AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Parťák - Dena
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
ahoj tak jsem konečně dopsala svou povídku, je to taková hloupost, a jelikož mě nenapadlo nic jiného, tak jsem to sepsala, doufám, že se to bude líbit Embarassed

Parťák,
aneb příběh malého modrého CLK

Ahoj, rád bych se Vám představil, vlastně je to divné nikdy dříve jsem s lidmi nemluvil, tedy vlastně mluvil, ale oni mě nikdy neposlouchali a nevnímali. To můžete stokrát říkat, nešlapej na ten plyn tak, jinak to neubrzdíme, ale oni nikdy neposlechnout a potom vidím vždy svět ze shora…

Říkáte si, co já, auto mám asi tak společného se slovem Parťák. Vlastně jsem právě my auta, parťáci našich řidičů, o první místo se sice dělíme se skutečnými lidskými parťáky našich řidičů, ale jsem to právě my, kteří je dostanou co nejdál od nebezpečí, my kdo nepropustíme do kabiny řidiče kulku, která by našeho řidiče zabila, my kteří je ochráníme airbagy, které jim zachrání život a jsem to hlavně my, kteří z té nejhorší bouračky vyjdou nejvíce omláceni a bez známek další jízdy, ale svůj úkol jsme splnili, ochránili jsem naše parťáky před nebezpečím…

Ale abych začal hezky od začátku. V dílně ve které mě vyrobili, mi dali jméno CLK nevím co je to za zkratku, či je to celé. Tak jsem prostě modré CLK, už jsem si na to docela zvykl a nehodlám to měnit.

Můj život začal v roce, teda vlastně my auta neměříme život na roky, ale na počty ujetých kilometrů, takže můj život začal v den, kdy jsem měl na svém tachometru 0001 km, ten den mě převezli na velkém autě k jakési velikánské budově. Na jejím štítu stálo: Dálniční policii.

Radoval jsem se. Panečku zažiji nějaké dobrodružství. Říkal jsem si a už jsem se těšil, až poznám svého nového řidiče.

Netrvalo dlouho a už u mě jeden stál, díval se na mě, obhlížel mě a potom mi kopl do kola. Šíleně mě to rozčílilo. Co si to sakra dovoluje, jsem tu první den, nic jsem nikomu nic neudělal a už takové nespravedlivé jednání. Kdybych jenom mohl, ihned bych mu něco řekl, ale auta nemluví. Takže mi nezbylo nic jiného než zatnout motor a být zticha. Muž poté ihned odešel, ale ještě jsem ho slyšel, jak říká: „Nové auto, nový kolega…“ s těmi slovy zašel do budovy.

Vůbec jsem nechápal, co tím myslel, ale z myšlenek mě vytrhl cizí pozdrav. „Ahoj jak se vede?“ Ozvalo se a já jsem se podíval vedle sebe, kde stálo stříbrné auto. „Jo docela to ujde.“ Odpověděl jsem mu a pozorně si ho prohlédl. Chvíli mezi námi nastalo ticho, až potom jsem zahájil konverzaci. „Ty prosím tě, nevíš co to bylo za chlapa co do mě kopl?“ Zeptal jsem se ho, protože konverzacím na téma kolik ujedeš za hodinu jsem se užil v dílně kde vedle mě postavili nějakého nafoukaného jeepa, který hodiny a hodiny mlel o tom, jak je dokonalý.

„No jistě že to vím, to byl můj řidič Semir Gerkhan.“ Řekl a hrdě se nafoukl. „Ale zrovna dvakrát hezky se ke mně nezachoval, jsem tu první den a už to schytám do kola.“ Řekl jsem, načež mi stříbrňák odpověděl.“ To mě mrzí, ale pochop ho, před několika dny se vrátil z Malorky, kde mu zabili parťáka.“ „Aha.“ Řekl jsem a vztek mě přešel úplně. „Jo málem bych zapomněl.“ Řekl, když se přestal nafukovat. „Já jsem BMW.“ „Já jsem CLK.“ odpověděl jsem mu. Pokud jsem si nejdřív myslel, že je BMW tichy a nenápadný společník, hluboce jsem se mýlil, BMW se tak rozkecal o všech věcech co se Semirem zažil na dálnici, že jsem mohl jenom valit žárovky, naštěstí v poledne si pro něj Semir přišel, takže jsem si mohl na chvíli vydechnout a začít zpracovávat informace od BMW. Už v té chvíli jsem si říkal, co já malé modré CLK jsem komu udělal, že mě strčili zrovna sem, kde se oddělává jedno auto za druhým…

Můj nový řidič se dostavil až druhý den, prej včera prožíval pekelnou jízdu po dálnici A4. ani bych tomu nevěřil, kdybych neviděl BMW bez zadních dveří. Docela mě to vyděsilo, jaký mě asi čeká osud?

Nový řidič se jmenoval Tom Kranich, od pohledu sympaťák a musím Vám říct, že jsem si spolu užili spoustu zábavy, i když na druhou stranu nám někdy šlo o krk oběma, ale vždycky jsem to nějak přežili. Měl jsem štěstí, že mě nějaký jiný auto neshodilo ze srázu jako BMW, ale i tak jsem si užil sví.
Kromě bouraček, ohořelého laku a prodřených gum, ve mně Tom svezl i kdejakou slečnu, moc si je nepamatuji, bylo jich tolik…
Vlastně si vzpomínám jenom na jednu. Jmenovala se Elena, ale ta Tomovi zemřela, a potom mi Tom odešel od policie.
To mi bylo moc smutno, docela jsem si ho oblíbil…

Po Tomovi přišel nový parťák z Ameriky. Jmenoval se Jan Richter, teda řeknu Vám, trochu mi připomínal toho drsňáka z filmů. (Nemyslete si, že nevím, co to jsou filmy) Úplně ho vidím jak by ke mně přišel a řekl: „Richter, Jan Richter.“ a já bych mu odpověděl „LK, CLK.“
S tímhle típkem jsem si taky užil svou, jednou mě a BMW úplně oddělali a místo nás dostali takovou starou šunku, a jak byli potom rádi, když nás Hartmut, náš technik opravil.

Jan u nás ovšem dlouho nevydržel a potom se zase vrátil do Ameriky, v den kdy jsem dostal svého nového řidiče, jsem byl nejšťastnější na celém světě. Byl to Tom Kranich, vrátil se k nám…

A začalo to nanovo, bouračky, lak, kola, ale mě to nevadilo, měl jsem ten život rád a už bych ho za nic na světě nevyměnil.

Ale potom přišel ten hrozný den, ten den Toma zastřelili, opět jsem byl strašně moc smutný, přišel jsem o nejlepšího přítele, tedy hned po BMW a Porsi, které se s námi uráčilo bavit i když má pod kapotou bůh ví kolik koní…

Netrvalo dlouho a já jsem opět dostal nového řidiče, tenhle se jmenoval Chris Ritter.
Řekněme, že po Tomově smrti jsem se už se řidičem sehrál, a začalo to znova…

Někdy mi přijde, že my auta u dálniční žijeme každý den stejně. Ráno nehoda na dálnici, ohořelý lak, odpoledne bouračka, sešrotovaný kufr, večer poleženíčko a oprava u Harmuta a ráno to jde zase od začátku, ale zvykl jsem si velice rychle, stejně jako BMW.

Musím říct, že Chris byl za začátku takový můj velký ničitel, ale později si uvědomil, že by mě mohl taky trochu ušetřit. Na rozdíl od mých předchozích řidičů, mě bral i na noční sledování své rodiny.

Ten den kdy jsem opět trávil u Hartmuta na KTU nezapomenu do svých rezavých konců.
Hartmut mě už před hodinou dal dohromady a já se opět mohl těšit, jak mě opět Chris rozmašíruje na kusy, když jsem jí najednou uviděl.
Byla červená a měla na boku zelené plameny, prostě k sežrání. Málem mi vypadl chladič, když jsem na ni zíral. Stála kousek ode mě, ale jakmile Hartmut odešel a zhasnul.
Opatrně jsem se k ní přiblížil.

„Čau já jsem CLK.“ Řekl jsem a blikl na ní pravým světlem, ona se na mě podívala a řekla. „Já jsem Lucy.“ „Lucy? Zeptal jsem se. „To je jaká značka?“ „To není žádná značka, tak se jmenuji, Hartmut mi tak říká.“ Řekla a blikla na mě.

Celou noc jsme se báječně bavili, teprve až když přišel Hartmut do práce jsme skončili a já se musel zase vrátit do služby. Kdykoliv jsem se, ale dostal zpátky k Hartmutovi, Lucy tam na mě čekala…

Mé krásné a smutné dny ve službách dálniční policie skončili dnem, kdy zabili Chrise. Můj tachometr se určitě několikrát přetočil a já byl odepsaný, v den kdy mě odváželi, zastavila u mého starého místa motorka, ze které sesedl takový manekýn. Časy se změnily, říkal jsem si, když se mi stanice ztratila z dohledu a já se mohl dočkat spokojeného odpočinku…

KONEC

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Re: Parťák - Dena
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Deno, to je ale úžasný nápad! Moc a moc a moc se mi líbí, oceňuji jeho originalitu Very Happy jsem nadšena!

Bohužel teď nemám čas, ale v neděli či o něco později Ti to určitě pořádně okomentuji Smile výtečně, jsi šikovná!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Stepanka


Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 11
Odpovědět s citátem
A jde se čísti znova Smile Vážně, tahle povídka jen tak strašně krásnáááá Embarassed Taky mě napadlo (věřte nebo ne), že napíšu příběh auta, ale koukám, že bych neměla šanci....

Úplně ho vidím jak by ke mně přišel a řekl: „Richter, Jan Richter.“ a já bych mu odpověděl „LK, CLK.“

Tak tady jsem si vážně musela udělat přestávku Laughing Laughing

Celé je to dokonalé a ten konec je smutný, chudák auto Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Jé, to je naprostá pravda: nejvěrnějšími parťáky jsou právě naše milá autíčka - otloukánci! Laughing Laughing CLK má štěstí, že BMW stejné jako jeho majitel - pěkně ukecané Laughing Laughing


„Richter, Jan Richter.“ a já bych mu odpověděl „LK, CLK.“

Hahahahahahaha! Laughing *padá k zemi* Tohle nemá chybsona! Laughing


když nás Hartmut, náš technik opravil

Jaký náš? Můj! *mrmlá* Laughing Laughing Ne... ale vážně mne pobavilo, jak si ho CLK přivlastnilo... ooo, pardon... přivlastnil Laughing Laughing


Ten den kdy jsem opět trávil u Hartmuta na KTU nezapomenu do svých rezavých konců. ... když jsem jí najednou uviděl ... prostě k sežrání. Málem mi vypadl chladič, když jsem na ni zíral....

Joooooo, Lucy, to je klasa. Máš velmi dobrý vkus, modrý kolegoooo Laughing Laughing Laughing

Líbí se mi, jak jsi ho přisoudila i Chrisovi, ač ten již měl stříbrného kouska... ale modrásek je modrásek *můj malý modýlek Tomova CLK souhlasně mručí*

Skvělá, bravurní povídka! Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
děkuji že se vám moje dílko líbilo Very Happy

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Stepanka: To viš každé auto musí jednou odejít, nám se třeba před týdnem rozbilo auto, měli jsem ho 15 let Sad
a nemyslim si, že bys nemala sanci napsat neco na to stejné téma Smile

Všelicos: to víš Harmuta jsem tam taky musela zařadit Very Happy


„Richter, Jan Richter.“ a já bych mu odpověděl „LK, CLK.“

Věta u které jsem se bavila i já Laughing Laughing Laughing Laughing

a ještě jednou děkuji za vaše komentáře

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Malé modré CLK napsal:
    V dílně ve které mě vyrobili, mi dali jméno CLK nevím co je to za zkratku, či je to celé. Tak jsem prostě modré CLK, už jsem si na to docela zvykl a nehodlám to měnit.

    To je krásný rozhodný prohlášeníVery Happy
    zatnout motor a být zticha

    Very HappyVery Happy
    Hned první den ho vyděsí, až se mu vypaří brzdová kapalina strachy a bude Very Happy
    A moc pěkný popis Topmíka, sedne, škoda, že končí tak smutně...a líbilo se mi to:..odešel MI od policie...
    „LK, CLK.“

    Laughing tak to je opravdu moc:)
    Hmm, noční sledování parťákovi rodiny je ohodnoceno nejvýšSmile).

    Opravdu jsme se skvěle pobavila, teď si jdu přečíst, co komentovali ti nade mnou...zas mne trumfli, ale to je jedno, já mám extra dobrou náladu z LK...CLK Very Happy !


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Fí: děkuji za komentář

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Deno to je úžasnéééé!!!!

-Jenom jsem valila oči jak je to dobře napsané...

CLK dobře popisuje začátek, chrání, pomáhá - prostě super.
Chudák CLK, když mu Semír kopnul do kol, ale na zasmání, ta představa Semíra jak kope do pneumatik - Laughing Laughing
A ještě jedna věc se mi strašně líbila: CLK, jak valilo žárovky Laughing

„Richter, Jan Richter.“ a já bych mu odpověděl „LK, CLK.“ - to je špica!!! Laughing Very Happy

Lucy a všechny druhy aut kolem CLK - SKVĚLÉ.... Very Happy

Úžasné, skvěle napsané - líbílo se mi to!!!

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Lila: Moc děkuji za komentář Very Happy

teda nečekala jsem, že se to bude tak líbit Embarassed

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Boooooože......Deno.... Neděs mě tak...... Nádherné, Krásné, Roztomiloučké..... Laughing Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
André-und-Semír: Jé děkuji Embarassed

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Deno, Deno, Deno, já jsem se smála od začátku až do konce!
Nemám moc ráda srovnávání povídek, ale musím říci, že už dlouho jsem si nějaké dílo neužívala tak moc, jako to Tvoje Embarassed úžasné vtípky, pohled na dálniční ,,světly" jednoho z aut...

Strašně se mi líbily narážky na jednotlivé díly, poté příměry ze světa aut, kterým jsi vtiskla individualitu s neuvěřitelnou šikovností!

Zeptal jsem se ho, protože konverzacím na téma kolik ujedeš za hodinu jsem se užil v dílně kde vedle mě postavili nějakého nafoukaného jeepa, který hodiny a hodiny mlel o tom, jak je dokonalý.

--- jedna z hlášek, které mě neskutečně pobavily XD kdybych vypsala všechny, musela bych sem okopírovat celou povídku, tak se mi líbila! Třeba takový Meďour balící Lucy byl k neuvěření vtipný XD

Velmi pěkně jsi zmínila i chvilky, které byly pro stanici smutné - odchod Andrého, Toma, Eleny... Sad a hezky jsi vystihla i charaktery hlavních postav.

Chválím češtinu a sloh!

Opravdu vynikající dílo, Deno - jedno z těch, co si přečteš a jsi vyloženě pohlazena na duchu.
Gratuluji!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
Jsme ráda, že jsi k mé povídce dostala

a děkuji za velice dlouhý komentář Very Happy

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Parťák - Dena
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma