AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Prosím, ohodnoťte mi povídku jako ve škole... :)
1 :-))
87%
 87%  [ 7 ]
2 :-)
0%
 0%  [ 0 ]
3 :-I
0%
 0%  [ 0 ]
4 :-(
0%
 0%  [ 0 ]
5 :-((
12%
 12%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 8

Dovolená (Maminka II)
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky,

jak jsem slíbila, je tu ,,pokračování" povídky MAMINKA Laughing popravdě to nechci brát jako ,,dvojku", ale spíš zcela navazující příběh Wink doufám, že se bude líbit, pokusím se, aby Vás dílko zaujalo! Wink

Moc děkuji za každou reakci a kritiku - a přeji milé počtení! Wink

Woxys



------------------------------


16. 11. 2008 přidán OSMÝ díl!




Dovolená



Kapitola první, aneb jak jedna malá blondýnka iluze ztratila


Dřevo tanečního parketu slastně vrnělo pod podpatky tanečníků, víno v průhledných sklenicích rudě jiskřilo a smyčce se v rukou dvou houslistů míhaly takovou rychlostí, že je člověk nestíhal sledovat.
Ale ani jedno z toho nebylo předmětem jeho zájmu: zrak muže, štíhlého šviháka s pružným pasem, jehož ztepilost zdůrazňoval dobře střižený frak, prodíral se mezi těly tanečních párů v dosavadní marné snaze o shledání. Hodiny odbíjely pozdní hodinu noční a sukně dam již leštily parkety v množství značně menším, když se konečně objevila.
Krok lehký, přesně vypočítanou nedbalost v každém ladném gestu, scházela dlouhovláska po mramorovém schodišti, s maličkým úsměškem si prohlížejíc dole kroužící páry.
Podrážky jeho bot jenjen zaklapaly staccato, když se k ní chůzí tak rychlou, jak jen dovolila jeho nebetyčná důstojnost, vydal, aby se pak dívce lehce poklonil. ,,Dobrý večer, markýzo… Bavíte se?“
Našpulila rty a přejela ho ocelově modrýma očima, jakoby ho viděla poprvé. ,,Ach, baron Robert,“ usmála se pak. ,,Inu, přiměřeně k mé samotě, pane.“
,,Pak mi dovolte,“ sklonil se, aby políbil vzduch nad dívčinou ručkou, ,,abych vám dělal společnost, drahá.“
Wox v koketním gestu zavlnila dlouhými plavými vlasy. ,,Bylo by bláhové zahodit to, po čem prahne tolik dívek…?“
Její poznámka Roberta Dahla poněkud zneklidnila: nejistotu však v jeho srdci vystřídala škála zcela jiných pocitů, když se zlatovláska zavěsila do jeho rámě.
,,Rozrušen?“ Přimhouřila nalíčené oči, vedena do středu parketu, rukavičkou zahalenou paží si přidržujíc dlouhé tyrkysové šaty, v pase stažené krunýřem tmavého korzetu. ,,To snad ne…“
Polkl, až mu ohryzek na štíhlém krku poskočil. ,,Má milá markýzo, vaše přítomnost…“
,,Ach.“ Pousmála se, když ji jeho ruce objaly kolem boků v tichém valčíku: mladý, ambiciózní žurnalista s nádhernou tváří, touha mnoha ženských snů, výkvět vší té dravosti, kterou letos do Paříže přinesla jarní povodeň… a ona, bohatá šlechtična užívající si mládí a svobody, již její vrstevnice vyměnily za kojení a přebalování.

Drahý mušelín šatů jí klouzal okolo kotníků, když s ním vířila v rytmu valčíku, horkost ve tváři a oči, jimiž ho bedlivě sledovala, přivřené. ,,Copak, drahý?" děla, všímajíc si odstínu nepokoje, jež mu přelétl přes obě líce. ,,Snad nestačíte mému tempu?"
,,Mé srdce trpí kvůli vám, ne pro vaše hbité krůčky.." odvětil baron a znovu si změřil drobný obličej pod rozkošnou tmavou čelenkou, z níž se plavily těžké lokny zlatých vlasů.
Pohodila hlavou v provokaci, jež mu sevřela hruď drtivou pěstí. ,,Vy? Co to díte..."
Parket byl náhle zcela prázdný a celý sál patřil jen a jen jim.
,,Je tomu tak, milá markýzo," zaúpěl a přiblížil se k mladému dívčímu tělu. ,,Býval jsem orel, král nebes... a vy jste mě srazila z oblohy na zem, kde za sebou, ubohý, vleču poraněné perutě bídou nešťastně zamilovaných."
,,Orel na zemi?" Usmála se v krutém výsměchu. ,,Já jsem pak liška, která svou dravostí pomstí všechny ty nebohé panny, nevinné holubice, kterým jste zlámal křídla."
,,Teď vidím, že jste zlá!" Zasyčel zoufale. ,,Zlá a studená jako jarní jinovatka. Ale já vám nedovolím než mi mou lásku oplácet!"
Než se stačila ohradit, přitáhl ji k sobě a spojil jejich ústa v polibku, tak vlahém a vášnivém…


,,Woooooooooooooox! Už jsem tady!”
Jmenovaná sebou trhla a probrala se z nanejvýš libého snu: bolestně zasykla, jak se jí tím prudkým pohybem svezla z prsou do klína těžká kniha a bodla ji ostrým rohem do stehna. ,,Ach, to vidím,” zabručela a svazek Ztracených iluzí položila na stolek. Jste krásná ukolébavka, pane Balzac, pochválila francouzského klasika za sen, kterým se zrovna Turkovi rozhodně nemohla pochlubit.
Semir vypadal jako vždycky báječně: sotva vyšel ze sprchy, takže zářil svěžestí, dávaje na odiv vysportovanou postavu, odhalenou až na kalhoty od pyžama. Zatímco na hrudi se mu ještě leskly kapičky vody jako mužům na v posilovnách visících reklamách na steroidy, ve tváři se mu napevno usadil poněkud mimózní úsměv šťastného dítěte po první životní sklence slivovice.
Dívka se protáhla a uvelebila se v křesle, neodolávajíc rýpnutíčku. ,,Co jsi tak spokojený? Zase ses díval do zrcadla?”
Gerkhan s oním štěstím naplněným výrazem kývl a Wox v duchu obrátila oči v sloup: někdy měla dojem, že Turek považuje svůj odraz v naleštěné ploše za jedinou bytost, která je schopna pochopit jeho dokonalost. ,,Jo jo, ale… to je vedlejší, Terezko. Mám pro tebe překvapení!”
Zbystřila, zatínaje pěsti, v duši řádnou dávku pesimismu. Teď mi oznámí, že jde zítra na manikúru a rovnou můžeme uzavřít registrované partnerství.
,,Bude se ti to moc líbit!”

Wox pomalu počínala panikařit: ač se Semir tvářil, jakoby jí nesl poselství o tom, že byla spasena, vyhrála Miss Universe, dostala Pulitzerovu cenu a vrchem roli pátého obézního plyšáka v Telletubies, jeho nadšení ji děsilo. ,,A-a-a-ano?”
,,Víš, všiml jsem si,” sedl si Gerkhan vedle ní na pohovku a zaostřil na na stole trůnící (kupovanou, neboť blondýnka vytrvale považovala formu na pečení za symbol dívčího útlaku) plněnou bábovku. ,,Jak jsi poslední dobou unavená.”
Zkřivila rty. ,,No, v práci byl frmol…”
,,Já vím.” Usmál se na dívku. ,,Proto jsem nám… z-a-ř-í-d-i-l dovolenou. Aby sis odpočala!”
Už slovo ,,zařídil”, nikoliv seriózní ,,koupil” ji mělo varovat: dojetím zjihnutá blondýnka však pastičku neprohlédla. ,,Oooh, to je od tebe hezké! Ale,” zarazila se a ztuhla zklamáním, ,to nepůjde, šéf mě nepustí. Teď je fakt hodně práce… Nebude chtít, abych šla…”
,,Já vím…” Turek si našel místečko, kde bylo pečivo nejměkčí a bez rozpaků strčil prsty do jeho nitra. ,,Volal jsem mu a nechtěl tě pustit.”
,,Tak vidíš…” sklopila hlavu. ,,To je škoda…”
,,Nechtěl, ale…” Semir se soustředěným výrazem lovil v bábovce a prsty vytáhl, až když je měl bohatě obalené nugátem. ,,Pustil.”
,,Ó!” Dívka zajásala jako Sparťan při pohledu na sedmý gól ve slávistické brance. ,,Ty jsi ten… nejlepší, nejúžasnější, nejbáječnější, nejsladší, nej, nej, nej! Jak jsi ho přesvědčil?!”
,,Řekl jsem mu,” olízl si Tureček tmavý krém, sladký jako on sám, z prsteníčku, ,,že máš tuberkulózu.”
Vyletěla z křesla jako Lajka z Bajkonuru. ,,Coooooooooooooooooooooooooooo?!”
Zvedl obočí, hotový obraz nevinnosti. ,,Děje se něco?”
Klesla zpět do měkkosti křesla, zaujímajíc pozici Czechteckem zmoženého tanečníka. ,,Och… ne, vůbec nic.” Zavrtěla hlavou. Teď už bylo stejně pozdě něco napravovat… a moc dobře věděla, že sloni, delfíni a Semir se při výcviku nesmí bít. Odevzdaně vzdychla. ,,Tak snad ta dovolená alespoň bude stát za to. Kam že jedeme?”
,,Říkal jsem si, že by nám teď sedlo trošku tepla,” ukázal muž za okno, za nímž dlel stále chladný březen. ,,Takže…”
Zúžila oči. ,,Ano...?!
Zazubil se jako gynekolog, který patnáctce gestem vítěze dává negativní výsledek těhotenského testu. ,,Letíme do Turecka, Dítě! Pozvala nás máma – poznáš celou mou rodinu!”



Arrow


Kapitola druhá, aneb jak se Tureček a blondýnka na cestu velikou chystali


Upřímně, ani sladký Semir nebyl natolik naivní, aby čekal, že blondýnka začne nadšením tančit salsu v bikinách: nicméně proti řevu, který pokojem zaburácel, byl výbuch atomovky v Hirošimě pouhým pískáním flétny na školní besídce.
,,COŽE?!” Wox byla skokem, proti kterému by klokani podali protest kvůli podezření z dopingu, u Gerkhana, chytajíc ho za ramena. ,,Spadl ti v té koupelně na hlavu šampon? Olízl jsi to mýdlo z konopí? Ty si ze mě děláš legraci!”
,,Ale kdež,” pípl Tureček, očka velká jako sázená pštrosí vejce. ,,Já… já…”
Potřásla hlavou. ,,Nevíš, co říkal můj psychiatr? Musím se od tvé mámy držet dál, pokud tě v noci nemám ze spaní škrtit…”
,,Och, ano…” Muž zrozpačitěl a mimoděk si přejel dlaní po své labutí šíji. ,,Ale věř, že to vydržím, pokud se mnou pojedeš. Poslyš,” zarazil dívku, která se nadechovala k dalšímu orkánu Kirill námitek. ,,Je to zadarmo! Letenku ti zaplatím jako dárek… a ubytovaní budeme u nás!”
,,No to je úúúleva!” Sykla, nijak si nevychutnávaje představu, že by měla drahou paní Gerkhanovou opět těsně vedle sebe. ,,Tvá máma byla nakonec moc milá, Semire… ale myslím, že bychom se my dvě měly držet dál od sebe – pro oboustrannou ochranu duševního zdraví.”
Turek přešlápl jako zkroušený školáček, co na ředitelově koberečku čeká na trest za to, že tahal holčičky na klučičí záchodky. ,,Když máma právě trvala na tom, abys jela… moc tě chce vidět.”
Wox zvedla obočí. ,,Ech… a to mě má navnadit, abych jela?!”
,,Dítě…” Semir dívku pevně objal. ,,Bude to krásných pět dní… hrozně rád bych viděl rodná místa, nebyl jsem tam roky! A tobě se tam bude líbit, je tam moře, naprostý klid, žádní turisti! Víš, že nemáš ráda narvané pláže.”
,,To ne, ale…”
Jednou rukou jí nenápadně zajel do vlasů, aby uplatnil na dívku tu absolutně nejspolehlivější metodu: vymožení si souhlasu jejím zdrogováním pomocí namotávání plavých pramínků na prsty, které Wox dostávalo do transu. Jenže tentokrát se přepočítal: Tereza panicky vyjekla a kdyby Turek rychle neuhnul, asi by mu její pěstička upravila fasádu.
,,Apage, satanas! Tohle teda ne! Na mě to neplatí, pamatuji si, jak to pak minule dopadlo!” Wox založila paže na prsou a zle na přítele pohlédla. ,,Musím si to rozmyslet.” Okolkovala, leč obraz moře ji neskutečně lákal… milovala slanou vodu a pak, v Turecku by už mohly být i korály…

Něco z toho se jí odrazilo ve tváři a milý Gerkhan věděl, že má vyhráno. ,,Terezko…” chytil blondýnku za boky a jemně ji polaskal po kůži. ,,Bude to krásné, romantické… slibuji, že si to oba užijeme! Jen si to představ.” Jednou rukou si dívku držel, druhou dlaň zvedl jako básník, který oslavným gestem doplňuje svou dramatickou báseň. ,,Západ slunce nad krvavě rudým mořem… za námi hory… my dva,” neposedné prsty věčně mlsného Turka zajely naslouchající Tereze pod triko pyžama, ,,sedíme na pláži na písku.. je ještě vyhřátý z horkého dne… jsme sami, naprosto sami…” Semir ztěžka polkl, jak ho vlastní líčení nenechávalo chladným. ,,Pomalu se stmívá a já tě políbím na rameno a položím tě do písku… stá… stáhnu ti plavky a –“
,,A vyřítí se na nás tvoje máma, co nás celou dobu pozorovala dalekohledem,” utřela ho Wox a odtáhla se. ,,TOHLE si dovedu představit, Semire.”
,,No tak…” Gerkhan nasadil těžký kalibr pohledu štěňátka zlatého retrívra: blondýnka po chvíli sčítání plus a mínus kývla. ,,Ok, tak teda jo.”
,,Skvělé! Dítě, jsi úžasná!” Tureček se rozzářil a jeho štěstí Terezu jen přesvědčil, že udělala dobře.
,,Je tu ale jeden problém,” odkašlala si pak. ,,,Významný. Já,” vykoktala, když na ni upnul svou pozornost, ,,se strašně… strašně bojím lítat. Opravdu moc!”
,,Ale to nic není!” Zubící se Turek jen mávl rukou. ,,Znám na to naprosto báječnou fintu. Nech to na mně!”
,,Nu a kdy vlastně,” svraštila obočí, ,,letíme?”
,,Zítra!”

Než stačila rozčílená Wox po muži skočit, ozval se podivný zvuk: jedna z jejich společných fotek, jimiž si Gerkhan vyzdobil byt, sklouzla na stranu, jak se vlevo nahoře uvolnil držící šroub.
Wox se zaškaredila, jak jí na mysl přišla slova klasikova: pohnul se obraz na stěně, vykřikla panna zděšeně: možná, žeť větru tažení možná i -
,,….zlé že znamení,“ zamumlala Tereza, aby po spatření mužova vytřeštěného výrazu jen zavrtěla hlavou.


*


,,Tak ahoooooj!“ Petra objala Semira a pak utopila v náručí i pobledlou Wox. ,,Mějte se tam nádherně a napište nám!“
Niels podal blondýnce taštičku do letadla a usmál se na ni. ,,Přesně… a mažte se, ať se nespálíte!“
,,Ovšem… myslím, že na naší drahé Terezce by nikdo nic nepoznal,“ ušklíbl se Tom Kranich, který se s novinářkou k smrti rád ťafkoval. ,,Ta jakoby měla permanentní úžeh!“
,,Ale ale, Tomííííššššššku!“ zašišlala na něj redaktorka se zlým úsměvem. ,,Abych ti na rozloučenou nedala jednu Š-T-Í-P-A-N-O-U!“
Kranich zbledl a zcela instinktivně se chytil za zadek: když jeho zadní část před pár dny pocítila, že Turek dovede držet slovo, vydal ze sebe leknutím takový jekot, že Knuttovi v berlínské ZOO leknutím opelichala levá přední packa.
,,Hlavně tam Wox nevyměň za velbloudy, Semire!“ Karolina páru, který se už chytal k odchodu, mile zamávala, aby rychle šťouchnutím utišila Toma, který zavrčel něco v tom smyslu, že za blondýnu by nikdo nedal ani kulhavou mulu.
,,To je ovšem zhola nemožné…“ strojový hlas Nielse Hartmutta nikoho nenechal na pochybách, že se mladý technik opět vžívá do role živé encyklopedie. ,,Velbloudi totiž původně na území Turecka nežijí: jejich životní podmínky determinují…“
Petra manželovi zacpala ústa a připojila se k mávání. ,,Užijte si to!“

,,Semire, prosím…“ Wox vzhlédla od příručky pro bezpečný let, kterou asi posté studovala. ,,Skoč mi ještě pro noviny, jo? Nestihla jsem je vzít…“
,,Co bych pro tebe neudělal, Dítě,“ vycenil zuby rodnou hroudu již cítící Semir, rovnou si to valíc k nejbližší trafice. Trvalo pár desetin vteřiny, než se bleskově zorientoval, načež přiskočil s regálu s tiskem, natáhl chtivou pracičku a –
Strnul, zorničky stažené jako vpich po dávce heroinu.
Palcové titulky na všech prvních stranách se mu příliš nezdály: možná slovům jako KARANTÉNA V KOLÍNSKÉ REDAKCI DIE WELT, popřípadě INFEKČNÍ TUBERKULOZA V CENTRU KOLÍNA, či NAKAŽENÁ REDAKTORKA POSLALA KOLEGY NA PREVENTIVNÍ LÉČBU přikládal příliš velký význam, ale…
Otočil se a prchl.
,,Tak co, máš?“ Dívka se na něj usmála a strčila brožuru do kapsy.
,,Ne. To víš, tvůj Die Welt už dávno vyprodali,“ zalhal Turek přesvědčivě a chytil ji za ruku, aby ji nenapadlo jít si vše ověřit. ,,A jinde nepíší nic zajímavého. Půjdeme už do letadla?“

*

Sotva si sedli a Gerkhan dívce v záchvatu galantnosti zapnul pás, Tereze se objevily na čele první vrásky. ,,Semi…“
,,Copak?“ Muž se uvelebil na sedadle, ve tváři náhle poněkud opile slastný výraz.
Nervózně zažmoulala v rukách vlastní tričko, pohledem modrých očí bloudíc po interiéru letadla. ,,No… já… začínám se… bát! Slíbil jsi, že se o mě postaráš…“
,,To nic není…“ Našpulil rty, předváděje bezstarostnost zhuleného zpěváka reggae. ,,V pohodě, Lásko. Však se podívej,“ uchechtl se malátně, ,,jak jsem to dobře vypočítal. Za… chvíli to začne působit i na tebe…“
Prudce se zvedla a šokovaně na něj zazírala. ,,CO na mě začne působit?“
,,No ten… prášek!“ Semirovi již očividně dávalo zabrat, když měl nechat oči otevřené, ,,Stillnox. Nechal jsem ti… tabletku na stole. To kráááááásně… prospíš…“ muž zívl, ,,celý let.“
,,Ale… ale…“ Wox počínala panikařit. ,,Ale ty jsi mi o tom nic neřekl! Já o ničem nevěděla!“
,,Juj!“ Zamrkal a polkl. ,,Chybka. Já.. asi… pomněl… zapomněl…“
,,Semire!“ blondýnka jím zatřásla v hlubokém děsu: letadlem se ozval hučivý zvuk a stroj se pohnul, aby počal rolovat po ranveji. ,,Vstávej, vstávej! Nespi!“
,,Dítě… Miň…promi…“ Společně se zamumláním se spící Turek svezl hlavou na novinářčino rameno: a stříbrný Boing se za duetu mužského chrápání a dívčina uši trhajícího jekotu zvedl do vzduchu, aby nabral směr Turecko


Arrow


Kapitola třetí, aneb jak dlouhá cesta až příliš dlouhá byla



Většina cestujících už byla z přenádherného moderního dopravního šípu dávno venku a přebírala svá zavazadla v istanbulské letištní hale, když se teprve z letadla vybatolily dvě malé postavičky: jedna růžovolící, sladce vyspinkaná a zářící a druhá, co barvou tváří připomínala tapety v ložnici Martina Bursíka a Kateřiny Jacques.
,,Ale no tak, Wox… tak zlé to přece nebylo, ne?“ Semir plácl dívku, která s prvním dopadem nožky na letištní plochu propukla v úlevný vzlykot, po stehně. ,,Už jsme tedy!“
Než mu blondýnka stačila pošimrat hlasivky pěstí, padl policista na kolena, přisávaje se rty k horkému asfaltu. ,,Turecko! Vlast!“ Jíkal dojatě mezi polibky vpravdě brežněvovskými. ,,Rodná hrouda! Matka máááá… mááá…“ rychle vyskočil a počal prskat na všechny strany černé kapky leteckého paliva. ,,Má… mazut!“
Wox jen škodolibě pohodila hlavou. ,,Chutná ti benzínek?“
,,Pch.“ Komisař si očistil ústa parfémovaným kapesníčkem a lapil novinářku kolem pasu. ,,Pojď, Dítě, ať už jsme tam…. Nemohu se dočkat!“
,,Hm…“ Tereza se rozhlédla, poněkud zklamaná: bůhvíproč čekala, že hned po dosednutí na ranvej vlétne do mořských vln – jenže kam až její modré oko dohlédlo, táhla se betonová plocha letiště, v dálce korunovaná vysokými těly mrakodrapů. ,,A jak je to vlastně daleko, Semirku?“
Kdyby nebyla tak vyčerpaná dlouhým letem, byla by si Wox patrně více všímala skutečnosti, že jí muž hned nedopověděl a namísto toho si ji k sobě přitáhl. ,,Ooooh, Dítě, bude se ti tu líbit. Turecko,“ přejel dlaní po obzoru, ,,je… nádherné, přátelské… romantické! Turecko je,“ pohlédl na Wox a našpulil rty, ,,vášnivé…“
Blondýnka uhnula jeho mazutovému polibku na poslední chvíli. ,,Hm, až šéfce s tvým jubilejním tisícím zničeným autem dojde trpělivost, můžeš navrhovat slogany cestovkám, Semi.“
Zazubil se. ,,Je něco, co mi nejde?“


Občas se stane i zázrak: alespoň to si dívka říkala, když stála před letištní halou a v obou rukách držela ucha kufrů a tašek, které se zcela nepochopitelně během jejich cesty neztratily. Že by přece jen dobrý začátek? Radost jí kalilo jen sílící podezření: Semir se s taxikářem domlouval až příliš dlouho na to, aby šlo o hladkou záležitost…
I ta však měla nakonec happyend a Tereza se posadila vedle fešného komisaře, dychtivě vyhlížejíc z okénka, jen co se auto, stařičký fiátek, rozjelo. ,,Panečku… to je zajímavé město!“ zírala ven, zvědavě si prohlížeje vše nové, zatímco Semir pyšně zvedal nos, jakoby Istanbul sám v potu tváře budoval po kostičkách jako domek z lega.
Vůz vykličkoval ze spleti pruhů u letiště a brzy se vlil do proudu šedé dálnice, až příliš připomínající ty klasické německé.
,,A kde to vlastně přesně je, Semirku?“ Wox nervózně poposedla. ,,A bydlí vaši daleko od moře? A je to u centra? A jak to tam vypadá? A už tam budem?“
Gerkhan jí však neodpověděl: místo toho s ponurým výrazem natáhl krk, zíraje na červenou Mazdu, co ohromnou rychlostí drze myškovala mezi auty. ,,Co to ten magor…“
,,Ne!“ Tereza zakňourala, chytajíc muže za rukáv. ,,Semirku, jsi na dovolené!!!“
Nedbaje jejího prošení, Gerkhan zatáhl již tak ploché bříško a prosmýkl se mezi sedadly, zaujímaje místo vedle řidiče. ,,Jeďte blíž,“ zavrčel Turecky, rovnou sahaje po střešním okénku…
A tak strachy o přítele jíkající blondýnka bezmocně pozorovala, jak se vcelku lhostejný taxikář blíží k dálničnímu pirátovi, aby se Gerkhan mohl plavným skokem přemístit na střechu rudé Mazdy.
Nasála vzduch do tváří a uraženě zkřížila ruce na prsou, zatímco milý komisař vesele působil řetězovou nehodu, aby se pak vesele postavil vedle zneškodněného piráta a slavnostně ho, za příjemné společenské konverzace, předal místní policii.
,,Ale no tak,“ zamručel, když se vrátil zpátky do auta a stále lhostejněji se tvářící taxikář opět šlápl na plyn. ,,Wox, musel jsem ho přece zneškodnit!“
Dívka po něm mrkla očkem a ušklíbla se, rozhodujíc se být na muže raději hrdá: přisedla si blíž a chytila ho za ruku. ,,Pěkná akce, Semirku. Už si jen přestat vytrhávat obočí a budeš pravý chlap, vážně!“
Turek na to nic neřekl, raději děvčeti ukazuje zajímavosti z okolí istanbulské dálnice.

Ta se zdála být nekonečná a Woxiino ,,už tam budem?“ zaznívalo čím dál častěji: dívka z počátečního nadšení přešla do značné nejistoty, jak sledovala ubíhající krajinu. Vysoké mrakodrapy moderních budov okolo letiště se poměrně záhy změnily v nižší obytné paneláky a ty přešly na ještě drobnější stavení… jenže po hodině jízdy se k Woxiině velké nelibosti počaly objevovat spíše chudé barabizny – a co bylo horšího, po moři ani památka.
,,Semire…?“ zatahala muže za rukáv, ,,Už tam budem? Jsou vaši fakt u moře?“
,,Jo, jsou… a budeme tam, neboj,“ ujistil ji bezstarostně.
,,Ale… KDY tam budeme?“
,,Mám tě rád Wox,“ usmál se na ni Turek vesele a málem násilím si natlačil hlavu mrkající novinářky do klína. ,,Zatím si schrupni, na tohle vedro nejsi zvyklá, ne? Ta cesta je úmorná..“
,,Ale…. Ale…“
Gerkhan se pustil do jakési halekavé turecké ukolébavky, připomínaje patnáctiletého mutujícího Němce, co se po pěti vypitých becherovkách pokouší o jódlování: Wox raději zaťala zuby a bez ohledu na pocit jistých obav zavřela modrá očka.



,,Roberte, to nesmíte!“ Dívka se mužově polibku vysmekla, v obličeji značné pohoršení. ,,Jak si to vůbec představujete!?“
Dahl si olízl rty a vykročil k blondýně, která se jala rychle ustupovat. ,,Budete má, markýzo, ať chcete, nebo ne!“ Natáhl po ní silné paže, leč děvče nečekalo: uskočilo, do obou dlaní chytilo lem dlouhé sukně a drobnými krůčky se dalo na útěk.
,,Milá!“ nedalo Robertovi žádnou práci ji dohonit a lapit za pas, nijak nedbaje na její výkřik. ,,Mně neutečete! Žádná mi neuteče…“
,,Pusťte,“ sykla Wox a když neposlechl, uhodila ho pěstičkou do prsou. ,,Nechte mě!“
Baron se zasmál a zmítající se dívku k sobě přitiskl. ,,Však vy dostanete rozum, má drahá…“ Než se nadála, opět ji políbil na rty.
Zacloumala sebou a vrazila mu políček. ,,Ne! Mám ráda jiného!“
Konsternovaně si přejel dlaní po pálící tváři a polkl, načež se se zrudlými lícemi vrhl vpřed. ,,Asi budu muset,“ vydrtil mezi zuby, když zaútočil na Woxiinu sukni a tkaničky korzetu, ,,být přesvědčivější, markýzo.“
Vypískla, nepřestávaje ho bušit do prsou. ,,Zakazuji vám to!“
Odpovědí jí byl jen smích, když jí baron strhl šaty z ramen a prsty zmáčkl odhalenou kůži. ,,Nemáte mi co zakazovat. Nejsem váš sluha a…“

,,Neslyšel jsi dámu?“
Hlas, který se ozval z hlavního sálu, byl naplněný jistotou a klidem: vzápětí se objevil i jeho majitel, snědý krasavec s nakroucenými kníry, oděný v bílé nadýchané košili a tmavých jezdeckých kalhotách.
,,Semir,“ vydechla Wox, mrskáním se pokoušeje dostat z Dahlova sevření.
,,Ale ale…“ Robert vzhlédl, čokoládové oči zúžené do tenkých štěrbin. ,,Don Gerkhan. Kdo by ho tu čekal…“
,,Přišel jsem hájit čest své nevinné seňority,“ udělal Semir významný krok dopředu. ,,Dej od ní pracky pryč, Dahle.“
,,Ach, Semire,“ zajíkla se Wox a dramaticky si přitiskla dlaň k orosenému čílku. ,,Málem jsi přišel pozdě….“
Muž se zarazil. ,,Přišel jsem pozdě? Ale to pak…“
,,Málem!“ vykvikla Tereza rychle. ,,Zachraň mě, hernajs!“
,,Och… dobře.“ Gerkhan tasil naleštěný kord. ,,Do střehu, barone!“
,,Souboj? O čest a nevinnost milé šlechtičny? Proč ne!“ Robert klopýtající dívku surově odmrštil od sebe, aby mohl lapit jílec hozené zbraně. ,,Jen počkejte, markýzo. Za chvíli již budete má se vším všudy!“
,,Nedělejte si naděje, barone.“ Semir zkusmo švihl čepelí: pohyb to byl tak rychlý, že ho málem nezaznamenalo oko. ,,Markýza miluje jen mě…“
Vyplašená Wox sledovala, jak se oba muži přiblížili a zaujali pozice: dva největší fešáci z města chystající se bojovat o její malou osůbku…. ,,Ach…“ roztřeseně ze záňadří vydolovala vějíř, aby si ovanula rozrušením a snad i troškou vzrušení planoucí líčka. ,,Achich!“




,,Terko… Dítě…“
,,Achich…“
,,Wox, vzbuď se!“
,,Co? Co?!“ Blondýnka sebou trhla a posadila se, protíraje si koutky očí. ,,Jej…“ došlo šlo jí, kde je. ,,Už tam budem?“
,,Ne.“ Gerkhan si poposedl, ve tváři poněkud naježený výraz. ,,Jen jsem tě probudil, protože se ti podle těch…. zvuků asi zdálo něco divného a navíc,“ nakrabatil čelo, ,,jsi mi u toho snu poslintala koleno.“
,,Ehehehe,“ uculila se novinářka rozpačitě a raději změnila téma. ,,A proč nejedeme?“
,,Protože,“ byl Semir stále uražený, ,,se chce řidič po tolika hodinách projít…“
,,Hodinách?“ Wox vyjekla a rychle vykoukla ven, aby strnula v hrůze: všude kolem auta se, kam až oko dohlédlo, táhla poušť. Jediné, co rušilo její jednolitost, byl poměrně blízký pruh hor a sotva znatelná cesta, po níž jeli. ,,Semireeeee…“ zakňourala, znovu cítíc nárůst paniky. ,,Ty jsi řekl, že to je u moře!“
,,Taky je! Dočkej času jako husa klasu.“ Gerkhan netušil, že jindy už by byl za podobnou hlášku odměněn ránou do nosu: teď ho zachránil absolutní blondýnin šok. ,,Už je to blízko, Dítě.“
Wox polkla. Proboha… proboha, co musí být Gerkhanovi za rodinu, když jsou izolováni tak daleko od civilizace? Aniž chtěla, objevil se jí v mysli obraz vojenského objektu obehnaného vysokým elektrickým plotem, obestoupeným hochy s kalašnikovy, za nimiž teprve žije rodinka, jejíž svobodná existence by byla pro společnost příliš velkou hrozbou.
Uniklo jí zakňourání. Zabte mě…

Taxikář se brzy vrátil, se svým opět lhostejným výrazem si sedaje za volant: Wox se rezignovaně opřela o Turkovo rameno a raději zase zavřela oči… a tak neviděla, jak se autíčko plíží k horám, aby projelo prokutaným tunelem a vzápětí se před ním otevřela krásná scenérie obzor vyplňujícího azurové moře.
Zaspala i to, jak se fiat po serpentinách sunul z hor k pobřeží, aby už za šera projel vesničkou s mrkavými světýlky okének a zastavil se před domkem stojícím trošku mimo ty ostatní.
Probudil ji až dobře známý, leč nijak zvlášť zbožňovaný hlas.

,,Semir, ty být tu tak brzy! A ty pravda vzít Tereza! Já viděla vy dva ráda! Já měla vysoká radost!“


Arrow


Kapitola čtvrtá, aneb jak bylo Turecko až nečekaně vášnivé



,,A je to tady,“ vzdychla dívka a trpitelsky přivřela modroučká očka, aby se připravila na blížící se hurikán Semirovy matky.
,,Mamkoooo!“ Malý Tureček se vrhl dopředu, aby statnou ženu s dojatým popotahováním objal. ,,Já tě tak strašně rád vidím!“
,,Já také tě,“ mumlala obrovitá dáma šťastně. ,,A Tereza?“
,,Dobrý den, paní Gerkhanová,“ pípla blonďatá slečinka a konečně se, potajnu se parfemuje z kolínské katedrály pro štěstí ukradenou svěcenou vodou, vykulila ze sedadla, modlíc se o vlastní přežití. ,,Těší mě, že se zase…“
,,Terezááááá!“ Žena vykřikla a odmrštila od sebe synka, až ten zavrávoral a málem polaskal tureckou půdu svou nejhezčí tělesnou částí. Nestačil ani zamrkat, takovou rychlostí se jeho maminka vrhla k zírající dívce, jejíž zdvořile napřažená pravice vyzněla těžce naprázdno.
Wox se chvěla jako Paroubek, který se vrtí v posteli uprostřed noční můry, v níž stojí v obtaženém baletním oblečku na kongresu nejvyšších špiček ODS. Než však stačila zvednou ručku na protest, byla přiražena k ohromným ňadrům silou, která ji zvedla nad zem.
,,Teeerezaaa!“ Turkyně nedbala, že novinářka bezmocně kmitá nožkami ve vzduchu, stále ji k sobě tisknouc s takovou vroucností, až začal poněkud uražený Semir důležitě odkašlávat. ,,Já taková radost ty být tam! Já strach být ty ne jít sem!“
Silnými pažemi drcená dívka jen polkla a pokusila se o úsměv. ,,Ech… ale jsem tady…“
,,To dobře.“ Žena sevření uvolnila, takže se Wox konečně mohla nadechnout: Gerkhanova maminka jí z plic dostala všechen vzduch tak spolehlivě, že by Horstem Fuchsem inzerovaný vakuovač na balení potravin zkomunistil závistí. ,,To tak dobře vy tady! No dál, jít dál!“
,,Počkej, mami, máme tu věci…“ Semir se otočil, aby zjistil, že jejich taxikář již všechna zavazadla vyložil: patrně hodlal udělat vše pro to, aby se svých podivínských pasažérů zbavil. ,,Ech…“ Gerkhan tedy vložil muži do dlaně tlustý svazek bankovek a nestačil mrkat, jak rychle se taxík vypařil.

,,Ach, Semire!“ Wox stála jen pár metrů od něj, uchváceně přitom hledíc na scenérii, která se před ní v sílícím šeru ukázala: přímo pod kopečkem, na němž stáli, začínala nádherná písčitá plášť, ochotně klouzající do vlaze šumícího moře. Dívka vydechla: tohle si ani neodvažovala představit. ,,To je taková krása!“
Turek se k ní přitočil, chytaje ji kolem pasu – pravda, u baculaté blondýnky to dalo docela práci. ,,Viď?“ zvedl nos nafoukaně, jakoby to tady celé postavil sám během jediného odpoledne a ještě se u toho naučil hrát na foukací harmoniku prsty u levé nohy. ,,Vždycky se mi to tady líbilo. A počkej si na západ slunce. Není nic romantičtějšího.“
,,Ještě že jsem jela,“ broukla zjihle a zavěsila se do něj. ,,Bude to tu milé.“
Semir se pousmál, ukazuje k tělu většího, ne však velkého domku. ,,Tak pojď, Terko. Oba jsme unavení… umyjeme se a… já ti pak ukážu,“ zachichotal se jí do vlasů, ,,jak vášnivá země Turecko je.“
Pobaveně se zašklebila, myšlenky tak leda na to, jak sebou mrskne do peřin a usne – takový plán by však jejího drahého komisaře patrně nenadchnul. Na druhou stranu… při představě takové pěkné romantické noci maličko pookřála. ,,Ok, beru tě za slovo. Tak,“ nasála vzduch do plic, připravena na celý Gerkhanovic klan, ,,jdeme.“

Domek k němuž se pár šoural, působil tak sympaticky, až to dívku zarazilo: zdál se být z pevných cihel a ač rozhodně nebyl nejnovější, nevypadalo to, že by se chystal sesunout, jak se Tereza celou dobu bála. Ulevilo se jí, že s sebou brala stan zcela nadarmo.
Na druhou stranu, napomenula se chmurně, ještě jsem nepotkala Semirkovu rodinu.
Bůhví, jestli ještě dneska nebudu bivakovat na půl cestě k letišti… v zoufalé snaze uniknout.
Její kroky byly čím dál pomalejší, jak ji tížila představa Gerkhanovic panoptika, které se jí může uvnitř naskytnout: nakonec se už jen plazila jako Škromach před vchodem do posilovny.
,,No tak!“ Semir bez potíží uhodl, co se honí v blonďaté hlavě. ,,Pojď! Má rodina je skvělá!“
,,To jsi říkal i o své mámě a jak to minule dopadlo,“ zamručela Wox, ale nechala se zavést dovnitř domu: netrpělivostí celý rozklepaný muž by to už venku déle nevydržel.

,,Semir, Tereza, kde být vy?“ Paní Gerkhanová chmátla dozadu, čapla oba drobné lidičky za límce a vtáhla je do místnosti, jakoby se, coby lovkyně, chlubila mimořádně tučnými upytlačenými králíky. ,,Seznámit!“
Wox polkla: uvědomila si, že se vší pravděpodobností hledí na nastoupené veškeré členy Gerkhanovic klanu. Pravda, tvářili se mírně a hned se vrhli na štěstím přetékajícího Semira, aby ho utopili v objetí. Vydechla si. Vlastně jsou fajn, pomyslela si a zúžila oči, aby si je pořádně prohlédla.
Okamžitě zaznamenala něco, co ji praštilo do očí: nešlo jen o zcela výjimečný počet sourozenců, které Semirovi přinesli čtyři vrány a tři čápové. Spíš… ji zarazila jejich výška. Každý z nich byl minimálně o hlavu a půl větší, než její komisař. No jasně, policistova máma byla jako malý věžák, ale po kom je teda Semir… Zamrkala a otočila se po místnosti, aby její modrá očka padla na otce, který s tureckou hatmatilkou třásl rukou svému navrátivšímu se synovi. Žádný mrňous to taky nebyl…
Hm… Wox se v duchu nemravně zachichotala. Asi má paní Gerkhanová nějakého hezkého malého souseda, hi hi hi hi hi!
V tu chvíli ji smích přešel: Semir se konečně vytrhl z jejich objetí a vzal blondýnu kolem ramen. Aniž by vyšel z turečtiny, jal se děvče, co se jen nervózně culilo a podávalo pravici, představovat…

,,Já vidět,“ zasáhla nakonec paní Gerkhanová, aby páreček zachránila před dalšími a dalšími nájezdy příbuzenstva, ,,vy unavená. Vy cesta velká. Vy vody a spát.“
,,Děkujeme,“ pousmála se Wox vděčně: pokud se na něco těšila, pak na to, až si dá horkou sprchu. Pokud jim tady, hrklo v ní, teče horká voda. Krucinál, pokud jim tady VŮBEC teče voda!
,,Já nechat ti dát věci do pokoj, Tereza,“ zazubila se žena a chytila dívku za paži. ,,Ty spát nahoře.“
Dívka si vyměnila zmatený pohled s malým komisařem. ,,No a… Semirek tam má také věci? Nebo je tam máme ještě donést?“
Paní Gerkhanová nasadila úsměv světice, hladíc vyjevenou blondýnku po vlasech. ,,Nám tak stýskat po Semir… že on spát s námi v ložnice. My s táta na něj tak těšit!“
,,C-c-co?“ Turečkovi s břinknutím spadla čelist: vypadal jako dítě, kterému berou bonbon nebo plyšového méďu. ,,Ale… ale… mami!“
,,Navíc vy ne oženěni,“ zazpívala statná žena, aniž přestala mít onen nevinný výraz. ,,Já zachránit vy od hřích.“ Otočila se a s poznámkou ,,já chystat teplá voda“ odkráčela do kuchyně.
,,Ehm… Wox…“ Semir polkl, otáčeje se ke kysele se tvářící novinářce. ,,S tímhle jsem… tak nějak nepočítal. Tohle…“
,,Ale to niiiiic,“ protáhla Tereza, ironii v každé slabice. Sáhla po klice. ,,To je přece naprosto v pořádku, já to SAMOZŘEJMĚ čekala. Krásný sny, Semirku. A nezapomeň,“ zasyčela jako přišlápnutá zmije, ,,mamince ukázat to svý vášnivý Turecko!!!“
Mrkající komisař sotva stačil uskočit, když mu práskla dveřmi před jeho výstavním nosíkem.



Arrow


Kapitola pátá, aneb jak turecké podnebí andreitýdě přálo

,,Ach ne! Vyhrál jste nečestně!“ Vzpouzející se zlatovláska se marně pokoušela vymanit z Robetova sevření a vrhnout se k napůl omráčenému muži, který sténal na zemi. ,,Rána do zad je hanebná, nebohý don Gerkhan! Pusťte mě! Nejsem vaše!“
Baronovo zachechtání se rozlehlo prázdnou chodbou. ,,Milá markýzo, snad si nemyslíte,“ políbil pištící dívku na odhalenou štíhlou šíji, ,,že se vás vzdám jen pro nějakou ubožáky a slabochy obdivovanou iluzi čisté hry!“
,,Zajisté!“ Modroočka zabědovala, ručkami se ho od sebe pokoušeje odstrčit. ,,Jde přece o vaši čest!“
,,Čest nečest.“ Pobaveně se zasmál a jediným trhnutím pobouřené Wox řádně zvětšil výstřih tyrkysových šatů: než se šokovaná dívka nadála, přehodil si ji baron přes rameno jako poněkud vzdorovité pírko, vykračuje směrem k nejbližšímu pokoji. ,,Já už žádnou nemám... a vy, má milá markýzo, tu svou za moment ztratíte.“



Sluníčko se již vydrápalo nad samotné špičaté vrcholky nedalekých skalnatých hor a nyní zvědavě shlíželo dolů k pobřeží, jako by mínilo vyzvědět více o nečekané návštěvě z Německa: poněkud voyeursky seslalo jeden paprsek až do skromného pokojíku, aby polechtalo na nose spící, ve snu sebou házející dívčinu. Ta zafrkala, cosi zamumlala a několikrát nespokojeně zamžourala, aby se dočista vzbuzená posadila na posteli a chvíli se rozkoukávala po jí tak cizí místnosti.
Pokoj byl čisťounký a povlečení vonělo trávou, na němž se, asi vyprané, sušilo. Dívka zívla, protáhla se a vrávoravě vstala.

,,A, Tereza! Ráno správné!“ otočila se k ní paní Gerkhanová, která s bodrým úsměvem cpala do vařící se vody jakéhosi neidentifikovatelného živočicha: Wox pouze polkla a zadoufala, že se přehlédla a zvíře na sobě ve skutečnosti nemělo bodliny ani otisk pneumatiky.
,,Dobrý den,“ pozdravila novinářka, otáčejíc se na všechny strany, dezorientovaná jako Zelení na stranickém sjezdu. ,,Prosím vás, kde je Semirek?“
Žena olízla vařečku a pokývala hlavou, navýsost spokojená s chutí chystaného oběda. ,,On,“ zamíchala zase v ohromném hrnci, ,,být se Zaidé.“
Být Wox zajíc, polekaně by zastříhala ušima. To jméno znělo nějak... podezřele žensky!!! ,,Prosím...?“
Turkyně se k ní obrátila zcela, v buclaté tváři onen nenapodobitelný výraz, který již redaktorka dobře znala a který zcela jasně prozrazoval, že se s ní žena chystá bavit jako s duševně chorou nešťastnicí. ,,On, Semir,“ naznačila si prsty vousy a bradku, ,,být se Zaidé. On na ni těšit vysoko, on říkat já. On nedokázat dočkat ona.“ Vycenila zuby, jakoby zkoprnělé blondýně oznámila, že pro ni chystají hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. ,,On mít ona vysoko rád,“ pokývala hlavou, stíraje slzu dojetí. ,,Oni spolu, když on tak obrovský,“ ukázala žena asi tak do výše svých kolen, ,,byla!“
,,Kde...“ nesdílela Wox její patetické nadšení, syčíc jako písečná zmije, ,,je najdu?“
V kastrólu to nebezpečně zabublalo , takže se Turkyně vrátila k plotně. ,,Na kopec,“ ukázala jen na rostoucí skalnatou horu. ,,Tam on s ní být vždy rád. A Tereza?“
Dívka, která se v kuchyni ohlížela po nějaké pěkné čepeli, jež by byla alespoň tak nabroušená, jako ona sama, sebou přistiženě cukla. ,,Ech... ano?“
Němčina paní domu se od návštěvy Kolína nad Rýnem očividně do křišťálu nevybrousila: ,,Nemít ty hladový? Ty ranní jídlo ne.“
,,Díky. To je dobrý,“ pohodila Wox dlouhými vlasy, vyhrnujíc si rukávy. ,,Myslím, že posnídám turecké trhance.“ Než stačila poněkud zmatená dáma požádat o vysvětlení, dívka si to už štrádovala po kameny vysypané cestičce vzhůru do hor.

,,To je,“ vrčela si novinářka pro sebe, ,,báječný! Zaidé! Ts!“
Zafuněla, derouc se do řádně příkrého kopce: pěšinka se scvrkla na sotva vyšlapanou kozí stesku a dívka se musela lapat stébel trav, aby se vůbec pohnula dopředu. ,,Já ti dám Zaidé! Jestli jsi mě,“ zastavila se, ale to, že lapala po dechu, jí nebránilo v samomluvě. ,,Jestli jsi mě, Turku mrňavá proradná, táhl sem... aby ses setkal s nějakou láskou z dětství, tak z tebe nadělám dva pidižvíky a na dálnici budeš jezdit leda tak v angličáku!!!“
Kameny a drny v okolí na její hrozby mlčely, takže se baculatá dívka nafoukla a vydala se bojovat dále, poháněna vztekem a bujnou představivostí, která jí vykreslovala obrázek dvou po letech se shledavších tureckých milenců s takovou detailností, že by se šli všichni fotografové pro pánské hanbaté časopisy zahanbeně schovat do kytek.
,,Ale to jsi mě, Semirku,“ zasípala a vykvikla, když jí pod nohou odrolila hlína, ,,podcenil! Já jsem... investigativní reportérka! Mně nic neunikne! Hááááá!“
S vítězným gestem a vybatolila na vrchol pahorku, zlověstně nataženým prstíkem míříc na ležícího Gerkhana, jakoby byl její ukazovák minimálně ostrými náboji nabitá kulovnice. ,,Ha! Kde ji máš?“

Semir sebou trhl a otočil se, oči velké jako přední světla od svého Bavoráku. ,,Jé, ty jsi za mnou přišla? To je milé!“
,,Jen se nedělej,“ odfrkla si dívka, rozhlížejíc se po okolí. ,,Tak kde je!?“
,,Kdo?“ Nechápal Turek, ústa otevřená: očividně netušil, jak blízko smrti se nacházel.
,,Ještě na mě tak koukej! Zaidé! Tvá dětská láska! Možná snoubenka! Matka tvých utajených paterčat! Co já vím!“ Blondýna se zamračila: pravda, žádnou vilnou Turkyni v okolí neviděla... ,,Nesedíš na ní?“
,,No fuj! Co si to o mně myslíš?!“ Semir se zhrozil tak upřímně, že vzal galéře Tereziny žárlivosti vítr z plachet a ty teď ochable visely z ráhen jako Turkovy červeně proužkované ponožky ze sušáku na balkóně. ,,Nejsem uchyl! Zaidé je mezek!“
,,Jediný mezek jsi tady ty!“ Zaprskala Wox, které se v defenzívě vůbec nelíbilo: raději nasadila Hartmuttovsky profesorský tón, který si zrzavý vědátor vyhrazoval na své oblíbené okamžiky poučování. ,,Tamto je mula!“
Ouch...
Dívce klesla čelist, zatímco Semir zkřížil ruce na prsou.
,,Whoooops,“ polkla Wox, zírajíc na ohromného, šedého koňoidního tvora, který zcela nevzrušeně přežvykoval trávu a očividně se pohledem na běsnící blondýnu bavil. Lidé jsou tak vtipní... vtipní a hloupí.
,,TOHLE je Zaidé,“ rozhodl se Gerkhan novinářku, která přemýšlela, z jaké nejbližší skály skočit, aby byl její pád do moře rychlý a smrt bezbolestná, milosrdně zachránit. ,,Jezdil jsem na ní do školy do sousedního města,“ zasnil se, ukazuje někam těsně pod svá ramena. ,,To už jsem byl takhle veliký. Hrozně jsem doufal, že ji naši ještě mají!“
Tereza si odkašlala, rudá jako Grebeníček u četby Kapitálu. ,,Semirku... promiň! Já... jsem nevěděla, že... a tvá máma...“
,,Milé Dítě,“ uchechtl se Turek, kochající se blondýninými rozpaky, ,,začínáš, co se žárlivosti týče, krapet schafferovatět, nemyslíš?“
Wox otevřela pusu ke své obraně, načež si uvědomila, že by po nevydařené paranoidní scénce dopadla leda jako Kuchtová v Teplicích: raději, stále se červenajíc studem, přijala místo po Gerkhanově boku a s chutí se zakousla do jím nabízené tradiční turecké pity.

,,Jak ses u nás vlastně vyspala?“ prohodil Turek a rukou netrpělivě zarazil další z proudů dívčiných omluv.
,,Super,“ polkla novinářka sousto a otřela si pusu. ,,Jen tam lítali komáři, když mi bzučí okolo uší, špatně se usíná. Chtělo by to síťku. Nebo Raid s tekutou náplní o obsahu 30 mililitrů, která vydrží chránit domácnost až pětačtyřicet nocí .“*
Semir utrhl kus pečené placky pro sebe a drobný zbyteček předal blondýnce. ,,Mhm, tady se to dělá jinak,“ zakousl se hladově. ,,Večer ti pod oknem zapálím pár kravinců, to ty komáry odpudí... takže v klidu usneš.“
Wox pobouřeně zamrkala. ,,No jasně, to bude idyla! Usnu, ale ráno už se neprobudím,“ ucedila. ,,A pak můžeš zapálit i mě, ale leda v krematoriu. Díky, myslím, že ty komáry vydržím.“
Gerkhanovo zahýkání bylo tak pronikavé, že v trávě se pasoucí Zaidé zvedla hlavu, natěšena na setkání s kamarádem podobného druhu. ,,No potěš. Dítě, ty jsi prostě nemožná.“
Modré oči mhouřící dívka se k němu přitiskla, láskyplně ho líbajíc na krk. ,,Já vím, Turečku. Ale ty na tom nejsi líp, nemysli si.“
Nechal se hýčkat, oplývaje mimořádně dobrou náladou. ,,A co se ti vlastně zdálo, Terko? Říká se, že sen, co se jako první zdá na nějakém novém místě, se vyplní.“
,,Heh...“ blondýnka se rozpačitě pousmála a rychle vstala, zvedajíc s sebou i Turka. ,,Myslím, že nás tvá máma volá k obědu. A sen?“ uculila se nemravně při představě panovačného Roberta Dahla, ,,To radši nerozebírejme, věř mi.“


Arrow


Kapitola šestá, aneb jak se blondýnka přebujelou fantazií ovládnout nechala


Zaidé očividně vůbec netušila, z jak hříšného jednání byla podezřívána, nebo to vzala s typicky mulím – pokud tedy nějaký takový existuje – humorem. S klidem snesla, aby se jí oba návštěvníci ze země Friedricha Nietzscheho vyškrábali na šedivý hřbet a klusala si to dolů ze strmého srázu, až se jí nožky kmitaly s ladností ovíněně se klátícího, dlouho končetinového Nilse Hartmutta.
,,Už můžu?“ blondýnka si tiskla dlaně na oči, vyděšená představou, jak se všichni tři řítí ze skály.
,,Jo, jsme dole. Hodná holka,“ Gerkhan sjel dolů a popleskal ji po zadku. ,,Statečná.“
,,To říkáš mně, nebo té mule?“ otázala se Wox rozmrzele a pokusila se slézt s relativní Turkovou elegancí, aby se s vyjeknutím rozplácla u jeho chodidel. ,,Ouch.“
,,Ach, Tereza!“ spráskla ruce paní domu, která zrovna vyšla ze dveří, aby dvojici zavolala k obědu: pohled na dívku u synkových nohou se jí očividně zamlouval. ,,Ty už vědět holka na muž být hodná moc? Že ona muž poslouchat? Ty dobrá. Ty výše a výše dobrá.“
,,To mě těší,“ houkla blondýnka a se Semirovou pomocí se zvedla na všechny dvě, s bolestivým výrazem si mnouc naražené pozadí. ,,Alespoň někdo má z toho radost.“
Paní Gerkhanová ironii samozřejmě necítila: rozmáchla se gestem tak širokým, až se malý páreček bál o své zoubky. ,,Vy oběd! Vy potřebovat sílu. Hodně jídlo, hodně,“ zamrkala na ně potutelně, ,,výška. Vy dohánět moc mít.“
,,Díky,“ ucedil komisař, který se považoval za dokonalého právě až na těch mizerných tisíc šest set milimetrů, ,,za připomenutí, mami.“

*

K Woxiině potěšení ze ukázalo, že její chorobně barvitá žurnalistická fantazie vykreslila svět o něco horší, než jaký doopravdy byl: z obávaného ježka na kočičí omáčce se vyklubalo vynikající dušené skopové, jehož každé sousto se zdálo být branou do ráje gurmánů.
Jedli ve čtveřici: Gerkhanovi sourozenci se rozutekli do svých vlastních domovů a prací, takže u stolu seděli jen blondýnka, culící se Semir a oba jeho rodiče.
Hm. Wox přivřela víčka, nabírajíc si další lžíci žluťoučkých brambor: nemohla si pomoci, aby její modrá očka neustále zvědavě neběhala mezi paní Gerkhanovou, jejím manželem a povedeným synáčkem. Propad výšky u třetího jmenovaného byl vážně až moc znatelný a dívka čím dál více nabírala jistoty, že jeho skutečný otec nemusí být v téhle místnosti...
Ne ne, pokárala se v duchu.
Nemohu nad tím uvažovat... nebo to bude jako Hodina pravdy od Cimrmana: já nejsem tvá matka, jsem tvá babička!
Ještě přijde Vichr z hor, hi hi...
,,Tereza? Čemu smát ty?“ naklonila hlavu zvědavá paní Gerkhanová. Její manžel celou dobu disciplinovaně mlčel: zdálo se, že paní domácí sice vyznává heslo ,,žena má být poslušná a muž je její vládce“, ale praktikuje ho všude jinde, jen ne ve svém příbytku.
Wox polkla a poprvé věnovala vysokému Turkovi soucitný pohled: když si představila tu několik desetiletí trvající drezůru Semirovy matky, nedivila by se, kdyby ubohý choť na rozkaz proskakoval ohnivým kruhem. ,,Já, ech...“ upamatovala se na oslovení své osoby, ,,jen... jsem si říkala, že včera tu bylo více lidí z rodiny...“
,,Oni něco,“ nalila si maminka z lahve vodu, ,,zařizovat. Nekopat otázka! Překvapení pro ty a Semir. Vy mít vysoká radost! Já vědět.“
,,Oh, aha.“ Blondýnka pokývala hlavou, očima se setkávaje s milencem, jehož barva pleti nabrala odstín olivy: nevěděla, zda cítil to, co ona... ale v úsměvu velké Turkyně bylo něco, co jí přehnalo po zádech mráz. Proboha... snad z nich tady večer nebudou vyhánět ďábla!
Raději vstala a honem nabídla ženě pomoc s talíři a úklidem zbytku jídla...


Zrovna se skláněla k dolní polici, kam vložila dvě zbylé brambory, když se k ní přitočil mladý fešný policista, lapaje ji za pas.
,,Ach, to jsi ty!“ vydechla s úlevou, odkládajíc svůj plán praštit neznámého drzouna po hlavě pánví. ,,Lekla jsem se.“
,,Lekla? Ale ale... Tady někdo,“ zamručel Semir pobaveně a pokusil se v malinkém prostůrku spížky zaimponovat postojem pavího samečka, ,,nemá čisté svědomí, co?“
Pokrčila rameny a přešlápla. ,,Eheh...“
,,Viděl jsem,“ přešel policistův hlas do vrnění spokojeného, pod krčíčkem hlazeného kocoura, ,,jak ses tvářila u toho oběda, Dítě. Tenhle tvůj pohled znám - že ty jsi myslela,“ přimhouřil oči, spokojeně, ,,na něco hříšného...?“
Zvedla obočí a rozpačitě přešlápla: kruci, čte jí snad myšlenky?! ,,No...“
,,Jen to přiznej,“ uchechtl se komisař a přistoupil blíže. Vida, jak holčičce chybím, nafoukl se. Jedna noc beze mě a už má necudné úvahy i u jídelního stolu. Jsem fakt frajer. ,,Hm?“
Zmohla se jen na zavrtění hlavou: ten chlapík ji měl neuvěřitelně přečtenou. ,,No jo,“ pípla. ,,Máš pravdu. Měla jsem... hříšné myšlenky.“
,,A čím,“ políbil ji hrou na pravdu čím dál pobavenější Turek na rty, ,,se zabývala tvá zkažená dušička, milé Dítě? Jakou nemravností?“
,,Myslela jsem,“ pousmála se Wox a ustoupila o krůček, ,,na tvého tátu.“

Teprve když Gerkhanovi spadla čelist, uvědomila si, blondýnka, co vlastně plácla a nasála do sebe vzduch, aby vzápětí vybuchla jako přetlakovaný papíňák. ,,Ne! Já... já to nemyslela jak si myslíš, že jsem to myslela!!! Nemysli si to!“
,,No to,“ opírala se po dechu lapající, do poslední molekuly drobného, leč ztepilého tílka šokovaný Semir o poličku s cibulí, ,,doufám!!!“
Zírali na sebe jako dva vyoraní krtčí manželé, kteří se poprvé vidí v denním světle.
,,Já jen,“ protáhla Wox plačtivě, ,,že je tvůj táta... že ty jsi takový... jiný!“
,,Jo aha,“ zahučel komisař, jemuž se na jedné straně pořádně ulevilo, na druhé se mu příliš nechtělo do vysvětlování. ,,Už chápu. Za to může dědeček.“
Modré oči nechápavě zamžikaly. ,,Dě...dědeček?“
,,Jo,“ pošoupl Gerkhan nohou mrzutě. ,,Byl sice v armádě samotného Atatürka, ale řekněme,“ hledal Semir správná slova, jak by popsal své vlastní míry, ,,že jeho výška byla drobilínek pod tím, co je považováno za zcela ideální. No a já jsem po něm, no.“
,,Oh.“ Blondýnka se mu vrhla kolem krku. ,,Z toho si nic nedělej, Semirku,“ utěšovala ho, jak jen mohla. ,,Ty máš tu nejlepší výšku! Všichni ostatní jsou jen drze a nevhodně přerostlí!“
Nechal se mazlit, hned v lepší náladě. ,,Taky si někdy říkám,“ pronesl ješitně, ,,že s tou výškou je to relativní.“
,,To víš, že je,“ přizvukovala dívka a zcela jistě v jejím souhlasu nehrál roli fakt, že byla ještě o tři centimetry menší, než Semir. ,,Vždycky jsem si říkala, že je Hartmutt až nepřirozený.“
,,Jistě.“ Pro Gerkhana byla záležitost uzavřena: raději se rozhlédl a rozhodl se využít faktu, že jsou momentálně mimo jeho mateřský dohled k tomu, aby Wox ucpal ústa jazykem.
Blondýnka se nebránila: nechala se natlačit na dvířka, ráda kupodivu poměrně cudné mužské polibky opětujíc, spokojena do chvíle, než se vrátka za jejími zády otevřela a oba drobní návštěvníci se s jekotem sesypali na zem před zvědavě je okukující paní Gerkhanovou.
,,Ech, my jsme jen,“ rychle se zvedl Semir. ,,Rovnali cibuli, mami.“
Žena vzdychla a pokývala hlavou. ,,Oh, cibula, ano čisté. Já věřit. Semir, padat dům pryč, Zaidé snědl salat!“
Blondýnka nervózně zakašlala, když se Semir, nápadně připomínaje pejska se staženým chvostem, vyřítil z domu, aby mulu vyhnal z již asi dost vypleněných záhonů zeleniny: zato jí se vůbec nelíbilo, že s paní Gerkhanovou zůstala sama. ,,Eh...“
,,Tereza,“ položila jí maminka ruce na ramena, zeširoka se usmívajíc. ,,Já chtět ty žádat prosit něco. Já zítra vysoko dělání mít. Semir pomoci tu. Byl ty hodný vysoko a jet na trhoviště do města kupovat?“
No paráda, pomyslela si zbledlá Wox nasupeně, když kývala na souhlas. Tomu říkám dovolená!


Arrow


Kapitola sedmá, aneb jak se v Turecku čilá blondýnka činila



Ráno, raníčko panna vstala...

Wox nebyla příliš poezie milovná a i kdyby místo drobátko namyšleného Turečka zbožňovala jazyk vázaný, patrně by si na Mistra Erbena a jeho kolegy nevzpomněla právě teď, když jí zatřásla silná ruka přítelovy matky.
,,Tereza nahoře! Ty slib položit. Už ráno být!“
,,Ráno...?“ blondýnka zamžourala: venku se ještě vznášelo šero, nemohlo být více, než pět. Ale co se divila, že.
,,Ano. Pomoci ty?“ Paní Gerkhanová již byla v plné polní: na v úsměvu vyceněných zubech se jí blýskavě odráželo světlo za hory ještě nezapadajícího měsíce, až to rozespalé novinářce připomnělo bizarní scénu ze surrealistického filmu. ,,Ty muset...“
,,Ale jistě, pokud mě necháte převléci,“ zabručela blondýnka a natáhla se po mikině.

Za moment, už v lepší náladě, vcházela do kuchyně: jediné, co ji štvalo, byla představa ze spánku spokojeně pomlaskávajícího Semirka, co narozdíl od ní ještě ležel v teplé postýlce. Na chviličku ji napadlo ,,omylem“ sesypat horu talířů v kuchyni a připravit tím Turkovi rozkošný budíček, ale pak ideu zavrhla.
Koneckonců, zamnula si ručky pomstychtivě, čím delší noc v ložnici rodičů, tím pro synáčka větší peklo, mehehehe. A když si malá novinářka představila Semira, spícího v dávné postýlce ještě s dětskou ohrádkou, nálada se jí katapultovala do roviny Mont Everestu.
,,A Tereza! Já list s předmět dát ti.“ Spolu s krajícem chleba vrazila mohutná Turkyně dívce pod rozpláclý nosík i seznam věcí k nakoupení.
,,Dobře, dovezu to,“ zabalila slečna pečivo do ubrousku. ,,A peníze mi, prosím, dáte? Já tady mám jen kartu,“ podotkla nesměle, udivena tím, jak suverénně se dáma zaculila, když ji tempem přímo Boltovským vyváděla před dům.
,,Ty koupit za prachy ty vydělat!“
Blondýnce spadla čelist až na zem se zaduněním, které otřáslo i českým Chebem.
Na cestě stál ohromný vůz, který nejen že byl plně naložen čímsi zeleným, neidentifikovatelným... ale především v něm byla zapřažená znuděně se tvářící Zaidé.
Potěš Alláh, orosila se dívka vyděšeně. Tohle mám jako prodat? Jsem nějaká... stánkařka? Prodej zeleniny jsem naposledy viděla v Brně na Zelném trhu! A navíc, polkla, jen v muzikálu. Jenže ať je jak chce procítěná, My fair lady ze Zelňáku mi asi moc nepomůže. Zatroleně!
,,Ty nebát!“ Turkyně ji na kozlík vysadila s lehkostí tatíčka, co svou ratolest hází na kolotočovou labuť. ,,Ty poslouchat ji.“
,,Ech?“ blondýnka se chopila opratí: nejen že si počínala být jistá, že se chystá průšvih... ale ještě měla dojem, že se přeslechla. ,,Já.... ji???“
,,Ba! Ona chytrá, hodná Zaidé.“ Ženiny prsty polaskaly hřívu šedivé muly, aniž by si jejich majitelka uvědomila, že Tereza uraženě nafoukla tváře. ,,Ona znát cesta, jít tam. Pa!“
,,Pa,“ rezignovala blondýnka a mrskla otěžemi: k její úlevě mula skutečně disciplinovaně hnula nožkami a dala dívce naděj k optimismu, nechávajíc ji mávat, dokud stejně tak rukou třepetající paní Gerkhanová nezmizela z dohledu.

Ale pak nastalo peklo.
Sotva se cesta skryla za olivovým hájem, gecla mula na zadek s prudkostí, co blondýnku, která si právě počala jako kočí věřit a namlouvat si, že je příbuzná s žokejským rodem Váňů, málem vyhodila na zem.
,,Zaidé!“ Wox si upravila mikinu, rázem se mračíc. ,,Tak... jdi! Čehý! Hot! Kruci, nevím, co mám říkat. Kykyriký!“
Oslovená se obrátila: dle jejího pohledu se zdálo, že jsou turečtí kříženci mezi oslíky a koňmi zpraveni o existenci psychiatrických léčeben.
,,Ach jo.“ Blondýnka měla dost rozumu, aby vozík zabrzdila a pak teprve sklouzla na zem. ,,Tak podívej, Zaidé,“ postavila se přímo před mulu, co měla oči přivřené do zlověstných tenkých čárek. ,,Ty nemáš ráda mě... a já nemám ráda tebe. Ale musíme být obě rozumné, chápeš? Pragmatismus! Pragmatismus, milá mulo!“
Zvíře otevřelo tlamu a hýklo.
Wox se přes své rozčílení uculila. ,,Takhle mi vždycky odpovídá Kranich, hehehe. No, ale ty máš víc rozumu, tak mě poslouchej. Navrhuji ti tohle. Když mě dovezeš na ten trh... dám ti hezky nějaký ten salát, nebo co to vezu za sajrajt, platí?“
Mula vyplázla jazyk.
,,Ok, ok!“ Tereza se zamyslela, načež nabídku vylepšila. Absurdní... hádat se s oslem je málem náročnější, než vyjednat u Zelených podporu vlády! ,,A až se vrátíme domů, dostaneš další zeleninu, mrkev... a ukradnu pro tebe pár kostek cukru. Tak co, plácneme si?“
Mula se důstojným pohybem zvedla zase na všechny čtyři a blondýnka si oddechla.
,,No jo, úplatky! To zabere na všechny, co?“ chopila se zase otěží. ,,Koukám... že je fakt pravda, že mezi oslem a českým politikem není rozdíl. Hyjé!“


Městečko jí po hodince jízdy užuž narůstalo před očima: Zaidé kráčela klidně s jistotou toho, kdo ulice prošel již tisíckrát. Dovedla blondýnku až do středu tržiště, nechala se odvést k napajedlu a chutí se, vyvalujíc se na tlustém břiše, pustila do salátu.
,,Tak jo,“ vydechla Wox, ráda, že je náměstí zatím poloprázdné: sledovalo ji jen několik zahalených žen a jejich pohledy nebyly právě přátelské. ,,Pustím se do toho...“
Rozhodla se zjistit, co má vlastně prodávat a opět ji čekal šok: mezi hlávkami zelí, kapusty a kadeřavého salátu se záludně, výsměšně zelenalo několik svazků kopru.
Pokud jde o Woxiin vztah k této prapodivné bylině, dá se říci, že Hitler měl za ústřední nepřátele židy, Marx kapitalisty a Tereza Andreu Schafferovou s koprem.
Už letmé mrknutí na plodinu stačilo, aby se dívka osypala. ,,Br!“
Pokusila se zapomenout spolu se drobnou knížečkou, kterou jí paní Gerkhanová půjčila: ač byla Wox Češka, turecko-německý slovník, který si Semirova matka koupila, aby se naučila řeč svého syna, se jí mohl převelice hodit. Zběžně příručku prolistovala, když její pozornost zachytil kdysi čistý první list, teď však popsaný poznámkami.
Snad si paní Gerkhanová v letadle na své první cestě do Kolína už dopředu sumírovala věty: a už ta úvodní blondýnku odrovnala.

Semir, já doufat nebyt ty velký necudná samec černá zvěř.

Učebnice letěla obloukem do zelí a Wox se rozkuckala, jak jí při prudkém, šokovaném nádechu zaskočila slina: pološíleným poskakováním sice sama sobě pohnula klíčkem v zádech a rozchodila mechanismus, vesele však připoutala pozornost celého tržiště...
A tak, než dívka popadla dech, zazněl jí do ucha halekavý hlásek.
,,Hükümeti, işverenleri krizi bahane ederek işten adam çıkarmakla suçladı?“
,,Ech?“ Trhla sebou, modré očka na vrchu hlavy. ,,Pro...prosím?“
Stál před ní o stopu vyšší, hubený chlapík s černými duhovkami a.... klíckou s kvokající slepicí v ruce. Aha, blesklo Tereze v hlavě. Nabízí mi ji! ,,Ne ne!“ Usmála se omluvně, volíc angličtinu. ,,Já prodávám, nekupuji!“
Zazubil se a ukázal na vůz: když pochopil, že mu děvče nerozumí, s mlasknutím jí vrazil ptáka do ruky a vyšvihl se na korbu, házaje si do tašky pár salátových hlávek.
Blondýnka konečně zavřela čelist. Ha! Směnný obchod! No teeeda, to se v Turecku nedostali daleko od evoluce, uchechtla se cynicky, vděčně na muže, který již odcházel, ceníc bílý chrup.

Ledva se otočila, srdéčko jí leknutím udělalo přemet, o jakém ona v tělocviku leda tak snila: před jejím improvizovaným stánkem se vlnila dlouhatáááánská fronta tureckých bytostí – a Wox nemohlo uniknout, že výhradně mužského pohlaví.
Jako když za socialismu přivezli do Pramenu banány! Tedy... slečna tu dobu znala leda z vyprávění, ale vždy si představovala, že lidi, co tehdy čekali na mandarinky, museli mít právě tyhle výrazy hyen, co slintají nad kulhavou antilopou.
Polekala se.
Kruci, co chtějí?
Na moment ji napadlo vyskočit a zavrtat se do zelené kupy zeleniny, která svým pachem připomínala Kranichovy ponožky po horkém dni. Jenže, ušklíbla se v duchu, to by taky nemusela přežít.
A pak, třeba je Semirova matinka výhradním dodavatelem kedluben a bez ní by tady všichni umřeli na kurděje.
Raději nasála vzduch do plic a rozhodla se být, na mysli obraz z nevalného prodeje salátu zuřící paní Gerkhanové, statečná. Na muže se lehce usmála a potřásla hlavou, až se jí celá záplava zlatých lokýnek efektně zhoupla: sborové áááááááááááááááách, které z pánských hrdel vyšlo, dívku přinutilo k zamrkání.
Ohó!
Odtud vítr vane?
Spalující pohled plný zlosti, kterým ji od okolních, zcela vyprázdněných stánků obdařily mrzutě se tvářící Turkyně, byl důkazem nejlepším.
No teda!
Lehce se opřela o korbu vozu, malinko se zhoupla v bocích a naoko roztržitě si prohrábla plavý vodopád, dostávajíc tak nebohé, málem zhypnotizované muže do ještě hlubšího transu. ,,Tak... pánové...“ zamrkala modrými očky, ,,kdo je na řadě...?“
Harty po obdržení Nobelovky by se necítil nadutěji, než dívka, co se ocitla uprostřed vášnivě křičící vřavy stvoření, co se jí pokoušela dostat co nejblíže – a zdaleka jim nešlo jen o salát.
Slastně vzdychla: tak takhle se cítíš, Agáto Hanychová?
V tu chvíli Turecko naprosto milovala.

***

,,Mamííí! Terka už jede!“ Semir si otřel čílko, ještě více zamazaný hlínou: celé odpoledne hnípal plevel, který byl vůči zelenině v poměru zcela nespravedlivém a nebohý komisař si pomalu začal připadat jako lidská forma herbicidu. S hekaním se zvedl na nohy, fňukaje při vzpomínce na svou dnes poníženou eleganci: jeho krédo ,,vždy buď připraven na molo, nevíš, zda ten řidič nabouraného tiráku není lovec talentů pro podzimní kolekci“ bylo dnes zfackováno vpravdě macko-rathovským stylem.
Spolu s matkou, která přikvačila z kuchyně, stanul před domem, zíraje na blížící se vůz, naložený až k nebesům.
,,Och... Tereza neprodat ničeho,“ vydechla paní Gerkhanová zklamaně, aby se starostlivě podívala na chudou postavu mladého synáčka. ,,Ta neuživit ty! Ty hledat jiná!“
Semir, který popravdě dívčin neúspěch čekal, pokrčil rameny. ,,Neboj, zvládám to sám. A Wox nevyměním, mám ji...“
Slova mu uvázla v hrdle při kakofonii zvuků, jež se ozývala z již pěkně blízké káry: spolu s matinkou s šokem seznávali, že se salát a kedlubny proměnily v kejhající, popřípadě kokrhající horu, doplněnou králíky, vonícím, do papíru zabaleným chlebem, lahvemi olivového oleje, ošatkami fíků a datlí a na samém vrchu pyramidy trůnícího svazku týden starého vydání Die Welt.
,,Pr.“ Wox sklouzla dolů a gestem princezny, co přijela z vyjížďky a předává koně do péče lokaje, hodila opratě zírajícímu Turečkovi.
,,A to mi,“ uculila se nafoukaně, ,,ještě jeden chlap nabízel dítě... další sňatek... a jeden přísahal, že se mi o dítě postará.“
Oběma Gerkhanům by se do úst vešel menší mamut.
,,Nu,“ políbila na obláčku mužského zájmu se vznášející sebevědomá blondýnka Turečka na zabahněný nosík, ,,já si jdu pro trochu cukru, lásko. A pokud,“ otočila se dívka ještě ode dveří, ,,chceš, aby byla z tvé mámy milionářka, tak jí poraď,“ vzpomněla si se zachichotáním na výrazy žen, když ji při jejím odjezdu doprovázel mohutný pánský dav, ,,ať si otevře kadeřnictví... a nechá si dovézt peroxid. Hoooodně peroxidu.“





* Woxys svatosvatě prohlašuje, že není v žádném spojení s firmou Raid a veškerá sdělení, která by se mohla pozornému čtenáři jevit jako komerční, jsou pouhým zcela nevinným produktem nevypočitatelné shody náhod!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Re: Dovolená
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Kapitola osmá, aneb jak blondýnka o Damoklově meči nevěděla


Upřímně řečeno, byly názory paní Gerkhanové asi tak stálé, jako Paroubkovy politické postoje: zatímco tučný poslanec ráno nadává na komunisty a odpoledne by už pouštěl proud do drátů narychlo znovu postavených plotů Železné opony, Semirkova maminka s vědomím, že blondýnka existenci jejího syna ekonomicky utáhne, roztála jako máslíčko vystavené polednímu slunci.
Dívenka z Čech byla uznána za hodnou Turečkovy přízně a dokonce byl oběma milencům milostivě zvolněn režim, dosud připomínající kázeň Atatürkovy armády, kde sloužil onen slavný předek, jehož proklaté geny se staly viníkem Semirových proslulých tělesných rozměrů.
A tak se stalo, že hned následující den snědý komisař a plavovlasá reportérka konečně počali užívati skutečné dovolené: vydali se (samozřejmě za nenápadného, na každý náznak nemravnosti číhajícího doprovodu staršího Gerkhanova bratra. Jak poněkud cynicky, leč trefně poznamenala Wox, heslo maminky bylo důvěřuj, ale prověřuj) na výlet na loďce, vykoupali se v přenádherně horkém moři, nasbírali mušle na památku a přejedli se na opuštěném ostrůvku nalezených fíků.
A jelikož se k nim při zpáteční cestě přidalo pět delfínů, honících se pod přídí, neznalo Terezino nadšení mezí a milá slečna byla ochotna připustit, že Turecko škrtá ze své soukromé (a dosud jednočlenné) Osy zla.

Jenže jak tomu tak bývá, v tom nejslunečnějším dni se začnou objevoval ta nečernější mračna: bílé Vánoce znamenají smrtící náledí, ten krásně barevný mrak nad jadernou elektrárnou signalizuje menší průšvih a také Václav Klaus si přivodil tenisový loket při tom nejlepší, přesně na čáru jdoucím servisu.
A tak už asi tušíte, že horký letní den, kdy si oba mladí zaláskovaní hleděli do očí a cukrblikovali, měl přímo žhavé finále. Nebo spíše ledovou sprchu?

*

Tu si právě užíval Semir: s broukáním na sebe nechal téci litry a litry vlažné vody, masírujíc si pevné bříško. Dojem ještě vylepšil vonícím sprchovým gelem: s úšklebkem si poté, co si na dlaň vyprskl řádný kopeček zelenkavé hmoty, vzpomněl na etudu z nákupu ještě v Kolíně nad Rýnem.
Tehdy statečně popadl nákupní košík a štrádoval si to do oddělení drogerie, aby se, celý šťastný, jal okukovat nejnovější verze sprchového gelu Axe. V malé turecké hlavince se mu, inspirovány zajisté pravdivou reklamou, odehrávaly přímo obrazové orgie – sebevědomý komisař byl zcela přesvědčen, že pokud se jeho osobní šarm ještě znásobí kouzelným elixírem inzerovaného mýdla, budou se na vodovodních trubkách pod jeho koupelnou touhou svíjet všechny osoby ženského pohlaví včetně devadesátiletých stařenek. A to vše bude korunované obšlehnutím scény z druhého spotu, kdy si hlavní roli střihnou on a jeho blonďatá slečna.
Ta však jeho nákupní plány zhatila, když se k němu přihnala a při pohledu na obsah jeho košíku (a že si Semir dělal zásoby gelu v hrůze, že ho jiní vykoupí), sladce pronesla, že je ona reklama maximálně sexistická a každý, komu se líbí, zasluhuje vykleštění.
Což jaksi milý Turek odmítl riskovat a v onu chvíli by se popravdě smířil i s mýdlem s jelenem.

Naštěstí pro něj k takové hrůze nedošlo a on mohl vyjít ze sprchy celý spokojený, aby pocit štěstí maximalizoval pohledem do zrcadla: když mu vrátilo obraz urostlého mladíka s výtečně klenutým hrudníkem, Gerkhan slastně vydechl. Jsem frajer. A navíc, přičichl si k podpaží (hmmmm... mentolové Fáčko), voňavý frajer. Tak to má být!
Chvíli se pro vlastní potěšení promenoval s ručníkem kolem beder, načež vklouzl do oděvu a hlučně zdupal schody, aby se připojil k mámě a přítelkyni.
Jak žena, tak mladinká dívka popíjely čaj v pohodě, co milého komisaře potěšilo – a to i z důvodu veskrze subjektivního. ,,Jsem rád,“ ukázal bělostné zuby, ,,že si vy dvě rozumíte.“
,,Jistá!“ pokývala Turkyně důležitě hlavou a usrkla ze svého šálku. ,,Tereza být vysoko hodná. Ona dobrý.“
Slečně zbarvil tváře ruměnec. ,,Děkuji,“ špitla upejpavě a zvědavě začichala ve vzduchu, aby jí pohled padl na spokojeného mladíka. No jo, zvrátila v sloup azurové duhovky, když si vzpomněla na Turkovy koupelnové procedury. Mentolová Orbitka v lidské podobě přišla.
,,A když je tady tak hezká atmosféra plná důvěry,“ usedl Semir ke stolu, pomrkávaje řasičkami, ,,co kdybych už nemusel spát v ložnici s tebou a tátou? Hm?“
Wox pobaveně vyprskla, leč paní Gerkhanová zachovala naprostý klid. ,,Semir, my vysoko rádi ty ne daleko existovat. Ty ležet u my! A podobně,“ zvedla obočí, ,,já nechtít ty a Tereza nemravnost u můj dům.“
,,Ležel bych,“ nasadil Semir atomovku psích očí, ,,ve svém pokoji.... sám! Ve vší nevinnosti!“
Po pohledu duhovek barvy oříškové Milky změkla i tvrdá šéfové, leč v otázce mravnosti byla vládkyně domu ájatolláhem Chomejním v sukni. ,,Semir, ty nepovídat!“
,,Ale mami!“ Policista vstal, uraženě se tyčíc do celé své malé výšky. ,,Spal bych ve svém pokoji a Wox vedle! Fakt! Myslíš si, že bych za ní v noci tajně lozil? Jsem snad nějaký... nevybouřený puberťák, nebo co???“
Blondýnka a Turkyně si vyměnily pohledy, aby se unisono uchechtly. ,,Ano!“
Gerkhan polkl slova a nafoukl tváře, až se zdálo, že ho horký vzduch v nich vynese k nízkému stropu: slečna Wox se raději zvedla na nohy. ,,Tak... já jsem už unavená, oběma přeji dobrou noc.“ Dvěma kroky přešla k Semirkovi a spolu s cudnou pusou na tvář mu špitla do ouška ,,vynahradím ti to v Kolíně,“ což Turkovi značně zvedlo náladu.

,,Och,“ obrátila se maminka, jakmile Wox zmizela v horním patře, k synovi, ,,ty dobře vybrat, Semir. Vy šťastná.“
,,To jsme,“ zazubil se již oduražený Gerklhan a nalil hrnek mátového nápoje i sobě. Za okny se už hezky stmívalo... a vlažný čaj přišel vhod. ,,Jsem rád, že se ti líbí. Je to fajn holka...“
,,Tak... ty být jistě vysoko radost, když já něco ty mluvit!“ nahnula se žena přes stůl a Semira mimoděk polil ledový pot, krutě s sebou odnášející daleko příjemnější odér mentolu, v němž se celou dobu ve sprše očividně zbytečně louhoval. ,,Já vlastnit překvapení pro ty a její!“
,,Ech...“ Semir se mimoděk odsunul je stěně, jat zlým tušením, ,,a... jaké? Nemám,“ zamžoural ke spásnému útěku schodiště, ,,zavolat Wox, aby to také slyšela?“
,,Ne. Ty můj dítě, ty vědět jako prvenství,“ usmála se žena sladce a v očích jí hrála celá symfonie mateřské něhy. ,,Protože já vidět, jak ty a ona hezký dvojka být... já přát vy!“
Z Gerkhana vyšlo jen zaskřehotání. ,,To je... hezké! Děkujeme, ale-“
,,MLČET!“ Sotva komisař ztuhl, vrátila se žena z tónu Hitlera na sladkou maminku. ,,Já mít ráda vy. Vy spolu. Nechtít vy být ve hřích. Proto...“
Semira počínala kosit panika.
,,Proto já,“ objala maminka vydařeného policjeního synáčka kolem ramen, ,,já vy zařídit den po zítra velká svatba!“




U Alláha!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Re: Dovolená
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Dovolená je tu Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
[quote],,Řekl jsem mu,” olízl si Tureček tmavý krém, sladký jako on sám, z prsteníčku, ,,že máš tuberkulózu.”
Vyletěla z křesla jako Lajka z Bajkonuru. ,,Coooooooooooooooooooooooooooo?!”
Zvedl obočí, hotový obraz nevinnosti. ,,Děje se něco?”
Klesla zpět do měkkosti křesla, zaujímajíc pozici Czechteckem zmoženého tanečníka. ,,Och… ne, vůbec nic.” [/quote]

Bomba, Semir si vždy poradí Laughing Laughing Laughing

Už se těším na další pokráčko, vypadá to velmi dobře Laughing Laughing Laughing Wink

_________________
"Manželská poradna Jäger, jak vám mohu pomoci?"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Hurááááááááááááá jedéééééééém na dovolenou Laughing Very Happy to bude žůžo Laughing
Maš vždycky tak kouzelný začátky, který hned zaujmou, dítě Laughing i ten jazyk - "rozrušen??" heh z Markí/ýzx nemůžu Very Happy

Semírek je tááááák kreativní Laughing ještě že nezvolil třeba mor Laughing

moc dobře věděla, že sloni, delfíni a Semir se při výcviku nesmí bít.

Já chápu že se to nesmí, a i to že je Semír hodně ohrožneý druh ale Laughing .................. někdy by na prdel prostě potřeboval - takhle se rejpat v bábovce Laughing

Moc pěknej díl Wox, těším se na další Laughing Cool
zatim to nevypadá jako typická nepovedená dvojka Laughing

Teplým krajinám zdar !!!!!!!
Nazdááááááááááááár Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    No já umírááámVery HappyVery Happy

    Wox si s ní o Dahlovi a Semirek k ní přijde a pokusí se jí nadchnout tím, že jí od něho odveze pár set kilometrů dál...loooool!!!

    No jo, neodpustila jsem si rýpnutí, jasně, že Woxyčka má raději Semirečka, otázka je, jestli jí to vydrží i v dalším ídle a natolik, aby s ním poznat jeho příbuzenstvo jela.

    To, že je Semir v téhle povídce ťulda, to už vím, ale že se snaží Haškovi konkurovat v mystifikátorství....no...jen aby pak Wox nedocházela pravidelně na úřad nezaměstnaných...oh, já jsem zapomněla, má vyřízeny všechny potřebné papíry? Aby nemusela každý týden dolétat na příslušný jejím bydlišti ve vedlejší republičce.

    No tak jo, nechám katastrofických vizí a prozradím ti tajemství, jo? Už se nemohu dočkat, co bude dál, to zas bude adolf:))

    btw: Hláška o slonech, delfínech a tureckém komisaříkovi mne rosekala!!


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Eron: děkuji, pokusím se nezklamat! Smile

ReeR: děkuji za pochvalu začátku, tady jsem se skutečně mstila na Balzacových Ztracených iluzích Laughing Laughing Laughing Semirek je neskutečně kreativní a za tuto úvahu by Tě jistě moc pochválil Wink co se rýpání v bábovce týká, zasloužili by na zadek on i slečna - nugát totiž kradou oba Laughing Laughing Laughing a doufám, že tato povídka skutečně nepovedená dvojka nebude Embarassed

Fí:
Woxička snila spíše o tom, jak dává Robertovi co proto, než aby snila přímo o něm Very Happy přece jen pořád platí, že ona je oběť Laughing a samozřejmě, že má Woxička raději Semirečka, nicméně příbuzenstvo je těžká zkouška, to máš pravdu Very Happy neboj se, slečna má všechny papíry ok Very Happy Laughing jsem ráda, že ses pobavila a děkuji Ti za koment! :hug:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Koukám že Balzac de Honorééééééééé se svými nalezenými iluzemi je opravdu inspirativní Laughing Very Happy
pchééééé, pochybuju, pochválil by sebe Laughing Very Happy
Co?? vy dva šťourové. "jen dva prstíčky v nugátu smočíme a hned zase půjdeme......." nebylo by jednodušší koupit nugát bez bábovky..... Laughing Very Happy
Teresce na dovolenou přeju nervy pevný jak ocelový dráty Laughing Very Happy
Samozřejmě se budu škodolibě křenit nad každým nezdarem a neštěstím Laughing Very Happy
Jsem zvědavá na slunné Turecko.

pa

...............a už???? Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Už tam budem?
Ne.
Už tam budem?
Ne.
Už tam budem?

Laughing Laughing Laughing Laughing aneb ReeRenka si hraje na Oslíka ze Shreka, co? Laughing Laughing Laughing

ReeR, on by opravdu pochválil Tebe - ale za to, že jsi uznala, že ON je kreativní. Podle Semirka tak pravdivá slova zaslouží ocenění, víš? Wink
Jistě, mohli by koupit jen nugát bez bábovky... ale to by nebyli Wox a Semir, že Very Happy Very Happy Laughing

Oooo, neštěstí bude mnoho, neboj se! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
evaval


Založen: 29. 02. 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Rantířov (Vysočina)
Odpovědět s citátem
Super, konečně je tady pokračování mojí oblíbený povídky Maminka!!! Very Happy Přiznám se, že už sem se nemohla dočkat, až zase budu číst o Wox, Semirkovi a jeho skvělé maminečce! Laughing
A jinak první část mě nezklamala! Very Happy Zvláště ten sen byl povedenej! Laughing Semirkova omluva u Terezčina šéfa mě taky dostala! Very Happy A komisařův egoismus a víra ve vlastní dokonalost mě pravidelně přivádí k výbuchům smíchu!!! Very Happy Very Happy
Atd. atd. Mohla bych pokračovat donekonečna! Laughing

_________________


Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.
Mark Twain
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Wooooox?? A teď??? Laughing
hmmm, a už???

Jseš vedle jak ta borovice Woxičko Laughing Já to nemám od Oslíka nýbrž to zvíře ušaté to ukradlo mě Evil or Very Mad Laughing

V tom případě o takovou samolibou pochvalu ani nestojím...

Eh, mnoho neštěstí není nilkdy dost Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing dělám si srandu Laughing Co by se mohlo na dovolené stát??? Laughing Very Happy Smile

Ty, Wox a co teď??? Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Dívka se protáhla a uvelebila se v křesle, neodolávajíc rýpnutíčku. ,,Co jsi tak spokojený? Zase ses díval do zrcadla?”
Gerkhan s oním štěstím naplněným výrazem kývl...


Ty mě tímhle zabiješ. Laughing Laughing Laughing

,,Řekl jsem mu,” olízl si Tureček tmavý krém, sladký jako on sám, z prsteníčku, ,,že máš tuberkulózu.”


Semir je zjevně velké snědé čuně s opravdu obdivuhodnou fantazií. Laughing

… a moc dobře věděla, že sloni, delfíni a Semir se při výcviku nesmí bít.


Svatá pravda, u slona a delfína možná ještě ano, ale Semir už chytřejší ani blbější stejně nebude... Laughing

A konec? No, jako bych Wox slyšela až sem. Laughing Laughing Laughing

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky!

Strašně moooooooc Vám děkuji za tolik reakcí, velmi mě těší! Embarassed a hned sem dávám DRUHÝ díl, věnovaný Amrodel! Brzy se uzdrav, Moni a děkuji za povolení názvu Embarassed Embarassed Embarassed
Všem přeji příjemné počtení Wink

Woxys



Evaval:
díky a neboj, slečna si užije Very Happy Laughing

SaM: to víš, Tureček je pořád dokonale krásný... a má rád sladké, proto nugátek Very Happy

ReeR: UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUŽ! Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Joooooo, štípaná!!! Na tohle jsem čekala, děkuji! Laughing Laughing Laughing Já prostě zbožňuji Tomův vztah k slečince, luxus. Semirovy plány mě vždycky dostanou, ten to vymňouk. Laughing Nakreslila bych mu přes obličej Monu Lisu. Laughing Laughing Laughing

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Ach Erben...a řekla to zlé znamení česky nebo německy (v obou přípaech bych vytřeštěné oči chápala)

    Jasně, Semirek se snaží zhypnotizovat Wox a v rámci neúspěšných pokusů dokonale ovládne umění autohypnózy...Wox, Wox, vzpomeň si ještě jednou, jak to dopadlo minule...příšerné dny, děsivé noci, ale nakonec to skončilo dobře, ne? Konec dobrý, všechno dobré...a ty ten konec teď rušíš a chystáš pokračování, které už dobře skončit nemusí...Neblbni!!!Very HappyVery HappyVery Happy

    Koukám, že s manaželi a partnery je pořádná starost...to radši zůstat svobodnáVery HappySmile

    Leč Kraníšek má pravdu, za Wox by mulu nikdo nevyměnil, natož velblouda, blondýnka totiž jistě nemá takovou výdrž ani zálibu v tahání věcí a už vůbec ne dva obří zásobárenské hrby.

    Zapomněl..já říkám, že ti chlapi jsou přítěž, fakt:D


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
óóó Smile tak to jsem moc poctěna Wink Smile děkuji mnohokrát za věnování Smile A s tím názvem si nedělej těžkou hlavu, prostě se to tak sešlo Wink

,,Spadl ti v té koupelně na hlavu šampon?

uch... kdo by byl řekl, že lahvička šamponu napáchá takové škody na Turečkově hlavince Very Happy Very Happy Very Happy


páni... to to hodně rychle nabírá obrátky Very Happy Very Happy se chudák Wox ani nebude moct psychicky připravit na to, co ji čeká, když vyrážejí tak brzo Very Happy


Palcové titulky na všech prvních stranách se mu příliš nezdály: možná slovům jako KARANTÉNA V KOLÍNSKÉ REDAKCI DIE WELT, popřípadě INFEKČNÍ TUBERKULOZA V CENTRU KOLÍNA, či NAKAŽENÁ REDAKTORKA POSLALA KOLEGY NA PREVENTIVNÍ LÉČBU přikládal příliš velký význam, ale…

hopla... to zase Tureček něco povídal Very Happy Very Happy Very Happy


a s tím práškem to taky moc nedomyslel, hošánek Very Happy Very Happy Very Happy


"a stříbrný Boing se ... zvedl do vzduchu, aby nabral směr Turecko"

jůůů, z toho mám úplně husí kůži Smile Smile nádhera Wink Smile Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
druhý díl nezklamal.......

Pozvala nás máma – poznáš celou mou rodinu!”

jo tak to chce přece slyšet každý, já vůbec necháůpu proč Tereska tak vyvádí Laughing Laughing Laughing
Myšlenka na dovoleniou zadara, přece jen nejde jen tak odmítnout že????? Laughing myslím že to váhavé ano, jí bude stát draho Laughing Very Happy

Jéé ono je to i poučné Laughing pan Erben Laughing
Každopádně měla toto znamení brát v potaz a nikam nejezdit, zabarikádovat se doma a zůstat pod peřinou Laughing

a mažte se, ať se nespálíte!“
juj, no to je kouzelný Laughing Hartík je poklad, jak on o ně dbá.... Laughing Very Happy
Tomíšek nerad štípané???

Ty Semírkovi finty jsou opravdu k nezaplacení Laughing Very Happy karanténa, tak to se mu povedlo Laughing a akce prášek bude mít nejspíš ještě dohru........ Laughing Very Happy

Tak to je příjemný začátek dovolené Laughing
Have a nice flight LADY................ Laughing

pa Cool

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Všem moc děkuji za komenty! Embarassed

SaM:
jo, štípnutí jsem tam dala kvůli Tobě Laughing Laughing Laughing doufala jsem, že se Ti zalíbí, zlomyslnice Very Happy Tom a Wox mě baví... Very Happy jsou to typičtí ťafkaři, kteří se mají ve skutečnosti rádi Very Happy a ještě jsi neviděla, jak moc se plány nebohého Semirka zvrtnou Laughing Laughing Laughing


Fí: oho, nepodceňuj: Wox by asi vyměnili za celé stádo - přeci jen, boubelatá blondýnka by byla přesně v jejich vkusu Very Happy myslím, že Erbena si vrčela pro sebe česky Wink a neboj, děsivé dny na Wox teprve čekají Very Happy


Monča:
děkuji moc za koment, Moníku! :hug: Tureček náš dokonalý se vrací do rodného Turecka - znásobí to jeho úchvatnost? Very Happy


ReeR: Hartík je poklad, to ano Very Happy ten roztřesený mladíček je k zulíbání Wink Semirka od dohry s práškem zachránily letušky, které Wox zabránily v Turkově uškrcení Laughing Laughing mehehe a neboj, pokusím se to těm dvěma zavařit Wink



Omlouvám se, ale nevím, kdy bude další díl Embarassed Embarassed Embarassed musím se učit a tak moc nemám náladu na vtípky Embarassed a pak, další díl stejně nebude zrovna zábavný Embarassed děkuji, že povídku čtete... já ji dopíši, jen prosím o strpení, skutečně netuším, kdy přibude pokráčko...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
RE:
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Tak tohle se určitě povedlo...Už se těším na pokráčko.... Wink
škoda jen,že kvůli semírkovi propukla karanténa Very Happy Laughing Twisted Evil

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky,

moc se omlouvám, že mi to tak trvalo, ale škola je škola Wink tento NOVÝ díl věnuji všem, kteří mi věřili více, než já sama sobě Wink
Moc děkuji za Vaši podporu a přeji příjemné počtení Wink

Woxys.


P.S.: André und Semir, děkuji za koment Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Wox mi množstvím otázek připomněla oslíka, ovšem měla je rozhodně mnohem rozmanitějšíSmile

    Južda, on si snad nedá pokoj a musí si udělat renomé i doma,....mňo, jen ať to nějak nevymňooukne, by mu bylo podobné.

    Wox opravdu trefně napsal:
    ,,Pěkná akce, Semirku. Už si jen přestat vytrhávat obočí a budeš pravý chlap, vážně!“

    Moc pěkně ho setřela, tak se na něj musí!

    Aje to tady...už tam budeéém??

    To uspávání, to mělo být umrtvení šokem?

    Wox, která si nedá pokoj ani ve snu napsal:
    Muž se zarazil. ,,Přišel jsem pozdě? Ale to pak…“
    ,,Málem!“ vykvikla Tereza rychle. ,,Zachraň mě, hernajs!“


    Ano, ano, vysoká, Wox z ní opravdu vyroste, tomu věřím....už aby bylo pokráčko, opět jsem se skvěle pobavila, moc díky, Wox!


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Woxyyyy, Ty mě touhle povídkou zabiješ!! Laughing Laughing Laughing


Než mu blondýnka stačila pošimrat hlasivky pěstí, padl policista na kolena, přisávaje se rty k horkému asfaltu. ,,Turecko! Vlast!“ Jíkal dojatě mezi polibky vpravdě brežněvovskými. ,,Rodná hrouda! Matka máááá… mááá…“ rychle vyskočil a počal prskat na všechny strany černé kapky leteckého paliva. ,,Má… mazut!“ --> Já nevěděla, že je Semir magor! Very Happy

Gerkhan jí však neodpověděl: místo toho s ponurým výrazem natáhl krk, zíraje na červenou Mazdu, co ohromnou rychlostí drze myškovala mezi auty. ,,Co to ten magor…“ --> No od něj to tedy sedí Laughing

Gerkhan se pustil do jakési halekavé turecké ukolébavky, připomínaje patnáctiletého mutujícího Němce, co se po pěti vypitých becherovkách pokouší o jódlování: Wox raději zaťala zuby a bez ohledu na pocit jistých obav zavřela modrá očka. Takové týránííííííí! Chudák Woxyškaaaa Laughing Laughing

Ta se zdála být nekonečná a Woxiino ,,už tam budem?“ zaznívalo čím dál častěji: Že by se Woxys inspirovala oslíkem ze Shrecka? Laughing

Tohle mne zaujalo, stejně jako Fí:
Muž se zarazil. ,,Přišel jsem pozdě? Ale to pak…“
,,Málem!“ vykvikla Tereza rychle. ,,Zachraň mě, hernajs!“

Hahaha, to by ji jako jinak nechtěl, mizera mizernej? Very Happy Přijde mi to, jako by soupeřilo Tereziino svědomí... jako "koho si jen vybrat" XD

,,Semir, ty být tu tak brzy! A ty pravda vzít Tereza! Já viděla vy dva ráda! Já měla vysoká radost!“ Maminkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :aaaw: :loveeeee: Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Jinak se to říct nedá. Laughing
Robert, Robert, Robert! Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Semir opět boduje. Smile Být tureckými úřady, tak ho nakopnu, až poletí zpátky do Kolína, aby ho tam mohla nakopnout Anča, ten tam zas udělal pořádek jen, co je pravda. Woxyin sen baví nejvíc, málem přišel pozdě! Laughing Laughing Laughing
Fakt už jsem se těšila a jsem zvědavá, co přijde příště. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Laughing hihihi pěkný, pěkný Laughing Laughing Laughing
výlet taxíčkem přes celej státeček Laughing to musel být zážitek
už tam budem?? a už?? tak to by mi Tereska teda pěkně lezla krčkem Laughing měl ji vysadit v poušti - a už by tam byla Laughing
A ukolébavka zpívaná Semírem?? jej, nějak jsem si nevšimla že by byl zrovna hudebně nadaný........ Laughing
ovšem úžasný byl kousek s markýzou Laughing a bezkonkurenčcí hláška (koukám že ta našla zálibu u více čtenářů : ))

,,Ach, Semire,“ zajíkla se Wox a dramaticky si přitiskla dlaň k orosenému čílku. ,,Málem jsi přišel pozdě….“
Muž se zarazil. ,,Přišel jsem pozdě? Ale to pak…“
,,Málem!“ vykvikla Tereza rychle. ,,Zachraň mě, hernajs!“
,,Och… dobře.“ Gerkhan tasil naleštěný kord. ,,Do střehu, barone!“


mooooooooooooc dobré, těším se na další kousíček Laughing Ó jééééééé tam už bude figurovat matinka Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Velmi Vám všem děkuji za komenty Wink omlouvám se, že jsem dlouho nepřidala dílek, létala jsem všude možně. Napíši novou kapitolu páté Když a pak se polepším i tady, ano? Wink

A povídku jsem lehce přejmenovala z Dovolené na Dovolenou (Maminka II), aby se má blbůstka nepletla s povídkou od Amrodel (Dovolená), kterou mimochodem doporučuji Wink

mějte se a ještě jednou pardon za zpoždění!
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Tak jsem trošku přehodila pořadí a místo nové Pětky je tu NOVÝ DÍL DOVOLENÉ, snad se Vám bude líbit Wink
Pardon za nízkou kvalitu, musím se do toho zase dostat Wink Embarassed


Kapitolka je věnovaná Amrodel a ReeR Very Happy Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Amrodel


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Laughing Laughing Laughing Jojoj, dneska se zase hláškovalo... ale jaké to byly hlášky!
Nejvíc asi pobavil Paroubek v baletním oblečku Very Happy to jsem se nemohla přestat smát... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing

No a "Gerkhanovic panoptikum" vypadá docela zajímavě. Už se těším, jaké další příhody Semira a Wox čekají Wink Smile Very Happy

A ještě Ti musím poděkovat za reklamu Wink Razz Smile
Máš pravdu, asi by se to teď, když jsem začala psát pokračování, pletlo.

A i za věnování děkuji Smile :hug:
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
ROFL, vášnivý Turecko. To má za tu tuberkulózu, umělěc... Very Happy A Semir benjamínek, jo? :-DDD No povedené, Wox, povedené... tvůj talent zaplést politiku do každého přirování mě občas uvádí až v úžas. Smile))

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Cha chá, napřaženou ruku znám, občas mi také dělá problémy ji neignorovat. Mamince očividně nedělá problémy ji ignorovat:D

    Paroubka vidím....a obleček má lůůůžovýýýýVery HappyVery HappyVery Happy

    politolog Wox napsal:
    zkomunistil závistí

    to je úžasné, to budu používat:DVery Happy

    Wow, a je to tady, Semir je adoptovaný...bude Maminka tři-tentokrát biologická?Very Happy

    sexuolog Wox napsal:
    ,,Nám tak stýskat po Semir… že on spát s námi v ložnice. My s táta na něj tak těšit!“

    No co, Terezka jednu noc nějak přežije, stejně se chce vyspat, ale pro Turčíka je to evidentně rána ...pod pásVery Happy

    Výborně se bavím...co bude po žhavé turecké noci?Very HappyVery HappyVery Happy


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky,

opět Vám, moji milí, děkuji za Vaše komenty, co mě zase těší Very Happy a rovnou Vám spolu s poděkováním házím NOVÝ DÍÍÍÍL Laughing
Přeji přííííjemné počtení Wink

Vaše Woxys Very Happy



Fíčku, neboj se, Semirek NENÍ adoptovaný Very Happy ježiš!!! Já Ti dám sexuologa!!!!!! XD XD XD

SaM, politická přirovnání jsou mou profesionální deformací, nu Embarassed

Moníku, děkuji za koment Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
U Krodny, velcí bohové, smilujte se nade mnou!! Wooooooooooox! Laughing Laughing Laughing Laughing Ty jedna politická fanatičko! Laughing Laughing Já nemůůůžu! Úplně to odvádí pozornost od příběhu! Laughing Laughing Kdyby se mne teď někdo zeptal, o čem to je, s výtlemem bych ze sebe vysoukala, že o Paroubkovi v baletním, Škromachovi v posilovně a o Kuchtové v Teplicích Laughing Laughing Laughing Laughing Uch Laughing Laughing

No ale k dovolené - to, co si myslí Semir sdílím také. Woooox, začínáte nám nějak Schäferovatět Cool Takhle žárlit na Zaidé, chudinka mula Cool Laughing Laughing Laughing A iritujete mne vaŠí představou Turecka - každý tam nemusí žít jak ve slumech, ne? Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Jediné, co se mi v tom snu líbí, jsou ty modré šaty, tedy dokud je ten vizážista neupraví k obrazu svému.

    Maminka je úžasná, prostě úžasnáSmile Very HappyVery Happy obrovský---lol:D

    přirovnání s písečnou zmijí...konečně něco apolitického (za co kandiduje?))

    Woxys coby sekáček na turecké maso napsal:
    ,,Jestli jsi mě, Turku mrňavá proradná, táhl sem... aby ses setkal s nějakou láskou z dětství, tak z tebe nadělám dva pidižvíky a na dálnici budeš jezdit leda tak v angličáku!!!“

    tak tohle odrovnalo nejen mne, ale i kamaráda, který o tvém dílku v životě neslyšel, ale já neodolala a kousek se s ním podělila:).

    Na ten ukazovák by tak jako tak měla mít zbrojní pas, taková věc vůbec nepatří do ruky investigativnímu reportérovi.

    S mulou děvče zabodovalo, ale tou žárlivostí mne málem udusila smíchy.

    Brr, naše mizerná chemie...pár kravinců je super nápad:))

    Juu, sen, co se má vyplnit, já málem zapomněla...Robbbiiiieee v Tureckuuu:DVery Happy

    nice,...a co dál?


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Slečinka je zjevně dirty dirty girl. Ovšem... někoho mi připomíná. Embarassed Laughing

Woxys napsal:
,,TOHLE je Zaidé,“ rozhodl se Gerkhan novinářku, která přemýšlela, z jaké nejbližší skály skočit, aby byl její pád do moře rychlý a smrt bezbolestná, milosrdně zachránit. ,,Jezdil jsem na ní do školy do sousedního města,“ zasnil se, ukazuje někam těsně pod svá ramena. ,,To už jsem byl takhle veliký. Hrozně jsem doufal, že ji naši ještě mají!“


Tak tohle mě poslalo k zemi, když jsem si vzpomněla, jak Maminka ukazovala, jak takhle obrovská Semir byl. Smile))

Díky, Wox, tohle jsem potřebovala. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky,

hroooozně moc a moc Vám děkuji za komenty a mám pro Vás NOVÝ DÍLEK velkých patálií malého párečku Very Happy
Snad se budou líbit Embarassed

Woxys.
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Hm, 'myslela jsem na tvého otce' je přesně ta věta, co si přeje každý chlap slyšet, zvlášť v tomto kontextu. Smile)) Skvělé, Wox, jako obvykle. Wink

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Tak, teď se stydím, protože jsem na tuhle povídku úúúplně zapomněla Embarassed Embarassed Embarassed pokusím se, aby bylo pokráčko nejpozději další týden Very Happy

SaM, díky za reakci, věřím, že Semirek v tu chvíli prožil malou, leč nepěknou srdeční příhodu XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
ahooooooooooj Laughing
dlouho jsem tu nebyla tak to musím dohnat Laughing aspon trošku
Bála sjem se že se ta povídka dostane po dobu mé nepřítomnosti dál Laughing naštěstí to není tak hrozné.........

Takové fajn přijetí, čeho se ta holka bojí??? Very Happy sníst jí nechtěj, barák stojí. Maminka se na ní dokonce velice převelice těšila

Wox se chvěla jako Paroubek, který se vrtí v posteli uprostřed noční můry, v níž stojí v obtaženém baletním oblečku na kongresu nejvyšších špiček ODS.

hehe, zajímavá představa, člověk se nad ní docela pobaví

,,Já nechat ti dát věci do pokoj, Tereza,“ zazubila se žena a chytila dívku za paži. ,,Ty spát nahoře.“
Dívka si vyměnila zmatený pohled s malým komisařem. ,,No a… Semirek tam má také věci? Nebo je tam máme ještě donést?“
Paní Gerkhanová nasadila úsměv světice, hladíc vyjevenou blondýnku po vlasech. ,,Nám tak stýskat po Semir… že on spát s námi v ložnice. My s táta na něj tak těšit!“
,,C-c-co?“ Turečkovi s břinknutím spadla čelist: vypadal jako dítě, kterému berou bonbon nebo plyšového méďu. ,,Ale… ale… mami!“

(velmi škodolibé) haha Laughing
přece jen to přivítání bylo až moc poklidné Laughing

První den začal opravdu ideálně Laughing v hrnci bůhvíco, nebo radši ani on neví, výšlap na kopec a setkání se sokyní Laughing Laughing Laughing (to zavání zoofílií)

zasnil se, ukazuje někam těsně pod svá ramena. ,,To už jsem byl takhle veliký

ale Semírku, copak ty víš o výšce?? každy jiný by řekl, když jsi byl tááááááákhle malinký Very Happy
,
,Super,“ polkla novinářka sousto a otřela si pusu. ,,Jen tam lítali komáři, když mi bzučí okolo uší, špatně se usíná. Chtělo by to síťku. Nebo Raid s tekutou náplní o obsahu 30 mililitrů, která vydrží chránit domácnost až pětačtyřicet nocí .

co je to za reklamu???? kolik ti za to zaplatili, takové manipulování......... Laughing Very Happy
Já jsem pro kravince, mulince, mezince, kozince a podobné Laughing

Smile slečinka si myslí na tátíčka Very Happy Very Happy to muselo Semírkem otřást

jooooo, tak to mě zase potěšilo Laughing
fakt příjemná povídečka Laughing

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
ReeR, převelice děkuji za Tvůj dlouhý koment Embarassed to si piš, že Turkem blondýnčiny ,,choutky" na jeho otce otřásly, naštěstí se brzy ujistil, že je slečna ok a on je pořád ok rozmilý a krásný XD
S Raidem žádnou smlouvu nemám *píská si*
Zoofilie? XD nepochybuji, že si Semir myslí, že je idolem i u zvířat, ale tak daleko nejde Laughing Laughing Laughing ale povídka by to byla zajímavá Very Happy

Ještě jednou děkuji za koment Very Happy dneska se mi o Tobě zdálo Very Happy Ty jsi tam byla určitě, myslím, že napůl namixovaná s Fí XD šly jsme do pražské ZOO fotit vydry a veverky kapské pro Všelicos XD a vešly jsme do areálu ZOO asi deset minut před zavíráním a já na Tebe byla naštvěná, že jsme utratily prachy a nic neviděly XD


Nový díl už je skoro hotový Laughing Laughing Laughing myslím, že přistane nejpozději v pondělí Wink
pokud si někdo oblíbil muličku Zaidé, snad mohu říci, že má důvod se těšit Laughing Laughing Laughing


A já jdu spát XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    masochista napsal:
    ,,Ach, Tereza!“ spráskla ruce paní domu, která zrovna vyšla ze dveří, aby dvojici zavolala k obědu: pohled na dívku u synkových nohou se jí očividně zamlouval. ,,Ty už vědět holka na muž být hodná moc? Že ona muž poslouchat? Ty dobrá. Ty výše a výše dobrá.“

    Ona je prostě úúúžasná...maminka samozřejmě!

    Nekopat otázka!

    ona mne jednou dostane do hrobu..a blondýnku taky..a oba je ovšem vlastnoručně zopakuje:))

    Hříšné myšlenky.....Laughing rozsekala jsi mne...a Gerkchaneček nám pěkně splaskl:DVery Happy

    to je jen BestOf toho, co mne rozsekalo:))

    ,,Tereza,“ položila jí maminka ruce na ramena, zeširoka se usmívajíc. ,,Já chtět ty žádat prosit něco. Já zítra vysoko dělání mít. Semir pomoci tu. Byl ty hodný vysoko a jet na trhoviště do města kupovat?“

    no vida, maminka už si osvojila i západní názor, že nakupování ženy neskutečně baví, jsem zvědavá, jak to bude vypadat na tržnici!


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Uah, uah, uah, uah- UAH!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Co jiného na tuhle skvělou šílenost říci?
Wox žárlí jak nevím co a ještě k tomu podezírá z nevěry Turkovu maminku? Kam ten svět spěje? Shocked

Já.. já vážně nevím, co více napsat Laughing Snad jen, že je to nářez a těším se na nákup slečinky v městečku, hahahaha, to bude něco, už to vidím Laughing Laughing Laughing Laughing jahaha

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky,

omlouvám se, po dlouhé době je tu NOVÝ DÍÍÍÍL! Věnuji ho Amrodel za její dnešní pomoc - díky, Moni! Embarassed
Za komentáře děkuje a milé přečtení přeje

Woxys.

P.S.: příští díl zkusím přihodit rychleji Laughing Laughing

Fí a Všelinko
, MOOOOC Vám děkuji za komenty, potěšily! Embarassed
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Zvíře otevřelo tlamu a hýklo.
Wox se přes své rozčílení uculila. ,,Takhle mi vždycky odpovídá Kranich, hehehe. No, ale ty máš víc rozumu, tak mě poslouchej..."

Já fakt nevím, jestli číst dál, když už teď jsem si počůrala židli.

Jojo, kopr je velice nebezpečná věc. U náš ve škole by se slečince nelíbilo, tam je dle kolegů spolužáků tolik kopru, že by tím nakrmili celou malou rozvojovou zemi.

Agáta Hanychová, MY ASS! Tos nemohla zmínit někoho, kdo je víc inteligentní a myslící bytostí? Třeba mrtvýho koně bez mozku? No hotovo. Very Happy Very Happy Very Happy Ale Wox válí, ta mě totálně dostává. Jo, děvče si umělo vybrat zemi. Very Happy

A ten konec je opravdu bezkonkureční, slečinka si s tím poradila vpravdě žensky. Nádhera.

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Dýchej.
Všelo, dýchej.
Nádech, výdech.
Hahahahahahaha, mazaná Zaidéééé *dusí se*

Dýchej.
Uff.

Fronta na banány (mhm.. třeba původně stály na banány? Třeba je přilákala žluť Woxyiných blond vlasů? No jo, spíše ne XD) *kucká*

Všelino! Modráš! Dýchej!

Když já dýchat nemůžu! Woxy, dusím se kvůli Tobě... smíchy! XD Turek maká, Woxyin směnný obchod fachá... a já umírám.

Je to bezkonkurenční, teším se, co Wox nakonec maminka řekne Laughing Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
páni já se smála od začátku do konce, tohle pokračování nemá chybu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Brr, ráno raníčko panna vstala...mi ani nepřipomínej, včera a předevčírem jsem byla na nohou od pěti...zlatý Turecko, bych svítání až když je venku přívětivě šero, celkem brala:)

    Postýlka s ohrádkou...já padnu....a nám se budeš smát, když ho chcem uložit do cache:D

    Koukám, Wox má o zábavu postaráno....ale má i milou společnost, Zaidé jistě nezklame.

    Rozhodně příbuzný žokeje napsal:
    ,,Zaidé!“ Wox si upravila mikinu, rázem se mračíc. ,,Tak... jdi! Čehý! Hot! Kruci, nevím, co mám říkat. Kykyriký!“

    KlííívááááVery HappyVery Happy (nemohu si od té asociačky pomoci:))

    ohromný opovážlivec napsal:
    Wox se přes své rozčílení uculila. ,,Takhle mi vždycky odpovídá Kranich, hehehe. No, ale ty máš víc rozumu

    No počkej, Kraníšek tě štípně do zadku, ty příšero!! Very HappyVery Happy

    Wox a miluje Turecko..jak dlouho jí to vydržíVery HappyVery Happy

    Die Welt..ona je závisláVery Happy....Huh..už ty noviny četla, nebo se k tomu teprve dostane a něco v nich bude?

    Dílčí úspěch ji přeji vyhrála menší válku:))

    Ale bitva ještě neskončila,

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Ahojky,

děkuji Vám za tolik komentů, jste úžasní! Embarassed a rovnou sem dávám NOVÝ DÍL. Přiznám se, že minulý díl se líbil i mně, s tímto ovšem spokojena nejsem Sad Embarassed
Věnuji ho Všelince, snad jí přesto udělá radost :aww:

Woxys.

SaM:
omlouvám se za nehodu se židlí XD

Fí: ať Kranich nechá slečnin zadek na pokoji!!!! Laughing Laughing Laughing a Wox ten Welt pochopitelně četla XD vezla si ho jako trofej Very Happy

Dena, Všelka:
jsem moc ráda, že jste se pobavily :aww: a Všel, samozřejmě, že Turky přilákala žluť Woxiiných vlasů, ale ne kvůli banánům, spíš kvůli... éé... základnímu... instinktu XD
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Dena


Založen: 18. 09. 2008
Příspěvky: 211
Bydliště: Chouč
Odpovědět s citátem
páni Laughing Laughing Laughing

díl od dílu se to velmi dobře rozjíždí Laughing
jsem docela zvědavá na tu svatbu Laughing Laughing

_________________
"Noc končí se svítáním...
S tím by jsem měli rychle něco udělat!"
Jeans Moon
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Deni, moc Ti děkuji za koment, jen poslední Tvé slovo obarvím na bílo, aby to nikomu nic neprozradilo, ano? Very Happy
Moooc děkuji a doufám, že se u ní pobavíš! Very Happy
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
SaM


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 361
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
AXE efekt rulezzz! A na příště se maximálně těším, opravdu, opravdu, opravdu. Jsem zvědavá, jak to emancipovaná slečinka zvládne, hehe. Razz Very Happy

_________________
-> archiv povídek
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Dovolená (Maminka II)
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 2  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma