AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Vánoční...
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
... všude kolem nás se vznáší vánoční atmosféra, kterou podtrhují výzdoby, světýlka, vonící cukroví a už zítra touto dobou budeme zaplaveni spoustou dárečků. Laughing
A tak mě napadlo si trošičku pohrát a napsat takovou malou vsuvečku do Telči.
Co by, kdyby... Vánoce ve vile Hartmuttovců a Kranichovců. Wink


Velkou místnost provoněl stromek tak vysoký, že jeho špička se téměř dotýkala vysokého stropu v hale, kterou Kranichovci často přeměňovali v taneční sál.
Na její špičku umístila Hartmuttova ruka velkou, do dáli zářící hvězdu a ručka jeho milé ženy kolem větví omotala dlouhý řetěz, který spolu s Málinkou, Danielem a Mišéliem dělali celé předešlé dva dny.
Woxita a Kranichovci věšeli všude možné mezi jehličí různé vánoční ozdoby. Nejvíce se na větvích objevovala různá zvířátka (nad lvem, co se kočkoval se svou družkou Tomas nevěřícně kroutil hlavou), mezi nimi se na svých peřím pokrytých křidélkách vznášeli andělíčci, na ty sem tam pomrkával nějaký ten zatoulaný ďáblík.
Mišélio se Semirem a Fionou přinesli na velký stůl pokrytý již několika lahůdkami (vánočka od pekaře Karla lákala nenechavé prstíky k dloubání rozinek) tácy s dalším cukrovím. Fiona měla na tváři flíček od mouky, Semiro v koutku čokoládu a Mišélio na čele vrásky, protože si zrovna nebyl jist, zda se mu v kuchyni nepálí další várka vanilkových rohlíčků.
Aleš s Foxie, oba zrovna chytali balanc na štaflích, rozvěšovali po celém domě jmelí. Nutno dodat, že Foxieina ručka přivazovala pozlacené kytičky na opravdu zákeřná místa. Třeba nad židli, na které měl za několik hodin podle zasedacího pořádku sedět právě Vávra.
Kateřina, jejíž do ruda zbarvené šaty splývaly se závěsem, před kterým s Robertem postávali, objevila nad hlavou svého přítele Foxie nastraženou pastičku a rozverně políbila Dahla na špičku nosu. Ten se samozřejmě nenechal jen tak odbýt, objal Kateřinu kol jejích štíhlých boků a na několik minut si ji přitáhl k sobě.
Ilčinéz s Pepilém vběhli do sálu, vněmž se nacházela většina obyvatelstva a přátelstva tohoto domu, s pýchou přihodili k papírovým jmenovkám své, perníkem vonící a bílou polevou zdobené, jež neopomněli i ilustrovat. Shodou náhod měl pán domu na perníkové vizitce roztomilé prasátko se zakrouceným ocáskem, pan Robert šklebícího se vlka a Hartmutt zase tlapku zvedajícího tygra.
Sněhobílé papírové vločky se zachvěly v průvanu, to když se do místnosti vrátila Fiona s další várkou cukroví.
"Snad to bude stačit." povzdechla si Petría a převzala od netrpělivě přešlapujícího Mišélia misku se salátem.
"Tohle by stačilo i pro regiment vojáků." zasmála se Fiona.
"Nebyl bych si tím tak jist, špindíro." Alešova dlaň setřela moučnou stopu na ženině tváři. Vávra nedbal na vzteklé podupávání nožky své maličké světlovlasé přítelkyně.
"Děkuji, Alešku." dostalo se mu od Fiony poděkování a k němu náležitá fyzická odměna, jedna herda do ramene. "To za tu špindíru."
Foxie mu přidala druhou jakožto tichou výtku.
"Ale dámy, takové zacházení si nezasloužím." uchechtl se Vávra a jal se Tomasovi pomáhat s otevíráním vín.
"Woxito, mohla byste mi podat ubrousky? Woxito?!" Karoline pohledem hledala služtičku, ale kde jí byl v tuto chvíli konec.
Stála pod schody a nastavovala zvědavě Semirovi ouško, do kterého ji šeptal láskyplná slůvka.
Když bylo všechno hotovo, hosté se všichni seběhli k štědrovečerní večeři, ozval se za jejich zády zvuk fléten a kytary. To bráškové, kuchaříček a obě služtičky se rozhodly ještě před jídlem zazpívat společně s jejich pány koledu.

Narodil se Kristus Pán, veselme se...


Přeji všem krásné Vánoce! :hug:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Moc pěkné Kajusi!!! Úplná vánoční atmosféra ....

Také přeji krásné Vánoce

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Jejdanánky, to je krásné! Embarassed Jak si všichni svorně slaví, a jsou šťastní a jsou zdraví! Very Happy Vávra herdičku nám schytal - na to rým nemám, zato se však škodolibě směji pod vousy! Cool Laughing Laughing Dobře mu tak! Laughing

Shodou náhod měl pán domu na perníkové vizitce roztomilé prasátko se zakrouceným ocáskem, pan Robert šklebícího se vlka a Hartmutt zase tlapku zvedajícího tygra.

Prasátkooooo Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Místo vlka měla být hyena... ale zase Robbie je u Tebe hodný, tak si vlčka zaslouží. A Nie je tygr? Muhahahaha Laughing Laughing
Krásný dáreček, děkujemeeeeee! Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
opravud moc krásné

takhle by měli vypadat opravdové Vánoce Very Happy

Též přeji veselé Vánoce a šťastný Nový rok

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Jooooooo! :aww: tak tento drobeček pohladil srdce moje, očko modré mi málem vypadlo, jak jsme si ho mohla vykoukat, když jsem tyto milé řádky četla! :aww:
Děkujeme, Kájíčko, za úžasný dáreček Embarassed


Líbilo se mi, jak zdobili všichni spolu a bylo jedno, z jaké je kdo vrstvy - jakoby je Vánoce sblížily a daly jim ve svornosti a kráse zapomenout na jakékoliv rozdíly :aww: a dokonce i ten řetěz dělali spolu, no není to krása?

Musela jsem se smát - Kranichovci a Hartmuttovci jsou megalomani - takový megastrom! XD

nad lvem, co se kočkoval se svou družkou Tomas nevěřícně kroutil hlavou
--- já taky, Tomíššššku XD šílená ozdoba na vánoční stromeček
Laughing Laughing Laughing hahaha, Ty máš ale fantazii, Kájko Very Happy

Pekař Karel.. není to narážka na Karlovu pekárnu, od které asi v Brně bereš pečivo? Laughing

Semir má čokoládu nejen v očích, ale i na puse, to je hezké - určitě ji tajně mlsal XD a nikdy nepřestanu milovat, jak jsi z nájemného vraha Michela udělala kuchaříčka, co se místo braní životů stresuje nad cukrovím :aww:

Zákeřná Foxie! XD to je mrška XD

Jsem moc ráda, že se tam objevili i Katuška s Robertem :aww: a že měla Katuška své krásné šaty a že je s Robbiem šťastná a všechno *happycry* a

Pepi a Ilčí! XD Tom má prasátko (na půlhodinu odpadá v záchvatu smíchu), Nie tygra? (hahahahahaha XD ten tak možná geparda za štíhlost XD) a na Robbieho vlk sedne, je to dravec Very Happy hyena k němu nepatří Všel, Rob nechce mrtvoly, ale ta nejlepší sousta Smile

Špindíra Fíííí Razz Razz a vůbec nemá co nechávat Aleška, aby na ni sahal *164* Foxie, jsem s Tebou!
Správně, vraž mu, Líšo!

Stála pod schody a nastavovala zvědavě Semirovi ouško, do kterého ji šeptal láskyplná slůvka.
--- awwwww... Embarassed


Jak si to všichni užívají, to je krása :aww:

Děkujeme moc za velmi originální a svým klidem hladící dárek :aww:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Komentuju pozdě, ale přece......

Krásné, roztomilé, vánoční....... Embarassed Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Aleš s Foxie, oba zrovna chytali balanc na štaflích, rozvěšovali po celém domě jmelí. Nutno dodat, že Foxieina ručka přivazovala pozlacené kytičky na opravdu zákeřná místa. Třeba nad židli, na které měl za několik hodin podle zasedacího pořádku sedět právě Vávra.


Já jsem tak blbá XD XD XD
Až TEĎ jsem to pochopila Laughing Laughing Laughing pořád jsem si říkala ,,jaké pastičky, kruci?" Laughing Laughing Laughing uááá! Embarassed Laughing

Super nápad, Kájí XD Foxie by měla nějaké jmelí přivázat na tyčku a pak ho zvednout nad sebe a Vávru XD hahaha, toho si věšícího jmelí nedovedu představit *válí se po zemi* awww!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Všude kolem nás...je jaro, to ti mohu potvrdit po jediném pohledu z okna, dorbná časová nesrovnalost je způsobena mou nepozorností, k téhle povídečce se dostávám opravdu akorátSmile)

    páni, dva dny...dva dny! Very Happy
    ale ta zvířátka bych chtěla vidětSmile
    Juj, ti jsou zřízení...a Foxie mne pobavila:)
    Katka a Robert...ti dva mne nikdy neomrzíSmile
    shoda náhod je...prostě shoda náhod..miloučká shoda náhod:)
    Jo, Přesně tak, bych to udělal, jako FíSmile
    Semiro a Woxita...myslím, že jim Karoline tu chvíli přeje:)

    A já přeji všem šťastné a Veselé (třeba to jaro:). Díky za veselou povídku, Káji!


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Vánoční...
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma