AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
...Drobeček...
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Omlouvám se, tak nějak jsem při psaní této povídky myslela na Všelinku a jakýmsi způsobem mi z toho vznikl podobný drobek, resp. podobné téma druhého odstavce jako v její povídce Zvony zvoní vždy dvakrát.. Embarassed Embarassed Embarassed
Omlouvám se Ti, Všel. Embarassed Sad

Všem přeji hezké počtení... Embarassed
Bohužel mám nějaké podivné období, yeah, zasvěcení ví, tak je to takové.. opět nevím, co tím chtěl autor říct. Embarassed


Stojíte na zastávce a díváte se na kolemprojíždějící vozidla. Vaše srdce svírá cosi podivného a vy nevíte, čemu máte onu podivnou úzkost přičíst...
Něco končí, něco nového začíná...
Něco se však jako konstanta usídlilo na pocitu...
Na jakém pocitu?


S rukama v kapsách stál na hřbitově a díval se na zpola sněhem zavátou desku se jménem a daty. V duchu tiše promlouval s přítelem, který byl zprovozen ze světa živých tolik násilným způsobem.
Každé nezasněžené písmeno jeho pohled pohladil aspoň stokrát. A koncovku jména ani nemusel vidět. Zlatou nití ho měl vyšité ve svém srdci, které sám Život zdobil různorodně barevnými nítěmi.
Od jeho smrti sem chodil často, věděl však, že po nějaké době, týdnech, měsících letech se jeho návštěvy stanou nepravidelnými, mezi jednotlivými hodinami strávenými na tomto místě, kde každý, v jehož těle koluje Život, sklání pokorně svou hlavu a slova se stávají tiššími než obvykle, ruch hekticky trávených dní se kouzlem zastavuje a vše má v rukou cosi nebo kdosi, z něhož vyzařuje chladná autorita, uběhnou dokonce roky, ale svíce jejich přátelství v jeho srdci nezhasne.
Rozloučil se krátce, tak, jak měli ve zvyku se oslovovat a odešel.

Podivné období...
Pohledem klouzal po palubní desce svého vozu a zabočil na technické, kde měl vyzvednout svého parťáka.
Vyskočil z vozu, zachumlal se do bundy nadávajíc na mráz, jenž byl oproti teplíčku ve voze velmi velmi nepříjemným společníkem a vkročil do míst, kam mozkové závity obyčejného smrtelníka dostávaly pořádně zabrat.
"Hola, Hartmutte!" pozdravil jako vždy v bílém plášti oblečeného zrzouna a kolegovi věnoval nespokojené mlasknutí.
"No no, Semire." ohradil se muž stojící před technikovým stolem. "Já jsem se dnes nezpozdil."
Povytáhl koutky a aniž by chtěl, musel se usmívat.
Pravda, dnes se Tom vyjímečně nezpozdil...
Odehnal do koutečku své duše podivné pocity, co se s tmou a nocí strávenou o samotě v perfektně vybaveném bytě znovu objeví a začal vnímat velmi odbornou a jako obvykle nesrozumitelnou Hartmuttovou přednášku....


Inspirace: http://youtube.com/watch?v=otEWwg-Cd34 (hudba, ne video... Tokyo Babylon ještě neznám. Cool )
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Já mrkám... líbí se mi to, moc Embarassed Embarassed A neomlouvej se... zdá se mi to úplně jiný Laughing Laughing Ale krásný... Embarassed Embarassed (a je tam Hartýýýýý Embarassed )

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Re: ...Drobeček...
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Také se mi to zdá úplně jiné, než Všelítkova povídka... a Tvůj smutný drobeček se mi moc líbil Crying or Very sad Crying or Very sad byl smutný a nádherně napsaný. U Tebe, Kájíku, je těžké vybírat slova a věty, které zaujaly, přijde mi, že rozebírám Tvou krásnou mozaiku. Tentokrát to udělám...

A koncovku jména ani nemusel vidět. Zlatou nití ho měl vyšité ve svém srdci...


Od jeho smrti sem chodil často, věděl však, že po nějaké době, týdnech, měsících letech se jeho návštěvy stanou nepravidelnými, mezi jednotlivými hodinami strávenými na tomto místě, kde každý, v jehož těle koluje Život, sklání pokorně svou hlavu a slova se stávají tiššími než obvykle, ruch hekticky trávených dní se kouzlem zastavuje a vše má v rukou cosi nebo kdosi, z něhož vyzařuje chladná autorita, uběhnou dokonce roky, ale svíce jejich přátelství v jeho srdci nezhasne.


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad tak pravdivé... přesně jsi to vystihla, doopravdy... Sad Sad Crying or Very sad moc hezké... Sad

A naopak... kapitolka z Technického (aneb místa, kde ,,mozkové závity obyčejného smrtelníka dostávaly pořádně zabrat" Laughing) byla moc a velice milá! Tom, který přijel včas jakoby věděl, že Turek potřebuje potěšit a Nieček, pan nesrozumitelný.

Nádhera, Kájičko. Opravdu povedené...
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem

    Stejně jako holky si myslím, že to opravdu tolik podobné není, Káji.

    Ovšem já si dovolím zkopírovat především tuhle větu:

    Kájička napsal:
    vkročil do míst, kam mozkové závity obyčejného smrtelníka dostávaly pořádně zabrat


    ta se mi prostě líbila strašlivě a tak nějak mne oslovila nejvíc, protože tam, kde byl turek předtím, zase dostalo zabrat jeho srdíčko a mozku přišlo trošku zklidnění.

    Krásný drobeček...



_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
André-und-Semír


Založen: 09. 11. 2007
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha-nudná část u Centra Chodov
Odpovědět s citátem
Krásné, dojemné..... Nádherné, Kájo... Smile Embarassed Embarassed

_________________
Anča =)

Mám teorii.... Za vším hledej drogy... *svatoušský kukuč*

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
ReeR


Založen: 14. 12. 2007
Příspěvky: 112
Bydliště: Most
Odpovědět s citátem
moc hezky napsaný drobek.....

Celé to je napsané tak...tak pěkně že pozměnit větu, slovo by to mohlo zkazit. Je velmi těžké něco z toho vyzdvihnout, ovšem tohle je tak pavdivé........
Od jeho smrti sem chodil často, věděl však, že po nějaké době, týdnech, měsících letech se jeho návštěvy stanou nepravidelnými,


vkročil do míst, kam mozkové závity obyčejného smrtelníka dostávaly pořádně zabrat.

příjemné odlehčení

_________________
The truth is out there
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
...Drobeček...
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma