AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
A ze dvou je jeden
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Pěkný den,

nějak jsem si přemýšlela... a rozhodla se své myšleny hodit i na ,,papír" Embarassed Třeba to zaujme, ač jde o drobeček.
Je to ,,kajusiovský" styl, aneb... dosaďte si ty z kobráckých postav, které Vám tam sednou nejvíce Embarassed

Pro Všelku a Káju...

Woxys.



___________________________________________


A ze dvou je jeden


Teprve teď vidím, kdo jsem byl.
Jsme ve světě skutečně sami za sebe, nebo nás dělají lidé okolo nás?
Ještě před týdnem bych se nekompromisně přiklonil k možnosti první (Prosím vás, nechce si pseudofilosofické sofistické masturbace o tom, že když padne strom a nikdo u toho není, neexistuje ani hluk. Vše v Universu prostě JE, jak to stojí a existence je potvrzena prostým faktem své vlastní přítomnosti.).
Teď už si to nemyslím.
Těch sedm dní...
Cítili jste někdy, že vám čas protéká mezi prsty?
Být pozorovatelem... a nechápat. Nechápat, že se dlaň nesemkne v mističku, co ten písek věčně ubíhajících vteřin, minut, hodin a dní zachytí, že ochablá vůle nedokáže vyslat rozkaz k tomu činu.
Nepřetáčel jsem kalendář.
A když to udělali kolegové za mě, obrazně i doslova, nerozuměl jsem, kam se ta doba poděla.

To se vážně všechno stihlo?
Pláč, loučení... zoufalství...
Velká maškaráda v černém...
Parodie na oslavu jeho života, párty, kde se nikdo nesmál, ale všichni se křivě usmívali pod mottem, že ,,on by nechtěl, abychom pro něj brečeli.“
To všechno se stihlo...?
Let, kdy se vše míhalo před očima a i ty vteřiny, které jsem nedokázal počítat, ba ani vnímat, zatraceně bolely.

Mockrát jsme si dobírali jeden druhého. A stokrát to přehnali.
Tolikrát jsme se málem dohádali do krve.
Ale ať čas trucování sám o sobě toužil trvat co nejdéle, podporován zhrzenou ješitností, nikdy mu nebyl dopřán spokojený život.
Vždyť co ukáže pevnost přátelství, než schopnost překonávat ty drsné třecí plochy, které provází celé Bytí? Hladkost je nepřirozená. V přírodě ji takřka nenajdete.
Každá ta hádka nás (uvědomil jsem si to s odstupem času a věřím, že on to cítil stejně) jen posílila, ukotvila na svých místech ta jádra, která v nás byla. A řetěz, který je spojoval a zdál se být pevný. Neporušitelný. A my dva nesmrtelní. Mladí.
Za ty roky mohly padnou stovky vět, které zabolely, zasáhly až do morku kostí, do nitra nervů.
My dva ale nikdy nedovolili, aby nás rozdělila slova.
Až tomu kousku železa se to podařilo.

A od té chvíle...
Vlastně netuším, jak je možné, že dýchám.
Můj nejlepší přítel, parťák, bratr...
Vím, v čem to celé je. Jaká je odpověď na otázku.
Jsme tím, čím jsme... sami od sebe?
Myslím... že vždycky musí být něco okolo nás, co nám dá smysl. Věc, člověk. Zvíře.
Jsme... existujeme a naše přítomnost je nepopiratelná skutečnost... ale naše BYTÍ s velkým B.. to je vždy jen vůči něčemu.
On byl pro mě jeden z důvodů, proč otevírat ústa k nádechu.
Svět se mi vyprázdnil... a já tápu, tápu a hledám něco k zachycení, něco, čeho se má mysl dotkne a ten prostý fakt mi dá zase pocítit, kdo jsem.
Strašně... mi chybí.

Teď tu sedím sám...
a ač to nevychází z žádné matematické rovnice...

Jsem míň jak jeden.




Konec...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Teda Woxys....moc hezké Wink

Krásně vylíčené pocity, krásné a smutné..... Crying or Very sad Wink

Kde Vás takoé hezké úvahy napadají....já se pořád snažím cosik vykutit...ale ono nic Laughing

Moc se mi Tvá úvaha líbila

Saša Wink

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Milá Wox,

opět jsem se při čtení povídky krásně zamyslela... snažím se něco na ten způsob a můj způsob dohromady napsat.... Ale nějak to... nejde.... Proto ráda čtu tyto úvahy, protože vím, že to asi nikdy nenapíšu...

Krásné.... Smutné... Připomnělo mě to.... nevím jestli mělo.... ale jak Tom umřel....

S pozdravem
Anča=)

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
André-und-Semír napsal:
Milá Wox,

opět jsem se při čtení povídky krásně zamyslela... snažím se něco na ten způsob a můj způsob dohromady napsat.... Ale nějak to... nejde.... Proto ráda čtu tyto úvahy, protože vím, že to asi nikdy nenapíšu...

Krásné.... Smutné... Připomnělo mě to.... nevím jestli mělo.... ale jak Tom umřel....

S pozdravem
Anča=)



André-und-Semír


Taky, taky?? Taky nevím, jestli to je co mělo, ale Toma mi to právě také připomnělo Smile

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
sasadydzej napsal:
André-und-Semír napsal:
Milá Wox,

opět jsem se při čtení povídky krásně zamyslela... snažím se něco na ten způsob a můj způsob dohromady napsat.... Ale nějak to... nejde.... Proto ráda čtu tyto úvahy, protože vím, že to asi nikdy nenapíšu...

Krásné.... Smutné... Připomnělo mě to.... nevím jestli mělo.... ale jak Tom umřel....

S pozdravem
Anča=)



André-und-Semír


Taky, taky?? Taky nevím, jestli to je co mělo, ale Toma mi to právě také připomnělo Smile


Mě to připomnělo, jak Semír byl příšerně smutnej Sad

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Sad Crying or Very sad To je hrozně... emotivní. *začala šeptat a šeptá dál*
Já jsem si ze začátku představovala Semira a Andrého, nakonec mi tam více seděl Semir a Tom. Embarassed *ještě víc šeptá*
Připomněla jsi mi tím Hegelovskou filosofii JÁ A NEJÁ. Člověk díky tomu, co není, poznává, kým je. Embarassed Díky tomu, co není, sebereaulizuje sebe sama. Embarassed
*tiše šeptá s hlavou skloněnou a pohledem upřeným na špičky prstů u nohou* Já si myslím, že nás utváří jak ostatní lidé, tak my sami. Embarassed A my sami jsme pak tím, co si sami vybereme. Embarassed Ale... Pokud si vybereme život s někým jiným, prostě... Uchm, je to těžké, je to hrozně těžké vytrvat, nenechat se těmi odlišnostmi rozeštvat a prostě... *odmlčela se*
Držet za pačesy to, co se nám jeví jako největší dar, co nám život dal, i když nám to působí tolik, tolik, tolik bolesti. *spolykala slzičky, zvedla hlavu a podívala se na Wox s vážným výrazem*

Děkuji, Woxy, za tento drobeček. Embarassed Moc ti za něj děkuji! Díky němu jsem si uvědomila to, co si říkám už druhý, třetí, x-tý den, ale pořád to z části zakrývám nějakou svou sobeckou obžalobou. Laughing
Já štípačky do rukou nevezmu. Embarassed
:hug: Děkuji, je to moc... úžasný, krásný, vzácný drobeček. Embarassed *objala Woxičku kolem ramen s díky na rtech*

*omluvila se za svůj výlevný komentík* Embarassed

Sasadydzej, takovéhle úvahy přichází jako blesk z čistého nebe a ponejvíce je nejlépe servíruje na talíři sám život. Laughing
Jo, jo, není nad to si dobře zapřemýšlet a zafilosofovat. *in love* Snad se ti to také vydaří. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Jack Sheppard


Založen: 16. 12. 2008
Příspěvky: 19
Odpovědět s citátem
Na můj vkus povídka, u které se musím až moc zamýšlet a já nemám rád myšlení Very Happy ale jinak jen tak dál.
Tvůj příběh=kvalitní příběh (ne tak jako můj Very Happy Smile Very Happy )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Kajusia: Ano máš pravdu...už jsem jednu udělala, doufám, že až si ji přečteš, nebudeš zklamaná....

promiň Woxííí.....že to píšu zrovna tady... Embarassed

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Saso, taky si Tvou úvahu přečtu, jen mám jednu prosbu - prosím, když odpovídáš, smaž tu část, kterou cituješ. Někdy jsou to ohromné kusy textu Sad a pak je forum nepřehledné...

Všem moc děkuji za komentáře, jste moc hodní :aww: a nenapadlo Vás dosadit si tam Hotteho a Dietera? Přiznám se, že u nich si ten výrok ,,jsem sám, jsem míň než jeden" dovedu představit nejvíce Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tak nejprve: pseudofilosofické sofistické masturbace - přesně takto bych označila všechny ty úvahy, se kterými kolem mě chodí zhulení spolužáci, kdyby mě tohle geniální slovní spojení napadlo. Skvěle vystihnuto.

Jsem míň jak jeden. - Dokonalá závěrečná věta.

Musím se přiznat, že jsem taky automaticky myslela na Toma... vždycky si dosadím Toma a Semira a holt Semir je ten nesmrtelný, no...

Krásná povídka, Wox, a skvělá úvaha. Líbí se mi to.

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Téda Wox! Ty víš, jak mě vždy tvůj sloh a vyjadřování myšlenek dostává do nálady přesně takové, jakou chceš! Zase psychostav rozpoložení jako postavy, co to vypráví!

On byl pro mě jeden z důvodů, proč otevírat ústa k nádechu.


Tahle věta dokonalost sama! Nevím proč, ale uchvátilo mě to spojení "proč otevírat ústa k nádechu"! Celá vlastně úvaha co je pro nás člověk, kterého bereme jako naši polovinu, a hlavně co pak, když ho ztratíme!!! Very Happy

Moc se ti to povedlo, kdybych ti měla klepnout do zad takovou silou, jakou se mi to líbilo, vyrazím ti nejen dech, ale i plíce! Wink Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    To je strašně smutné a tvé filozofické ťafky mi tam přijdou takové..nu, skoro mne rozesmějí, ale tak nějak to pak celé strašně zhořkne...



    P. S. ne, opravdu jsem si nedokázala představit Toma...ani emira...ani nikoho...jen...ten smutek:(

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
A ze dvou je jeden
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma