AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
WOX.Nevím jestli si pamatuješ,ty vlastně nemůžeš jelikož si tu nebyla ,ale první povídku jsem napsala já a byl to můj nápad psát povídky.To bylo ještě za starého fora,ale na tom nic nemění,že jsem povídky byl můj nápad.Tys pak jen přišla a umělas jen ponižovat a kritizovat.Za to Tě Aleš vyhodil z fora.Ale ty sis dala jinou přezdívku a seš tu zas.To už nepřiznáš,jak se do tebe tenkrát celé forum pustilo.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Andy.

Jdi za Alešem a stěžuj si na mě. TEĎ HNED!!!

Jestli nejsi zbabělá a stojíš si za svými slovy, tak OKAMŽITĚ půjdeš a řekneš mu své námitky vůči mě. Pokud jsi tak slabá, že umíš jen kecat blbiny a ve skutečnosti neuděláš žádnou akci, tak raději mlč Laughing Laughing Laughing

Jo a... už zase to obracíš na spor Andy vs Wox XD
Ženská, ty máš ze mě normálně komplexy, nebo co XD


Jo a... laskavě si přečti to, co ti poslal Aleš Vaněk XD rozumíš tomu, co říkají jeho slova?
Aleš Vaněk, ADMIN a MAJITEL tohoto fora řekl, že lžeš Smile že jsi forum povídkami nezaložila.
Fakt si myslíš, že ty máš pravdu a Aleš ne? XD fakt jsi tak.... hloupá? Laughing Laughing Laughing


Vlastně ani nevím, proč ti odpovídám... snad že ve tvém úchylném vystupováním nalézám zvrhlé potěšení XD

Aleš ti napsal toto. PŘEČTI SI TO!!!!
Zvýraznila jsem tam část, co se tě týká nejvíc.



Vzhledem k mému malému časovému prostoru v posledních měsících nedokážu objektivně posoudit, zda minulá verze Povídkového fóra byla lepší, než ta součastná. Každopádně to není vůbec podstatné. Jak psala Woxys: "Není důvod pořád plakat nad tím, že první forum skončilo". Historii nezměníme, ale budoucnost máme ve svých rukách.

Andy:
Pokud nejsi se současným povídkovým fórem (komunitou, povídkami, reakcemi) spokojena, proč třeba neděláš něco, co by úroveň fóra zlepšilo? Po Tvých názorech "fórum už není ono, dřiv to tady bylo lepší", nebo "chtělo by povídkové fórum nějak oživit ... proto už taky povídky píšu jen pro sebe, jelikož by ani nemělo cenu je sem dávat" nemůžeš čekat, že Ti všichni dají za pravdu a uživatelé sáhnou na své svědomí a něco radikálně zlepší. Naopak tu opět nastane "bojová" atmosféra a to fóru ani jeho uživatelům rozhodně neprospívá. Myslel jsem, že se takovéto konflikty ztratily s minulou verzí fóra. Bohužel jsem se mýlil...
Co se týče té staré dobré party, která tu kdysi byla... Ano, časy se mění. Spousta těch autorů povídek už nechodí do školy (při které měli dostatek času na psaní povídek), ale chodí do práce a jsou rádi, že si doma mohou odpočinout. Ty postupně nahrazujou mladí a noví "spisovatelé", kteří se rychle zdokonalují a každá jejich práce je jistě lepší a lepší.

Na závěr mi dovol, abych se zasmál Tvému tvrzení, že zakladatelkou tohoto fóra jsi Ty. Já sleduji Kobru 11 od samého začátku (od roku 1997) a od té doby mám i připojení k Internetu, kde jsem začal vyhledávat první Cobrácké stránky. První povídky, inspirované seriálem Cobra 11, se poprvé objevily na stránkách Vaška Havlase (www.afc11.wz.cz) a první povídka se na jeho stránkách objevila koncem roku 2002.

Dovoluji si tvrdit, že první plnohodnotné diskusní fórum o Cobře 11 jsem v říjnu roku 2003 založil já, tehdy ještě na adrese www.cobra11.euweb.cz. Již tam se v rubrice Ostatní začaly objevovat první povídky. Zanedlouho vznikla samostatná rubrika Povídky, kde si autoři mohli založit své vlákno a v něm zveřejňovat své povídky. Vzhledem k velkému náporu nových a nových povídek přestávala pouhá rubrika Povídky být přehledná a tak jsem se sám rozhodl založit samostatné Povídkové fórum.

Důležitá věc: povídkové fórum není moje, ale je především vaše -> tzn. všech uživatelů PF. Já jsem pouhým zakladatelem, provozovatelem a plátcem hostingu a dělám to jen a jen pro vás všechny.

Pak mě trochu mrzí, když někdo o mé práci neoprávněně tvrdí, že je jeho a tím se povyšuje nad ostatními. To bych si nedovolil ani já...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Andy: Nechtěla bys už přestat? O co ti jde? Aby tě tu všichni považovali za bohyni? A čeho? Možná tak bohyni neuvěřitelných chyb! Já chápu, že ne všichni, co tu píší, jsou ve škole, ale snad i ty jsi do té školy (minimálně na ZŠ) chodila a tudíž bys měla znát celou českou gramatiku! Opravdu neskutečné, jak někdo ve svém věku dokáže namastit takovýh chyb a nestydět se za to! Pochopím, když někdo nemá čárku v souvětí, kor v těžkém souvětí, kde je problém rozpoznat to i pro jazykovědce, ale shoda podmětu s přísudkem je věc 6. třídy! Pokud si stěžují ostatní, že se to endá číst, tak s nimi naprosto souhlasím, už jen ty chyby bijící do očí mě odrazují!

A pokud jde o spor, kdo je zakladatelem! Nebyla sjem tu od začátku, to je jistě pravda! Je možné, že na tomto fóru jsi napsala první povídky, ale rozhodně to nemůžeš považovat za základ fóra! Někam jsi ho musela vložit! A vložila jsi ho na Alešovy stránky, na JEHO stránky! Tudíž ty můžeš být maximálně prvním uživatelem píšícím povídky, ale zakladatelem rozhodně ne! Přestaň se tu pořád hádat, upřímně se ti divím, že tě to baví! Doteď jsem mlčela, jen přihlížela, ale když vidím, kolik keců jsi tu ze sebe dokázala vypotit, je mi z toho zle a nedivila bych se, kdyby tu někomu došla trpělivost a v krajní nouzi tě vyhodili, ty zakladatelko!

Woxys: Upřímně se ti divím, že na to máš ještě nervy! Ostatně Werich prohlásil, že poklud se bavíš s blbcem, je nejlešpí ho ignorovat! Kašli na zakladatelku, ať si založí vlastní a npíše si tam MOJE A NIC NEŽ MOJE FÓRUM S POVÍDKAMI, VY JSTE TU JEN NÁVŠTĚVNÍCI!

Andy, kdyby blbost kvetla, byla bys jak třešeň na jaře! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Už raději nic nepiš a drž pec a krok!

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Jess, taky se sama sobě divím Laughing Laughing Laughing asi mě to nějak úchylně těší XD

A Andy nebyla ani první, kdo napsal povídky o Kobře, jen je blázen a myslí si to XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Woxys, naprosto upřímně? Ona pokoj nedá, jakmile se dostane k internetu nebo se splní nějaká jiná věc, jež podmiňuje její objevení se tady, začne rýt. A když nebude mít do koho, když jí neodpovíš, nebude to znamenat, že s ní souhlasíš, ale že už jí máš plné zuby, kdo má oči, ten vidí, kdo chce vědět, z předešlých příspěvků pochopí, oč tu jde, kašli na to, tohle už je jen plýtvání bity i byty:(.

    Tohle není na kick, tohle není na ban, to je na to, abychom jí alespoň částečně splnily přání: Nemůže jí patřit fórum, nechme jí toto subfórum (téma), ať je jen její a ať si sem přispívá, a ať se z toho, že tu nebude mít jedinou (pozitivní) reakci třeba zblázní. Je mi jí upřímně líto...


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
A já si už naivně myslela, že bude klid Sad
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
No, už když jsem dnes vstala, tak jsem věděla, že celý den bude stát za starou belu, a poražte mne celou otýpkou sovích pírek, nejen že se mi pěkně celý kazil, ale navíc se tu objeví naše Miss Protivka.

Andy, lituju tě z celého svého zahořklého srdce Smile Žij blaze, Andy...

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Máš pravdu, Fí Wink nemysli si, že mi to nedošlo... bohužel, já mám tu vlastnost, že pokud se mi někdo takhle ozve, odpovím mu Smile
A to jsem teď udělala, ač jsem věděla, že tím pádem se, pokud ji nebudu ignorovat, ozve Andy, to duševní nedochůdče, znova.

Omlouvám se Vám všem, už budu - v otázce Andy - více myslet na PF, než na sebe... Wink

Takže Andy, ignoruji tě, jsi pod mou úrovní Wink a nekaž nám to tady, ostudo Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
WOX-Co si to ke mě vůbec dovoluješ.Seš pěknej parchant nevychvanej.No počkej ono se ti to vymstí.Boží mlejny melou pomalu,ale jistě.Je videě,že tě máma vůbec nevychovala ke slušnému jednání s lidma.Kdyby to věděla,jak se tady chváš,tak ti dá pár facek.Takového spratka jsem ještě neviděla.No co já se tebou vůbec zahazuju,když mě nesaháš ani po kotníky.Božence vykáš a mě tykáš.To už svěčí o tvém,né moc slušném vychování.A to jsme s Boženkou téměř stejně staré.Nemohu pochopit,že takovej člověk jako seš ty ,vůbec může chodit po světě.Jen se moc těším na setkání v Německu.No prostě seš nafoukaná a chápu,že tě žádnej nechce.Taky kdo by chtěl holku,která se chová jak malé děcko.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Evičko, Evičko, holka milá Laughing Laughing Laughing Laughing a TO je právě ten rozdíl! Paní Loupancová je slušný člověk, se kterým se dá krásně popovídat, který obohacuje forum a který je na nás milý, zatímco ty jsi, Evičko, poněkud jiná Very Happy ale tímto nepochopením jsi opět ukázala, že jsi psychopat XD
Paní Loupancové si vážím. Proč bych si měla vážit tebe, evičko?

Jo a... moc mě mrzí, že už o mně neříkáš, jak jsem milá a hezká. Jo počkat! On to vlastně říkal tvůj ,,manžel", ykoki, že? Tak bacha na nás, abychom si spolu něco nezačali Laughing Laughing

Jinak ti gratuluji k banu, Evičko, vyhodila jsem tě!
Je to roztomilé - ty, ,,zakladatelka" a vyhozena z fora...
Škoda, že se s námi už nemůžeš podělit o své pocity XD


Jo a... poslední má služba, Evičko-Andy-ykoki:

Wox (mezera) - (mezera) Co si to ke mě (mně) vůbec dovoluješ. (mezera) Seš (jsi) pěknej (pěkný) parchant nevychvanej (nevychovaný). (mezera) No počkej, (čárka) ono se ti to vymstí. (mezera) Boží mlejny (mlýny) melou pomalu, (mezera) ale jistě. (mezera) Je videě (vidět), (mezera) že tě máma vůbec nevychovala ke slušnému jednání s lidma (lidmi). (mezera) Kdyby to věděla, (mezera)jak se tady chváš (chováš), (mezera) tak ti dá pár facek. (mezera)Takového spratka jsem ještě neviděla. (mezera) No co já se tebou vůbec zahazuju, (mezera) když mě (mi) nesaháš ani po kotníky. (mezera) Božence vykáš a mě (mně) tykáš. (mezera) To už svěčí (svědčí) o tvém (bez čárky)(ne) moc slušném vychování. (mezera) A to jsme s Boženkou téměř stejně staré. (mezera) Nemohu pochopit, (mezera) že takovej (takový) člověk jako seš (jsi) ty (bez mezery), (mezera) vůbec může chodit po světě. (mezera) Jen se moc těším na setkání v Německu. (mezera)No prostě seš (jsi) nafoukaná a chápu, (mezera) že tě žádnej (žádný) nechce. (mezera) Taky kdo by (kdo by také) chtěl holku, (mezera) která se chová jak (jako) malé děcko.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Člověku by se zdálo, že když odejde jeden z našich společníku na forku, bude mu smutno. Ale opak je bohužel pravdou, Amry. Embarassed
Nemohu a ani nechci tvrdit, že je mi to líto. Smile
Prostě a jednoduše... Papa Andy.

(BTW. škoda slov na příspěvek paní Vávrové. Rolling Eyes Jen by z toho byla další nesmyslná diskuze. Laughing)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Dovolím si ještě jednu malou tečku za touto tragikomedií Wink

Takže pro všechny: Andy (a ykoki, protože jde o jednu osobu), dostala ban jako PRVNÍ osoba v celé dlouhé historii povídkového fora. Všimněte si, prosím, že jí bylo několikrát řečeno, že pokud se nebude chovat slušně, bude odtud vykázána. Minule jsem jí řekla, že má POSLEDNÍ šanci a ona stejně reagovala už nejen totálně tupým a urážlivým, ale také vulgárním příspěvkem. V tu chvíli teprve dostala ban, protože na Povídkovém foru nějaké hloupé, zamindrákované a navíc ještě sprosté ženské jednoduše nechceme.

Chci to říci proto, aby se nikdo nebál, že dostane zákaz. NIKDO tady nevystupuje ani z jedné setiny tak, jako Andy, které šlo vyloženě o rozbití fora.
Andy nebyla vyhozena proto, že měla jiný názor, ale proto, že je to sprostý, nevychovaný člověk, který rád uráží a pokoušel se z nás dělat hlupáky.
I tak byla předtím několikrát varována a ban dostala, až když bylo jasné, že se nemíní polepšit, ale naopak přitvrdila do nadávek.

Prosím, nebojte se ozývat s jiným názorem - je vítán!
Říkám to především kvůli nováčkům, kteří se ve sporu s Andy/ykoki mohli špatně zorientovat.

Toto forum je tu pro Vás, pro Vaše povídky i názory.
Jakýkoliv je vítán, pokud neodporuje pravidlům.
Myslím si, že vyhození Andy, která ještě ve čtyřiceti neví, jak se slušně chovat, pohodě na foru jen prospěje.

Jako admin se omlouvám, že ta nechutná diskuse trvala tak dlouho - bylo mi jednoduše proti mysli umlčet Andy banem hned. Nakonec se tomu bohužel nevyhnula, ale to už je její problém.
Také bych chtěla zmínit jednu věc, abych nevypadala jako diktátor - celou situaci jsem řešila s vlastníkem fora Alešem Vaňkem, který mi ban Andy dovolil s tím, že ona ženská jen narušuje pohodu fora.

Samosebou se klidně ozvěte, pokud nesouhlasíte Wink

Woxys.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Wox, miluju tvůj ironicky nevinný prjev, z kterého si tvůj protivní musí rvát vlasy (ať je to kdokoli, nejen andy)! Ta oprava jejího článku mě dostala, fakt jsem se neudrželaa musela se smát na plné plíce! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Bóžo, Wox, ty jsi úžasná! Laughing Laughing Laughing Laughing Opravdu mě dostaáváš do kolen!

A andy ban jen přejí! Neměla být taková, ale ejdnoho luituju - měla nejvtipnější povídky, už je sem bohužel nebude moci dávat! Sad U jejích povídek sjem se vždycky smála hlavně nad stupiditou a primitivností! Very Happy Úžasná to spisovatelka! Laughing

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Cobra


Založen: 30. 10. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Ježiš, tady to vypadá stejně jako na foru, kde se hadají autoři modelů, jsem netušilm, že taková atmosféra dorazí i mezi takové milé lidi Sad .

Mno. Myslíte, že moje povídky, které jsou na stejném principu jako kobra jsou dobré? Píše tady taky nějaké takové, nebo jsme tady jediný?

_________________
Klikněte prosím, potřebuju obyvatele Wink
http://gruntzov.myminicity.com/
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Cobra: já si myslím, že dnes hádka skončila. Andy má ban a tím nastane klid Wink

A piš si, co je Ti libo, Cobro: každý příběh tady má stejnou hodnotu a jistě si najde své příznivce! My budeme jen rádi, když sem povídky dáš Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Cobra


Založen: 30. 10. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Na jak dlouho dostal/a ban?

Dobře Wink

_________________
Klikněte prosím, potřebuju obyvatele Wink
http://gruntzov.myminicity.com/
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Dokud se nenaučí chovat.

Andy dostala ban už na minulém foru. Ale měla jsem měkké srdce a přimluvila jsem se za ni, když slíbila, že už bude slušná.
Vidíte, jak toho využila a jak dostála svému slovu.
Myslím, že tentokrát už mě nepřesvědčí. Ráda dýchám čistý vzduch.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Pa pa, Andy. *konečně volně dýchá a špatná nálada odlétá jako mávnutím peříček*

Jo, Woxy... ještě jí oprav slovo "taky" (poslední řádek) na "také"... ať je to celé dokonané Laughing Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Wox, dle mého ses zachovala zcela správně. Jediné, co bych změnila je, že bych ji zabanovala hned od začátku, nemusela tu všem tolik zvedat žluč.

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Jistě, SaM, ale já jen pomáhám Alešovi a ten má k tomu, aby se někdo vyhazoval z fora, dost silný odpor, proto jsem čekala... a pak, nechtěla jsem, aby si tady někdo myslel, že je lehké ban dostat... už teď, když si prolítneš příspěvky z poslední doby, najdeš v komentářích zcela slušných uživatelů věty jako ,,asi jsem si za svůj názor vysloužila ban, ale..." Sad to je bohužel smutný produkt Andyina poselství.
Myslím si, že je svým způsobem dobře, že tady otravovala tak dlouho, ač už byla varována. Alespoň všichni vidí, že předtím, než jsem ji vyhodila, dostala moc upozornění, že zákaz dostane, pokud se nebude chovat slušně. BAN DOSTANOU JEN VELMI NEZDVOŘILÍ, SPROSTÍ A SVÝCH ČINŮ NELITUJÍCÍ NOTORIČTÍ POTÍŽISTÉ, KTEŘÍ OSTATNÍ TAK LEDA URÁŽÍ.

Všichni ostatní jsou ok, ať mají názory jakékoliv. Snažila jsem se to vysvětlit, snad to ostatní pochytili...

Za 3 roky existence tohoto fora je Andy vážně JEDINÝ člověk, co dostal ban, nikdo se tady nemusí bát Smile

Jinak díky za podporu, SaM Very Happy


Všel:
done Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Tak, kolegové vážení! Very Happy

tokání s Andy jsem se tu rozhodla na věčnou památku nechat, ale teď je na čase zahladit tuto odbočku od tématu něčím, co se vlákna skutečně týká.
Takže se ptám:

Preferujete při psaní er-formu, nebo ich-formu? Very Happy
A co říkáte na styl ,,scénáristický", kdy jsou dialogy postav uvedeny jménem postavy a dvojtečkou?


(Semir: ,,Půjdeme tam, kamaráde?"
Tom: raději ne..."
Oba se seberou a spěchají k autu)


Jak se Vám jednoduše příjemně píše?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Ano... Správné řešení, Wox Wink

Já preferuju asi tu er-formu.... Tedy jak kdy. Když mám v povídce spíše děj tak er- formu, ale když tam mám myšlenky více než děj, tak volím ich- formu...

Scénáristický styl moc nemusím, ale vyskytuje se.... Nevadí mi, ale raději to mám rozepsané (např. "Ahoj,Tome!" odpověděl na pozdrav Semír.)
Je pravda, že tímto stylem jsem dříve hodně psala (naštěstí (?) ne v době kobřácké)

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Andy?Promiň Wox že to sem ještě pletu ale Andino chování mě zaráží ... Taky dělám chyby,i tady jsem se nechovala někdy zrovna dobře ale ... Nadávat někomu,kdo se snaží udržet tohle fórum mi přijde ... povrchní.Já taky můžu tvrdit že jsem jako první napsala povídku řekněme o Kamisaři Rexi-no není to pravda.Někde na internetu třeba vesele běží nějaký web s povídkami jenom o tomto seriálu.

Tvé chování nechápu.Nevydávej se za někoho kdo nejsi.Ne vždycky tím nečeho dosáhneš.Spíš naopak.

Klidně se do mně pusť že se do toho nemám co plést.Mě to nevadí.Ale Ty se skus zamyslet sama nad sebou.


Wox ještě jednou se omlouvám že to sem ještě tahám ...


K.Thaler

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
Co se týče er- nebo ich-formy, mám raději tu první, možná proto, že jsem v ich-formě napsala asi tři slohovky, jinak se radši zabývám er-formou, která je mi bližší.
Proti scénáristickému stylu nic nemám, ale klasický styl je takový sympatičtější. Zase na druhou stranu, je scénáristický styl zajímavou změnou. Ale není nad rozepsání, jak píše André-und-Semír, které je pro většinu čtenářů zažitější.

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Bez okolků říkám, že mám raději ich-formu... ale pouze, pokud ji píše někdo, kdo skutečně psát umí (viz. Ztracený svět od sira Arthura Conana Doyla.. to je pošušňáníčko, pastva pro oči Embarassed ) Já to neumím, i když bych opravdu velmi moc chtěla a tak se spíše držím při psaní er-formy (ač mi to párkrát ujelo a do ichka jsem se také pustila Laughing Embarassed )... Laughing

A scénáristický styl... nečtu Embarassed Přiznám se, že ho nečtu, protože se v něm neorientuji Embarassed Akorát mne to mate a vždy zapomínám, kdo je kdo Embarassed

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Jako čtenář i autor preferuji er-formu, dává mi větší svobodu domýšlet si nuance postav - ich-forma je trošku svazující, nedává takový prostor k tomu, aby si člověk něco domyslel.
Navíc je ich-forma nesmírně náročná na psaní, sama ji používám jen velmi málo a musím na ni mít náladu... (zrovna to jdu zkusit XD).

A scénářoidně psané povídky popravdě také nečtu Sad připadají mi poněkud nepřirozené. A hodně mě odrazuje to, když někdo nejen že používá scénářoidní styl, ale ještě hází všechny dialogy dohromady ve stylu

TOM: ,,Utíkej, Semire!" SEMIR: ,,Jo, Tome, máš pravdu!" a utíká k autu, Kranich za ním. TOM: ,,už tam skoro jsme!" Ještě štěstí, že nedoběhli, protože auto vybuchlo. SEMIR: ,,měli jsme štěstí, Tome!"


To mě fakt mrzí, ale jakmile takovou povídku najdu, hned jdu pryč. Neříkám, že je zlá, každý má svůj styl. Jen se mi to špatně čte...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Já v psaní preferuji er-formu. Jak řekl můj učitel tvůrčího psaní, tak mám ve zvyku psát stylem, že stojím stranou v té scéně, nad hlavou mám kameru a snažím se zachytit reakce, pocity a gesta všech, během dialogu, což taky dělám, protože mi to přijde přirozenější. Nedokážu se vzdát představy, že bych někoho mohla opomenout, když by mohl mít tak zajímavou reakci. Very Happy

Ale taky často dělám jednostraně orientovanou er-formu, tzn., že se soustředím jen na poznatky a na pocity jedné osoby. Docela často to dělám dokonce tak, že to napřed napíšu z pohledu jednoho a pak druhého a rozházím to po povídce, hlavně u telefonních hovorů.

Co se týče ich-formy, tak tu jsem taky zkoušela, ale hodně často prostě zapomenu a přejdu plynule do er-formy, nebo co hůř, neuvědomím si, že jako ich-formou můžu působit jen jako pozorovatel omezený schopnostmi té postavy, za kterou píšu, takže jedu zase kamera nad hlavou. Takže to nedělám. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Při čtení mi ich-forma nevadí, pokud je napsaná dobře, stejně tak er-forma. A jelikož ich-formu psát neumím, píši er-formou Smile.

    Scénaristický styl mne absolutně neuchvátil, sama jsem povídku v takovém stylu chtěla napsat, abych si to vyzkoušela, ale když vidím, jak to dopadá, možná se do toho ani nepustím, každopádně mnohem čtivější a příjemnější mi přijde úplně normální vyprávěcí povídka:)


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cobra


Založen: 30. 10. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
K Andy, omlouvám se ale mám pár poznatků:
Andy vůbec neznám, ale Woxyníň příspěvek mě zarazil. Vše Wox psala v Katřiníně složce.
Woxys napsal:
Andy: všichni víme, že povídky nečteš Wink vždycky pod každou hodíš jen ,,moc pekne, to se ti povedlo" Wink

Jak víš, že Andy povídky nečte?

Woxys napsal:
Pro ostatní: že je andy mimo, tady všichni víme Wink tak už jí neodpovídejte, ano? Smile ona si časem začne léčit mindráky jinde, nebojte Smile neřešme problémy s takovým individuem po touto povídkou, není to hezké vůči Katrině

No a tady, kdyby Andy ty nadávky a slova na její osobu brala vážně, tak Wox, asi porušuješ pravidla.
Omlouvám se Wox a i ostatním že to tu tahám.
Wox Arrow Zkus jí ještě jednou ten ban zrušit. Možná se napraví. A ještě něco, píše Andy povídky, nebo psala je na starém povídkovém, fóru?


K téma, nevyznám se v tom, takže nevím jak píšu... Wink Pozná to moje, někdo prosímvás? Smile

_________________
Klikněte prosím, potřebuju obyvatele Wink
http://gruntzov.myminicity.com/
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Andy psala povídky....

Tvoje povídky, Cobřátko, poznám hned Wink
Verze ryze kobřácká Laughing

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Cobra napsal:

Jak víš, že Andy povídky nečte?


K tomuto se vyjádřím já: Cobro, nevím, jak rychle čteš Ty, ale já mám 300 stránkovou knihu za 2 hodiny. To máme 150 stránek za hodinu, 75 stránek za 30 minut... takže 2,5 stránky za minutu (a navíc pak tu knihu nezapomenu...). Ale ještě nikdy jsem se nestihla přihlásit, vlézt do něčí složky, odeslat příspěvek a odhlásit se... a to vše za 10 vteřin Laughing Ale ok. I kdyby to četla nepřihlášená a pak se jen přihlásila a komentla to, tak by určitě nenapsala jen "pěkné"... a to navíc pod povídku, kde se její milovaná Andrea peleší a je to učiněná děvka Laughing Pokud sis všiml, tak ani nedokázala Fí, která se jí slušně a ze zájmu zeptala, o čem ta povídka je, protože to tam nikdo jiný nenapsal a Fí nechtěla kupovat zajíce v pytli, odpovědět, jen okolo sebe začala kopat.

Jinak... nějak nevidím nadávky ve Woxyině zprávě. Jo, nazvat ji individuem není moc hezké, ale třeba já se za individuum považuji a individuem je každý z nás... tedy to není nadávka.

Jsem proti zrušení banu. Cobro, byl jsi tady minule? Když Andy rozhádala celé fórum? Tehdy se přihlásila pod druhou přezdívkou, sama si psala pod povídky a chválila si je a zastávala se sama sebe. My na to samozřejmě přišli XD a co se stalo? Andy DOSTALA další šanci... a zase chvíli byl klid. Ale pak se stalo to, čemuž jsme zde mohli býti svědky a co se vymklo z rukou jak nám, tak Andy, ale narozdíl od ní nikdo jiný pravidla neporušil. Jo a Andy v této hádce dostala mnoho šancí. Vždy se řeklo "a konec, nebudeme se k tomu vracet" a milá paní se opět ozvala a na někoho zaútočila. Pochop, že tak to prostě nejde... a porovnej si to, co napsala Wox a to co napsala ANDY.

Andy napsal:
Seš pěknej parchant nevychvanej. Takového spratka jsem ještě neviděla.Nemohu pochopit,že takovej člověk jako seš ty ,vůbec může chodit po světě.No prostě seš nafoukaná a chápu,že tě žádnej nechce.


Nechápu, jak se Wox mohla udržet, protože já bych Andičce odsekla a to hodně neslušně XD Nezlob se na mne, ale já mám velkou úctu k lidem. Příčí se mi vulgární slova a nesnáším je napsaná. Ale tohle by nešlo. Navíc v tom samém příspěvku se srovnává s paní Loupancovou... a s ní nemá srovnání. Paní Loupancová je milý, nekonfliktní člověk, se kterým se dá mluvit a člověk ji má opravdu velmi rád. Tak v čem je chyba?

Heleď, já tu jsem skoro od samého začátku fóra, už to budou pomalu 4 roky (a přišla jsem chviličku před založením složky Povídky na DF). A věř mi, že nejen, že Andy není zakladatelkou fóra, ale že je to navíc člověk, který je slepý k cizím názorům a neakceptuje nic jiného, než vlastní pravdu. Přiznám se, že už jsem asi předpojatá... ale v minulé hádce se, i když jsem se jí zastávala, navážela i do mne a to jsem jí prostě neodpustila. A po tom, co tu předvedla za tyjátr, ani neodpustím.

A ano, Andy píše povídky. Pokud je chceš, napiš jí na DF, ráda Ti je pošle.

A doufám, že už to končí a že už se k ní vracet nebudeme... a omlouvám se Fí a paní Loupancové, že jsem je zmínila, ale hodily jste se mi jako přiklady Embarassed

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
RE: Cobřátko and Všeli a ostatní
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Já bych se už k Andy a jejím výrokům a lidem(jejich výrokům), kteří na ně reagovali, už nevracela...
Kdo je velkým příznivcem Andy, tak se ji ozvěte (klidně na požádání dám její ICQ) a založte si jiné fórum s kobřáckýma povídkama... Ale nekalte tady vodu po velké bouřce.
Snažme se to nějak opětně zcela uklidnit... Nevím zrovna kdo v této hádce začal, ale to je už jedno.

Nebudeme si přece kvůli jednomu kopajícímu človíčku ničil přátelské fórum hádkami,ne?

Omlouvám se, že jsem použila zrovna Všeli(tady móc omlouvám) a Cobru, ale nějak se mi sem nechtělo psát skoro celý fórum. Embarassed

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Cobra


Založen: 30. 10. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Všelicos napsal:
nazvat ji individuem není moc hezké

No a to je to, každý bere narážky jinak, pokud je cholerická tak...

Všelicos napsal:
Cobro, byl jsi tady minule? Když Andy rozhádala celé fórum?

Myslím, že jsem tu byl, ale už nevím. A hádku jsem asi propásl Smile .

Všelicos napsal:
Tehdy se přihlásila pod druhou přezdívkou

To je ale koza Shocked Ona to fakt dělala a i
Všelicos napsal:
sama si psala pod povídky a chválila si je a zastávala se sama sebe
,
to je docela odporný podvod. Tak to už chápu.

Všelicos napsal:
Andy napsal:
Seš pěknej parchant nevychvanej. Takového spratka jsem ještě neviděla.Nemohu pochopit,že takovej člověk jako seš ty ,vůbec může chodit po světě.No prostě seš nafoukaná a chápu,že tě žádnej nechce.

Máš pravdu, to tak nejde. A to co psala Andy je fakt hnusné, hlavně ta poslední věta. Do soukromí a vztahů už Andy určitě nic není. Jsem zvědav co na to Woxys. Asi i já bych se neudržel a něco jí napsal, ale pokusil bych to napsat slušně.

Všelicos napsal:
Navíc v tom samém příspěvku se srovnává s paní Loupancovou... a s ní nemá srovnání. Paní Loupancová je milý, nekonfliktní člověk, se kterým se dá mluvit a člověk ji má opravdu velmi rád. Tak v čem je chyba?

Já Paní Loupácovou zase tak hodně neznám, ale je fajn a to hlavně na normálním fóru. Andy se sní určitě nemlůže srovnávat, hlavně stím, co tady píšeš.

Všelicos napsal:
A věř mi, že nejen, že Andy není zakladatelkou fóra, ale že je to navíc člověk, který je slepý k cizím názorům a neakceptuje nic jiného, než vlastní pravdu. Přiznám se, že už jsem asi předpojatá... ale v minulé hádce se, i když jsem se jí zastávala, navážela i do mne a to jsem jí prostě neodpustila. A po tom, co tu předvedla za tyjátr, ani neodpustím.

Zakladatelkou určitě není. Taková povaha, nebo typ člověka (to je to samé..) je velmi špatná.
Ona po tvém zastátí se do tebe pustila? To je ale svi..(to už si doplň Wink ) Rolling Eyes
Možná by si jí mohlá dát ještě šanci, ale to tzaleží vlastně na ní.

Všelicos napsal:
A ano, Andy píše povídky. Pokud je chceš, napiš jí na DF, ráda Ti je pošle.

Ona tu nemá vlákno. Na DF je to ,,stejná" Andy jako tu? Na foru má myslím avatar Andrey. Myslím že na foru se chová jinak než tady.

Všeli, omlouvám se že ti ten příspěvek tak rozdrobuji. Asi jsem se do toho neměl motat,ale co už Smile

_________________
Klikněte prosím, potřebuju obyvatele Wink
http://gruntzov.myminicity.com/
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Ne, to jsi asi neměl, ale je lepší, když se Ti to vysvětlí, než kdyby sis myslel Bůh ví co Smile Ano, na DF je Andy, stejně jako tady. A ano, na fóru si to nedovolí Smile Jo a vlákno tu nemá, protože si smazala všechny povídky (SAMA), a tak aby tu nebyla samotná jen složka, tak se smazala, když má stejně ban a nemohla by sem psát.

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Cobra


Založen: 30. 10. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Ostrava
Odpovědět s citátem
Právě jsem si přečetl, celý přispěvek, kde útočí an Wox. Je to síla. To už chápu její ban a pochybuju že jí je tolik, kolik ej Paní Loupacové.

_________________
Klikněte prosím, potřebuju obyvatele Wink
http://gruntzov.myminicity.com/
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
Lidičky,jakouže to verzí píšu já?Já jsem totiž abnormálně nevyspěla v těchto věcech ... Smile Very Happy

Všel:Taky knihomol?Já se hrdě hlásím k mé schopnosti přečíst dva řádky najednou:DAle jezdit na soutěže mě vážně nebavíVery Happy

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
K.Thaler: No jistě, knihomol a knihomil v jedné osobě *salutuje* Knížkama žiju, zbláznila bych se bez čtení Laughing Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Všeli + K.Thaler: já též knihomol dvakrát Laughing

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    K.Thaler napsal:
    Lidičky,jakouže to verzí píšu já?Já jsem totiž abnormálně nevyspěla v těchto věcech ... Smile Very Happy


    Nejen pro tebe K.Thaler, stručný přehled toho, o čem se tu mluvilo:
    Ich-forma (Ich je myslím německy Já) znamená, že píšeš v první osobě. Jsi tedy omezená na rozhled a pole působnosti této osoby, ale zároveň se můžeš mnohem více rozpsat o jejích pocitech a náhledu na věc. Povídka je pak silně subjektivní, ne v tom smyslu, že postava má tvé názory, ale v tom smyslu, že opravdu není objektivní.

    Er-forma je opak, je prostě nějaký vypravěč nebo někdo, jak psala Jess, s kamerou nad vším. Prostě někdo zcela mimo děj, není to postava, není v povídce nijak zmíněn, jen uvozuje věty, je to autor/vypravěč/někdo takový. Povídka pak může být jak objektivní, tak subjektivní. Je tu možné zachytit několik dějů, které se odehrávají souběžně, například jeden odstavec píšeš o tom, jak si vedl Semir a další o tom, co mezitím dělal jeho parťák. Troufám si tvrdit, že touhle formou píše většina autorů. Touhle a nebo třetí variantou:

    Existuje totiž ještě něco mezi oběma formami. Totiž že píšeš obecně Er-formou, ale dobrovolně se omezíš tím, že se zaměříš na jednu osobu. Takhle je psaný třeba Harry Potter. Není tam žádné "udělal jsem, vykřikl jsem..." ale je tam "Harry vykřikl...Harry udělal...", s naším hlavním hrdinou stojí a padá vyprávění, když je v bezvědomí, musíme počkat, až se probere, protože jinak nám vypravěč nic neřekne.

    Styl scénaristický je psán bez nějakých uvozovacích vět k přímé řeči vůbec. Asi jako bys jen nahrála seriál a pak napsala, co postavy říkají. Trošku to připomíná materiály a podklady k divadelní hře, ale mám popisy okolí jsou tady zcela odlišené, řekla bych ochuzené, ale to už je jen můj subjektivní názor.


    Všelko: It is OK:D Děkuji, žes to osvětlila

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
já tedy zásadně píši Er-formou, lépe se mi to píše, Ich- formu jsem nikdy nepsala, nějak bych se asi do toho nedokázala pořádně ponořit Confused
ze začátkou když jsem si příběhy psala ještě na disketu, zkoušela jsem psát tu scénaristickou formu, ale to bylo kvůli tomu, že nejdřív nebavilo pořád psát Semir řekl, Tom řekl... ale teď už jenom Er forma Wink

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Znovu k nám zavítala Andy. Tentokrát pod nickem Wirgil.11.
Tady máte důkaz, že je to opravdu ona:



Protože porušila důležité pravidlo - 4. Je zakázáno zde používat více, než jednu přezdívku. Příjde-li se na to, že se jeden uživatel vydává pod více přezdívkami, bude mu každý novější zaregistrovaný účet zablokován a poté smazán. Po dalším varování bude uživatel z fóra vykázán - dostala okamžitě ban.

Andy, pokud se chceš vrátit, pak mi na DF pošli SZ a já Ti povolím odeslat na PF JEDNU zprávu. Ta musí obsahovat: omluvu všem na PF (1) a slib, že už budeš jen slušná (2). Pak se uvidí, zda zase můžeš na PF být. Každopádně to bude pod přezdívkou andy, ne, že si budeš vymýšlet pohádky o tom, že jsi studentka.
Pokud to bude zpráva s jiným obsahem, obnovím ban.
A věř, že ani tuhle šanci ti dávat nemusím, je to má dobrá vůle.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Achjoooooooooooooo.....proč.......proč ???? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Smile

Andy.....prosim Tě....zanechej toho.... Wink

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
tedy doteď jsem celou aféru Andy X Woxys
pouze jenom sledovala a nic na to neříkala a nahlas jsem se smála Wox odpovědím jak vždy uzemnila Andy Laughing

ale tohle přihásit se potřetí a počítat s tím, že na to nikdo nepříjde, mi připadá hrozné a je to vrchol
nevím kolik je andy, ale jsem hodně mladší a kdybych teda začala prudit a hádat se o to kdo jako první začal psát povídky...
tak bych po vyhození si ani nedovolila se zase vrátit, pokud bych ovšem nepřišla s omluvou, ale jinak vůbec

ale každý človek je jedinečný, a nevím co andy vede k tomu se vracet a hádat, kdyby alespon pridávala povídky, ale ona se chodi jenom hádat a předstírat ze je nekdo jiný.

a Woxys obdivuji tě že s ní máš ještě trpělivost
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Lidi, prostě se stalo, už to dál nerozmazávejte... to, že tady všichni napíšeme, jak nás to štve, stejně ničemu nepomůže... Smile Embarassed

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Dobří holubi se vracejí Smile a tak i já, André-und-Semír se vracím na své drahé a oblíbené PF.. Nevím, zda něco ještě napíšu snad ano (píšu spíše už svou realitu Smile ) a budu tu těšit tu hrstku, která si na mne ještě pamatuje.. Zestárli jsme o několik let a vracím se na PF, kde jsem psáti pořádně začínala Smile) Ráda se mezi Vás vracím *Objímá ty, které zná, a zdraví se s těmi, které nezná Smile *

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
sasadydzej


Založen: 25. 10. 2007
Příspěvky: 176
Odpovědět s citátem
Zdravím všechny autorky a autory povídek na PF Smile


Nevím, zda je toto téma ještě aktuální a nebude ode mne příliš drzé, sem hodit taky nějaký osobní postřeh. Wink Nicméně, snad mi odpustíte. Mi se tohle téma líbí ...

***

Já tedy osobně mám ráda jak er tak ich - formu. Ich forma mi přijde osobnější. Taky ji občas píšu ... WinkPřijde mi také zajímavější, protože není tak hojně užívaná. Smile
Er - forma je dobrá na celkový pohled a náhled do povídky a děje, do postav i okolí, kolem nich. Wink Mám ráda bohaté dialogy a děj, který se moc nezasekává ...Wink
Musím se ale přiznat, že i když mi přijde ich - forma zajímavější, tak, jakožto moc netalentovaný pisálek, spíše píši er - formou, protože ich - forma mi nikdy moc nešla.
Ne, že bych chtěla hanit něčí styl, každý nechť si píše, jak chce. Ale mne, jako občasnou čtenářku docela odrazuje styl psaní jako je: SEMIR: "bla bla bla"
TOM: "bla bla bla"
Mi to přijde zmatené, a pardon, pro mne nezáživné. Embarassed Mám ráda knižní styl ... ne styl: drama Shakespearovo Very Happy Sad
Pak se mi ještě moc nelíbí styl, kdy je všecko na sobě namačkané, člověk nemůže rozpoznat dialog od vyprávění ... To je pak velká škoda. Sad

*
Mi se líbí, když je tom jako bych četla knihu. Wink Mám tu i své oblíbené autory Wink.
Miluju, když někdo rozvádí povídku i do psychiky postav, když mohu nahlédnout do myšlenek jak autora, tak samotné postavy. Miluju tu psychologii daných pstav v povídce. Každý autor ji vyjadřuje jinak, a to já moc obdivuju Smile
Pak se mi třeba líbí, když někdo píše i třeba sen nějaké postavy, nebo událost z její minulosti. To úplně zbožňuju!! Very Happy To pak má čtenář nádherný přehled a postavu má, jak na podnose. Wink


Závěrem bych ráda řekla, sama za sebe, že každého povídkáře zde, na tomto fóru obdivuji. Líbí se mi, když má někdo nápad a potěší tím druhé, podělí se o to Smile Mnoho z vás je tu velmi talentovaných a já moc ráda sleduji vývoj jak vás, povídkářů, tak i vašich povídek. Smile
Opravdu se mi tohle líbí. Wink A moc vám za to děkuju.
Vím, že tu zrovna nejsem moc aktivní, ale teď se budu snažit, to vše napravit. Wink
I když mám nějaký styl radši a některý méně, nic na tom nemění, že si každou povídku ráda přečtu Smile.

Všechny povídky jsou zde milým přínosem ....


Mějte se a těším se na reakce, najde-li se nějaká Smile


Sasadydzej. Wink

_________________
Tom: Semire pojď, nech toho nemůžeš přece...
Semir rozkopne dveře.
Semir: Otevřely se samy od sebe, vážně. Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuAOL Instant MessengerICQ
Pietro


Založen: 13. 08. 2014
Příspěvky: 258
Odpovědět s citátem
Mě je celkem jedno, jak je to psané. Důležité je, že se mi to během čtení a i pak jako celek líbí. Já rád čtu vše (od cedulí na silnicích až po knížky) a jakkoli napsané. Jen to nesmí mít moc chyb (pravopis) a nesmí to být monotónní, tj. že se omílá pořád jedna a ta samá věc, i když je několikrát drobně pozměněná, aby to čtenář nepoznal.

A mě taky fascinuje, že ve svých skoro 24 letech jsem schopen něco sepsat. Já dosud totiž nic delšího než přes 200 slov nesepsal (školní slohy musely být krátké a nějak mi to limitování až doteď zůstalo), ale jak vidím, jsem schopen spáchat i něco, co je 5-10x delší než ty školní slohy. Shocked

A také zjišťuji, že jsem čten zejména anonymními návštěvníky Very Happy

_________________
Andreamil z DF. Zde na PF jsem autorem, zde také čtu a komentuji.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Styl psaní, obecná diskuse o povídkách
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 2 z 2  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma