AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Přepadení benzínové pumpy
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Moje první povídka na tomto fóru je tady. Nevím jestli se Vám bude líbit,ale tak ji tady dám. A kdyby se Vám náhodou líbila, tak klidně můžete zanechat komentík, budu jedině ráda, protože moje pisařské schopnosti jsou téměř nulové.
Tak tedy...

Přepadení benzínové pumpy


Bylo léto, byl čas prázdnin. A pro dálniční policii to znamenalo plno schonu. Někteří byli pěkně mrzutí, že právě teťka někde nerekrují u moře v Chorvatsku, či Itálili. Andrea opět – jako vlastně pokaždé – seděla u svého Pc a cosi tam psala. Semir s Chrisem seděli ve své kancelaři a sepisovali hlášení, bylo jich tolik, že jim z těch všech hlášení šla hlava kolem. Semir už byl pěkně podrážděný, že musí sedět u hlášení, místo toho aby brázdil dálnici. Chris byl plný optimismu což Semir vůbec nechápal.
„ Jak můžeš být tak plný optimismu, když toho máme tolik, je venku nesnesitelné vedro a...“ Semir ani větu nedořekl a kdesi z místa Herzbergra se ozvalo: „Kruci já se na to....mužu....!“.
Semir si toho nic nedělal, jelikož si myslel to samé, ale nechtěl to říkat nahlas a tak mu kdosi moc pomohl.
Chris: „ Taky by jsi se na to....??“ a Semir na to měl ihned rychlou odpověď: „Hmmm, celkem teda jo!“ a pokračoval:“ Místo [/img]abych byl pěkně venku na sluníčku, nebo v autě a brázdil dálnici, tak tu tvrdnu a nevím kam dřív s těmi pitomými hlášeními!“
„ Ale no tak, kolego, hlavu vzůru, však až to dokončíme, tak si zajdem na dobrou večeři a dopřejem si něco moc dobrýho....tak nač ten smutek.“ „ Můžeš si při tom sepisování představovat co si všechno dáš“. Sotva co to Chris dořekl už je volala šéfová ať jsou rychle do její kanceláře. Semir najednou chytl druhý dech a hned měl řeč ke Chrisovi: „ Vidíš, zachvilku budem na dálnici, vsaď se!!“
„ Ták pánové, kolikáte auto už jste zase a opět zdemolovali?“ těmito slovy začla šéfová a Semir hned nenápadně řekl Chrisovi. „ A nebo taky ne!“
„Gerkháne, mluvím s Vámi, posloucháte mě vůbec!!?“ vyjekla na něj šéfka.
„ A, ano?“ probudil se Semir.
„ Už po druhé se ptám, kolik aut jste zničili?“
Chris hbytě odpověděl za Semira, který byl poněkud mimo. Odpověděl: „ Myslím že....“
Ani to nedopověděl a šéfka mu do toho hned ostře začla: „ Šest!!,uvědomujete si to vůbec, pánové?“
„ Ale mám Vás ráda, tak Vám dám na tento zbytek měsíce poslední auto“ pokračovala: „ Slyšel jste, Gerkháne, poslední“
Oba kývli, na znamení, že teda souhlasí.
„ A hoši, ještě něco.......“ oba ihned otočili směrem k šéfce. „ Právě jsem dostala hlášení, že na výpadovce z Kolína kdosi přepadl benzínovou pumpu“. „ Mrkli by jste se na to?“.
Chris odpověděl, že velmi rádi. „ Jo, a ještě něco.....to auto, dovezete neporušené, je Vám to jasné?“
Semir se konečně vzpamatoval a hbytě reagoval: „ Ano, šéfová“.

Byli na dálnici, směr výpadovka z Kolína. Semir celý šťastný, že je konečně tam kde chtěl, a že nemusí papírovat podotkl: „ Kuš, šéfka byla pěkně podrážděná“. A Chris, který řídil, reagoval: „ Hmmm, to jo, byla pěkně jedovatá, ještě, že mě nekousla“. Semira to značně pobavilo,ale ne na dlouho, protože se před nimi vyřítil červený cadillac. Chris: „ A je po srandě!“.
Semir začal být mírně nervozní, protože se jim začal pomalu ale jistě ztrácet a proto křikl na Chrise
„ No ták šlápni na to nebo nám ujede!!“. „ A o co se tak asik snažím, ta herka už rychleji nepojede, je mi líto“ podrážděně reagoval Chris.
Semir celý nervózní: „ No tak prostě musí....“
Chris: „ Noooooo, tak výborně, a už ho nedostanu, to je v háji, jen doufám, že nemá něco společného s přepadením té benzínky“.
Semir: „ No, tak to je skvělý, to snad není pravda, prosim tě co za tím volantem děláš, vidíš, a je pryč!!“
Chris: „ Hádání nám nepomůže, musíme jednat....mám nápad, oznámíme to Herzbergrovi a Bonrátovi, budou určo rádi, že nebudou tu chvilku papírovat, nemyslíš?“
Semir: „ Jooo, to je dobrej nápad, hlavně rychle k té benzínce, možná to ještě stihnem“

Byli už před zatáčkou k benzínce, a Semir zahlédl dva muže s kuklou na hlavě a hned naznačil Chrisovi a by tam nenápadně zajel.Chris tak učinil, a podařilo se jim zastavit. Okamžitě vytasili pistole a šli k benzínce.
Semir tiše na Chrise: „ Hlavně nenápadně“
Chris: „ Semire, ty máš toho menšího!“
Semir: “ Jo,ale hlavně nenápadně“
Ten menší ale zahlédl Chrise s pistolí, a hned mu došlo, že to je policajt, a tak strknul kolegu a pokynul ke střelbě.
Kolem benzínky svištěli kůlky a řev zločinců se mísil s řevem obou policistů.
Semir byl schovaný za služebním autem a Chris byl skrytý za rohem benzínky.
Semir naznačil pokyn, že se zkusí doběhnout k benzínce a ať ho Chris kryje.
Chris ho kryl střelbou,ale jen tak tak Semir k němu doběhnul.
„Chrisi,zkusím obejít benzínku a toho jednoho zasáhnout tím získáme čas, aspoň málo...a ty pak tu benzínku obejdeš z opačné strany a já ho zkusím nějak...“ Semir to nedořekl protože těsně kolem jeho obličeje prosvištěla kůlka a on se instinktivně sehnul k zemi
Opět se zvedl a střílel na menšího v kukle. „ Chrisi!!“zavolal na něj, ale nic se neozvalo.
Okamžitě se obrátil a zjistil, že Chris za ním ani není.
„ Zase ty jeho solový akce“ řekl dost naštvaně a skrytý za rohem, čekal co nastane.
Chris byl na protějším rohu benzínky a podařilo se mu trefit toho menšího zločince.
Ale divil se kde je ten větší a že nezachrnaňuje svého parťáka.
Jenže vyšší zločinec stál přímo za Semirem, který tam stál s nabitou zbraní.
Houkl na něj, ať okamžitě tu zbraň zahodí a pomalu se otočí.
Semir s nacvičenou klidností pokyny splnil. Semir ale rychle reagoval a jednu mu pořádnou uvalil. Zločinec zavrávoral, ale nechtěl to jen tak vzdát a na Semira se vrhl tak prudce, že ho povalil na zem, a jelikož byl o dost věšší a silnější, nebylo pro něj problém aby Semira na zemi udržel.
Semir se zločincovi vzpouzel jak neljíp uměl, ale nebylo to nic platné. Zločinec to zkrátka nechtěl vzdát bez boje, a tak ho Semir udeřil do obličeje. Zločinec vyjekl, ale hned se snažil to policistovi oplatit. Moc se mu to nedařilo, protože se Semir rukama bránil. Ale zločincovo úsilí stálo za to, po pár vteřinách – oproti jemu slabšího Semira – udeřil silně do oblčeje. Překvapený Semir vyjekl a snažil se nějak dostat ke své pistoli. Vzpouzel se co mu síly stačili, a unikal jeho ranám, k pistoli se přiblížil o kousek blíž, přesto na ni ještě nedosáhl.
„ K sakru, pusť mě, do háje“ křičel na něho Semir.
„ To víš, že jo, a ty mě pak při nejlepším odpráskneš, to určitě, myslíš, že jsem tak blbej“.Řval na Semira zločinec a snažil se policistu držet dále při zemi a daleko od pistole.
Semir pomalu, ale jistě ztrácel sílu. Zločinec byl silnější a mohutnější, takže se skoro nemohl hýbat, a začínal být vyčerpaný a už nestačil dostatečně uhnout ráně do nosa, kterou záhy dostal. Takže mu začla záhy na to téct krev z nosa.
„ Sakra, pusť mě......aauuuu to bolí!!“ syčel na něj již skoro vyčerpaný Semir.
Jenomže zločinec to nevzdával a řval na něj: „ No, jen se vzpouzej, stejně ti to nepomůže, jenom se unavíš a pak tě budu moc v klidu někde za benzínkou vodprásknout, tak ať nás nikdo nevidí.....
no unav se ať s tebou není těžká manipulace, bude to pro mě i pro tebe snažší!!“
Semir už byl na pokraji sil, když v tom už poprvé aspoň trošku ucítil kov své pistole, která byla na zemi. Ale stále ji nemohl uchopit, když se o to pokusil podruhé,vyklouzla mu a byla zase o deset centimetrů dál. Zločinec ho ne, a ne pustit. Po pár usilovných vteřinách se podařilo Semirovi vymanit se ze zpárů zločince a rychle hmatl po pistoli. Ale k Semirově smůle, zločinec reagoval rychle a chtěl mu pistoli za každou cenu sebrat.
„ Tu máš“ zasyčel vyčerpaně Semir a praštil ho do spánku.
Zločinec vyjekl a nachvilku povolil sevření a sáhl si na spánek, který měl od krve.
„ Tak to jsi přehnal,poldo, teť tě zabiju!!“ zasyčel zločinec a lechce zmateného Semira prudce zvedal ze země. Semir toho okamžitě využil a praštli svého protivníka do pasu.
Ale zločinec se nedal a Semir se ocitl opět na zemi ani nevěl jak. Začal do něj surově kopat.
Semir nestačil zténat a počítat kopance.
Ale přesto se Semirovi podařilo protivníkovi prudce podrazit nohy a on zkončil na zemi. Semir ze sténáním vztal. Zločinec věděl, že tuhle bitvu prohrál a že mu stejně nepomůže se už o nic pokoušet.
„ Tak, a mámtě.....o nic se nepokoušej.....“ řekl mu vyčerpaný policista,který stále nemohl popadnout dech.
„ Chrisi, Chrisi!“ volal Semir na parťáka.
„ No, kdepak je ten tvůj parťák,co....nějak stále nejde.....to máš ale smůlu...“ironicky dodal již zpoutaný zločinec. Semir: „ Drž už....konečně....hubu, nebo po ní dostaneš“!!
„ Ale copak náš policajt zůstál úplně sám....no, kde je kolega....beztak leží někde už odprásknutej v benzínce...byli jsme totiž tři!“ nedal se jen tak odbýt zločinec a dál měl své ironické poznámky.
Semir ho prašlil do obličeje pěstí tak silně, že ho pěst bolela, a křikl na něj: „ Zavři už konečně tu hubu....šmejde...!!“
Hned na to se objevil Chris.
A hned na něj Semir něj houkl: „ Co to mělo znamenat, ta sólo akce??“
Chris: „ Promiň, parťáku tu solovou akci, ale byli tři“.
Zločinec opět měl ironickou poznámku: „ Vídíš, fízle,tvůj parťák si dělá co chce“.
Oba policisté na něj vyjekli: „ Zavři zobák !!“.
Protivník byl mírně v šoku,ale raději poslechl.
Semir se na něj podíval a řekl: „ Jsem rád, že jseš živej“
O pár minut později dorazili kolegové a zatkli zločince a odvlekli ho k autu. Semirovi pouta vrátili.

Semir a Chris si to namířili k autu, a za sebou slyšeli jen zločincovi výhružky, které ani jeden z nich neposlouchal.
Sedli do auta ,a celí unavení jeli směr jejich pracoviště. Semir: „Hele a auto je celý....to bude mít dozajista šéfka radost....no když...“ větu nedořekl, protože mu do toho skočil Chris: „ Chtěl jsi říct, že když auto řídím já, tak je v pořádku“ a potutelně se usmál. Semir se taky usmál, a řekl: „ Nééé, to jsem říct nechtěl“....“Ale chtěl“....“Nechtěl“...“ Chtěl“....“Ale ne“....“ Ale jo, že jo?“...“ No tak vyhráls,no....“....“ Vždyť jsem to říkal, že chtěl“....“ Ale kuš pořád.....“ .......................

Konec

Doufám, že se Vám povídka aspoň malinko líbila:-)

Těším se na vaše kritiky Smile



Saša

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Já k tomu mám jediné slovo:Skvělé!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
dekuji...myslim ze si jedina komu se aspon trosku libila.... Laughing

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
Tuhle povídku jsem si přečetla před pár dny a musím se přiznat, že jsem se pobavila, hlavně u toho jak bylo chudákům policistům líto, že nemůžou brázdit dálnici a místo toho sedí v kanclu Laughing

Souhlas se Semirem, šéfka bude mít opravdu radost, že auto zůstalo celé, snad ho i celé dovezli.

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Skvělé Exclamation
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
děkuji za kladné pochvalky.... Embarassed Smile

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Jednoduchý nápad s milým zpracováním, které obsahovalo i pár dobře známých narážek na špičkování kolegáčků a zároveň oblíbenou rekvizitu celé Kobry 11 - zničená auta XD

Trošku jsem nepochopila, proč chvílemi přecházíš do ,,scénářového" stylu dialogů, když dostatečně zvládáš i zcela normální, přirozené Wink rovněž na to ještě jednu mrkni, máš tam pár chyb - jen malá rada Wink

Líbila se mi rvačka se zločincem, chudák Packa dostal pěkně do nosu XD Chris sólista už by se měl naučit, jak se pracuje v týmu Smile

Vítej zpět mezi autory, Saso Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
děkuji za komentík Woksýsku....

moje spisovatelské umění není veliké ale doufám, že se ti aspoň malinko líbila.....


doufám, že se nezhrozíš, když Ti řeknu, že na papíře se rýsuje další povídečka, tentokrát většího charakteru..... Wink

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Pokud je to delší povídka, doporučuji dávat po kouscích Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Já mám slovo, které asi dost opakuju: Krása...

Líbily se mi přechody mezi rozepsaným a scénáristickým stylem..... Dost kobřácká akcička.... Laughing Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
„Ale mám Vás ráda, tak Vám dám na tento zbytek měsíce poslední auto“

Jak to tak hezky mile řekla, che che Laughing Laughing Ale šest aut... to ještě docela jde, ne? Laughing Laughing Na ty dva... Laughing Laughing
Přestřelka na pumpě super.. ještě, že se pak Chris naučil pracovat v týmu, protože tohle by nešlo! Laughing Laughing
Pěkný Laughing Laughing I tak hádka na konci Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Strukturovaný Honza


Založen: 09. 09. 2016
Příspěvky: 3
Odpovědět s citátem
Ale díky té hádce si ujasnili své názory a pro příště to má význam.

_________________
Jsem strukturovaný spisovatel.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Přepadení benzínové pumpy
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma