AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Oznámkujte mou povídku, prosím, jako ve škole:
1
100%
 100%  [ 6 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 6

Mimo zdi tohoto světa
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Mimo zdi tohoto světa

Také vás často napadají otázky, na které nelze lehce odpovědět – či na ně nelze najít odpověď vůbec?
Proč jsem na světě?
Jaký je můj úděl?
Proč se to stalo zrovna mně... ?
Ale nejtěžší otázky jsou ty nejjednodušší.

„Kde to jsem?“ řekl jsem si a řádně se rozhlédl po okolí. „A jak jsem se tu ocitl?“ Stál jsem až po kolena ve vysoké, svěže zelené trávě na nejvyšším vrchu, jaký kolem mne byl. Dole tekla blyštivá řeka a přímo u paty kopce rostl již na první pohled zdravý les, bující životem. Nikde na dohled nebylo město, ale to mne nemohlo odradit. Určitě někde nějaké je... jen není vidět! Odložil jsem přemílání dotazů, adresovaných mně samotnému a rozhodl jsem se, že sejdu k vodnímu toku a vydám se po proudu: zajisté tak najdu civilizaci!
Sklusal jsem ze stráně a vydal se kolem pěkně rostlých smrků – a byl bych se podél řeky opravdu vydal a nenašel nikdy pokoje, kdyby se neozval dívčí smích. Zarazilo mne to: kde by se uprostřed divoké přírody vzala dívka?
Potřásl jsem hlavou a vydal se za zvukem. Opatrně jsem rozhrnul křoví a koukl jsem se skrz něj: na paloučku za ním dováděla dívenka, nemohlo jí být více než dvacet let, s mohutným, šedým vlkem. Všiml jsem si, jak ladné má pohyby – jako baletka nebo tanečnice. Stál jsem, naprosto okouzlen, nevnímaje nic jiného než souhru těch dvou těl. Vlk, jako by byl také jejím kouzlem svázán, jí nic neudělal a hrál si s ní, jako by byl jen malý, neškodný králíček.
Hodnou chvíli jsem je pozoroval... do té chvíle, než se obrátil vítr.
Vlk přestal skákat, stáhl ohon, naježil srst a otočil se na mne čenichem, který se křečovitě svíral a přes vyceněné zuby vypouštěl dravé vrčení. Jeho oči... na ty nikdy nezapomenu. Byly velké, temné a hluboké jako vesmír sám.
Ustoupil jsem o krok, ale dívka se na mne povzbudivě usmála a položila zvířecímu příteli dlaň na hlavu. „Utiš se, Padrino. A ty, pane, vítej mezi námi,“ pohodila vlasy, které ve mně vzbudily úžas – i přes její mládí byly šedé... stejně šedé jako vlkovy! „Já a má přítelkyně tě rádi vidíme.“
Vlčice! Je to vlčice! Rozesmál jsem se.
Zazubila se na mne a pokynula mi, abych přišel blíž. Poslechl jsem a popošel jsem, abych vzápětí vyděšeně ucukl. Přímo tam, kde má mít člověk srdce, měla krvavou, ošklivě rozšklebenou ránu. "Co... jak se ti to stalo? Potřebuješ ošetřit, slečno!“
„Nepotřebuji,“ zarazila mne a dotkla se mého břicha, „a ty také ne, pane.“ Zamrazilo mne a pln děsu jsem se mrkl tam, kam mi ukázala. Jak to, že jsem si ničeho nevšiml? chtělo se mi vykřiknout, ale nemohl jsem vydat ani hlásku.
Celé sako i jindy čistě bílou košili jsem měl zbrocené krví. Blýsklo se mi před očima a upadl jsem na zem.

Únava.
Spánek.
Světlo.
Skřípění brzd...


„Já... usnul za volantem?“ zasténal jsem, když jsem se probudil, „jak jsem mohl? Já?“ Bylo mi strašně. Co když jsem někomu ublížil?
Seděla metr ode mne a tiskla k sobě Padrinu. „Přemohlo tě to. Já se zase připletla, kam jsem neměla.“
„Kde to vůbec jsme?“ rozhodl jsem se přijít všemu na kloub.
Pohlédla mi do očí a já si uvědomil, že oči jsou další věc, kterou mají s vlčicí společnou. „Opravdu to chceš vědět?“ Když jsem rázně přikývl, povzdechla si. „Ach, pane... nemohu ti bránit v poznání. Tohle,“ rozmáchla se po okolí, „je místo, zvané Koma. Jen málokdo se odtud dostane. Já jsem tu již čtyři roky,“ posmutněla, „a viděla jsem tu mnoho lidí. A všichni se rozplynuli. Když nadejde tvůj čas, zmiziš odsud. Jen jedno nevím,“ kousla se do rtu, zatímco Padrina zakňučela, „a to to, zda... zda rozplynutím zemřeš... či se... probereš.“
Zhrozil jsem se.
To je mi souzeno, abych už nikdy nikoho z mých blízkých nespatřil? Abych již nikdy neslyšel Šéfčiny narážky na mé pozdní příchody, abych si již nikdy nepromluvil s mým parťákem?
Zabořil jsem tvář do dlaní. Tak tohle je můj osud...

Ucítil jsem na krku něco vlhkého a s ucuknutím jsem se otočil. Byl to malý koloušek. Stál naproti mně a hleděl mi do očí a já hleděl do jeho. A s úžasem jsem zjistil, že hledím do svých vlastních očí.
Ze zírání mne vyrušilo slabé vydechnutí a když jsem se obrátil na dívku, spatřil jsem, jak mi i s vlčicí mizí před očima.
Po líci mi stekla slza. „Sbohem, slečno...“ Otočil jsem se na koloucha, který ze sebe vyzařoval něco uklidňujícího, něco...
Otevřel jsem ústa a vřele ho objal.

V tu chvíli jsem vše pochopil...

KONEC

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Re: Mimo zdi tohoto světa
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Famózně napsané, jen... strašně smutné Embarassed nevím, zda v tom vůbec vidím naději Embarassed Embarassed chci si tam představovat dobrý konec, ale netuším, zda si nelžu, nu... Embarassed Sad skutečně krásně psané.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Elwen


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
..Vselko, je to.. nadherne.. uzasne filozoficke... tak jednoduche a slozite zaroven...

Dojemne... Crying or Very sad a krasne..

_________________
Vždy existuje možnost volby, ačkoliv nemusí být zrovna taková, jakou si představuješ.

http://www.jitt-ulet.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Vlk jako králíček. Tam musí být nádherně!
    Nemohu si pomoci, vidím v tom Toma. A je to, nevím, jak to říct, ale strašně milé a přívětivé ztvárnění komatu...
    Koloušek, to je ... já se opakuji, ale to je tak milé a náruč otevírajícíSmile
    Ještě jsem nepochopila vše, ale, děkuji


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Wox: Klidně si ho tam představuj... nic tím nezkazíš Smile

Elwík: Děkuji, od Tebe taková slova potěší Embarassed

: Asi jo, mělo by tam tak být. Doufám totiž, že lidé v komatu nic nebolí... že naopak mohou být trochu šťastni Embarassed I když je to hrozná myšlenka... Embarassed A při psaní jsem na Toma myslela Embarassed

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Nádherné, krásné, dojemné, smutné.... Nádherné, Všeli Embarassed Wink Smile

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
přečetla jsem to jedním dechem

a je to opravdu moc krásné, i když také trochu smutné, ale krásné

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Anča a Dena: Děkuji moooc Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Mimo zdi tohoto světa
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma