s Herzbergrem," s úsměvem pozdravil Semir Bena a byl rád, že to všechno dopadlo vcelku dobře, nechtěl by znovu zažít, aby ztratil zase parťáka, dobře věděl jak to bolí.
" Semire ahoj, už bych nejraděj…" " Já vím šel na koncert bušit do kytary", přerušil Bena Semir.
" A poslouchej, proč si chtěl vědět jaké bude počasí? Vždyť jsi mi to ani neřekl," vyzvídal Semir.
" Stejně už je to jedno", přemítal Ben: "Stejně si bude myslet, že o ni nemám zájem, když večer nepřijdu na schůzku". " A kdo si co bude myslet?" nenapínej mě Bene
"Má krásné černé oči a jmenuje se Marie, je fakt hodně milá", zasnil se Ben...
V tom se otevřely dveře nemocničního pokoje, podle toho jak se Ben rozzářil, Semir poznal, že do pokoje vstoupila Benova nová přítelkyně. " Tak vidím, že se ti bude dobře uzdravovat" usmíval se Semir na příchozí. Okem mrknul na Bena : "No vidím chlape, že máš vkus". Tak se brzy uzdrav nebo z těch nočních služeb s Herzbergrem budu za chvíli na nemocničním oddělení i já, nashledanou."

"Pátrání po Neumanovi je zatím bezvýsledné, zaměřili jsme se na překupníky drog, " podával hlášení šéfové Semir: " Snad někde udělá nějakou chybu. Taky hledáme bývalou přítelkyni
Annu ."
" Dobře Semire, a jak se daří Benovi.?" Semir se na šéfovou významně podíval: " No mám za to, že velmi dobře. Včera ho pustili domů a má velmi dobrou ošetřovatelku." Oba věděli o čem je řeč.
O čem je řeč věděla i Zuzana, která nesla do kanceláře podklady k případu Neumann. Podávala Semirovi fotografii bývalé Neumanovy přítelkyně , kterou našla v databázi počítače.
"To je Anna Schumanová." Semir zůstal stát jako opařený, z počítače na něj koukala tvář Benovy nové přítelkyně, kterou viděl v nemocnici. Nechtěl tomu věřit, ale bylo to víc než jasné." Stalo se něco?" zeptala se Kim Krügerová, které neušel Semirův údiv. " Šéfová to je Marie, to je žena se kterou se seznámil Ben.
Snad nás může dovést k Neumannovi. Jedu k Benovi."

" Á, Semire pojď dál," vítal Semira Ben, který zářil štěstím. " Bene musím s tebou nutně mluvit." Semir byl hodně vážný a Ben vycítil, že budoucí zprávy nebudou nijak příznivé.
" Seš sám." " Ano Marie šla nakoupit, stará se o mě, nemůžu si sám uvařit ani čaj.." usmíval se Ben. : " Víš Bene, to co ti chci říct, to se týká právě Marie. Ta tvoje Marie je vlastně Anna Schumanová a je to bývalá přítelkyně Paula Neumanna." Bena jako by opařil, to není možné, nevěřil svým uším, Semirova slova jako kdyby zanikala někde v dálce. To přece nemůže být pravda.
" Bene už jsem tady, koupila jsem ti vitamíny. Dobrý den, pozdravila Marie Semira. " nevěděla jsem, že tě přijde navštívit kolega, koupila bych i nějaké chlebíčky." Marie od Bena věděla o Semirovi všechno, i to , že má chlebíčky nesmírně rád.
" O to teď nejde", řekl vážně semir a Marie si vlastně až teď všimla vážných tváří obou policistů.
Byl to velký risk, protože ani Ben ani Semir netušili jak Marie zareaguje a zda je s Neumannem ještě ve spojení. Ben pomalu a vážně začal: " Marie prosím tě posaď se, na vitamíny je času dost."Rameno ho začalo příšerně bolet… Semir podával Benovi fotografii Anny Schumanové. " V naší databázi jsme našli tohle,"řekl Ben a podával fotografii Marii. Marie se zhluboka nadechla, někde hluboko v sobě cítila, že se Ben jednou dozví pravdu o její minulosti.
" Ano jsem to já,ale to už je všechno hodně dávno, od té doby, co šel Paul do vězení, jsem ho neviděla a nechci o něm nic vědět, o jeho obchodech jsem nevěděla, nechtěla jsem si Neumanna připomínat a změnila jsem si jméno , chtěla jsem udělat tlustou čáru za svojí minulostí.." Marie se usedavě rozplakala…
Paní Schumanová , můžete nám pomoci dostat Neumanna, když budete chtít," začal pomalu Semir otáčet řeč jiným směrem.
Marie si otřela oči: " Já ale nevím kde může Neumann být." To my víme, ale ty z minulosti víš s kým se stýkal a můžeš nás k němu dovést," řekl Ben.

Toho rána bylo v centrále dálniční policie rušno jako ve včelím úle.
" Marie souhlasila se spoluprací," hlásil Semir šéfové. " Je to velice nebezpečné a nechci aby se někomu něco stalo," dělala si obavy šéfová dálniční policie.
Ve čtvrt na osm dorazil na služebnu Ben s Marií.
" Ty jsi ale dochvilný, dobíral si kolegu Semir, tady máme vytipované domy, kde by se mohl Neumann skrývat, celou akci jsme dopodrobna mnohokrát probrali."

Semir řidil mercedes a Marie seděla vedle něj. Auto sledovali kolegové z dálniční policie. Semir se vydával za překupníka drog a Marie ho měla dovést k Paulu Neumannovi.
Zastavili před starým oprýskaným stavením, byl to skoro poslední dům, kde by se mohl Neumann skrývat. Marie vystoupila z auta. " Buďte opatrná, zaslechla za sebou Semirův hlas.
Marie stiskla domovní zvonek, otevřely se dveře a Marie vešla dovnitř. Semir čekal v autě, byl nervózní, za půl hodiny vyšla Marie a zvala ho dovnitř. Mohla to být klidně past, Semir si neuvědomoval nebezpečí, které podstupuje. Vzal kufřík s drogami, co bylo pro kolegy z rychlého nasazení znamením, že se jedná o začátek akce. Semír vstoupil s Marií v zádech do oprýskané místnosti. " Ukaž, co máš za zboží," kráčel mu v ústrety chlap o půl metru vyšší. "Máš štěstí, že jsme ještě neodjeli, možná ti něco zaplatíme nebo taky tady můžeš zůstat ležet pod hromadou hlíny." "
Anna mi říkala, že zboží potřebuješ, když ne, tak se můžu rozhlídnout jinde, pronesl jako by ledabyle Semir a otočil se k odchodu. " Tak pomalu chlapečku," ozval se muž z druhé místnosti, byl to Paul Neumann, toho poznal Semir bezpečně. Vypadalo to, že v celém domě už nikdo jiný není. To dala Semirovi najevo i Marie domluveným znamením.

Muži z útvaru rychlého nasazení zatím neslyšně obsadili celý dům.

" Musím na vzduch Paule, je mi blbě,"řekla Marie. " No dobře Karl tě doprovodí:" Paul ani na chvíli nezapochyboval, že by ho Anna mohla zradit. Byl rád, že se k němu vrátila.
Semir s Neumannem osaměl. " Tak ukaž konečně to zboží". Semir pomalu otvíral kufřík. Venku třeskl výstřel, Karl se skácel k zemi. Překvapeného Neumana už Semir zneškodnil lehce, ne nadarmo se věnoval chvatům karate. Když do místnosti vtrhli policisté, měl Neumann pouta na rukou.Zraněného Karla i Neumanna policisté odváděli do služebního auta. Paulův pohled směřoval k Marii, nebyla v něm nenávist, měl ji přece pořád rád.

Ben vystupoval ze Semirova služebního auta. " Chtěl jsem ti ho přivést sám, ale ještě to nezvládnu," zamával rukou v dlaze. Další jeho pohled už směřoval k Marii. " Díky", řekl Semir vlastně oběma a posadil se za volant. " Halló, tak jedeme!" volal na Bena, který si domlouval s Marií přípravu vitamínového koktejlu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Tuhle povídku mám velmi rád. Marie je super.

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Marie nebo Anna
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma