AFC11.cz    Diskusní fórum    Pravidla    FAQ    Hledat    Uživatelé    Registrace    Přihlášení 
odeslat nové téma  Odpovědět na téma

Jak se vám povídka líbí?
1
100%
 100%  [ 5 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 5

3. Trest a zločin
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Možná vám přijde název mé 3. povídky povědomý! Very Happy Ano, je to předělávka názvu knihy od Dostejevského Zločin a trest. Tady je název odvozen od toho, jak to jde v povídce po sobě - nejdřívě trest a poté spáchán zločin! Laughing Snad není povídka tak hrozná a doufám, že se bude alespoň trochu líbit! Laughing

TREST A ZLOČIN

„Susanno, neutíkejte mi ještě!“ volala Anna ze své kanceláře.
„Já ještě nejdu domů, šéfová.“ chlácholila ji Susanna a čekala až k ní šéfka dojde. „Mám tu práci ještě aspoň na dvě hodiny.“
„No,“ řekla zachmuřená Engelhardtová, „obávám se, že vám budu muset ještě přidat. Máme tu podnět k vyšetřování nějakého Bäckera. Vypadá to na tutového podvodníka. Bonrath s Herzbergerem ho dnes pokutovali a podle interpolu se čeká na prošetření jeho případu. Akorát pro vás nemám posilu, takže spolupracujte s Gerkhanem a Kranichem.“
„Díky. Zítra se na to podívám. Ale spíše sama než s Tomem a Semirem.“
Nepodívala se na to zítra, ale hned. Zvědavost jí nedala, a tak si šla k šéfové pro složku Bäckera a ve své kanceláři ji otevřela a začala pročítat. Podezřelý se jmenoval Otto Bäcker. Byl ze Stuttgartu, ale už od roku 1995 bydlel v Kolíně. Jeho jméno figurovalo nejméně v deseti závažných případech vydírání a podvodů. Vždycky ale jen okrajově. Hlavní podezřelí byli vždy vyšetřováni a posléze souzeni, ale proti Bäckerovi nikdy nebyl dostatek důkazů, a tak nebyl nikdy z ničeho obviněn. Měl obrovský majetek, ale podle daňového přiznání neměl skoro žádné oficiální příjmy. „Kde na to vzal?“ kladla si otázku Susanna. Znovu se zadívala do složky a četla dál. Jeho firma dostala od banky před lety úvěr na dvacet milionů eur. Firma začala sice úvěr splácet, po čtyřech měsících však zkrachovala. Bäcker tvrdil, že peníze investoval do přestavby obrovského hotelu poblíž Bodamského jezera, ale že se jim nakonec nepodařilo projekt dokončit. Susanna dočetla konec zprávy, odložila složku na stůl a s kabelkou na rameni a klíčky v ruce se před služebnu vydala hledat své stříbrné coupé.
Hlavou se jí honily myšlenky na Franka a to, co právě teď dělá. Rozhodla se zítra u něj zastavit.

Druhý den se Susanna stavila u Franka v nemocnici. Přinesla mu tašku plnou ovoce a oranžovou gerberu.
„Čímpak jsem si to zasloužil?“ tázavě po ní loupl očkem.
„Konečně jsem se tě jednou zbavila a můžu si od tebe odpočinout. Tak tady máš něco za odměnu.“ zapitvořila a posadila se k nohám postele.
„Takže je ti beze mě líp? Tak to ti nedaruju, kolegyně.“ osopil se na ni jen naoko.
„Ono to nebude tak horký. Jak se ti tu vede? Mám nový případ, takže to budu muset vyřešit bez tebe.“ podobnými informacemi ho „bavila“ celé dopoledne a teprve pak se rozhodla pohnout s případem, který měl řešit interpol, ale pro nedostatek lidí a přemíru případů to hodili ne tolik zaměstnané a přetížené dálniční policii.

Susanna se informovala u banky, které teď patřil hotel po Bäckerově neúspěšném podnikání.
„Dobrý den. Komisařka von Landitz.“ představila se řediteli a podala mu svou ruku.
„Dobré odpoledne. Posaďte se, prosím.“ vyzval komisařku a oba se posadili do křesla.
„Jsem tu kvůli panu Bäckerovi.“objasnila svoji návštěvu.
„Ano, jeho hotel a celá operace s úvěrem se nám nezdála, a tak jsme dali podnět k prošetření.“
„Mohl byste mi k tomu hotelu říci něco konkrétního?“
„Chcete být náš první host? No ale jinak, hotel je obrovský, pozemek zaujímá plochu osmdesáti hektarů.“
„To museli být investované obrovské peníze.“
„Ano, to byly.“ potvrdil ředitel banky.
„Pošlete mi bližší informace?“ zeptala se Susi a už se zvedala k odchodu.
„Jistě.“ přisvědčil bankéř a vyprovodil Susi ze své kanceláře.

Susanna se rozjela ještě do nemocnice navštívit svého parťáka v rekonvalescenci. Cestou zavolala soudnímu znalci. Ten si na prozkoumání hotelu a vypracování znaleckého posudku vyhradil týden. Původně navrhovaných třicet dnů se Susanně zdálo moc. Případ spěchá.
Stříbrný služebák zastavil před nemocnicí a komisařka dnes již podruhé vstoupila do ozdravného zařízení.
„Ahoj. Co tady děláš?“ spustil hned Frank, jen co uviděl blondýnu ve dveřích.
„Přišla jsem se na tebe podívat.“ odpověděla.
„To vidím.“
„Dneska toho mám dost. Potřebuju se odreagovat.“vyčerpaně se sesula na kraj Frankovy postele.
„A myslíš, že tady se ti to povede?“
„Aspoň doufám.“
„Tak jak jsi postoupila v případu?“ obrátil list jejich rozhovoru.
„Informovala jsem se u banky a hodnotu majetku jsem nechala prověřit u soudního znalce.“ podala hlášení parťákovi s neschopenkou.
„Docela ti závidím. Tady je hrozná nuda. Občas sem zajde máti s taškami ovoce, ségra s Kevinem nebo sestra s injekční stříkačkou.“ Susanna se musela od srdce zasmát, tohle ji za celý den pobavilo nejvíc.
„Takže nejsem jediná, kdo ti nosí vitaminy a myslí na tvé vrácení do aktivní služby?“
„Máti by byla radši, kdybych tady ležel do konce života, než abych se zapojoval do akce. Jenže ten konec života přijde co nejdřív.“ Frank se natáhl z postele a z nočního stolku vyndal dva žluté banány. Jeden podal Susanně a druhý si oloupal.
„Díky.“ zašvitořila. Frank svou ruku, ve které držel banán, omotal kolem té Susanniny jako když se pije panák a zakousli se do slaďoučkého banánu ruku v ruce.
„Bezva sranda.“ pochválila Sus.
„Takhle jsme to dneska dělali s Kevčou.“
„Nechybí ti něco?“ optala se starostlivě kolegy.
„Kromě práce a tvé přítomnosti mi nechybí vůbec nic. Takže vlastně všechno.“
„A co zdraví?“ namítla.
„Z fleku bych ti ten případ s Bäckerem vyřešil.“ chvástal se.
„V pohodě lež. Tohle bude docela malý případ. Vyhodnotím soudní posudek a bude to.“
„Hmm. Tak pěknou službu.“ ironicky jí popřál a znovu se zakousl do žlutého ovoce.
„Tak já už půjdu. Ještě se stavím v kanceláři.“
„Pozdravuj Hotteho a Dietra.“
„Budu.“ usmála se a odešla z pokoje číslo 117.
Frank strčil do pusy poslední kousek banánu a slupku nasměroval k hodu do koše vedle dveří do pokoje. Napřáhl se a slupka se nesla pokojem až ke dveřím, kde si ustlala v odpadkovém koši.
„A je tam.“ vykřikl Frank, zamnul si ruce a po pochvale pustil televizi, kde hlásili neúspěch házenkářů na Mistrovství Evropy v handballu. S chutí přepnul na jiný kanál, který měl v levém horním rohu znak televize RTL. Byl čtvrtek 20.15 hodin a před televizí se nekrčil jen rekonvalescent Traber, ale i miliony fanoušků pravidelného seriálu, který není úspěšný jen v Německu, ale i v dalších zemích.

Susanna původní plán zastavit se v kanceláři zamítla a raději rychle ujížděla směr luxusní byt slečny von Landitz na její oblíbený seriál na RTL.
20.25 a Sus zmáčkla čudlík na televizi, kde na její obrazovce zrovna prolétlo auto vzduchem a přistálo na kamionu před ním.
„Slabý.“ ohodnotila skok, usadila se a se zájmem a otevřenou pusou začala hltat každou scénu a slovo hlavních hrdinů.

Arrow

„Ahoj, Andreo.“ pozdravila sekretářku Susi, jen co vstoupila na služebnu. „Mohla bys pro mě něco udělat?“ hodila na ni psí pohled.
„Co to bude?“ optala se mile.
„Zjisti mi prosím něco o těch Bäckerových nemovitostech.“
„Dobře, provedu.“ řekla a už šahala po myši.
„Já se zajedu podívat na Franka.“
„Tak ho ode mě pozdravuj.“ křikla ještě za mizející komisařkou a pustila se do práce, kterou jí zadala.

Susanna se opět stavila na pokoji 117 za svým kolegáčkem. Probrali spolu včerejší díl seriálu i žhavé drby ze stanice. Oba se tomu všemu celé dopoledne smáli a Susanna úplně zapomněla na případ a povinnosti, které na ni čekali na služebně.
„Tak já už budu muset jít. Andreu jsem pověřila hledáním, tak aby nebyla naštvaná.“ loučila se pomalu a zvedla se z postele.
„Přijdeš ještě večer?“ zeptal se jí Franka a stejně jako včera zabořil hlavu do nočního stolku.
„Jestli nebudu utahaná jako kotě, tak určitě.“ potvrdila večerní příchod. Stejně to měla v plánu.
„Tak tady dobij energii, ať se sem můžeš večer vrátit.“ s těmito slovy po Susanně hodil krásně červené jablko.
„Díky, zlá královno.“ usmála se.
„Neboj, Sněhurko, není otrávené a ani to není jablko sváru.“ opětoval úsměv Frank. Susanna konečně odešla a ve svém služebáku odfrčela na stanici, kde ji už čekala nejen sekretářka s informacemi, ale i šéfnice.

„Andreo, máš to?“ přiřítila se bez pozdravu k Andy.
„Ahoj. To víš, že jo.“ sekretářka Susanně podala několikastránkový dokument. „Chceš si to přečíst nebo ti to mám odříkat?“ zeptala se, ale odpověď věděla předem.
„Za druhé je správně.“ pousmála se komisařka a našpicovala uši.
„Všechny nemovitosti, které patří Bäckerovi, nebo spíše členům jeho rodiny, byly zakoupeny právě v době, kdy dostal dvacetimilionový úvěr od banky na rekonstrukci hotelu...“
„Jo, o tom hotelu a úvěru vím,“ přerušila ji blondýna, „pokračuj.“
„To bys mě ale nesměla přerušovat. Tak tedy, Bäckerův strýc, chudý důchodce ze Saska, se najednou stal majitelem vily v Mnichově. A jeho dědeček z domova důchodců si koupil velkou zemědělskou usedlost. Jenom sám Bäcker oficiálně nevlastní nic. Tedy nic, co by bance stálo za to, aby si na tom alespoň částečně zahojila ztrátu ve výši dvaceti milionů eur.
„Děkuji ti, Andreo, jsi poklad.“ pochválila ji.
„To mi říká jen Semir.“
To už ale Susanna neslyšela, protože odkráčela do kanceláře šéfky dálniční policie.
„Dále.“ ozvalo se po zaklepání na skleněné dveře.
„Šéfová, mám nějaké nové informace k tomu Bäckerovi.“
„Výborně, pojďte dál.“ pozvala ji a gestem naznačila, aby se posadila naproti ní.
„Bäcker nevlastní skoro nic. Všechno je na jména jeho příbuzných, a tak to banka nemůže převzít.“ Susanna vylíčila celé svoje zjištění a poté se odebrala na pět minut do svého kanclíku a pak rovnou na pokoj 117 Universitní kliniky.

Tam už byla nekonečně vyčkávána znuděným kolegou, kterého si přišli prohlédnout mimo Susanny jeho matka a doktor. Ten mu nařídil ještě pár týdnů rekonvalescence a Frankova máti se zděsila, jestli jí náhodou synáček neumírá.
„Zaplať pánbůh, že jsi tady!“ vykřikoval, jen co vzala sličná blondýnka za kliku nemocničního pokoje.
„Co se dělo, že rád vidíš někoho normálního.“ zasmála se jeho radosti ze svého příchodu.
„Ale matka tady dělala scénu, jestli jí náhodou nenatáhnu bačkory.“ stěžoval si.
„Hlavně se o to nepokoušej. Ještě pořád máme co dohánět.“ pokárala ho.
„Co přesně?“
„Ještě si s tebou musím promluvit mezi čtyřma očima. Tu soutěž ti totiž nezapomenu.“ vzhlédla k němu přísně.
„Tak se nerozčiluj. Případ přeci skončil dobře.“ namítl.
„Jak pro koho. Se na sebe podívej.“ odfrkla si a změřila si ho pohledem.
„Co máš pro mě novýho?“
„Něco jsem ti přinesla.“ oznámila pyšně, „Včera jsem to našla doma. Ani nevím, kde se to tam vzalo.“
Podala Frankovi album, ve kterém bylo nafoceno spousta vraků jeho Éčka.
„No ne, kde jsi to vzala?“
„Asi mi to dal Hartmutt.“ pokrčila rameny, „Jo, když jsme u Hartmutta, pozdravuje tě. A nejen on. Taky Hotte, Bonrath, Andrea, šéfová a Semir s Tomem. A tady ti naši kolegáčkové Kranich s Gerkhanem posílají něco, co prý můžeš otevřít jen ty.“
Vrazila Frankovi do ruky zalepenou igelitovou tašku napěchovanou papíry, nejspíš časopisy.
„Co to je?“
„Říkali, že to můžeš otevřít jen ty. A do cizích tašek já nelezu.“
„No tak se podíváme.“ navrhl a rozlepil lepenku. Nakouknul dovnitř a hvízdl. „Nic pro tvé oči.“ prohlásil a tašku hodil do nočního stolku na novou zásobu ovoce od maminky.
„Co to tam máš?“ byla zvědavá Susi.
„Ještě by ses zkazila. Ani náhodou.“ vykřikl.
„Hm, no jo, co můžeš taky čekat od Toma se Semirem.“ prohlásila a opět si sedla na kraj postele. V tašce se totiž nacházela poslední čísla Play Boye a to opravdu nebylo nic pro Susanniny oči.
„Nuda odkráčela dnešním dnem.“ prohlásil Frank a na svou kolegyni se usmál.
„Tak já tě tady nebudu rušit. Užij si to tady, a až tě budou propouštět, zavolej, jestli teda chceš, abych tě odvezla do tvého hnízda.“
„Ty už jdeš?“ podivil se.
„Ty už si tu zábavu najdeš.“ Susanna se zvedla a odkráčela ke dveřím. „Ahoj.“ rozloučila se a už stála na nemocniční chodbě před pokojem 117.

Jenže omezit návštěvu u Franka až do jeho propuštění, které se mělo konat nejdříve za tři týdny, by prostě nevydržela, a tak druhý den, ještě před příchodem do práce, se stavila na pokoji 117 Universitní kliniky.
Po odbytí návštěvy se konečně dostala na stanici. Pozdravila všechny pracující, došla si udělat kávu bez cukru, zato s mlékem, do kuchyňky a posadila se s ní a jablkem od Franka za stůl k počítači. Otevřela e-mailovou schránku a přečetla si několik reklam a dopis od kamarádky ze studií. Když si s ní domlouvala schůzku, zazvonil telefon. Susanna po něm šáhla a dala si ho mezi ucho a rameno. Zároveň dopisovala mail pro kamarádku.
„Ano? Von Landitz.“ představila se volajícímu.
Soudní znalec ing. Buchhändler nakonec týden na posudek nepotřeboval. Už po pár dnech volal Susanně, že je s prací hotov.
„Hned jsem se do toho pustil,“ oznámil, „tak vám to tam mám poslat?“ ptal se.
Susanna byla na výsledek strašně zvědavá a nechtěl se jí čekat další tři dny, než jí posudek doručí pošta.
„A nechtěl byste se s tím u mě zastavit na šálek kávy?“ navrhla.
„Ale jo,“ řekl do sluchátka trochu nastydlým hlasem Buchhändler, „co třeba dneska ve čtyři, budete u vás na služebně?“
„Jasně, budu vás čekat.“
Popravdě řečeno, komisařka von Landitz vůbec neměla být ve čtyři odpoledne u sebe v kanceláři. Mimořádně chtěla odejít z práce dříve a sejít se s kamarádkou, se kterou si právě domluvila schůzku. Ale nic naplat, ženská zvědavost (a zvlášť ta Susannina) a k tomu ještě policejní zvědavost byly silnější než chuť na kafe s kámoškou. A tak schůzku napevno odřekla.

Přesně ve čtyři hodiny se na stanici objevil asi padesátiletý obrýlený soudní znalec. Susanna ho pozvala do své kanceláře a o další dvě minuty později seděl naproti ní na Frankově místě a usrkával černý nápoj.
„Ježíš, to je síla, co to máte za kafe?“
„To je z Kolumbie, přivezl mi ho táta, když tam byl na dovolené.“ odpověděla netrpělivě. „Tak jak to vypadá s tím hotelem?“
„No,“ začal znalec zeširoka, „musím říct, že jste měla úplnou pravdu. Je to celé podvod.“
„Tak přece!“ zavýskla.
„Podle mého odborného posudku,“ pokračoval Buchhändler a usrkl další hlt kolumbijské kávy, „neměla být stavba nikdy dokončena. Všechno je jenom nakamuflované. Tak třeba v koupelnách jsou sice vývody teplé a studené vody, ale žádná voda k nim ve zdech nevede. Na chodbách je sice elektroinstalace, ale nikdo do ní nepřivedl elektřinu. A nenechte se mýlit těmi pár metry drahého mramoru v hale, jak bylo vidět na fotkách. Ten stál nejvýš sto tisíc eur. Zkrátka a dobře - můj závěr je jasný. Firma koupila hotel za dva miliony a celé to divadlo s nákladnou rekonstrukcí stálo asi jeden a půl milionu. Dohromady to dělá 3 600 000 eur. Jestliže dostal úvěr na dvacet milionů, někde nám tu chybí něco kolem 16 400 000 eur. Ale to už je vaše práce. Tady máte písemný posudek a nezlobte se, ale už musím domů. Chytil jsem někde strašnou rýmu. A díky za kafe, je fakt dobrý.“
„Můžu ještě jednu otázku?“ optala se ještě stydlivě.
„Právě jste ji řekla, ale položte druhou.“ s úsměvem odpověděl Buchhändler.
„Jak jste to všechno za tak rekordní čas stihnul?“
„Vyslal jsem do terénu ještě pár lidí. Vím, že jste hrozně spěchala.“
Když se dveře služebny za soudním znalcem zaklaply, otevřela Susanna mnohostránkový posudek. Byly tu řady čísel a výpočtů. Započten byl i každý strom a keřík, každý metr mramorového obkladu. Závěr posudku už Sus znala. Současná hodnota stavby a pozemků byla vyčíslena na 3 miliony 600 tisíc. Takže Bäcker vydělal tímhle podvodem 16 milionů 400 tisíc eur!
Na večerní návštěvu nemocnice neměla ani pomyšlení a nenavštíveného komisaře to hluboce mrzelo. Tak mu alespoň z dobré vůle zavolala. Tohle Frankovi malinko zvedlo náladu, ale osobní návštěva by ho potěšila více.
„Neboj, zítra ráno se u tebe stavím.“ slíbila a rozloučila se.

Druhý den spěchala do nemocnice, ale když tam dorazila, Frank ještě spal. Při tomto pohledu se jí rozzářil úsměv na tváři. Chvíli se kochala, ale pak se rozhodla kolegu „mile“ probudit.
„Dobré ráno!“ zakřičela mu do ucha, až na posteli nadskočil.
„Fuj to sem se lek. Nemůžeš mít trochu soucitu?“ pokáral ji, ale smál se.
„Příště budu milejší.“ slíbila a načechrala mu polštář.
„Tak jak jsi postoupila v případu? Včera jsi do telefonu říkala něco o znaleckým posudku.“
„Ten mě hodně posunul dopředu...“ takhle se bavili celkem dlouho, až si Susanna vzpomněla, že chce zajít za šéfovou a seznámit ji s výsledky svého dosavadního šetření.
„Už musím běžet.“ vyhrkla najednou.
„To je škoda. Já se tu bez tebe hrozně nudím. Už nevím, co mám dělat.“
„Zkus myslet na maminku.“ poradila mu a vystřelila z pokoje jako namydlený blesk.
„Dík za radu, kolegyně. Když budu myslet na tebe, jako doteď, zvedne mi to náladu víc než při představě maminky ve stahovačkách.“

Blondýnka na služebně seznámila Engie s posudkem, načež Anna reagovala.
„No výborně, to už na obvinění stačí. Tak si pro něj zajedeme.“ zajásala šéfová nad Susanninou zprávou a zaúkolovala dlouhána a tlouštíka.

Sestra přišla zkontrolovat pacienta na pokoji 117 a píchnout mu nějakou injekci. Když vstoupila na pokoj, zhrozila se. Frank byl v bezvědomí a na první pohled to s ním vypadalo bledě. Zmáčkla tlačítko pro přivolání lékaře a zkontrolovala základní životní funkce. Poté se přiřítil doktor a ihned zavelel převoz na jiné oddělení. Konkrétně na oddělení ARO.

Arrow

Za tři hodiny přivezli Bonrath s Herzbergerem Bäckera do výslechové místnosti, kde už na něj čekala Susanna.
Byl to zvláštní typ. Vysoký svalovec s přezíravým, ironickým výrazem ve tváři.
„To vy jste mě nechala zatknout?“ začal zostra a bez pozdravu.
„Dobrý den, pane Bäckere,“ odpověděla mu Sus docela mile, „jmenuji se Susanna von Landitz, jsem vrchní komisařka. A k vašemu dotazu - ano, to já jsem vás nechala zatknout.“
„Komisařka, jo?“ chabě se pokusil o úsměv. „A co prosím vás vyšetřuje takové kuře?“
„Drzost vám nechybí, pane Bäckere. Kuře vyšetřuje podvod za dvacet milionů.“
Bäcker nehnul ani brvou. Na rukou měl policejní pouta, ale chvíli se tvářil, že se ho běh věcí okolo vůbec netýká. Pak zničehonic řekl: „Bez advokáta už neřeknu ani slovo.“
„To samozřejmě nemusíte,“ řekla Susi klidně, „váš advokát, pokud vím, už je na cestě sem.“
Současně s tím se ozvalo zaklepání na dveře a jeden z asistujících policistů otevřel Bäckerovu advokátu. Ten narozdíl od svého klienta slušně pozdravil a zeptal se, co má Susanna s jeho klientem za úmysly.
„Právě hodlám sdělit vašemu klientovi obvinění z trestního činu podvodu, kterým se obohatil přesně o 16 milionů 400 tisíc eur. A současně s tím podám návrh na jeho vzetí do vazby. Hrozí mu totiž vysoký trest a mohl by se vyhýbat trestnímu stíhání a také by se mohl pokoušet ovlivňovat svědky.“
Další události toho dne proběhly nečekaně rychle. Susanna provedla oba výše uvedené úkony. Ani ne za hodinu soudce schválil Susannin návrh na vzetí Bäckera do vazby a ten tedy putoval z budovy dálniční policie rovnou do věznice. Při odchodu z výslechové místnosti, setkal se jeho pohled se Susanniným: „Jseš mrtvá, holčičko!“ sykl tak, aby to slyšela jen ona. Tuto poznámku přešla bez jediného mrknutí oka. Takových už bylo!
Nic s obviněním nezmohl ani Bäckerův slavný advokát. Susanna ještě poslala Bäckerův spis státnímu zástupci s návrhem na obžalobu. Tím vlastně její práce na případu skončila. Rozhodla se tedy navštívit svého kolegu a pozdravit ho od všech na služebně. Cestou ještě zajela do květinářství a zelinářství, kde koupila lilii a síťku pomerančů.

Svůj služebák zaparkovala před nemocnicí a vesele s nákupem vstoupila do budovy nemocnice. Před dveřmi 117 se zastavila a zaklepala. Když se nikdo neozýval, vstoupila do pokoje. Postel byla prázdná a čerstvě ustlaná. Po květinách a ostatních dárcích nebylo v pokoji ani památky. Velice se tomu podivila, ale že by se mu něco stalo, to ji ani nenapadlo. Položila pomeranče a květiny na stůl a otevřela skříň. Nikde nebyl ani jeden kus Frankova oblečení. To bylo divné. Vždyť jí Frank slíbil, že až ho propustí, zavolá jí. Vyšla na chodbu a odchytla si právě procházející lékařku.
„Paní doktorko, prosím vás, vy už jste propustili pana Trabera?“
„Vy jste někdo z příbuzenstva?“ zeptala se.
„No...“ vykoktala ze sebe, ale popravdě chtěla říci, že ne.
„Cizím lidem nesmíme poskytovat žádné informace.“ odpálkovala ji.
„Já jsem jeho sestřenice.“ vystřelila ze sebe, aniž by si uvědomila, co řekla.
„V tom případě pojďte za mnou.“ Susanna poslušně kráčela za doktorkou. Tu nenapadlo ověřovat si pravdivost Susannina výroku, ale bylo jí divné, že ji jako jeho sestřenici nikdo neinformoval o jeho stavu. Zavedla ji o patro výše, kde prošli dveřmi s nápisem ARO. Při pomyšlení na toto oddělení naskočila Susanně husí kůže. Lékařka se zastavila před proskleným pokojem a ukázala rukou na sklo.
„Vás nikdo neinformoval o jeho stavu?“ zeptala se.
Susanna měla oči plné slz při pohledu na Franka napojeného na spoustu hadiček.
„Co?“ otočila se po její otázce na lékařku.
„Jste v pořádku? Nechcete nějak pomoct?“ starala se.
„Ne, to bude dobrý. Smím jít za ním?“
„To bohužel nepůjde. Je ve vážném stavu.“
„A co se mu stalo?“ vytřeštila strachem oči.
„Náhle se mu utvořila krevní sraženina. Krev nemohla normálně proudit. Nejhorší bylo vynechání plíce. Jeho stav byl kritický, ale teď ohrožen na životě není. Museli jsme zavést selektivní ventilaci. Je jen v kómatu, ale my nevíme, kdy se z něj probere. Jestli se teda vůbec probere. Můžeme jen čekat.“
„Můžu tady zůstat?“ zeptala se s koulejícími se slzami.
„Dobrá, ale jen tady na chodbě.“ povolila lékařka.
„Děkuji.“
Doktorka se letmo usmála a odešla pryč. Susanna se chvíli dívala přes sklo a pak těžce dopadla na židli. Bylo jí mizerně. Šáhla do kabelky pro mobil a zavolala Anně. Ta projevila lítost a nařídila Susanně, ať jede domů a nerozrušuje se.
„Dávejte pozor. Pro jistotu pro vás pošlu Herzbergera.“
„To nebude třeba. Zvládnu to sama.“ Susanna zavěsila a ještě se naposledy podívala na Franka. Ten stále ležel a nebyl zrovna naložen v dobré náladě. Ten totiž necítil vůbec nic. Zato Susanna cítila lítost a krutost života. Konečně se odhodlala jet domů a vzdálit se od Franka.

Druhý den se v nemocnici setkala s celou Traberovic rodinou.
„Dobrý den.“ pozdravila jeho rodiče a sestru se synovcem a manželem a nechyběla tu ani jeho „chůva“ teta Maria.
„A vy jste kdo?!“ vyjela po ní Frankova máti a změřila si 177 centimetrů čisté výšky.
„Jsem jeho kolegyně,“ prozradila (což neměla dělat), „jak je mu?“
„Vy se ptáte, jak mu je? Vždyť to vidíte! Je mu nanic! Možná se už neprobere a to jen kvůli tomu, že se pořád nasazoval do takových akcí! Kdyby radši dělal automechanika, jako dělá Mike, měl by akorát mozoly a ne život na vlásku!“ ječela ne na celou chodbu, ale na celou nemocnici s přilehlým okolím.
„Mami, uklidni se.“ okřikla svou matku Sabina, Frankova sestra.
„Já přeci nemůžu za to, že tu Frank leží. Myslíte, že mi je to jedno? Že bych ho radši neviděla živého a zdravého? Myslíte, že mi je jeho osud lhostejný? Opravdu si to myslíte?“ Susanně se nahrnuly kapičky slz do očí a pro samý vztek a slzu se jí všichni přítomní mlžili.
„My už se známe, Sabina, Frankova ségra.“ představila se a podala Susanně ruku.
„Susanna.“ sklopila hlavu a otřela si slzy.
„Vy jste ta, co strejda Frank říkal, že jste podobná té paní na obrázku v Game boyi?“ vyprskl malý Kevin, ale přitom vůbec nevěděl, co říká nebo co to znamená.
„Kevine, to asi nebyl Game boy. A to se nehodí říkat tady před paní, co říkal strejda Frank.“ pokáral synátora jeho otec. Susanna se tomu uchechtla a začervenala se.
Celý den rodina Traberů a Susanna čekali na doktora a podrobné informace. V půl čtvrté odpoledne dorazil doktor a celé rodině a jeho parťačce podal hlášení o Frankově zdravotním stavu.
„Panu Traberovi jsme krevní sraženinu úspěšně odstranili a plíce začínají fungovat normálně, ale stále je připojen na selektivní ventilaci. Ovšem problém nastal po operaci. Upadl do kómatu a my nevíme, kdy se z něho probere.“ sice doktor neřekl o nic více než včera lékařka Susanně a doktor příbuzenstvu hned odpoledne po operaci, ale alespoň se ujistili, že se jeho stav nezhoršil, ale ani nezlepšil.
Celá rodina se začala pomalu trousit do svých domovů. Nakonec v nemocnici zůstala jen Susanna. Měla štěstí, protože jí doktor povolil malou návštěvu u Franka. Moc se mu zezačátku nechtělo, ale Susanna ho svým přesvědčováním a zoufalostí obměkčila a on ji tam pustil a nechal dvě minuty samotnou.
Celou dobu se na něho dívala a vzpomínala na jejich první i poslední chvíle. To, jak se viděli na dálnici poprvé, jak spolu tančili, jak byli uneseni a pak ji Frank pozval na křížovou plavbu Karibikem, kde se potkali s Julií Stinshoff a Hendrikem Durynem a v neposlední řadě na své účinkování v soutěži krásy. Jeho radost, když ho přišla navštívit na pokoj 117, se nedala zapomenout. A pak si vzpomněla na slova malého Kevina. „Frank říkal, že ta paní na tom obrázku v Game boyi vám byla podobná.“ To o ní opravdu řekl? Přirovnával ji k nějaké zoufalé star, která si přivydělávala focením do Play Boye? Určitě to tak nemyslel, dušovala se v duchu. Plačící Susanna svými rty skropenými slzami lásky, beznaděje a strachu políbila polštářky svých prstů a pohladila jimi Frankovu tvář. Poté se otočila a s koulejícími se slanými slzičkami odešla z nemocničního pokoje. Před dveřmi se opřela o zeď a nechala se znovu unášet krásnými vzpomínkami na společné chvíle se svým milovaným kolegou. Emoce a city k Frankovi byly silnější, a proto se nesnažila slzy tajit. Co by se stalo, kdyby se Frank už neprobral? Kdyby ji tu nechal samotnou a ona se mu nemohla zpovídat ze svých citů? Cítí on to, co cítí ona k němu? Ona ho ze srdce miluje, je to její životní láska, se kterou by chtěla strávit zbytek života.
Mezitím se na pokoji Frank probudil. Snad za to mohla Susannina blízká přítomnost nebo vzpomínky na ni. Nebo to byly city, které k ní chová? Nejdříve nevěděl kde je, ale první věc, na kterou si vzpomněl, byla jeho blonďatá kolegyně.
Ta se naposledy rozhodla navštívit svého parťáka. Odhodlaně vstoupila na pokoj. Slzy jí ještě tekly proudem a nestyděla se za ně. Vždyť to byly slzy lásky, kterou cítila ke svému kolegáčkovi. Zavřela za sebou dveře a pohlédla na Franka. Ten se na ni usmál a ona nevěřila svým očím. Frank byl vzhůru, vnímal.
„Franku!“ dostala ze sebe.
„Proč brečíš? Vždyť jsem se akorát probudil.“
„Byl jsi v kómatu. Nikdo nevěděl, jestli se probereš.“
„Aha, takže jsi počítala s novou posilou?“
„Jsem hrozně ráda, že jsi nenatáh brka.“ zavtipkovala a rozběhla se k němu. Aniž by si uvědomila, co udělala, vzala ho kolem krku a zuřivě ho mačkala.
„Au! Susanno...“ zaskřehotal na svou kolegyni.
„Promiň. Neublížila jsem ti?“ starala se komisařka.
„Ne, ale co to do tebe vjelo?“
„Co? No jsem ráda, žes nenatáh bačkory.“
„Neboj se. Tebe bych tu samotnou nikdy nenechal.“ řekl Frank a zářivě se na ni usmál.
Každý si jeho slova vyložte po svém.
„Zavolám doktora, že jsi se probral.“ změnila téma a zmáčkla tlačítko. Frank nic nenamítal, protože byl vyčerpaný z rozhovoru se Susannou. Během okamžiku se na pokoji objevil doktor a zkontroloval ležícího Franka. Zhodnotil situaci za výborný pokrok a vykázal Susannu z pokoje, že si teď potřebuje odpočinout a oni ho musí vyšetřit. Susanna se tedy rozjela šťastná domů.

Arrow

Za další den Susanna spěchala do práce. Měla od půl desáté sraz s informátorem, teď bylo skoro devět a ona ještě musela na služebnu. Když chtěla otevřít dveře od služebny, všimla si koutkem oka černé Audiny s tmavými skly. Právě v tom okamžiku se pootevřelo zadní okénko a parkovištěm se ozvaly dva výstřely. Susanna ucítila prudkou bolest v břiše. Ještě stihla mechanicky vytáhnout služební zbraň a spíš symbolicky vystřelit směrem k útočníkům. Pak ucítila, jak padá k zemi a opouštějí ji síly. Svět se jí před očima zatočil, pak zamlžil, ztratila vědomí.

Na služebně se všichni zarazili. Téměř nikdo nepřeslechl výstřel ze služební zbraně. Hotte s Dieterem vyběhli ze stanice a spatřili na zemi postřelenou blondýnku a krvavou louži pod jejím tělem.
„Zavolejte záchranku!“ křikl Dieter a ostatní policisté ji přivolali.
Z vrtulníku vyskákali lékaři a provedli první pomoc. Poté ji odvezli do nemocnice. Do té, kde se léčil Frank - Universitní kliniky.
„Medicopter 112 Universitní klinice.“
„Mluvte, Medicoptere.“
Doktor se ujal slova: „Vezeme k vám postřelenou ženu kolem třiceti let. Připravte operační sál a krevní konzervy skupiny 0.“
„Rozumíme.“
„Medicopter konec.“ ukončil hovor doktor a promluvil k pilotovi: „Tome, za jak dlouho budeme na klinice?“
„Zbylá doba letu asi dvě minuty.“
„Paule, připrav deset miligramů ringera.“
Zdravotník kývl a udělal, co žádal.
Vrtulník přistál a doktoři si Susannu převzali. Lékař Medicopteru ještě svým kolegům z Universitní kliniky předal zprávu s uvedenými „zásahy“ na Susanně a se svými kolegy odlétl pryč.

Arrow

Sestra zrovna kontrolovala Franka na jeho pokoji. „Pane Trabere, můžete chodit?“
„To víte, že jo.“ usmál se na sličnou černovlásku.
Vtom do pokoje vtrhla její kolegyně a vykřikla směrem k sestře: „Ines, potřebuju pomoc. Právě sem přivezli ženu s velkou ztrátou krve.“
„Už jdu.“ na svého pacienta Ines nepohlédla a z pokoje se vypařila.
„Tak Ines.“ pousmál se Frank a pohodlně se v posteli uvelebil.

„Pane doktore, co se stalo?“ ptala se sestra Ines primáře a zároveň šéfchirurga u Susiny operace.
„Ta žena ztratila mnoho krve. Sežeňte krevní konzervy skupiny 0. Hned! Máme málo času.“
„Ale pane doktore, sám jste říkal, že žádné nemáme a musíme je doobjednat.“
„Sakra, úplně mi to vypadlo z hlavy.“ plácl se do čela. „Ale co teď budeme dělat? Přece ji nenecháme vykrvácet.“
„Můžu se zeptat v okolních nemocnicích.“
„Udělejte to okamžitě, nebo nám naše pacientka zemře!“
Sestra letěla do nejbližší kanceláře a zavolala do nedaleké nemocnice Svaté Marie. „Potřebujeme nutně sáčky s krví skupiny 0. Naléhavý případ... Co? Že nemáte? Ale jak je to možné?... Ano děkuji.“ zavěsila a běžela za primářem. „Máme problém. Ani u svaté Marie nemají 0.“
„Tak tedy obejděte karty pacientů a zjistěte, kdo má krevní skupinu shodující se s pacientkou.“
Sestra kývla a odběhla do sesterny. Za chvíli přiběhla na sál, kde připravovali Susannu k operaci. „Z celého našeho oddělení ji mají jen tři pacienti.“
„Tak na co čekáte? Potřebujeme krev!“
„Ovšem jeden má AIDS, druhá žena je těsně po operaci a vzít jí krev by bylo riskantní.“
„A třetí pacient?“
„Musím se ho zeptat, zda by byl ochoten dát krev.“
„Ať už ho vidím na sále.“ odpověděl a asistentka mu zavázala roušku.
Ines vběhla do pokoje.
„Vy už jste tu zase?“
„Pane Trabere, potřebujeme dárce krve. Byl byste ochoten darovat krev?“
„Jo, jasně.“
Sestra na nic nečekala a odvezla Franka do proskleného sálu vedle toho operačního, do kterého bylo vidět na Susannu již svlečenou, přikrytou zeleným plátnem a připojenou na přístroje.
„Susanno.“ špitl Frank a v očích se mu zaleskly slzy.
K Frankovi právě přišla sestra Ines a píchla mu do žíly kanylu a hadičku.
„Sestro, co se stalo té ženě?“ ptal se s obavami v hlase.
„Myslíte té, co dárcovstvím krve zachráníte život?“
Kývl a přitom si uvědomil, že z tohoto úhlu se na to nedíval. Díky němu bude moci Susi milovat dál.
„Někdo ji postřelil. Zasáhly ji dvě kulky do dutiny břišní... A když se to tak vezme, tak jste na jedné lodi a kolegové. Oba jste postřeleni.“ usmála se, ale to nevěděla, že udeřila hřebíček na hlavičku.
„Ona to je moje kolegyně... Moje Susanna.“ špitl a díval se na lékaře stojící kolem stolu.
„Promiňte, to jsem nevěděla. Je mi líto, co se jí stalo.“
„To mě taky... Přežije to? Je to s ní vážné?“
„Jestli ví, že po probuzení tady na ni čekají lidé, kteří ji mají rádi, tak i kdyby to s ní bylo sebehorší, dostane se z toho bez problémů.“ pousmála se sestra.
„A co když neví, že ji tu někdo má rád?“
„Pak ona má ráda jeho.“
„Ne, nemá. Má svého přítele.“
„Tak se bude držet kvůli němu. Vždyť říkám kvůli tomu, koho má ráda a on ji.“
„Až skončí operace, dáte mi vědět o výsledku zákroku?“
„Samozřejmě.“ sestra ho odpojila a dírku po kanyle mu zalepila.
Frank se před odchodem ještě díval na blondýnku, kterou anesteziolog právě uspal. Otřel si slzy z očí a sestra ho odvezla do pokoje.

Probudila se až za dva dny. Když se trochu rozkoukala, zjistila, že leží na nemocničním lůžku a od těla jí vede hned několik hadiček. Marně se snažila zaostřit další stíny stojící v nohách postele.
„Susanno, no konečně.“ promluvil jeden ze stínů známým hlasem. Frank. Konečně zaostřila svého parťáka, nadřízenou a další kolegy a oba rodiče. V neposlední řadě tady také stál ošetřující doktor. Chtěla je všechny pozdravit, ale nešlo to. Vydala ze sebe jen podivné zasténání.
Druhý den se její stav zlepšil natolik, že mohla pořádně komunikovat. Byla převezena na stejný pokoj, jako ležel Frank - pokoj 117. Ten byl šťastný, protože tu měl pobývat ještě asi tři týdny, a tak tu měl alespoň společnost v podobě své kolegyně.
Engelhardtová jí radostně oznámila, že její nazdařbůh vystřelená kulka zasáhla řidiče Audi do ramene a ten s ujíždějícím vozem vzápětí havaroval (čímž způsobil havárii těžkého kalibru, ale v Kolíně jsou na to zvyklí), takže byli všichni tři útočníci zatčeni. Všichni se přiznali, že si je na Susanninu vraždu najal Bäcker.
„A koukejte se nám brzo uzdravit. Mám tem jen Kranicha s Gerkhanem. To platí i pro vás, Trabere.“ otočila se od Susanny k Frankovi.
„Budeme se oba moc snažit.“ usmála se Sus a na společném pokoji si po odchodu všech návštěv pustili svůj oblíbený seriál.


Schluß!!! Very Happy Rolling Eyes Razz Exclamation

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK alias Sussana napsal:
Susanna původní plán zastavit se v kanceláři zamítla a raději rychle ujížděla směr luxusní byt slečny von Landitz na její oblíbený seriál na RTL.
20.25 a Sus zmáčkla čudlík na televizi, kde na její obrazovce zrovna prolétlo auto vzduchem a přistálo na kamionu před ním.
„Slabý.“ ohodnotila skok, usadila se a se zájmem a otevřenou pusou začala hltat každou scénu a slovo hlavních hrdinů.


Copak to asi bylo za seriál Smile

Jinak moc hezké...

_________________
"Manželská poradna Jäger, jak vám mohu pomoci?"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
eron napsal:
JSSVLVKMK alias Sussana napsal:
Susanna původní plán zastavit se v kanceláři zamítla a raději rychle ujížděla směr luxusní byt slečny von Landitz na její oblíbený seriál na RTL.
20.25 a Sus zmáčkla čudlík na televizi, kde na její obrazovce zrovna prolétlo auto vzduchem a přistálo na kamionu před ním.
„Slabý.“ ohodnotila skok, usadila se a se zájmem a otevřenou pusou začala hltat každou scénu a slovo hlavních hrdinů.


Copak to asi bylo za seriál Smile

Jinak moc hezké...



Hádej,Krajta 6,Die Autöbahn polizei? Mr. Green

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
eron
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 187
Bydliště: Nové Hrady(Jižní Čechy)
Odpovědět s citátem
Nebo že by česká užovka Wink

_________________
"Manželská poradna Jäger, jak vám mohu pomoci?"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránkyMSN MessengerICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
eron napsal:
Nebo že by česká užovka Wink


Třba...Anebo slepýš!Zmije...

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Oba vedle jak ta jedle! Very Happy
Je to.... Mamba numero uno! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Oba vedle jak ta jedle! Very Happy
Je to.... Mamba numero uno! Very Happy



Jj,a ty jsi taky,vedle jak ta jedle,žádnej podvod s režisérem nebude,na to zapomeň,já nejsem taková!!!!!!!!!!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
No, když nebude u tebe, já si poradím u sebe! Wink Very Happy

Btw, seriál se jmenuje Jak nejsnáze naparodovat Kobru

Btw - To Karin (?): Nemáš ty náhodou přezdívku podle Karin Thalerové z Medicopteru 117? Jestli žereš tenhle seriál, dočkáš se ho ke konci téhle povídky, ale to předbíhám! Wink Laughing

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
No a kdy bude pokráčko??

Nevím, ale tipla bych si, že se ze snadného případu stane boj o život...nebo se mýlím Rolling Eyes Question

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
No, když nebude u tebe, já si poradím u sebe! Wink Very Happy

Btw, seriál se jmenuje Jak nejsnáze naparodovat Kobru

Btw - To Karin (?): Nemáš ty náhodou přezdívku podle Karin Thalerové z Medicopteru 117? Jestli žereš tenhle seriál, dočkáš se ho ke konci téhle povídky, ale to předbíhám! Wink Laughing



Jo,žeru tenhle seriál,a budeš se divit,(to bude telepatie),ale nějak mě napadla souvislost tohohle seriálu s povídkou!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
cobra12: No, boj o život... Jak se to vezme! Smile

Karin: Tak to je mazec, ale nebude tu přímo Medicopter 117, ten je v Mnichově a my jsme v Kolíně! Laughing
Jinak pokráčko bude zítra!

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
cobra12: No, boj o život... Jak se to vezme! Smile

Karin: Tak to je mazec, ale nebude tu přímo Medicopter 117, ten je v Mnichově a my jsme v Kolíně! Laughing
Jinak pokráčko bude zítra!



Joo,takže napětí se přece jen dostalo na scénu!Mno,hlavně,že tam bude o Meďáku zmínka,i když jenom malinkatá!Jo,a kdy to pokráčko bude,abych věděla,nakdy si mám nařídit budíka!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Karin: No, jestli budu zase vstávat jako předevčírem ve 12, tak se pokráčka dočkáš tak po 1 hodině! Very Happy

A zmínka a Medíku? Jo, bude, alespoň Sus jim bude děkovat! Wink Ty jo, už nic nic radši říkat nebudu, nebo to tady vyklopím a bude po ptákách! Teda po Medíku!

Btw Medicopter tu bude mít volací heslo 112, klasika pro Kobru ne? Wink Tak to je vše, co vám řeknu, počkejte si! Razz Teda hlavně Karin! Razz

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Karin: No, jestli budu zase vstávat jako předevčírem ve 12, tak se pokráčka dočkáš tak po 1 hodině! Very Happy

A zmínka a Medíku? Jo, bude, alespoň Sus jim bude děkovat! Wink Ty jo, už nic nic radši říkat nebudu, nebo to tady vyklopím a bude po ptákách! Teda po Medíku!

Btw Medicopter tu bude mít volací heslo 112, klasika pro Kobru ne? Wink Tak to je vše, co vám řeknu, počkejte si! Razz Teda hlavně Karin! Razz


Hele,vím,že je to tvůj nápad,a neberu ti ho,ale s tou originalitou to nepřeháněj,jelikož(čistě moje rada)bys měla medicopteru nechat jejich číslo,čili 117.Ale,pro kobru to klasika je,to máš pravdu.Páni,jestli tam bude:Děkuju,paní doktorko Thalerová,tak se svalím smíchy,protože to vlastně bude narážka na mě! Razz

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Karin: Jó, tak teď tě zklamu! Zaprvé jsou tam pozměněná jména, aby se to úplně neshodovalo s M117 a navíc jsou to pozměněná jména Petra, Michaela a Thomase. Smile

Nech se překvapit, tahle část je skoro v samém konci povídky! Wink

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Karin: Jó, tak teď tě zklamu! Zaprvé jsou tam pozměněná jména, aby se to úplně neshodovalo s M117 a navíc jsou to pozměněná jména Petra, Michaela a Thomase. Smile

Nech se překvapit, tahle část je skoro v samém konci povídky! Wink



No,to já si přečtu třeba kilometr dlouhou povídku,od tebe!!!!Hlavně že je od tebe.

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Šmárja, Karin, takový chvály! Si ten blábol ani nezaslouží! Very Happy Ale moc ti děkuji! Když tě to potěši, vstanu před 11:59! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Šmárja, Karin, takový chvály! Si ten blábol ani nezaslouží! Very Happy Ale moc ti děkuji! Když tě to potěši, vstanu před 11:59! Very Happy


Jj,potěší.Děkan,ale aby to nebylo v11:58!!! Cool

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Karin: Jó, tak teď tě zklamu! Zaprvé jsou tam pozměněná jména, aby se to úplně neshodovalo s M117 a navíc jsou to pozměněná jména Petra, Michaela a Thomase. Smile

Nech se překvapit, tahle část je skoro v samém konci povídky! Wink




No,vzhledem k tomu,že já Petra,Thomase ani Michaela nemusím,tak je mi to úpa volné.A nemoh by tam bejt tým B? Wink

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Už je to sepsané, ale jestli tě potěším, přemůžu se a zasadím Karin do nemocnice! Smile

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Už je to sepsané, ale jestli tě potěším, přemůžu se a zasadím Karin do nemocnice! Smile



OK!Super nápad!!!!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tááákže, je tu to slíbený pokráčko! Very Happy Dokonce v rekordním čase 11:25! Very Happy

Snad se bude líbit! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Tááákže, je tu to slíbený pokráčko! Very Happy Dokonce v rekordním čase 11:25! Very Happy

Snad se bude líbit! Very Happy




No podržte mě,já snad padnu§To vypadá bledě!!!Takže...hodnocení:1111111111,ČESKY:SUPER!!!!!!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
V klidu, Karin! Bude hůř! Nač to hrotit, když v povídce zatím vládne klid a pohoda! Laughing Cool

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
V klidu, Karin! Bude hůř! Nač to hrotit, když v povídce zatím vládne klid a pohoda! Laughing Cool



Jo,tak to bude Texasský masakr motorovou pilou! Smile

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jak se to vezmě! On má totiž každáý rád někoho jiného a ztráta té určité osoby může být zdrcující! je to možná složitější na pochopení, ale koukni do profilu, možná pochopíš! Moc předbíhám, jsem prozradila už celý konec! Skoro! Sad

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Táááákže vám taky přeji všechno nejlepší do nového roku, ať se vám splní všechny sny a vyjde vše tak, jak si naplánujete! Very Happy

Jinak první pokráčko v tomto roce s mírně šťastnějším koncem! hezkou zábavu! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Táááákže vám taky přeji všechno nejlepší do nového roku, ať se vám splní všechny sny a vyjde vše tak, jak si naplánujete! Very Happy

Jinak první pokráčko v tomto roce s mírně šťastnějším koncem! hezkou zábavu! Very Happy



OK,já zírám,tohle je dost hustý,tohle nezažívám ani při cobřiných pžíbězích,a jenom se těším na tohle!!!!!!Promiň cobři,ale máš pěkně velkou konkurenci!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Zase jsem se jednou rozhodla, že si něco málo přečtu Laughing Laughing Laughing

Něco jsem ti přinesla.“ oznámila pyšně, „Včera jsem to našla doma. Ani nevím, kde se to tam vzalo.“
Podala Frankovi album, ve kterém bylo nafoceno spousta vraků jeho Éčka.
„No ne, kde jsi to vzala?“
„Asi mi to dal Hartmutt.“ pokrčila rameny....


Tak z tohohle jsem nemohla Laughing Laughing Laughing Tak Hartmutt už vytváří i fotogalerie jeho milovaného šrotu? Laughing Laughing

Druhý den spěchala do nemocnice, ale když tam dorazila, Frank ještě spal. Při tomto pohledu se jí rozzářil úsměv na tváři. Chvíli se kochala, ale pak se rozhodla kolegu „mile“ probudit.

Já tam být, tak se také kochám Cool Laughing Laughing Laughing Laughing


Nápad je dobrý, chudák Frank zase v nemocnici, Suss šikulka málem zástavu srdéčka kvůli němu... no prostě super Laughing Laughing Snad si ještě najdu čas na dočtení, protože jsem zvědavá, jak to vše dopadne a jak se to vše ještě zamotá... Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Karin: Konkurence cobře12? Ty jsi na silvestra asi hodně pila, co? Jestli já jsem nějaká konkurence, pak ty jsi Julča Stinshoff! Laughing
Všelinka: Noo, díky za pochvalu! Very Happy Já se zase strašně dlouho chystám na tvého Ilčiho! Very Happy Historie toho, kde Sus vzala tohle album, sahá do druhé povídky, kde mu ho vzala ze stolu, a tady ho vrací s tím, že zamlčela, jak k němu přišla! Smile Ale jinak fotky si můžeš myslet, že klidně fotil Hartmuteček! Dejme tomu, že po tuningu a leštění Lucy je to jeho nejoblíbenější činnost! Wink

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK: Jo aha, tak to se omlouvám... budu si muset dvojku přečíst Laughing Laughing Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Všel: Nečti to! Je to blbost! Jako každá má povídka! Laughing Laughing Rolling Eyes Rolling Eyes Wink istorii znáš, tak je to jendo! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Karin: Konkurence cobře12? Ty jsi na silvestra asi hodně pila, co? Jestli já jsem nějaká konkurence, pak ty jsi Julča Stinshoff! Laughing
Všelinka: Noo, díky za pochvalu! Very Happy Já se zase strašně dlouho chystám na tvého Ilčiho! Very Happy Historie toho, kde Sus vzala tohle album, sahá do druhé povídky, kde mu ho vzala ze stolu, a tady ho vrací s tím, že zamlčela, jak k němu přišla! Smile Ale jinak fotky si můžeš myslet, že klidně fotil Hartmuteček! Dejme tomu, že po tuningu a leštění Lucy je to jeho nejoblíbenější činnost! Wink



Jo,konkurence cobře,jelikož(aspoň pro mě) máš o hodně lepší příběhy...(Jěžíš,to zas né,ale...jste tak nastejno,no vážně!Jé,díky,Julča Stisnhoff jsem vždycky chtěla bejt! Cool

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Karin: No, já si myslím, že c12 je má akčnější, živější... No a další superlativa! Very Happy

Jiank je tu mini mikro piko pokráčko! To abyste byli mírně naplí, jak to dopadne se Sus dál! Wink Smile

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Karin: No, já si myslím, že c12 je má akčnější, živější... No a další superlativa! Very Happy

Jiank je tu mini mikro piko pokráčko! To abyste byli mírně naplí, jak to dopadne se Sus dál! Wink Smile


Ješiš,no chudák Susik,ale jak tě znám,myslím,že tohle je teprve slaďoučký začátek,že ano?...

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Karin: Ups! Já jsem ale dilča! jsem zapomněla napsat, že to je věnováno tobě! Crying or Very sad Embarassed Je tam totiž ta část s Medicoptrem! Laughing

Tááákže předešlé pokráčko věnováno Karin! Laughing

jinak jak se to vezme! Dalo by se říct, že je to MÁ KREV! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
no šup sem s pokráčkem Twisted Evil Twisted Evil

Karin: konkurence je zdravá Wink a snad mě to donutí trochu přidat a oživit příběhy...

JSS...: koukej s tím pokráčkem pohnout Laughing Laughing

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
cobra12: hele, jestli já jsem nějaká konkurence, tak tady chytnu výtlemku! Very Happy Very Happy Very Happy A pokráčko? Co šílíš? To sem dodám, až budu mít náladu! Já totitiž mám dopsaný! Very Happy Až budu chtít, hodím sem konec!

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
JSS...: No je mi to jasný, že ho máš napsaný, no ale já si počkám, až hodíš ty pokráčko, bude pokrajdo 11., ale to už bych se do něj měla asi pustit, co?

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
cobří: No, to už abys ho tam pomalu, zato jistě házela, protože pokráčko bude zítra! Nejpozději v sobotu! Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Karin: Ups! Já jsem ale dilča! jsem zapomněla napsat, že to je věnováno tobě! Crying or Very sad Embarassed Je tam totiž ta část s Medicoptrem! Laughing

Tááákže předešlé pokráčko věnováno Karin! Laughing

jinak jak se to vezme! Dalo by se říct, že je to MÁ KREV! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



Jee,děkuju,to mě těší... Twisted Evil Joo,a jak,co cobra šílí,my,my šílíme po pokráčku,jelikož ty to tak napínáš...!!!!!!!!!POZOR!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!§Mychceme pokráčko,my chceme pokráčko my chceme pokráčko!!!!!!!!!!!!!!!!/!!!!!!!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Naprosto souhlasím! To tady cobřína to tady napíná a zdržuje! Vymýšlí za pochodu! Já jen zkopíruju, odešlu, ale ty to musíš ještě vymyslet! Takže já přidám pokráčko, až ty přidáš pokračování! A máš to! Very Happy Wink

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Naprosto souhlasím! To tady cobřína to tady napíná a zdržuje! Vymýšlí za pochodu! Já jen zkopíruju, odešlu, ale ty to musíš ještě vymyslet! Takže já přidám pokráčko, až ty přidáš pokračování! A máš to! Very Happy Wink


No,ale zas,chudák Frank,ten jak se dozví,že Susanna je taky na klinice,tak ho trefí šlak a žádnej doktor sd ním nic nezmůže.No,a řeknou to Susiku a ta udělá to samý. Laughing

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Ale houby, Sus bude ráda, že dostane nového kolegu, tenhle ji totiž nechtěl! A až dostane nového kolegu, rozjede s ním takový případy, že jim služebna bude malá a budou se muset přesunout i do svých bytů! Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Wink Wink Wink

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Ale houby, Sus bude ráda, že dostane nového kolegu, tenhle ji totiž nechtěl! A až dostane nového kolegu, rozjede s ním takový případy, že jim služebna bude malá a budou se muset přesunout i do svých bytů! Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Wink Wink Wink




No...no...no...COŽEEEEEE????????????????????No,tak to jsem vážně nečekala,sorry,ale tomu se říká normální PODRAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad Sad Crying or Very sad Mad Exclamation

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
K.Thaler


Založen: 16. 12. 2007
Příspěvky: 231
Bydliště: Břeclav
Odpovědět s citátem
JSSVLVKMK napsal:
Naprosto souhlasím! To tady cobřína to tady napíná a zdržuje! Vymýšlí za pochodu! Já jen zkopíruju, odešlu, ale ty to musíš ještě vymyslet! Takže já přidám pokráčko, až ty přidáš pokračování! A máš to! Very Happy Wink



No,ale já taky vymíšlím na pochodu!!!V tom jsme s cobrou stejné!

_________________
,,Předjelo mě prase!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuOdeslat e-mail
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Jakej podraz? normální vývoj povídky! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy prostě to tu někdo nepřežije! A myslím, že to budeš ty, Karin! Very Happy Very Happy Very Happy Holt chemie je chemie a ani Sus s ní nic neudělá! Prostě Trabeřík odejde ze scény a nastoupí někdo, kdo Sus přitáhne nejen pracovně, nýbrž i do své náruče! A jestli jsi četla 2. povídku, zajisté víš, že Sus má přítele! Takže ti může dojít, že se s ním musí rozejít! Řekla bych, že na skladě je jednžárlivá, vyřvaná scéna! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
JSSVLVKMK


Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 303
Bydliště: Praha
Odpovědět s citátem
Tááááákže, je tu velký Schluß!!! Very Happy Povídka končí, snad šťastně! Tak naposledy prosím ohodnoťte tento díl! Wink Laughing

A mini hlasování:

Chcete další povídku s názvem "Začátek smutného konce"?

A) Ano, rád/a bych
B) Je mi to jedno
C) Ne, nechci

_________________
Mužský - nejdřív vám vezme dárek a pak neví, co říct (Susanna na Franka Very Happy)
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
cobra12


Založen: 12. 11. 2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Roudnice nad labem
Odpovědět s citátem
Tak povídka skvělá, jak už jsem ti několikrát říkala, teda ještě, že ti dva mají shodnou krevní skupinu...

No a pro mě je to tvoje mini hlasování zcela zbytečný, koukej sem ten "Začátek smutného konce" přihodit, co nejdřív!! Twisted Evil

_________________
madam záhadná

Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuICQ
Všelicos
Administrátor

Založen: 15. 10. 2007
Příspěvky: 627
Bydliště: KTU
Odpovědět s citátem
Tak oni i mají stejnou krev? No já se picnu Laughing Laughing Ale super zakončení povídky a hlavně, že jsou oba OK Laughing Laughing

A hlasování... za a! Laughing

_________________
Ben: "Jak jsi na to přišel??"
Hartmut: "Neřeknu. Stejně to nechcete vědět."
(...)
Ben: "ODHOĎ TEN SEKÁČEK!!!!"
Zobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávuZobrazit autorovy WWW stránky
3. Trest a zločin
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
Strana 1 z 2  

  
  
 odeslat nové téma  Odpovědět na téma