AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Chvilka pro tebe



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Myslím, že úvodem nic říkat netřeba, jen je mi strašně líto, že se nedá psát růžovou...


Někdy jsou chvilky, však to znáte, takové ty zvláštní chvilky, výjimečné tím, že nenastávají každý den a naplní vás takovým zvláštním pocitem: Když je nemáte, chtěli byste je, a když nastanou, nechcete o nich ani slyšet a chtěli byste, aby byly už zase pryč. A je jedno, kdy nastanou, může to být po pádu atomové bomby, když přivezou banány, když se právě koná festival a odpalují se ohňostroje, u nichž prostě nikdo - krom toho jednoho, samozřejmě - nesmí chybět. Zkrátka, když se okolo někoho vytvoří najednou liduprázdno, ticho, utichne obvyklý šum, o němž si myslíme, že nás ruší, ale ve skutečnosti už se stal natolik neoddělitelnou součástí všedního dne, že nás mnohem více rozptyluje jeho absence. A pak nastanou ony zmiňované abstinenční příznaky, které se projevují především jakýmsi vnitřním nechtěním něco dělat. Motivační halas a taras, pocit naší nezbytnosti nebo toho, že ostatní pracují a co kdyby někdo viděl, že já ne, nové a nové zahlcující úkoly ... prostě lidi okolo nás nám chybí. Každý to řeší po svém, někdo si najde nějakou práci a do ní se i přes rušivý klid ponoří. Jiný zvolní, věnuje pozornost věcem, na něž jindy nemá čas (jste si jistáí, že po zbytcích stromů v degenerovaném parčíku, na nějž máte výhled ze své pracovny, neskáče veverka nebo v jejich větvích nesedí úžasně zbarvení ptáčci?), jiný si uvaří kafe a hodí nohy na stůl. Svým způsobem je to pro každého čas, kdy dělá něco, co není obvyklé, možná něco, při čem nechce být viděn kýmkoli, ať už z jakéhokoli důvodu...

Za okny pařilo slunce a nikoho nenechávalo na pochybách, že velké prázdniny jsou v hlavním proudu, což podporoval i fakt, že kdo mohl, vzal si dovolenou a na sližebně nebyl. Šéfová musela jet za nadřízenými, dost možná žehlit alarmující počet zdeformovaných aut, jelikož svým vrchním komisařům kladla na srdce, že chce při návratu služebnu najít celou, když jim ji svěřovala. Všichni, kdo službu měli vyrazili na oběd nebo do terénu, přičemž nezapoměli na sklenici něčeho ledového. Nejednu sklenici. Na služebně však někdo zůstat musel, někdo, kdo v terénu neměl co dělat. Jediný, kdo byl civil, jediný, kdo byl při své práci stále vázán na počítač a jediný, na koho tedy povinnost hlídat stanici pochopitelně zbyla. Andrea Shaferová trávila svou zvláštní chvilku činností, kterou si užívala ze všeho nejvíce a o níž měla dojem, že na ni nikdy nebude mít dost času:

Srovnala faktury a další štosy papírů a udělal si dostatečný manévrovací prostor na stole. Lakování nehtů nebyla žádná jednoduchá záležitost. Nejdříve si jeden prst po druhém odlakovala a všechny namočila do olejového roztoku, pak pečlivě ošetřila kůžičku a láskyplně opatrnými pohyby promasírovala zejména kůžičku kolem nehtových lůžek. Z řádky podkladových laků vybrala vyživovací, ač chvíli uvažovala nad vyhlazovacím či zpevňujícím a jako vždy nakonec hořce zalitovala, že nemůže mít trošku od obojího, respektive od všech tří. Štěteček kladla a táhla léty naučenými pohyby a přesto sykala, jelikož ji sžírala deprese, že už teď to kazí. Nakonec nesáhla po odlakovači a neodstranila vrstvu ze všech prstů, uklidňujíc se dojmem, že to snad napraví v další fázi.

Vybrat mezi barvičkami nebylo vůbec jednoduché, konečně však zvolila světle růžovou a pak jí bleskl po rtech úsměv. Natáhla se pro malou krabičku, kterou brala do ruky téměř jako by byla z cukru, a pomalu ji otevřela. Jejím obsahem byla malá nádobka, z níž odšroubovala víčko a pak vylovila jednu maličkou zlatou hvězdičku, přiložila si ji na nehet. Dokonalé, splynulo jí potěšeně přes rty, když již kvapně otevírala zvolený lak. Želela hvězdičky, jež jí spadla na zem, jak se natěšeně a oběma rukama vrhla po laku. Chvíli se pokoušela šátrat a objevit ji na koberci, nakonec skončila bezmocným plácáním do nebohého kusu interiéru a nazanala, že podkladový lak teď zaschl dokonale. Vylovila novou hvězdičku a pomaličku ji položila na nehet a přetřela jednou vrstvou, pak druhou a pak před sebou vypjala prsty, aby se pokochala svým zasychajícím dílkem.

Po tom, co tak učinila i s malíčkem druhé ruky, sáhla po nalepovacích páscích. Bílý proužkem opatřila každý nehet, jen costačil zaschnout, a rozdělila tak plochu na dvě poloviny. Tu horní natřela lakem karmínově rudým a už se nemohla dočkat, jak bude ladit s hvězdičkou v části dolní, jen co bude moci pásku sundat. netrpělivě třepala nehty a hořce litovala, že nemůže použít rychle zasichající lak, vzhledem k tomu, že použila pásky. Po době, jež se jí zdála nekonečně dlouhá (příslušný počet minut vycházel z jejích nekonečných zkušeností a také se inspirovala návodem na obalu, ale když ty hodiny šly určitě natruc pomalu), opatrně sloupla pásku a vše završila vrstvou ochranného laku s vyským leskem (jež mohl být právem hrdý, že k tomuto účelu byl zvolen, rovnalo se to úspěchu ve výběrovém řízení).

Tak takhle namalované nehty by si vydržela prohlížet i dobu delší, než byla nutná. Nakonec honem sklidila své načiní, aby ji kolegové našli v pilné práci, leč nejspíš to stihla moc rychle, protože se z terénu stále nikdo nevracel. Myslela, že nervozitou si ukouše nehty (ano, ty nově nalakované). Za tu dobu, co zuřivě klepala do klávesnice, pořád opisujíc stejnou stránku, stihla na svém díle nalézt desítky drobných chybiček, vymyslet sto řešení, jak je maskovat a tisíckrát se ujistit, že si jich snad nikdo nevšimne, desetitisíckrát si uvědomit, že zaručeně všimne a následně na to se ovládnout s nehty pár nanometrů od děsivého ostří jejích řezáků.

Dočkala se, na stanici se začali trousit policisté, kteří se již nemohli vyhnout službě, ztahaní z vedra a sluníčka zapadali do svých židlí, vděční za to, že si dnes dala pokoj většina pirátů a nemusí se nutit do vyplňování hlášení. Jediný, kdo se zde zastavil, byl Semir, povzbudivě na ni mrkl a ona si naprosto mimoděk rukama prohrábla vlasy, upravila halenku, opřela ruku o tvář a pokusila se na ní vykouzlit vyčkávavý úsměv. Způsob a čas v jakém to stihla by se daly zapsat do Guinessovy knihy, leč Semirovou imunitou byla únava, nezděsil se tedy veselé kombinace barviček a zapadl za Tomem do kanclu, odkud jako na povel vyskočil, pokusit se alespoň z části nahradit Šéfovou.

Nepomohlo doručení složek Hottovy přímo na stůl a dvouvteřinové podržení ruky na ní, nepomohlo, že neustále létala po stanici, zoufale se snažíc upozornit na do očí bijící novinku naprosto nenápadnými pohyby, mezi něž patřilo stoupnout si do jediného možného průchodu a opřít se o rám, nepomohla veškerá její fantazie, jediné, co slyšela, bylo rozloučení kolegů, jež se - vděční, že večer přináší zdánlivé ochlazení - začali trousit domů.

Když usínala, snažila se sama sebe ukonejšit myšlenkou, že Semir si vad na jejích nehtech okamžitě všiml a ve snaze být taktní na ně neupozornil ani tak, že by se o jejich nové vizáži zmínil.

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Krásně jsem si odpočinula, Fíčku, když jsem četla toto tvé něžné, roztomilé a poněkud zábavné dílečko. Smile
Je to úžasné! Moc se mi líbí nápad! A je to tak roztomile ženské, k neuvěření. Sama vím, že bych se, stejně jako Andy, pokoušela upozornit všemožnými způsoby úkoly na onu malililinkatou změnu svého vzhledu, pro někoho úplně zbytečnou, ale pro mě opravdu ten den veledůležitou. Laughing

Ju, Fí, opravdu krásné, odpočinkové, moc ti za ně děkuji, vykouzlilo mi to úsměv na rtech!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ooooooh, to je pecka Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing tohle se mi vážně strašně líbilo, bez legrace Very Happy
Trefné připomínky, váááážně moooc dobrý popis lakování nehtů... dokázala jsi takovou hloupoulinkou záležitůstku popsat jako napínavý příběh, málem jsem trnula, co s těmi nehtíky ještě provede Very Happy

Z řádky podkladových laků vybrala vyživovací, ač chvíli uvažovala nad vyhlazovacím či zpevňujícím a jako vždy nakonec hořce zalitovala, že nemůže mít trošku od obojího, respektive od všech tří.


Úchvatné! Very Happy

A vůbec, celé je to neotřelé, milé, strašlivě originální - to oceňuji Very Happy a hlavně jsem ráda, že tomu tentokrát i rozumím XD
Popravdě tady Andree docela fandím - na konci se už chová trochu hloupě a paranoidně, ale s tím lakováním nehtů a chvilkou pro sebe sama ji chápu a přeji jí ji XD (a jsem ráda, že na ty nehty nesbalila Semirka!!! Twisted Evil)...

Taky jsem čas trávila lakováním nehtů, stylově jsem nosila černé malíčky Embarassed Embarassed Embarassed jako Freddie Mercury Cool

Opravdu milé dílko, Fí, celou dobu jsem se pobaveně usmívala, takže díky! Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Fíčku, tohle je úžasná povídka! (být na DA tak Ti dám fav Laughing Laughing Laughing ) Já Andreu chápu Very Happy Přesně tak jsem se chovala, když jsem měla nové hodinky XD snažila jsem se nastavovat ruku, aby si toho každý všiml Laughing Laughing Laughing
Chjo, bylo to tak napínavé! A nejvíc mne dostala hvězdička XD Fí, opravdu úchvatná povídka, u které si člověk krásně odpočinul! Very Happy

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Já si zase maluji nehty, když jsem ve stresu Laughing Laughing Laughing nebo obličej... typicky před zkouškou jsem schopna vzít make-up a ne se namalovat hezky, ale prostě si pokreslím obličej, natřu si rty na modro, na nose udělám černé skvrny, víčka úúúplně načerním, prostě psycho XD ale je to relax, opravdu Andreu chápu Very Happy


Taky bych dala fav... a kdyby to byl blog, tak karmu, protože jde o vážně moc povedené dílo!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Děkuji moc za komenty, holky!

    Kaajko, jsem moc ráda, hlavně za tvůj úsměv, že sis odpočinula, i že se to prostě líbilo. Ono opravdu potěší, když si něčeho drobného nového někdo všimne. Většinou mají větší postřeh holky, ale třeba přítel se strašně snaží poznat, jestli nemám něco nového, tričko, náramek, ostříhané vlasy, dokonce změnu šampónu odhalil. Prostě to potěší, ani nevíš jak:)).

    Woxi, opravdu moc děkuji za pochvalu. Já se přiznám, že na takovýhle styl malování nehtů nemám (přinejmenším čas), ale napadlo mne, co kdybych jej měla...Twisted Evil .Twisted Evil .Twisted Evil
    Hodně jsem přeháněla, spíš jsem si z té představy dělala legraci, ale na druhou stranu, já ji také chápu, v tom, že si chtěla, aby si toho někdo všiml, v tom, že si to uměla užít, protože ji to bavilo, a v tom, že to prožívala hluboce (alespoň v mých přehnaných popisech), protože není flegmatik:)).

    Všel, i tobě moc děkuji, jak ti jistě potvrdí Kájka (která je na mých nehtech viděla), hvězdičky jsou potvůrky a dlouho nevydrží, ovšem mně se na nehtech hrozně líbí, a tak je tam občas zkouším upevnit (už 2x Very Happy), v marné naději, že tentokrát se chvíli zdrží Smile. Myslím si, že je lidská přirozenost, když člověk chce reakci na něco, na čem mu záleží, jen si mne představ, jak se teď tetelím blahem, že mám tři (vlastně čtyři) komenty:)). Tomu se říká pocit!

    Jste zlaté!

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Fííííčku,
jako vždy mne tvá povídka pohladila po dušičce...
Začátek jsi vystihla absolutně přesně... Smile
Andrea.... Sic ji nemám moc ráda, ale v tomto dílku byla pozitivní a roztomilá postavička... Embarassed

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Moc ti děkuji, André-und-Semír! Jsem ráda, že se ti líbila, Andy, i povídka...chtěla jsem Andy jednou udělat lidskou, jsem ráda, že se mi to trošku povedlo:)


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Lila


Založen: 09. 08. 2008
Příspěvky: 107
Bydliště: Nový Jičín
Odpovědět s citátem
Zdram

Tak jen tak jsem proletěla co pak je tu nového (povídky) a hned v úvodu jsem narazila na tvou, i když není zas tak úplně nová.
Se zvědavostí jsem jí přečetla a jen řeknu, že to nemá ani nejmenší chybičku.
Opravdu, takové pohodové čtení - to se mi líbí.
Musím říct, že Andrein styl lakování nehtů v podobě povídky byl skutečně dobře napsán !

!Skvělé!

_________________
Tom: "Co mám vlastně hledat?"
Semír: "Žlutého motýlka s vymknutým kotníkem! Ty máš teda (v)otázky...!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
[list]Děkuji, Lilo Embarassed Embarassed Smile[/list]

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Chvilka pro tebe
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma