AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Když vzpomínky přicházejí
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Opět jedno minídílko, melancholické nálady. Minidílko mě napadlo cestou k babičce večer, když jsem k ní jela autobusem. Opět mě motivovala silnice a dopravní prostředek – kuš! Smile
Doufám, že Vám toto dílko nepříjde moc podobné s tím předešlým, asi to pořád dokola omílám, pořád to samé téma, ale na něj se mi tak nějak dobře píše, a vždycky mě napadne právě toto téma, nebo téma s tímhle úzce spjato. Snad to nebude vadit, a rádi si to přečtete Very Happy
Především to věnuji Lilči, Woxys, André-und-Semir, Stepanka, Pajasekacka, Eron... a dalším..... Very Happy





Když vzpomínky přicházejí....




Seděl v autobuse. Čekala jej dlouhá cesta. Autobus jel výletovým tempem, ale nijak mu to nevadilo. Byla noc. Autobus zastavil na zastávce, nabral další tři cestující, kteří si sedli úplně dozadu. Nechápal proč, bylo tady tolik místa. Autobus byl téměř poloprázdný. V noci přece jen už tolik lidí nejezdí, on však musel.
Seděl blízko předního vchodu busu, v druhé sedačce na levé straně u okna. Díval se z něj na mihající se bílé čáry, které na pár sekund osvítila světla autobusu. Pohledem zamířil na osvětlené město, tím městem byl Kolín. Tak nádherně osvícená katedrála, a známý most Günther Ventur ho uchvátil. Bylo to pro něj známé místo, tolikrát navštěvované, přesto pokaždé co to viděl byl jako kdyby to místo, ten pohled, to nádhrné noční panorama Kolína viděl poprvé.
Autobus zastavil. Divil se, nebyli na žádné zastavce, tak proč? Dál to neřešil, a po pravdě řečeno, nevadilo mu to. Koukal se na osvícený Kolín, mihající se auta. Dlouze se zadíval. Najednou jako by viděl něco, co tam nepatří, něco, co je divné, něco, co upoutalo jeho pozornost. Jako by viděl, někoho, kdo mu moc chybí, někoho, koho měl moc rád, někoho, koho moc dobře znal. Viděl známou postavu. Tom Kranich, šeptnul. Díval se na to místo, a zasnil se.


„Tome!!“ houkl na svého kolegu Semir, který už do něj pěknou minutu něco hustil.
„C-Co?“ téměř spící kolega se konečně probudil, kdyby však BMW nevlastnilo střechu, leknutím by z něj asi vyletěl.
„ Tome, co je? Vidíš tám toho?“ a ukázal prstem na řítící se Lexus. Jel nejmíň 150 km/h a ohrožoval běžný pohyb na dálnici ostatních aut, tím jak myškoval, zběsile troubil, a blikal světly.
„ Hm, asi nestihl rande“ uchichtl se Tom, vytahujíc modrý majáček, který svižně položil na kapotu služebního vozu.
„ Tak to má smůlu, ale já to tak nenechám, co se stane, když ho ještě trošku zpozdíme?? Už tak jede pozdě“ pobaveně se zeptal Semir a mrknul na svého rozesmátého kolegu.
„ Noták, šlápni na to, nebo ho nikdy nechytnem!“ houknul tentokrát Tom na Semira, chystaje se zařadit větší rychlost.
„Nojo,nojo“ ucedil Semir. Prudce zrychlil. Tom tahal z pod sedačky plácačku, ale nějak se mu pod sedadlem zašprajcla a nešla ven. Tom ji všelijak páčil, ale plácačka si zkrátka umanula, že nepujde a nepujde. Ucedil nadávku. Semir se toho s uchichtnutím okamžitě chytil.
„ Copak, plácačka vzdoruje?“
„ Kruci, no ták polez!“ vrčel Tom, který už vypadal celkem navztekaně.
„ Hm, asi tě nemá ráda“ chechtal se škodolibě Semir, který se na něj střídavě koukal, a s úsměvem sledoval jeho boj s paličatou plácačkou. Tom najednou zarval, a plácačka téměř proletěla předním sklem. Ozvalo se třísknutí, Semir leknutím poskočil.
„ Proboha Tome, co vyvádíš, proč mi ničíš auto?“
„ Uf, konečně!“ s velkým oddechnutím sebral plácačku z přístrojové desky. Semir však prudce otočil volantem, jelikož předjížděl pomalejší auta, ve snaze dohonit Lexus, který mu pořád úspěšně unikal a Tomova plácačka sjela z přístrojové desky a skončila na gumovém koberečku.
Semir to však koutkem oka vše viděl a uchichtl se.
„ Ta plácačka tě vážně nemá ráda“
„ Ale má, to by jen kolega Gerkhan musel jezdit normálně“ rozčiloval se modrooký komisař.
„ A nejedu?? Se ho snažím chytit“ a zuřivě ukázal prstem na Lexus před sebou, který měli už skoro na dosah.
Semir začal blikat, rukou ukazovat na krajnici. Tom se snažil o to samé.
Semir zrychlil aby mohli být vedle něj. Tom toho využil a těžce vylovenou plácačkou ukazoval stop.
Lexus to však nechtěl brát na vědomí, a řidič v něm si neodpustil ukázat prostředníček.
To komisaře dopálilo. Tom už chmátl po vysílačce, a už tam drmolil naučené formulky.
Semir jej předjel a tím donutil Lexus zastavit. Komisaři se vyřítili z auta, a spěchali za utíkajícím řidičem Lexusu. Tom jedenkrát výhružně vystřelil do vzduchu a Semir křičel na řidiče ať zastaví, že to nemá cenu.
Řidič utíkal do blízkého lesíku, kde se schoval za tlustý kmen stromu a doufal, že bude mít ještě šanci utéct.
Semir s Tomem se vřítili do lesíku.
„ Sakra, kde je?“zeptal se udýchaný Semir.
„ Nemůže být daleko, rozdělíme se“ šeptl Tom dostatečně potichu, tak aby to řidič neslyšel,a mohli ho takle lépe dostat.
Určil Semirovi směr, a vydal se opačným.
Semir šel opatrně aby větvičky pod ním co nejmíň praskali.
Tom se také snažil o co největší diskrétnost. Koukal se opatrně za každý strom, když však nikdo na něj nevyskočil, šel omrknout další.
Semir se zastavil a zkoušel, zda něco neuslyší. Úsilí se vyplatilo! Uslyšel tichý šelest za stromem, který byl přesně před ním. Opatrně sek němu blížil. Našlapoval tiše jako kočka. Byl čím dál tím víc blíž. Najednou na něj řidič vyskočil a poněkud překvapený Semir skončil na zemi. Řidič cosi na policistu ječel, a snažil se ho praštit. Semir však nahmatal tlustou větev, kterou v zápětí řidiče praštil. Ten se svalil na zem a začal skuhrat. Semir se hbitě zvedl a už nasazoval překvapenému řidiči pouta.
„ Mám ho, Tome, tady, pojď sem!“ křiknul Semir. Tom to slyšela okamžitě se za ním rozběhl.
Semir postavil řidiče na nohy. Tom se jej okamžitě chopil a vedl ho k autu.
Když se vyhrabali na kraj dálnice, čekala už tam volaná policejní posila. Dvojice policistů se ujala neposlušnému a sprostě nadávajícího řidiče. Odjeli.
Semir s Tomem, jelikož už měli asi přes půl hodiny po službě, se také odebrali směrem ke svému BMW.
„ Hm,...a co ty a rande?“ začal pošťuchovat Semir Toma, který právě nasedal do auta.
„ Co, s tebou?“ nechápal Tom. Semir si sednul do auta. Semir obrátil oči v sloup a řekl:
„ Ale nééé, myslím s nějakou dámou“ mrknul na Toma.
„ A ty si nějakej zvědavej!“ uchicht se Tom.
„ No, co, jen se svěř kolegovi“ popichoval ho stále s pobaveným úšklebkem Semir.
„ Víš co, kolego, raději jeď!“ uchichtl se Tom s notnou dávkou ironie, který svůj záměr ještě zdůraznil ukazujícím prstem dopředu, na dálnici.
Semir se rozesmál a rozjeli se směrem ke svým domovům.



Z jeho snění jej vytrhl škubající se autobus, který se právě opět pomalu rozjížděl. Oět se snažil zadívat se dlouze na to místo. Stále jako by jej tam viděl. Nechtěl tomu věřit. Otočil hlavu jinam.
Opět hlavou opatrně pootáčel k oknu, a zrakme na to místo. Pořád tam byl. Autobus začal pomalu zrychlovat. Dlouze zavřel oči. Co to má znamenat, pomyslel si. Otevřel oči. Podíval se dozadu, nebyl tam. Nedalo mu to a zopakoval pohled, nebyl tam.
Unaveně, zmateně zamžikal očima. Nevěděl co si myslet, už mám z toho všeho halucinace, pomyslel si.
„Co mi to děláš, parťáku?“ šeptl zoufale kolega.


Konec


Doufám, že se vám dílko líbilo, a že nelitujete času do něj vložený.
Budu ráda za každý komentářek, každou kritiku. Very Happy

Saša Smile

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
pajasekacka


Založen: 15. 10. 2008
Příspěvky: 47
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
Moooc pěkné. Smile Crying or Very sad Nejvíc mě dostala ta plácačka, která ne a ne poslechnout Toma. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Hahaha, plácačka neposeda! Very Happy A ještě navíc, jak by podotklo Semirovo BMW, napůl buldozer! Laughing
Super dílko, Tomovi - nešikovi se budu ještě dlouho smát Laughing Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Stepanka


Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 11
Odpovědět s citátem
Krásné Smile Na to, že Toma v oblibě moc nemám se mi tahle povídka moc líbila... Zvláště plácačka, nebo to rande Laughing Je vidět na co ten Tom myslí Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Děkuji za spoluvěnování :hug:
Ano, v autobuse se moc dobře přemýšlí, souhlas... jen nechápu, kam si toto zařadit. Napadá mě, že je to po smrti Toma, kdy Packa hledá samotu (noční jízda autobusem, kde se na nic nemusí soustředit) a vidí ho všude. To je smutné Sad

Vsunutá příhoda mě pobavila!
Mini příhoda s plácačkou přesně zapadá do Cobra stylu, i hlášky tam sedly.
Haha, i honička s nafoukaným řidičem!

Dobré, milé, na začátku s podařenou atmosférou. Jen, Saso, trošku pozor na opakování slov, ten ,,autobus" byl na začátku hodně Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Montrity


Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 2
Odpovědět s citátem
Ta plácačka mě dostala! Laughing Very Happy Very Happy Very Happy Souhlasím,Tom je docela buldozer Very Happy .Příběh byl dobrej.Škoda že to bylo na konci takové smutné,ale to k příběhům patří.Jinak upe nádherný!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Woxys: moc děkuju za krásný komentář...jj bylo to o Tomovi...chudák Packa se trápil.....Wink
Doufám, že vsunutá povídečka se povedla...a jsem ráda, že sis moji povídku přečetla Very Happy Na opakování slov si budu dávat pozor, nějak jsem to s tím "busem" přehnala !! Very Happy Děkujuuuu za upozornění, jsem ráda, že jsi mě na to upozornila, jelikož jsem taková "ťula", že bych si toho ani nevšimla!! Very Happy Děkuju za komentííík Smile
Je to pro mě čest! Wink

Děkuju všem za mooooc krásné komentáře..a jsem ráda že plácačka pobavila Laughing Laughing Laughing

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Především děkuji za věnování Smile

Moc hezké krátké dílko, taky samozřejmě pobavila Very Happy

„ No, co, jen se svěř kolegovi“ popichoval ho stále s pobaveným úšklebkem Semir.
„ Víš co, kolego, raději jeď!“ uchichtl se Tom s notnou dávkou ironie, který svůj záměr ještě zdůraznil ukazujícím prstem dopředu, na dálnici.
Semir se rozesmál a rozjeli se směrem ke svým domovům.


Přesně tak Tome, nic neříkej, Semir je známá drbnaaaa ! Laughing

_________________
"Manželská poradna Jäger, jak vám mohu pomoci?"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Když vzpomínky přicházejí
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma