AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Parťák - Všelicos
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Můj malý příspěvek do tématických povídek. je to hrůza a příšernost, nemastnosta neslanota... ale nic lepšího nějak nejsem schopna ze sebe vymáčknouti... Smile



Parťák


Bylo chladno.
Ztuhlé stromy vrzaly v ostrém severáku a roztodivný kouzelník mráz kreslil ty nejkrásnější obrazy na skleněné tabulky oken. Otřásl jsem se zimou. Košile, kterou jsem měl pěčlivě zaplou až ke krku, mi k zahřátí krevního oběhu zrovna moc nepomáhala a tak jsem opustil svůj v podlaze vystátý důlek a vydal se do mé kanceláře pro něco teplejšího.
Cestou jsem míjel skupinky, mořící se nezáživnou a přeci tolik milovanou prací a mimoděk jsem se usmál. Všichni se pohybovali naprosto účelně, s mechanickou přesností: bylo vidět, že se už těší domů... a přitom z nich sálala radost z prosté činnosti.
I já jsem se samozřejmě těšil na odchod do milovaného příbytku, kde na mne bude čekat televizor s mozkem vymývajícím seriálem, u kterého si lehnu se šálkem horkého čaje a budu zaslouženě odpočívat...

Do zorného pole se mi konečně dostal můj cíl: sáhl jsem po pleteném svetru a přetáhl si ho přes hlavu. A po chvíli váhání jsem na sebe navlékl i bílý, pečlivě nažehlený plášť, který byl cítit aviváží, smíšenou s pachem chemikálií, které snad už nikdy nevyperu...

„Hartmutteeeeeee!“ ozvalo se od vchodu do budovy a já si povzdechl.
„Už jdu,“ křikl jsem a mírným poklusem se za dvojicí hlasů vydal. Semir Gerkhan a Tom Kranich se na mne zubili již z dálky a ten menší z nich si hrál s velmi rozbitým laptopem. Hrklo ve mně: snad nechtějí, abych si zase hrál na kompjůtrového patologa? To je ta nejhorší práce na světě!
Právě Turek mne také první oslovil. „Ahoj Harty, víš, tak jsme si řekli...“
„... že se podíváme pořádně na zoubek jednomu podezřelému,“ navázal vyšší modroočko, „a našli jsme u něj...“
„... tohle,“ vrazil mi Semir do náruče ubohou mrtvolku.
Zasténal jsem. „Kluci, já na to nemám teď ani chvilku... rozebíráme ten Ford ze včerejška a LKA na nás spoléhá....“
„A my to potřebujeme do dvou hodin,“ poplácal mne Gerkhan po rameni a i s jeho kolegou se bleskurychle vypařil. Jejich zběsilé „ahoj“ mi doznívalo v uších ještě hodnou chvíli, kdy jsem již pokládal přístrojek na pracovní desku a zkormouceně si sedl na židli. Co s tím mám jako asi dělat? píchl jsem do změti plechu ukazovákem. „Karlheinzi?!“

Z pod vraku původně modrého auta vykoukla hlava od mouru. „Ano?“
„Prosím tě, nech teď na chvíli tu káru a pojď mi pomoct...“ Černovlasý mladík se ochotně vyštrachal ven a vykročil ke mně, otírajíc ruce do hadru, který si přímo říkal o hození do popelnice, přinejmenším aspoň do pračky. „Díky,“ ulevilo se mi. „Já to odmontuju a podržím kryt a ty to vyndáš, jo?“
Karheinz přikývl a s vervou se vrhl do přidělené práce.
Nutno podotknouti, že jsme zápasili dobrou půlhodinu, než jsme se dostali k jádru pudla. Ale to bychom nebyli z KTU, abychom to nedokázali!

A když jsme do dvou hodin stihli i zprovoznit chudinku harddisk a vypálit komisařům potřebná data na CD, za což jsme si vysloužili pozvánku na kafe, s radostí jsme si plácli. Naše sto metrů nad hladinou moře se vznášející ega však musela zase klesnout zpět na zem a oba jsme šli podat pomocnou ruku kolegáčkům, vrtajících se v zakázce pro oddělení Frau Schrankamannové.
Ale co je mi do toho?
Dokud nepracuji sám, mohu být šťasten jako blecha v psím kožíšku. Vždyť s parťáky jde hned všechno lépe!

No není ten svět nádherný?

Konec...

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Odpočívat s šálkem dobrého čaje...to bych si taky dala líbit:)

    ten, kdo napsal kompjůtru nekrolog, také napsal:
    kompjůtrového patologa

    to je úžasný výraz!!

    egolog napsal:
    Naše sto metrů nad hladinou moře se vznášející ega

    Tohle se mi taky líbilo:)

    moudrý napsal:
    Dokud nepracuji sám, mohu být šťasten jako blecha v psím kožíšku. Vždyť s parťáky jde hned všechno lépe!

    to jo...Smile
    ten svět je nádherný a já Hartyho obdivuji s každou tvojí povídkou víc a víc.


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Jůůůůůů.....Začínám mít další lásku.....Hartyho Cool Laughing

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
teda moc pěkné

docela lituji Hartmuta, chádák chtěl jít domů a dívat se na mozek vymívající seriály Laughing
a místo toho se musel hrabat v notebooku Laughing
no ještě že mu Karlheinz pomohl Very Happy

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Fí: Jsem ráda že se to líbilo.. a obdivovat ho? Jééééé Embarassed Embarassed

Anča: Né, jen to neeeeeeeee! Laughing Laughing Laughing Laughing

Dena: Jo, Karlheinz, můj hrdina číslo 2 Laughing Laughing Škoda že vydržel jen pár sérií, ve 13. už není Crying or Very sad

Děkuji za komenty! Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Nejprve mě trošku zarazilo, že je to psané v první osobě, ale musím říct, že jsem si na velmi rychle a snadno zvykla Smile Smile

„Hartmutteeeeeee!“ ozvalo se od vchodu do budovy a já si povzdechl.
ajajaj... takovýhle výkřik může znamenat jen jediné... pohromu s jménem Gerkhan a kranich Laughing Laughing Laughing

píchl jsem do změti plechu ukazovákem.
úplně živě si to dovedu představit... takové zoufalé gesto... Smile Smile

Pěkně pozitivní povídka Smile Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Děkujeme za příspěvek do Parťáka a přestaň se podceňovat, nebo na Tvé ponožky pošlu Pattyho!!! XD

Krásný popis zimy :aww: ale při práci bych ji zažívat nechtěla! A jedno mě zaujalo - Ty si taky představuješ, že na KTU mají takovou zimu? Shocked Shocked nevím proč, ale vždy jsem naprosto jasně viděla, jak tam v zimě mají při práci strašnou kosu!

Mozek vymývající seriál XD Nie, Tvá pravidelná dávka emocí se Ti stala až moc velkou drogou! Neprožívej to tak, křepelko XD

A nedělej, že ten pach chemikálií, co se Ti zažral do pláště, CHCEŠ vyprat! XD vsadím se, že když dáváte s Allerlei doma oděvy do pračky, tajně tam přilíváš odměrku benzinu XD

Nie a poklus? *směje se* to chce fantazii! XD A s plavností žirafy... ale ne, ne. Vím, máš corpus delicti, Všelinko, že Nie běhat umí! Mimochodník XD

No jasně, ti dva, kdo jiný? Laughing Laughing Laughing patolog XD taky ho tak vidím XD bizarní patolog, co místo tkání přehrabuje hadičky a šroubky Very Happy


„A my to potřebujeme do dvou hodin,“ poplácal mne Gerkhan po rameni a i s jeho kolegou se bleskurychle vypařil. Jejich zběsilé „ahoj“ mi doznívalo v uších ještě hodnou chvíli.

---- Jaj, to jsou dacani XD jak ví, jak na něj, na techníčka ubohého XD malého XD úplně vidím, jak za nimi kouká tím svým pobouřeno-ublíženým pohledem Very Happy

Á, spolupráce, super! Líbí se mi, že jsi dala prostor této postavičce Very Happy


Naše sto metrů nad hladinou moře se vznášející ega však musela zase klesnout zpět na zem.
-- ale nechtělo se jim, coooo? XD

Ano, Nie, není nad dobrý kolektiv! :aww:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Amrodel: No, napřed to v ich-formě být nemělo, ale tak nějak se mi to zvrtlo Embarassed
Přesně: k tomu všemu to znamená mnoho fušky navíc a přesčasy Laughing
Gesto je to opravdu zoufalé... já sama už zoufalejší nemám (maximálně padnutí na kolena a bouchnutí hlavou do země XD)
Děkuji Laughing Laughing

Wox: Ne, Pattyho ne... stačí mi Anežka XD
No, zese TAKOVOU zimu ne... ale měli by tam mít chladněji. Přeci jen, mají tam chemikálie a tak a tak tam nemohou mít moc vytopeno...
Nu co, on VKVčka prostě potřebuje! Laughing Laughing Laughing
Ne, to neee! On to CHCE vyprat! *ROFL* Laughing Laughing
Ano, poklus! Pch!
Taky ho tak vidím, jako divného patologa, che che Laughing Laughing
Chudinka malý Nie, že? Ten jeho pohled taky vidím, chůůdě Embarassed
Jj, Karlheinz je skvělý.. hrozně mi teď v Kobře chybí Crying or Very sad
Ne, nechtělo Laughing Laughing
Díky za koment!

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tady na fóru je nádherně vidět, že co člověk, to originál.

Je hezké vidět, jak jsou Semir s Tomem vlastně i hejsci zvyklí akorát tak vědět, kam zajít, když něco potřebují. Chudák Hartík to má asi těžký.

Hezká povídečka, Všel.

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Jj, někdy je tak vnímám Smile V Kobře ulítávám na vedlejších postavách a všímám si, jak jsou drsně opomíjeny a vše, co ony samy chtějí jde do pozadí... Confused Tak jsem to někde musela vyjádřit. Díky za koment, SaMi Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Parťák - Všelicos
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma