AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Případ ukradených šatů aneb jak to dopadne....
Míša


Založen: 20. 07. 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: plzeň
Odpovědět s citátem
Ahoj všichni,
tohle je moje první povídka, takže jí berte s rezervou. A předem se omlouvám za pravopisné chyby, které se možná objeví. Co sem tady četla různé povídky, někdy sou někomu věnované. Já bych jí chtěla věnovat samotné Charlotte Schwab, která odchází z Kobry Crying or Very sad .

Snad se vám bude povídka aspoň trochu líbit.


PŘÍPAD UKRADENÝCH ŠATŮ, ANEB JAK TO DOPADNE, KDYŽ SE VÁM DO ŽIVOTA PŘIPLETE FRANCOUZSKA

,, Pánové až přijedete na stanici, poctěte mojí kancelář a zastavte se u mě.“ Zatrylkovala Šéfová do vysílačky jednoho chladného říjnového rána.
,, Jistě, Šéfová, hned tam budem.“ Odpověděl jí Semir, který ještě napůl spal.
,, Nevíš, co sme zase provedli, že nás chce vidět hned po ránu,“ ptal se Semira Chris. Ten jen zvednul ramena a víc se zavrtal do teplé bundy.
S velkou neradostí se vrátili na stanici a bez nějakého komentáře odešli do velína, kde si jich hned všimla Šéfová, jen prudce trhla hlavou směrem k její kanceláři. Poslušně se za ní vydali a Semir za sebou zavřel dveře a posadil se vedle Chrise, naproti Šéfové, která se na ně mile usmála, až se jim to zdálo podivné. Ticho ukončila během vteřiny.
,, Mám tu pro vás velmi zajímavý případ.“ Skončila větu tak rychle, jak jí začala. Bez nějakého zaujetí nebo ohromení pozvedla obočí, jak jen to šlo, až to vypadalo velmi depresivně.
,, O co jde Šéfová?“ Rozhodl se Semir prolomit ledy. Znovu se odhodlala a otevřela složku, která nebyla nijak nadepsaná, Semir si v duchu říkal, že by na ní mohlo být napsáno TOP SECRET, s lehkou ironií.
,, Jde o to, zarazila se a snažila si v hlavě seřadit věci tak aby dávali smysl, jde o to, že se tento případ týká policejního prezidenta… tedy spíš jeho ženy.“
,, Jeho ženě včera večer ukradli moc drahé šaty.“ A to moc se snažila dramaticky protáhnout.
,, Šéfová, stále ale nechápu, co my s tim, proč to nedal lidem od krádeží?“ Zeptal se netrpělivě Chris.
,, Na to samé sem se ho ptala taky, bylo mi řečeno, že si vybral ty nejlepší a pokud se podaří případ kladně vyřešit, máte zajištěny prémie-trojnásobek vašeho dosavadního platu a měsíc dovolené-placené." Rychle dodala. Oba dva ani nepípli, podívali se na sebe a kývli.
,,Tak jo Šéfová, ale my vůbec nevíme nic o šatech.“ S malím úsměvem si oddychla a…
,, S tím sem počítala, tady máte složku s fotografiemi ukradených šatů a adresu, na kterou teď zajedete.“ Podala jim složku, lístek s adresou a v duchu si představovala, jak se vyrovnají s tím, co je čeká…..
Arrow

,, Hele, opravdu je to tady?“ Nemohl uvěřit Semir, když se motali uličkami někde ve staré části Kolína, kde se nacházeli na půl rozpadlé tovární haly. Až narazili na jednu, která byla skoro až na konci, byla odstrčená od všech ostatních. Typově byla stejná, jako každá jiná v téhle časti, ale pouhým jedním pohledem bylo jasné, že je zrekonstruovaná a nepoznali to jen tím, že u haly stála seřazená auta: BMW X5, Mercedes-Benz S320 CDI, Chrysler PTCruiser, Porsche 911 turbo a Mustang. Oba sjeli halu ze shora dolů s pusama dokořán. Vyšli po schodech do prvního patra a zastavili se před 1. dveřmi, které byly opatřeny 3 zámky s kódem na alarm.
,, No, to je slušně zabezpečený." Řekl uznale Semir. Vešli do mini místnůstky a o 90°byly druhé dveře o něco těžší a silnější. Otevřeli je a vpadli do takové předsíně kde je porazila hlasitá hudba, která nebyla zvenku slyšet a linula se z další místnosti, do které teď vešly. Byla to tovární hala- stropy byli hodně vysoké a zdi nebyli nahozené. Podlaha byla z dubového dřeva a ze stropu vyseli ve dvou řadách velké lustry. V místnosti byli velká okna se silným sklem. Celá místnost byla asi v polovině přepažená, široký vchod se zavíral posuvnými dveřmi. To bylo po pravé straně. Na jedné hodině byl vytvořen fotografický kout. Pár metrů od něj na levo byl 7mi metrový vysoký podsvícený stůl. Na levé straně byla počítačová technika. Na stěně bylo pověšené LCD, které bylo propojeno s počítačem, který byl postavený na starém mohutném stole a na něm byl ještě otevřený bílý iMAC. To všechno bylo dáno kolmo ke zdi. Dále tam byla velká tiskárna, ještě větší kopírka, skener a ten obrovský válec od JVC, ze kterého vycházel všechen hluk. Dál na levé straně byl klopený stůl jako mají architekti, na kterém bylo pár návrhů šatů a na horní hraně byla připevněná lampa. Před prknem stála opravdu vkusná barová židle. Místnost pokračovala dál, kde byla nízká přepážka, za kterou byli vidět šicí stroje a naproti nim velký regál s látkami a před ním stály 3 figuríny. Dál už nic neviděli, protože místnost byla předělená stejně jako blízko nich na pravo.
Všechno dění se odehrávalo ve fotografickém koutě. Dva osvětlovači stáli na každé straně, ventilátor byl zapnutý na příznivý stupeň, tak aby modelce lehce rozfoukával dlouhé hnědé lokny. Modelka měla na sobě dlouhé večerní šaty, bez ramínek a z hříšně velkým výstřihem. Fotograf mačkal spoušť tak rychle až to bylo divný. A to všechno dirigovala, žena, která se bavila s holohlavým mužem, který byl celý v černém. Černý rolák a nebezpečně upnuté kalhoty. Jeden z osvětlovačů si všiml těch dvou a zavolal na tu ženu.
,, Michaela.“ Zavolal na ní a ukázal na ně. Otočila se tak rychle, že si nevšimli, že se na ně dívá. Měřila asi 170cm plus kilometrové podpatky. Měla na sobě dlouhé, světlé, široké kalhoty, které měla do pasu. Černou halenku s bílou výšivkou na konci zavazenou na uzel, s postaveným límcem a proklatě velký výstřih, za kterým, měla zaháknuté dioptrické brýle bez obroučků. Obličej měla roztomile pihatý a vlasy s blond melírem, měla zamotané do drdolu. Na nohou měla boty na jehlovém podpatku minimálně 8cm vysoký. Prohlédla si je od hlavy až k patě a všimla si složky, kterou držel jeden z nich. A pak jedním pohybem a jedním zmáčknutím tlačítka vypnula přehrávání, když najednou promluvila.
Arrow

,, Vy ste určitě pánové od Anny.“
,, Dámo a pánové, přestávka.“ Zavelela ledovím toném a ty dva nespustila z očí.
,, Běžte si něco vzít….a, konečně se otočila a podívala se na modelku, Fleur?“
,, Ano M?“
,, Dej si prosím tě pozor na make up.“ ,,Osobu, co si říká maskérka, co mi jí sem poslala agentura, už nikdy nechci vidět.“
,, Jasně M.“ Řekla hubeňoučká modelka a zaplula do napůl otevřených dveří.
,, Anri, zatrylkovala ještě jednou a teď na sebe prozradila svůj neodolatelný francouzský přízvuk. Muž, s kterým se předtím bavila se otočil.
,, Ano Mischelle?“ I u něho bylo patrné, že Německo není jeho rodnou zemí.
,, Máš v chladničce to svoje pelegrrrrino, se správnou teplotou a pravé nocilatte. Ve větě jí lehce zadrhovalo er, ale dělala, jako kdyby nic neslyšela. Skončila a na tváři vykouzlila úsměv. Francouz se začervenal, přicupital k ní a podal jí ruce.
,, Ty si, ale zlatíčko.“ Začervenal se ještě víc políbil jí na obě dvě tváře. Otočil se a vracel se ke dveřím, když ho stačila ještě poplácat. Rychle se otočil, přesně jako ona předtím.
,, Ty dračice.“ Ona se jen usmála a on mizel za dveřmi. Semirovy to přišlo sladký a i sladce se umíval, za to Chrisovy to přišlo přímo přeslazený, šklebil se až by se ho někdo lekl. Otočila se tím svým stylem a během chvíle mu šklebení zmizelo z tváře. Bez žádného projevu, chladně a jistě podotkla:
,, Předtím ste vypadal i o něco lépe, bacha ať vám to nezůstane.“ Podívala se na Semira a mile se usmála.
,, Vy jste..?“ Chrise začala ignorovat a věnovala se Semirovy.
„ Jsem Semir Gerhan, podal jí ruku a druhou ukázal na Chrise, a tohle je můj parťák Chris Ritter. Když se o něm zmínil, jen zvedla pohrdavě obočí a ruku mu nepodala.
,, Mischelle Folettová.“ A znovu se ozval její francouzský přízvuk. Semirovy spadl úsměv někam, asi do kalhot.
,, Vy ste Folettová?“ Z úžasem se na ní podíval jako kdyby před sebou viděl svoje milované Maseratti.
,, Tak co ten případ, Anna mi říkala, že mi přivezete nějaké fotky a že se případ týká policejního prezidenta?“ Semir se probudil z trasu a podal jí složku.
,, Ach tady jsou, málem sem na to zapomněl. Případ se týká spíš jeho ženy.“
,, Vupss trochu sem to zpletla, Anna mluvila docela na rychlo.“ Opět se začervenal a ona mu darovala sladký úsměv, vzala si od něj složku a z výstřihu, který důkladně oba pozorovali vytáhla brýle a jim se ukázal pohled na slušný dvojky. Oba jen polkli na prázdno, ale ona si jich nevšímala nebo dělala, že si jich nevšímá. Otočila se od nich a šla k dlouhému stolu, stiskla tlačítko a během chvíle se jeho deska rozsvítila. Elegantně si nasadila brýle a otevřela složku, vytřeštila obočí.
,, Co se děje, zeptal se Chris, který konečně sebral odvahu na ní promluvit.“ Vypadalo to, že jejich počáteční chycení už přešla.
,, Ty fotky sou v naprosto šílené kvalitě, budu ráda, jestli mi to skener vůbec pobere.“ Sundala si brýle, otočila se k nim a opřela se o stůl.
„ Víte už nějaké informace o tom případu, Anna mi toho moc neřekla?“ Slova se ujal Semir.
Arrow

,, Ani my, toho moc nevíme, co nám ještě volala Šéfová po cestě, šatů je dvacet, ukradli je prý kolem dvanácté a to je bohužel vše, během dneška se ještě pojedeme podívat na místo činu.“ Francouzska jen kývala.
,, Na co bysme se měli okradené tak zeptat?“ Vypadala, jako kdyby je nevnímala, ale velmi rychle zareagovala, přešla ke stolu, posadila se nasadila svoje milované brýle a začala psát.
,, Tak na co byste se jen zeptali?“ Kladla otázku sama sobě.
,, No samozřejmě, rozhodně se jí zeptejte, na jakou hodnotu je celý šatník pojištěný a nebo každý kus a hlavně jak dlouho trvá pojistka nebo si to nechte okopírovat.“ „To bude stačit ostatní zajistí váš zrak.“ Oba dva se na ní podívali, jako kdyby si před nima něco šlehla.
,, Chci, aby ste se podívali důkladně na místo činu, podrobně mi popíšete šatník, jestli má alarm, okna, jak sou zabezpečená okna, jestli mají dveře kódovač.“
,, Přibližně spočítejte kolik je tam oděvů, bot, kabelek a šperků a pokud možno tak nějaký fotky, nemusí to být nějak podrobné.“ Vstala od stolu a přišla k nim s papírem, na který něco psala. Oba dva vypadali popravdě, hodně vyjeveně.
„Děje se něco pánové?“ Nejvíc se zdál mimo Chris, ale odpověděl jí.
,, Šaty, které se nechávají pojistit a šatník na kód?“ Jak se ještě před chvíli zdálo, že přešla jejich chycení, teď to vypadalo ještě hůř. Z ničeho nic přepla opět na ledovou královnu a velmi klidným chladným sebejistým a pohrdavým tónem na něj promluvila a podala Semirovy list papíru, na kterém všechno napsala.
,, Vážený pane Rittere, kolik si myslíte, že můžou takové šaty stát, když je na nich cedulka Channel, Oscar de la Renta, Donattela Versace, Muccia Prada nebo Karl Lagrfeld?“ Dodala s naprostým klidem. Semir se snažil, aby se ty dva zase do sebe nepustili a tak se pokoušel přepnout na jinou strunu.
,, Kdy myslíte, že byste mohla být hotová s prozkoumáním těch šatů?“ Na chvíli se zamyslela a přešla k podsvícenému stolu, kde měla otevřený velký diář velikosti oříznuté A3jky. Lehce přehazovala listy a prstem si poklepala na dnešní den, kde měla popsané jen dva řádky. Focení a večerní párty, u které měla dva velké červené vykřičníky.
,, Kolik je hodin?“ Vypadalo to, že se jich ptá, místo toho ihned odhrnula dlouhý rukáv a podívala se na zápěstí, kde měla zapnuté velké hodinky od JET SET. A sama si odpověděla.
,, Hmm čtvrt na deset, ještě tak hodinu dvě budeme fotit, zamyslela se a dívala se ven z velkého okna, tak jo, ve tři budu u vás na stanici.“
,, Tak to je skvěle, odpověděl Semir a vykouzlil ten nejmilejší úsměv, co měl momentálně na skladě.“ Chvíli vypadalo, že jí něco venku upoutalo víc než jejich přítomnost a hleděla neznámo kam. Semir se pokusil nahodit rozhovor.
,, Ani si nedokážete představit, to až budu manželce vyprávět, koho sem dneska poznal, žena vás zbožňuje. Jen se usmála a kladla mu otázku.
„ Co dělá vaše žena?“ Neotočila se jen dala roce v bok a poslouchala ho.
„ Andrea?“ Pohotově se otočila k němu a odpověděla mu.
,, Vy máte víc manželek?“ Rozkošně se usmála a i přesto bylo vidět v jejích očí něco co jí dělalo starost. Semir se začervenal.
Arrow

,, Ne, ne Andrea je na mateřské, máme půlroční holčičku.“ Při slovech mateřská a holčička, jako kdyby ji někdo vrazil kundlu do zad. Lehce zavrtěla hlavou a snažila se na sobě nedat znát, co je její Achillova pata.
,, To vám moc gratuluji, co se vaší ženě na mojí práci tak líbí?“
,, No teď básní o takovejch modrejch šatech, ví o nich snad všechno, z kolika metrů se ušili, jak dlouho trvalo, než je ušili,.... sakra jak se jen jmenujou, nějak od em morte, norte?“ Francouzska se jen usmála.
,, Myslíte nejspíše Mont Blanc.“ Dořekla poslední slovo a prstem ukázala mezi figuríny, kde na jedné z nich byli blankytně modré šaty. Semir vyvalil oči.
,, Můžu se na ně podívat?“ Věnovala mu další usměv.
,, Až tohle řeknu Andree, že sem viděl z blízka tyhle šaty tak mi to neuvěří.“
„ Tak jí ode mě pozdravujte a vyřiďte jí, že budu ráda, když někdy přijde.“ Semirovy spadla čelist až na podlahu a nemohl tomu uvěřit.
,, Ježiš marja to je super, děkuju, ……mohl bych vás ještě o něco poprosit?“ Udělal svůj psí obličej, kterému nedokázala neodolat.
,, Jistě povídejte.“ Opřela se o stůl a naslouchala mu.
,, Andrea miluje od Channel kolekci z roku 2003 a nikde se jí nepodařilo sehnat nějaké katalogy, nevíte, kde bych to mohl sehnat?
,, Ono, nikdy neseženete v portfoliu všechny fotky návrhářů.“ Semir zklamaně předklonil hlavu.
,, No co se dá dělat.“ Jen se uculila a podotkla.
„ Já, ale ještě nedomluvila.“ Semir vyvalil oči a v duchu si myslel, že ho nikdy nepřestane překvapovat. Odešla ke stěně, kde byly malí regálky a na nich se třpytili cdečka, vedle nich byl vchod do místnosti. Levou ruku si dala v bok a prstem pravé hledala ve stovkách CD to správné.
,, A tady je to, celé kolekce od Channel za rok 2003.“
„Tady ho máte, hlídej te ho jak v oko v hlavě je to jediná kopie od originálu, když bych měla říct jeho sumu, asi byste mi tady omdleli. Bral si ho od ní, jako kdyby mu někdo dával anglické korunovační klenoty.
,, Samozřejmě, nic se tomu nestane.“ Řekl Semir s roztřeseným hlasem. Rozloučili se a odešli. Scházeli ze s chodů k autu, když najednou Chris na ní začal nadávat. Mezitím co se takhle ti dva dohadovali, popadla svůj telefon a vytočila pro ní hodně používané číslo.
„ Ahoj, potřebovala bych, aby si mi něco zjistil…..
,, No tak ta je teda namyšlená takovou královničku sem ještě nikdy neviděl a že sem jich viděl už hodně.“ Semir si myslel oní sví.
„ Mě tak hrozná nepřijde naopak, mi přišla příjemná a dokonce mi pomohla a pozvala Andreu, aby k ní přišla.“
,, Mě to zas, ale přišlo, jako kdyby ti podlézala.“ Semir už to ho měl dost a snažil se rozhovor na tohle téma aspoň na chvíli uzavřít.
,, Hele, já si oni myslím svý, ty taky, uvidíme, co nám o ní řekne Šéfová, ale přijde mi, na to jaké ona má ve společnosti postavení, že je naprosto normální.“ Chris se nedal a musel dodat sví.
,, Naprosto normální?“ Semir jen zavrtěl hlavou a myslel si, že na tohle téma skončili, ale jen jak dojeli na stanici začali o ní opět debatovat. Šéfová stála u Hotteho stolu a společně s Hottem o něčem barvitě diskutovala. Nevypadalo to, že jí zase něčím naštval, to ne, stále vypadala, že má dobrou náladu. Ale jak si všimla, že se ti dva o něčem dohadují a že uslyšela slova, jako ona, Folletová atd. ukončila s Hottem rozhovor a přišla jim do cesty.
,,Tak pánové jak ste pořídili?“ Touhle otázkou je totálně zarazila a sami nevěděli, co mají říct.
Arrow

„ Co se děje? Nebyla snad na té adrese?“ Chris už se neudržel.
,, Sakra Šéfová, co je to za ženskou tak namyšlenou potvoru sem ještě nikdy neviděl?“ Během vteřiny se Šéfový dobrá nálada změnila na tak hroznou, jakou ještě nikdy nezažili. Čekali, jak na ně začne řvát, ale vzala to z opačného konce.
,, Co se stalo?“ Semir věděl, že něco tuší, že něco provedli.
,, Chris se trochu nepohodl s Mischell.“ Chrise tahle věta překvapila, vyvalil oči a podíval se na Semira.
„ Já že se s ní nepohodl to bylo nechutný, jak spolu ti dva cukrovali.“
„ Sám tomu nevěříš, od prvního pohledu je vidět, že je to gay.“ Šéfová zpozorněla.
„ Co ste udělali Anrimu, řekla Šéfová a přidala do jména francouzský přízvuk.“ Semir chtěl, aby se to vyřešilo a tak začal vysvětlovat.
,, No Mischelle řekla, že mají pauzu tak, všichni odešli za ty dveře a Anrimu řekla, že má v ledničce perigo nebo jak se to jmenuje a pravý nocilatte. Anri se uculil přicupital k ní, políbil jí na tváře a když odcházel tak ho poplácala po zadku a Chrise se na to začal tak křenit, že si toho Mischelle všimla a to se jí dotklo.“ Semir domluvil a Chris se do něj obořil.
„ Prosim tě od kdy je to pro tebe Mischelle?“ A Semir toho měl už dost.
„ Od tý doby co sem jí poznal, ona není tak špatná jak jí vidíš, když by ses k ní choval slušně vůbec by to takhle nedopadlo.“ Konečně se do toho vložila Šéfová.
,, No jestli ste udělal to co ste udělal, tak upřímně.. moc vám nezávidím její přítomnost.“
,, Šéfová, vždyť to bylo nevinný, nevim, proč si to bere takhle k srdci.“ Šéfové začala docházet trpělivost.
„ Tak, abyste věděl Anri je její nejlepší spolupracovník, sice si do svý práce nedá rejpat, ale on má větší privilegia než kdokoliv jiný. Když se řekne jméno Mischelle Folletová patří k němu i Anri Festin, je to její miláček a nenechá ho nikým urážet.“ Skončila a vyvalila na něj oči takovým způsobem, jak jen to uměla.
„ Mám se omluvit.“
„ Omluva nepomůže, možná tak čas.“
„ A jak dlouho?“
„ Co si pamatuju jednou jí střihač špatně nastříhala díly na její šaty a to byl větší průšvih než ty vaše ksichty, on se omluvil a.. skočil jí do řeči….Kdy mu odpustila?“ Začala lovit v paměti.
„ Sou to už asi tři roky, co se to stalo… zatím se neusmířili, protože ho hned vyhodila.“ V Anny obličeji se ukázal maličký vítězný usměv. Chrisovy přeskočilo.
„ A co bych se omlouval, hned, jak jí zase uvidím tak jí to všechno vmetu do tváře.“ Anna se Semirem jen bezmocně zakroutili hlavami a Semir následoval Chrise do kanceláře. Posadil se, otevřel si noviny, které si nestačil ani ráno přečíst. Otevřel je na první stránce a kdo tam nebyl vyfocený. Mischelle Folletová. Semir se zadíval na její fotku asi tak půl minuty jí pozoroval v duchu si říkal, že je snad ještě krásnější než jí poznal. Nad její fotkou byl velký nápis: M.Folletová se objeví dnes na slavnostním večírku. Článek však nestačil přečíst, protože museli na dálnici.

Bylo pár minut po třetí hodině a u dálniční policie zastavilo černý BMW X5. Z Auta se vynořily snad deseti centimetrové jehlové podpatky. Pro změnu měla Francouzska dlouhé široké tmavé pruhované kalhoty a bílou halenku s velkým límcem a přes ni pletené pončo na očích měla velké tmavé brýle od Chanelu. Z auta vytáhla velkou kabelku přehodila si jí přes rameno a vzala si ještě do ruky bílý iMac. Když vstoupila do velíny spustila takovej poprask, že pár policistů buď to vysypalo slušnou hromadu spisů, nebo se netrefili do hrnku, aby si nalili kafe. Lehce zaklepala na dveře kanceláře vrchní komisařky, přes otevřené žaluzie bylo vidět, že už na ní čekají. Vešla dovnitř a zavřela za sebou dveře. Těch dvou si nevšímala.
Arrow

„ Anno, moje drahá Anno, jak ráda tě vidim.“ Přišla k jejímu stolu a Šéfová se k ní postavila.
,, Ahoj M sem ráda, že nám pomáháš.“
„ Tak ukaž, co to máš na sobě?“ Prstem jí dala povel, aby se otočila a Anna rychle zrudla, ale nekladla jí odpor.
„ No jo, to my mohlo bejt jasný, podzimní Gucci 2005 a s tím jak sme to na tebe upravili, ti perfektně sedí a úžasně se hodí k tvým očím.“ Šéfová markantně zrudla. Semir si neodpustil do Chrise rejpnout.
,, Hele Chrisi, nechtěl si tady paní Folletové něco říct?“ Francouzska zpozorněla, vyhrnula si sluneční brýle víc do vlasů. Chris začal koktat jediné, co ho napadlo, proč má zase něco jiného na sobě.
,, Vy se převlíkáte na každej svůj další krok či co?" Anna se Semirem na sebe koukli, protože věděli, že to není nějaká věta, která by mu polepšila.
„ Vy ste snad dnes nebyl venku? V tomhle počasí by nosil světlé oblečení jen blázen.“ Posadila se vedle Semira blíž k oknům a zpustila.
„ Tak zjistili jste něco nového?“ K slovu se dostal Semir.
,, No bohužel ne, policejního prezidenta máme zakázáno s tím otravovat a jeho milostivá ženuška si odjela do Hamburku na nějakou dobročinnou akci. Francouzska vyvalila oči.
,, No, ale to by se nemělo ne?“ Koukla na Annu a pak na Semira.
„ A zjistila jste něco vy?“ Jen kývla a zašátrala pro něco do tašky, složila si sluneční brýle do futrálu a nasadila dioptrické. Vytáhla hromadu papíru svázaných do dvou štosů.
,, První, co mě vrtalo hlavou, bylo to, jak si policejní prezident může dovolit manželce koupit takové šaty a to platí i v tom případě, kdy bysme mluvili jen o těch dvaceti šatech. Proto sem si nechala zjistit finanční příjem policejního prezidenta, jeho žena žádný nemá.“ Položila na stůl svazek o tloušťce 2cm. Všichni na ní zírali.
,, No co, musim být o všem informovaná a zvlášť jestli jde opravdu o takové skvosty, co jí ukradli. Když to shrnu, bylo tam tedy dvacet šatů, všechny byli večerní toalety. Byli tam čtvery Armani, dvakrát Dolce and Gabbana, šestkrát Versace, třikrát Prada, jedny od Ralpha Laurena, dvoje od Marca Jacoba a poslední dvoje jsou od Donny Karan. Velice dobrý vkus, otevřela poslední svazek a vytáhla fotky.
„ Tady máte originál fotky, co jsem našla. Hned jak se ta jeho ženuška vrátí, musíte zjistit pojistku, protože nevím proč, ale pořád mám takovej pocit, že se někdo snaží o pojišťovací podvod.“ Všichni na ní zírali.
,, Všechny tyhle šaty byli k prodeji nanejvýš pěti měsíců do zadu což znamená v červnu. Policejní prezident má plat 4000 euro měsíčně. Víc jak tři čtvrtě s toho je koupeno během tří měsíců. Celková hodnota šatů je 19000 euro, ptám se tedy, kde na to vzali. Buď má někdo z nich příjmy, které si nezaevidovali anebo sou to padělky, za které si chtějí nechat pojistku, která bude na hodně vysokou hodnotu, proplatit.“ Skončili a všichni na ní mlčky zírali.
„ Co se děje, je to směšné, něco nesedí?“
„ Asi bych nedělala ukvapené závěry, nechala bych si předložit pojistku a přimáčkla bych prezidenta, kde na to bere, pokud to sou originály.“ Slova se chytla Anna.
„ Dobře víš, že máme zakázáno s tím prezidenta otravovat.“
„ No právě, proč by vám to dal, s tím, že si vybral nejlepší. Tedy pánové nic ve zlým určitě ste ve svém oboru dobří, ale šaty a auta jdou k sobě jen na stránkách motoristických časopisů. Podlé mého si vás ředitel vybral, protože si bláhově myslel, že dálniční komisaři se tím nějak nebudou zabírat a pojišťovně nebude nic jiného zbývat než vyplatit pojistku.“
„ Proč nám tedy nabízel ty prémie a tak?“
„ Abyste to přijali, byl si tím jistý, že prémiím neodoláte.“ Semir s Chrisem se podívali na Šéfovou.
„ Proč sme byli tak blbý a naletěli sme?“
„ Vy ne, to já sem vás do toho zatáhla.“ Omlouvala se Šéfová.
„ Nemůžete se takhle obviňovat, už se to stalo, tak co, napálil by stejně jako vás, někoho jiného.“ Anna se zmateně podívala na Mischelle.
„ Co by si teď dělala?“
„ Čekala bych, v podstatě nemáte žádné důkazy, které by to dokázalo, nemáte smlouvu atd.“ Všichni najednou ztichli. První se probudila Folletová. Zatřásla hlavou a podívala se na hodinky.
„ Je mi líto, ale už budu muset jít, dnes mám velmi důležitý večírek, na který se musím patřičně připravit.“ Vstala a podívala se na vodou opařené policisty.
Arrow

„ No jasně ten dnešní večírek, psali to v novinách.“ Semir se na ní tak usmál, až ho s toho bolela pusa.
„ Tak jo, už jdu, jo zejtra mě zastihnete možná jen na mobilu.“ Stále byli ještě zaražení, ale jako poslední zareagoval Chris.
„ A proč?“ Francouzce zkameněl výraz ve tváři.
„ Do toho vám nic není.“ Odsekla tak ostře, jak zněl její hlas. Otočila se na podpatcích a zmizela jak pára.

Druhý den ráno, jako vždy přišel Semir do práce o několik minut dřív, v klidu si udělal kafe, sedl si pohodlně na židli a otevřel ranní noviny. V horní části novin ho upoutal titulek: Vše o včerejším večírku. Ani si neprohlídnul sport a ostatní rubriky, které si čte pravidelně a přeskočil hned na stránku, kde se rozprostíral článek s fotkami na dalších pěti stránkách. Projel fotky a ze sedmi jí našel na pěti. První ji našel, jak vystupovala z mercedesu, pod snímkem byl napsán komentář: Mischelle Folletová dorazila na slavnostní večírek mezi prvními a už při příjezdu spustila neuvěřitelný hubuk. Pro včerejší večer svůj mercedes propůjčila najatému řidiči. Na další fotce stála před vchodem do budovy na červeném koberci, pomalu vypadala jak hollywoodská star. Měla dlouhé bíločerné šaty, ramínka měla spojené za krkem. Vlasy měla upravené alá 20.léta. Komentář pod fotografií: Jak star zlatého plátna vypadala včera Mischelle Folletová, která si pro tuto příležitost pořídila úžasné šaty od Oscara de La Renty. Na další byla vyfocena s Anrim a pod ní bylo napsáno: Nerozlučný pracovní pár Mischelle Folletová a Anri Festin. Na předposlední byla vyfocena, jak sedí u baru se sklenkou vody. Komentář k fotce zněl takhle: Hvězda večera M.Folletová byla přistižena jen se sklenkou vody, že by byla v očekávání? Na její postavě to není znát a sama to okomentovala takto:,, To se člověk musí opít, aby se dobře bavil? Já ne.“ Uvidíme co je na tom pravdy. Semir jen nevěřícně zakroutil hlavou nad tím, co jsou lidé schopni napsat, a prohlížel si poslední fotku. Byla zachycena při tanci, podle postoje Semir soudil, že to bylo něco živějšího. Tancovala s pohledným černochem, který měl snad dva metry. Poslední komentář zněl: Folletová s Bergrem rozproudili napůl uvadlí večírek skvělým tangem, Francouzka ukázala svůj silný temperament, s Bergrem tvořili naprosto rozkošnou dvojici. Semir se pousmál nad tím, když si jí představil s černochem. Ze snění ho vytrhla Šéfová. Na půl rozespalá, ale s dobrou náladou se posadila vedle něho.
„ Už sem to taky četla, dokážu si jí barvitě představit, jak ten večírek rozproudila.“
„ Co si myslíte o tom komentář,i jak je u toho baru ze sklenicí vody, nějak mi to vrtá hlavou?“ Odvrátila od něj hlavu, bylo vidět, že přemýšlí.
„ Nevim, Mischelle znám velmi dobře, ale v tomhle případě, když tak o tom přemýšlím, mi přijde jako kdybych jí vůbec neznala, ona žije prací, nemá potřebu vymetat různé párty, vodit si každou noc domů jinýho chlapa, natož, aby se objevovala třeba v bulvárním plátku. Ona taková není a netuším co zatím je.“ Rozhovor ukončila a odešla do svého království. Během dne Semir tajně načapal Chrise, jak si čte noviny, které nechal rozložené na svém stole. Bylo vidět, jak hltá každé slovo a velmi důkladně si prohlíží fotky. Jen se potutelně pousmál a šel dál….
O den později Semir zaspal, když dorazil na stanici, něco ho donutilo se zastavit. Myslel si, že stanice bude ještě napůl spát, ale naopak, panoval tam velký zmatek. Naproti mu šel Chris.
„ Pojď, máme jít za Engelhardtovou.“ Ani nepípnul a následoval ho. Jak se blížili ke kanceláři, cítil nějaký problém. Šéfová seděla ve svém milovaném křesle a naproti kroužila Francouzska a dívala se na otevřený notebook. Vešli dovnitř a bez pozdravu na ně začala mluvit.
„ Máme problém.“ Řekla z velkou razancí, na to Folletová otočila notebook obrazovkou k nim. Bez nějakého rozčarování promluvila.
„ Tohle mi přišlo dnes brzo ráno.“ V otevřeném mailu stálo: Sme ti na každém kroku, dávej si bacha, co říkáš, nepleť se do vyšetřování, jinak budeš litovat! Jako první zareagoval Semir.
Arrow

„ Seženeme vám ochranku.“ Řekl rozhodně a snažil se nedívat na monitor. Francouzska na to reagovala velmi znuděně.
„ Ale prosím vás, na co ochranku, máte ponětí, kolik mi toho chodí, kdybych měla mít na každý výhružný dopis ochranku tak by se sem ti lidi nevešli.“
„ Dokážu se o sebe postarat.“
„ Tak proč ste to sem tahala, když nechcete pomoc?“ Ozval se Chris. Mischelle dělala, jako kdyby jeho tón přeslechla.
„ Zmínili ste se o tom někomu?“ Všichni jen zakroutili hlavou.
„ Tak v tom případě ste buď napíchlí nebo tu máte špeha.“ Zaklapla počítač, vzala si ho a jako vždy odešla s tím, že celý tým tam stál jak opařený. Otevírala auto, když ještě doběhl Semir.
„ Slečno Folletová?“ Volal na ní jen, aby mu neujela.
„ Ano pane komisaři?“ Tohle mu lehce podlomilo kolena a začervenal se.
„ No víte, včera sem četl ten článek o tom večírku…. Jen se pousmála…..víte, trochu mě vrtá hlavou to s tou vodou.“ Nedala na sobě dát znát rozčarování.
„ Nevím, proč vám to dělá hlavu, když si přečtete můj komentář, který taky jednou otiskly správně, mělo by vám to být jasné.“ Nedala mu možnost se vyptávat dál, protože zaplula do auta a odjížděla. Tahle odpověď mu nestačila, měl takový pocit, že se s ní něco děje. Ještě večer jim Šéfová dala rozkazem, aby se jely k ní podívat. Dala jím číslo kódu od dveří, aby se dostaly dovnitř. Když dorazili na místo, bylo patrné, že je doma. Světla byla sice rozsvícená jen na minimum, ale podařilo se jim bez problému dostat dovnitř. Opět byli v té velké místnosti, která je překvapovala, jak je upozornila Šéfová, byt má za těmi pravými posunovacími dveřmi. Vešli dovnitř, byla zde rozsvícená světla tak, aby bylo vidět a přitom příjemná pro zrak. Když vešli dovnitř, po pravé straně byla kuchyň a v rohu malé točité chody. Před kuchyňskou linkou byl velký jídelní stůl, o kus dál na levo byla prostorná sedací souprava a LCD pověšené na stěně. Na pravo od velkého stolu stál blízko u stěny podobný stůl, který měla v „pracovně“ na něm byl otevřený laptop. Dál byli vidět jen velké a rozměrné kovové schody a zeď, která zela prázdnotou. Oba dva slyšeli, že se koupe a ona slyšela, že je někdo v jejím domě. Prohlíželi byt, když se Chris podíval, co má otevřeného v počítači. Vyrazilo mu to dech. Název stránky zněl: Vše o rakovině, její počátky průběhy….. Jako kdyby se v něm krve nedořezali, stál tam přimrzlí a nemohl se pohnout až když….
„ Stůjte, mám zbraň.“ Ozvala se Francouzka bez tohož, aby si všimla, kdo tam stojí. V ruce měla opravdu zbraň. Až když si všimla, kdo stojí u ní doma, sklopila zbraň k podlaze, pak, ale zpozorovala, že se Chris dívá na její otevřený počítač, došlo jí, co tam vidí. Přešla k němu a rychlým pohybem zaklapala notebook. Podívala se na něho tím nejhorším způsobem, který u ní ještě neviděl. Bylo mu jasný, že se mu snaží dostat pod kůži někam do mozku a říct mu, bez toho, aby to slyšeli Semir, aby byl s ticha, aby mlčel, o tom co teď viděl. Jen lehce kývnul hlavou a bylo jí jasné, že pochopil. Podíval se na ní a až teď mu došlo, že je zamotaná do velké osušky a na hlavě má turban z ručníku. Naštvaným způsobem začala mluvit.
Arrow

„ Můžete mi pánové laskavě říct, co tady děláte?“ Zajistila zbraň a položila jí na stůl. Semir začal koktat.
„ Šef- šéfova nám dala za úkol vás jéct zkontrolovat.“ Jen vyvalila oči v sloup a dala si ruce v bok.
„ Jak vidíte, všechno je v pořádku.“ Semir jen sklopil oči.
„ Dobře, takže my už nebudeme rušit, nashledanou.“ Bylo vidět, že ho zklamala. Rozčílilo jí, že ji vpadli do soukromí tak pečlivě zabezpečeného, až jí to překvapilo. Chris se na ní podíval soucitným pohledem. Snažila se zklidnit svůj tón, v jejích očích viděl pár slz, které hned zmizely.
„ Přeji dobrou noc.“ Nějakým způsobem to Semira probralo z chmur a pousmál se. Chris přemýšlel o tom, že by jí tu nechtěl nechat samotnou. Ale věděl, že by byla proti. Slyšela, jak za sebou zavřeli dveře a z nejistotou se posadila do měkkého křesla. Byla už na stanici, když do její kanceláře vlítla Folletová. Bylo vidět, že je hodně naštvaná. Posadila se a s klidným hlasem na ní promluvila.
„ Můžeš mi říct, proč si jim dala za úkol, aby mě zkontrolovali?“ Anna polkla na prázdno, takhle naštvanou jí nikdy neviděla.
„ Jen sem si chtěla být jistá, že si v pořádku.“
„ To si mi mohla zavolat, … Anno dobře víš, že mám ráda klid a soukromý a věř mi, že když v půl jedenáctý večer mi vpadnou do bytu dva policisté pořádně to semnou zacloumá.“ Anna jen sklopila hlavu a znovu se na ní podívala.
„ Promiň mi to, úplně sem na to zapomněla, moc se omlouvám.“ Jen se zhluboka nadechla a vstala ze židle.
„ To je v pořádku, sama dobře víš, že má pro tebe slabost, pousmála se, už musí jít, mám toho dnes hodně, pa.“ Dala jí pusu na tvář a otáčela se ke dveřím, které teď otevřel Chris a za ním se řítil Semir. Když jí viděl, najednou měl zase ten onen nijaký pocit. Zmohl se jen na pozdrav.
„Dobrý den.“ Jen kývla, kývla i na Semira a odcházela pryč ze stanice. Semir si všiml jeho pohledu, měl takový pocit, jako kdyby něco věděl. Neotálel s větami okolo a šel přímo na věc, přitom se posadil u Šéfový do křesla.
„ Co víš, co se s ní děje?“ Šéfová zpozorněla. Najednou před sebou viděl její včerejší pohled, nikdy na to nezapomene.
„ Nic, prosím tě, vždyť víš, jak mě zbožňuje.“ Podotkl ironicky a odešel ven na parkoviště, posadit se na lavičku. Najednou zapomněl na jejich počáteční neshody a snažil se jí vnímat, jak se chovala třeba jen k Semirovy a jak dělá svou práci. Vzpomněl si na to, jak si tajně prohlížel její fotky z večírku. Působila na něj tak odhodlaně a nedobitně, jak velká čínská zeď, ale přitom jí obdivoval. Vzpomněl si na jednu větu, co mu řekl Semir v den, kdy jí poznali: ….ale přijde mi, na to jaké ona má ve společnosti postavení, že je naprosto normální.“ Musel mu dát za pravdu. Nevěděl co se to s ním děje, když si vzpomněl na to, jak se chytli… Musel se nad tím rozesmát…………………….

Zazvonil jí náhle telefon a bez toho, aby se podívala, kdo jí volá, ho zvedla.
„ Anóóó?“
Arrow

„ Ahoj M, mohla by si co nejdřív přijéct, týká se to případu.“
„ Jistě hned sem tam.“ Ukončila hovor, popadla kabelku, notebook, mobil a běžela k autu. Za půl hodiny, před stanicí zastavil černý mercedes. Žena vystoupila z auta, rychlejším způsobem popadla tašku, notebook a vřítila se na stanici. Bez zaklepání vrazila do kanceláře, bylo patrné, že se komisaři o něčem barvitě dohadují.
„ Dobrý den, po druhé, tak co se děje?“ Všichni se na ní podívali, jako kdyby přiletěla z Marsu.
„ Ahoj M, konečně sme se rozhýbali s tím případem.“ Francouzska usedla do křesla a pousmála se.
„ Poslouchám.“ Čekala, jak na ní vychrlí všechny podrobnosti místo toho jí podali kus papíru, na kterém bylo napsáno: Musíme jít ven, asi nás odposlouchávají. Jen kývla hlavou, vstala a odcházeli spolu ven. Zastavili se u jejího auta, o které se hned opřela. Semir hned poznal ten mercedes z fotky.
„ To je ten váš mercedes?“ Francouzska se usmála a kývla hlavou.
„ Ano je, takže?“ Anna držela v ruce štos papírů, kterými se začala hned prohrabovat.
„ Konečně sme zjistili, cos nám radila, mám fotky a docela hodně podrobný opravdu hooodně podrobný soupis věcí co tam sou.“ Francouzka se na všechny podívala tázavým pohledem.
„ Není to divné, že vám to všechno tak najednou dali?“ Semir pokrčil rameny.
„ Je to divné, ale všechno sme zkontrolovali.“
„ Mám se na ty věci podívat, jestli sou to originály?“
„ Už se tak napůl na to podíval Hartmutt.“ Zapištěla Šéfová.
„ Víš, nechtěla sem tě s tím otravovat, když se mi tě podařilo naštvat.“ Snažila se usmát, i když věděla, že to nijak nepomůže. Bylo vidět, jak Folletová spolkla věty, které měla chuť říct.
„ Tak dobře, k čemu došel ten váš Hartmutt?“ Všichni si v duchu oddechy, že nevybuchla jak papiňák.
„ No, pustila se s rozvahou do rozhovoru Šéfová, v šatníku bylo 100 kusů šatů s toho jen dva kusy byli nějaké podivuhodné značky. M hned vytáhla notebook a začala počítat.
„ Počkat, zarazila je, takže bylo tam 98 kusů šatů,… povídej dál…"
„ Hartmutt zjistil, že 35 šatů bylo kopeno nanejvýš půl rok do zádu.“ Francouzska zvedla pomalu hlavu od počítače a vyvalila na ně oči.
…to nemůže být možný?“ Všichni jí na to kývli a ona si něco rychle zapsala.
„ Dvacatery šaty byly koupeny do tři čtvrtě roku do zádu.“ Mischelle už to nijak nekomentovala a jen psala.
„ Pětadvacet jich bylo koupeno nanejvýš rok do zádu.“ Koukla se na ní a pozorovala jí, jak urputně něco datluje do klávesnice.
„ Zbytek byl koupený přibližně do roka a čtvrt na zpátek.“ Skončila a počkala, než dopíše. Klapla razantně na enter a zhluboka se nadechla.
„ Všechno tohle sou jen hrubé odhady, takže to berte s rezervou, když vezmeme v úvahu, že každé šaty mohli stát tak dva tisíce euro a vynásobíme to 98 vyjde nám, že museli za ty šaty dát 196 000 euro. Dále když si vezmeme prezidentovu výplatu čtyři tisíce euro na měsíc, poslední šaty se mohli koupit naposledy před rokem a čtvrt, což dává 64 tisíc euro jeho výplaty, zdaleka to nepokryje, celé výdaje za šatník.“ Dokončila obsáhlou větu a zaklapla notebook. Všichni přemýšleli, první z nich promluvila Anna.
Arrow

„ V tom případě s tou pojistkou by to sedělo, pojistná částka, v případě ukraden, byla stanovena na dva a půl milionu euro.“
„ To je dost přemrštěná částka i na mě.“
„ No jo, ale co teď budem dělat, jak ho usvědčíme s toho, že chtěl ušít pojišťovací podvod a ještě nějakým způsobem získává peníze?“ V tom Mischelle někdo zavolal.
„ Promiň te, tohle musím vzít.“
„ Ano François?“ Zatrylkovala do telefonu svým francouzským přízvukem.
„ Ne…., opravdu, no super, hele během deseti minut nanejvýš půl hodiny ti zavolám na zpátek, mercy beaucoup.“ S velmi dobrou náladou se k nim otočila.
„ Takže dámo a pánové, momentálně sem se dozvěděla, že můj drahoušek François zjistil, že pan policejní prezident není svatoušek, za kterého se vydává."
„ François je soukromý detektiv, kterého sem si najala, aby odposlouchával prezidenta. Volal mi kvůli tomu, že si vyslechl velmi zajímavý rozhovor mezi náměstkem policie a prezidentem. Na nadačním večírku, který se bude konat pozítří, má dojít k předání peněz za ukradení šatů.“
„ No jo, ale jak ho dostaneme, jen nějaká nahrávka nebude stačit, musíme ho při tom chytit, začal se vyptávat Semir …..Vousáčku, vyjekla Francouzska nadšením, když uviděla zavalitého chlapíka, vystupující z porsche. Rozběhla se jeho směrem a vpadla mu do náruče. Semirovy a Chrisovy padla čelist k zemi, Šéfová se jen smála. Mischell si ho přitáhla k partě komisařů, když se došoural i Dieter.
„ Ani, nevíš, jak tě ráda vidím s mam.. tedy s Annou mluvím často, ale tebe sem viděla naposledy… ani nevím kdy.“ Domluvila a objala ho. Chris tuto slaďoučkou chvilku ukončil lehkým zakašláním. Lehce zatřásla hlavou a snažila si co nejrychleji vybavit, kde skončili.
„…jo ten případ, jak se tam dostat, no… moment to bych mohla zvládnout.“ Řekla si jen tak pro sebe, otevřela kufr od auta, uložila notebook, zavřela kufr a věnovala se svému mobilu. Během chvíle vytáčela už i pro ostatní známé číslo.
„ Ano François, takže potřebovala bych, aby si na ten nadační večírek propašoval dva policisty jako barmany, Hotteho Herzbergra a Dietra Bonthrata a potřebovala bych, abys je hned zaučil.“ Všichni na ní zírali, jak kdyby měla třetí oko, ta však nasadila jen svůj slavný usměv vítězství a moci…. „A pak pozvánky na jméno Semir Gerchan, Chris Ritter s dvěma t, Anna Engelhardtová, Mischelle Folletová a.. málem bych zapomněla Andrea Schäfferová, mercy beaucoup, máš to u mě dvojnásob.“ Jen se zasmála a zaklapala mobil. Když utrousila poznámku s dvěma té Chris se docela začervenal.
„ Tak už to máme zařízené, všichni na ní doslova civěli.“
„ Děje se něco, zapomněla se na něco?
„ Ne, nezapomněla jen sme to nečekali.“ Spustil ze sebe Semir.
„ No myslím si, že bysme se na to měli dostatečně připravit, Anno neříkalas mi, že má pro tebe prezident slabost?“ Všichni se podívali na Šéfovou, která radikálně zrudla.
„ No říkala, má takovou slabost, že ho načapám, jak mi zírá do výstřihu.“
„ Dobře, Hotte víš kde je Hausstaresse 13?“
„ Jasně.“
„ OK, takže zajeďte s panem Bonthratem na tuhle adresu, tam na vás už čeká François, aby vás naučil míchat nápoje, no a my musíme ke mně, aby sme si ujasnili co na sebe a hlavně co na tebe.“ A ukázala prstem na Annu. A v rozdávání rozkazů pokračovala.
„ Semire vy jeď te pro Andreu a přijeď te ke mně.“ Semirovy se to nezdálo…
„ No a kde má Andrea teďko sehnat hlídání.“ Francouzska si s tím, jako vždy věděla rady.
„ Žádný nehledejte, vem te malou sebou já se o ní postarám.“ Tím mu vyrazila dech, ale i překvapila. Podíval se na Šéfovou, ta jen s úsměvem kývla.
„ Tak jo, už jedu a s dobrou náladou nasedl do svého BMW.“
„ No a my jedem.“ Navnadila je a ani se nestačili bránit. Když dorazili před staronovou továrnu už na ně čekala Andrea se Semirem.
„ Omlouvám se, že ste museli čekat, ale zapomněla sem natankovat, tak sme si zajeli.“ Hodila po nich úšklebek a oba se to mu zasmáli. Andrea byla dost nervózní, stála přední a podle ní to byla bohyně módy.
Arrow

„ Dobrý den Andreo, moc mě těší.“ Podala jí ruku a mile se usmála. Andrea k ní natáhla třesoucí se ruku.
„ Dobrý den, ani nevíte, co to pro mě znamená…ste úžas… Ale, ale, v padla jí do ódy, zas taková nejsem, noviny vždycky všechno nafouknou.“ Nějakým způsobem si Andrea oddychla a otevřela dveře od auta, aby vyložila malou.
„ Tak tady je ta princezna." Shýbla se k ní a Anna si všimla lesku v jejích očích.
„ Jdem na to.“ A vyzvala je, aby začali stoupat po schodech. Vpadli dovnitř a první co bylo Francouzsky, že rozsvítila první řadu světel. Bez nějakého rozhlížení vstoupili dovnitř do bytu a nechala je tam jen tak stát. Za chvíli u nich stála dětská postýlka.
„ Na co tu máte postýlku.“ Ptal se zvědavě Semir.
„ Ále, moje nejlepší modelka má čtyř měsíčního chlapečka a nemůžu si dovolit o ní přijít tak sem se přizpůsobila. Andreo, vás si vezmu nakonec, takže se zatím posaďte, jestli máte na něco chuť tak je vám všechno k dispozici.“ Po levé straně byla asi šest a půl metru dlouhá stěna, zašla za roh a zastavila se, všichni jí následovali. Stála před dveřmi, u kterých byl blízko malí obrázek, na který položila ruku, ozvalo se cvaknutí a obrázek se otevřel. Ve vnitř byl číselník. Rychle vymačkala dlouhý kód a ve dveřích začalo cvakat. Vzala za kliku a otevřela svoje království. Místnost byla asi tak čtyři metry široká, na zemi byl světlí koberec a ve stropě nainstalovaná malá světla. Na každé straně byli stojany, které byli přeplněné šatstvem. Uprostřed byli, stejně jako v kuchyni malé točité schody.
„ Tak tohle je moje království, momentálně stojíte v trezoru stěny sou sice silné jen dvacet centimetrů, ale na každé straně je pět centimetrů titanu. Je tu zhruba kolem tisíce obleků, něco okolo čtyř stovek kabelek a stopadesáti páru bot. Musim si to zase probrat, abych v tom neměla bordel.“ Semir nemohl stejně jako Chris uvěřit svým očím a uším. Anna se zdála být v klidu.
„ Tak nejdřív pánové, s tebou Anno, to bude na delší dobu.“ Změřila si ho ze shora dolu a vyběhla po malých schodech nahoru.
„ Tak kde ste Semire? Ozvalo se ze shora a všichni se k ní rozběhli. V prvním patře to vypadalo podobě. Viděli, jak si prohlíží stojan po stojanu obal na šaty po obalu, až kápla na ten pravý.
„ Tady je to, sice vám budou kalhoty delší, ale to se dá upravit.“
„ Kde si to můžu vyzkoušet?“ Jen si povzdychla.
„ Je to děsně nepraktický, ale musíte jít dolů, a když vyjdete ven z trezoru tak naproti sou schody, tak po chodech nahoru a hned první dveře.“ Jen kývl a vrátil se ke schodům.
„ Tak a co na vás, prohlídla si ho od hlavy až k patě, najednou zvedla dlaň a sjela s ní po jeho hrudníku a bez žádných grimas a slov zalovila rukou pro oblek, ten by vám měl sedět dobře.“
„ Běž te si to vyzkoušet, ať vím, jak vám to sedí.“ Jen kývnul hlavou a běžel pryč. Zůstala tam jen Anna sjela jí pohledem od hlavy až k patě a bez nějakého zdlouhavého přemýšlení vytahovala věci.
„ Tady to máš, vem si to na sebe a pak se mi přijď ukázat.“ Odešla ze svého "trezoru" a nechala Annu na pospas všemu oblečení co jí v mžiku bez váhání dala. Vyšla ke kuchyni a chtěla si vzít momentálně na paškál Andreu. Seděla na barové židle a upíjela colu. Andrea si jí všimla:
,, Vzala sem si colu, jestli to nevadí." Francouzka se usmála.
,, Samozřejmě, že ne. Teďko musíme najít něco vám, na chvíli se zamyslela a během chvíle, stoprocentně věděla, co jí dá na sebe, už vím tak pojďte." Pobídla jí a hnala se do své obří pracovny. Andrea sjela z velké barové židle a hnala za ní. V místnosti už svítili všechny světla a M se motala kolem jedné figuríny. Když se Andrea postupně blížila k figuríně pomalu, ale jistě jí padala čelist k zemi.
,, Myslím si, že vám budou dobře." Zkoumala blankytně modré šatny, který pojmenovala Mont blanc. Andrea neměla slov. Může si je vzít na sebe, šaty o kterých věděla snad všechno a o kterých snila.
,, Co, tyhle ty... já si je budu moc vzít, a co když na ně šlápnu a roztrhnou se, já vím kolik stojí..v půlce věty jí Mischelle zarazila.
,, Ty šaty sou pojištěný bez obav." Opatrně, s láskou a s respektem šaty sundala si figuríny a jako vzácnost je podala Andree.
,, Můžete si je vyzkoušet za těmi dveřmi." Ukázala na levé vysouvací dveře. V tu chvíli se ozval křik malé Aidy.
,, Nebojte, já se o ní postarám." A rozběhla se do svého bytu. Zrovna dávala spát malou do postýlky, když se jako první objevil Semir. Sako mu padlo jedna radost, ale s kalhotami to bylo o něco horší. Nohavice měl snad o patnáct centimetrů delší. Francouzska dala ruce v bok a sjela ho od hlavy až k patě.
,, Ty kalhoty." Otočila se na podpatku podle svého zvyku a už prchala někam do své monstrózní pracovny.
,, Semire?" Zavolala na něj a Semir poslušně přicupital. Zpod velkého stolu vytáhla schůdky a Semirovy dala povel, aby vystoupil, až na stůl. Odešla k šicím strojům pro pár věcí a už mu zkracovala délku. Za chvíli přišel Chris.
Arrow

,, Tak co vy na to?" Rozpřáhl ruce a otočil se kolem dokola. M se usmála a hned se snažila svůj úsměv smazat, ale tak podivuhodně jí zářili oči. Oblek mu sedl naprosto úžasně, jako kdyby byl šitý přímo na něj.
,, Ukažte se." Uznale si ho prohledla. Snad možná hltala každý centimetr, když se setkali jejich pohledy, opět se jí podařilo říct bez jediného slova něco čemu rozuměl. Pak, ale do místnosti vešla Andrea a jejich "souznění" zmizelo. Byla krásná a jak Francouzska řekla, seděli jí dobře. Semirovy se otevřela pusa dokořán úžasem. A jen tak s ironií podotkl:
,, Ty šaty se mi líbí a moc." Mischelle se oddechlo, že všem až na Semira skvěle padnou, ale kde je Anna? Položila si otázku a vzápětí ji bylo na ni odpovězeno z bytu se ozívaly klapoty podpatků, všichni napjatě čekaly, co bude mít jejich Šéfová na sobě. Obzvlášť M se klepala jak osika, dlouho na ni nic nevybírala. Šéfová se vynořila ze dveří se slovy:
,, Myslíš, že si to opravdu můžu vzít?" Vzápětí udělala takovou pózu, že samotná návrhářka to ani nečekala. Anna, když jí myslíme takovou
jakou jí potkáváme deno deně, je sama o sobě dost šmrncovní, nemusí mít nejlepší kostým a nemusí být přespříliš nalíčená má přirozený šmrnc. Vlasy měla momentálně zamotané do drdolu což pro všechny byl první šok, její tmavé, husté a nezkrotné vlasy byly v zajetí gumičky. Měla na sobě šaty, které neměla Mischelle už hodně dlouho v ruce. Byla to její večerní kolekce. Asi čtvrtá nebo pátá, teď si nebyla tak jistá. Ale před očima měla moment kdy jí napadl návrh a kdy měla v ruce ušité tyhle šaty. Anna měla na sobě opravdu krásné šaty, byly černé, mohlo by se zdát, že černé budou obyčejné, M však použila velice nevšední látku. Byly dlouhé skoro nad kolena, když si je na Anně prohlížela, dobře věděla, proč zrovna tyhle si má vzít, jestliže mají chytit prezidenta, musí využít každé Anniny zbraně a to včetně nohou. A to má Anna na svůj věk opravdu zachovalý. Ramínka šatů byla spojena za krk. Výstřih byl pomalu tak velký, že skoro ztrácel svůj význam. Připravila jí i rukávy, které byly vzadu spojeny pruhem látky. Na nohách měla boty na deseti centimetrovým podpatku s dlouhou špičkou. Ano, řekla si v duchu M, sedne jí to. Byla si tím jistá, jako vším ostatním co se týká módy. Blížil se den D a všichni byly dostatečně srozuměny se svojí "rolí" i s tím jak se mají míchat nápoje. Hotte s Dietrem se chtěly ukázat a předvést se. Docela se jim to dařilo, dokud se Hottemu nepovedlo vylít Šéfové na její nové triko mojito. Nejdřív myslela, že vypění, ale když viděla, že ho to mrzí a pomalu má na krajíčku, jen mávla rukou, poprosila ho o nové a šla se převléct. Den D. Každý měl svojí roli: Hotte s Dietrem za barem, Semir s Andreou tvořili rozkošný a zámožný pár. A pak tu byl Chris a Francouzska.......Ano i oni tvořili pár. Tenhle nápad vyslovil Chris na poslední poradě před akcí. M tomu nejdřív nemohla uvěřit a i Anna se podívala velmi tázavým pohledem, ale řekla si, že mu nebude kazit radost a souhlasila. Každý měl přijet zvlášť. Jako první na akci plnou zámožných lidí přijel Semir s Andreou. Jako druhá přijela Anna a poslední M s Chrisem. Chris se s ní domluvil, že jí vyzvedne. Zastavil před jejím domem a dvakrát zatroubil. Za okamžik viděl, jak se všude zhasíná. Už bylo šero a když se otevřely dveře viděl jen siluetu postavy. V duchu si stále přemítal jak by mohla dnes vypadat, zda ho okouzlí a nebo zklame. Až když byla na posledních schodech ukazovalo se mu postupně to co má na sobě. Stála před ním a on se nezmohl na jediné slůvko. Vypadala mnohem, mnohem líp, něž na fotkách z novin, které si tajně prohlížel. Měla na sobě černé splývavé šaty, dlouhé až na zem, horní část šatů byla tvořená z bílé zavinovací košile s velký límcem, který jako vždy měla postavený a vlasy elegantně stáhnuté do drdolu. Usmála se a bez nějakých slov nasedla do auta. Když přijely na místo, večírek už slušně začal. Chris zastavil a vyskočil z auta, aby šel dámě otevřít dveře. M vystoupila a hned jak mohla, ukázala kdo je tady silně nad věcí. Ovšem když si jí Chris k sobě přitiskl začala přímo zářit. Vešli do největší vily, kterou kdy Chris viděl. Uvnitř bylo útulno. Všude byly nějaké skupinky lidí. Hledali, kde sou Semir s Andreou a Šéfová. Jediné co zatím našli byl bar, kde jeden široký a druhý dlouhý zkušeně míchaly nápoje. Posadily se na barové židle.
Arrow

,, Dobrý večer panové, oslovila je Francouzska, mohla bych poprosit o pelegrino?" Hotte se jen pousmál a už lovil v lednici zelenou, skleněnou láhev.
,, A co si dáš Ty?" Usmála se tim nejsladším pohledem na Chrise, který si měřil okem všechny, který se mu zdáli divný. Našel prezidenta.
,, Zatím nic, děkuji Ti, přiblížil se k ní, už sem zahlídnul prezidenta kouknu se, kde je Šéfová." Jen kývla a poslala mu polibek vzduchem. Dietr se k ní nahnul.
,, Uniklo mi něco?" Mischelle na něj vyvalila oči.
,, Dietre, no tak snad mě znáš, přiblížila se k němu stejně jako on k ní a zašeptala mu, my to jen hrajeme." Dietr kývnul výrazně hlavou.
,, No proto, už sem si říkal."
Stál s jedním chlápkem poblíž baru, chtěl se s té naprosto nudné konverzace vyvléct a tak na všechno co mu říkal, jen kýval, čas si krátil tím, že hledal v místnosti nějakou tu osobu opačného pohlaví, s kterou by mohl strávit zbytek večera. Jako první mu padla žena, která seděla u baru a popíjela asi vodu, jeho úmysl se zhroutil během vteřiny, kdy k ní přišel asi přítel, milenec nebo snad manžel. Tak trochu záviděl, když je viděl, jak se objaly, políbily a odešly od baru. Nezbylo mu nic jiného než lovit dál. V duchu si říkal:,,Manželka je pryč, tak proč toho nevyužít."
Na okamžik zahlídnul ženu v modrém, ta ale patřila k tomu malému chlápkovy. Pomalu se smiřoval, že bude muset toho blbce poslouchat další hodinu, když se mu najednou objevila před očima, žena tak ve středním věku posadila se k baru a zatím k ní nikdo nepřišel. Přerušil toho tupce co mlel samé blbosti a pomalu, ale jistě se blížil k baru. Hotte stačil ještě Šéfové zašeptat:
,,Už ste ho asi nalákala, hodně štěstí." Anna jen na něho mrkla a Hotte hodně zčervenal. Bez nějakého zaujetí upíjela svoje mojito a dívala se upřeně do vystavěných láhvý. Prezident si jí úspěšně prohlížel nahoru a dolů a nemohl jí spustit z očí. Konečně sebral odvahu a promluvil na ni.
,, Ste tu sama?" Anna se na něj podívala a sebejistě mu odpověděla.
,, Ano sem a docela se nudím." Muž si oddechl, že mu tak nahrála.
,, A můžu vám dělat společnost?" Anna se k němu otočila celým tělem jednu ruku měla opřenou o hranu baru a druhou o hranu opěrky barové židle. Přehodila si jednu nohu přes druhou pomalu stejně, jako to udělala Sharon Stone.
,,Proč ne." Už od podhledu bylo vidět, že ho má Anna omotaného všema deseti. Toužil tak potom, aby s ní mohl být, že jí totálně podlehl. Čas utíkal jak voda a prezident se v přítomnosti tajuplné brunety nesmírně bavil, až pomalu zapomněl, co ho dnes čeká za vyřizování. Podíval se na hodinky a zjistil, že je čas se na chvíli vypařit.
,, Děje se něco, ty mi chceš prchnout?" Ptala se ho Anna.
,, Zlato, mám ještě nějaké jednání, víš."
,, No doufám, že mě tu nechceš nechat, tady chcípnul pes." Udělala na něj ten nejvíce svádějící pohled a po první vteřině Anna poznala, že jí nedokáže odolat.
,, To víš, že tě tady nenechám, když už sme se tak sblížili, políbil jí, tak jdem?" Šéfová jen kývla a stačila dát svým barmanům povel, že se blíží předání. Vešli do malé místnůstky, která byla udělaná jako pánská kancelář. Posadila se laxně do křesla blízko krbu, ve kterém byly naštípané kusy dřeva a jen tak poskládané. Nevšímal si jí a něco hledal v zásuvce mohutného psacího stolu. Během vteřiny vešel do pracovny druhý muž, na kterého všichni tak moc čekali. Anna dvakrát zakašlala, aby upozornila všechny, že se mají připravit.(Měli malé mikrofony v uších Very Happy Shocked ).
,, Co je to za ženskou?" Vylítlo, z druhého chlapa hned jak přišel."
,, Buď v klidu, ta je neškodná." Usmál se na ní prezident a ona mu s lehoučkou ironii úsměv oplatila. Muž položil kufr na stůl a otevřel zámky.
,, Víš, že mě přicházíš pěkně draho?" Anna se postavila a opřela se o římsu krbu a připravovala se k tomu aby si vytáhla z pásku na noze,který měla upevněný pod šatami.
,, Ale za to máš krytý záda, co si myslíš, že by snad někdo na to přišel?" Muž mu otevřel kufr a přešoupnul ho na druhou stranu stolu. Anna opět zakašlala, ale už jen jednou.
,, Pane policejní prezidente...?....Ale prosím tě zlato....
,, Žádný zlato, sem vrchní komisařka Engelhardtová zatíkám vás pro finanční machinace a pojišťovací podvody." Než to dořekla, mířily na ně snad čtyři zbraně. Prezidentovy se otevřela pusa dokořán a druhý muž jen tak stál a podotkl:
,,Tý, že se dá věřit?"
Druhý den při závěrečné konzultaci. ....
,, Děkuji pánové, že sem mohla s vámi řešit případ, bylo to přímo fascinující, ale už musím jít, mám důležitou schůzku, takže ještě jednou díky a nasch....málem bych zapomněla, ráda bych vás všechny pozvala k sobě v sobotu na oběd." Usmála se, mrkla na Annu a už byla fuč. Chris se zvedl ze židle a prchal za ní.
,,Hned sem tu." Semir jen zvednul obočí a pokrčil rameny. Dostihl jí až na parkovišti. Na které se tajně ti dva co zůstaly v kanceláři dívaly.
Arrow

,, Slečno Folletová, počkejte ještě chvilku." Francouzska se otočila.
,, Víte chtěl sem se zeptat, jak sme byly jednou u vás večer a já se omylem podíval do vašeho notebooku a.... no prostě sem se chtěl zeptat co je vám? M se jen usmála.
,, Už nic, měla jsem nějaké zdravotní potíže, které měly podobné symptomy jako rakovina. Udělaly mi dvakrát test a naštěstí vyšly negativně." Chris si viditelně oddechl.
,,To sem rád…. protože by mi asi moc vadilo, kdyby vám něco bylo, myslím si, že sme to od začátku vzali za špatný konec, chtěl bych se vám moc omluvit." Mischell se jakoby kousla do rtu. Mezitím Anna i Semir řádně sledovaly co se děje na parkovišti.
,,Omluva se přijímá." Vyvalila na něj svoje modrozelené oči a on hltal každý její milimetr. Jejich obličeje se nějakým neznámým způsobem sbližovaly až se nakonec políbily. Semirovy i Anně málem vypadly oči. Polibek jim přišel věčný do tý doby než se Francouzska probudila z lehkého transu a během pár vteřin nasedala do svého BMW. Bez žádného pozdravu si odjela a on tam stál jako opařený, jako vždy. Pousmál se a vracel se zpět k Šéfové, kde se ti dva co nejrychleji snažili dostat na svá původní místa.
,, Tak sem tady." Oba dva se snažili dělat jakoby nic. Chris se posadil. A Semir se chtěl celou tu dobu na něco zeptat.
,, Šéfová, odkud jí znáte, rozhodně ste se asi nepotkaly jen tak na ulici a řekly si, že budete kamarádkami." Čekala, že se jednou někdo z nich zeptá. Zhluboka se nadechla.
,, Opravdu to chcete vědět?" Kývly skoro současně, bez žádného přemýšlení navíc.
,, Ste si tím jistí?" Při téhle otázce už trochu znervózněly.
,, Jasně Šéfová sem s tím." Potvrdil jí to Semir.
,, Tak teda , Mischell má už jen matku, její otec sem jmenoval Jean Pierre Follet a Mischell je.......... moje dcera." Jako kdyby se v té chvíli Semirovy a Chrisovy zastavilo srdce.
,, Cože Šéfová vy máte dítě a nám ste to neřekla." Tak se ptal ukřivděný Semir.
,, Semire, prosím, je to mnohem složitější, chci vám to vysvětlit."
,, A co proboha, že máte ještě ke všemu s Herzbergrem dvojčata?" Semir se cítil podvedeně, Anna Engelhradtová jeho největší opora a to že má dítě se dozvěděl až po tolika letech.
,,Semire, už zvýšeným hlasem, kterým ho dokázala ovládnout, je to hodně složité, bylo by od vás fajn, kdyby ste se posadil a nechal si to vysvětlit." Nechtělo se mu to poslouchat, ale něco mu říkalo, ať si sedne.
,, Než sem začala pracovat na dálniční policii, žila sem patnáct let v Paříži byla sem vdána za Jeana, narodila se nám Mischell a bylo to krásný do tý doby, než si našel přenádhernou blondýnu, která byla o dvanáct let mladší. I když byla o tolik mladší, byla rozhodně dost chytrá a omotala si ho kolem malíčku. Dokázala mu vrýt do hlavy, že sem nesvéprávná k tomu, abych vychovávala dítě." Položila si na tvář dlaně aby zamáčkla jakoukoliv slzu.
,,Udělal všechno, abych se k ní nemohla dostat, vyhostily mě dokonce z Francie, v té době bylo M třináct a slíbili sme si, že si budem tajně psát, posílala sem dopisy k její kamarádce, aby to Jean Pierre nezjistil. Jednou týdně sme si volaly. Jen díky tomu sem měla představu jak moje malá holčička vyrůstá." Vykašlala se na skrývání slz a nechala je jen tak stékat.
,,Když jí bylo osmnáct, podařilo se mi dostat od úřadů povolení a odjéct do Paříže, nestačila sem říct ani slovo a Jean Pierre mě tak surově zbil, že sem musela být pár dní v nemocnici, Mischell se kvůli tomu s ním ošklivě pohádala. Stačilo jen pár hodin na to, aby si sbalila všechny svoje věci a odjela do Německa." Od té doby už s Jeanem nepromluvila. Dva měsíce na to Jean zemřel." Ta blondýna si myslela, že když mě dokáže odstranit, že všechen svůj majetek přepíše na ní. Pěkně se zmýlila, všechno zůstalo M. To, že sem vám to neřekla, způsobila sedmiletá prázdnota, i když sme si psaly a volaly a popisovaly si jaký sme měly každá týden, odcizily sme se, proto o tom nikdo neví, kromě Hotteho." To Semirovy přišlo nefér, jak to, že to ví takový trouba jako Hotte. Četla mu myšlenky.
,, Hotte to zjistil jednou když mi upadla kabelka, rozsypaly se z ní všechny věci a i fotky když sem žila v Paříži s Jeanem a když se narodila Mischelle. Nemohla sem mu říct, že to břicho co mám ty fotce je jen vycpané, tak hloupý zase není. Kupodivu mi Hotte pomohl v těch nejhorších chvílích a dokázal si to nechat pro sebe."............
Pár dní ještě Semirovy trvalo, než zpracoval tu novinku. Šéfová pro něj byla mámou, oporou a skvělou Šéfovou v jednom. Nemohl tomu uvěřit, pořád si říkal, že si ani nejsou podobné, M má světlé vlasy, zelenomodré oči, pihatý obličej, krásný rovný nos naproti tomu Anna, ta zas měla vlasy tmavé jak ta nejhořčí čokoláda, hnědé oči, tvář bez pihy a nos trochu křivý. Nechápal to, jak to může být její dcera, až jednou před sobotním obědem se jí na něco ptal. Udělala úplně stejnou grimasu a rychlou otáčku jak to poznal u Francouzsky. Anna se ještě otočila a tázavě se na něj podívala.
Arrow

,, Děje se něco Semire?" Semir se jen usmál.
,, Ne, nic Šéfová, jen mi něco došlo."
Byla sobota odpoledne a všichni byly už Mischell, kromě Chrise.
,,A mami, opravdu ti říkal, že přijde?" Doléhala na Annu její dcera. Anna věděla, o co jí jde, přece jen je se Semirem šmírovaly.
,, Neboj, přijde, jen se jako vždy zpozdil, to je normální." Políbila jí na čelo a posadila se vedle Hotteho.
Už tu zase stál, před nově opravenou tovární halou, vzpomínal na to jak sem přijel poprvé......V ruce držel velký puget bílých růží, jak zjistil od Šéfové, jaké má ráda květiny a stoupal po schodech do prvního patra. Otevřel druhé dveře a uslyšel už rozjařenou diskuzi, zaklepal na futra širokých dveří. Všichni se otočili, aby zjistily, kdo je ruší v rozhovoru, během chvíle, ale zjistily, že je to chybějící člen party. Rozhlédl se po místnosti a zjistil, že v ní něco přibilo. Protilehlá stěna vždy, když tam byl, byla prázdná. Teď na ní vysela velká černobílá fotografie Anny a Mischell. Usmál se, když viděl jejich tváře, na téhle fotce mu přišly tak stejné, stejný usměv, stejný lesk v očích.
,, No konečně kde ste byl tak dlouho, Hotte umírá hlady." Ozvala se jako první Šéfová. Hotte zrudl a musel to uvést na pravou míru.
,, Šéfová to není pravda, vždyť vám před chvílí kručelo v břiše stejně jako mě." Šéfová zrudla a ostatní se začali smát. M přišla k Chrisovy, aby ho přivítala. S poza zad vytáhl velkou kytici, když jí spatřila, rozzářily se jí oči úžasem.
,, Děkuji, to je od vás moc milé." A uctila ho polibkem, který ani ve snu nečekal. Každopádně zrudnul, jak to červený víno co bylo na stole. M dělala jakoby nic a stále se dívala na růže.
,, Jak víte, že sou moje oblíbené." Chris se podíval v mžiku na Šéfovou a ta mu dala dost najevo, že jí to nesmí prozradit. Koktavým hlasem se to snažil vysvětlit.
,, No přišlo mi, že se k vám nejvíce hodí." Dala je do velké skleněné vázy hned vedle prvních růží.
,, Od koho sou tyhle, ukázal na ně s trochou kapky žárlivosti, že není jediný kdo je přinesl.
,, Od Hotteho." Doplnila během vteřiny informace. Sedla si Hottemu na klín a dala mu pusu na tvář..............................

Po roce od konce případu, se v novinách objevily zprávy ze šoubyznysu, které informovaly o včerejším předávání filmových cen. Na fotkách byly různí lidé, ale ta poslední byla ze všech nejlepší. Na fotce byla M v objetí Chrise. Komentář pod fotkou: Na včerejším předávání cen se objevil i nový pár, dálniční komisař Chris Ritter a Mischell Folletová, s kterou čeká potomka, na otázku, kterou předcházel vášnivý a dlouhý polibek odpověď Ritter:,, Takhle to vypadá, když se vám do života připlete Francouzska. Mischelle Folletová, která mlčí o tom, jak se daly dohromady, je v šestém měs…….
THE END
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
RE:
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Začátek je pěkný...Těším se na pokráčko... Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Míša


Založen: 20. 07. 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: plzeň
Odpovědět s citátem
další pokračování Arrow
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
pěkné Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Jé,to je pěkný!Jen tak dál! Wink

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Míša


Založen: 20. 07. 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: plzeň
Odpovědět s citátem
Další pokračování!! Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Páni, to je dost dobrý! Sice bych trošku vychytala ty uvozovky, sem tam se v nich ztrácím ( Embarassed ), ale jinak je to krasojízda, dámy a pánové! Very Happy
M je mi sympatická, hahahaha Laughing Laughing Dostalo mne, jak se oblékali, mehehe Laughing A Šefičce to muselo fakticky slušeti Very Happy

Fajn povídka, Míšo Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Míša


Založen: 20. 07. 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: plzeň
Odpovědět s citátem
Všel: Děkuju, toho si moc vážim, M trochu vyplívá z mí osoby. Embarassed Cool Laughing

Jak jsem psala gramatika nebo spíš celá čeština mi moc nejde, za to se omlovám. Shocked
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Míša


Založen: 20. 07. 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: plzeň
Odpovědět s citátem
POZOR! PŘEDPOSLEDNÍ ČÁST!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Panečku, panečku! Tohle je díl plný překvapení! Shocked Shocked
Tedy, čekala jsem zda se Chris konečně rozhoupe, protože to mezi nimi jiskřilo už od začátku, takže jsem se konečně dočkala Cool Laughing Laughing
Avšak...
To Anna nic neřekla? I potom, co jim vše pověděla? Ani Ritter nic neřekl? Laughing Laughing Mhm, možná nastalo jen trapné ticho říkající "o tom ani slovo, ano?" Laughing Laughing
Chudák Anna, ale na druhou stranu, má štěstí v tom, že s ní M mohla aspoň trochu komunikovat, některé matky nemají ani to Sad

Super díl, těším se na velký závěr! Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Míša


Založen: 20. 07. 2008
Příspěvky: 25
Bydliště: plzeň
Odpovědět s citátem
Poslední část! Snad se vám povídka aspoň trochu líbila. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Tak AŽ TAK? Laughing Laughing Laughing Laughing Chris bude taťuldou? No nééééé Laughing Laughing Laughing Laughing

Díky za povídku, Míšo, pobavila Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
[list]Hmm, hned začátek se mi líbíSmile

Wow, šaty, vybral si ty nejlepší a nabídl jim jen to nejlepší,to je styl, to se musí nechat Smile)

Embarassed Juj, prosím, pozor na hrubky, zejména i/y Embarassed

[quote="milovník podpatků a jehel:D"]Měřila asi 170cm plus kilometrové podpatky.[/quote]
tomu se říká přesný odhad situace:))

Wow, to je značek, znám s bídou dvě a vůůbec mne nezajímá, co takové šaty stojí, ouplně Chrisíka chápu Twisted Evil

No to je nápad, svěřit Semirovi CD s drahým obsahem. Za chvíli z něj může být pár kousků, blýskavý prach nebo ani to ne:DVery Happy

zbytek si počtu později,
[/list]

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
,, Tak teda , Mischell má už jen matku, její otec sem jmenoval Jean Pierre Follet a Mischell je.......... moje dcera." Jako kdyby se v té chvíli Semirovy a Chrisovy zastavilo srdce.
,, Cože Šéfová vy máte dítě a nám ste to neřekla." Tak se ptal ukřivděný Semir.
,, Semire, prosím, je to mnohem složitější, chci vám to vysvětlit."
,, A co proboha, že máte ještě ke všemu s Herzbergrem dvojčata?"
To je úžasná hláška, u té jsem se vždycky zasmála. Moc krásné a zábavné.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Ou, Míšo. Míš tam spousta chyb.
1) Po úvozovce se nepíše mezera
2) Pozor, tu hlášku jak vypíchla Brittany: Semirovi a Chrisovi, ne Semirovy a Chrisovy - Jsou to muži, čili na konci měkké I

Ale, jo. Příběh zajímavý, a je to vtipné.
Fajn povídka!

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Brittany11


Založen: 18. 07. 2014
Příspěvky: 201
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Harty:

Promiň mi, ale když už Míše říkáš, že tam má chybu, tak proč ji máš tam ty- Míš tam spousta chyb.

Já ti nechci nic říkat, ale... pc to vždy/někdy opraví... Very Happy nic proti, ale kontrola je kontrola (říká ta, která má v povídce vždycky haldy chyb) Jasně... překlep, v pořádku Smile))

Povídka:

Nikdy jsem se neopovážila se k povídce více vyjádřit. Tak tedy teď Smile

Skvělá, zábavná, emocionální Smile Nic mi tu nechybí, zápletka, vztahy, vše Smile Nemám co vytknout, teda ty chybky, ale to je v pohodě... počítač stejně Semira vždy označí za chybu Smile A Chrise ne... ale v pořádku Smile

Povídka skvělá, jak už jsem řekla Wink

_________________
Ben: ''Všechno v pořádku, jsme od policie''
Veronica: ''Jo jasně a já jsem doktor Dolittle''
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Hartmutt Freund z KTU


Založen: 21. 07. 2014
Příspěvky: 244
Odpovědět s citátem
Jo no, ale překlep není pravopisná chyba Smile Ale ne, super povídka!

_________________
Seriálový maniak
---------------------
http://hawaii5o.cz/
http://hawaii5o.cz/forum
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Případ ukradených šatů aneb jak to dopadne....
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma