AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Vánoce jsou tady aneb povídka o Vánocích Bena a Semira
RockySmile11


Založen: 12. 04. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Třebíč
Odpovědět s citátem
Vánoční příběh Bena a Semira aneb jsou Vánoce tak píšu Vánoční povídku Smile

To bylo tak. Byl 20. Prosinec a město bylo vyzdobeno všelijakými ozdobičkami a na rušnějších ulicích stály krásně nazdobené vánoční stromy, které svítili nepřtržitě ve dne i v noci.
Semir s Benem zrovna „projížděli“ městem v obrovské zácpě aut.
„Jak můžou nakupovat takhle pozdě dárky?“ Vychrlil ze sebe Ben s úsměvem na tváři, když uviděl v projíždějícím autě kupu dárků, většinou oblečení, knížky a hračky.
„Asi tak jako my?“ Odpověděl Semir Benovi a oba dostali záchvat smíchu xD
Ano, bylo to tak, Ben ani Semir neměli nakoupené dárky na Vánoce. Jejich výmluva byla: „Není čas“
Je pravda, že v téhle době, kdy je na silnicích sníh a spousta bláznivých řidičů je na dálnici nepořádek, ale oba měli dost času po práci. Na to mají jedinou odpověď: „To jsme byli moc unavení“
Tak se rozhodli kupovat dárky až dneska a stáli v té obrovské koloně aut putující do centra města.
„Semire, už víš co budeš mít pro Andreu a Eidu?“
Semir se trochu zamyslel, poškrabal se na čele a usoudil: „Ne!“
Ben mu chvíli dával návrhy jako třeba Andreu koupit Santaclausovskej obleček (představte si v něm Andreu), knížku o tom, jak si správně zkrotit manžela.
„A pro Eidu by jsi mohl koupit třeba plyšovýho Shreka, kdybys ho trochu upravil, hned by se Ti to podobalo a Tvoje dceruška by měla tatínka pořád u sebe.“
Ben se dobře bavil a nejde říct, že Semir ne…

Později v obchodě…
„Tak, kam půjdem?“ Řekl Ben a rozhlížel se po mega obrovském obchoďáku.
„No, myslím támhle.“ Odpověděl jeho parťák a ukázal směrem k obchodu s relaxačnímu věcmi.
Tohle je ideální dárek pro Andreu, pomyslel si v duchu Semir a vrhl se ke krásné, vysoké svíčce. Už jí skoro držel, v tom mu jí někdo „vyžral“ před očima. Semir byl připravený vyjeknout: „No já Ti dám neřáde jeden!“
Kouknul se, kdo mu svíčku vzal a byl už připravený mu dávat kázání, ale v tom…
„Jéjda, šéfové“, hihi, „Já nevěděl, že jste to vy.“
„Taky přeju pěknej den Semire, asi jsem vám vzala svíčku, že?“
„Ále, to se nic neděje.“
„Přišlo mi to jako vynikající dárek pro vaši ženu Semire.“
Semir byl připravený vybouchnout vzteky a Ben, co stál opodál měl záchvat smíchu.
„Opravdu šéfová? Kdo by to byl řekl“
„No, tak já zase půjdu.“
A rozloučili se kývnutím na sebe. Šéfová odcházela se svíčkou, Semir nahodil výraz raněného štěněte a Ben, celý vysmátý příjde k Semirovi a povídá: „Ale parťáku, najdeš si přece něco lepšího… Stejně ta svíčka byla hnusná.“
„Dík za laskavost.“ Ušklíbl se Semir a vypochodoval z obchodu.
Ben šel za ním, jako nějaký poskok, jako když mají princezny dlouhý plášť a ty její služebné jí ho nosí. Tak podobně to vypadalo. Potom něco Ben uviděl za výlohou a vyjekl: „Jéééé, Semire, koukej!“
Semir se v nadšení obrátí k obchodu, na který kouká Ben tak okouzlen a co tam nespatří. Obleček Santaclause.
„Nelíbí se Ti?“
„Noo, není to špatný, ale myslím, že by se to Andrei moc nelíbilo.“
Benovi blikla myšlenka, že když Semir nekoupí Nadrei tenhle obleček, takže on ho koupí Semirovi.
„Semire, jdi napřed, někde Tě najdu. Objevil jsem pro Tebe super dárek. Fakt, budeš překvapenej!“
S úsměvem počkal, až se Semir ztratí z jeho pohledu a vydal se kupovat dárek.


Arrow Arrow Arrow

Vkročil do obchodu s obleky pro každou příležitost (samozřejmě se jednalo o vtipné převleky). Vyndal si peněženku a začal se rozhlížet po obchodě, jestli tu není ještě něco zajímavějšího, než převlek Santaclause. Zalíbil se mu oblek na vánočního skřítka, cena byla sice vysoké, ale… co by pro svého parťáku přece neudělal, že? Tak odcházel z obchodu a v tom ho někdo ve vysoké rychlosti srazil. Oba odletěli asi tak metra a strhli s sebou ještě další kolemjdoucí lidi. Všichni leželi na zemi, všude byly poházené tašky, vysypané bonbony, oblečení vylézající s kabelí a mnoho dalších. Ben se pomalu sbíral se země s rukou na hlavě. Praštil se do hlavy o zemi. Hledal viníka této obrovské nehody. A nemusel hledat dlouho. Před ním stál vyskoý mohutný chlápek, připomínající gorilu. Ben si dodal sebevědomí a přistoupil k němu blíž.
„Hey! Kam jste tak pospíchal? Řekl Ben, který si ještě stále držel ruku na hlavě kvůli bolesti. I když byl Ben celkem vysoký, na gorilu neměl. Ten chlápek mohl mít tak dobrých 210 cm. Ano, Beník byl proti němu malej človíček, trochu připomínající dospělého a děcko.
„Co Tě to zajímá, seš snad polda nebo co? Řekl chlápek a zkřížil si ruce na hrudi.
Ben chvíli zaváhal a potom řekl: „Jo, jsem polda!“
Lidé napjatě sledovali situaci a čekali, co se bude dít dál. V tom tam ještě přiběhl Semir s právě koupeným dárkem pro svou malou dcerku.
„Bene?“ Zakřičel Semir a všichni lidé, co sledovali situaci i s Gorilou a Benem hodily zraky na něj. V tom zakopl a jednu kabelu ležící na zemi a vysypaly se mu kabele plné hraček. Zezadu se vynořil mladý kluk, tak okolo 15 let. Byl celkem malý a tu gorilu, co se naštvaně koukala na Bena oslovoval strejda.
„Hele, jo Ty, Ty, co jsi tam vzadu a říkáš, že tohle je Tvůj strejda, pojď sem!“ Vykřikl Ben na kluka.
Chlápek se otočil směrem ke klukovi a zavelel: „Nikam nechoď a zůstaň tam, kde jsi.“ Jeho hlas byl hluboký a zněl hrůzostrašně.“
„A ty“, koukl na Bena, „ už si nikdy nebudeš dovolovat na mě nebo někoho z mý rodiny, je Ti to jasný?!“
Ben se naštval a chytnul (stěží) Gorilu za rameno. To ovšem neměl dělat. Chlápek se otočil a jak se tak říká „dal mu do držky“.
Ben klesl k zemi a chvíli nehybně ležel.
Muž se zaťatou pěstí odcházel směrem ke klukovi, ten před ním však utekl.“
Semir se radši o nic nepokoušel, protože věděl, že by dopadl asi jako Ben. Když muž zmizel, Ben stále ležel na zemi.
„Bene! Co Ti je? Slyšíš mě?“ To víte, Semir měl o svého parťáka a přítele strach.
„Auu---bolí--- a dost“ Řekl a pomalu se posadil.
Lidé se potom rozešli, ale když odcházeli, ještě pokoukli po těch svou bláznivých lidech, po jednom malém a po druhém skoleném obrovskou Gorilou.
„Pojď, pojedeme domů.“ Povídal Semir a sbíral poslední nakoupené věci, co se jim rozsypaly z kabelí...


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Zítra snad přidám další část povídky. Potěší mě každý komentík k povídce
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
RockySmile11


Založen: 12. 04. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Třebíč
Odpovědět s citátem
Ahojky, přidáno kratší pokračování povídky, je vyznačeno fialovou barvou Smile
Potěší mě každý komentář Embarassed Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Kamilla


Založen: 28. 12. 2009
Příspěvky: 6
Odpovědět s citátem
Moooc pěkný Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
RockySmile11


Založen: 12. 04. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Třebíč
Odpovědět s citátem
Kamila: Děkuju Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Vánoce jsou tady aneb povídka o Vánocích Bena a Semira
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma