AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Styl psaní, obecná diskuse o povídkách
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky,

zde máme prostor pro obecnější pokec o povídkách a jejich tvorbě Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
fireater


Založen: 17. 01. 2008
Příspěvky: 39
Odpovědět s citátem
oki ale napřed se tady musí slist víc lidí než jenom my dva...nakonec by lidi přestali věřit že je to tady kůli povídkám ten topic

_________________
mit donnernden Motoren, so schnell wie der Blitz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
To se neboj, podobné téma tady už dávno bylo a vždy se diskutující našli...

Takže budu ráda za diskusi: jaký je Váš oblíbený styl jak u psaní vlastních, tak u čtení cizích povídek? Wink

Přiznám se, že třeba já opravdu nemám moc ráda ich-formu... a zatímco u mě mi vyhovuje psát o lehce anonymní postavě, jejíž jméno je známé až na konci, u ostatních mě anonymita postav spíše zamrzí... Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
fireater


Založen: 17. 01. 2008
Příspěvky: 39
Odpovědět s citátem
asi si chceš udržet nadhled a u ostatních...abych si to užil potřebuju se do děje vcítit s postavou se sžít dýchat s ní zažívat její vzestupy a pády, jejich mále rádosti i strasti, prostě žít uvěřitelným životem který má spád...myslím by mohla vyučovat paní profesorka Elwen

_________________
mit donnernden Motoren, so schnell wie der Blitz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Óóó, to jsem ráda, že se tu tohle téma zase objevilo Smile Docela se mi po něm stýskalo Smile

A teď k tématu jestli ich- nebo er- forma:
U ich-formy se mi líbí, že velmi často je možné sledovat doslova proud myšlenek postavy, co si myslí, jak vidí své názory, proč se chová, jak se chová a co cítí. Přijde mi, že to umožňuje se dobře vcítit do situace, ve které postava je. Je to prostě jako ze skutečnosti, kdy člověk "ví" co je uvnitř jeho mysli, ale co si do detailu myslí ostatní, to už většinou ne.

Jednou jsem zkusila napsat povídku v ich-formě a ještě navíc v přítomném čase. Byla to docela příjemná změna oproti mému častější mu pohledu. Největší problém jsem stejně ale měla s tím přítomným časem; neustále jsem sklouzávala do minulého a pak jsem to po sobě musela opravovat.

No a na er-formě je zase fajn, že čtenář si může udělat celkovou představu o tom, co, kde, kdy, proč a jak se děje. Nemůžu říct, že bych jednu či druhou formu upřednostňovala, každá má svoje klady.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Elwen


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 90
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
No, nevim, jestli ja su ta spravna osoba, radeji to ponecham na rozhodnuti ostatnich jakym stylem psat..

Treba ja si pribeh predstavuju tak, jak se odehrava v realnem case, jak se vyviji, rozviji, ovsem na zacatku mam hrubou kostru, kolem ktere se to vsechno toci a ke ktere se vetsina odbocek vraci zase zpatky, proste o co tam vlastne jde.. zbytek nechavam na sve vlastni fantasii a jelikoz jsem mirne oprskla a pridrzla, tak si ustepacne odpovedi obcas neodpoustim ani v zivote, takze kdyz si nekdo nahraje na smec tak ma smulu.. jinak ja osobne vychazim ze svych zkusenosti, konicku, nazoru a hlavne do povidek davam kus sebe, v kazde postave je neco z meho JA nebo jak to rict.. proste si postavy vylepsuju tak, aby mi vyhovovaly do pribehu, ale abych zcasti zachovala jejich puvodni charaktery ale na druhou stranu abych s nimi mohla pracovat po svem.. vytvaret nove situace a podobne veci.. Smile

U cteni preferuju smysl pro popis udalosti, veci, vyrazu a situaci, nadale napad a v neposledni rade dobre propracovany dej. Nemusi to byt umelecke dilo, ale mam rada, kdyz ma povidka spad, a nepreslapuje zbytecne vahave a miste. Smile

A nakonec, uprednostnuju "prirozene psani dialogu", kdyz spolu mluvi vice postav, tak monolog kazde postavy na novy radek do uvozovek, tak, jak je to ve vetsine knizek, prispiva to k prehlednosti a upravenosti. A odstavce, ktere logicky cleni pribeh taky nejsou k zahozeni, zvlaste, kdyz se v pribehu vyskytuje nekolik dejovych linii ve stejnem case. Smile

Uff.. sem se zas trochu rozjela, omlouvam se... Embarassed ale treba to nejak pomuze.. Smile

_________________
Vždy existuje možnost volby, ačkoliv nemusí být zrovna taková, jakou si představuješ.

http://www.jitt-ulet.blog.cz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Musím říct, že se mi líbí obě formy.

Je fakt, že forma ich mě zaujme ihned, není moc používaná a já s ní neumím psát.

Formou er píšu a píše jí také velké množství lidí a píšou se přes ní zajímavější příběhy než ich formou.

Ich formu bych asi nejraději viděl v krátké povídce Wink

_________________
"Manželská poradna Jäger, jak vám mohu pomoci?"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    I já děkuji admince za toto téma. Vynikající, nemožné na počkání, zázraky do pěti sekund:))

    Co se týče ich popřípadě er-formy, neupřednostňuji ani jednu, stejně jako přítomný či minulý čas. Vše má své výhody i nevýhody a ty se tu již většinou objevily nebo vsadím gumičku do vlasů, že objeví Smile

    U povídky oceňuji to, jak si autor sám sebe, svého díla i čtenářů váží: Že ji upraví stylisticky, jak nejlépe umí. Dbá na logické členění, které usnadňuje orientaci v toku textu. Hledá nové způsoby, jak něco popsat, nejen neotřelé, prostě hledá něco, co tu ještě nebylo,s čím si někdo dost nepohrál. S tím souvisí, že se mi líbí experiment, například když autor dlouhých povídek zkouší krátké, je to příjemná změna pro něj i pro čtenáře. Oceňuji, když se něco dovím, slovní zásobu, absenci překlepů a hrubek, správnou transkripci cizích názvů, velká písmena u jmen, to vše jsou nesamozřejmosti, které by v textu chybět podle mne neměly. Líbí se mi nový způsob psaní, povídka formou dialogu, netradiční vyprávěcí, když je dílko živé nebo zaujme jakkoli jinak, nesnáším ovšem díla, která jsou narychlo splácnutá a na fórum hozena jako sirotci, ať si plavou, otrhaná, neupravená, nepřipravená, prostě aby byla a všichni je pochválili, a přitom vlastně ona pomyslná pochvala nemůže pořádně těšit, rozhodně ne ta, jako když do něj vložíte svou snahu, aby nějak vypadlo.


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Pro: Tina11

Máš sz, mrkni na ni, prosím...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Ich nebo er? No... musím se přiznat, že mám raději pohled onoho člověka, než třetí osobu... Ráda i čtu o myšlenkách, keré člověku v onu chvíli poletují hlavou... ale snad nejraději mám kombinaci obou... když se píše er-forma a do toho se hází ich-forma... to se mi líbí nejvíc Embarassed Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Hmmm...

Jak při psaní, tak při čtení preferuji spíše er-formu. Embarassed Ich- forma je velmi dobrá, ale pro mě osobně dost komplikovaná k napsání. Embarassed Vyhýbám se jí jako čert kříži. Embarassed Wink

Nu, jak již bylo řečeno, povídka si mě ponejrpve získá svou upraveností. Je to dosti krátkozraké, ale povídky, které jsou shlukem textu, bez odstavců, odentrované přímé řeči a jiné úpravy, co text zpřehledňuje, nečtu. Embarassed
Sama se pokouším svá díla zpřehlednit, ale ne vždy se mi to povede správně. Embarassed

Co se týče děje...
Mám ráda povídky vtipné, odpočinkové, ale i nutící k pláči a k zamyšlení (kolik slz již ukáplo po přečtení nejednoho z vašich děl... Laughing ).
Já osobně se při psaní pokouším do svého díla dát něco ze sebe... své zážitky, postřehy, krkolomné příměry (hrozně ráda si hraji se slovy a pokouším se najít nové a nové příměry, které jsou originální... nu, někdy mám dojem, že to až přeháním. Embarassed), ponaučení. Mým nejmilejším prvkem, ovšem za cenu mírného zmatku co se postav a přehlednosti v ději týče, je anonymita hlavních postav. Kdybych měla totiž psát vše jmenovitě, asi by byl hlavní postavou jen a jen Tom Kranich. Proto se pokouším dát prostor všem, ať si sami dosadí, koho chtějí. Embarassed Samozřejmě někdy myslím na někoho jiného. Embarassed

Heh, co bych ještě napsala? Poslední dobou mě uchvátila akce, rychlý spád v ději a samozřejmě trochu tajemna a zla. Sama tyto prvky moc neumím používat, a proto obdivuji všechny, co dokáží bravurně popsat rvačku, napětí, akci! Laughing Já sama to neumím a jsem autor dosti... eee, ufňukaný. Laughing

A nesmím zapomenout o flashback-cích. Ty jsou.... wa wa wa! :love:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
fireater


Založen: 17. 01. 2008
Příspěvky: 39
Odpovědět s citátem
spousta autorů používá flashbacky jako obezličku když neví kudy kam, pak jsou to ještě identická dvojčata, minulost kterou prostě nidko nemá nárok znát atd... ale pak jsou vyjímky kterým to nejde než odpustit protože ta skladba, ta dramatičnost, ten spád...stojí za to

_________________
mit donnernden Motoren, so schnell wie der Blitz
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
čauky!
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
.ahojky! no, mě se spíše líbí er-forma, ale když je ta ich-forma pojatá hezky, tak taky není špatná.
Spíš píšu er-formou, ale asi změním na ich-formu (díky ohlasu na Jak Anna randila dle svého...) Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
fireater napsal:
spousta autorů používá flashbacky jako obezličku když neví kudy kam, pak jsou to ještě identická dvojčata, minulost kterou prostě nidko nemá nárok znát atd... ale pak jsou vyjímky kterým to nejde než odpustit protože ta skladba, ta dramatičnost, ten spád...stojí za to



Odpustit flashback? Já třeba flashbacky miluji Smile ráda je čtu a ještě mnoooohem raději píši. Je užívačka odkrývat události z doby minulé, nebo poodhalovat tváře postav. Má oblíbená činnost Smile

Takže já bych tedy flashbacky ,,neodpouštěla", já bych je vítala Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Wox & Fireater: Flashbacky se mi líbí jen od autorů, kteří je opravdu zvládnou. A do toho zvládnou počítám jak formu, tak vhodnost námětu, ale především úpravu, protože pokud ta není, pak mám chuť vraždit za to, jak se ztrácím a musím se v textu vracet, abych pochopila, který čas právě je. Sama je psát neumím, tak se jim raději výhýbám Embarassed Smile.

    Nepovedené a nejasné flashbacky mi vadí všude, jak v textu, tak třeba ve filmu, naopak, když se vydaří, pak si je nemohu vynachválit, ideálně, když je od autora vymazlený.
    Btw: znáte někdo film
    Věčný svit neposkvrněné mysli?


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Flashbacky jsou božíííííííí! Zrovna v pětce se chystám potěšit úplným smotancem - a to flashbackem ve flashbacku Laughing Laughing Laughing

Nu a hezky obecně diskutujte, když už se to tady zakládalo, šup šup *Woxys to nemyslí vážně, jen má dobrou náladu a tak pobaveně šťouchá* Very Happy

Co třeba postavy?
Už se tady mluvilo o oblíbených... ale co ty, které v seriálu rádi nemáte? Obsazujete je do povídky? V jaké roli?
Rádi o nich čtete? Wink


P.S.: přijde mi, jakobyste na tohle téma čekali celou dobu - proč jste ho nezaložili sami? Nebo neřekli mě, já bych ho hned připravila? Wink stačí říci, veškeré Vaše nápady jsou vítány - a pokud se je stydíte říci nahlas, vždy je tu SZ. Rozhodně Vám odpovím a uvidíme Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Wox, znáš mne, neexistují lidé, které nemám ráda (Až na dvě čestné výjimky), existují jen lidé, kteří se k něčemu hodí více, či méně, lidé, jejichž společnost je mi milá a vyhledávám ji, a ti, jejichž společnosti se snažím vystříhat či ji omezit. Je to tak i s postavami, každá má svůj osobitý styl, kouzlo, vlastnosti, a přesně ta, jež mi do povídky sedí, ta se tam objeví.

    V tomto směru obdivuji povídky Kájky, která je píše bez toho, aniž by řekla o kom. U Elwen se mi líbí, jak jsou všechny dobré postavy cholerické, ale přitom strašlivě hodné, a u tebe jejich propracovanost, u Všel to, že i záporňáci jsou hodní! U Amíska byla bomba reality show a především indiáni, tam mne dostala jak jména, tak zachované charaktery postav:). Jinde si teď zajímavé postavy neuvědomuji, snad jen u Všel policejní myš Anežku:))


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Já mám tak nějak ráda všechny postavy... Embarassed I když některé více a některé méně. Ale je fakt, že třeba Franka Stolteho u mně nenajdete Laughing Laughing nevadí mi však o něm číst Smile

Fíček
: Co, Ty si ji ještě pamatuješ, krysu milenou? Shocked Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Všel, jistěže, ta je nezapomenutelná! Já jen s nadějí čekám, kdy se objeví v Kájině Telče Very Happy

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Omlouvám se...
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Ahojky!
Omlouvám se,že ode mě nejsou teď a předtím cca dva měsíce skoro žádné příspěvky ani povídky....ale připravovala jsem se na gympl a dostala jsem se a většinu času teď trávím s kámoškama....tak se omlouvám a přes prázdniny se vám to pokusím vynahradit alespoň novou povídkou,kterou píšu.... Wink

Tak zase někdy Wink

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
No já si myslím,že staré forum bylo trochu jinačí než je tedka toto.Byli tu všici nalazeni na jednu notu a nedělalo problém napsat společnou povídku.Tedka by společná povídka napsat asi nešla.Prostě tu byla sehraná parta,která společně dokázala hodně.Je to škoda,ale nedá se nic dělat.Časy se mění a s časem se mění i toto forum.Opravdu mě tu chybí povídkáři s velkým P.Neříkám,že tedka jsou povídky nějaké špatné,to ne,je jech spousta moc pěkných,ale prostě už to není ono.Proto už taky povídky píšu jen pro sebe,jelikož by asi ani nemělo cenu je sem dávat.Spousta povídek je spíše jako by taková úvaha nebo jak bych to napsala,Chtělo by povídlkové forum nějak oživit.Trochu humoru a fantazie.Prostě by chtělo zase sem vrátit starou partu a dát do kupy alespon jednu společnou povídku.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Upřímně, minulé forum mi, z hlediska pestrosti i... jazykové úrovně povídek, přišlo DALEKO za tím současným, pokud mám říci svůj názor. Mnoha autorům, co psali dříve, se utříbil styl a zlepšila čeština, takže to tady v současnosti pozvedávají Smile prostě se tady už DÍKYBOHU neobjevují jen povídky na téma ,,andrea a simýr mají pět dětí a jsou moc a mooooc šťastní" Smile domnívám se, že je naprosto super, že tu existuje velká různost témat. Vedle sebe stojí Tým dva, Tom, Semir, mnoho originálních námětů i ty klasické. Místo si najde i to opěvování andrey Smile všechny povídky jsou si rovny a myslím, že není důvod pořád plakat nad tím, že první forum skončilo.

Mnoho dříve oblíbených autorů už nepíše a nemíní sem své příběhy dávat. Je to škoda, ale má si člověk neustále kazit náladu tím, že nad nimi bude vzlykat? Za starých forem je čára, jak vidno, PF může existovat i teď Smile pokud ti ale, Andy, chybí povídkáři s velkým P, zavolej je zpátky! Jistě na ně máš kontakt. Všichni to jedině přivítají Wink
Pro mě osobně jsou kvalitní povídkáři na PF právě teď.

Docela mě, Andy, mrzí, že pokaždé, když se tu ukážeš, vlastně jen řekneš ,,hm, hm... dříve to tu bylo lepší. Už to tu není tak dobré." Kde je nějaká motivace současných autorů? Navíc, proč tedy nepřidáš povídku podle svého gusta? Smile samozřejmě MÁŠ NA SVŮJ POSTOJ PRÁVO, já jsem za každý názor na provoz fora vděčná. Jen se mi zdá zbytečný ten pesimismus Very Happy

Ani na starém foru nebyli všichni naladěni stejně, to je jen iluze Smile A věřím, že kdyby Amrodel opět přišla s nápadem na společnou povídku, zase se celé forum skvěle pobaví Cool
Ale co člověk, to názor, že. Jak to vidíte Vy? Very Happy

W.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
No já jen píšu svůj názor,každej má rád povídky jiného gusta.Ráda bych sehnala ty,co tu byli dřív,ale bohužel nemám na ně spojení.
Wox-nemusíš pořád dávat najevo,že seš zamilovaná do Semira a kvůli tomu,že Andreu nenávidíš.Vždyt Semir je jen postava a myslím si,že v tvejch letech by ses měla zamilovat do skutečného chlapa a né do postavy.
A pak mě se líbylo dřívější forum víc.Je to asi tím,že jsme byli sehraní.
A pak povídky píšou amatéři,tak je píšou podle svého i s chybama.
Profíci píšou povídky jinde.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
WOX-uvědom si,že já jsem tu dýl neš ty a pak jsem zakladatelkou povídkového fora.Povídky,to byl můj nápad,tak mám právo říct svůj názor,jak to bylo dřív a jaké je to tu tedka.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Když si přečteš můj minulý příspěvek, zjistíš, že je tam jasně psáno, že tvůj názor respektuji a nebráním ti v něm, takže nechápu, proč se ohrazuješ XD Wink Jen poukazuji na to, že nic neděláš pro to, aby se situace zlepšila, jen přijdeš, zakritizuješ si a jdeš pryč Smile zakladatelem fora, pokud vím, je Aleš a mnohokrát ti to řekl a proti tvé větě ,,jsem zakladatelkou povídkového fora" se ohradil. Na netu jsou starší kobrácké povídky, než ty tvoje. Přestaň se zase hádat.

Na osobní invektivy neodpovídám, je to pod mou úroveň Cool

Když sem hodíš názor, musíš počítat s tím, že ti někdo odpoví - třeba i tak, jak se ti to nebude líbit. Nerozmlouvám ti tvůj názor na staré a nové forum, stejně jako ti nemohu rozmlouvat tvou oblíbenou barvu.
Napsala jsem jako admin, co hájí zájmy PF - jednoduše jsem vedle tvého hodila i svůj názor, který současné forum hodnotí daleko pozitivněji.

Jediné, co mi na současném PF vadí a mrzí mě, je fakt, že se tu málo komentuje. Dříve člověk hodil povídku a jeo čtenáři mu dělali radost mnoha komentáři, zatímco teď je reakcí na příběhy méně Sad je to OBROVSKÁ škoda... co tahle s tím něco udělat? Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Andy, uklidni se, nikdo ti to tu právo nebere, ale ty skáčeš, jak kdyby ses posadila na ježka, jakmile na tvůj názor někdo zareaguje vyjádřením svého názoru. Tohle dělají malé děti. A nic na tom nezmění, zdali bylo fórum tvůj nápad, či nebylo.

    Obávám se, že to úplně nejstarší fórum jsem nezažila, za to jistě vím, že kdybys s nápadem psát povídky nepřišla ty (nemohu ani jistě tvrdit, že jsi s tím nápadem přišla), udělal by to někdo jiný velmi záhy. Radím ti dobře, neoháněj se tím, jinak tě tu nikdo nebude mít za někoho, kdo podporuje souhru a lad, ale za odpornou nánu, co o tom jen kecá.

    Jsou tu autoři, co chtějí jen psát a číst komenty, jsou tu tací, co nepíší, ale jen čtou, a jsou tu ti, kteří tak nějak vyváženě dělají oboje, ale autory, které budou číst, si vybírají. Všechny je respektuji, beru jako dospělé osobnosti a věřím, že plně pochopí logické následky svého jednání. Ty jsi čtvrtá skupina, nepíšeš nic, než kousavé příspěvky, při nichž běhá mráz po zádech hned z několika důvodů. I tebe tedy budeme respektovat a doufat, že plně pochopíš a přijmeš následky svého jednání, i když to zatím neděláš a jen kolem sebe kopeš.

    Co se týče souhry, vím, že já a Elwen jsme zářným příkladem nesouhry, začaly jsme společnou povídku a díky velmi nepříjemným okolnostem a Elwenině časovému přetížení, ji nedokončily, a tak naše složka zeje prázdnotou. Ale není to jediná složka společných povídek a bude-li zájem, mohou tyto složky růst, jako houby po dešti.

    Znovu tě pěkně prosím, nerej a nerozvracej tak fungující komunitu, není ideální, ale ideální jsou jen podmínky pro středoškolskou fyziku, je hodně dobré, netahej ho dolů, nepotápěj ho jen pro to, že tvá ideální představa, je jinde.


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Prvotní reakce na Andy: Zaprvé, když chci někde prezentovat povídky, tak si laskavě zkontroluji pravopis a stylistiku, protože je to moje vizitka a pokud to neudělám, pak se taky nesmím divit, že se mi budou smát, ukazovat na mě, nebo mě dokonce někdo přijde umlátit Pravidly českého pravopisu. To, co je jen a jen tvoje věc a kde by se mohla projevil tvoje 'amatérská individualita', za čím ty si stojíš, je děj. Ovšem pokud chceš, aby tě na internetu brali jako desetiletého cizince, co se právě učí česky a jedinou knížku, kterou zvládl a kde by mohl pochytit stylistiku (když už ne ve škole), je Honzíkova cesta, pak je to jen tvoje věc. Argument A pak povídky píšou amatéři,tak je píšou podle svého i s chybama. je podle mě totálně z cesty, protože i když jsi slohový amatér, češtinu máš mít v malíčku. (Výjimka se týká jen desetiletých cizinců, co se začali učit česky).
Zadruhé, seriálové/filmové povídky, nebo ve světe fanfiction, rozhodně nebyl tvůj nápad. To jsem si nemyslela dokonce ani já, když jsem začala psát svoji první ff Vrat, považovala to za hrozně odvážný krok a měla jsem prd přístup na internet, takže jsem nemohla srovnávat. Bylo mi dvanáct. Možná jsi přišla a navrhla to v souvislosti s Kobrou, ale říkat, že je to tvůj nápad je stejná kravina, jakože Nova je tvůrcem Dr. House, protože udělala český znění/vysílá ho. A když už chceš něco radikálně tvrdit, tak tady máš moje radikální tvrzení: Když už se chceš navážet do 'nové' sestavy fóra, nauč se psát fanfiction, já se v tých povídkách nedostala za první odstavec a to už jsem přečetla tunu možných i nemožných ff. Možná v době, kdy jsi to 'vymyslela' ty to bylo jinak, ale dneska je to docela věda.
Omlouvám se, ale tak nějak mě to celé vyrypování dost rozčílilo, musela jsem to vetilovat.

Add Wox a Fí: Všechno jste řekly poněkud elegantnější formou, takže omluvte tu horní reakci, ale záměrně jsem ji psala neovlivněná a potřebovala jsem to říct. Snad jsem vás nijak nepohoršila. *červená se*

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
SaM, nepohoršila jsi mě, máš na svůj názor právo stejně jako Andy, nebo já Smile jen bych doplnila, že sama za sebe jsem tolerantnější k chybám začátečníků a věkem mladých autorů, protože sama vím, s jakými hrubkami jsem psala první povídky Smile obdiv pak patří těm, kteří na PF dávají své povídky a komentáře, ač jim pravopis řádně komplikuje nějaká dysfunce. Takové lidi, kteří jsou tu aktivní, MOC vítáme!

Souhlasím se SaM i v tom, že čeština a vůbec úprava povídky vypovídají o autorovi - popravdě, jakmile pod něčím dílem najdu alibistické ,,promiňte mi mou češtinu, nejde mi. Vím, že tam mám chibi," okamžitě příběh házím do kategorie ,,NEČTU".

Co se, SaM, prvního fora týká, Andy tam možná hodila první povídku a ostatní se k ní přidali. Nicméně to z ní, jak sama říkáš, nedělá někoho, kdo si na PF klade monopol. Nechápu, proč to neustále opakuje, když se proti ní DOST OSTŘE ohradil i admin Aleš Vaněk...

Nu a co se staré sestavy týká, SaM, tak to ,,porozumění", které Andy pořád opakuje, spočívalo především v tom, že skoro všichni psali povídky, kde byl Semir jako manžel andrey a měli spolu miliardu dětí Smile velká část příběhů (NE VŠECHNY!!! NEMÍNÍM NIKOHO URAZIT, JÁ STARÉ FORUM A JEHO POVÍDKY FANATICKY MILOVALA!!!) se týkala akcí ve stylu ,,semir a andrea čekají páté dítě", popřípadě variace na námět ,,jak šla andrea kupovat dupačky" Smile

Je naprostá ILUZE, a já to pro Andy opakuji pořád, že byl na foru tehdy soulad. Nebyl! Ano, nekritizovalo se tam hlasitě, dokud jsem nepřišla já a docela rázně prolomila ledy, čímž jsem si hned první den vysložila návrh na ban Smile zato po celém foru kolovaly soukromé zprávy, kde se členové fora zveřejněným povídkám o andree a jejích dětech škodolibě posmívali Smile
Takže se ptám: co je lepší? Upřímně napsat pod povídku svůj názor a třeba vytknout i chyby? Nebo dělat, jak se mi všechno líbí a na foru vše klape, abych pak napsala pěti kamarádům na PF soukromou zprávu, kde bych se nad úryvky z příběhu, co jsem právě lživě vychválila, válela smíchy...?

Vždycky budu pro tu první možnost, pro upřímnost. Samozřejmě se SLUŠNOSTÍ! Vysvětlím to na sobě: pokud vím, že se mi nelíbí příběhy s těhotnou andreou, nebudu prostě číst ty autory, kteří téma andrey a její rodiny miluji. RESPEKUJI jejich výběr námětu. Nebudu jim kazit náladu tím, že jim dílo zkritizuji z principu.
Na druhou stranu je zdravé říkat své námitky - věřím, že všichni tady na PF mají dostatek rozumu na to, aby věděli, že toto forum je pro fanoušky Kobry 11, co své příběhy píší pro radost svou a pro radost ostatních. Pro mnohé jsou to první ,,literární" krůčky! Proto není nějaká zdrcující kritika na místě a také jsem si nevšimla, že by ji tu kdo provozal. Na druhé straně nejsme ,,klub poplácávání se po zádech" a konstruktivní připomínky jsou jen a pouze vítány.

Tohle forum a jeho atmosféra se podle mě blíží ideálnímu stavu a já jsem za to nesmírně vděčná všem, co se tu angažují.
Jedině proto jsem se ozvala proti Andy, co neustále pláče nad forem, co je ztracené a na základě své víry v soulad, co neexistoval, stále kritizuje současný stav. ANO, má na to právo!

Ale já, jako někdo, kdo zažil všechna fora, fandím současnému stavu a jsem s ním spokojena. Máme tu slušné uživatele, co si komentují povídky navzájem a nebojí se být upřímní. Přitom jsou všichni zdvořilí. Co si člověk může přát víc? Wink
Snad více komentářů, protože na předešlých forech se opravdu psalo daleko více reakcí na povídky Smile a věřte, že pak forum nádherně žije a autoři jsou povzbuzeni k dalším a dalším dílům Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Wox: Já si na své hrubky opravdu pamatuji a i teď občas, když se mi nějaká povede, stojí to za to, ovšem většinou ji odchytí beta-reader, než se dostane ven. Nemluvím taky o těch, kterým taková chyb, i když třeba hrubá, jednou za čas uteče. Mluvila jsem přesně o tomto: ,,promiňte mi mou češtinu, nejde mi. Vím, že tam mám chibi,"

Jak to tu vypadalo, to si dovedu představit z toho, jak se andy vyjadřuje, které povídky preferuje a co jsem si tu i na minulém fóru přečetla. Smile

A ohledně těch kritických příspěvků, já osobně nemám ráda, když někdo přijde a řekne 'Hezký,' nebo 'Krásný'. Tohle ještě nikdy nikomu pořádně nepomohlo (tak možná povzbudilo, když začínal, nebo potěšilo, ale rychle se to zajídá) ještě nikomu nepomohla a když už házím svoje věci někam, kde je přímá zpěztná vazba, jako tady, tak to snad i čekám. Takže případné stížnosti dost nechápu. Wink Ale je to asi spíš o tom, jak moc kdo je ochotný připustit si nedostatky, chyby a svou nedokonalost, někteří to prostě neumí.

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Sam, ozvala jsi se svým stylem a nemohu říci, že můj by byl v něčem lepší, troufám si říci, že Wox je na tom stejně. Obě jsme rády, že i ty to tak bereš. Hrubka na počítači se udělá opravdu snadno, tím spíše, že ti, co píší již automaticky podle citu a jsou zvyklí, že na papír hrubky nedělají, je v poněkud méně zažitém (screeen je pořád méně zažitý, než papír, ačkoli s ním máš tu čest už pár let) prostředí udělají ani neví jak. Stane se, máš pravdu. Proto a nejen proto je tu úžasný vynález SZ či IM, které hojně užívám, abych autorům řekla o překlepech a nezvěčnila je v komentáři, sama totiž vím, jak těžko se chyby hledají v mnou napsaném textu.

    A máš taky pravdu, že je to o lidech. Už jsem doufala, že Andy bude v pohodě holka a přestane vyskakovat a ono tohle. Přemýšlím o tom, že ji začnu úplně ignorovat, komu není rady...


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
FI-Nevím co ti vadí na tom,že si každej píše povídky jak se muto hodí a ta nějaká hrubka,no nejsme profíci,teda možná ty jo,ale spousta lidí tady povídky píše srdcem.A jak píšeš,každému občas chyba uteče.A co je na tom.Tady nejde o chyby ale o obsah.To už za tu dobu bys mohla postřehnout.
A pak klidně mě ignoruj,mě to nevadí,já si taky myslím o tobě svoje.
JINAK JAK UŽ JSEM PSALA TOHLE FORUM JSEM ZALOŽILA SVOJÍ POVÍDKOU JÁ.Jestli něco máš proti,tak si založ svoje stránky a je to.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
JINAK JAK UŽ JSEM PSALA TOHLE FORUM JSEM ZALOŽILA SVOJÍ POVÍDKOU JÁ.Jestli něco máš proti,tak si založ svoje stránky a je to.


Tohle forum jsi nezaložila ty. Založil ho Aleš Vaněk.
A ty nejsi ani první, co měla nápad s povídkami! Nejstarší příběh o Kobře 11, jaký jsem na netu viděla, je 6 let starý! Tak pořád nestav svou pozici na tom, že jsi udělala něco, co není tak docela pravda...

Fí si žádné stránky zakládat nemusí, je pevnou součástí tohoto fora. Pokud sis nevšimla, je to jedna z uživatelek, co píše dlouhé a detailní komenty všem ostatním. Tím forum oživuje a narozdíl od tebe v něm konstruktivně vytváří dobrou atmosféru. Ty spíše kritizuješ a tvé komentáře jsou dost nicneříkající. Máš na to právo... ale pak nepoučuj...

Jinak povídky by měly být bez chyb! Jinak to vypadá hrozně.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Ježiši, Andy, už zase začínáš? Tak když jsi tak dokonalá, že zakládáš fóra, tak si založ vlastní, ne? XD Nebo napiš krucinál Alešovi, ať do hlavičky napíše "Prosím, uctívejte Andy, která je jedinou právoplatnou majitelkou tohoto fóra, ačkoli jsem já sám za něj na site.cz platil těžký prachy a ona si sem jen chodila a házela povídky stejně jako zbytek lidí. Je to naše bohyně, et cetera, et cetera" XD A nechoď sem, když je to tu hrozný, nikdo nepíše srdcem a nikde není Andrea XD Nikdo Tě přece nenutí XD
A nenavážej se do Fí, která je tu tmelem, ty rozvracečko pohody XD Díky, už podruhé se Ti povedlo to, co se málokomu povede a sice vytočit mne XD
Autoři tady se snaží psát a PÍŠÍ srdcem, otravo XD Já kdybych neměla povídky, tak bych tady už nebyla, protože by mne moje deprese, které jsem měla, doháněly k dost špatným myšlenkám XD Kobrácké povídky mi takříkajíc zachránily život, tak neurážej něco, co miluji XD Jdi si za Alešem poplakat mu na rameno, stěžovat si, ale prostě to tu nezměníš, chápeš? Klan uctívačů Andy a Andrey tu nikdy nebude XD Jo a ten, kdo mi ji znechutil není Wox, jak se tu traduje, ale ty XD Díky XD Dřív jsem ji měla docela ráda XD

A omlouvám se Alešovi, že tu tak vzývám jeho jméno, ale je tu přeci jen nejvyšší autoritou Smile

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
Všel---.Já nezačala,já nemůžu za to,že jsou tu lidé,kteří neuznají názor někoho jiného.Hele mě je to jedno.Když jsem toto forum zakládala,myslela jsem,že tu budou lidé psát povídky a nebude se koukat na nějakou tu chybičku. Apak komu se to tu nelíbí,at si založí svoje forum.Jedna pisatelka už na tom pracuje.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Děkuji, Wox Embarassed

    Milá Andy, možná je to můj velký nedostatek, ale já naprosto nesnáším, když lidé nemají snahu a dělají věci polovičatě. Nevadí mi, že v povídkách jsou chyby, nedávno jsem si četla svůj zveřejněný text a do očí mne (s odstupem víc jak roku) uhodila hrubka, které si nevšiml nikdo, kdo psal spoustu komentářů, a nevšimla jsem si jí ani já, až teď. Stane se to a to mi opravdu nevadí, je to spíš přirozené, co mne ovšem nevýslovně irituje, to je když někdo na cokoli naprosto kašle. Když se ani nesnaží ty hrubky a chyby eliminovat, když je tam vkládá pomalu úmyslně. Protože to nejen dělá špatné návyky tomu, kdo to píše, ale také to dává opravdu špatný model tomu, kdo to čte, nemluvě o tom, že to bije do očí, kazí dojem z povídky a celkově vlastně snižuješ laťku všem těm, kterým říkáš, ať píší klidně s hrubkami, vždyť nejsme profíci, tak proč se snažit, že?

    A mně to zní jako: Do té školy chodíte absolutně na nic, opravdu není důvod znát jazyk, rodný jazyk, opravdu není důvod učit se jej používat spisovně a vlastně se vůbec nemusíte snažit, protože i když vyrostete a bude tak staří jako já, bude vám to (že budete na nějaké úrovni) na nic, vůbec žádnou nemusíte mít, stačí když všechny okolo sebe stáhnete dolů tím, že je přesvědčíte, že když něco neděláte "profesionálně", můžete to odfláknout, že když něco neumíte, stačí z toho udělat standard a říct, že vlastně není potřeba to umět, vůbec nevadí, když budete omezení, jen když ukážete lidem okolo sebe, že také můžou být omezení a když náhodou někdo řekne, že je to špatně, melte pořád dokola to samé, jak kolovrátek, pište otravné kritizující nic neříkající komentáře a pořád říkejte, jak jsou ti druzí zbytečně nároční, jo a nezapomeňte zdůraznit, že my nejsme profíci, tak není důvod se snažit.

    Cokoli uděláš, vždycky tu bude někdo lepší, kdo o tom ví víc, a vždycky tu bude někdo horší, kdo to udělá méně kvalitně, než ty, ale ani jedno, ani druhé prostě není důvod k tomu stagnovat! Když něco děláš, měla bys to dělat pro zkušenosti. Uvědom si, kolik je tu mladých lidí a jaký jim svým postojem dáváš příklad. Zamyslela ses nad tím někdy?

    Mně nejde o dokonalost, o ideál, nic takového neexistuje, protože každý člověk má jiný vkus, ale věř mi, že vždy budu hodnotit pozitivněji povídku se spoustou hrubek a stylisticky příšernou, když budu vědět, že ten autor předtím napsal něco mnohem horšího, ale že něco dělá a že se snaží, než povídku napsanou čtivě a třeba i pěkně, když budu vědět, že autor to odflákl a má navíc a popřípadě ještě dolů napíše něco ve smyslu: Omluvte moje přkelepy a hrubky, nejsem profesionál, nechtělo se mi s tím dělat. Vždy si budu myslet, že větší potenciál má člověk, který je schopen pochopit kritiku a něco se sebou dělat, než ten, který jen odsekne, že on to nechce dělat profesionálně, tak ať do něj nerejeme, protože mi nerejeme, my navrhujeme. A i my, Andy, i my se učíme a zlepšujeme a máme k dokonalosti hooodně daleko. Tak co tady trotlíš, prosímtebe?


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
První povídkové forum bylo o povídkách a o ničem jiném.Já si přečtu povídku a napíšu jak se mě zamlouvala,ale nikdy nepíšu,jestli jsou tam hrubky a jak by se to mělo napsat a tak.Člověka to pak akorád znechutí psát dál,když vidí,že je poučován a je mu vytýkáno spoustu věcí.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
My ti tvůj názor nebereme, andy. Jen proti němu stavíme ty naše a ty se s tím nějak nedokážeš smířit.

Házej si sem své povídky s andreou, vždyť ti to nikdo nezakazuje! Jistě máš své fanoušky.
Andy, tebe možná kritika znechutí, ale ne všichni nedokáží kritiku přijmout. Jiní jsou za ni vděční. A nechápu, co pořád protestuješ - někdo ti snad na tomto foru píše negativní reakce na příběhy?


Fí, mluvíš mi z duše Cool
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
Nom prostě jsem jedna z těch,kteří tady nesmějí říct co si myslí a i když forum bylo můj nápad.Nebejt mě tak povídky nejsou.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
WOX-hele víš,já se nehodlám o tom už bavit,jednou napíšeš že m,ám dobrej nápad a podruhé mě podrazíš nohy.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Povídky o Kobře 11 byly i před tebou, chápeš to? XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Holky, Všel i Wox, oběma vám děkuji Embarassed Embarassed

    Andy, podívej, my ti opravdu nebereme, že obsah povídek je důležitý, ale důležité je, i jak to prezentuješ. A nejen v povídkách. Všude a u všeho si lidé nejdříve všimnou, jak něco prezentuješ, až pak se dívají na obsah a podle toho to zkoušejí, viz tuny reklam. Nechceme kritikou znechutit, fakt, že ne. My činíme jiným, jak chceme, aby oni činili nám. My stojíme o konstruktivní kritiku a také takovou nabízíme. A v životě se prostě musíš naučit dělat věci tak, aby sis je byla schopna obhájit bez tupého a ubíjejícího hádání se.

    A ještě jedno si uvědom, tihle lidé to fórum mají rádi, to oni tady vytvářejí systém, v němž se dá psát, to oni vítají nováčky a čtou jejich povídky a to oni vymýšlejí a stále zlepšují, něco budují, a pak přijdeš ty a pár hloupostma to tady hodláš zbořit. Ale věz, že oni fórum nedají, oni ho budou bránit, ať kolem sebe budeš metat a kopat, jak budeš chtít, tak šetři síly a zamysli se, co vlastně po nich chceš?


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ne, ty to fakt nechápeš XD

Když si budu myslet, že máš dobrý nápad, POCHVÁLÍM TĚ A OCENÍM! Za nápad ,,Semir a já" jsem ti poděkovala, ujala se toho, zorganizovala to. Všude jsem uváděla, že je to TVŮJ DOBRÝ nápad.

Pokud budeš říkat něco, s čím nesouhlasím, popřípadě útočit na slušné členy PF (a posílání Fí na jiné forum útok je), tak se ozvu proti tobě a podpořím ty, o kterých si myslím, že mají pravdu.

To není podraz XD to je přece důkaz, že se snažím být spravedlivá Very Happy

A už zase se stavíš proti mně XD proboha, pokud ti vadím a myslíš si, že tady škodím, ozvi se Alešovi Vaňkovi, on tvé námitky jistě vyslechne Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
andy


Založen: 16. 10. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Nejdek
Odpovědět s citátem
WOX-hele mě je to jedno.Já se hádat s nikým nebudu a ani nechci.Dobře vím,proč sem spoustu lidí nechodí a proč si zakládají svoje povídková fora.Jen si to nechám pro sebe.Zbytečně by se zase semnou tady někdo hádal o pravdě.
Povídky čtu ráda a to mě stačí.Nevím jak ty,ale já čtu povídky kvůli obsahu.Né kvůli hrubkám.A když tam někdo nějakou hrubku nebo chybu má no tak at.Co je na tom.Jako tady je to samej amatér,nebo víš o nějakém profíkovi tady?
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
mě jen mrzí, že díky podobným debatám se nováčci budou bát říci svůj názor... přitom tady vůbec nejde o nějakou diskriminaci jiné představy o foru Sad

Andy, pochop jednu věc. Máš svůj názor na forum. A to je DOBŘE! Nikdo ti ho nebude a nesmí brát. Ale pokud ho veřejně prezentuješ, mohou se objevit lidé, kteří s tebou nebudou souhlasit. A řeknou zase svůj názor! I kdyby byl opačný, než ten tvůj.
Problém je, že ty se okamžitě urazíš.
Vytasíš tu svou lež o tom, že to jedině ty jsi autorem povídkového fora a začneš být útočná.
Právě TOHLE vždycky rozpoutá tyhle dlouhé debaty o ničem, kdy jsou ZDÁNLIVĚ všichni proti tobě a ty se začneš bránit tím, že nasadíš agresivní styl.

Nikdo tě do kouta nežene. Je fajn, že jsou na PF lidi, co milují andreu, i ti, kteří ji nesnáší.
Rozmanitost je DOBRÁ.

Mně osobně vůbec nevadí tvé názory. Celé roky vím, že miluješ andreu a neberu ti to.
Pokud ovšem pořád píšeš, jak to tu dříve bylo lepší, cítím povinnost napsat zase svůj opačný názor. Proč? Ne proto, že by mě nějak bavilo se s tebou hádat. Ale musím myslet na nováčky - je mi líto, že sem přijdou a hned čtou, jak to tady bylo dříve lepší a jak se DŘÍV psalo srdcem a podobně. Z toho totiž logicky plyne, že teď se už srdcem nepíše - to může někoho, kdo sem dává své příběhy, ranit.
PROTO sem okamžitě hodím svůj protinázor, který zase forum podporuje. Myslím, že současné forum je prostě lepší.

Tvůj názor, že dřív bylo forum lepší, má hodnotu 1.
Můj názor, že je lepší forum současné, má hodnotu 1.
Oba ty pohledy stojí VEDLE sebe, rozumíš?
Jen se musíš smířit s tím, že když sem hodíš takový svůj pohled na forum, zvedne se ještě VÍCE hlasů, co s tebou nebudou souhlasit, než je ten můj. To už tak prostě je.
Je to riziko toho, kdo se ozve nahlas s kritikou. Musíš se naučit (a ve svém věku bys to měla už vědět), že ne vše, co řekneš, je přijato s kýváním hlavou a souhlasem.

Máme svobodu slova. Proto ti neberu tvůj názor. Zároveň se mohu postavit na stranu toho, s kým souhlasím.

Já se tě nesnažím porazit, není to můj zájem. Já se mám snažit o to, aby se tady na foru všem líbilo co nejvíce. Za to cítím odpovědnost.
Co ovšem nesnáším, je tvé stálé opakování toho, že tobě náleží povídkové forum. Aleš Vaněk, opakuji ti to pořád, už ti jednou řekl, že to není pravda. Následně tě z fora vyhodil.

Uvědomuješ si to? Pokud chceš být osobní, dobrá. Poslouchej.
Dřív jsi chtěla, aby z fora vyhodili mě. A teď jsem admin. Ty jsi dříve byla pevnou členkou fora a pak tě vyhodili. Já se přimlouvala, abys mohla zpět. Takže co se asi stalo? Čí chování se zlepšilo a čí zhoršilo?
NIKDO TĚ Z FORA VYHAZOVAT NECHCE.
Vím, že Aleš taková řešení nesnáší a já je taky nepodporuji.
Klidně sem piš dál! Nikdo tě omezovat nechce a nebude. Jen buď slušná.

Jen si zkus říci, zda je tu vůbec ještě někdo, kdo má stejný názor jako ty. A pokud ne, pořád si myslíš, že je pravděpodobné, že máš pravdu právě ty...?

Nevadí ani diskuse o podobě a stylu fora. Ale nesmí sklouznout do osočování, jako je tomu teď.
Tenhle agresivní styl může odradit mladší členy fora, aby sem házeli své názory.

Takže prosím... diskuse ano, ale bez kopání na všechny strany. A žádám o to všechny Smile


P.S.: Andy, samozřejmě, dávej sem povídky s hrubkami Smile nikdo ti to nezakazuje Smile jen si o tobě hodně lidí pomyslí, že máš buď dysfunkci, nebo jsi pologramotná Smile ale pokud ti to nevadí, ok XD já bych se, kdybych házela do povídek tuny hrubek, strašně styděla Smile

Co se týče toho, že někteří autoři mají vlastní povídková fora... co tím chceš říci? Smile máš dojem, že se tady cenzuruje? Smile pokud vím, je tu spousta povídek o andree Cool pokud má někdo paranoidní představu, že by mu tady někdo nějak ubližoval.... ano, internet je krásná věc a je moc hezké, že si na něm mohou lidé založit vlastní fora Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Andy, jsem z tebe vyloženě otrávená Cool Mrkni se na tohle: http://afc11.wz.cz/text.php?HAction=povidky&SubAction=opilec&LogId=&hash=&G=2 A popřemýšlej... nebyl to třeba tenhle člověk, kdo založil fórum? Nebyl to každý, kdo na něj jakkoliv přispěl? Jak jsem již řekla, Aleš ho platil, takže bylo a nadále je jeho! I kdyby ty ses stavěla na hlavu XD
Souhlasím s holkama, ve všem co napsaly Smile Proč nedokážeš být slušná? Proč nedokážeš pochopit, že tu sice nejsou Johannes, OLI, Calipsa... ale jsou tu třeba Lila, Dena, Fí... které psát BAVÍ a vkládají do psaní celou svou duši?

Zastávala jsem se tě. Bylo mi tě líto. Od začátku jsem se do téhle diskuze, stejně jako do té z minula, nechtěla motat. Ale NENÁVIDÍM nespravedlnost a NESNÁŠÍM když se někdo naváží do dobrých lidí. Kdybych byla schopna mluvit sprostě, tak bych to zkusila, protože to vypadá, že se slušností se na tebe jít nedá XD

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Já se od tohoto tématu držím zpátky, ale jen bych chtěla:

Vždyť jste (jsme) taková skvělá parta, (sice se neznáme osobně), ale já
si myslím, že je zbytečné, abyste se tady pořád hádaly...je to zbytečné.
Pořád se opakuje to stejné téma, proč se nebavit o něčem jiném.

Přece, vždyť vás to musí mrzet, když se hádáte - takové kamarádky (aspoň si myslím). S tímto mám velké
zkušenosti a vím jaké to je.

Já nevím jaké bylo, kdysi minulé fórum. Nemůžu soudit, když jsem na něm nikdy
nebyla, takže nemůžu ani ohodnotit právě probíhající fórum.
ALE CELKOVĚ SE MI TADY LÍBÍ...

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Lila: Taky jsem toho nezažila moc, ale jedno vím jistě; nikdo se tu nehádá/nehádal, dokud nepřijde/nepřišla andy.

andy: Nevím, jestli to má cenu, zcela jistě nemá, ale chtěla bych jen říct, že základání vlastních fór nemá často absolutně nic společného s dalšími, které zakládající navštěvují. Navštěvovala jsem, navštěvuji a budu navštěvovat toto fórum, přestože mám vlastní a souvislost to zcela jistě nebude mít, jelikož to mé je na čistě neFanFic tvorbu. Kamarádka chodila/chodí/chodit bude na mé fórum a přesto založila svoje, prakticky stejný typ. Ptala se mě na to, vysvětlila mi, že to není o tom, že by se jí u mě nelíbilo, ale že to chce zkusit sama.
Takže promiň, jestli ti beru iluze, ale většina fór nevznikla proto, že jejich majitelům někdo vyčítal hrubku, ani kvůli Wox, která opravdu není ničitelka iluzí a despotický absolutistický vládce povídkového trhu. (Ale klidně si to mysli dál, což stejně budeš.) Přežiješ to?

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Aleš Vaněk
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Vzhledem k mému malému časovému prostoru v posledních měsících nedokážu objektivně posoudit, zda minulá verze Povídkového fóra byla lepší, než ta součastná. Každopádně to není vůbec podstatné. Jak psala Woxys: "Není důvod pořád plakat nad tím, že první forum skončilo". Historii nezměníme, ale budoucnost máme ve svých rukách.

Andy:
Pokud nejsi se současným povídkovým fórem (komunitou, povídkami, reakcemi) spokojena, proč třeba neděláš něco, co by úroveň fóra zlepšilo? Po Tvých názorech "fórum už není ono, dřiv to tady bylo lepší", nebo "chtělo by povídkové fórum nějak oživit ... proto už taky povídky píšu jen pro sebe, jelikož by ani nemělo cenu je sem dávat" nemůžeš čekat, že Ti všichni dají za pravdu a uživatelé sáhnou na své svědomí a něco radikálně zlepší. Naopak tu opět nastane "bojová" atmosféra a to fóru ani jeho uživatelům rozhodně neprospívá. Myslel jsem, že se takovéto konflikty ztratily s minulou verzí fóra. Bohužel jsem se mýlil...
Co se týče té staré dobré party, která tu kdysi byla... Ano, časy se mění. Spousta těch autorů povídek už nechodí do školy (při které měli dostatek času na psaní povídek), ale chodí do práce a jsou rádi, že si doma mohou odpočinout. Ty postupně nahrazujou mladí a noví "spisovatelé", kteří se rychle zdokonalují a každá jejich práce je jistě lepší a lepší.

Na závěr mi dovol, abych se zasmál Tvému tvrzení, že zakladatelkou tohoto fóra jsi Ty. Já sleduji Kobru 11 od samého začátku (od roku 1997) a od té doby mám i připojení k Internetu, kde jsem začal vyhledávat první Cobrácké stránky. První povídky, inspirované seriálem Cobra 11, se poprvé objevily na stránkách Vaška Havlase (www.afc11.wz.cz) a první povídka se na jeho stránkách objevila koncem roku 2002.

Dovoluji si tvrdit, že první plnohodnotné diskusní fórum o Cobře 11 jsem v říjnu roku 2003 založil já, tehdy ještě na adrese www.cobra11.euweb.cz. Již tam se v rubrice Ostatní začaly objevovat první povídky. Zanedlouho vznikla samostatná rubrika Povídky, kde si autoři mohli založit své vlákno a v něm zveřejňovat své povídky. Vzhledem k velkému náporu nových a nových povídek přestávala pouhá rubrika Povídky být přehledná a tak jsem se sám rozhodl založit samostatné Povídkové fórum.

Důležitá věc: povídkové fórum není moje, ale je především vaše -> tzn. všech uživatelů PF. Já jsem pouhým zakladatelem, provozovatelem a plátcem hostingu a dělám to jen a jen pro vás všechny.

Pak mě trochu mrzí, když někdo o mé práci neoprávněně tvrdí, že je jeho a tím se povyšuje nad ostatními. To bych si nedovolil ani já...

_________________
Aleš Vaněk (admin www.AFC11.cz)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránky
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Bohužel poslední dobou už nemám tolik času, abych mohla na PF chodit tak často, jak bych chtěla, ale nyní, si myslím, už bych se měla také k diskuzi vyjádřit. Ti, co mě znají, vědí, že jsem hodně tolerantní a nekonfliktní, ale nyní už tuto diskuzi nemohu z "povzdálí" sledovat.

Své povídky tu všichni píšeme, protože nás to baví a někteří i kvůli tomu, že by rádi své povídky ukázali jiným a mohli si o nich popovídat. Teď nemyslím jen mluvit o ději té které povídky, ale myslím tím to, že se autoři chtějí dozvědět, co si o jejich povídkách myslí ostatní. (Pokud s tím, co jsem výše napsala někdo nesouhlasí, nechť mě, prosím, opraví a poučí o tom pravém smyslu našeho povídkového fóra).

Takže, pokud chci, aby si mé povídky někdo četl (předpokládám, že to chceme nejspíš všichni, protože proč jinak bychom je publikovali na veřejně dostupném fóru), tak se logicky snažím čtenáři co nejvíce usnadnit čtení mé povídky. A z této myšlenky vyplývá, že se snažím dodržovat typografická pravidla a také se snažím vyhnout se hrubkám. Nevím jak ostatní, ale jakmile vidím v textu hrubku, musím si jí v podvědomí opravit a to mě od čtení povídky vyrušuje a nemůžu si jí naplno užít. Kvůli tomu také přestávám číst po několika řádcích či odstavcích povídky, kde průměrná hustota chyb se pohybuje kolem 2*řádek^(-1) (i takové povídky jsem tu viděla).

Stejně tak zastávám názor, že jsme se ve škole neučili češtinu pro srandu králíkům, ale abychom se jí (a nejen jí) mohli prezentovat. Podle některých mohu být konzerva, ale povídky plné chyb mi opravdu vadí a nečtu je. Když někdo nevěnuje dost času tomu, aby si po sobě text alespoň jednou přečetl, tak mě to nutí si myslet, že nestojí o to, aby jeho dílo někdo četl více než jednou. A jestli je to tak se všemi jeho výsledky práce (ne jen povídky, ale skutečná práce), které tak lehkomyslně odbývá... raději ani na to nemyslím.

Mluvit obecnou češtinou je fajn, ale když potkám někoho neznámého, tak se vždy snažím zapůsobit co nejlépe, k čemuž mi slouží i ta spisovná čeština. Proto, když jsem přišla poprvé na nějaké fórum, tak jsem psala správně. Nechtěla jsem být za osmileté děcko, co se dostalo k internetu, užívalo si anonymity a psalo nesmysly obsahem i formou. A nechci tak vypadat ani teď, proto se neustále snažím psát tak, jak se má. Čas od času sklouznu k naší pražácké češtině, ale mám k tomu své důvody. Buď jsem neuvěřitelně naštvaná nebo, a to je případ povídek, vkládám nespisovnou češtinu do úst postavám, ale opět tam, kde je to vhodné.

Možná jsi, Andy, dala svou povídkou podnět k psaní a zveřejňování povídek na toto fórum, to ti nikdo nebere, ale tím to končí. 'Fóra' zaměřená na fanfiction začala vznikat mnohem mnohem dříve. Proto si myslím, že nazývat se zakladatelkou PF je dosti nevhodné, obzvlášť, když PF vzniklo zásluhou někoho jiného.

Pokud chci porovnávat tehdejší a současné fórum, nedokážu dojít k jinému závěru, než že na nynějším se mi líbí víc. Aktuální sice postrádá množství komentářů k povídkám, kterými se mohlo původní fórum chlubit, ale na druhou stranu je zde daleko více rozmanitosti, co se týče jak stylů, forem, tak i obsahu. Další věc, kterou dnešní fórum vyniká je struktura a organizovanost, která je podstatně více user-friendly než chaotické házení jednotlivých částí různých povídek do jednoho vlákna.

To, jaké bylo původní fórum, to už nezměníme, ale můžeme se snažit zlepšovat to, co máme nyní a hlavně nenaříkat nad minulostí. Můžeme se poučit z toho, co dříve fungovalo či nefungovalo a to následně využít a aplikovat na dnešní PF.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Děkuji všem za vyjádření jejich názoru, ale diskusi už bych uzavřela Smile

Jsem ráda, že Aleš snad JEDNOU PROVŽDY vysvětlil Andy, že její věta ,,JINAK JAK UŽ JSEM PSALA TOHLE FORUM JSEM ZALOŽILA SVOJÍ POVÍDKOU JÁ" je skutečně nepravdivá. Andy si tedy nemá právo forum nějak nárokovat, mluvit o zásluhách nějakého prvenství a už vůbec ne posílat ty nejslušnější uživatele pryč, aby si založili vlastní fora.
Říkala jsem ti to celou dobu, Andy. A to slušně. Kdyby ses nad tím zamyslela, nemusel tě sjet hlavní admin...

Tobě totiž o rozvoj tohoto fóra nejde, Andy. Naprosto přesně to ukázal příklad s Fí. Kdybys forum alespoň trochu znala... kdyby ti na něm maličko záleželo, tak děláš všechno pro podporu Fí. Ta komentuje povídky snad od všech autorů a vždycky se snaží, aby její reakce byla dlouhá a něco řekla, něco ukázala, podotkla, prostě aby měla nějaký obsah. Podívej se na své komentáře! Popravdě pochybuji, že si cizí povídky vůbec čteš... a hlavně, tím, že jsi posílala Fí, jednoho z nejpilnějších členů, pryč, jsi nádherně dokázala, že ti na povídkovém foru vůbec nezáleží.
Jde ti jen o tvou představu fora.
Pak si opravdu založ vlastní - nazvi ho ,,Klub poplácáváný po zádeh aneb Andrejka - hrubki se nepočítaj" a budeme spokojení všichni Wink

Myslím, že všichni tu vedle sebe dokážeme existovat slušně a bez konfliktu Smile
Diskuse jsou skvělé, a to i na konfliktní témata: ale nesmí se do nich zatahovat osočování.

Navrhuji, abychom to ,,závěrečné slovo" nechali Alešovi a chvilku sem nepřispívali, ať se tato hádka malinko vytratí z paměti. Díky za pochopení Smile
Čekám ještě odpověď Andy, samozřejmě na ni má právo...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Styl psaní, obecná diskuse o povídkách
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 2  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma