AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Sám
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Tuhle povídku jsem napsala, když mi bylo smutno. Snad se vám bude líbit a napíšete mi nějaký komentář. Děkuju.
SÁM
Šel jenom tak městem, až ho nohy zanesly na místo, které neměl zrovna rád.Došel až na hřbitov.V automatu u brány koupil balení svíček a vešel. Nejprve zašel na hrob člověka, kterého osobně nikdy nemohl poznat, ale z vyprávění svého prvního parťáka u dálniční policie, Franka Stolteho, měl pocit, jakoby ho znal celý život. Byl to hrob Inga Fishera. Když stanul před náhrobkem s jeho jménem, nevěděl jak se zachovat. Zapálil tedy svíčku a na hrob udělal křížek. Šel k dalšímu hrobu. V něm ale nikdo neležel. Skutečný hrob tohoto člověka byl někde na dně moře u Mallorcy. Přesto se tu na chvíli zastavil a okamžik postál. Potom vytáhl svíčku a zapálil ji. Přikryl ji ozdobným stínítkem a opět udělal křížek. Když odcházel, zadíval se na okamžik na náhrobek, na kterém bylo vyryto jméno jeho druhého parťáka. André Fux. Jen nerad odcházel, když věděl, že to ještě není všechno. Šel tedy dál, až došel k hrobu, který neměl vůbec rád. Naopak toho, kdo v něm ležel, měl rád jako bratra. Tom Kranich. Když přišel, hned si padli do oka. Po několika letech se ale stala tragédie. Tomova snoubenka zemřela po výbuchu bomby, kterou někdo nastražil do Tomova auta. Tom to neunesl a odešel od policie. Semir chtěl všeho nechat, ale nakonec zůstal. Přidělili mu mladého parťáka Jana Richtera. Zprvu ho skoro nikdo, hlavně Semir, neměl rád, ale pak, když odcházel, se s ním jen těžko loučili. Hlavně Semir. Když odešel Jan, chtěl jít taky. Byl rozhodnutý dělat cokoli jen ne policistu. Před svým odchodem chtěl vyřešit svůj poslední případ. Jediný, kdo mu mohl pomoci, byl právě Tom. Nikdo ale nevěděl, kde je. Semir ho našel a spolu případ vyřešili. Tom se nakonec k dálniční vrátil a Semir neodešel. Bezděky mu z oka utekla slza. Měl ho tak rád. Co by dal za to vrátit čas. Klekl si, aby mohl smést z hrobu listí. Do lampionu postavil svíčku a jediným škrtnutím sirkou její knot vzplál. Odcházel zase o kousek dál. Zastavil se až u náhrobku svého pátého parťáka. Na žulovém kameni stálo jméno Chris Ritter. Jako jediný byl tento hrob alespoň trochu udržován. Chris měl rodinu, která na něho nezapomněla. Ještě teď se mu musel Semir omlouvat, když si vzpomněl, jak Chrise podezříval z vraždy Toma. Pak se ale vše vysvětlilo a oni se staly partnery. Protože se začalo stmívat, rychle zapálil svíčku a spěchal k poslední dvěma hrobům. Byly vedle sebe. Na obou ještě bylo znát, že jsou nové. Na jednom stálo Anna Engelhardtová a na druhém Ben Jäger. Zemřeli spolu, když Ben vezl Annu domů z policejního plesu. Narazil do nich kamion. V kapse měl poslední dvě svíčky. Obě zapálil a vydal se k domovu. K domovu, kde ho nikdo nečekal. Uvědomil si trpkou skutečnost, že byl sám. Andrea s malou Aidou odjela do Kanady za Janem, do kterého se zamilovala, když tu byl na návštěvě. A Petra, jeho přítelkyně, odjela k rodičům do Berlína. Vydal se tedy domů, do bytu, kde ho nikdo nečekal.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
pajasekacka


Založen: 15. 10. 2008
Příspěvky: 47
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Šel tedy dál, až došel k hrobu. který neměl vůbec rád. Naopak toho, kdo v něm ležel, měl rád jako bratra. Tom Kranich.Bezděky mu z oka utekla slza. Měěl ho tak rád. Co by dal za to vrátit čas. Klekl si, aby mohl smést z hrobu listí...

to bylo tak krásný a smutný AnnaE...
na konci už jsem jen těžko zadržovala slzy Crying or Very sad
opravmu moc krásné. Jak je ten svět pro Semira krutý Sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Správně přenesená depresivní podzimní atmosféra.
Oceňuji zbytečnou smrt Bena a Anny, myslím, že se hodilo, že neměla žádný smysl a byla dílem náhody...
A Semirku, pro andreu se netrap, bez té husy ti bude jen lépe Very Happy a děcko stejně nebylo tvoje. Těš se, až Petra přijede z Berlína a bude zase dobře Smile

Zajímavý drobek, koukám, že nejsem jediná, kdo má v tuto dobu silně smutnou náladu.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Děkuju za komentáře. Moc mě potěšily.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Páni... taková dušičková atmosféra, brrr Sad Když se nad tím člověk zamyslí, tak nevím, jestli má Semir v životě štěstí nebo smůlu. Štěstí, že ho ještě nikdo nezabil... a smůlu, že už to odneslo tolik jemu blízkých lidí... Sad A teď ještě Benny a Annička... a to tak zbytečným způsobem. Ti by mne asi boleli nejvíce: jiní to odnesli při výkonu práce, ale u těhlech to bylo špatné místo, špatná chvíle, naprostá náhoda... Sad

Skvěle smutná povídka... Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
*nenachází slov* Skvělý..... Vzpomněla jsem si přitom na mé příbuzné, které nejsou již mezi námi...... skvělá povídka....

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Při psaní téhle povídky jsem taky vzpomínala. Díky za komentáře.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
moc krásná povídka,ale vždy mě rozpláče. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
André+Anna napsal:
moc krásná povídka,ale vždy mě rozpláče. Crying or Very sad

Vždy? Shocked
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André+Anna


Založen: 28. 02. 2013
Příspěvky: 73
Bydliště: Vejprnice
Odpovědět s citátem
jo vždy

_________________

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Em


Založen: 16. 02. 2013
Příspěvky: 38
Odpovědět s citátem
Četla jsem jí už hodněkrát, nikdy mě neomrzí a vždycky mě hrozně dojme! Hlavně ten konec.. Že jsou mrtví jeho parťáci jsem si už bohužel trochu "zvykla" a už mě to tolik nemrzí, ale ten konec je zdrcující! Ještě jak už tu někdo zmiňoval, že Anna s Benem umřeli v podstatě náhodou a zbytečně. Prostě nádhera, ale strašně smutné Embarassed Smile

_________________
Vysílačka:„Pozor pachatelé jsou ozbrojeni!"
Semir: „Díky, už jsme si taky všimli."
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
AnnaE


Založen: 14. 10. 2009
Příspěvky: 151
Odpovědět s citátem
Moc díky Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Sám
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma