AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Jak se vám líbí (líbila) tato povídka
Super!!!
100%
 100%  [ 5 ]
Docela dobrá.
0%
 0%  [ 0 ]
Nic moc...
0%
 0%  [ 0 ]
Hrozná!
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 5

Semirova výprava do světa indiánů
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Asi před 3/4 rokem jsem přišla o počítač a velké množství dat, mezi které patřila i tato povídka. Bohužel pak přišel i pád fóra a já jsem si myslela, že jsem "Indiány" ztratila definitivně, ale dnes, po prolézání a úklidu disku jsem ji objevila zašantročenou hluboko ve stromové struktuře mých adresářů. Je to sice jenom takový drobeček, ale je to také moje úplně první povídka, kterou jsem sepsala jedné sobotní noci pod peřinou... Jsem tímto nálezem neskonale potěšena a proto se s Vámi o znovunalezenou povídku chci podělit, takže tady je.

Semirova výprava do světa indiánů

Semir se plazil houštím. Několik stop za ním byl Tom. Jejich oděvem byly jen kožené kalhoty a obličeje měli pomalované indiánskými znaky. Po chvilce před sebou uviděli jelena, jak pije z lesní říčky. Oba zvedli své luky a vystřelili. Oba šípy zasáhly jelena do krku. Zvíře se ještě chvíli zmítalo ve vodě. Když k němu přišli Tom se Semirem, poznali, že bude těžké odnést jelena ve dvou do tábora. Proto Tom napodobil hlas lelka a za chvilku se objevili jejich spolubojovníci Tlustý Medvěd a Dlouhý Stín (tak říkali v osadě Dietrovi a Hottemu). Ve čtyřech už nebyl problém jelena odnést do tábora.

V táboře se všichni kolem nich seběhli, aby si prohlídli úlovek. Ale pak se kruh rozevřel a vstoupila do něj žena. Tento kmen Kobrajů byl ojedinělý tím, že mu vládla žena. Její jméno bylo prostě Moudrá Žena. Měla na sobě bohatě vyšívanou koženou sukni a halenu světle hnědé barvy. Její vlasy byly tmavě hnědé, skoro až černé. I její oči měly takovou barvu. S klidem jí vlastním se podívala na své bojovníky. Nikdo ani nedutal. Jen Malý Bojovník (to byl Semirovo indiánské jméno) byl trochu netrpělivý. V jeho vigvamu totiž na něj čekala jeho manželka. Neviděli se sice jen pár hodin, co byl na lovu, ale i to stačilo, aby se jim po sobě začalo stýskat. Pak Moudrá Žena nařídila Tlustému Medvědu, aby připravil jelena k večeři. Nato se všichni vydali za svou prací, tedy kromě Malého Bojovníka, který odešel za svou ženou. Jen Velký Bojovník, nejlepší přítel Malého Bojovníka, zůstal stát uprostřed osady. Měl obavy o budoucnost kmene, a tak šel za Moudrou Ženou do jejího vigvamu, aby se s ní poradil.
„Mé srdce je plno obav. Náčelník vedlejšího kmene Zlolajů Zlý Had už dlouho připravuje své lidi na boj. A my jsme jediný kmen široko daleko. Kromě toho jsme odvěcí nepřátelé,“ řekl Velký Bojovník.
„I mé oči si toho všimly,“ řekla Moudrá Žena, „ale nemůže proti tomu bohužel vůbec nic dělat. Zbraní máme málo, a kromě toho jsou to jen luky, nože a tomahawky. A pokud se naši zvědové nemýlí, mají Zlolajové pušky. Proti nim jsme bezbranní.“
„ A to se tedy necháme zahubit těmi prašivými psy?“ namítl Velký Bojovník
„Ne! Odejdeme!“ řekla rázně Moudrá Žena „Hned jak se slunce znovu vzbudí“

Toto své rozhodnutí sdělila Moudrá Žena svému kmeni u večeře. Nikdo nebyl nadšený, že by měl opustit tato hojná loviště, ale také věděli, že je to nezbytné.Ženy a děti byly poslány spát, aby si odpočinuli na zítřejší dlouhou cestu a všichni ostatní dokončili přípravy na zítřejší odchod. Ráno za úsvitu všichni opustili jejich nádherné tábořiště.

Právě tohoto rána chtěl náčelník Zlý Had přepadnout Kobraje. Jeho hlavním cílem bylo zajmout Moudrou Ženu, Malého a Velkého Bojovníka, Tlustého Medvěda a Dlouhý Stín, protože právě tito lidé zabili v obraně mnoho výborných zlolajských válečníků, kteří chtěli území a osady Kobrajů. Zlolajové zastihli Kobraje nedaleko jejich teď už prázdné osady a hledali své oběti. Všech pět jich šlo pohromadě za zbytkem kmene vedeným ženou Malého Bojovníka. Zlolajové pomalovaní válečnými barvami se k nim přiblížili a namířili na ně pušky. Malý a Velký Bojovník jako první sáhli po svých tomahawcích, ale než je stačili vytáhnout zpoza opasků, už k nim přiskočili Zlolajové a ruce jim svázali za zády lýkovými provazy, které se jim zařezávaly na kůže. To samé udělali Moudré Ženě, Tlustému Medvědu a Dlouhému Stínu. Zbytek kmene Kobrajů nechali uprchnout. Pak odvedli své zajatce k náčelníkovi Zlému Hadovi. Ten měl konečně své odvěké nepřátele plně ve své moci. Nechal je přivázat ke kůlům. Všichni měli při západu slunce zemřít. Zajatci stáli u svých kůlů hrdě a statečně, nikdo po zbytek dne nepromluvil. Přijali svůj osud tak, jak se to správného indiána sluší a patří. Jejich poslední minuty života se přiblížili. Pak Zlý Had mrštil tomahawkem, aby prvního ze zajatců zbavil života…

V tom se Semir probudil celý zpocený
„Fuj, to byl teda sen“oddechl si. Pak se ale pousmál při představě sebe samého v indiánském oblečení jako Malého Bojovníka. Jestli ten sen do rána nezapomene, určitě ho poví kamarádům na stanici. Poté opět usnul...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Moc hezkýýýýýýýý Laughing Very Happy
úžasně jsi jim všem vybrala jména Laughing Tlusý Medvěd a Dlouhý Stín jsou nepřekonatelní Laughing Very Happy
to by mě zajímalo proč zrovna hlas lelka??? Proč ne třeba žába?? jelen či vlk??? Laughing

Vážně by jim to pomalovaným slušelo. Laughing Very Happy
příjemné a milé počtení na dobrou noc Laughing
Malý Bojovník Laughing hehe má moc pěkné sny, taky si nechám něco pěkného zdát Laughing ..... třeba o indiánech Wink

Kobrajům zdar Laughing

Pa

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Moc hezká povídka, zvlášť ti Kobrajové mě dostali Smile

_________________
"Manželská poradna Jäger, jak vám mohu pomoci?"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Hehe Laughing Very Happy mě se o těch Indiánech opravdu zdálo Laughing Very Happy
Byla jsem vůdkyně nějakého druhého kmene a chtěla jsem všechny muže z Kobrajů do svého harému Laughing Very Happy Vábila jsem je hlasem lelka a chytala pomocí slonů Laughing Very Happy Hotteho pomocí dvou Laughing Very Happy bohužel neívm jeslti je jejich kmen zachránhil páč mě vzbudil můj čoklík Laughing potvora, zrovna to bylo takový zajímavý Laughing

řekla bych že to byla inspirující povídka Laughing Very Happy

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
ReeR: wow, to jsem netušila, že ta povídka bude mít takový efekt Very Happy Laughing Laughing
proč hlas lelka? No to fakt nevím, prostě mě to tenkrát napadlo, tak jsem to tam napsala Wink

Eron: díky Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Mě se líbila Moudrá žena.Ta se prostě nedala přehlídnout,nádherná úžasná,nejlepší.A taková je i tahle povídka.Moc se ti povedla,Amri.

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
K. Thaler: díky Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
wow, to jsem netušila, že ta povídka bude mít takový efekt Very Happy Laughing Laughing
ani já ne, ale stálo to za to.. Very Happy Laughing Very Happy takže díky : )

ještdě pár takovejch inspirujících prosím Laughing

Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Tahle tvoje prvotinka mi tu tak chyběla a když tu konečně je, tak ji zmeškámVery Happy

    Znovu se mi moc líbilo, jak jsi vybrala ta jména, sice už to tu nade mnou je zmíněno, ale i tak, Dlouhý stín a bojovníčci:) Když jsme u toho, pěkné bylo i jak mluvili, atmosférka a lá VinetůůSmile

    Moudrá žena byla opravdu moudrá, škoda, že nemohla přežít, ale je úžasné, jak to všichni vzali: hrdě!

    A skvěle jsi postihla charaktery postav, i jako indiáni to byli pořád naši staří známí. Smile


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Mile zpracovaný originální námět Laughing Laughing Laughing opravdu jedinečný, jako indiány si ty naše truhlíky nedovedu představit Laughing Laughing Laughing hezky vyhračičkované, myslím, že jsi trefila i ty přezdívky Very Happy jen je škoda těch vysvětlivek, myslím, že by se příběh v klidu obešel bez nich Smile

Vrrr.. a je tam andrea. Jaké má vlastně indiánské jméno? Navrhuji Plesnivý skunk nebo Zpuchřelý losos Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Moc pěkné, Moni Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    A není a není, Wox, není tam zmíněna! Já osobně jsem si tam představila malou blondýnku, třeba...a při druhém čtení se ani neptej koho, ale Ami o Andree ani nepípla;)

    rejpavec Fí

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
RE:
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Co mohu říct...

Krása, nádhera... Skvělý Smile

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Jééé, kmen Kobrajů. Že jsme o tom zrovna dnes mluvily, co Laughing Laughing Skvělá povídka s trefnými přezdívkami drahých postaviček... a líbí se mi, že mají náčelnici, mehehe Cool Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Semirova výprava do světa indiánů
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma