AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
Jen kapky deště...
Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Ahojda,

po delší dob se opět poslušně hlásím s povídkou. Tedy... minipovídkou. Venku pořád prší a já nemohu jít ven, což mne činí velmi mrzutou (asi TAKHLE mrzutou Laughing ). Ono mne to zase přejde (a ani Frka k tomu potřebovat nebudu Laughing ), ale teď jsem tu se svým mírně depresivně laděným dílkem... snad se bude líbit Smile (ano, je to o Kobře a myslím, že nemusím říkat, o kom to je, že... Smile )

Adios amigos!
Všela

Jen kapky deště...

Jen kapky deště dopadají na vydlážděné náměstí, jinak nikde není ani noha. Ano, tohle je jeden z těch podzimních pošmurných dnů, kdy jeden raději zůstane doma, aby se nenachladil. Hezky ležet pod peřinou, vychutnávat si teplo vytvořené vlastním tělem a třeba se i k někomu přitulit... kdo by tomu nedal přednost před lezavým počasím? Vždyť i holubi, ty pouliční krysy, se raději zalétli schoulit pod střechy lidských budov, doufajíc v lepší časy.

Nejsou však jediní, kdo tu dnes doufá...

To není tak překvapivé, namítnete. Každý někdy v něco doufá, v něco se modlí. Každý potřebuje útěchu a když je naděje to jediné, co nám zbyde, tak je to stále dobře, protože dokud je tu ona, jsme tu i my... ale co když naše doufání není s nadějí výlučně spojeno? Vždyť na něj pohleďte... ano, ten muž v druhém patře. Hledí z okna a vás jistojistě napadá, že někoho tak zoufalého jste v životě neviděli. Na čele má vykreslenou mozaiku z drobných vrásek zasmušení a koutky úst mu spadly až ke kotníkům. Oči má plné krvavých vlákének nevyspání... a kdyby se ještě pár dní neholil, nikdo z jeho známých by ho nepoznal.

Proč, ptáte se, proč je takový? Proč vyhlíží tak zmateně?

A jak byste vyhlíželi vy, kdyby vám nejlepšího přítele zabili před očima?

Jak byste se cítili? Určitě tak mizerně, jako on. Budili byste se zpocení z nočních můr, ve kterých by se vám ten krutý okamžik opakoval zase a znovu, až byste si začali myslet, že jste blázni. Polykali byste antidepresiva a zaháněli pláč, který by vám stejně nepomohl... ne, už ani ten by vám nepomohl si ulevit. Možná byste zkusili alkohol, tu jednoduchou únikovou cestu od všeho... ale ne, ani tudy cesta nevede, to už i on věděl. Po chvíli blažené nevědomosti stejně zase přijde okamžik, kdy se vám to připomene znovu... a silou alkoholu se bolest nakonec jen a jen znásobí. Chlast... to nemohl. Jen by tím znesvětil jeho památku...

Jednou se od okna odtrhne. Zase začne žít. Potlačí v sobě žal a vrhne se do víru práce, ve které konečně najde náruč zapomnění. Ale ne teď, na to je ještě brzy. Železo je stále příliš žhavé... a tak ho nechme sedět na parapetu a počítat krůpěje vody, dopadající na zem.

Nechme ho civět na to, jak na ulici dovádějí jen kapky deště... a nic víc...

Konec...

Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia

Odpovědět s citátem
Awwww, povídka od Všeldy, super. *215*
Děkuji za reklamku, Laughing Laughing Laughing

Vždyť i holubi, ty pouliční krysy, ...
Awww, perfektní a trefný příměr!

Na čele má vykreslenou mozaiku z drobných vrásek zasmušení a koutky úst mu spadly až ke kotníkům. Oči má plné krvavých vlákének nevyspání... a kdyby se ještě pár dní neholil, nikdo z jeho známých by ho nepoznal.

I přes depkoidnost věty jsem se u koutků úst u kotníků pousmála. Další krásná slovní hříčka! *tleská*

Smích přešel, na to je ta povídka až příliš vážná. Ale i přes tu velikánskou míru deprese, kterou v sobě skrývá, je v ní také obrovská krůpěj naděje, doufání v to, že se z toho hlavní hrdina dostane a bude zase ne všechno jako dřív, ale všechno se nebude jevit tak černě a bezútěšně. Embarassed

Ach, Všelčo, je to perfektní. Embarassed Embarassed Embarassed *215*
Děkuji!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
pěkný
Katrina

Odpovědět s citátem
Pěkná povídka Wink

Semir: "No ale doufám, že to taky zaplatíš. "
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Odpovědět s citátem
Jupí! Kája i Všelka zase píší na PF - že by přišly Vánoce letos dříve? :aww: díky i Tobě, Všelinko Very Happy
Samozřejmě jde hned poznat, o koho jde...

Hezky jsi vylíčila pochmurný podzim - podobné dny jsou teď tady u nás a já se přiznávám, že mě taky uspávají. Jen on asi nemá moc radost z toho, když zavře víčka, bála bych se v jeho kůži i snů...
Ale to počasí úplně cítím, brrr.
Pouliční krysy...

Zajímavý kontakt se čtenářem, na tehle styl psaní musí být nálada, viď?
Každý potřebuje útěchu a když je naděje to jediné, co nám zbyde, tak je to stále dobře, protože dokud je tu ona, jsme tu i my... awww, hezky vystiženo.

Chudák, tak zoufalý je pořád... není divu, když se mu smrt asociuje s tak běžnou věcí, jako je déšť. Musí mu být hrozně vždy, když prší. Nezaslouží si to Sad
Ale líbí se mi, že tomu neuniká a i ta poznámka o tom, že nesmí znesvětit jeho památku jen svědčí o tom, jak se měli navzájem rádi Sad

Chjo. Stejně si tuhle realitu nepřipouštím...
Ale dobře napsáno!

Odpovědět s citátem
Nádhera Všel!
Krásně si zachytila podzim, který nás v poslední době zasahuje. Ani jsem se nemusela moc namáhat s představou, stačí se podívat z okna. Laughing
Moc pěkně jsem se u toho zasnila...
Všelicos
Administrátor

Odpovědět s citátem
Kájka: Za reklamu není zač, musela jsem, protože právě Tvá povídka mne k psaní nakopla Laughing Jsem ráda, že sis té hříčky u kotníků všimla i že se Ti líbila Very Happy Jsem ráda, že se líbí Embarassed Děkuji za komentář :hug:

Katrina
: Díky! Very Happy

Woxys: No jistě, Ježíšek je mé druhé jméno a Kájky třetí, krásný vánoční čas vinšujeme vám! Laughing Laughing Jo, to počasí je hrozný, vůbec se nedokážu k něčemu dokopat a pořád bych nejraději spala... Sad Taky bych se bála usnout... a on se bojí taky. Je nevyspalý, smutný, utahaný jako kotě Klotě... Ano, na tenhle styl nálada být musí. Začala jsem v minulém čase bez kontaktu, ale nakonec jsem to přepsala, nesedělo mi to tam... A nemusíš, představuj si tam Andrého jako já Smile Vidíš, Tom mne původně vlastně vůbec nenapadl... ta souvislost s deštěm... viděla jsem prostě André = voda... Smile Díky za koment Very Happy

Pája: Jo, to stačí: já naproti oknu sedím, možná proto mne to tak ovlivnilo Laughing Jsem ráda, že sis tenhle střípek užila a děkuji za koment Very Happy

Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Jen kapky deště...