AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma
Konec dne
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Napsáno u Dido: Closer Wink (Doporučuji, bájo songík. Embarassed )

Tak tedy.. nečekejte nějaké veledílko, prosím. Je to jen několik slůvek vyjadřujících tak nějak i mou momentální náladku. Embarassed


Světla v dáli pomrkávají jako staří přátelé a zvuk právě projíždějícího vlaku hladí unavenou duši…
Sedím u svého pracovního stolu, tam, kde se kupí spousta knih, prázdný hrnek, na jehož dně usychá kávová sedlina a vedle toho všeho další a další zbytečnosti od archů prázdných papírů po právě vyplněná hlášení.
Den se pomalu chýlí ke svému konci a já za nějakou tu minutu budu nucen opustit teplé bezpečí kanceláře vstříc svým večerním starostem. Pokud si dobře vzpomínám, lednice se na mě ráno šklebila s prázdným žaludkem, tak budu muset zaskočit do nějakého obchodu s delší otevírací dobou a davy lidí mezi regály. Řada s touto mnou neoblíbenou činností je opět na mně…
Odtrhnu oči od monitoru a k mému údivu hledím na své dlaně. Upravené nehty, deset prstů, na jednom z nich zlatý kroužek- tichý a milý společník. Dívám se na tuto část svého těla, jako bych ji viděl poprvé. Obracím je a čáry, vyryté a křížící se na miskách rukou jsou pro mě stejným úchvatným dílem jako muzejní exponáty.
Jsem pošetilec.
Vracím se zpátky k rozdělané práci očkem házeje po hodinkách na levém zápěstí.
Kolega už dávno odešel a jsem tu sám. Naše kancelář je od zbytku velínu klidná jako zimní krajina.
Krajina… Sníh? Letos ho moc nebylo, pomyslím si s úsměvem a aniž bych tušil, proč, vybaví se mi zasněžený kopec a dětmi dovádějícími na sáňkách, bobech, lopatách, co jsem včera na procházce viděl.
Bříška prstů naposledy pohladí klávesnici, přesunou se na myš a uloží patřičný soubor do vhodné složky.
Protáhnu své ztuhlé svalstvo a hbitě se připravuji opustit pracoviště.

Mráz hladí mou tvář. Mám chuť nechat svůj vůz před služebnou a jít domů pěšky. Dnes se to jeví jako nejlepší nápad, co mou hlavu během dne navštívil, ale zítra… Ne. Kroky mne táhnou k pásu dálnice, ke svodidlům. Rád bych se o ni opřel a pozoroval projíždějící vozy. Na okamžik zklidnit své myšlenky a pozorovat jiné, jak bojují se životem, kterak se nechávají strhávat jeho vlnami, kterak sjíždějí jako na tobogánu jeho krkolomnými kličkami.
V kapse nahmatávám klíče a všechny mé pošetilé choutky jsou pryč.
Nasedávám a přidávám se k těm, které jsem ještě před chvílí chtěl pozorovat a v duchu se jim snad dokonce pošklebovat.
Tak směle směr obchod, pane policisto…

Opírám se o kapotu svého vozu, igelitové tašky držím v zatnutých dlaních a vzhlížím k oknům, v níž jsou rozžhnuta světla.
Domov…
V podivně zklidnělé duši zahoří plamínek nedočkavosti a já přímo běžím ke dveřím a za nimi se skrývajícím schodům…
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Re: Konec dne
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
Kájíku, moc hezky jsi vylíčila den i náladku - fajn byla i ta chlapská nepořádnost se zaschlým zbytkem kávy. Copak kluci pijí turka, Káji? *88*

Tomíšku, já se Ti vůbec nedivím... po dni plném práce ještě vyrazit mezi lidi nakupovat potraviny, to musí být děs Sad
Ale zase... děláš to pro svou milou vdanou paničku, ne? *88*
A nezapomeň na granule!

-----


Moooc hezká povídka Wink
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
kajusia


Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 447
Odpovědět s citátem
Woxysku, děkuji ti. Embarassed A co kluci pijí, tak to netuším. Třeba ano. Wink Laughing Jsem ráda, že se ti to líbilo. Smile
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    Stejně jako Wox, jsem si tu představila Toma. A úplně chápu jeho choutky, na chvíli se zklidnit, zastavit, uvědomit si, že i další mají starosti...a pak tedy vyrazit na nákup, obdivuji, jak je klidný, to většina lidí neumí, spíše si z toho dělají adrenalinový sport s milionem rozličných disciplínSad

    Ale cítím tu nádhernou úlevu, když, ač s rukama rozrytýma od oušek tašek, uvidím světla, která znamenají teplo, klid, pohodu, lásku, ...domov...odpočinek.

    Pěkná povídka, Káji.


_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Ajši
Administrátor

Založen: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1513
Bydliště: Hodonín
Odpovědět s citátem
No jasně že Toma, brunetku a vlčáka. Co by na Semirovi dělel snubák? *rozhorčeně vrtí hlavou* Laughing Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 549
Bydliště: Brno
Odpovědět s citátem
    No, co by tam asi tak dělal, Wox? S dovolením si vypůjčím slova osoby nejpovolanější:

    osůbka nejpovolanější napsal:
    na jednom z nich zlatý kroužek- tichý a milý společník


    takže tiše a mile dělal společnost, logicky Razz

    Což mohl, jak jistě uznáš, jak na ručce komisaře Semirka, tak třeba na tráběřátkovské nebo dokonce na tlapce Jana Richtera, nechme to na fantazii, která tam nám dvěma přivála Toma

_________________
nevím proč mne zaujal tenhle citát, ale něco do sebe určitě má:
    "I am still, thank God, an atheist."
    (Luis Buñuel)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mailZobrazit autorovy WWW stránkyICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
No, já tam, narozdíl od holek, viděla Semirka Embarassed Laughing Moc krásné Taky se někdy cítím jako on Sad Tolik věcí bych chtěla udělat, srdce mi říká, ať něco robím, ale rozum mne pobízí, ať jdu nakoupit, sednout si k učení či ať zamířím domů. Rozumím mu... pohladilo mne to po duši, děkuji *215*

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
Konec dne
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 1  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma