AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Tak krátce...
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Drobek vymyšlen za pochodu a psán "horkou rukou", snad se vám bude líbit.
(Osobně jsem se potřebovala trochu vypsat a ona tahle postava je prostě k nezaplacení. *15* Cool )


Přistihl jsem, že na Tebe opět myslím.
Znáte to, ty stavy, kdy zíráte na někoho či na nějaký předmět a přitom vůbec nevnímáte, co vám v danou chvíli sděluje. Naopak, jste na míle daleko a topíte se ve víru svých myšlenek.
Dříve jsem takové stavy míval každou chvíli, každou hodinu, nyní již jen občas. Avšak když přijdou, jejich intenzita není menší, řekl bych.

Dívám se na architektonickou památku cizího města, které jsem se po letech konečně odvážil navštívit, když mám najednou tolik volnosti jako pták vylétnuvší z hnízda a hledající hnízdo jiné, své a již nevnímám umně zdobenou fasádu, rámy oken, které prvotně přilákaly můj pohled, ani sochy, které jsou zahaleny závojem nevtíravé krásy.
Stojím na jedné z nejrušnějších ulic a vzpomínám.

Bylo to krátké, tak krátké, vzdychá moje srdce, jemuž to přijde nespravedlivé.
Život není spravedlivý, mnohdy je krutý a bez emocí jako krupiér obehrávající hosty sedící u jeho stolu.
Tak krátce…
Ani jsme nestihli překlenout fázi zamilovanosti, přeslazené tolika drobnými gesty, polibky, dárky. Nestihli jsme si začít lézt na nervy, ještě nezačala jsi vrčet, že cestou do sprchy nechávám své svršky jen tak pohozené na posteli, ještě mi nezačaly vadit Tvé vlasy v umyvadle, ještě jsem neslyšel Tvé výčitky na mou nedochvilnost a špatnou paměť na data výročí našeho seznámení, naší svatby.
Ještě ne…
Vše se událo rychle? Proč by to z toho důvodu nemělo mít dlouhého trvání? – namítal jsem tehdy.
Nejspíše tomu nebyl předurčen úspěch.
Nikdy jsme neměli pochovat v náručí své dítě, nikdy jsme se neměli podruhé, potřetí, počtvrté pořádně pohádat a usmiřovat se, nikdy jsme spolu neměli zažít tu spoustu věcí jako ostatní páry…

Dříve, než mé nitro naplnila vlna žluči, nevole a zklamání, potřásl jsem hlavou jako pes vybíhající z jezera, kam ho jeho pán nemilosrdně zatáhl, věnoval budově svůj poslední obdivný pohled a vykročil jsem směrem k blízkému fastfoodu, najednou si opět nepřipadajíc jako součást davu kráčejícího stejným směrem. Vlastně to tak ani nikdy nebylo…
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Krásné zamyšlení nad pomíjivostí všeho Sad Ač psané horkou rukou, povídečka tak vůbec nepůsobí. Je krásná, je smutná... a přesto z ní cítím naději... Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Re: Tak krátce...
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Á, další dílo od Kájky, to je blaho, to je radost :aww: díky moc, Káji Very Happy

Jak si Tom s Elenou pořád povídá Sad chudinka malý, připomněl mi jednu scénu z House. Dobře jsi vylíčila ten pocit vytržení z reality, kdy se jeden věnuje jen hloubání v sobě samém Sad
Svým způsobem jsem ráda, že má takové chvíle čím dál více, protože si myslím, že se během nich pořád trápí... na druhou stranu, třeba by se cítil jako zrádce, kdyby ty momenty vzpomínek zmizely. Tak se u mě trochu cítil Packal v Když.

Kampak jsi asi zašel, Tome? Přemýšlím... a nenapadá mě, kam vedly tvé kroky...
Ale jsem ráda, že si to tam užíváš!

Celá ta pasáž o usmiřování, zamilovanosti je úchvatná! Pokud mám něco vyzvednout, pak ty všední věci, ty malé chybičky jako svršky před koupelnou a vlasy v umyvadle. Nádhera Sad

Fastfood.... to na Toma sedne Smile

Skvělé zamyšlení, skvělé!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Nemám slov, Kájinko.... Dokonalé Wink Skoro mě za Toma ukápla slzička.... Chudáček Sad Sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Děkuji všem za komentáře, moc potěšily. Smile

Všelka, vidíš, pomíjivost všeho. Já jsem se na to dívala z trochu jiného úhlu pohledu, tohle mě jaksi nenapadlo. Embarassed Embarassed Embarassed Smutná, a přesto z ní čiší naděje? To jsem ráda. Embarassed A neodolám Kranichovskému rýpnutí... to díky tomu fasťáku, co? Laughing
Děkuji, :hug: Smile

Woxy,
tak, Tom si s ní povídá, nu, i proto, že po odjezdu z Kolína, jak najednou změnil prostředí, je sice v davu lidí, ale pořád sám. A to si pak, aby se člověk nezbláznil, začíná povídat. Nejdříve sám se sebou, pak se svými nejbližšími a tak. Embarassed
V mé představivosti, aniž bych chtěla ovlivňovat, jsem viděla Toma před jedním domem, který je nejspíše na Grohově, ale viděla jsem ho na Svoboďáku, jak stojí u toho knihkupectví, kouká naproti na budovu, přemýšlí, a pak zapadl do nejmenovaného fastfoodu. Embarassed Embarassed Embarassed Nj, důkaz toho, že se Brno stalo taky mým domovem, když už si povídky spojuju s různými místy v něm. Smile
Děkuji za pochvalku, těší. Smile

André-und-Semir, i tobě moc děkuji za komentík a pochvalku, těší mě to. Smile
Neboj, on tohle překonal. V mých představách se tato povídka odehrává už v době, kdy je se vším smířený, jen musí ještě překonat tu velkou bolest ze ztráty milované. Embarassed Proto bloumá po ulicích cizích měst, přemýšlí a tak podobně. Ale jak je vidno, už jde třeba do fastfoodu a dá si tam pořádný dlabanec, takže je na nejlepší cestičce se s tím vším už vyrovnat a žít dál. Embarassed Takhle to aspoň vidím já. Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Tak krátce...
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma