AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Náhoda ??
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Tady je má druhá povídka, doufám, že ji přežijete ve zdraví a že nebudete litovat času, který jste darovali.....Smile
Budu ráda za jakýkoli komentář Smile






Tom čekal před svým domem na Semira, který dneska měl pro něj vyjímečně přijet. Netrpělivě přešlapoval, jelikož věděl, že i kdyby měli tryskový pohon, včas už do práce nepříjdou.
Vzal telefon, vyťukal Semirovo číslo.
„ Semire!“
Semir telefon zvedl a začal.
„ Ahoj Tome, promiň, ale přijedu asi trošku později, trčím v zácpě !“
„ Aha....no výborně, to nám ten den pěkně začíná, no a kdy myslíš, že asi přijedeš....vzal bych si kdyžtak taxíka“ rozčiloval se Tom, o kterém se všeobecně traduje, že chození včas do práce, není jeho silnou stránkou.
„ JJ, to bude asi dobrej nápad, jen tak se z toho chumlu nedostanu....“ odpověděl Semir, který byl velice dobře naladěn. Nijak mu to čekání a posouvání se co dva metry nevadilo.
„ Hm, tak bezva....jo a co je, že si v tak dobré náladě ??“ začal se Semira vyptávat.
„ HM, no to víš....když se někdo moc dobře vyspí....“ začal pošťuchovat Toma.
Tom, který v dobré náladě rorzhodně nebyl.
„ A co je ti....jsi nějaký mrzutý“ zeptal se zvědavě Semir, kterému to začlo být divné, vždycky je to Semir, kdo je po ránu pěkně podrážděný a Tom, který je vždy v dobré náladě.
„ Ale nic....“ odsekl Tom a pokračoval: „ Hm, vezmu si toho taxíka, čau“ a tipnul červené tlačítko na svém mobilu.
Semir si z toho nic moc nedělal, všqk co on se z toho dostane, říkal si vduchu.

......

Tom dorazil před stanici Dálniční policie. Vešel tam, a slušně všechny pozdravil, už, už se mu na tvářích rýsoval úsměv, alůe šéfka mu jej hned zkazila.
„ Tome, dobrý den.....co bude s tím hlášením čekám na něj už asi dva týdny...“ začala hned prudit.
„ Šéfová, hned to bude...už se na to vrhám“odvětil skleslý Tom a odcházel do své kanceláře.“ „Aaaaaa, kde je Semir, ty jsi přišel pozdě ale na Semira mi to nesedí....vždycky chodí včas??“ ozvala se náhle ustaraná šéfka.
„ Trčí v koloně.....je to prej na dlouho“ odvětil Tom, který se již skláněl nad horou nekonečného hlášení.

..........

„ Nazdáárek“ začal zvesela Semir, který práě dorazil.
„ Ahoj...prosim tě, to si byl v tý zácpě tak dlouho.....čekám tu už snad dvě hodiny až mi pomůžeš s tím strašným vyplňováním hlášení“ rozčiloval se Tom.
„ Nj, když člověk trčí v koloně, tak to není na dvě minuty“ odvětli Semir, který měl stále úsměv na tváři, i když slyšel, že musí vyplnit horu hlášení.
„ Můžeš mi říct, proč se pořád tak blbě culíš“ rozčiloval se Tom, kterému právě spadla tužka na zem, a pěkně pod stůl, aby nešla jen tak zvednout.
„ No, vo, to nemůžu mít dobrou náladu...to je trestnej čin, nebo co...ju a spadla ti tužka“ odpověděl Semir.
„ No, hlavně, že je dobrá nálada....to už jsem taky zjistil“ zavrčel Tom. Semir mu tužku obratným skokem pod stůl podal, a začal vyzvídat.
„ Co je, Tome, jsi už takový od rána, a ještě to nepřešlo“ zeptal se ustaraně Semir.
„ Ale, líbí se mi jedna sousedka, právě se nastěhovala do bytu nademnou“ vysvětloval Toma pokračoval.
„ No, a když jsem jí pozval ke mně na oběd, řekla, že se mbou nikam nejde, a že nemá o mě zájem, ať se prej ani nepokouším“ po těchto slovech Tom smutně upřel svůj zrak na právě vyplňované hlášení.
Semir se okamžitě přestal culit a bylo mu kolegy líto.
„ Ale, noták, hlavu vzhůru, možná si to ještě rozmyslí...ne ??“ začal Semir svého skleslého kolegu utěšovat.
„ Obávám se, že ne.....“ smutnil Tom.
„ Hele, jsi fešák, možná ještě příjde...a i kdyby ne....tak si najdeš tu pravou...to ti slibuji“ pokračoval Semir, ale už tónem, který zněl spíše nadějně a povzbudivě. Opět se na jeho tváři oběvoval úsměv.
„ Díky, parťáku...hm, no tak hurá na hlášení“ zaradoval se Tom. Na jeho tváři se začal, tak jako na Semirově, oběvovat úsměv.
„ Jeee, kdybys věděl jak to hlášení nesnáším, chtělo by to něco jako....“ Semir to jaksi nestačil doříci, jelikož se do jejich kanclu vřítila šéfka.
„ Na A4 je opět dusno, nějaké BMW přeletělo přes svodidla...“ rychle vysvětlovala šéfka.
„JJ, už jedeme“ řekli parťáci jednohlasně.
Vyřítili se z kanclu, jako dva blesky, a už byli před Semirovým BMW330i.
„ Myslel jsi, Semire, něco jako výjezd ?“ zavtipkoval Tom, který teťka okamžitě přestal řešit svůj budoucí život s krásnou sousedkou a začal konečně smát na celé kolo.
„ Jj, to jsem přesně myslel, hlavně, že to hlášení nemusíme vyplňovat“ souhlasně přitakal Semir a řekl svému kolegovi, že taklem, když se směje, že je to hned lepší.

......

Dorazili na místo určení. A začala jejich každodenní rutinní práce.
Semir odešel vyslechnout řidiče toho lítajícího BMW. A Tom ostatní účastníky a zjistit co na to všechno říkají technici. Mezi techniky samosebou nechyběl ani bystrý a vševědoucí Hartmut, který okamžitě začal trpělivě vysvětlovat vše co chtěl Tom vědět.

„ A proč si myslíte, pane Hofmanne, že to někdo udělal schválně ??“ vyslýchal Semir přímého účastníka nehody, řidiče BMW, který se z toho nějak nemohl pořád vzpamatovat.
„ Jelikož, jsem prohlížel auto, před výjezdem to dělám vždycky“ odpověděl Hofmann.
„ Aha, a vy jste na tu údajnou vadu nepřišel, při té prohlídce?“ ptal se Semir, který si vduchu říkal, že to jen málo lidí kontroluje svůj vůz, jak Hofmann, asi k tomu měl zvlášť důležitý důvod.
„ No, ne....až pak jsem nemohl zabrzdit...nevím...“ odpovídal zmateně Hofmann.
„ Zastavoval jste někde, nebo jste jel přímo ?“ pokračoval v práci malý hnědooký policista.
„ No... ne, jel jsem pak ještě na pumpu, támhle...“ ukazovla nervózní řidič na pumpu, která byla zhruba 900 m od místa nehody.
„ Aha....díky, pane Hofmanne, dáme auto technikům, a oni se pokusí přijít proč to všechno, okamžitě jak budeme vědět něco více, zavoláme vám,ano?“ řekl Semir a dal Hofmannovi svoji vizitku.
Řidič slušně poděkval a zůstal stát na místě jako přibitý. Co to má všechno znamenat, přemýšlel.

Pokráčko

„ Tome, jedem na tamhle tu pumpu !!“ zakřičel Semir do toho zmatku všude okolo.
„ Tak nasedej....“ reagoval rychlostí blesku Tom, který se vymotával Semirovým BMW z toho zmatku všude okolo.
„ Tak, jo, řekni mi proč tam vlastně jedem ?“ otázal se Tom. Semira, který byl jako na jehlách, hned odopověděl.
„ Hofmann si myslí, že to s tím autem nebyla náhoda, tvrdí totiž, že před jízdou auto kontroloval a nic s ním nebylo, a tak si myslí, že to všechno bylo něčí plán..... zastavoval právě na té pumpě, kde teťka míříme, takže je možné, že třeba něco kamery zachytili, nemyslíš?“ vysvětloval Semir, který byl nervózní, a moc si přál,aby kamerový systém něco zachytil a nebo aby se Hofmann mýlil.
„ Semire, nemyslíš, že je to trošku ukvapené ?“ zeptal se n ervózního kolegy modrooký komisař, svého menšího kolegy.
„ Hm, je...ale snad nám něco ty kamery ukážou, kéž by se Hofmann mýlil“ ukončil větu a vystoupil z auta.
„ A proč?“ zeptal se nechápavě Tom, který ještě stále seděl v autě a nechápavě na svého kolegu pohlížel svými krásnými očky.
„ Kdyby to totiž byla pravda......tak ten, kdo to všechno způsobil, se může pokusit Hofmanna zabít jinak, když mu to teťka nevyšlo.“ trpělivě vysvětloval Semir.
„ Aha....na to jsem nepomyslel“ reagoval na Semirovo trpělivé vysvětlování, teťka již také ustaraný Tom. Vstoupil z auta a rozešli se do benzinky.

„ Dobrý den, jsem Tom Kranich z dálniční“ představil se a pokračoval.
„ Kamerový systém tady máte, že?“ zeptal se Tom prodavačky, která vypadala poněkud vyjukaně.
„ Samozřejmě, máme“ odpověděla.
„ A funguje celý den ?“ ptal se Tom.
„ Ano....kterou nahrávku chcete....“ prodavačka už se vzpamatovasla a chtěla mladému komisaři nějak pomoci.
„ Tu dnešní, je-li to možné“ řekl Tom.
Prodavačka nachvíli odešla a Tom začal shánět Semira, který právě prohlížel areál, jestli na něco třeba nenarazí.
„ Semire, tu nahrávku nám ukáže....pojď.“ zavolal svého parťáka a odešli spolu i s prodavačkou do kanceláře, která byla pěkně vybavena, a kde směli jen zaměstnanci benzínky. Kancelář nebyla nějak velká, ale bylo zde vše potřebné.
„ Já vám pustím dnešní nahrávku a půjdu opět k pokladně, už semi tam tvoří fronta, nevadí ?“ řekla prodavačka, která právě spouštěla VHS s tak důležitou nahrávkou.
Oba komisaři odpověděli, že to nevadí a že se zachvíli by měli být hotovi.

„ Achjo....nic....nic nápadného“ vdychal Tom
„ Né, a co je támto....vidíš, vrať to a zpomal to“ zavelil Semir, který si právě všiml něčeho, na co oba čekali.
„ Vidíš, to není Hofmann, zaměř tu tvář, prosím“ řekl Semir, který byl poněkud překvapený, že tam opravdu něco je.
„ Nojo, fakticky....ale věděl, kde kamery jsou, jelikož se kryl“ přitakal Tom.
„ Ještě to přibliž.... snad půjde aspoň trošku vidět.“doufali oba komisaři, kteří hleděli do obrazovky jako na nějaký napínavý film.
„Bingo“ zvolali sborově.
„ Máme ho“ zaradoval se Semir a vzal kazetu z přehravače.
„ Můžeme si ji vzít..našli jsme co potřebujeme?“ zeptal se Tom vyjukané prodavačky.
„ JJ, samosebou.....“ odpověděla rozpačitě prodavačka.
„ Děkujem a naschle !!“ rozloučil se Semir, který vyletěl z benzínky, tak rychle, že se na něj všichni co byli v benzince podívali.
Dojeli na stanici a hned kmitali do jejich speciální místnosti, kde okamžitě strčili VHS do přehravače.
Najednou se otevřeli dveře místnosti a v nich šéfka.
„ Že by jste mě třeba informovali, pánové !“ řekla oboum vyjukaným komisařům, trošku naštvaně,ale zároveň byla zvědavá co našli.
Semir se ji omluvil a hned vše vysvětlil.
Šéfka poděkovala a nechala je ať dělají to co musí, a když odcházela, řekla jim ať jsou tak laskavi a informují ji o všem co nastane v tomhle případu.
Oba přitakali a Semir ji slíbil, že budou.
„ Tak jo, přibližto a hurá tisknout, zjistíme o koho jde a pak si tam hezky zajedem“ navrhl Tom a taky se tak stalo.
„ Jedná se o jistého Fritze Bauera, který byl už jednou trestán,za loupežné přepadení, pustili ho před rokem“ vysvětlovala Andrea a hledala další informace.
„ Aha...to je hezký...hm... a kde je teťka....?“ ptal se zvědavě Semir.
„ No... teťka bydlí tady v Kolíně, na Brüderdßtrase 252.“ odopvěděla Andrea. Zeptala se jestli chtějí ještě něco vědět. Nechtěli, poděkovali ji a byli okamžitě fuč.
Andrea jenom vzdychla, a pokračovala dál ve své práci.

........

„Tak co zazvoníme, nebo tam rovnou vlítnem ?“ zavtipkoval Tom.
„ Myslím, že první zazvoníme....hm, ale pokud se nikdo neozve, upřednostníme pak tu druhou verzi“ šťouch do Toma jeho menší kolega.
Crrrrrrrrr,Crrrrrrrrrrr...
„ Hm...nic...“ poznamenal Semir.
„ Počkej, ještě chvíli“ namítnul Tom, kterému se popravdě už čekat nechtělo.

Najednou se otevřeli dveře a v nich stál mohutný chlap.
„ D-dobrý den, jsem Gerkhan z dalniční policie a to je můj kolega Kranich, jmenujete se Fritz Bauer?“ zeptla se poněkud rozpačitě Semir, který mu sahal sotva po pas.
„ Jo...o co jako má bejt?“ odpověděl podrážděně Bauer.
Tom řekl, že je má pustit dovnitř, a že mu pak všechno řekne.
Pustil je, ale nebyl rád, a to ani trošku. Tom mu vše vysvětlil, jak slíbil a Semir se hned začal vyptávat.
„ Znáte jistého Hofmanna?“ zeptal se tónem, kterým mluví když se ptá na něco moc důležitého.
„ Ne, a jako to bylo jeho auto, co lítalo dálnicí, nebo jako co, co vůbec po mě chcete?“ optal se malého komisaře dost naštvaným tónem Bauer.
„ Aha, to je zvláštní, jelikož jsme sehnali video u pumpy, kde mu cosi děláte s autem, jste si opravdu jist, že ho neznáte?“ zkusil to znovu mírně podrážděný a s lehkou ironií Semir, který Fritzovi hleděl do očí s lehce zakloněnou hlavou. Pohledem však neuhýbal.
„ Jeee, no tak fajn, znám ho, a nejsme spolu zrovne moc v lásce,ale s autem jsem mu nic neprovedl“ obořil se na Semira, Bauer, který si Semira měřil pohledem, a který si vduchu říkal, co tenhle prďola policajtskej, po něm jako chce.
„ Jo?“ zeptal se dost ironicky Semir, který se začínal mít pěkně pocuchané nervy.
„ Hele, týpku.....nemám rád když mi někdo lže,takže mi chceš jako namluvit, že si mu čachroval s autem, díval jsi se kolem, jestli tě nikdo nevidí, ale nic jsi mu neprovedl ?“ vztekal se Semir.
„ Hej...co tu na mě zkoušíte.......kdo si myslíte, že jste, to mě tu jako obviňujete...?“ rozčilíl se Bauer.
„ Jestli chcete, můžeme si o tom všem promluvit na naší stanici ?“ navrhl Tom s notnou dávkou ironie.
„ Ne, to nebude nutný, protože je to vše co jsem vám řekl, a teťka odejděte, nemám na vás čas“ odsekl drze Fritz.
„ Tak si ho uděláte, a sednout!!“ setřel ho Semir a vztekle ukázal ukazováčkem na židli, a přitlačil ho ať si sedne.
„ To je policejní brutalita !!“ řval Bauer.
„Chceš vidět policejní brutalitu ?“ vyjekl na něj Tom a jednu mu uvalil, protože už to s ním pořádně cukalo. Bauer vyjekl a okamžitě se aspoň trošku zklidnil.
„ Au, to bolelo, hej on mě praštil“ rozčíleně řekl Semirovi, který se nenápadně usmíval. Takhle Toma neznal.
„ Hej, to nahlásím, si mě praštil“ vyhrožoval Fritz Bauer.
„ Viděls něco ?“ zeptal se Semira jeho kolega, který právě před chvílí udělal něco, co ještě neudělal.
„ Ne...nic“ odpověděl s úšklebkem Tomovi, jelikož věděl, že pokud nebude mít Bauer svědka, nic nenahlásí, a i kdyby, neuvěří mu to.
„ Jen hezky klidně seď, a řekneš nám všechno co chceme vědět, jelikož ti nevěřím ani slovo“ řekl mu přísně Semir, kterého štvalo, že pořád sebou na té židli škube.
„ Takže, to jsi nebyl ty na tom videu?“ zeptal se Tom.
„ Jo...ale nic jsem mu s autem neprovedl“ odporoval Bauer.
„ Hm....tak jo...ještě se uvidíme, to mi věř“ oznámil mu Semir a odešli.

........

„ To jsi nemusel“ řekl Tomovi jeho menší kolega, když právě odjížděli z místa dění.
„ Nj, ale když on si o to tolik koledoval“ stydlivě opověděl Tom, kterému to bylo teťka líto, že tak vyjel.
„ Ty to na mě řekneš šéfce ?“ ptakl se rozpačitě Tom, tak jako se vždycky ptá dítko mámy, které něco provedlo a nechce aby se to tátovi řeklo.
„ Ne, přirozeně, že ne....přece jsme parťáci, a vůbec, taky mě dost štval.“ odpověděl mu Semir a začli se oba smát.

.........

Dojeli na služebnu, první kroky vedli do šéfčiny kanceláře. Informovali ji o všem co se stalo, až na tu facku co padla. Poté se šli podívat k Hartmutovi, který už byl hotov se svojí prací a měl nachystané výsledky.

„ Tak, Hartmute, na co jsi přišel ?“ byli první slova obo komisařů, když vztoupili do Hartmutova království.
„ Ahojte kluci, takže, asik jste tady kvůli tomu ranímu autu, že ?“ ujišťoval seHartmut, který už hledal na stole výsledky.
„ Jo, jsme..“ odpověděli oba svorně.
„ Tady to je, kluci...máte pravdu, opravdu s tím autem někdo manipuloval.“ vysvětlil technik, který se culil na oba komisaře.
„ Jo....opravdu s ním někdo manipuloval“ otázal se Semir, jako kdyby neslyšel co jim technik potvrdil.
„ Jo, Semire, přestřihl mu brzdové hadičky.“ zopakoval Hartmut.
„ Díky, Hartmute, jsi jednička“ Semir pochválil technika a odešel.
„ Hm, díky“ reagoval na pochvalu Hartmut, celý šťastný, že někdo ocenil jeho práci.

Pokráčko

„ Nemůžeme ho obvinit, nic proti němu nemáme !“ rozčiloval se Semir, který právě řídil své BMW a směřovali do Brüderßtrase 252.
„ Ale jak to, máme to video...co by jsi ještě chtěl ?“ nechápal tom, kterého už to všechno pěkně štvalo.
„ Nemáme nic, video je nanic, nepřizná se, a my nemáme nic !!“ oponoval stále Semir.
„ A kdo mu je jinak přestřihl, co myslíš, je na videu, nevím, co pořád chceš!“vysvětloval Tom.
„ Safra, možná jsme se spletli, možná jsme něco uspěchali, nevím.....“ vzdychnul ysemir, který natěsnal své auto mezi dvě další.
„ No, výborně, a jak teťa vylezu ?“ zasmál se Tom. Semir něco zamumlal a obratně z auta vyklouzl.
Tomovi to dělalo trošku větší problém, a le po chvilce už klepali na dveře Fritze Bauera.

Dveře se prudkýnm trhnutím za kliku otevřeli a Semir se evidentně pěkně leknul. Tom byl vklidu a bez dovolení vklouzl do bytu.
Bauer byl hodně naštvaný, jak bylo vidět, jelikož něco pořád mumlal.
„ Tak, co zase chcete?“ zeptal se Fritz.
„ Chceme vědět pravdu !“ odpověděl Semir s notnou dávkou ironie.
„ Chceme vědět, jak to bylo s tím autem a Hofmannem“ pokračoval Tom.
„ Víme, že vztah mezi vámi není zrovna moc dobrej, a proto chci vědět jak to všechno bylo“ poračoval už klidný Semir.
„ No jo no, nic moc, to je pravda, ale s autem jsem mu nic neudělal, nemáme se rádi,ale proč bych ho zabíjel ?“ začal se hájit Bauer, který už se také zklidnil.
„ To já nevím, ptáme se vás na to ?“reagoval Semir.
„ Tak co děláte teda na tom videu, škrábete mu auto dvacetikorunou, nebo co?“ začal se opět trošku vztekat modrooký komisař.
„ Jen jsem se tak díval.....“ odpověď nedořekl Bauer, jelikož mu do řeči vztoupil Semir, kterému už docházely nervy.
„ Na brzdové hadičky, že?“ křiknul na něj.
„Hele co vám je, nic jsem mu neudělal,jaký brzdový hadičky ?“ nechápal Bauer.
„ Když zastavil na pumpě, někdo mu mezitím, co šel zaplatit, přestřihl brzdové hadičky, a jediný, kdo byl u jeho auta v té chvíli, jste vy !!“ rozčílil se Semir tak, že se Tom obával, že tu někomu přistane pěkná facka.

Najednou Bauer prudce vztal ze židle, rychlým pohybem chytil Semira pod krkem a sebral mu jeho služební zbraň z pouzdra, kterou měl Semir na pravém boku. Tom okamžitě vytasil svoji pistoli a začal na Bauera křičet ať se vzpamatuje a pustí jeho kolegu. Ten však odmítal se jen tak vzdát, mával pistolí u Semirovy hlavy, tak že se Tom strašně bál, že to tady špatně skončí.

„ Jestli se teťka okamžitě vzdáte, bude to polehčující okolnost, no, tak, Bauere, nedělejte to ještě horší než to je, stejně vím, víme, že na tom videu jste vy“ zkoušel Tom vyjednávat s pachatelem, který stále lomcoval Semirem a mával pistolí všude kolem sebe.
Semir byl lehce v šoku a nevěděl, jestli se má začít bránit, nebo ne....nevěděl, co má dělat.
Tušil totiž, že kdyby se začal bránit, mohlo by dojít k přestřelce a Tom by to klidně mohl pěkně schytat. A věděl, že tenhle obrovskej chlap si asi nebude brát s žádným z nich žádné servítky, a že není radno si s ním nic moc začínat. A taky tušil, že ho jen tak nepřepere, jelikož byl asi o tři až čtyři hlavy větší než Semir.

Pokráčko

„ A už toho mám dost“ vyjeknul najednou Semir, který vyklouzl ze sevření Bauera a uštědřil mu jednu pořádnou „baňu“ do nosu, až Fritz zakolísal a zjistil že mu teče z nosu krev.
Fritz dlouho nečekal a Semirovi to okamžitě oplatil, jenže ten se obratně sklonil a kopl Fritze do rozkroku. Výše by to nemělo účinek, protože by nekopl tak silně, Bauer byl zkrátka mohutný a vyšší. Bauer se zkácel k zemi a vyjukaný Tom mu okamžitě chtěl vrazit a omráčit jej. Ale s tím Tom nepočítal, Bauer zprudka vztal a rozpřáhl se svou mohutnou rukou a praštil Toma do obličeje tak silně, že Tom ležel okamžitě omráčen na zemi.
„ To si neměl dělat, teťka tě zašlápnu jak blechu“ zachroptěl výhružně Fritz a díval se na Semira.
Semir se vyjukaně podíval kolem sebe.
Fritz zlostně cosi zamumlal. Semir nasadil bojovou pozici. Bauer už ani chvilku neváhal a vystartoval proti Semirovi, který tak tak uhl aby nedostal ránu to tváře. Semir mu okamžitě chmatnul po ruce a začal mu ji překrucovat dozadu, abymu mohl nasadit pouta a byl aspoň trošku spacifikován.
Jenže Fritz se nemínil nechat zatknout, otočil se a svoji silnou paží praštil Semira do zad, tak že Semir dělal všechno proto aby se udržel na nohách.
Semir se už teťa hodně naštval. Rozhodl se, že tuhle bitvu vyhraje.
„ Už tě mám plný zuby, Fritzi !“ zavrčel poněkud vyjukaný Semir z rány, kterou právě obdržel.
Koukl se očkem na svého kolegu, stále se nehýbal.
„ Jak to, že mě máš plný zuby, poldíku, to teprve začneš!!“ vyhrožoval Fritz Bauer.
„ Byl jste to vy, že?“ zeptla se Semir, který měl srdce až v krku.
„ Jo, .......byl, a co má bejt?“ přiznal se Bauer.
„ Proboha....vždyť jste málem zabil člověka??“ nevěřil svým vlastním uším policista.
„ Však tobě už to může být stejně jedno, protože tebe a tvýho kolegu zničím“ zavrčel výhružně Bauer. A pokračoval ve svém monologu. Chodili navzájem kolem dokola a každý si dával pozor, na toho co „vystartuje“první.
„ Znáš tu hru.....na kočku a myš, kočka si nejdříve s myší pohraje a až jí má dost....zabije ji!“ monologoval Bauer a pokračoval.
„ Hádej, poldo, kdo je tady asi myš?“ zlostně se usmál.
„ Nemá to smysl, dříve nebo později vás stejně dostanem, to mi věř!!“ vyhrozil mu Semir, který se měl pěkně napozoru.
„ No taaak, pojď, myško !“ provokoval mohutný muž, plný vzteku, který potřeboval na někom vybít.
„ Koleduješ si o to!!“ vyhrkl Semir a vší sílou praštil Fritze. Fritz se jenom pootočil pod sílou rány, kterou dostal, ale ani se nehl z místa. Semir čekal nejhorší, připomělo mu to totiž Schelkeho ve vězení, a jejich rvačku.
„ Už mě sereš!“ zavrčel Bauer a vší silou uhodil policistu sdo obličeje. Semir se celý protočil, a snažil se to Bauerovi nějak oplatit. Bezvýsledně, dostla od nepřítele ránu pěstí do žeber, tak silnou, že vyjekl bolestí, neudržel se a zkončil na podlaze na kolenou.
„ Co pak, myško?“ provokoval zločinec. Chytl Semira za delší vlasy na temeni hlavy a zvrátil mu hlavu dozadu. Semir syknul.
„ Teťka začíná ta pravá zábava, co, poldo??“ řekl naštvaný a sebeovládání nemožný Fritz a praštil kolenem Semira tvrdě do obličeje. Semir zasténal bolestí a skončil zcela na parketové podlaze.
„ Hele, to mě začíná bavit“ zlostně a posměvačně poznamenal zločinec.
„ Však on tě ten smích přejde, blbečku“ zasyčel Semir, který právě zjistil, že mu teče z nosu kterv, a to hodně.
Zlostně do policisty kopl. Ten okamžitě vyjekl a stočil se do klubíčka.
„ Notak vztávej, ty šmejde!!“ houkl na svíjícíseho Semira. Bauer ho opět chytil za delší vlasy a surově ho zvedal ze zěme a donutil ho postavit se. Semir zasténal, docházely mu síly a všechno ho bolelo, přesto se mu podařilo praštit Bauera do břicha. Ten bolestně vyjekl a zhroutil se, přesto však ne úplně k zemi.
Fritz Bauer byl na pokraji sebeovládání, byl tka naštvaný a vzteklý, že by z něho měl strach i ten nejotrlejší policista. Bauer se zcela přastal ovládat a chytil Semira za boky, nějakým způsobem ho zdvihl a vší silou s ním hodil před sebe. Semir, který se nestačil ani divit dopadl tvrdě na stůl, který se pod ním následně zbořil. „ To je můj konec“ pomyslel si Semir, který se ani nestihl vzpamatovat a už ho Fritz vláčel k nějakému dřevěnému stolku. Semir jen sténal, a nebyl schopen sebeobrany.
Měl částečně vyražený dech a cítil, že se o něj pokouší, zatím jenom zlehka, malátnost.
„ Šmejde jeden poldovskej, ty hnusnej fízle“ křičel na bezbraného Semira Bauer.
„ Ničíš mi tu nábytek, ty malej šmejde!!“ nepřestával křičet. Zlomyslně a ironicky se zasmál, zločinec, který měl Semira v hrsti.
Začal surově bít Semira o stolek. Ten se mu pokoušel dostat z jeho pevného a silného sevření, ale vždy to bylo jenom horší. Bauer na Semira řval sprosté nadávky a zřejmě se tím dobře bavil.
Bauer si ani nevšiml, že se Semir čím dál méně vzpouzí. Semir už byl napůl v bezvědomí, lse Bauer toho všeho ještě neměl dost.
Bauer se najednou zkácel kzemi, zůstal ležet v bezvědomí.
Semir cítil jak ho přestaly Fritzovy ruce svírat, slyšel ránu a pak pád nějakého těžkého předmětu.
Byl zmaten, viděl rozmazaně, byl v polobezvědomí.

Pokráčko

„Semire, žiješ?“ zeptatl se vyděšený Tom, který se konečně probudil a zasáhl v pravý čas, okamžitě se k polomrtvému kolegovi sklonil na kolena. Vyčerpaný Semir mu odpověděl: „Právě včas,kolego“....“Díky“ a pomalu se z toho všeho vzpamatovával.
„Semire, si v pořádku?“ zeptal se znovu jeho kolega, který teťka už byl rozhodně klidnější.
„Jo.....jsem......čím si ho to prosim tě majznul?“ zeptal se Semir, který byl ještě pořád v šoku.
„Váza je velice dobrá věc, věřil by jsi tomu?“ zavtipkoval Tom.
„Jo, to věřím!“ uchichtnul se menší komisař, který ještě ležel na zemi. Na to však okamžitě vyjeknul, smích ho bolel.
Semirovi se na čele začala rýsovat pěkná modřina.
„Co se děje?“ polekal se Tom.
„Ale....snad nic...doufám, že to není žebro“odvětil Semir, a tiše zasténal.
„Chceš sanitku?“ staral se Tom.
„ Néééé, snad se z toho dostanu i bez doktora.“ zasmál se domlácený kolega
a dodal: Vždyť mám přece 9 životů, ne-li více!!“ zavtipkoval menší komisař.
Oba chytli záchvat smíchu, Semira smích bolel, ale to ho od něj neodradilo.
„Jsem rád, že sito přežil, kolego“ řekl Tom.
Semir se na oplátku zeptal zase Toma: „ A co ty....jsi v pohodě?“
„Jj, já jo“ odpověděl stále se sdmějící modrooký kolega.

....

Do dveří zločincova bytu vtrhla policie a včele mladá policistka. Tom a Semir se na sebe překvapeně
mrkli, líbila se jim.
„Tak co....kde jeten padouch?“ zeptala se rázně mladá policistka.
Zvedla vyjukaného Fritze Bauera a nasadila mu pouta. Když ho mladá policistka odváděla, podíval se na Semira, jeho pohled byl plný nenávisti a touhy po odpaltě. Semir to zaregistrovla a spiklenecky zločinci zamával a přitrouble se u toho culil.
Fritze to pěkně vytočilo,ale policistka ho okamžitě „srovnala do latě“.



Mladá, hezká, začínající policistka stála u vchodu a hlídala aby tam vztupovaly jen povolané osoby.
Tom k ní přišel, musel si sám pro sebe přiznat, že se mu neskutečně zamlouvala.
Slušně komisaře pozdravila.
„ Vy jste tu nová, že?“ zeptal se nesměle Tom.
„No... jsem“ odpověděla.
„Vedla jste si dobře, při té zatykačce“ pochváli Tom krásnou policistku.
„Ehm, díky“ poděkovala velmi nesměle.
„Jak se jsmenujete?“ vyzvídal Tom.
„ Jsem Linda....a vy?“ zeptlala se Toma a začala se lehce culit.
„Jé, to je hezké jméno....já, já jsem Tom“odpověděl rozpačitě.
„ A co Váš kolega....co se mu stalo..byl nějaký pomlácený“ vyzvídala tentokrát Linda.
„No....zpacifikovat Fritze...byl trošku větší problém, než jsme čekali“ zavtipkoval Tom.
„ Asik to bude odemně teťka drzost....ale nechtěla by jste někam na oběd, nebo třeba večeři“ zeptal se rozpačitě modrooky komisař.
„ Ale... ne, vůbec to od Vás není drzé...naopak....ráda to příjmu...“ souhlasila z pozvánkou a jelikož ji kolegové začali shánět, musela odejít.
Než odešla rychle křikla: „ Tak v sedm večer, dneska....šlo by to“ odvětila a šla si po svém.
Tom kývl na důkaz souhlasu a odcházel celý veselý k Semirovi, který nervózně přešlapoval u svého BMW.

.....

Jeli po dálnici, rychlostí 120 km/h. Řidil Semir, na kterého však pokoušela únava.
Aby nestála řeč, začal si Toma dobírat.
„ Co to mělo být s tou policistkou....?“ vyzvídal provokativně se šklebící Semir.
„ Co...by.... jako mělo být.....?“ nechápak jeho kolega.
„ Ale, noták, kolego.... přiznej se...“
„ A k čemu?“ zeptal se spiklenecky Tom.
„ No.....tak jo... líbí se mi a pozval jsem ji na večeři, dneska v sedm“ doznal se smějící Tom.
„ Ty aby si taky do všeho nestrkal nos, že?“ dobíral si naoplátku Tom svého řídícího kolegu.
„ Neee....já jen tak....ale jo....má něco do sebe“ přiznal Semir.
„ No vidíš....hej, hej....máš Andreu...jo...tak né, že mi ji přebereš“ smál se na celé kolo Tom.
„Jj, buď v klidu....tak to hodně štěstí“ popřál mu se spiklenecky smějící Semir.

........

Dojeli na stanici Dálniční policie. Případ byl vyřešen. Šéfka už je čekala u jejich kanclu.
„ Pánové...dobrá práce, tak rychle objasněný a vyřešený případ jsem tu ještě nezažila...jak říkám dobrá práce pánové“ pochválila kolegy, kterí se na sebe neskutečně pořád culili. Šéfka se usmála.
„ Jo, Tome....co bude s těmi hlášeními?“ začala svoji častou řeč.
„ Co....no...já...“ koktal Tom.
Semir okamžitě zaachránil situaci.
„ Já to dodělám“ odpověděl rychle Semir šéfce, která se nachápavě tvářila.
„Dodělám to“ přesvědčoval šéfku Semir, zachraňující situaci.
„ To budeš moc hodnej, kolego...to víš...“ poděkoval Tom a okamžitě se zdejchnul.
„ Co,co....co to je?“ nechápala šéfka, a začala se dost mrzutě tvářit.
„ „ je mi jedno, kdo to udělá, ale chci to do večera mít na stole!!“ přikázala šéfka a odešla.
Semir to ani nestihl všechno vysvětlit, každopádně to pak už dále neřešil, odešel do svého kanlíku, a začal vyplňovat ty neskutečně nudná hlášení.
Tom právě opouštěl stanici Dálniční policie, se svým Mercedesem CLK.


Konec......

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Ahoj Míšo!

Přečetla jsem si tvou povídku a moc se mi líbí.
Tom, taxík - špatná nálada, že ho sousedka odmítla. Fůra hlášení, dálnice samozřejmě nevyvázne bez nějaké nehody, Jo a Semír, který lezl pro tužku Tomovi!

Pěkné, můžeš napsat pokračování

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Jo Tome, láska, to je potvora, co. I náladu dokáže zkazit. Ale proč je Semirek tak dobře naladěn, kocour jeden nevycválaný? Laughing Jo, toť otázka, že Laughing

Jo, havárie s ehodí vždy, když je na řadě hlášení, hehehe Laughing

Mezi techniky samosebou nechyběl ani bystrý a vševědoucí Hartmut, který okamžitě začal trpělivě vysvětlovat vše co chtěl Tom vědět.

No ten aby tam chyběl, zrzounek.

Fajnově to začíná, těším se na pookráčko! Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
autorka
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
tak, ju....další pokráčko je na světě, doufám, že u toho nezhynete nudou..... Laughing Laughing Laughing

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Děkuji Míšo, opět si mě pobavila!

Takže, chudák vyjukaná prodavačka, když na ní vyhrkli svoje přání naši milí komisaři, šéfka - trošku naštvaná, že nedostala hlášení o případu, jak probíhá,
ty dveře neměly chybu: zazvonit anebo rovnou vyrazit? Laughing Myslela jsem, že Bauer Turečka zmlátí! Ale Tom to dobře zařídil - přesně tak Tome! Když někdo neumí poslouchat - je zapotřebí trochu, jak bylo nazvané, policejní brutality! Samozřejmě Hartík nemůže chybět!

Pěkné a těším se na pokračování!

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
jj dneska ti ho dodám, kolego Smile Laughing Laughing

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
autorka
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
tak jo... je tam, kdo chce, nechť zanechá stopu v podobě komentáříku, ať už je jakýkoli Smile

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Liz


Založen: 24. 10. 2008
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Musím říct, že jsem se u tvé povídky náramně bavila. Kdybych měla vypisovat úplně všechno, co mě pobavilo, tak by to asi bylo na hodně dlouho. Very Happy Dvěma slovy: prostě super!!!!!!!
Těším se na pokračování!!!! Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Nazdar kolegyně

Pokračování našich dvou komisařů se mi líbí!
Rozhovor teda vážně velmi zajímavý. Prý: mává pistolí u Semirovy hlavy Laughing
No jsem zvědavá jak tohle dopadne!!! Smile Smile Smile

Dobrééé!!! Tak zatim, kolego!

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Komentuju po částech... takže pilotní dílek...

Ten vypadá zajímavě.... Pobavila mě Tomova sousedka a Hartík Very Happy....

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
přihazuju nové pokráááááááčko Laughing Wink

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Liz


Založen: 24. 10. 2008
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ufff, už jsem si začínala myslet, že ten Bauer umlátí Semira k smrti. A ten konec, že by se Tom probral???? Těším se na další pokráčko!!! Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Liz:


Tom se sice probere...ael konec to ještě nebude...

to víš, že bych Semirka nenechala zemřít pob Bauerovýma rukama...takovou radost Bauerovi neudělám.... Laughing Laughing Laughing

jj..ale souhlasím...dostal pořádnej výprask.... Sad Laughing


děkuju za komentík......snad se ti dílek líbil...

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Liz


Založen: 24. 10. 2008
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
sasadydzej: Kdyby se mi tvá povídka nelíbila, tak k ní nenapíšu komentář. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Zdarec kolegyně! Smile

Tak pokračování velmi dobré!!!!
Semir to tedy dobře schytal!!! Hra kočka a myš - velmi zajímavé Very Happy

„ Ničíš mi tu nábytek, ty malej šmejde!!“ - u toho jsem nemohla Very Happy Very Happy Very Happy

Super pokračování a těším se na další!!!!

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Má povídečka... jest dokončena...kdo chce může se vyjádřit k mému dílku...a to jakkloliv...... Laughing

Kolegooo tak ak se ti líbila tvá role.....????? Laughing

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Jo jo pěkné kolego...

Hezkou roli si mi přidělila Laughing

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Náhoda ??
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma