AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Povídka č. 010 - Žlutá stužka
Tina11


Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Ústí nad Labem
Odpovědět s citátem
Po prodlouženém víkendu v Bavorsku se vrátili Tina a Tom v pozdních večerních hodinách. Malý Martin byl přes víkend s babičkou a s dědou v Düsseldorfu u Katriny (sestra otce od Tiny).
Druhý den ráno hledala mobil po celém baráku. Vypůjčila si Tomův mobil a volala si na svůj mobil.
TOM: „ Kde je můj mobil??“
TINA: „ Já ho mám.“
TOM: „ Na co ho potřebuješ??“
TINA: „ Protože se mi ztratil mobil. Už jsem prohledala celý barák a nikde jsem ho nenašla.“
Mezitím zazvonil zvonek u dveří. Samozřejmě to byl Semir. Semir předával Tomovi noviny a dopisy od listonoše, kterého potkal u dveří.
SEMIR: „ Co tady děláte??“
TOM: „ Tina hledá mobil.“
TINA: „ Už jsem ho našla.“
Tina našla svůj mobil v gauči úplně až naspodu gauče.
TINA: „ Vracim mobil.“
SEMIR: „ Jak jste si užili prodloužený víkend??“
TOM: „ Docela dobře. Proč??“
SEMIR: „ Jen tak. Kde jste byly??“
TINA: „ V Bavorsku.“
SEMIR: „ V Bavorsku??“
TOM: „ To se tak divíš.“
TINA: „ To si nemůžeme vyjet za hranice Kolína.“
SEMIR: „ Ale jó. Kde jste byly??“
TINA: „ V malebné přírodě uprostřed lesa v jedné chatové osadě, kde je velké jezero s lodičkami a s hausbótama. Byly jsme na výletě v Mnichově. Chodili jsme na procházky po okolí chatové osady.“
TOM: „ Tak co. Jak se má Andrea??“
SEMIR: „ Andrea se šíleně nudí doma a už chce být v práci. No prostě chce být mezi máme.“
TOM: „ Vždyť může být u matky né, aby nebyla sama doma.“
SEMIR: „ No to může, ale matka odjela na delší čas mimo Kolín.“
TOM: „A co otec?? Ten je v Kolíně??“
SEMIR: „ Otec není v Kolíně odjel s matkou. Andrea mi řekla, že se mám zeptat Tiny jestli by nemohla jet do Itálie k tvý tetě.“
TINA: „ To nevim jestli Petra něco nebude mít příjme a jestli někam nepojede.“
SEMIR: „ Kdyby s tím tvoje Petra souhlasila tak by jsem Andreu odvez, ale nevim, kdy budeme mít nějaký volný týden.“
TINA: „ To můžu zjistit, kyd budeme mít delší volno a Petry se zeptám.“
Tina už byla v kanceláři a Semir s Tomem si sedli na své oblíbené parkoviště u dálnice, ale bez Jana, protože je dovolené. Tina viděla na stole v kanceláři papír formátu A4 a na něm byl ještě malý papírek, kde bylo napsáno: „ Předat pí. Englhartové.“ Tina si přečetla A4 a zjistila, že příští měsíc mají prodloužené volno. Papír potom předala šéfce.
Centrála zavolala Semira a Toma k nehodě A3. Při nehodě byla usmrcena Jana Klainová.
SEMIR: „ Už něco víte o Janě Klainové??“
BONRÁT: „ Zatím ne. Ale Tina prohání údaje Klainové v počítači.
Semir a Tom zatím dorazili do kanceláře a povídali si se šéfkou. Za chvilku přišla Tina s informacemi o Janě Klainové.
ŠÉFKA: „ Máte něco??“
TINA: „ Jana Klainová pracovala jako manager ve firmě na výrobu lihovin. Klainová byla dost často v zahraničí a prosazovala firmu a výrobky v zahraničí. Dělala účetní v malém obchodu s oblečením. V obou firmách byla dost oblíbená a s kolegama vyházela velmi dobře. Ředitel firmy by velice spokojen, protože prosazovala firmu v zahraničí a i na německém trhu. Klainová je vdaná a má 1 dítě.“
TOM: „ Tuto žlutou stužku jsme našli v autě. Podíváš se na to??“
TINA: „ Podívám“
SEMIR: „ Máš adresy??“
TINA: „ Ten obchod je v Düsseldorfu, firma sídlí v Cáchách a bydlí v Kolíně-Bonn.“
Tina odešla z kanceláře od šéfky.
SEMIR: „ Jak to todle máme stihnout?? Když tady není Jan.“
ŠÉFKA: „ Bonrát a Hote mají hodně práce. Tak jedině vám může pomoct Tina.“
Semir a Tom odešli z kanceláře od šéfky a zastavili se u Tiny.
SEMIR: „ Máš nám s tím pomoct.“
TINA: „ S čím??“
SEMIR: „ Oběhnout ty 3 adresy.“
Tina držela v ruce 3 lístečky a adresami.
SEMIR: „ To si máme vybrat.“
TINA: „ Hmm.“
Semir si vytáhl obchod v Düsseldorfu, Tom bydliště v Kolíně-Bonn a Tině zůstala firma v Cáchách. A vyrazili na cestu, co jim určoval lísteček.
Tina dorazila do firmy v Cáchách a sešla se ředitelem firmy. Ředitel firmy milí a ochotný.
TINA: „ Nevíte jestli neměla Klainová ve firmě nebo v rodině nepřátelé.“
ŘEDITEL: „ Ne, to opravdu nevim a ani netušim.“
TINA: „ Měla ve firmě dobrou pověst??“
ŘEDITEL: „ Klainová byla velmi dobrá zaměstnankyně. Dobře preferovala firmu a výrobky v zahraničí a s tím ji ještě pomáhala Elena Krügerová.“
TINA: „ Kdo je Elena Krügerová??“
ŘEDITEL: „ Krügerová je tedy dobrá kamarádka Klainové. Měli spolu jednu kancelář. Občas spolu jezdili do zahraničí preferovat firmu a výrobky.“
TINA: „ Mohla by jsem mluvit s Elenou Kügerovou??“
ŘEDITEL: „ Jistě. Chcete, já vás za ní zavedu.“
TINA: „ To budu ráda.“
Ředitel zavedl Tinu za Elenou. Vstoupili do dveří a Elena zahlédla ředitele a Tinu. Eleně vrtalo hlavou co tady dělá Tina a jestli to vůbec je Tina.
ŘEDITEL: „ Vedu vám Tinu Kranichovou od dálniční policie.“
ELENA: „ Velmi mě těší. Elena Krügerová.“
ŘEDITEL: „ Já vás tady nechám o samotě, aby jste si mohli popovídat.“
Ředitel odešel a Eleně se rozzářili oči a objala Tinu. Tina a Elena se znají od základní školy. Elena odešla ze základní školy v 7. třídě a odjela s rodiči pryč z Itálie. Tina o Eleně vůbec neslyšela.“
ELENA: „ Co tady děláš??“
TINA: „ Přišla jsem kvůli tvé kamarádce Janě Klainové.“
ELENA: „ Co se jí stalo??“
TINA: „ Měla vážnou dopravní nehodu na dálnici, kde přišla o život.“
ELENA: „ Ale to nemůže být pravda.“
TINA: „ Jak jste spolu vycházeli??“
ELENA: „ Velmi dobře. Byly jsme nejlepší kamarádky ze školy. Studovali jsme spolu střední školu v Berlíně. Jana mě sem jednou zatáhla a hrozně jsem se líbila řediteli a od příštího měsíce jsem pracovala. S Janou jsem si tu pracovala velmi. Ráda.“
TINA: „ To mi je moc líto. Víš co znamená ta žlutá stužka??“
ELENA: „ Žlutá stužka je organizace, která pomáhá dětem v Africe. Posílá peníze do Afriky na jídlo, vzdělání a na obživu rodin. Jana do toho byla úplně zazřanáa zatáhla do toho i mě. Tady máš internetovou adresu, aby sis přečetla více o tý organizaci.“
TINA: „ Jinak. Jak se máš??“
ELENA: „ Docela dobře. A ty??“
TINA: „ Docela dobře.“
ELENA: „ Jé ty seš vdaná??“
TINA: „ Ano.“
ELENA: „ A s kým?? Znám ho??“
TINA: „ Asi né. Jmenuje se Tom Kranich. Jméno jsem převzala od Toma.“
ELENA: „ Už jste si založili rodinu??“
TINA: „ Už jó. Máme 2 letého syna Martina.“
ELENA: „ Nechceš jít na oběd nebo na kafe??“
TINA: „ Dneska asi né, ale si zítra by jsme mohli jít na ten oběd o polední pauze. Tady máš mojí vizitku.“
ELENA: „ Dobře. Ještě ti dám vědět. Tady máš zase moji vizitku. Když tak vezmu nějaký spisy o Janě.“
TINA: „ Jasně. Tak ahoj.“
ELENA: „ Ahoj.“
Semir stál u okna a viděl, že přijela tmavě vínová Škoda Octavia a že to nejspíš bude Tina. Tina přišla do kanceláře.
SEMIR: „ Máš něco??“
TINA: „ Mám.“
ŠÉFKA: „ Tino, Semire pojďte ke mně do kanceláře.“
Tina a Semir se odebrali k šéfce.
ŠÉFKA: „ Tak co. Máte něco??
SEMIR: „ V obchodě dělala účetní asi 6 let. Dobře s Klainovou vycházeli, velmi dobře. Nikdy s Klainovou neměli problémy. Účetnictví dělala doma.“
ŠÉFKA: „ A co vy Tino.“
TINA: „ Ve firmě s Klainovou vycházeli velmi dobře. Nejlépe s Elenou Kügerovou, byly to kamarádky ze střední školy. Elena se do firmy dostala přes Klainovou. Ředitel byl s Klainovou spokojen.“
Tom přijel do kanceláře a šel rovnou za šéfkou, kde byli Tina a Semir.
SEMIR: „ Máš něco??“
TOM: „ Jistě. Ve firmě a v obchodu neměli žádné problémy s Klainovou vycházeli dobře. Nejlépe si rozuměla s Elenou Kügerovou.“
ŠÉFKA: „ Co ta žlutá stužka??“
TINA: „ To je organizace, která pomáhá lidem v Africe.“
ŠÉFKA: „ Víte o té organizaci nevíte??“
TINA: „ Internetové stránky ví víc.“
ŠÉFKA: „ Ještě máte něco??“
SEMIR: „ Už ne.“
Všichni tři odešli z kanceláře.
SEMIR: „ Už víš něco o tom prodlouženým volnu??“
TINA: „ Jistě. Příští měsíc. Bude skoro celej týden. Za 14 dní máte školení v Mnichov na týden.“
SEMIR: „ Co? Školení. My dva.“
TINA: „ Hmm.“
TOM: „ To mám ohromnou radost.“
SEMIR: „ Proč??“
TOM: „ Protože, jsem se domluvil s jedním kamarádem, že si popovídáme o starých časech a dohodli jsem se ten víkend, kdy máme to školení.“
SEMIR: „ Kam si měl jet??“
TOM: „ Do Mnichova. Kde je to školení??“
TINA: „ V Mnichově.“
TOM: „ To zase na konci školení budem psát.“
TINA: „ Ne, sobota a neděle je volnější. Takže si budete dělat co chcete, ale večer v sobotu máte nějakou přednášku na hodně dlouho.“
SEMIR: „ No, vidíš máš to v pohodě můžeš jet za kámošem, já tě když tak omluvím. Už ses domlouvala s tetou?“
TINA: „ Ještě ne, ale v brzké době jí budu volat.“
SEMIR: „ Dík.“
Za nimi přišla šéfka.
ŠÉFKA: „ Víte, kde sídlí ta organizace??“
TINA: „ Někde v Kolíně.“
ŠÉFKA: „ Tak zjistěte adresu. Semir a Tom tam rádi zajedou.“
SEMIR: „ Jistě, šéfová.“
TINA: „ Tady je adresa.“
TOM: „ Dík. Jsi zlato.“
TINA: „ Já vim.“
Semir a Tom se vrátili z návštěvy od té organizace. Hned šli za šéfkou.
SEMIR: „ Klainová přispívala na chudé děti asi 10 let. S ředitelem organizace si dobře rozuměli. Moc v lásce je neměli Majer a Schwarz.“
ŠÉFKA: „ Víte něco o nich??“
TOM: „ Tina je prohání počítačem.“
ŠÉFKA: „ Až budete vědět tak mi řekněte.“
SEMIR: „ Jistě.“
Odešli z kanceláře.
TOM: „ Už něco máš??“
TINA: „ Majer a Schwarz seděli za mřížemi v Berlíně za pašování nekvalitního lihu za hranice Německa a také Afriky. Z Afriky byl dál pašován až do Austrálie, kde z něj vyráběli omamnou látku, která byla určována na diskotéky. V Africe za líh dostali diamanty, které dále prodávali v Německu, Rakousku, ve Španělsku a ve Francii.“
TOM: „ Maj oba rodiny?? A co ta organizace??“
TINA: „ Ne, nemaj. Oba dva žijou sami. Organizace existuje asi přes 20 let. Hodně pomáhali ve střední Africe. Do střední Afriky nejvíce putují peníze. Minulý rok vydělala organizace přes 1 mild. eur. Peníze rozdělila na 2 části: 1. část šla do střední Afriky a 2. do jižní Afriky. Klainová vycházela velmi dobře s ředitelem organizace. Klainová zatáhla i Elenu Kügerovou, která velmi přispívala penězi.“
TOM: „ Elenu Krügerovou znáš??“
TINA: „ Elenu znám už od základní školy.“
TOM, SEMIR: „ Od základky??“
TINA: „ Ano, ale Elena odešla v 7. třídě pryč s rodiči a pak už jsem ji neviděla a ani jsem o ní neslyšela. Byly jsme dobré kámošky.“
TOM: „ To by to mohla říct více o Klainové??“
TINA: „ Zítra jdeme na oběd.“
Druhý den se sešla Tina a Elena v nóbl restauraci. Povídali si o různých věcech.
TINA: „ Co mi ještě řekneš o Klainový??“
ELENA: „ O Janě?? Vždyť jsem to všechno řekla. Už mě nic nenapadá.“
TINA: „ Co jména Majer a Schwarz??“
ELENA: „ Počkej. Ty jména jsem četla na internetu. Tedy na stránkách žluté stužky. Majer a Schwarz rozdělujou peníze mezi ty rodiny hlavně ve střední Africe.“
TINA: „ Majer a Schwarz seděli za mřížemi za pašování nekvalitního lihu právě do Afriky. Za líh dostávali diamanty, které pak prodávali v Německu, Rakousku, ve Španělsku a ve Francii.“
ELENA: „ Jedině část peněz dávali za ty diamanty. A co ten líh??“
TINA: „ Líh pak putoval z Afriky do Austrálie. Z lihu vyrábějí omamnou látku.
ELENA: „ Odkud berou ten líh??“
TINA: „ Jedině z vaší firmy. Když líh vyrábíte a pak ho rozváží do různých koutů Německa nebo zahradnice Německa.“
ELENA: „ Pak to na jedině přišla Jana a Majer a Schwarz to zjistili, že o tom ví a pak musela zemřít, aby to neroznášela informace dál.“
TINA: „ Jestli ti todle Jana řekla tak si v nebezpečí i ty.“
ELENA: „ Jana se mi o tom zmínila.“
Když se Tina a Elena dostatečně popovídali tak se rozloučili. Informace řekla Semirovi, Tomovi a šéfce.
Když Elena dojela domů tak do jejího bytu vešel Majer a Elenu omámil a odvezl ji na tajné místo. Elenu drželi pod zámkem, aby neutekla.
Druhý den ráno Tina vešla do kanceláře a Hote Tině dával dopis.
HOTE: „ Od koho to je??“
TINA: „ Nevim.“
Mezi tím přišli Semir a Tom. Tina rozdělala obálku, kde bylo napsáno: „ Držíme vaší kamarádku Elenu Krügerovou ve starém skladišti na kraji Kolína. Přijďte sama, když né tak Elena Krügerová zemře. Přijďte ve 13:00.“
Dopis přečetli Semir s Tomem a šéfka.

Když nastala hodina „H“ tak už byly namístě Tina, Semir, Tom a hlídkové vozy. Bonrát, Hote a ostatní policisté obklíčili skladiště.
Tina vešla do starého skladiště. Na konci dlouhé chodby byla Elena a Majer. Elena měla u hlavy pistoli.
MAJER: „ Jen pojďte pomalu k nám.“
TINA: „ Proč??“
MAJER: „ Abyste viděla z blízka vaší kamarádku“
Tina šla pomalu. Do skladiště se dostali Semir a Tom jako 2 myšky, aby měli na očích Tinu a Elenu. Tina byla skoro na konci chodby. K Eleně a Majerovi přišel Schwarz a namířil pistoli na Tinu.
MAJER: „ Stůjte!!“
Tina se zastavila.
MAJER: „ Tak co. Přišli jste na to. Kdo zabil Klainovou??“
TINA: „ Jó. Přišli jsme a víme proč??“
MAJER: „ To jste dobrý, že jste na to přišli.“
Majer a Schwarz zmáčkli spoušť najednou. Tina a Elena leželi na zemi. To se rozběhl za Tinou, ale Tina a Elena nebyli mrtví, protože je zasáhla slepá kulka.
TOM: „ Jseš v pořádku??“
TINA: „ Jó. A co Elena??“
SEMIR: „ Elena je v pořádku.“
Tom dal Tině zbraň. Tina a Elena šli spolu a Tom šel se Semirem. Když zahlídl Toma a Semira tak se ozvala přestřelka, která skončila zraněním Majera. Na chvíli se přestřelka uklidnila. Uprostřed velké hali se objevila Elena, protože se rozdělila s Tinou. Okamžitě se Elena objevila na mušce Majera. V postraní uličce šla Tina se zbraní v ruce. Když vystřelil Majer a Schwarz na Elenu tak se rozběhla Tina a postřelila Schwarze a shodila Elenu na zem. Semir a Tom byly poblíž a zastřelili Majera a Schwarze. Tom a Semir přiběhli k Eleně a Tině.
SEMIR: „ Nestalo se vám nic??“
TINA: „ Mě né.“
ELENA: „ Mě taky ne.“
Před skladištěm poděkovala Elena Tině za pomoc.
SEMIR: „ Co teta?? Už si sní o tom mluvila??“
TINA: „ Jó. Mluvila. Teta nikam nejede a že Andrea může přijet. Aspoň se teta nebude nudit sama doma.“
SEMIR: „ To bude mít Andrea radost.“
Tina pak představila Elenu Tomovi, Semirovi, Hotovi a Bonrátovi.

Konec!!!

_________________
Návsteva u podezrelé:
Sluzebná:"Dobrý den.Koho mám ohlásit?
Semir: "Sípkovou Ruzenku a Krakonose!"

http://kobrackarodina.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Re: Žlutá stužka
Katrina


Založen: 30. 09. 2008
Příspěvky: 38
Bydliště: Trutnov
Odpovědět s citátem
mc supr povidka

_________________
Tom: "Poď parťáku, někam tě zvu!"
Semir: "Ty ?"
Tom: "Co je ?"
Semir: "No ale doufám, že to taky zaplatíš. "
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Povídka č. 010 - Žlutá stužka
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma