AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Ohodnoťte tuto povídku.
1
83%
 83%  [ 5 ]
2
16%
 16%  [ 1 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 6

Korupční transport
Camry


Založen: 05. 02. 2009
Příspěvky: 17
Bydliště: Chomutov
Odpovědět s citátem
Toto je moje první povídka. Doufám, že se vám bude líbit. Druhý díl přidán.Druhá část zeleně.

KORUPČNÍ TRANSPORT

První část
Jednoho slunného dne v úterý vyráželo od věznice devět aut z toho jeden byl převozový transporter.Jeli z Dortmundu do Kölnu přeložit pět vězňů do vazby.

Transport se skládal z devíti vozů,první jelo policejní BMW 330i e90, za ní jela Opel Omega, za Omegou jel Ford Mondeo Combi, další starý VW Passat a po něm konečně transporter. Pak pádila Toyota Avensis, pak Tom se Semirem v Tomově Mercedesu, další jela nová Toyota Camry a poslední vozidlo byla Toyota Land Cruiser.
Za 10 minut dojeli k přímé dálnici na Köln. Odbočili všichni na nájezd.“Doufám, že to nebudeme vytáčet hodinu“,povídal Tom a pak se se Semirem zasmáli. Pak se zařadili na dálnici do pravého pruhu a jeli pohodlně dál.
„No to je nuda“,nadával Tom.“Jen to nezařekni. Jeli 95 km/h a to teda byla dost velká nuda, navíc když před očima bliká neustále maják. „Cobra 5 centrále, vše v pořádku“,zaslechli vozy v rádiu. Od hlášky uběhlo 5 minut.

Zničehonic slyší Semir smyk.“Cobra 4 centrále, střílejí střílejí…….“. Smykoval VW Passat, když mu jeden z věžňů prostřelil pneumatiku. V tom bylo vše jasné, vězni ovládli transporter. To už vyhodili dva strážné a řidiče na dálnici.
Pak uslyšeli všichni BUM a uviděli oheň. Ve předu se stalo, že jeden z vězňů chtěl odpálit Mondeo, jenže jeho řidič přibrzdil a tak to trefilo Omegu a ta narážela do BMW.

V tom okamžiku se převrátilo Mondeo, protože výbuch způsobil, že odletělo jedno kolo. Taktak se vyhnul Opelovi a jel doleva.
Řidič BMW zklopil volant doleva a tam ho sejmul Ford. Vůz na střeše se o BMW zastavil. Omega hořela. Pak Omegu se zadkem BMW sejmul Transporter.

Tom se Semirem i s ostatními policisty od výbuchu stříleli na motor. Tři kulky ho zasáhly a začalo se nepatrně kouřit. Co se objevil kouř, objevila se i jedna zbraň s okna a pálila na zadní auta.

Jedna kulka trefila pneumatiku Toyoty Avensis. Řidič nezvládl auto a řítil se rovnou na hořící Omegu. Najel na zadek hořícího auta a Avensis letěla chvíli ve vzduchu.
Pak dopadla na zem a odrazila se dopadla znovu a to se opakovalo asi třikrát. Když se zastavila, byla z Toyoty pořádná hromádka šrotu.
Tom se se svým CLK320 tak přesně vyhnul Opelovi a málem narazil do Avensis a to nebylo snadné když ještě pálily vězňovské ovládnuté zbraně.
Tak přesně se vyhnuly i poslední Toyoty. Pak spolujezdec vozidla Toyota Camry vystřelil na pneumatiku ovládnutého vozu. Trefa! Transporter ale ještě chvilku jel.
V tom na nějaké Volvo najelo Mondeo a vzlétlo do vzduchu a zastavilo u Avensis. Pak ale najela Opel Astra na Avensis a skončila v prostředku dálnice. Ostatní auta naštěstí zabrzdily.

Za čtrvt minuty ale najelo ovládnuté vozidlo na svodidla a začalo padat z vysoké skály. Prásk! Semir se ohlédl ale za ním nic. A zachvilu ještě větší Prásk! Tentokrát se Tom ohlédl ale nic. Pak zastavil. Šli se všichni podívat za svodidla. A tam byl šrot z transporteru. Stejně musíme ještě vyšetřit, jak se tam dostaly ty zbraně. Zašklebil se Semir a vydechl. Pak ale zaslechli, že jeden policista uhořel v Opelovi Omega.
Arrow Arrow

Druhá část

Za hodinu přijeli Tom a Semir. Tom běžel k šéfové a povídal: „Šéfová, můj vůz je tak trochu“.“Já vím“,usmála se Anna a, že dá povel ho oddtáhnout. Pak šel Tom do kanceláře.
Hned se Semir ptá: „Jak se to mohlo stát“? Crrrrrrrrrrrrrrrrr!Tom zvedne sluchátko a povídá: „Dálniční policie Tom Kranich“.“Tady Hartmutt, našel jsem ten kulomet, dostanu z něho nějaké otisky. Přijeďte sem“. Tak oba jeli k Hartmuttovi v Semirově BMW.
U Hartumtta zaparkoval Semir autíčko a šli do laboratoře.Tom povídá: „Ahoj, co pro nás máš Hartmutte“?Hartmutt odpověděl: „Ještě to bude trvat tak čtvrt hodiny, počítač se trochu seká, kruci krám“.
Za čtrnáct minut Hartmutt povídá: „No sláva, víte jak jsem………..“.“Hartmutte, řekli Tom a Semir“. Hartmutt tedy jako vždycky řekne: Jsou Simona Pargergra, a co ještě nevíte byl policista. Takže zkorumpovaný“. „Jsi jednička“, řekl Tom a se Semirem pospíchali do auta.
Hartmutt jsi opakoval: „Jsi jednička Hartmutte, jo já vím“.
Když Tom a Semir nasedli do auta volali na stanici Andree ať zjistí bydliště Simona Pargergera a ať tam pošle zásahovku.
Zanedlouho byli u bytu. Vtrhli dovnitř a všude se ozvalo: „Čistý“. Crrrrrrrrrrrrrr! Semir zvedá mobil a povídá: „Haló“?“Tady Andrea. Víte, že ten Pargerg byl při převozu, ale to ještě není vše. Myslím, že můžete, protože byl v tom Oplu a v tom případě je po smrti a ještě něco. Je to jeho druhé jméno. První zní John Lanberg. Tam je ale trestných věcí asi padesát. Prý byl také jeden z té party vězňů.

Všichni jeli na svou stanici i Tom a Semir a šli rovnou k šéfové. „Takže je to jasné, zkorumpovaný nenápadně řekl před převozem šéfu bandy, že mají v autě šest zbraní z toho jeden kulomet. Tím chtěl všechny osvobodit. Jenže se jim to nevydařilo, kvůli řidičovi Fordu Mondea a spolujezdce Toyoty Camry. Navíc nám dal perfektní stopu otisky a to hlavní udělala přece Andrea.Ach,jo takže jsme ten konec vyšetřovali zbytečně.“Fajn, a kdo napíše hlášení“,odpověděla šéfová. Ty, ty, ty, ty…………..,hádali se Tom se Semirem.


KONEC POVÍDKY
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Woxys
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1499
Bydliště: ČR
Odpovědět s citátem
Myslím, že Tvůj popis dobře vystihl celou tu melu Very Happy
Pokud Ti mohu něco doporučit, tak se zamysli nad titulkem - vlastně toho strašně moooc prozrazuje, je to škoda...

Líbí se mi přehlednost povídky Smile

Vítáme na Povídkovém foru Very Happy

_________________
Jsem Aleš Vávra Povídkového fora! Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 424
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Milý písálku Camry,
také se přidávám k Wox a vítám tě na PF...

S tím nadpisem.... ale co... jednou se něco prozradit na začátku může, ač to čtenáře připraví o překvapení...
S auty jsem se tu pomalu smála.... Skvěle popsáno.... A ta "menší" nehoda.... Skvělé....

Co říci víc? Těším se na pokračování...

S pozdravem
Anča =)

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 424
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Milý Camry,

konec byl vysoce vydařený.... sice si neumím představit usmívající Annu, jak jí ti dva oznamují další zničené auto, ale to je jedno... Smile

Konec je klasicky kobřáckýý.... Very Happy

S pozdravem
Anča =)

PS: Na povídkového začátečníka píšeš fajn.... Dávám 1-...

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 677
Bydliště: KTU.
Odpovědět s citátem
Camry, myslím, že tohle je naprosto skvělý start do Tvé pisálkovské éry Laughing Typická Kobra 11: autaaaaaa, výbuchy, kočkující se parťáci, super Šéfová... a - víření bubnů prosím - Hartmutt!

„...počítač se trochu seká, kruci krám“.

Tahle hláška je smrtící, díky za ni i za celou povídku! Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Korupční transport
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma