AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
NIKDY
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Nevím, co bych k téhle povídce měla napsat. Snad jenom to, že je trochu smutná. Budu ráda za každý komentář, který mi k ní napíšete. Díky a teď se pusťte do čtení.
NIKDY
Seděl na lavičce před stanicí a přemýšlel. Proč jsem zůstal já? Proč ne on? Proč jsem nemohl tu kulku dostat já? Proč tu mám teď sedět já? Podobných otázek se mu v hlavě honily miliony. Ale na žádnou nemohl najít odpověď. Přitom všechno vypadalo tak normálně…
Jeli po dálnici jako už milionkrát před tím. Oni dva. Nerozlučná dvojka. Kobra 11. Byli jako bráchové. Pak se z vysílačky ozvalo hlášení o přestřelce. Jeli tam. Seběhlo se to moc rychle. Dostali se do té přestřelky. Nešlo se tomu vyhnout. Většinu jich dostali. Až na jednoho. Ten utekl. Snažili se ho najít. Pak se ozvala střelba. Poprvé minul. Podruhé se trefil. Přímo do srdce. On se taky trefil. Ale to ho nezajímalo. Jeho zajímal jeho parťák. Přiběhl k němu a položil si jeho hlavu do klína. Jeho poslední slova byla:,Opatruj se´a pak vydechl. Naposledy. Z oka mu vyklouzla slza. A za ní další. Nestyděl se za ně. Přijela záchranka. Doktor už mohl jenom konstatovat smrt. Nechtěl nechat nikoho, aby jeho parťáka odnesl. Vzal ho do náručí a odnesl ho sám. Pak odjel. Jel na stanici. Sedl si za svůj stůl a díval se na ten naproti. Dnes výjimečně byl prázdný. I teď mu při vzpomínce na tu akci přejel mráz po zádech. Bezděčně se rozhlédl kolem sebe. Nikde nikoho neviděl. Proto se znovu ponořil do vzpomínek. Když se vrátil na služebnu, každému bylo asi divné, proč se vrací sám. Pak za ním přišla šéfová.
„Kde je…“nedopověděla.
„Je mrtvý, šéfová“ odpověděl jí a odešel. Šel domů. Nebral telefony, neotevíral. Z bytu vyšel až na jeho pohřeb. Celý v černém, pouze v ruce rudou růži. Na konci ji vhodil do hrobu. Beze slova odešel.
Ucítil na svém obličeji kapky. Začínalo pršet. Zapnul si bundu a šel pomalým krokem do své kanceláře. Prošel hlavní místností a zamířil do své kanceláře. Ignoroval soucitné pohledy svých kolegů. Sedl si na svou židli a pokračoval v tom, z čeho ho vyrušil déšť. Asi měsíc po pohřbu seděl v kanceláři. Zatáhl žaluzie, aby ho nikdo neviděl. Nereagoval na klepání ani na zvonění telefonu. Pak k němu do kanceláře vtrhla Anna. Našla ho, jak se dívá na jejich společnou fotografii a po tváři mu stéká slza. Jedna jediná, osamělá, zbloudilá slza. Anna mu jenom položila ruku na rameno a nic neříkala. Potom beze slova odešla. Vstal a šel pryč. Proti němu šel jeho nový parťák. Neměl ho moc rád. Ani on jeho. Nelíbilo se mu, že zabral jeho místo. Měl po službě. Vydal se proto na hřbitov. Chtěl ho jenom pozdravit. Na jeho hrobě bylo už rok staré datum, ale jemu připadalo, jakoby zemřel včera. Nikdy na tebe nezapomenu. Byl jsi jako můj bratr. Budeš mi chybět. Na hrob položil svíčku a zapálil ji. Pak se otočil a odešel.
Druhý den přijel na služebnu s malým zpožděním. Když procházel služebnou, každému šlo hlavou něco jiného. Anna myslela na to, jak se změnil. Už se tolik nesměje a nežertuje. Hlášení dává, jak nejrychleji může. Už to není on. Jeho parťákovi šlo zase hlavou, jak je chladný. V jeho očích je takový chlad a nenávist. Jenom Petra myslela na to, jak mu asi je. Jak mu musí jeho parťák chybět. Proto ten chlad v jeho očích. Proto ta nenávist. Nenávidí celý svět a Boha za to, že on to přežil. Proto se nesměje. Protože se smál s ním. A on už tu nikdy nebude. Nikdy. Uvědomila si, že slovo nikdy používáme, aniž si uvědomíme jeho fatální význam. Teď se ale hodilo. Protože on už se OPRAVDU NIKDY nevrátí.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
pajasekacka


Založen: 15. 10. 2008
Příspěvky: 47
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
krásný kousíček AnnaE, opravdu nádherné Smile
Jak jsem ji začala číst, měla jsem pocit jakobych to viděla před sebou. Semir na lavičce před stanicí plně pohlcen proudem myšlenek...
A on už tu nikdy nebude. Nikdy. Uvědomila si, že slovo nikdy používáme, aniž si uvědomíme jeho fatální význam. Teď se ale hodil. Protože on už se OPRAVDU nikdy nevrátí.
konec který stojí za to, aby se nad ním člověk zamyslel. Je zajímavé, co všechno se dá říct jedním obyčejným slovem. Sad

_________________
"Počkat! Kam se to hrnete!
"Jdu s váma!"
Semir: "Prosím vás. To není nic pro začátečníky!Nechci vás urazit.Jste dobrej kikboxer a prvotřídní kapsář a zvysoka kašlete na předpisy!Pojďte semnou.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Vojta


Založen: 26. 06. 2009
Příspěvky: 34
Odpovědět s citátem
Průměrná povídka.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Tess


Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ježíši Anno E.
To není možné, dnes jsem dala na fórum stejně depresivní kousek a přísahám že tvoji povídku čtu až teprve teď.
Neuvěřitelná shoda pocitů a témat.

Je hezká ,smuná a čtivá. Bohužel v současné době mě nic veselého , vtipného a nedej bože optimistického nenapadá. Doufám že tvoje povídka není obrazem tvé duše.

Těším se že napíšeš něco veselého, nechci číst o smrti Semirových partnerů.

Měj se hezky a přeji hodně nápadů.
Tess
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Tess


Založen: 19. 10. 2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ježíši Anno E.
To není možné, dnes jsem dala na fórum stejně depresivní kousek a přísahám že tvoji povídku čtu až teprve teď.
Neuvěřitelná shoda pocitů a témat.

Je hezká ,smuná a čtivá. Bohužel v současné době mě nic veselého , vtipného a nedej bože optimistického nenapadá. Doufám že tvoje povídka není obrazem tvé duše.

Těším se že napíšeš něco veselého, nechci číst o smrti Semirových partnerů.

Měj se hezky a přeji hodně nápadů.
Tess
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Proč si všichni myslí, že zemřel nějaký Semirův parťák?
Tess: Měla jsi pravdu. V době, kdy jsem tu povídku psala, byla malým obrázkem mé duše. Myslím ale, že když si přečteš víc mých povídek zjistíš, že žádná není zrovna veselá.Veselé prostě neumím. Ale pro tebe jednu zkusím Wink .
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
AnnaE napsal:
Proč si všichni myslí, že zemřel nějaký Semirův parťák?


Protože Semirovi parťáci umírají jako na běžícím pásu... je pravdou, že se mi při čtení také asocioval. Je to taková Kobřácká nákaza...

Povídka hezky napsaná, ale smutná, vyzařuje z ní lítost a beznaděj Sad doufám, že Tě tito dva nemilí braši, trápící tak často naše duše, již opustili Sad

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Všelicos napsal:
AnnaE napsal:
Proč si všichni myslí, že zemřel nějaký Semirův parťák?


Protože Semirovi parťáci umírají jako na běžícím pásu... je pravdou, že se mi při čtení také asocioval. Je to taková Kobřácká nákaza...

Povídka hezky napsaná, ale smutná, vyzařuje z ní lítost a beznaděj Sad doufám, že Tě tito dva nemilí braši, trápící tak často naše duše, již opustili Sad


Tak ti nevím. Podzim taky není nic moc. Crying or Very sad Zase mě napadají samé smutné náměty.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Tak přece jenom nejsem sama :/

Krásně napsané....

Wink

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Oh, že by Hotte a Dieter?

Každopádně zajímavá, dobře napsaná povídka - hodně na ní oceňuji závěr, to, že tam chybí happy end a naopak je místo něj depka. Často mě mrzela nereálnost Semirova střídání parťáků - vždyť ten Turek už byl jak vlčák z Komisaře Rexe! Každý páníček byl přivítán a věrně milován, po jeho smrti se chvíli žalostně vylo, ale v dalším díle už byl Rex šťastný u jiného. A to byl i ten Rex oproti Kobře realističtější! Takže oceňuji, že Tvá postava si na nového parťáka tak lehce nezvykla a nenavázala s ním dokonalý vztah. Že se uzavřela ve svém žalu... Je to blíže pravdě a je dobře, že se nebojíš napsat něco smutnějšího!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zuz


Založen: 08. 01. 2012
Příspěvky: 49
Bydliště: Telč
Odpovědět s citátem
Vojta napsal:
Průměrná povídka.


Sory, ale tahle povídka se mi zdá víc než průměrná ... Confused (jestli jsi myslel kvalitu povídky ...)

Myslím, že je moc dobrá .... krásně vystižené pocity a myšlenky a dobře zakomponováno to, co se stalo v minulosti .... Fakt moc pěkný Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Zuz: Děkuji Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zuz


Založen: 08. 01. 2012
Příspěvky: 49
Bydliště: Telč
Odpovědět s citátem
AnnaE napsal:
Zuz: Děkuji Smile


Za pravdu nemusíš děkovat Wink Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
NIKDY
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma