AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Pomsta aneb Něco za něco
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Pomsta aneb Něco za něco

Na začátek si dovolím malý komentář k povídce. Povídku budeme psát po kapitolách, budeme se střídat po jedné. Začíná eron, druhou kapitolu otevírá André-und-Semír...

Exclamation První díl Exclamation

Byl Nový rok, něco málo po půlnoci, všichni slavili... Až na něho.
On vymýšlel plán – už celé 4 hodiny.
„Bude stát za to,“ říkal si. Věděl, že to bude pravda. Na svoji šanci čekal už půl roku.

Frank Stolte dorazil na stanici a pozdravil se se svým parťákem Ingem Fischerem. Byl to pro něj den jako každý jiný. To se mělo změnit. On o tom ale zatím neměl ani tušení.
„Anjo, dones nám prosím kafe,“ zavolal Frank na svoji novou kolegyni, která se na služebnu dostala s případem Rascara Capaca.

Frank s Ingem popíjeli slabou kávu s dvěma kostkami cukru a zpracovávali hlášení poslední dopravní nehody.
Zazvonil telefon.
„U telefonu Ingo Fischer, dálniční policie, přejete si? Franku, to je pro tebe,“ řekl Frankovi a předal mu telefon.
„Kdo to je?,“ zeptal se Frank a Inga a ten pokrčil rameny.
„Ano, Stolte.“
„Zdravím Stolte, doufám že si na mě v průběhu rozhvoru rozpomenete,“ začal na nechápavě zírajícího Franka mluvit tajemný hlas a pokračoval: „Jsem někdo, komu jste zruinoval život. Kvůli vám nemám své přátele, opustila mě žena, nemám žádného parťáka, vyhodili mě z práce, a to jen kvůli vám. Kvůli vám jsem musel odejít z dálniční policie. A vyhodili mě i z kriminální policie, kam mě přeřadili. Ale teď jsem na řadě já, já Stolte a ukážu vám, co jsem zač. Jděte na parkoviště a podívejte se na své auto...A to je jen začátek...“
„Kdo to byl?,“ zeptal se Ingo vyděšeného Franka
„Niels Neubert,“ odpověděl mu Frank a vyběhl ze služebny kolem vrátného Tommyho na parkoviště.

Frank byl u svého auta. Na skle bylo vyryto „NN“ v kruhu a pod kruhem byla šipka. Ukazovala k motorestu. "Maraike !", uvědomil si Frank a začal utíkat k motorestu.

Neubert už byl ve výhodné pozici připraven se sniperem. První střela...Jaká smůla, Neubert se lekl prolétajícího vrabce a trefil jen prázdné auto. Druhá střela. „Teď už nesmím minout.“ Vystřelil právě ve chvíli, kdy se Maraike sehnula pro talíř, to jí zachránilo život. Pak už jí také došlo, že na ní někdo střílí.

To už se dostal do restaurace Frank.
„Maraike, si ve velkém nebezpečí.“
„Vážně, já si nevšimla,“ utrousila na jeho adresu Maraike.
Frank si toho nevšímal a mluvil dál: „Musíš se mnou na stanici a to hodně rychle...“


Exclamation Druhý díl Exclamation

Snažili se o útěk únikovým východem. Kdyby se Maraike nevrátila pro klíče, unikli by bez jediného škrábnutí. Takto se Neubert strefil do Frankova ramene.
„Sakra…“ vykřikl a hnal Maraike před sebou, aby se v bezpečí dostali na služebnu. Maraike vběhla na služebnu, ale Frank se k odchodu do bezpečí neměl. Hledal po okolí Neuberta.

Padl další výstřel směrem k Frankovi, který se rychle sehnul. Tím získal možnost se porozhlédnout, kde se osídlil Neubert a vystřelil. Jeho střela většinou neminula cíl a ani tentokrát. Frankova střela trefila Neubertův bok.

„Ten hajzl!“ rozčílil se Niels a syknul bolestí. „To mu nedaruju! Zemřou všichni, na kterým Stoltemu záleží!“ usoudil a klidil se pryč. Měl na Franka vztek. Musel se mu pořádně pomstít.

„Tak kde jsi?“ zeptal se Ingo Franka.
„Už jdu, prosím tě.“ odpověděl Frank, vstal a vešel na služebnu. Tam mu Anja ošetřila to rameno. Maraike byla jako vyměněná. Vážně mluvila s Ingem a Franka si skoro nevšímala. Tušila, že by ji nadával. Ale mýlila se. Stolte byl tak vysílen, že by se nezmohl na křivé slovo proti ní.

„Stolte? Co to mělo být?“ ozvala se přísně šéfová, která tu scénku venku sledovala.
„Ále… Pamatujete si Nielse Neuberta?“ začal klidnou konverzaci Frank.
„Ano, myslím, že ano. To byl ten policista, co byl před Vámi hlavním komisařem, že?“ odpověděla Lamprechtová.
„Ano, přesně ten. Je sice pravda, že jsem mu to místo sebral, ale…“ odmlčel se a po chvíli pokračoval, „Říká, že kvůli mně přišel o ženu, o místo na kriminálce, o parťáka a přátelé. A teď se mi za to mstí. Prý pokus o vraždu Maraike byl jen začátek.“
„Aha…“ řekla zamyšleně šéfka a odešla do pracovny.

Dojel do svého bytu a sedl do křesla v obýváku. Sám si ošetřil bok, který mu postřelil jeho úhlavní nepřítel.
„Tohle si odskáče. Stolte musí být úplně na dně, než bude práce dokonána.“ zavrčel jako vzteklý pes Niels Neubert a přemýšlel a zdokonaloval svůj plán.

„Franku?“ ozvala se za ním Maraike, když dopíjel své třetí kafe.
„Ano?“ otočil se na ni a podíval se ji do očí. Trochu na Inga žárlil.
„Kdo byl ten, kdo na mě střílel?“ zeptala se.
„Niels Neubert… Jeden z policistů, kterému jsem vzal místo na dálniční.“ odpověděl zcela v klidu.
„Niels?“ vyděsila se.
„Cože? Ty ho znáš?“ zeptal se zvědavě a trochu vyděšeně Stolte.
Přikývla. „Byl to můj manžel.“ odpověděla tiše.
To i na Franka Stolteho byl šok. Teď až pochopil, co tím telefonátem Niels myslel.

Exclamation Třetí díl Exclamation

„Tak on si myslí, že ses s ním rozvedla kvůli mě. Ale to není možné, seznámili jsme se a ty už si byla rozvedená.”
„On to asi tak nevidí,” řekla Frankovi Maraike.
„Pak to tedy bere hodně vážně...,” usoudil Frank a věděl, že Neubert toho hned tak nenechá.

Niels Neubert seděl doma u stolu a říkal si, jestli to za to stojí. „Už teď jsem zraněný a co teprve potom? Není to moc riskantní?,” chvíli se zamyslel a pak sám pokračoval v monologu: „Je, ale risk je zisk. Stolte musí dostat to, co zasluhuje.”

„Musím se nějak dostat na služebnu...Ale jak? Odstřelovat nemůžu, vpochodovat tam taky nemůžu...,”po chvíli ho to napadlo: „No, jasně, voda !”

Frank Stolte a Ingo Fischer, s nimi také celé osazenstvo dálniční policie, ti všichni odpočívali a byli rádi, že Neubert neudeřil po druhé. Frank Stolte se ale stejně obával, že Neubert už brzy udeří a jeho zrak spočinul na Jochenovi, který právě pil vodu z vodovodu.
„Ale prosím tě, Franku, jak by udeřil. Nenapadá mě žádný způsob, jak by mohl udeřit.”
Jochen se po určité chvíli zapotácel a upadl.
„Jeho zjevně ano.”
„Nikdo nepijte pitnou vodu ! Zavolejte záchranku a taky někoho na tu vodu...,” zakřičel Frank po služebně, zatímco Anja dávala Jochenovi první pomoc. „Ježiši, Tommy, ten pořád jen jí a pije,” vzpomněl si na silnějšího vrátného Frank a běžel rychle dolů k dveřím.
„Franku,” mával bezmocně rukama Tommy a sesul se ze židle.

Záchranka přijela naštěstí brzy a odvezla Jochena i Tommyho do nemocnice. S nimi tam budou také kolegové z kriminálky, kteří už také po Neubertovi pátrají. Na všechno to divadlo hleděl Frank. Říkal si teď už jen jednu věc... „Mám zdrhnout a pátrat sám nebo ne?”

Exclamation Čtvrtý díl Exclamation

Nedaleko stálo auto, ale nikdo mu nevěnoval pozornost. I když by zasloužilo pozornost, protože řidič tohle všechno způsobil. Niels Neubert dalekohledem sledoval dění na dálniční a chladně se zasmál.
„Tak to máte. Stolte, vy ještě budete trpět! O to se postarám!“ utrousil chladně Niels, nasedl do auta a nikým nezpozorován odjel do centra Kölnu.

Frank stál v pracovně u okna a rozhodoval se, jak to udělá dál. Nechtěl dál už do toho zatahovat kolegy ani Maraike. Ale věděl, že Niels půjde jak po něm tak po Maraike.
Už byl rozhodnut. Šel za Lamprechtovou.
„Šéfová?“ ozval se.
„Ano, Stolte?“ podívala se na něj.
„Dávám výpověď…“ promluvil tiše, ale služebnou se to rozléhalo tak, jako kdyby to zakřičel.
„Cože?! To nám vážně chceš udělat?!“ rozkřiklo se osazenstvo služebny. Maraike mlčela, jen na něj upírala oči.
„Neznám lepší možnost, vážení.“ řekl Frank upíraje své oči do země.
„Když to říkáte...“ povzdechla si Lamprechtová. Nemyslela, že je to to nejlepší, co může být. Vždyť mohli společně Neuberta najít a…
„Ano říkám!“ rozhodl Frank, „Propustíte mě tedy?“ Jeho oči byly plné obavami.
„Co mi jiného zbývá…“ povzdechla si znovu Lamprechtová a vytáhla výpověď. V rychlosti ji vyplnila a Frank Stolte ji podepsal.
„Kdybych k tomu neměl pádný důvod, tak bych to neudělal.“ promluvil tiše Frank a šel k Ingovi.
„Nevolej mi a nekontaktuj mě nijak. Pro tvou bezpečnost.“ syknul mu do ucha a přešel k Maraike.
„Půjdeme?“ zeptal se řečnicky. Nebylo mu nijak milé opouštět přátelé a kolegy, ale věděl, že to je bezpečnější.
„Dobře,“ přikývla a vyšli ze služebny. Ani když odjeli, tak nikdo ze služebny nepromluvil. Všichni upíraly zrak na odjíždějící Frankovo auto.

Stejný čas, ale jiné místo. Bývalý policista seděl ve svém bytě a vymýšlel pokračování jeho plánu.
„Musí to nějak jít! Prostě musí! Musím ho zničit a vzít mu Maraike! Ona patří mě a ne jemu! Zloději!“ rozčiloval se, vstal a začal naštvaně přecházet po pokoji.

„Kam jedeme? A proč?“ zeptala se Maraike řídícího přítele.
„Sám nevím. Ale někam daleko…. Ale asi do Mnichova. Nechci o Tebe přijít kvůli tomu… kvůli Neubertovi!“ odpověděl ji. Frank nebyl zrovna v klidu. Byl nervózní a ač si to nepřipouštěl, tak měl strach. A to ani zdaleka nevěděl, co ho ještě čeká.

Exclamation Pátý díl Exclamation

“To je naprostý cvok, hrozný cvok...” Ingo nahlas nadával v kanceláři, pak šel za šéfovou.
“Šéfová, je tu teď nějaká práce?,” zeptal se šéfky Ingo.
“Ne, zatím ne, proč?” Ingo se zamyslel nad Frankem a přestal se šéfové věnovat.
“Haló, Fischere, Země volá Mars. Ptám se, proč to chcete vědět.”
“Chtěl bych sledovat Stolteho. Neubert určitě brzo udeří...”
“No... Ale dobře, dám vám svolení,” řekla mu Lamprechtová.
“Můžu si vzít někoho na pomoc?” Ingo dělal na šéfku psí oči, ale ta mu zatím nevěnovala pozornost.
“Fischere, to už,” začala na Inga přísně, ale když ho viděla, ihned změnila tón. “No, dobře, vy si vezměte Anju a pojede s vámi ještě Jochen s Marcusem. “Ale dávejte si pozor, posílám s vámi ty nejlepší komisaře!” Ingo mohl být spokojen, dostal k sobě Anju, která se mu líbila a do druhého auta mu Lamprechtová dala sehraný tým.

Frank s Maraike zastavili u motorestu, ale nebyl to ten nejšťastnější nápad. Neubert zatím oba dva dojel a čekal ve svém Audi na vhodnou chvíli. Skutečnost, že Frank s Maraike zastavili u motorestu celkem vyhovovala kromě Nielse také Ingovi a jeho týmu, který se tak Frankovi výrazně přiblížil.

“Anjo, mohl bych tě někam pozvat?,” odvážil se po chvíli ticha zeptat nesmělý Ingo.
“Určitě,” usmála se na něj Anja a pokračovala: “Ale teď se nerozptyluj a dávej pozor na řízení... Ingo ze samé radosti zajel do těsné blízkosti svodidel.
“Aspoň bych pak dostal lepší auto,” ušklíbl se Ingo.

Neubert se už v autě tiše smál, když Stolte s Maraike Vanstraatenovou opouštěli parkoviště. V ruce držel kleště, kterými přestřihl brzdovou hadičku.

“Centrála Kobře 11,” ozvala se vysílačka ve voze, kde Ingo právě vtipkoval s Anjou.
“Černé BMW 3 jede velkou rychlostí na stejné dálnici jako vy, je několik kilometrů před vámi...”
“Černé BMW, nemáte údaje o SPZce?,” zeptal se operátora Ingo.
“Ne, bohužel ne...,” odpověděl mu operátor.
“To by mohl být Frank!,” řekl Ingo Anje a pak Marcusovi s Jochenem přes vysílačku.

Maraike už byla dokonale vyděšená, ale Stolte teď neztrácel nervy. Nesměl je ztratit... Moc dobře věděl, co by to znamenalo. Stolteho BMW najednou předjel modrý Ford, pro Stolteho až moc známý.
“Ingo...,” vydechl Frank a Ford začal před nimi brzdit.

Frank a Maraike vyvázli díky rychlému zásahu Inga, který jejich auto zbrzdil, bez zranění.
“Ingo, nemohli bychom zůstat u tebe? Stačil by nám jeden pokoj...” Frank už věděl, že ani v Mnichově se před Neubertem neukryje a Ingův domek se zdál nejvhodnějším místem.
Ingo, protože byl Frankův dobrý kamarád, souhlasil a ubytoval oba v pokoji pro hosty. Pak odešel na domluvenou večeři, na kterou se moc těšil. Byla totiž s Anjou.

Niels Neubert nebyl zrovna v dobré náladě. Jeho pokus Stolteho zničit se mu znovu nepovedl.
“Měl jsem dát Stoltemu do auta bombu. To by bylo jistější,” Neubert si skoro rval vlasy z hlavy, i když jich tam měl pomálu.
“Teď ho ale do auta už těžko dostanu... Velmi těžko... Budu ho muset zničit jinak. Začneme u jeho přátel, služebna dálniční policie mi poslouží bohatě. Pak už vyleze ze svého nového pelechu...”

Pokračování příště
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Případné pokračování...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
A ještě jednou...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
je to velice zajímavé

a začíná to být napínavé Cool

těším se na další díl

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Dena napsal:
je to velice zajímavé

a začíná to být napínavé

těším se na další díl


Díky moc, snad se budou líbit i další části...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Zajímavý začátek! Very Happy trochu mi to připomíná díl Na mušce, ale to nevadí... myslím, že hrdiny v nebezpečí má rád každý Smile
Je to dobře napsané Smile
A rovněž oceňuji oceňuji výběr postav, kde Eron zúročil svou oblibu ve zcela prvním týmu.

Dobrá práce, Ančo a Erone Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Nějak se mi nepříčí myšlenka, že by to Maraike odnesla Embarassed Neměla jsem ji ráda, vr. Ale Frankovi a Ingovi by se nic stát nemělo! Shocked Laughing Super začátek Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Druhý díl přidán.... Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
páni Maraike byla jeho ženou Shocked

zajímavý díl, těším se na pokráčko
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Nový díl přidán... Wink

páni Maraike byla jeho ženou

zajímavý díl, těším se na pokráčko



Děkujeme za komentář...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
panejo otrávit vodu Shocked

doufám, že se z tohy vylížou

těším se na pokráčko
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Nový díl byl po dlouhé době přidán

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
No to je naprosto bezva povídka:)Skvělej námět

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
K.Thaler napsal:
No to je naprosto bezva povídka:)Skvělej námět


Děkujeme.... Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Nový díl naší zběsilé povídky je právě v prodeji ve všech trafikách Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Vojta


Založen: 26. 06. 2009
Příspěvky: 34
Odpovědět s citátem
eron napsal:
Nový díl naší zběsilé povídky je právě v prodeji ve všech trafikách Laughing Laughing Laughing


Question Question Question Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
vojta: znamená to, že napsali nový díl a nahráli ho sem na fórum Wink


Páni, já si ani nevšimla, jak moc tahle povídka pokročila... teď jsem ji však zhltla jedním dechem a lituju Franka! Jak měl chudák vědět, že byla Maraike vdaná, když mu to, husička nikdy neřekla? Sad Jej, já ji tak nemám ráda... nemohl by Neubert nechat Franka a kuchnout jen ji? Laughing Pěkně prosím? Laughing
Zásah na dálnici pecka, ještě že jsou oba kluci zkušení a uřídili to... Stolte, Ty toho Inga nemít, tak jsi v háji, važ si ho!
Takže služebna je teď celá v ohrožení? Nooo... to jsem zvědavá, co jim chce udělat Cool Laughing

Super povídka, doufám v pokráčko! Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Všelicos napsal:
vojta: znamená to, že napsali nový díl a nahráli ho sem na fórum Wink


Páni, já si ani nevšimla, jak moc tahle povídka pokročila... teď jsem ji však zhltla jedním dechem a lituju Franka! Jak měl chudák vědět, že byla Maraike vdaná, když mu to, husička nikdy neřekla? Sad Jej, já ji tak nemám ráda... nemohl by Neubert nechat Franka a kuchnout jen ji? Laughing Pěkně prosím? Laughing
Zásah na dálnici pecka, ještě že jsou oba kluci zkušení a uřídili to... Stolte, Ty toho Inga nemít, tak jsi v háji, važ si ho!
Takže služebna je teď celá v ohrožení? Nooo... to jsem zvědavá, co jim chce udělat Cool Laughing

Super povídka, doufám v pokráčko! Very Happy



ehmmm... snad.... snad bude nějak pokračovat...... Embarassed Embarassed Rolling Eyes

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Já chci pokráčko Laughing! Moc zajímavé ale poněkud nedokončené. Povídka naprosto skvělá a napínavá.

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Pomsta aneb Něco za něco
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma