AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Povídka č. 028 - Turecko-italské obchody
Tina11


Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Ústí nad Labem
Odpovědět s citátem
Na kolínské letiště přistálo letadlo z tureckého města Istanbulu. Na letiště přiletěl Abdul Denizli, kde se v hale na něho čekal jeho dobrý kamarád Izmir Tunceli. Abdul přiletěl s velkou novinkou.
IZMIR: „ Jaká byla cesta?“
ABDUL: „ Velmi dobrá a mám novinky.“
IZMIR: „ Doufám, že jsou moc dobré.“
ABDUL: „ To nevím, ale velmi překvapivé.“
IZMIR: „ Tak mi to řekneš na obědě.“
ABDUL: „ To je skvělí nápad.“
Abdul a Izmir odjeli na domluvený oběd. Peněz měli na rozdávání a tak si zašli do té nejdražší restaurace, co v Kolíně je.
IZMIR: „ A jaké jsou ty novinky?“
BADUL: „ Naše zboží dorazí dnešní večerní zásilka lodí přímo z krásné slunné Francie a loď bude kotvit v Düsseldorfu okolo desáté hodiny.“
IZMIR: „ Tak to je výborné. Jak se nám pěkně rozrůstají obchody.“
ABDUL: „ A ještě jedna věc.“
IZMIR: „ Jaká?“ Abdul položil před Izmira fotku, na které byl Semir s rodinou, kteří byli před několika týdny u maminky na pár dní v Istanbulu. Byla to rodinná fotografie, byli vyfoceni před chrámem Boží Moudrosti – Hagia Sofia. Společnou fotku jim udělal jeden turista. „Semir Gerkhan. Ten se nám změnil.“
ABDUL: „ Když si pár let seděl v base tak se stalo plno věcí.“
IZMIR: „ Kdo je ta kráska?“
ABDUL: „ To je jeho manželka Andrea Schäferová. Žijí v Kolíně.“
IZMIR: „ Já mám Gerkhana celou dobu pod nosem. A co jeho sestra Katrina?“
ABDUL: „ Tak je několik měsíců mrtvá.“
IZMIR: „ Co se jí stalo?“
ABDUL: „ Zemřela při autonehodě.“
IZMIR: „ A Katrina byla vdaná?“
ABDUL: „ Ano, s jedním technikem, který pracuje pro dálniční policie, kde pracuje Gerkhan a jeho manželka. Narodila jsem se jim dcerka Natálka.“
IZMIR: „ Tak jsem se na ni těšil.“
ABDUL: „ A teď jiné téma. Jak dopadla razie v Kolíně?“
IZMIR: „ Ani se neptej. Fízlové našli náš koks a chystají se na další razii. Zatím to má nestarosti drogová policie.“
ABDUL: „ Tak doufám, že nemají namířeno na tu dnešní akci v Düsseldorfu.“
IZMIR: „ Myslím, že na tu dnešní akci taky vědí.“
ABDUL: „ Jak chceš dostat ten koks?“
IZMIR: „ Trochu si pohrajeme se Semirem Gerkhanem.“
ABDUL: „ Že by nějaký plán?“
IZMIR: „ To ti řeknu v našem úkrytu.“

V přístavu v Düsseldorfu……. Izmir a Abdul přijeli na smluvenou hodinu do přístavu v Düsseldorfu, kde už byla loď z Francie, která převážela ovoce do Německa a mezi ovoce byli schované krabice s koksem pro Izmira a Abdula. O tomto obchodu se dozvěděla i protidrogová policie, která měla pifku na Izmira a Abdula už několik měsíců. Izmir a Abdul mluvili s kapitánem, jestli má jejich zboží, Izmir mu předal určitou částku peněz v malé ruličce. Kapitánovi chvilku trvalo, než jim přinesl koks a přivezl jim 10kg. Kapitán protidrogové policie Miller dal povel svým lidem, aby udělali razii. Izmir a Abdul jen tak, tak utekli lidem z protidrogového a ještě si stačili vzít pár kilo koksu.
ABDUL: „ Tak to bylo jenom o chlup.“
IZMIR: „ Zbytek koksu mají fízlové.“
ABDUL: „ Máme toho asi tak 2-3 kila.“
IZMIR: „ To nebude stačit pro našeho Itala.“

Druhý den……. Už několik týdnů po celém Německu vládlo pěkné počasí a teploty se pohybovali přes 30°C.
Semir, Tom, Hote a Bonrát byli u Schrödera, který si v těchto dnech udělal ze svého občerstvení malé letní sídlo. Když přijela Tina ke Schröderovi, tak se ozývala hawaiská hudba a celý karavan byl zahalen do slámového přístřešku, okolo samé palmy, písek, mušle a kameny. Tina nemohla věřit svým vlastním očím, kolegové byli v obležení mezi krásnými dívkami v hawaiském oblečení a popíjeli záhadnou tekutinu z kokosového ořechu, který byl pěkně načinčaný. Aby kolegové lépe zapadli tak měli okolo krku hawaiské umělé věnce a slunili se na plátěných lehátkách.
SCHRÖDER: „ Vítám tě v mém království.“
TINA: „ Musím uznat, že se ti to povedlo.“
SCHRÖDER: „ Děkuji.“
BONRÁT: „ Když se nemůžeme podívat na Hawai tak aspoň tímto způsobem.“ Semir si na svém mobilu hrál hru „Chcete být milionářem.“ A Tom si četl noviny.
HOTE: „ Co píšou o té razii v Düsseldorfu? Nějak jsem si ti nestihl přečíst.“
TOM: „ Bylo zabaveno kolem 7kg kokainu. Zatkli jednoho Francouze a dva hlavní odběratelé jim zase pláchli.“
TINA: „ Jako v minulých případech.“
BONRÁT: „ Ale zabavila jim toho cela dosti. Skoro za 250 000 €.“
TOM: „ Protidrogové dělá pokroky, už mají jména a odkud se kokain dostává do Německa a kam putuje dál.“
SEMIR: „ A mám po mobilu.“
TOM: „ Když si s ním pořád hraješ, tak se ti rychle vybije.“
SEMIR: „ Ale já chci těch 10 mil€.“
SCHRÖDER: „ To by pak chtěl každý, aby nemuseli, vykrádal banky.“
HOTE: „ Ale pak bychom neměli práci.“

Na služebně……. Asi tak za hodinku a půl se dálniční policie vrátila od Schrödera. Hote a Bonrát zašli ke svému společného stolu a dělali svou práci. Semir s Tomem zašli do své kanceláře, aby Semir mohl dál hrát hru. Tina zašla do kuchyňky, kde byla šéfová a Andrea. Tina v ruce držela svoje sluneční brýle a svoji džínovou bundu.
ŠÉFKA: „ Tino, jak to vypadáte.“
ANDREA: „ Jdeš na maškarní?“ Tinu u Schrödera trochu upravili. Na sobě měla hawaiské věnce – okolo krku, na zápěstí a ve vlasech za oběma uchy – velké květy přidělané na sponce, aby lépe drželi. Namalovaný obličej jako indián a ještě podprsenku z kokosů.
TINA: „ Na maškarní nejdu. Ale varuji před Schröderem. Má tam teď hawaiské týdny, když je tak teplo. Abych lépe zapadla a tak mě takhle vyrádili. Jinak budu platit vstupné.“ Šéfka s Andreou se nenápadně usmívali.
ŠÉFKA: „ Ono to tak horké nebude.“
TINA: „ Když jsme se viděla, řekla jsem si, že vypadám jako idiot. Lepší by bylo bez kalhot a trička.“
ANDREA: „ Ale jinak pěkný kostýmek.“
ŠÉFKA: „ Andreo, už máte pro mě ty papíry?“
ANDREA: „ Ano, za chvilku je vám přinesu.“ Šéfka odešla do své kanceláře.
TINA: „ Půjdu ze sebe shodit tu maškarádu.“
ANDREA: „ Půjdu s tebou. Aspoň ti pomůžu. Opravdu vypadáš jako idiot.“
TINA: „ Jsem ráda, že se mnou soucítíš.“ Společně odešli z kuchyňky. Pak Andrea pomohla Tině z kostýmu a odlíčit ji.

Večer na služebně……. Semir seděl v kuchyňce a opět seděl nad hrou „Chcete být milionářem.“ Už mu zbývali jenom dvě otázky do 10 mil €. Tina s Tomem dodělávali jeden šanon, který byl v takovém salátovém stavu. Tina šla s posledními deskami do šanonu.
TINA: „ Tak tu jsou ty poslední.“
TOM: „ No sláva.“ Tina chtěla už odejít z kanceláře, ale Tom Tině v chodu zabránil. „Miláčku, počkej chvilku.“
TINA: „ Co pak máš tak důležitého na srdci.“
TOM: „ Víš, Hote a Bonrát mě pořád popichovali, abych se tě zeptal, jestli ses dneska nenaštvala, co se stalo u Schrödera.“
TINA: „ Nejsem naštvaná, ale legrace to je bylo dobrý a navíc v tom horku, to bylo osvěžující a tohle to horko už mi tak leze na mozek.“
TOM: „ Tak to se mi ulevilo. Tak v tom případě jak jsi to mohla vydržet v Itálii.“
TINA: „ To je moje tajemství, které neřeknu.“ Do kanceláře vletěl Semir a celý rozesmátý od ucha k uchu. „ Co pak?“
TOM: „ Konečně máš těch 10 mil €?“
SEMIR: „ Mám je v kapse. Začnu hrát znova.“
TINA: „ To snad né.“
SEMIR: „ To byl vtip. Už mi to stačilo.“
TOM: „ To jsem rád.“
SEMIR: „ Tak snad pro dnešek končíme.“
TINA: „ Na to se těším celý den.“
Druhý den na dálničním odpočívadle………. Na dálničním odpočívadle s malou benzínkou u dálnice A58 na 265km stála dvě terénní auta, která stála tak, aby řidiči mohli mezi sebou komunikovat přes otevřená okýnka. Mezi nimi proběhl obchod – na této schůzce byl sám Izmir a malá rybka na drogové scéně – Karl-Heinz Sommer. Izmir si od Karla-Heinze kupoval zboží, které mu chybělo do velkého kšeftu s jedním Italem. Když Izmir dostal svůj koks a Karl-Heinz své prachy, tak ho Izmir zastřelil a rychle ujel. Karl-Heinz byl na místě mrtvý. Na této dálnici o pár kilometrů dále se usadila dálniční policie. Hote a Bonrát instalovali radar, aby mohli chytit nějaké piráty silnic. Hote s Bonrátem dohadovali jaký drát, kam dát a ani podle návodu se nedohodli. Po chvilce přijelo stříbrné BMW.
SEMIR: „ Jak vám to jde?“
HOTE: „ Ani se neptej.“
BONRÁT: „ Pořád se tu dohadujeme…….“ Semir jim nakukoval přes rameno do návodu.
SEMIR: „ Zapojený to máte dobře, akorát…….“ Tom našel na zemi ještě jeden drát.
HOTE: „ Akorát co?“
TOM: „ Nechybí vám ještě jeden drát?“ Podal ho Hotemu, který ho zapojil na místo, podle návodu.
BONRÁT: „ Teď to konečně funguje.“
TOM: „ Stačí zavolat nás…….“ V tomto úseku dálnice je povolená rychlost – 100km/h, najednou se okolo nich profrčel auto s Izmirem. Bonrát přečetl danou rychlost na radaru a ještě Izmira vyfotil.
BONRÁT: „ 160km/h.“
SEMIR: „ To je o šedesát km víc než byl měl jet.“
TOM: „ Tak si ho podáme.“ Semir s Tomem nasedli do BMW a rozjeli se za Izmirem, který kličkoval mezi na dálnici. Tom ohlásil na centrálu, že potřebují pomoct, že pronásledují zelený JEEP s SPZ – KW567. Hote s Bonrátem nasedli do Porsche a ujížděli za Tomem a Semirem jim napomoct. Izmir si všiml, že ho pronásleduje BMW s majáčkem. Izmir neváhal a začal střílet po Semirovi a Tomovi.
SEMIR: „ Vždyť je úplně nový.“ Izmir ustřelil BMW zpětné zrcátko. Tom opětovně vracel palbu Izmirovi. Když se Izmir zakoukal do zpětného zrcátka tak mu byl muž za volantem velmi povědomí.
IZMIR: „ Komisař Semir Gerkhan. Tak mi ukaž, co je v tobě.“ Sešlápnul plynový pedál a ujížděl, jak nejvíce mohl od dálniční policie. Hote a Bonrát se blížili k BMW. Tom se ozval Tině přes vysílačku, aby jim pomohla, ale Tina měla jiný problém. Na daném dálničním odpočívadle, kde proběhl obchod koksu, tak Tina tankovala šťávu pro svého plechového miláčka a zajela přímo k autu, kde je Karl-Heinz mrtvý.
TOM: „ Potřebujeme od tebe pomoct.“
TINA: „ Já tu mám větší problém. Jednu mrtvolu a rozježděný býlí prášek, vypadá to jako, že se tu konal nějaký drogový dýchánek.“
TOM: „ Tak se o to postarej a my to tady nějak musíme zvládnout sami.“
TINA: „ Dobře.“ Tom zavěsil vysílačkou a Tina se ozvala přes vysílačku na centrálu, kde se ozvala šéfka, Tina se mezitím postarala o situaci na odpočívadle. Na dálnici A58 o pár kilometrů dál byla nehoda kamionu, který stál napříč přes celou dálnici, ale nehoda se pomalu odklízela, aby se zase mohla dálnice používat. Hote, se ozval přes vysílačku do BMW, že na dálnici je nehoda. Tom se Semirem se pokoušeli zastavit JEEP, ale JEEP se protlačil mezi auty.
TOM: „ Šlápni na plyn.“
SEMIR: „ Ty chceš, aby se moje autíčko změnilo na šrot.“
TOM: „ Snad ho chceš dostat.“ Semir nic neříkal a šlápnul na plyn. Tom střílel na popruhy od kamionu, který převážel auta, ale na korbě žádná auta nebyla. Nájezdníky na auta se pomalu sesouvali na dálnici, BMW najelo na nájezdníky a letělo nad kolonou aut, proletělo kamionem, který stál napříč, který vezl peří do dek a polštářů. BMW dopadlo na před kapotu a pak skončilo na všech čtyřech kolech, JEEP ujížděl po nájezdu na dálnici. Porsche zastavilo před kamionem, Hote a Bonrát běželi za Tomem a Semirem jestli se jim nic nestalo. Během chvilku nehodu obklíčili policisté a uklízeli nepořádek. Semir s Tomem zůstali u této nehody, protože neměli čím se dostat k Tině. Tina se starala o mrtvého Karla-Heinze. Na místě už byli technici a obhlíželi okolí s tělem.
PATOLOG: „ Muž byl zastřelen z bezprostřední blízkosti. Tomu odpovídají i ty vstupy po kulkách, které jsou ve dveřích.“
TINA: „ A co je to za ráži?“
PATOLOG: „ Vypadá to na nějakou malou ráži. Asi tak ráže 38mm. Při výstřelu byl určitě použit nějaký tlumič. Víc vám řeknu až po pitvě.“
TINA: „ Jako vždycky.“ Patolog odešel. Když patolog skončil ohledání těla, dva chlapíci odvezli tělo na soudní. Tina v gumových rukavicích prohledávala vůz mrtvého, kvůli nějakým stopám, proč byl Karl-Heinz Sommer zabit. V přístrojové desce našla automatickou zbraň ráže 45mm, malý lístek s textem kdy a kde se má sejít s Izmirem. Malé balíčky koksu, pár tisíc € a další věci. Kokain, peníze a zbraň dala do igelitových pytlíčků a předala je technikovi, který přišel k Tině. Když doprohlédla auto, zastavil se u ní jeden technik.
TINA: „ Podívejte se na to.“
TECHNIK: „ Zajisté. Udělali jsme malý rozbor toho bílého prášku, který byl přejetý.“
TINA: „ Je na něm něco zvláštního?“
TECHNIK: „ Je dosti kvalitní. Počítám, že ten kokain je z nějakého letního střediska. A kdo projel tím kokainem má na pneumatikách stopy naše kokainu.“
TINA: „ Nějaké stopy v autě?“
TECHNIK: „ Vypadá to, že v autě budou otisky jenom mrtvého.“
TINA: „ Dej to Hartmutovi, ať ho pořádně prozkoumá.“
TECHNIK: „ Jistě.“ Technik odešel a Tina odcházela ke svému autu, když na místo činu přijelo auto, ze kterého vystoupil kapitán protidrogové policie – Müller. Šel rovnou za Tinou, která ho zahlédla.
MÜLLER: „ Müller, protidrogové.“
TINA: „ Kranichová, dálniční policie.“
MÜLLER: „ Tak dálniční policie. A co tu vlastně děláte? Dálniční policie a vražda dealera. Snad si máte hledět pirátů na dálnici.“ A usmíval se a smál se, jako kdyby to bylo velice vtipné.
TINA: „ Moc vtipné. Tak náhodou jsem se u tuho nachomítla.“
MÜLLER: „ Ach tak. Nevadí, že nám berete práci.“
TINA: „ Nevadí…….“
MÜLLER: „ To jde vidět.“
TINA: „ To vás ani nezajímá, kdo zemřel.“
MÜLLER: „ Tak kdo to je?“
TINA: „ Je to jistý Karl-Heinz Sommer. Malá rybka na drogové scéně. Všechny stopy jsme zajistili.“
MÜLLER: „ Vypadá to, že tu byl obchod. A co ten druhý?“
TINA: „ Proklouznul mezi prsty mým kolegům.“
MÜLLER: „ No dobře. Zase se uvidíme u vaší šéfové.“
TINA: „ Jistě.“
MÜLLER: „ Zatím na naschle.“
TINA: „ Naschle.“ Odešel do svého auta, nejdříve zajel na svoje oddělení pro podklady a pak zajel na služebnu dálniční policie. „To je zase jeden z chytrolínů.“ Když si Tina sundávala gumové rukavice, volal ji Tom. Tina vzala mobil.
TINA: „ Ahoj.“
TOM: „ Máme tu takový menší problém.“
TINA: „ Co to má být za přání?“
TOM: „ Můžeš hádat třikrát.“
TINA: „ Další sešrotované auto.“
TOM: „ Dá se to tak říct.“
TINA: „ Tak já pro vás přijedu.“
TOM: „ Jsme na A58 na 280km.“
TINA: „ Za chvilku jsem tam.“
TOM: „ Díky, miláčku.“ Zavěsil. Tina se jenom usmívala, uklidila se mobil, sundala si gumové rukavice z rukou. Sigimu řekla, že jeden pro kolegy a že jede na služebnu a vezme si tu to nepovel. Nasedla do Octavie a odjela za Tomem a Semirem.

Na místě nehody……. Vínová Octavia přijela na místo na nehody. Semir a Tom přišli k Tině.
SEMIR: „ Kdo je ten mrtvý?“
TINA: „ Je to drogový malý dealer – Karl-Heinz Sommer. Byl zastřelen malou ráží.“
TOM: „ A samozřejmě plno stop.“
TINA: „ Přesně tak. Taky Engelhardtová bude mít náštěvu.“
SEMIR: „ A koho?“
TINA: „ Kapitána z protidrogového Müllera.“
TOM: „ Jinej blbec se nemohl najít.“
SEMIR: „ Jsme z dřívějška moc velcí kamarádi.“
TINA: „ Engelhardtovou jsem raději už informovala.“
TOM: „ Tipnu si, že měl nějaké poznámky, co děláš na místě, kde zemřel dealer.“
TINA: „ Hrozně se tomu divil.“
SEMIR: „ Tak pojedeme na služebnu, co Müller potřebuje.“ Nasedli do Octavie a odjeli na služebnu.

V úkrytu Izmira a Abdula…….
ABDUL: „ Jak to dopadlo?“
IZMIR: „ Koks mám, ale sledovali mě poldové.“
ABDUL: „ Cože?“
IZMIR: „ A v tom autě seděl Semir Gerkhan.“
ABDUL: „ Teď jsme se dostali do maléru.“
IZMIR: „ Co se dá dělat, už se stalo. To mě tak štve. A ještě mají…….“
ABDUL: „ Jak mají?“
IZMIR: „ Projel jsem kolem kontroly. Asi jsem na snímku.“
ABDUL: „ To jsme se dostali do pěkný kaše.“
IZMIR: „ To máš pravdu. Musíme se z toho dostat.“

Na služebně……. Müller už byl dávno na služebně u šéfky v kanceláři. Hote, předal šéfové snímek z radaru, který úspěšně nainstalovali, a v pravé chvíli fungoval. Tina, Tom a Semir vešli do kanceláře.
ŠÉFKA: „ Snad vám nemusím představovat. Akorát…….“ Müller ji skočil do řeči.
MÜLLER: „ S vaší kolegyní jsme se už seznámili. Rád vás opět vidím.“
TOM: „ My jsme taky rádi, že vás vidíme.“ Tom se Semirem byli velice šťastny, že ho vidí. Komisaři dálniční policie byli rozlezlí po celé kanceláři Engelhardtové – Tina stála hned u dveří a byla opřená o malou skříňku u dveří, Semir s Tomem se pohybovali u okna.
ŠÉFKA: „ Tak snad přejdeme k věci.“
MÜLLER: „ Velice rád. Už několik měsíců jdeme po dvouch dealerech z Turecka – Izmir Tunceli a Abdul Denizli. Kokain kupují od různých dodavatelů – hlavně přímořské státy a pak to za těžké prachy prodávají na Sicílii do rukou – Lucio Pasolini. Vašim dvoum lidem by ta jména něco řikat.“ Přešel za Semirem. „ Izmir už seděl v base, kam jste ho dostal vy.“
SEMIR: „ Za to, že prodával kokain po celém Turecku. A byl jednoznačné důkazy proti němu.“
MÜLLER: „ A taky měl pletky s vaší sestrou.“
SEMIR: „ Katrinu do toho netahejte i když je po smrti.“
MÜLLER: „ Ale v hlášení je, že se vám…….“
TOM: „ To sem teď musíte tahat nějakou minulost, když jde o přítomnost.“
MÜLLER: „ I vaše manželka má důvod, proč by se mohla zabít Lucia Pasoliniho.“ Zašel za Tinou. „ Protože vám zastřelil kolegu. Jeho bratr Lucia byl zabit vámi.“
TINA: „ Luciův bratr byl zabit bratrem Luciem. Lucio narafičil bratrovu smrt na jednoho z nás a tak si vybral mě.“
MÜLLER: „ Ale Lucio vypověděl úplně něco jiného. A hlášení většinou píšou čistou pravdu.“
ŠÉFKA: „ Tak to by už stačilo. Nevím, jestli to bylo správné teď vytahovat nějakou minulost, když je to úplně zbytečné a moji lidé by nic takového neudělali, když uplynuli ty roky.“
MÜLLER: „ To je sice moc hezký, paní Engelhardtová,…….“
ŠÉFKA: „ A co vám na toto řekla státní zástupkyně Schrankmannová?“
MÜLLER: „ Ta s tím úplně souhlasí, aby Gerkhan a Kranichová byli suspendováni až do konce případu.“ Šéfka nějak tomu nechtěla věřit a tak neměla slov.
TOM: „ Šéfová, vy to tak necháte? Vždyť to je…….“
ŠÉFKA: „ Tome, pokud to vydala sama Schrankmannová já nemám žádné pravomoce, abych to zrušila a přivedla ji o opaku, že Tina a Semir se nebudou chtít pomstít.“
SEMIR: „ Takže vám celý případ spadne k vám do klína.“
MÜLLER: „ Přesně tak.“ Tina se Semirem odevzdali na stůl před Engelhardtovou svoje služební zbraně odjištěné s vyndanými zásobníky a ještě se svými služebními průkazy.
TINA: „ Teď jste spokojen, když jste bezdůvodně odpálkoval dva komisaře, abyste případ měl pro sebe.“ Müller odešel z kanceláře a ze služebny.
SEMIR: „ Tak to je špatný sen.“
ŠÉFKA: „ Müller mi tu nechal celý spis, než jste přišli.“
TOM: „ Ale jak si to může dovolit.“
ŠÉFKA: „ Tome, tohle to je jako záhada zamčeného pokoje. Nikdy by mě nenapadla taková věc.“
SEMIR: „ Jenom takový blbce jako je Müller.“
ŠÉFKA: „ Než jste přišli tak Herzberger mi přinesl fotku z radaru.“ Ukázala ji Semirovi.
SEMIR: „ Izmira jsem dostal za mříže, ale nikdy bych neřekl, že bych ho chtěl zabít a Katrina s ním chodila nějakou tu dobu, ale kvůli tomu jsme se dost pohádali a že bych to udělal kvůli Katrině, to je přeci blbost.“
TOM: „ A co má Müller s tím Italem?“
TINA: „ Několik let jsme se pokoušeli dostat na mříže, ale nikdy se nám to nepodařilo. Pak se stalo ta věc, o čem mluvil Müller. Při jedné akci Pasolini zastřelil bezdůvodně mého kolegu a pak Pasolini zabil svého bratra, a když jsme Pasoliniho dostali tak namluvil, že jsem zabila jeho bratra.“
ŠÉFKA: „ A ten kolotoč si umím představit. Trochu jsem nechala Andreu pátrat po Müllerovi. Několik pracoval v zahraničí jako protidrogový komisař, ale pak se stala taková věc, že byl obviněn, že prodává drogy těm největším bosům a byl vyhozen. Dobré dva roky už opět pracuje u protidrogového v Kolíně. Trochu upravil svůj životopis, aby ho vzali zpátky a tu jeho nepříjemnost zamlčel.“
SEMIR: „ Tak proto Müller nebyl slyšet ani vidět.“
TOM: „ Šéfová, mě to spíš připadá, jako kdyby se Izmir chtěl pomstít jenom Semirovi a na toho Itala bychom měli zapomenout.“
ŠÉFKA: „ To asi taky myslím, protože Izmir je několik týdnů v Kolíně. A před několika dny za ním přiletěl Abdul z Istanbulu. Tyto informace mám ověřené od jednoho zdroje.“
TINA: „ Budou se chtít zmocnit zbytku kokainu, co má Müller pod zámkem.“
ŠÉFKA: „ A jak to dopadlo, kde byl zabit ten Sommer.“
TINA: „ Byl zabit automatickou zbraní ráže 38mm s tlumičem, ale patologii toho víc neřekl.“
TOM: „ Jako vždy po pitvě.“
TINA: „ Technici našli plno stop a otisků ve voze, které budou zřejmě patřit jenom Sommerovi. A našli dost kvalitní kokain z přímořských států. Jeden sáček byl rozjetej druhým autem.“
SEMIR: „ Takže ho zabil Izmir.“
ŠÉFKA: „ A co kamerový záznamy?“
TINA: „ Nejsou, protože kamery nedosáhnou až na parkoviště, kde byl zabit Sommer.“
TOM: „ Takže máme kokain, fotku Izmira z radaru, mrtvolu Sommera, a dva suspendovanými kolegy.“ Do kanceláře přišla Andrea.
SEMIR: „ Máš něco?“
ANDREA: „ Našla jsem něco o tom Karlu-Heinzovi Sommerovi. Je to malá rybka mezi dealery. Na scéně je jenom pár let, ale vždy prodával dost kvalitní kokain či další drogy, které byli populární. Ale měl také jiné věci ke kšeftování. A trvalou adresu neměl.“
TOM: „ Tak co budeme dělat, když Semir s Tinou suspendováni.“
ANDREA: „ Cože jsi?“
SEMIR: „ Pak ti to vysvětlím.“
ŠÉFKA: „ Nemáme právo vyšetřovat případ, ale Izmir se bude chtít sejít se Semirem. A v tom bude chtít zabránit Müller jak i Schrankmannová.“
ANDREA: „ Málem bych zapomněla. Volal policejní prezident a chtěl s vámi mluvit, nechtěla jsem vás rušit, když tu byl Müller. Tak jsem mu řekla, že mu zavoláte sama.“
ŠÉFKA: „ Díky Andreo.“
TOM: „ Tak se necháme překvapit.“ Všichni odešli z kanceláře, aby šéfka mohla v klidu zavolat policejnímu prezidentovi. Semir, Tom a Tina vysvětlili Andree, proč byli suspendováni.

Müller ve své kanceláři si jenom mnul ruce, protože sprovodil ze světa dva dálniční komisaře. A jeden dálniční policista nebude vyšetřovat případ. Šéfová Engelhardtová také mluvila i s ministrem, který ji potvrdil názor Schrankmannové a policejnímu prezidentovi bylo divné, proč by to Tina se Semirem dělali. Na služebnu se stavil Hartmut. Všichni členové dálniční policie byli u šéfky v kanceláři.
HARTMUT: „ Co vy tady tak všichni?“
HOTE: „ Máme válečnou poradu.“
HARTMUT: „ Já se jenom ptám. Přišel jsem vám říct, jak jsem dopadl s těmi stopami.“
SEMIR: „ Tak povídej.“
HARTMUT: „ Co měl Sommer zbraň ve svém autě, tak byla napsána na něho a zdrojní průkaz jsme našli v autě. Peníze byli jeho, které si vybral a byli na nich jeho otisky a ten kokain byl také jeho, byl dost kvalitní.“
TINA: „ A to ten rozježděnej kokain?“
HARMUT: „ Ten byl stejné kvality, co měl Sommer v autě. A stopy od pneumatik patří nějakému terénnímu vozidlu.“
SEMIR: „ To byl Izmirův JEEP.“ U Andrey na stole zvonil telefon. Tina šla zvednout telefon, protože byla blíže ke dveřím. Hartmut poznal, že se něco děje. Hartmut se zeptal a tak mu to narychlo řekli, co se děje. Tina přišla do kanceláře.
TINA: „ Kolegové našli ten JEEP, je odstavený v pískovně Elsdorf.“
ŠÉFKA: „ Zajeďte se tam podívat.“ Tina, Tom, Semir, Hote, Bonrát a Hartmut odjeli do pískovny.

V pískovně……. V Elsdorfu byl kapitán z protidrogového Müller, moc nebyl nadšený, že přijeli Semir s Tinou.
MÜLLER: „ Snad jsou suspendovaní.“
TOM: „ To ano,…….“
TINA: „ Jestli vám to vadí, tak máte smůlu.“ Dálniční policie se šla podívat na vytažené auto z jezera. Hartmut se pustil do hledání stop v autě.
MÜLLER: „ Tohle to vám neprojde.“
SEMIR: „ Radši se budu hájit kvůli vaší pitomosti.“
MÜLLER: „ Je vám snad jasné, že můžete přijít o místo?“
TINA: „ Je vidět, že ještě neznáte dálniční policii,…….“
SEMIR: „ Protože my bojujeme až do konce.“
HARTMUT: „ To můžu jenom potvrdit.“ Ukázal jim malý lístek, na kterém bylo napsáno: „Zítra ve 14:00 hodin ve staré továrně v Kolíně-Langenfeld. Vzít zbytek kokainu. I. T.“
MÜLLER: „ S tím, ale nepočítejte.“
SEMIR: „ To se ještě uvidí.“ Tina, Semir a Tom odešli z místa činu a odjeli na služebnu. Hartmut, Hote a Bonrát zůstali na místě, Hartmut pomohl technikům s ohledáním vozidla. Müller jenom kroutil hlavou, že si toto dovolí komisařové od dálniční policie. Hote a Bonrát si mysleli svoje a dělali svoji práci.

Na služebně……. Semir ukazoval šéfové, jaký lísteček zanechal Izmir v pískovně.
ŠÉFKA: „ Snad vám je jasné, že toto vám u Schrankmannová a Müller nepovolí.“
SEMIR: „ To nám je naprosto jasné, ale Izmir patří do basy.“
ŠÉFKA: „ S vámi souhlasím, že patří za mříže, ale to nikdy nepřipustí, aby…….“
TOM: „ Ale Izmir se chce sejít se Semirem a jeho kokainem.“
ŠÉFKA: „ Snad víme, že vám jde o místo?“
TINA: „ Toho jsme si vědomi.“
SEMIR: „ Ale jak víte, že se toho to případu nepustíme.“
TOM: „ Moc rádi, chodíme do cizího zelí.“ Do kanceláře přišla Andrea.
ANDREA: „ Našla jsem pro vás ten let toho italského bose. Přiletí ze Sicílie zítra kolem 14:00 hodiny na Düsseldorfské letiště.“

Müller to nenechal na okolnostech, aby vrchní komisař Semir Gerkhan dal drogovému dealerovi Izmirovi jeho kokain, který pak půjde do rukou Itala Pasoliniho. Müller se hned musel ozvat státní zástupkyni Schrankmannové, která musela jenom souhlasit, která pak se ozvala šéfové Engelhardtové. Semir, Tom a Tina si šli, vyzvednou daný kokain do skladu protidrogové policie s tím, že si to na sebe Engelhardtová a trochu se k tomu přidal i policejní prezident.

Druhý den……. Semir jel na danou schůzku s Izmirem. Na Düsseldorfské letiště jela Tina s Hotem, protože mělo tu zde přistávat letadlo ze Sicílie s bosem Pasolinim. Pasoliniho hledá také italský Interpol, aby ho sprovodil ze světa a uložili do chládku.

Tom a Semir už byli u továrny v Kolíně-Langenfeld. Izmir tu byl zatím sám, protože Abdul jel pro Pasoliniho na letiště. Když se velká ručička objevila na Semirových hodinkách na čtrnáctce, vešel do továrny i s kokainem. Izmir jenom čekal na svůj koks, který předá Pasolinimu a bude se válet v penězích.

Tina s Hotem sledovali Pasoliniho na letišti, ukázal se tam Abdul, který seděl na lavičce a čekal, až vyjde Pasolini z letištního terminálu. Tina s Hotem tak přešlapovali v hale, kde čekal i Abdul. Tina s Hotem se každý zvlášť chodili po hale. Pasolini vyhlížel Abdul, ale místo toho zahlédl vrchní komisařku Tinu Kranichovou, která vůbec nečekala to, že…….

Semir a Izmir naproti sobě stáli, Izmir měl namířenou zbraň na Semira, aby mu předal, jeho zbývající kokain.
SEMIR: „ To tady chceš takhle sát až do Vánoc?“
IZMIR: „ Víš, rád bych viděl tvoji krásnou sestru Katrinu, ale je mi líto, že mezi námi není.“
SEMIR: „ To tys jí zkazil život. Chtěl jsi, aby ti pomáhala s tvými obchody, Katrina na to málem přistoupila.“
IZMIR: „ To ano, ale mohla být zaplavena penězi, jako já. Ale byla to tvoje vina, že jsi ode mě odlákal.“
SEMIR: „ Chtěl jsem pro ni to nejlepší, ale né, aby žila s drogovým dealerem.“
IZMIR: „ Tak mi dej ten koks a pak můžeš jít.“ Semir předal Izmirovi tašku s kokainem. Izmir si vzal, Semir se otočil zády k Izmirovi a pomalu odcházel z továrny. Ale Izmir to nechtěl nechat jak to je a tak na Semira vystřelil tři rány. Semir spadnul na zem.

Pasolini si vyndal ze svého kufříku zbraň, kterou si schoval pod sako a vyhlédl si Tinu, až u něho bude blíž. Pasolini odložil kufřík, vzal Tinu kolem pasu a k hlavě ji zbraň.
PASOLINI: „ Tak vás rád zase vidím, komisařko Berghammerová.“ Hote s Abdulem, zpozorněli a přišli blíže k Pasolinimu a Tině. Pasolini odzbrojil Tinu a její zbraň skončila kousek od nich. Cestující zpanikařili a začali křičet a utíkali pryč z haly, aby si zachránili životy.
ABDUL: „ Máte tohle to zapotřebí?“
PASOLINI: „ Víš, milí Abdule, ano i ne tady s paní komisařkou jsem se dlouho neviděl.“
TINA: „ Nedělej to hroší než to je. Nebylo by lepší…….“
PASOLINI: „ Milá komisařko, nepleťte se do toho. Nebo váš kolega chce vás vidět mrtvou.“ Tina se vykroutila z Pasoliniho objetí, přitom mu vytrhla zbraň z ruky a Pasolini ležel na zemi, než Tina stačila zajistit obě dvě zbraně, tak Abdul zmocnil Hota a Pasolini uhodil nohou Tinu do obličeje, kde jí tekla krev z malé ranky na tváři pod okem a Tina spadla na zem. Pasolini si vzal jednu zbraň a kufřík s penězi, Abdul odstrčil Hota a společně s Pasolinim utíkali pryč z letiště, Tina šmátla po zbrani a začala po nich střílet, aby je zastavila, ale Pasolini ji vracel střelbu a okolní vitríny, sloupy a další předměty schytali pár kulek. Cestující ulehli k zemi a jeden přes druhého křičeli. Abdul a Pasolini nasedli do prvního auta, které stálo před budovou letiště, Tina se za nimi rozběhla, ale ti ujížděli pryč, po chvilce se k nim dotrmácel, Hote. Tina si vypůjčila první taxík, který byl po ruce, kam nasedl i Hote a jeli za Pasolinim a Abdulem.

Tom přiběhl k Semirovi, který ležel na zemi a nehýbal se. Tom do něho šťouchal, aby se probral, ale Semir nereagoval, až Semir se probral sám.
TOM: „ Jsi pořádku?“
SEMIR: „ Jo sem. Musíme, chytnou toho hajzla.“ Tom pomohl Semirovi na nohy. Semir si vzal na tuto schůzku neprůstřelnou vestu. Společně utíkali za Izmirem, který v tom zapomnění nechal ležet svůj kokain, kde se setkal se Semirem. Semir s Tomem vyběhli ven z továrny, ale nikdo tu nebyl, až oba dva zahlédli oblaka prachu na jedné cestě vedle továrny. Semir s Tomem rychle běželi do mercedesu a jeli za Izmirem.

Na dálnici A10, kde byla honička mezi dálniční policií a Abdulem s Pasolinim se proměnila na rychlou a zběsilou jízdu mezi ostatními účastníky silniční provozu s žhavými kulkami ze strany Abdula a dálniční policie. Abdul našel v autě granáty, auto patřilo německému vojenskému útvaru, který na letišti očekávali svého velkého šéfa. Abdul házel jednotlivé granáty po taxíku, kde seděli Tina s Hotem. Tina se jim ladně vyhýbala, ale ostatní vozidla létala do vzduchu. Hote volal mobilem na služebnu, že potřebují pomoct a ať kolegové se postarají o havarovaná vozidla po následcích explozí granátů.
HOTE: „Mám za potřebí takové vzrušení na stará kolena?“ Tina za volantem se jenom nenápadně umívala.
Prašná cesta vedla na jednu lesní cestu, která je dovedla na závody motorek, kde měli mistrovství Německa. Motorky skákali do vzduchu na nejrůznějších překážkách z místního terénu a některé byli udělané uměle. Izmirovo auto a mercedes jeli v protisměru a tak se jim vyhýbali motorkáři, ale některý padali na zem, když dopadali s motorkou na pevný podklad.
SEMIR: „ Tome, uvědomuješ si, že toto auto není vhodné do toho terénu.“
TOM: „ Tak z něho uděláme terénní vůz.“ Na některých kopečkách se objevila ve vzduchu a tvrdě skončila na pevné zemi.

Několik kilometrů před honičkou Abdula s Tinou, se opravoval most, ze kterého padali kousky betonu a tak zde v tomto úseku dálnice byla omezená rychlost a vozidla se formovala do jednoho jízdního pruhu.
HOTE: „ Musíme je zastavit, než narazí do té kolony aut.“
TINA: „ To ještě neudělali ten most?“
HOTE: „ Ještě několik týdnů to bude trvat.“
ABDUL: „ Jak se chcete zbavit těch poldů.“
PASOLINI: „ No a to moc rychle. Máme tu kolonu aut.“

Na motorkářské dráze diváci utíkali do úkrytu, protože nechtěli být smeteny od rychlých aut, které se proháněli po dráze.
SEMIR: „ Tak ho snad odsud vystrnadíme pryč.“
TOM: „ Čekal jsem, kdy to řekneš.“ Semir si počkal, až nebudou lidé stát u dráhy, pak se vyklonil z okýnka a střílel do pneumatik Izmirova auta. Prostřelené kulky dělali divy s autem, Izmir neudržel kontrolu a spolu s autem spadnul ze srázu poblíž dráhy. Izmirovo auto se několikrát převrátilo jako sud a pak se zastavilo jeden velký vzrostlý smrk. Tom se Semirem seběhli dolu za Izmirem, který se vypotácel ze svého auta.

Dálniční policie a Abdul s Pasolinim přemýšleli, jak z toho vymotat. Pod mostem stála uklízecí četa, která právě začínala a koukala se, kde dneska začnou s opravou. Pasolini předjel odtahové vozidlo, které vezlo dvě zničená auta. Abdul přestřílel pásy na odtahové službě, auta spadla na dálnici, do kterých naráželi ostatní vozidla na dálnice. Taxík se úspěšně vyhnul obouch aut. Pasolini prokličkoval malou kolonou dopředu.
HOTE: „ Vždyť je ztratíme.“ Ale taxík skončil za dalším návěsem pro převoz aut.
TINA: „ Drž volant.“
HOTE: „ Co chceš dělat?“
TINA: „To hned uvidíš.“ Hote, držel volant taxíku. Tina si vzala zbraň do ruky a vyklonila se z okýnka, střílela na úchytné pásy na přívěsu, železné nájezdníky sjeli na dálnici, Tina převzala řízení. „ A teď se dobře drž.“ Tina sešlápla plynový pedál, aby dostala určitou rychlost na danou akci. Když projeli pod mostem, taxík najel na přívěs, proletěl se vzduchem a skončil v kufru Abdula a Pasoliniho. Tina s Hotem vystoupili z taxíku a ozbrojeni se šli zatknout Abdula a Pasoliniho.
TINA: „ Váš výlet skončil a to na hodně dlouho.“ Během pár chvil tu byli kolegové. U policejního Porsche Hote, ošetřil Tininu ránu na obličeji. Přijel mercedes, Semir s Tomem šli rovnou za Tinou a Hotem.
SEMIR: „ Vy jste tomu tady dali.“
TINA: „ Vy jste chtěli udělat z mercedesu terénní auto.“ Mercedes byl zablácený a zaprášený.
TOM: „ Chtěli jsme mít dva v jednom – terénní+silniční mercedes.“
SEMIR: „ To nikdo nemá.“ K nehodě přijela modrá Mazda 5. Z auta vystoupila Engelhardtová.
ŠÉFKA: „ Všechen kokain je zabaven, Müller se přiznal ke své chybě, byl zatčen a byl propuštěn od policie. A Schrankmannová vám posílá…….“ Vyndala dvě služební zbraně a průkazy. Tina se Semirem si rozebrali své zbraně a průkazy.
SEMIR: „ Tak tomu říkám šťastný konec.“
Nasedli do svých aut a odjeli na služebnu.

Konec!!!

Autorka: Tina11

_________________
Návsteva u podezrelé:
Sluzebná:"Dobrý den.Koho mám ohlásit?
Semir: "Sípkovou Ruzenku a Krakonose!"

http://kobrackarodina.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Povídka č. 028 - Turecko-italské obchody
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma